Laptop Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) kup online Kolumna24

Przygotowaliśmy porównanie cen dla oraz pełną specyfikację laptopa Lenovo V14 zbudowanego na bazie procesora Amd Athlon Gold 3150U oraz wyposażonego w kartę grafiki Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso). W dalszej części znajdziesz pełną specyfikację opisanego modelu/konfigurację. Możliwe, że są dostępne także inne kofiguracje tego modelu laptopa Lenovo V14. Przede wszystkim znajdź atrakcyjne ceny laptopa Lenovo V14 w polecanych sklepach internetowych! Specyfikacja laptopa Lenovo V14 prezentuje jego parametry w przypadku, gdzy jest on wyposażony w procesor Amd Athlon Gold 3150U oraz kartę graficzną Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso). Istnieją jednak rózne konfiguracje sprzętowe, które mogą się różnić od siebie.

© Lenovo V14/Noteb.com

Gdzie kupić laptop Lenovo V14 przez internet?


Poniżej wyświetlą się ceny oraz lista sklepów internetowych, w których możesz kupić laptopa Lenovo V14. W przypadku, gdy nie zostaną wyświetlone propozycje dla tego modelu, możesz przejść do innego modelu laptopa tego producent, które sugerowane są w dalszej części podstrony z pełną specyfikacją laptopa Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U. Znajdź atrakcyjną cenę laptopa Lenovo V14 Athlon Gold 3150U i kup go bez wychodzenia z domu, z dostąwą kurierem!Jeśli powyżej nie widzisz żadnych propozycji ofert dla laptopa Lenovo V14 przejdź do naszego katalogu zakupów z polecanych sklepów internetowych!

 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu. Setki laptopów, komputerów i sprzętu elektronicznego...
Sklepy


Procesor w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U - kup laptopa Lenovo V14 w niskich cenach!


Każdy laptop ma zainstalowany mikroprocesor (procesor) zwany w skrócie także CPU. Dla laptopa Lenovo V14 jednostka centralna Amd Athlon Gold 3150U to w zasadzie jego najważniejsza część, która jest odpowiedzialna za wydajną pracę i realizowanie skomplikowanych obliczeń (matematycznych, logicznych, przetwarzanie danych w laptopie Lenovo V14). Mikroprocesor Amd Athlon Gold 3150U w laptopie Lenovo V14 współpracuje z pamięcią RAM, dlatego posiada szybką pamięć podręczną zwaną cache CPU, która wynosi w tej konfiguracji 4 MB. Pamięć RAM jest wolniejsza dlatego procesor przechowuje wyniki swoich obliczeń w cachu aż zwolni się dostęp do pamięci RAM. Najprościej mówiąc, im procesor główny Amd Athlon Gold 3150U w laptopie Lenovo V14 ma większy rozmiar pamięci cache (SRAM), tym szybsza jest jego praca odczytu danych z pamięci RAM zamontowanego w laptopie. Litografia - 14 nm - inaczej proces technologiczny to wartość wykorzystywana przy produkcji. Im jest ona wyższa, znaczy to, że procesor będzie pobierał więcej prądu. Architektura wielordzeniowa procesorów CPU pozwala w jednej obudowie umieścić ich kilka - w laptopie Lenovo V14 z jednostką centralną Amd Athlon Gold 3150U liczba rdzeni wynosi 2. Większa ilość rdzeni w CPU pozwala wykonać więcej operacji równolegle, przez co cała jednostka jest bardziej wydajniesza, a dane są przetwarzane szybciej w laptopie Lenovo V14. Współczynnik TDP dla procesorów określa ilość wydzielonego ciepła. Dla tego laptopa Lenovo V14 z procesorem Amd Athlon Gold 3150U współczynnik wydzielonego ciepła wynosi 15 W. Jest to istotna kwestia w laptopach Lenovo V14 z mikroprocesorami Amd Athlon Gold 3150U, ponieważ procesor do optymalnej pracy potrzebuje utrzymywać temperaturę na względnie niskim poziomie. Dlatego ważne jest aby odprowadzał on ciepło w należyty sposób tym smaym mało go wydzielając. Laptopy z niską wartością TDP w procesorach sprawdzą się w domu, gdzie obciążenie nie jest duże. Procesory w okolicach 60W to laptopy biurowe. Natomiast laptopy z procesorami z wartością TDP w okolicach 100W sprawdzą się w rozrywce i określić je można jako laptopy gamingowe.

