Zgierz wiadomości powiat zgierski EZG wydarzenia z ostatniej chwili łódzkie Kolumna24

Istotne lokalne wiadomości Zgierz policyjne powiat zgierski na portalu informacyjnym łódzkie Kolumna24 dla czytelników z ostatniej chwili. Wiadomości powiat zgierski to informacje z Aleksandrów Łódzki, Głowno, Ozorków, Parzęczew, Stryków, Zgierz, z regionów. Powiat zgierski ma powierzchnię 855,18 km2, którą zamieszkuje 165 206 mieszkańców (powiat zgierski z wiadomościami Zgierz z ostatniej chwili EZG). Gęstość zaludnienia dla powiatu wynosi 193 osób na 1 km2. Odkrywaj z portalem informacyjnym Kolumna24 atrakcje turystyczne Zgierz i zabytki powiat zgierski w łódzkie.

Wiadomości ZgierzWiadomości zgierskiTemat dniaApteki łódzkieSanepid łódzkiePogoda łódzkie Przyczepy Łódź

Policja KPP Zgierz: Zniszczył 32 samochody! Kolumna24

Policja KPP Zgierz: Zniszczył 32 samochody!

Łódź: Prezydenckie puchary dla BAF i ŁKS Kolumna24

Łódź: Prezydenckie puchary dla BAF i ŁKS

Policja KPP Zgierz: Śmiertelne potrącenie pieszego Kolumna24

Policja KPP Zgierz: Śmiertelne potrącenie pieszego

Policja KPP Zgierz: Dwie ofiary wypadków na drogach powiatu zgierskiego Kolumna24

Policja KPP Zgierz: Dwie ofiary wypadków na drogach powiatu zgierskiego

Policja KPP Zgierz: Uratuj życie – zadzwoń Kolumna24

Policja KPP Zgierz: Uratuj życie – zadzwoń

Policja KPP Zgierz: Śmiertelny wypadek pod Aleksandrowem Łódzkim Kolumna24

Policja KPP Zgierz: Śmiertelny wypadek pod Aleksandrowem Łódzkim

Policja KPP Zgierz: Policjanci zatrzymali dwie osoby pod zarzutem zabójstwa Kolumna24

Policja KPP Zgierz: Policjanci zatrzymali dwie osoby pod zarzutem zabójstwa

Policja KPP Zgierz: Poza służbą ujął nietrzeźwego kierującego Kolumna24

Policja KPP Zgierz: Poza służbą ujął nietrzeźwego kierującego

Wygodniejsze podróże w aglomeracji łódzkiej. Szybciej do Łodzi z Ozorkowa i Łęczycy Kolumna24

Wygodniejsze podróże w aglomeracji łódzkiej. Szybciej do Łodzi z Ozorkowa i ŁęczycyPrawo a bezpieczeństwo lokalne Zgierz wiadomości powiat zgierski


Prawow znaczeniu przedmiotowym czyli objektywnym, prawo jest to nakaz, mający siłę obowiązującą, którego źródłem może być uznana przez mieszkańców Zgierz, przyrodzone właściwości natury ludzkiej (prawo naturalne czyli ludzkie), ustalony wśród pewnego społeczeństwa zwyczaj (prawo zwyczajowe) i pozytywny przepis, wydany przez zwierzchniczą władzę państwa (ustawa) lub ustalony za wspólną zgodą dwóch czy kilku państw (umowa międzynarodowa). Prawo, wynikające z wyraźnego przepisu władzy zwierzchniczej, zwie się prawem pozytywnym, które zazwyczaj jest także prawem pisanym. Każde prawo, bez względu na źródło swego powstania, musi mieć siłę obowiązującą. Reguła, która mogłaby być kwestjonowaną, stosowaną lub nie stosowaną zależnie od oceny lub dobrej woli strony interesowanej, jest zasadą teoretyczną, filozoficzną lub moralną, lecz nie jest prawem. Siła obowiązująca prawa w Zgierzach jest to przymus, któremu podlega każdy, kogo prawo dotyczy. Przymus urzeczywistniać się może w różny sposób i w rozmaitych formach, ale zawsze wyraża się w ujemnych skutkach, jakie pociąga za sobą niewykonanie lub przekroczenie prawa przez mieszkańców Zgierz. Te ujemne skutki zwą się sankcją prawną. Ponieważ ujemne skutki naruszenia prawa są zawsze karą dla sprawcy naruszenia, w związku z tym nazywa się to sankcją karną. Każde prawo posiada sankcję prawną, chociaż nie zawsze kara jest jasno określona i łatwa do zastosowania. Trzeba tylko karę pojmować w obszerniejszym i głębszym jej znaczeniu. Jeśli naród przekracza granice prawa dla zadowolenia np. swej chciwości, to może być i jest zazwyczaj ukarany tak samo, jak złodziej, sięgający po cudzy portfel. W pierwszym wypadku sankcja karna jest aktem historii, w drugim zaś aktem władz państwowych, wymierzających sprawiedliwość. Prawo przepisami swoimi normuje stosunki: między człowiekiem a człowiekiem, między jednostkami ludzkimi jako obywatelami, i państwem jako formą prawną narodu, posiadającego władzę zwierzchniczą, między narodami i państwami. Poza tym prawo normuje specjalne stosunki, wynikające z organizacji Kościoła i obowiązujące jego wyznawców (prawokanoniczne).

