WAKACJE RZYM I WATYKAN

Rzym i Watykan: Podróże do Włoch na Wakacje - Wieczne Miasto

Najciekawsze miejsca w Rzymie i Watykanie dla podróżujących do Włoch. Sprawdź co warto zwiedzić, odwiedzając Wieczne Miasto podczas wakacyjnych podróży, aby poznać piękno tego miasta i mile spędzić wolny czas. Rzym, stolica Włoch, należy do najciekawszych miast na świecie. Dzięki swej świetnej przeszłości, która mimo zmiennych losów, uczyniła zeń stolicę świata, od przeszło 2 000 lat zwracającą ku sobie oczy wszystkich, których interes polityczny, religijny, naukowy i kulturalny z Wiecznym Miastem wiąże, posiada Rzym swój własny odrębny wygląd i on stanowi jego największy urok. Zawieruchy dziejowe, które kwitnące miasto zmieniały niejednokrotnie w gruzy, nie zdołały go zetrzeć z powierzchni ziemi. Na gruzach zburzonych gmachów powstawały nowe budowle, wieczne miasto odradzało się ciągle z popiołów i wierne swej misji dziejowej nowym życiem zakwitało. Pierwsze wrażenie jakie odnosimy widokiem rzymskich ulic jest niezmiernie ciekawe.
Ruiny starożytnych budowli cezarów stykają się bezpośrednio z nowoczesnymi hotelami i kawiarniami. Oto ogólny wygląd miasta, które tą niezwykłą rozmaitością i pomieszaniem rzeczy odrębnych a często wręcz sprzecznych oszałamia i niepokoi. Oczywiście, na to aby miasto Rzym, którego każdy niemal kamień ma swoją historię, poznać dokładnie trzeba wiele czasu, wszak samych kościołów jest kilkaset.
Przyjęło się, że punktem wyjściowym dla większości omawianych wycieczek będzie Kapitol i Piazza Venezia, traktując to miejsce jako centrum miasta. Czytelnik otrzyma więc opis Rzymu w kilku przedstawionych trasach oraz będzie mógł wybiórczo śledzić opis poszczególnych miejsc, najciekawszych atrakcji Wiecznego Miasta, przedstawionych w poszczególnych artykułach.
RZYM DLA TURYSTÓW
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24