Procesor/chipset Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Producent procesora
Amd
Model procesora
Athlon Gold 3150U
Litografia
14 nm (nanometr)
Cache procesora
4 MB
Prędkość procesora/taktowanie
2.40 - 3.30 MHz
Ilość rdzeni
2
TDP - wydzielone ciepło
15 W
Dodatkowe informacje
SSE4.2,AVX2.0,64-bit,AMD-V,AMD-Vi,AMD TC 3.0,SMT
Ocena procesora
21.50%

Ocena to wartość wyrażona w procentach, w stosunku do najlepszego podzespołu w tej kategorii.

Specyfikacja wyświetlacza w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U - kup laptopa Lenovo V14 w niskich cenach!


To jaki wybierzemy laptop będzie warunkowało na kształt jego budowy oraz zamontowany ekran/wyświetlacz. W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, w laptopie Lenovo V14 nie jesteśmy wstanie wymienić ekran na nowy. I tak w tym modelu, przy tej konfiguracji jego przekątna wynosi 14.0 cali. Natomiast rozdzielczość ekranu w laptopie Lenovo V14 to 1920 x 1080 pikseli. Rodzaj ekranu, w który został wyposażony laptop Lenovo V14 to LED IPS. W tym miejscu nie będziemy się zagłębiać w technologię wykonania, ponieważ na każdym kroku celem jest osiągnięcie jak najlepszego efektu końcowego. Warto dodać, że im większe pokrycie palety barw sRGB - w tym ekranie wynosi ono 60% - tym bardziej szczegółowy obraz będzie wyświetlany na ekranie laptopa Lenovo V14. Im jakość wyświetlacza będzie lepsza tym komfort pracy na laptopie będzie odczuwalny, zwłaszcza podczas długotrwałego przebywania przed ekranem.

Ekran wyświetlacza Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Rozmiar ekranu/przekątna
14.0 cali LED IPS
Rozdzielczość ekranu
(1920 x 1080) piksele
Rodzaj wyświetlacza
LED IPS
Pokrycie palety barw
60%
Ekran dotykowy
Nie
Dodatkowe informacje


Pamięć RAM w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U - kup laptopa Lenovo V14 w niskich cenach!


Pamięć RAM lub nazywana także pamięcią operacyjną w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U to w praktyce przestrzeń robocza. Im szybsza i większa pamięć operacyjna, tym system operacyjny może wykonywać więcej aplikacji, a także przechowywać więcej danych o swobodnym dostępie. W laptopie Lenovo V14 przy omawianej konfiguracji z procesorem Amd Athlon Gold 3150U zastosowano pamięć RAM typu DDR4. Pamięci Dynamic RAM w skrócie DDR to już standard w najnowszych komputerach czy laptopach. Paramter pamięci RAM wynoszący 2400 MHz określa prędkość z jaką może ona pracować czyli zapisywać dane w pamięci ulotnej.

Parametry pamięci RAM DDR4 w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Rodzaj pamięci
DDR4
Rozmiar pamięci
4 GB
Prędkość pamięci
2400 MHz


Dysk twardy podstawowy w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U - kup laptopa Lenovo V14 w niskich cenach!


Dysk twardy w laptopie Lenovo V14 to inaczej mówiąc pamięć masowa. W przeciwieństwie do pamięci RAM, dane zapisane na dysku po wyłączeniu zasilania nie giną. Im pojemność dysku twardego w laptopie Lenovo V14 jest większa, tym więcej informacji można zapisać. Dla tej konfiguracji laptopa Lenovo V14 producent zastosował pamięć masową wynoszącą 128 GB. Należy pamiętać, że dzisiaj bardzo popularne są wszelkiej maści multimedia, które zajmują dużą powięrzchnię dysków twardych. Warto także zwrócić uwagę na prędkość odczytu danych z dysku twardego w laptopie Lenovo V14. Im jest ona wyższa, tym szybciej będzie odbywało się kopiowanie danych z i na przestrzeń pamięci masowej dostępnej w laptopie Lenovo V14. Inacej mówiąc parametry te wskazują na wydajność dysku twardego.