Zasady prawne, stosowane u różnych narodów w każdym z powyższych wielkich działów prawa, stanowią przedmiot rozległej nauki prawa i nie mogą być tutaj nawetw s treszczeniu traktowane. O jednym należy pamiętać, że prawo nie jest uniwersalnym szablonem, który moż na zawsze, wszędzie i do wszystkich jednakowo zastosować. Prawo musi odpowiadać charakterowi danego narodu, jego pojęciom religijnym, jego tradycyjnym poglądom i zwyczajom, rozwojowi jego kultury i cywilizacji. Prawo doskonałe na zachodzie, może być fatalnym na wschodzie. Prawo rzymsko-europejskie nieda się pogodzić z cywilizacją japońską lub chińską. Prawo jest produktem odrębnych organizmów narodowych lub grup narodów, wspólną cywilizacją związanych, i w rozmaity sposób pojmuje i wciela w życie powszechną i wieczną ideę sprawiedliwości w Zgierzach.

W znaczeniu podmiotowym czyli subjektywnym prawo jest to zakres uprawnień, które komuś przysługują z mocy prawa objektywnego. Tak np. przysługujące obywatelowi prawa polityczne, jak oto: prawo wyboru i wybieralności, są prawem w znaczeniu podmiotowym. Przepisy zaś, stanowiące o tym, kto kiedy i w jaki sposób ma wybierać reprezentantów narodu, jest prawem w znaczeniu przedmiotowym. Każdemu prawu (czyli uprawnieniu) odpowiada zawsze stosowny obowiązek. O tej kardynalnej zasadzie, że nie ma prawa bez obowiązku, winno się zawsze pamiętać, gdyż często ci, którzy się praw dobijają, o obowiązki z nimi związane nie troszczą się wcale.

Do strzeżenia prawa powołane jest państwo. Ale funkcji tej państwo nie jest w możności należycie wykonać, jeśli wszyscy obywatele o szacunek dla prawa nie dbają. Żadna konstytucja, żaden ustrój praworządnego państwa, żadne środki administracji sądownictwa nie są zdolne utrwalić panowania prawa, jeśli w duszy każdego obywatela brak będzie poczucia prawa i poszanowania dla jego nakazu.

Prawodawstwo inaczej ustawodawstwo, oznacza z jednej strony władzę wydawania nakazów i przepisów prawnych również dla mieszkańców Zgierz i lokalnej policji, z drugiej strony zbiór ustaw, w danym państwie obowiązujących. W pierwszym znaczeniu prawodawstwo jest jedną z trzech funkcji władzy zwierzchniej państwa. Rozdział jej od sądownictwa i władzy wykonawczej jest dziś powszechnie uznaną zasadą konstytucyjną. Prawodawstwo w państwach absolutnych jest atrybucją panującego, w państwach konstytucyjnych wykonywane bywa przez Izby prawodawcze, ustalone w konstytucji, i w sposób przez konstytucję przewidziany. Bez zgody tych ciał prawodawczych żadna ustawa do skutku dojść nie może. Dla swej prawomocności powinna ona uzyskać podpis monarchy lub prezydenta, kontr asygnowany przez właściwego ministra, a także ma być należycie ogłoszona. Prawodawstwo w niektórych państwach bywa nieraz wykonywane nie przez reprezentantów narodu, zebranych w Izbach prawodawczych, lecz bezpośrednio przez ogół obywateli.