Dysk twardy podstawowy Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Model/typ dysku
SSD M.2 PCIe
Pojemność dysku twardego
128 GB
RPM/prędkość obrotowa
Prędkkość odczytu danych
765 MB/s


Specyfikacja dodatkowego dysku twardego w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U jeśli jest zamontowany...

Dysk dodatkowy Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Model/typ dysku
N/A
Pojemność dysku twardego
0 GB
RPM
Prędkkość odczytu danych
MB/s


Karta graficzna w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U - kup laptopa Lenovo V14 w niskich cenach!


Tak samo jak w przypadku procesora Amd Athlon Gold 3150U w laptopie Lenovo V14, również wiele miejsca poświęcimy na opis karty graficznej Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) i jej działanie. Karta graficzna GPU może być zintegrowana na płycie głównej lub być dodatkową kartą wpiętą na płycie głównej. Architektura karty graficznej Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) może być specyficzna dla tego komponentu w zależności od danego producenta rozszeżenia. W tym laptopie Amd zastosowała architekturę oznaczoną jako GCN 1.4. Zastosowanie wydajnych kart graficznych w laptopach, pozwala na wysokiej jakości wizualizację danych na ekranie laptopa Lenovo V14 lub innym podłączonym dowolnym wyświetlaczu. Dzisiejsze karty graficzne wyposażone są we własną pamięć RAM i procesor. Dlatego podobnie jak dla pamięci RAM czy dla procesora, kartę graficzną Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) w laptopie Lenovo V14 charakteryzuje się podobnymi parametrami. Pamięć GRAM pozwala przechowywać dane w celu jeszcze szybszego przetwarzania ich. Szerokość magistrali 64 bitów i jej szybkość 1200 MHz wpływa na wydajność pracy całej karty graficznej. Cieniowanie 192 w karcie graficznej Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) w laptopie Lenovo V14 pozwala na szybkie odwzorowanie tekstur na tworzonych obiektach i oświetlenia w czasie rzeczywistym. Cieniowanie umożliwia generowanie obrazu w oparciu o kilka różnych danych wejściowych. Możliwość obsługi tej technologii została wprowadzona w nowych kartach graficznych. Końcowa ocena karty graficznej Y wynosi 2.90%. Oznacza to jakość tej karty graficznej Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) wyrażona w procentach, w stosunku do najlepszej posiadającej ocenę 100%.

Grafika Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Producent karty graficznej
Amd
Model karty graficznej
Radeon RX Vega 3 (Picasso)
Architektura karty graficznej
GCN 1.4
Litografia karty graficznej
14 nm
Ceniowanie w karcie graficznej
192
Prędkość podstawowa GPU
300 MHz
Efektywna prędkość GPU
1000 MHz
Prędkość cieniowania
300 MHz
Prędkość pamięci GPU
1200 MHz
Szyna pamięci
64 bitów
Rozmiar pamięci GPU
2048 MB
Rodzaj pamięci karty graficznej
DDR4
GTDP - wydzielone ciepło
15
Dodatkowe informacje
AMD FreeSync,AMD PowerTune,AMD ZeroCore,AMD Eyefinity,AMD TressFX,AMD TrueAudio
Ocena karty graficznej
2.90%

Ocena to wartość wyrażona w procentach, w stosunku do najlepszego podzespołu w tej kategorii.

Łączność w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U - kup laptopa Lenovo V14 w niskich cenach!


Karta sieciowa w laptopach to już standard ponieważ dzisiejsze laptopy domyślnie stworzone są do łączenia się z internetem i pracy w chmurze. Poniżej znajdziesz specyfikację parametrów karty sieciowej w laptopie Lenovo V14. Dostępne są laptopy z kartą sieciową LAN oraz do łączenia się bezprzewodowo WI-FI. Ponadto w specyfikacji łączności dla laptopa Lenovo V14 znajdziesz dodatkowe informacje o innych technologiach do przesyłania danych pomiędzy tym, a innymi urzadzeniami.

Łączność w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Karta sieciowa bezprzewodowa
802.11 ac
Prędkość karty sieciowej
867 Mbps
Dodatkowe parametry
Bluetooth 4.x,dual band,2 x antennas


Napędy w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U - kup laptopa Lenovo V14 w niskich cenach!


Napędy w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Rodzaje
none
Dodatkowe informacje


Płyta główna w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U - kup laptopa Lenovo V14 w niskich cenach!


To płyta główna w laptopie Lenovo V14 odpowiedzialna jest za scalenie wszystkich podzespołów urządzenia i wymianę danych za pośrednictwem poszczególnych magistrali. Na płycie głównej laptopa Lenovo V14 znajdują się wszystkie najważniejsze podzespoły. Dlatego w parametrach należy zwrócić uwagę, ile jest wolnych slotów do ich wpięcia (wejść). Dla nas istotne będzie ile kart pamięci RAM czy dysków twardych możemy podpiąć w laptopie Lenovo V14. Sloty pamięci masowej 1 X SATA 3.0, 1 X M.2 SATA/PCIe o ilości i standardzie gniazd do podłączenia dysków. Ponadto wartość slotów pamięci RAM wynosząca 1 informuje nas, że tyle kart możemy dodać. Wiele płyt głównych ma już zintegrowane podzespoły czyli wbudowane na stałe - przykładowo mogą to być karty sieciowe LAN czy karty muzyczne. Właśnie w tej sekcji znajdziesz informacje o ich rodzaju i właściwościach.

Specyfikacja płyty głównej w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Sloty pamięci RAM
1
Karta LAN
none
Sloty pamięci masowej
1 X SATA 3.0, 1 X M.2 SATA/PCIe
Dodatkowe parametry
HD audio


Obudowa laptopa Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U - kup laptopa Lenovo V14 w niskich cenach!


Budowa laptopa Lenovo V14 jak większość tego rodzaju sprzętu jest standardowa. Warto zwrócić uwagę na wymiary obudowy oraz jego wagę. Istotnym będą także dodatkowe interfejsy czyli wejścia i wyjścia. To za pomocą 2 X USB 3.1,1 X USB 2.0,SD card reader możemy podłączać do laptopa Lenovo V14 inne urządzenia.

Parametry obudowy laptopa Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Grubość laptopa
1.99 cm (0.78 inch)
Głębokość laptopa
24.10 cm (9.49 inch)
Szerokość laptopa
32.71 cm (12.88 inch)
Waga laptopa
1.60 kg (3.53 lb)
Kolory obudowy
Iron grey
Materiały wykonania
Plastic
Interfejsy
2 X USB 3.1,1 X USB 2.0,SD card reader
Video interfejsy
1 X HDMI
Kamera wbudowana Mpx
0.300 Mpx
Klawiatura laptopa
Chiclet keyboard,Spill resistant
Ładowanie baterii
45W (2.31A - 19.5VDC), 65W (3.34A - 19.5VDC)
Dodatkowe informacje
2x1.5W speakers,Microphone,Edgeless display


Bateria Li-Pol w laptopie Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U - kup laptopa Lenovo V14 w niskich cenach!


W przypadku laptopów baterie są istotnym elementem składowym każdego laptopa Lenovo V14, ponieważ pozwalają pracować bez potrzeby podłączenia do źródła energii w różnych miejscach przez określony czas. Dla baterii Li-Pol średni czas pracy ciągłej wynosi 6.3 godzin. Wiadomo, że oglądanie filmów jest bardziej obciążające baterię w laptopie Lenovo V14, dlatego średnia długość pracy przy średniej jasności ekranu wynosi 6:20 godzin.