ZAKUPY
CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD TELEFONY RANKINGI

Acra Sanki Bob Bambi Rider niebieskie/pomarańczowe

Sport

Samsung lodówka RB38T705CB1/EF

Sprzęt Agd

Rower eliptyczny EL520 zasilany siłą mięśni

Fitness Cardio

Sanki Bobee Bob dla maluchów

Sporty

Adidas COPA MUNDIAL, BUTY PIŁKARSKIE (UZIEMIENIE) | CZARNY / RUNNINWHT | 10

Obuwie

Samsung Lodówka RB38T605CWW/EF

Sprzęt Agd
PRACA

Oferty pracy powiat zgierski 2021 łódzkie - EZG praca od zaraz powiat zgierski


Najnowsze oferty pracy dla całego powiat zgierski oraz dla innych miejscowości województwo łódzkie na portalu informacyjnym Kolumna24 online.

Brak ofert pracy dla zgierski (łódzkie)
Wszystkie oferty...
REGION

Powiat zgierski jednostki samorządu terytorialnego EZG łódzkie - polityka powiat zgierski


Załatw urzędową sprawę w Starostwo Powiatowe w Zgierzu w miejscowości 95-100 Zgierz, ul. Sadowa 6a Powiat zgierski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Starosta, powiat, teryt: 1020000.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Głowno w miejscowości 95-015 Głowno, ul. Jana Kilińskiego 2 Powiat zgierski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1020052.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Ozorków w miejscowości 95-035 Ozorków, ul. Pilota Stanisława Wigury 14 Powiat zgierski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1020062.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Parzęczew w miejscowości 95-045 Parzęczew, ul. Południowa 1 Powiat zgierski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1020072.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Zgierz w miejscowości 95-100 Zgierz, ul. Łęczycka 4 Powiat zgierski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1020092.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miasta - Gminy Stryków w miejscowości 95-010 Stryków, ul. Kościuszki 27 Powiat zgierski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejsko-wiejska, teryt: 1020083.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miasta w Głownie w miejscowości 95-015 Głowno, ul. Młynarska 15 Powiat zgierski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejska, teryt: 1020011.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miasta Zgierza w miejscowości 95-100 Zgierz, Plac Jana Pawła II 16 Powiat zgierski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Prezydent, gmina miejska, teryt: 1020031.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miejski Ozorków w miejscowości 95-035 Ozorków, ul. Wigury 1 Powiat zgierski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejska, teryt: 1020021.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim w miejscowości 95-070 Aleksandrów Łódzki, Plac Kościuszki 2 Powiat zgierski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejsko-wiejska, teryt: 1020043.

Zgierz - zabytki i atrakcje turystyczne powiat zgierski - zwiedzaj i odkrywaj łódzkie


Zwiedzaj i odkrywaj województwo łódzkie razem z portalem informacyjnym Kolumna24. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne usytuowane w powiat zgierski.

Zwiedzaj Budynek Główny Miejskiego Zakładu Kąpielowego 1927 - 1929 w Zgierz (pływalnia/basen). Odkryj pływalnia/basen położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Budynek Główny Miejskiego Zakładu Kąpielowego 1927 - 1929 (pływalnia/basen) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.2018 roku.

Zwiedzaj Chałupa 1. poł. XIX w. w Wola Mąkolska (chałupa). Odkryj chałupa położony w Wola Mąkolska na terenie powiat zgierski w gminie Głowno. Zabytek Chałupa 1. poł. XIX w. (chałupa) zlokalizowany jest w Wola Mąkolska 41 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głowno w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.08.1967 roku.

Zwiedzaj D. Karczma 1. poł. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek D. Karczma 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Plac Jana Pawła II 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.10.1949 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.06.1972 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 20 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 26 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.10.1949 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 33 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 35 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.06.1972 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.06.1972 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Listopadowa 20 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Listopadowa 25a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Listopadowa 6c i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Listopadowa 6d i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Plac Jana Pawła II 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Plac Jana Pawła II 16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Plac Jana Pawła II 17 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.10.1949 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Plac Jana Pawła II 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Plac Jana Pawła II 19 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Plac Jana Pawła II 20 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Plac Jana Pawła II 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Plac Jana Pawła II 7 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Ozorków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Ozorków Tadeusza Kościuszki 29 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Stryków (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Stryków na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - miasto. Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Stryków Grunwaldzka 7a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - miasto w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.11.1956 roku.

Zwiedzaj Dom 1809 r. w Wola Błędowa (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Wola Błędowa na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Dom 1809 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Wola Błędowa i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.01.1950 roku.