Bateria Li-Pol w Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U
Średnia żywotność
6.3 godzin
Żywotność przy obciążeniu
6:20 godzin
Pobór mocy
35 Wh
Rodzaj baterii
Li-Pol
Dodatkowe parametry


Jeśli nadal jesteś zainteresowany zakupem laptopa Lenovo V14 po przeczytaniu jego optymalnej specyfikacji/konfiguracji, sprawdź jego ceny w różnych sklepach internetowych!Właśnie zapoznałeś się z pełną specyfikacją laptopa Lenovo V14 z procesorem Amd Athlon Gold 3150U oraz kartą graficzną Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso). Ta konfiguracja tego modelu laptopa posiada ocenę końcową równą 25.23% w stosunku do najlepszej konfiguracji dla dowolnego laptopa, która osiągnie wtedy ocenę 100%. Na tym modelu laptopa Lenovo V14 w tej konfiguracji zainstalowany jest system operacyjny Windows Home 10.00. Wytrzymałość baterii dla ciągłego oglądania filmów i ustawionej średniej jasności wynosi 6:20 godzin. Natomiast wytrzymałość baterii średnia wynosi 6.3 godzin. Średnia cena laptopa Lenovo V14 dla tej konfiguracji to 280 USD (dolarów amerykańskich) - minimalna cena 278 USD, a maksymalna cena 280 USD. Totalna pojęmność pamięci masowej (wszystkich dysków twardych razem) dla tej konfigguracji laptopa Lenovo V14 to 128 GB.


 
Pasaż handlowy Kolumna24 online
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu. Setki laptopów, komputerów i sprzętu elektronicznego...
Sklepy


Polecane laptopy i ultrabooki podobne do Lenovo V14 w niskich cenach!


Stworzyliśmy istę laptopów i ultrabooków o podobnej ocenie końcowej konfiguracji jak w laptopie Lenovo V14. Dzięki temu możesz porównać sprzęt innych producentów oraz modele z tej samej półki.

Gigabyte Aero 17
Gigabyte Aero 15 OLED
Asus ROG Zephyrus Duo 15
Gigabyte Aero 17
MSI Gaming GT76 Titan DT
MSI Gaming GE66
MSI Gaming GS66
Gigabyte Aero 15 OLED
Gigabyte Aorus 17G


Wszystkie laptopy


Marki laptopów i specyfikacje poszczególnych modeli według producentów Kolumna24


LAPTOPY DELLLAPTOPY HPLAPTOPY LENOVOLAPTOPY ASUSLAPTOPY APPLELAPTOPY ACERLAPTOPY SAMSUNGLAPTOPY VAIOLAPTOPY FUJITSULAPTOPY MSILAPTOPY GIGABYTELAPTOPY MICROSOFTLAPTOPY PANASONICLAPTOPY CLEVOLAPTOPY RAZERLAPTOPY LGLAPTOPY DYNABOOKLAPTOPY PORSCHE DESIGNLAPTOPY MEDIONLAPTOPY XIAOMILAPTOPY HUAWEILAPTOPY GOOGLELAPTOPY QUANTALAPTOPY TONGFANGLAPTOPY CHUWILAPTOPY GETACLAPTOPY AVITALAPTOPY BMORN

Magazyn z wiadomościami i poradnikami o laptopach - MagLap Kolumna24 dla każdego kto szuka ciekawych informacji


Laptopy Huawei MateBook serii D i MateBook X Pro w nowych wersjach i atrakcyjnej ofercie

Laptopy Huawei MateBook serii D i MateBook X Pro w nowych wersjach i atrakcyjnej ofercie

Huion przedstawia tablety graficzne H420X, H580X i H620X dla artystów

Huion przedstawia tablety graficzne H420X, H580X i H620X dla artystów

Najnowsze komputery Lenovo ThinkPad gotowe do pracy w każdych warunkach

Najnowsze komputery Lenovo ThinkPad gotowe do pracy w każdych warunkach

W Polsce ruszyła sprzedaż rewolucyjnego Lenovo ThinkPada X1 Nano

W Polsce ruszyła sprzedaż rewolucyjnego Lenovo ThinkPada X1 Nano

Nowe laptopy Getac S410 klasy semi-rugged oferują wyższą moc obliczeniową

Nowe laptopy Getac S410 klasy semi-rugged oferują wyższą moc obliczeniową

Cyfrowa rewolucja w przemyśle. Polskie firmy w pandemii wydają najmniej!