Zwiedzaj Dom 1870 - 1880 w Besiekierz Nawojowy (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Besiekierz Nawojowy na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Dom 1870 - 1880 (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Besiekierz Nawojowy i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.10.1984 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XX w. w Leonów (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Leonów na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Dom pocz. XX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Leonów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.07.1976 roku.

Zwiedzaj Dom 2. ćw. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 2. ćw. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz 1 Maja 23 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom 2. ćw. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 2. ćw. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz 1 Maja 25 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom 2. ćw. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 2. ćw. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz 1 Maja 27 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom 1830 r. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1830 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz 1 Maja 37 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Długa 14 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.1954 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Długa 16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Długa 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1825 r. w Zgierz (kamienica). Odkryj kamienica położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1825 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Zgierz Długa 33 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.1954 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Zgierz (plebania). Odkryj plebania położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (plebania) zlokalizowany jest w Zgierz Długa 34 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom 2. ćw. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 2. ćw. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Długa 45 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Generała Henryka Dąbrowskiego 16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1830 r. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1830 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Generała Henryka Dąbrowskiego 21 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1828 r. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1828 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Generała Henryka Dąbrowskiego 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.1954 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Księdza Jerzego Popiełuszki 7 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 2. ćw. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 2. ćw. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Księdza Szczepana Rembowskiego 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Księdza Szczepana Rembowskiego 15 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Księdza Szczepana Rembowskiego 17 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 2. ćw. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 2. ćw. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Łódzka 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Plac Jana Kilińskiego 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Plac Jana Kilińskiego 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Prezydenta Gabriela Narutowicza 15 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 2. ćw. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 2. ćw. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Prezydenta Gabriela Narutowicza 29 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Prezydenta Gabriela Narutowicza 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Stanisława Dubois 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Stanisława Dubois 9 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 2. ćw. XIX w. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom 2. ćw. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Aleksandrów Łódzki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Aleksandrów Łódzki na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - miasto. Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Aleksandrów Łódzki Ogrodowa 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - miasto w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dom Tkacki 1830 r. w Zgierz (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Dom Tkacki 1830 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Zgierz Generała Henryka Dąbrowskiego 19 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.1954 roku.

Zwiedzaj Dwór 1843 r. w Skotniki (dwór). Odkryj dwór położony w Skotniki na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków. Zabytek Dwór 1843 r. (dwór) zlokalizowany jest w Skotniki 37 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dwór poł. XIX w. w Gieczno (dwór). Odkryj dwór położony w Gieczno na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Dwór poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Gieczno i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.08.1975 roku.

Zwiedzaj Dwór poł. XIX w. w Jeżewo (dwór). Odkryj dwór położony w Jeżewo na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Dwór poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Jeżewo i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.11.1979 roku.

Zwiedzaj Dwór poł. XIX w. w Nakielnica (dwór). Odkryj dwór położony w Nakielnica na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski. Zabytek Dwór poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Nakielnica 37 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.10.1949 roku.

Zwiedzaj Dwór 1844 r. w Zgniłe Błoto (dwór). Odkryj dwór położony w Zgniłe Błoto na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski. Zabytek Dwór 1844 r. (dwór) zlokalizowany jest w Zgniłe Błoto i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dwór poł. XIX w. w Domaradzyn (dwór). Odkryj dwór położony w Domaradzyn na terenie powiat zgierski w gminie Głowno. Zabytek Dwór poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Domaradzyn 31 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głowno w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.01.1989 roku.

Zwiedzaj Dwór 1922 r. w Różany (dwór). Odkryj dwór położony w Różany na terenie powiat zgierski w gminie Głowno. Zabytek Dwór 1922 r. (dwór) zlokalizowany jest w Różany 43831 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głowno w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.04.1986 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 1842 r. w Ozorków (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Dzwonnica 1842 r. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Ozorków Zgierska 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Bratoszewice (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Bratoszewice na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Bratoszewice Plac Stanisława Staszica 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.03.1952 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Koźle (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Koźle na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Koźle i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Biała (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Biała na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Biała Kościelna 28/29 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.09.1947 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Gieczno (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Gieczno na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Gieczno Główna 19a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.08.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Mąkolice (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Mąkolice na terenie powiat zgierski w gminie Głowno. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Mąkolice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głowno w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.08.1967 roku.

Zwiedzaj Jatki Miejskie pocz. XIX w. w Aleksandrów Łódzki (kramy/jatki). Odkryj kramy/jatki położony w Aleksandrów Łódzki na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - miasto. Zabytek Jatki Miejskie pocz. XIX w. (kramy/jatki) zlokalizowany jest w Aleksandrów Łódzki Plac Tadeusza Kościuszki 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - miasto w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.08.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica Cmentarna 1. poł. XIX w. w Modlna (kaplica). Odkryj kaplica położony w Modlna na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków. Zabytek Kaplica Cmentarna 1. poł. XIX w. (kaplica) zlokalizowany jest w Modlna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica Cmentarna Pw. Przemienienia Pańskiego 1854 r. w Bełdów (kaplica). Odkryj kaplica położony w Bełdów na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski. Zabytek Kaplica Cmentarna Pw. Przemienienia Pańskiego 1854 r. (kaplica) zlokalizowany jest w Bełdów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.08.1967 roku.

Zwiedzaj Komin 1927 - 1929 w Zgierz (komin). Odkryj komin położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Komin 1927 - 1929 (komin) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.2018 roku.

Zwiedzaj Kościół Cmentarny Pw. Św. Rocha pocz. XVII w. w Parzęczew (kościół). Odkryj kościół położony w Parzęczew na terenie powiat zgierski w gminie Parzęczew. Zabytek Kościół Cmentarny Pw. Św. Rocha pocz. XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Parzęczew Świętego Rocha 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Parzęczew w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.08.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Ewangelicki 1842 r. w Ozorków (kościół). Odkryj kościół położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Kościół Ewangelicki 1842 r. (kościół) zlokalizowany jest w Ozorków Zgierska 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.08.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Ewangelicki, Ob. Rzymskokatolicki Parafialny Pw. Św. Stanisława Kostki pocz. XIX w. w Aleksandrów Łódzki (kościół). Odkryj kościół położony w Aleksandrów Łódzki na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - miasto. Zabytek Kościół Ewangelicki, Ob. Rzymskokatolicki Parafialny Pw. Św. Stanisława Kostki pocz. XIX w. (kościół) zlokalizowany jest w Aleksandrów Łódzki Plac Tadeusza Kościuszki 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - miasto w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.08.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Augustyna przełom XV/XVI w. w Bratoszewice (kościół). Odkryj kościół położony w Bratoszewice na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Augustyna przełom XV/XVI w. (kościół) zlokalizowany jest w Bratoszewice Plac Stanisława Staszica 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Józefa 2. poł. XVII w. w Ozorków (kościół). Odkryj kościół położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Józefa 2. poł. XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Ozorków Plac Jana Pawła II 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Katarzyny 1910 - 1914 w Zgierz (kościół). Odkryj kościół położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Katarzyny 1910 - 1914 (kościół) zlokalizowany jest w Zgierz Plac Jana Pawła II 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.01.2010 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św.św. Piotra I Pawła XVIII w. w Biała (kościół). Odkryj kościół położony w Biała na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św.św. Piotra I Pawła XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Biała Kościelna 28/29 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 1805 - 1810 w Parzęczew (kościół). Odkryj kościół położony w Parzęczew na terenie powiat zgierski w gminie Parzęczew. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 1805 - 1810 (kościół) zlokalizowany jest w Parzęczew i stanowi atrakcję turystyczną gminy Parzęczew w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 13.01.1950 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Św. Jakuba Apostoła XVIII w. w Leźnica Wielka (kościół). Odkryj kościół położony w Leźnica Wielka na terenie powiat zgierski w gminie Parzęczew. Zabytek Kościół Pw. Św. Jakuba Apostoła XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Leźnica Wielka i stanowi atrakcję turystyczną gminy Parzęczew w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Św. Stanisława Biskupa przełom XVII/XVIII w. w Modlna (kościół). Odkryj kościół położony w Modlna na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków. Zabytek Kościół Pw. Św. Stanisława Biskupa przełom XVII/XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Modlna 27 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Św. Szczepana 1752 r. w Koźle (kościół). Odkryj kościół położony w Koźle na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Kościół Pw. Św. Szczepana 1752 r. (kościół) zlokalizowany jest w Koźle 57 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Św. Wojciecha 2. poł. XVII w. w Niesułków (kościół). Odkryj kościół położony w Niesułków na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Kościół Pw. Św. Wojciecha 2. poł. XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Niesułków 70 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.10.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Św.św. Wojciecha I Stanisława 1444 r. w Mąkolice (kościół). Odkryj kościół położony w Mąkolice na terenie powiat zgierski w gminie Głowno. Zabytek Kościół Pw. Św.św. Wojciecha I Stanisława 1444 r. (kościół) zlokalizowany jest w Mąkolice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głowno w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.10.1949 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Wszystkich Świętych 1717 r. w Gieczno (kościół). Odkryj kościół położony w Gieczno na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Kościół Pw. Wszystkich Świętych 1717 r. (kościół) zlokalizowany jest w Gieczno Główna 19a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.08.1967 roku.