Cyfrowa rewolucja w przemyśle. Polskie firmy w pandemii wydają najmniej!

Pierwszy dysk SSD firmy Samsung bez pamięci DRAM to krok w kierunku zapewnienia prędkości NVMe większej liczbie użytkowników

Pierwszy dysk SSD firmy Samsung bez pamięci DRAM to krok w kierunku zapewnienia prędkości NVMe większej liczbie użytkownikówMagazyn o laptopach


Laptopy Lenovo V14 - budowa i użytkowanie sprzętu - laptopy Lenovo V14 do kupienia online


Na stronie Kolumna24 znajdziesz specyfikacje techniczne sprzętu komputerowego, z których dowiesz się jak zbudowany jest laptop Lenovo V14 oraz przede wszystkim jak go użytkować optymalnie. Potraktuj tą stronę jako pewien rodzaj propozycji zakupowych sprzętu elektronicznego i po części poradnik dla laptopa Lenovo V14.

Jak działa laptop Lenovo V14 oraz z jakich podzespołów jest zbudowany? Rozwój technologii sprawia, że omawiane dzisiaj podzespoły laptopa Lenovo V14 za rok czy dwa mogą być już nieaktualne. Wszystko zmienia się bardzo szybko. Jednak sedno problemu, jak i konstrukcja laptopa osobistego Lenovo V14 w wielu płaszczyznach się nie zmieniła. Nadal do poprawnego działania laptopa Lenovo V14 potrzebny jest procesor Amd Athlon Gold 3150U, dysk twardy SSD M.2 PCIe, pamięć RAM DDR4, karta graficzna Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) czy urządzenia wejścia-wyjścia, które umieszczone są na płycie głównej laptopa Lenovo V14 - poprzez nią są połączone w jedną całość. Nie da się także stwierdzić, który element jest najważniejszy, ponieważ tworzą one jedną całość w laptopie Lenovo V14 i w każdej sekundzie ze sobą współpracują.

Rozpoczynając pracę z laptopem Lenovo V14 nie zawsze musisz wiedzieć jak jest on zbudowany, ponieważ przeciętny użytkownik ma jedynie styczność z systemem operacyjnym Windows Home 10.00. Nie mniej jednak ciekawym jest moment, kiedy planujemy jego rozbudowę lub wymianę zużytego podzespołu. Na mojej stronie znajdziesz poradniki, które pozwolą Ci usprawnić pracę ze sprzętem komputerowym oraz przede wszystkim zdobyć nową cenną wiedzę z zakresu techniki komputerowej. Dlatego na samym początku cofniemy się w przeszłość i zaczniemy naszą przygodę od samego początku.

Podstawowym zadaniem każdego komputera czy to laptopa Lenovo V14 jest wykonywanie złożonych obliczeń arytmetycznych z wykorzystaniem wszystkich podzespołów. Dzięki temu korzystając z laptopa Lenovo V14 możemy wykonywać wiele rzeczy. Większość z nas korzysta ze sprzętu komputerowego w pracy, domu czy w szkole - pracuje na oprogramowaniu biurowym dostarczonym z systemem operacyjnym Windows Home 10.00, ogląda filmy, gra w gry czy tworzy pomocne oprogramowanie dla Windows Home 10.00. Wraz z rozwojem laptopów, ale przede wszystkim świata cyfrowego, spora część naszej aktywności przeniosła się do internetu. To właśnie praca w chmurze na laptopach Lenovo V14 pobiera największą część naszzego codziennego życia. Nie mniej jednak, wszystkie te możliwości jakie otrzymujemy opierają się na obliczeniach...