Zwiedzaj Kotłownia 1927 - 1929 w Zgierz (kotłownia). Odkryj kotłownia położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Kotłownia 1927 - 1929 (kotłownia) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.2018 roku.

Zwiedzaj Lamus XVIII w. w Bratoszewice (lamus). Odkryj lamus położony w Bratoszewice na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Lamus XVIII w. (lamus) zlokalizowany jest w Bratoszewice Plac Stanisława Staszica 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.04.1960 roku.

Zwiedzaj Latarnia 1927 - 1929 w Zgierz (mała architektura). Odkryj mała architektura położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Latarnia 1927 - 1929 (mała architektura) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.2018 roku.

Zwiedzaj Latarnia 1927 - 1929 w Zgierz (mała architektura). Odkryj mała architektura położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Latarnia 1927 - 1929 (mała architektura) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.2018 roku.

Zwiedzaj Most Stalowy 1914 - 1915 w Sierpów (most). Odkryj most położony w Sierpów na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków. Zabytek Most Stalowy 1914 - 1915 (most) zlokalizowany jest w Sierpów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.10.2006 roku.

Zwiedzaj Motarnia Bawełny 1. poł. XIX w. w Ozorków (przędzalnia). Odkryj przędzalnia położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Motarnia Bawełny 1. poł. XIX w. (przędzalnia) zlokalizowany jest w Ozorków Listopadowa 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Oficyna pocz. XIX w. w Sokolniki (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Sokolniki na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków. Zabytek Oficyna pocz. XIX w. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Sokolniki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.08.1967 roku.

Zwiedzaj Oficyna 1844 r. w Zgniłe Błoto (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Zgniłe Błoto na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski. Zabytek Oficyna 1844 r. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Zgniłe Błoto i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.08.1967 roku.

Zwiedzaj Oficyna pocz. XX w. w Domaradzyn (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Domaradzyn na terenie powiat zgierski w gminie Głowno. Zabytek Oficyna pocz. XX w. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Domaradzyn 31 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głowno w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.01.1989 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie data nieznana w Bratoszewice (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Bratoszewice na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Ogrodzenie data nieznana (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Bratoszewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.12.1978 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie data nieznana w Zgierz (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Ogrodzenie data nieznana (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Zgierz Plac Jana Pawła II 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.01.2010 roku.

Zwiedzaj Park 1920 - 1930 w Bratoszewice (park). Odkryj park położony w Bratoszewice na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Park 1920 - 1930 (park) zlokalizowany jest w Bratoszewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.12.1978 roku.

Zwiedzaj Park Dworski 1924 - 1926 w Dzierżązna (park). Odkryj park położony w Dzierżązna na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Park Dworski 1924 - 1926 (park) zlokalizowany jest w Dzierżązna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.12.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski pocz. XX w. w Kębliny (park). Odkryj park położony w Kębliny na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Park Dworski pocz. XX w. (park) zlokalizowany jest w Kębliny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.12.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski XVII w. w Zgniłe Błoto (park). Odkryj park położony w Zgniłe Błoto na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski. Zabytek Park Dworski XVII w. (park) zlokalizowany jest w Zgniłe Błoto i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 17.03.1977 roku.

Zwiedzaj Park Dworski Ze Stawem przełom XVII/XVIII w. w Glinnik (park). Odkryj park położony w Glinnik na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Park Dworski Ze Stawem przełom XVII/XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Glinnik i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 17.03.1977 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy 1. poł. XIX w. w Sokolniki (park). Odkryj park położony w Sokolniki na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Sokolniki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.08.1967 roku.

Zwiedzaj Park Podworski poł. XIX w. w Jeżewo (park). Odkryj park położony w Jeżewo na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz. Zabytek Park Podworski poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Jeżewo i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.11.1979 roku.

Zwiedzaj Park Podworski poł. XIX w. w Domaradzyn (park). Odkryj park położony w Domaradzyn na terenie powiat zgierski w gminie Głowno. Zabytek Park Podworski poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Domaradzyn i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głowno w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.01.1989 roku.

Zwiedzaj Park Podworski 1922 r. w Różany (park). Odkryj park położony w Różany na terenie powiat zgierski w gminie Głowno. Zabytek Park Podworski 1922 r. (park) zlokalizowany jest w Różany i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głowno w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.04.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy 1566 - 1601 w Bełdów (park). Odkryj park położony w Bełdów na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy 1566 - 1601 (park) zlokalizowany jest w Bełdów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 17.03.1967 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy przełom XVIII/XIX w. w Nakielnica (park). Odkryj park położony w Nakielnica na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy przełom XVIII/XIX w. (park) zlokalizowany jest w Nakielnica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.08.1967 roku.

Zwiedzaj Park Przyfabryczny, Krajobrazowy koniec XIX w. w Leśmierz (park). Odkryj park położony w Leśmierz na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków. Zabytek Park Przyfabryczny, Krajobrazowy koniec XIX w. (park) zlokalizowany jest w Leśmierz i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.03.1988 roku.

Zwiedzaj Pastorówka pocz. XIX w. w Aleksandrów Łódzki (plebania). Odkryj plebania położony w Aleksandrów Łódzki na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - miasto. Zabytek Pastorówka pocz. XIX w. (plebania) zlokalizowany jest w Aleksandrów Łódzki Plac Tadeusza Kościuszki 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - miasto w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.08.1967 roku.

Zwiedzaj Pałac 1920 - 1930 w Bratoszewice (pałac). Odkryj pałac położony w Bratoszewice na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Pałac 1920 - 1930 (pałac) zlokalizowany jest w Bratoszewice Plac Stanisława Staszica 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.12.1978 roku.

Zwiedzaj Pałac Scheiblerów poł. XIX w. w Ozorków (pałac). Odkryj pałac położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Pałac Scheiblerów poł. XIX w. (pałac) zlokalizowany jest w Ozorków Pilota Stanisława Wigury 14 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Pałac Schlosserów 1. poł. XIX w. w Ozorków (pałac). Odkryj pałac położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Pałac Schlosserów 1. poł. XIX w. (pałac) zlokalizowany jest w Ozorków Listopadowa 6b i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.1967 roku.

Zwiedzaj Pałac Schlosserów 1876 r. w Ozorków (pałac). Odkryj pałac położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Pałac Schlosserów 1876 r. (pałac) zlokalizowany jest w Ozorków Łęczycka 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.1984 roku.

Zwiedzaj Plebania 1842 r. w Ozorków (plebania). Odkryj plebania położony w Ozorków na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków (gm. miejska). Zabytek Plebania 1842 r. (plebania) zlokalizowany jest w Ozorków Zgierska 9 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.08.1967 roku.

Zwiedzaj Ratusz 1824 r. w Aleksandrów Łódzki (budynek administracyjny). Odkryj budynek administracyjny położony w Aleksandrów Łódzki na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - miasto. Zabytek Ratusz 1824 r. (budynek administracyjny) zlokalizowany jest w Aleksandrów Łódzki Plac Tadeusza Kościuszki 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - miasto w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.08.1967 roku.

Zwiedzaj Schody data nieznana w Zgierz (schody). Odkryj schody położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Schody data nieznana (schody) zlokalizowany jest w Zgierz Plac Jana Pawła II 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.01.2010 roku.

Zwiedzaj Stacja Pomp 1927 - 1929 w Zgierz (pompownia). Odkryj pompownia położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Stacja Pomp 1927 - 1929 (pompownia) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.2018 roku.

Zwiedzaj Wiatrak poł. XIX w. w Gozdów (wiatrak). Odkryj wiatrak położony w Gozdów na terenie powiat zgierski w gminie Stryków - obszar wiejski. Zabytek Wiatrak poł. XIX w. (wiatrak) zlokalizowany jest w Gozdów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Stryków - obszar wiejski w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.06.1953 roku.

Zwiedzaj Wiatrak Koźlak poł. XVIII w. w Solca Wielka (wiatrak). Odkryj wiatrak położony w Solca Wielka na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków. Zabytek Wiatrak Koźlak poł. XVIII w. (wiatrak) zlokalizowany jest w Solca Wielka 59 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.12.1957 roku.

Zwiedzaj Wieża Wentylacyjna 1927 - 1929 w Zgierz (budowla). Odkryj budowla położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Wieża Wentylacyjna 1927 - 1929 (budowla) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.2018 roku.

Zwiedzaj Zespół Dworsko-Parkowy pocz. XIX w. w Sokolniki (zespół - budynek mieszkalny/dom). Odkryj zespół - budynek mieszkalny/dom położony w Sokolniki na terenie powiat zgierski w gminie Ozorków. Zabytek Zespół Dworsko-Parkowy pocz. XIX w. (zespół - budynek mieszkalny/dom) zlokalizowany jest w Sokolniki 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ozorków w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.08.1967 roku.