Komputery osobiste, serwery czy laptopy Lenovo V14 wykonują swoje obliczenia w oparciu o dedykowany system liczbowy - binarny lub zwany także dwójkowym. System dwójkowy operuje na dwóch cyfrach - 0 i 1. To na zestawie tylko tych dwóch cyfr wykonywane są skomplikowane obliczenia arytmetyczne. Wykonywanie obliczeń na systemie binarnym różni się od systemu dziesiętnego. Nie będziemy się zbytnio zagłębiać na samym początku, ponieważ dla osób które jedynie chcą pracować na komputerze jest to wiedza zbędna. Na tym etapie poznawania budowy laptopa Lenovo V14 warto wiedzieć, że takie obliczenia zachodzą w procesorze Amd Athlon Gold 3150U oraz także w karcie graficznej Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso).

Dla nas bardziej istotna jest wiedza praktyczna, dlatego z miejsca przejdziemy do omawiania samej budowy laptopa Lenovo V14 i tym samym poznasz poszczególne komponenty, które znajdują się wenwątrz jego obudowy o wymiarach 1.99 cm x 24.10 cm x 32.71 cm i wadze 1.60 kg. W pierwszym kroku omówimy parametry płyty głównej montowanej w laptopie Lenovo V14 i jej zadania. Trzeba pamiętać, że obecnie dostępnych jest kilka rodzajów płyt głównych czyli rozmiarów oraz rodzajów portów na płytach. Ponadto na płycie głównej w laptopie Lenovo V14 umieszczony jest także BIOS, o którym powiem więcej w konkretnej publikacji. Zagłębiając się w moje zbiorcze kompedium wiedzy o technice komputerowej nie mogło zabraknąć także miejsca na opisanie działania i budowy procesorów - mikroprocesorów Amd Athlon Gold 3150U. Trzeba wiedzieć, że występują różne rodzaje procesorów w różnych obudowach, a tym samym są one różnie mocowane na płycie głównej. Ponadto opiszę dla każdego czytelnika, w jaki sposób komunikuje się procesor poprzez magistrale danych na płycie głównej z innymi podzespołami omawianego laptopa Lenovo V14. To nie tylko to wpływa na wydajność każdego komputera osobistego czy laptopa Lenovo V14 wykorzystywanego w naszej codziennej pracy. Poznasz także zasadę działania pamięci operacyjnej DDR4 o rozmiarze 4 GB - w jakim celu wykorzystywany jest RAM. Duży nacisk zostanie położony na kwestię omówienia kart graficznych, które w dzisiejszych komputerach stanowią, prawie że niezależny podsystem do realizowania obliczeń. W zależności od przeznaczenia laptopa Lenovo V14, karta graficzna Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) może być wykorzystana do tworzenia obrazu na wyświetlaczu, ale może także służyć do wykonywania dużych obliczeń np. w celu wykonywania algorytmów dla sztucznej inteligencji.

Specyfikacja laptopa Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) została zaimportowana z serwisu Noteb.com w celach promocyjno - edukacyjnych. Specyfikacja laptopa Lenovo V14 Amd Athlon Gold 3150U Amd Radeon RX Vega 3 (Picasso) może różnić się w zależności od konfiguracji w różnych sklepach internetowych. Ponadto na stronie znajdzie linki afiliacyjne prowadzące do polecanych sklepów internetowych. Przechodząc do sklepu internetowego z ofertą laptopa Lenovo V14 i kupując go, my otrzymujemy prowizję przez co możemy dalej rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

Wiadomości Newsroom Wybory2023 Łódź ZduńskaWola Zdrowie Biznes i finanse

Zakupy i oferty Zegarki Meble Dom i ogród Survival Zdrowie i uroda Rankingi

Zdrowie Placówki medyczne Poradniki zdrowie Ochrona zdrowia Zakupy zdrowie

Laptopy Magazyn Dell MSI Samsung Lenovo Wszystkie modele

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Regiony sklep

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Artykuły Kategorie Produkty Regiony Rankingi

Polityka prywatności Regulamin serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Wybory   •   Rankingi •   Przyczepy •   Regiony •   Firmy •   Biznes •   Zdrowie•   Zakupy •   Dom •   Laptopy •   MagLap Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Dom