Zwiedzaj Zespół Miejskiego Zakładu Kąpielowego 1927 - 1929 w Zgierz (zespół - pływalnia/basen). Odkryj zespół - pływalnia/basen położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Zespół Miejskiego Zakładu Kąpielowego 1927 - 1929 (zespół - pływalnia/basen) zlokalizowany jest w Zgierz Łęczycka 24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.2018 roku.

Zwiedzaj Zespół Przestrzenno-Architektoniczny Rynku pocz. XIX w. w Aleksandrów Łódzki (plac). Odkryj plac położony w Aleksandrów Łódzki na terenie powiat zgierski w gminie Aleksandrów Łódzki - miasto. Zabytek Zespół Przestrzenno-Architektoniczny Rynku pocz. XIX w. (plac) zlokalizowany jest w Aleksandrów Łódzki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów Łódzki - miasto w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.08.1967 roku.

Zwiedzaj Zespół Urbanistyczno-Architektoniczny Placu Kilińskiego XIX - XX w Zgierz (plac). Odkryj plac położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Zespół Urbanistyczno-Architektoniczny Placu Kilińskiego XIX - XX (plac) zlokalizowany jest w Zgierz i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Zespół Urbanistyczno-Architektoniczny Ulicy 1 Maja XIX w. w Zgierz (ulica). Odkryj ulica położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Zespół Urbanistyczno-Architektoniczny Ulicy 1 Maja XIX w. (ulica) zlokalizowany jest w Zgierz i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Zwiedzaj Zespół Urbanistyczno-Architektoniczny Ulicy Długiej 1. poł. XIX w. w Zgierz (ulica). Odkryj ulica położony w Zgierz na terenie powiat zgierski w gminie Zgierz (gm. miejska). Zabytek Zespół Urbanistyczno-Architektoniczny Ulicy Długiej 1. poł. XIX w. (ulica) zlokalizowany jest w Zgierz i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zgierz (gm. miejska) w powiecie zgierski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1967 roku.

Bezpieczeństwo powiat zgierski EZG łódzkie - wybrane jednostki ratownicze OSP i PSP, WOPR oraz Policja zgierski


Za bezpieczeństwo w powiecie zgierski odpowiada m. in. jednostka OSP Aleksandrów Łódzki w ŁÓDZKIE/zgierski/Aleksandrów Łódzki (miasto)
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Aleksandrów Łódzki mieści się w 95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. 11 Listopada 9 w powiat zgierski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie zgierski odpowiada m. in. jednostka OSP Biała w ŁÓDZKIE/zgierski/Zgierz (gmina miejska)
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Biała mieści się w 95-001 Biała, ul. Kościelna 2 w powiat zgierski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie zgierski odpowiada m. in. jednostka OSP Głowno w ŁÓDZKIE/zgierski/Głowno (gmina miejska)
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Głowno mieści się w 95-015 Głowno, ul. Złota 1 w powiat zgierski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie zgierski odpowiada m. in. jednostka OSP Ozorków w ŁÓDZKIE/zgierski/Ozorków (gmina miejska)
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Ozorków mieści się w 95-035 Ozorków, ul. gen. Tadeusza Kościuszki 1 w powiat zgierski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie zgierski odpowiada m. in. jednostka OSP Parzęczew w ŁÓDZKIE/zgierski/Parzęczew (gmina wiejska)
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Parzęczew mieści się w 95-045 Parzęczew, ul. Ozorkowska 3 w powiat zgierski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie zgierski odpowiada m. in. jednostka OSP Stryków w ŁÓDZKIE/zgierski/Stryków (obszar wiejski)
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Stryków mieści się w 95-010 Stryków, ul. Targowa 19 w powiat zgierski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie zgierski odpowiada m. in. jednostka Zgiersko-Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w ŁÓDZKIE/łęczycki/Wszystkie, ŁÓDZKIE/zgierski/Wszystkie
Podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego specjalizuje się w Ratownictwo wodne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Zgiersko-Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe mieści się w 95-035 Ozorków, ul. Lotnicza 1A w powiat zgierski ŁÓDZKIE.

POWIATY
Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowicki
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Rankingi produktów Smartfony Komputery Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Ubezpieczenia Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Pogoda  •   Wybory2023•   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
KUPUJ SANKI I ŚLIZGACZE
Sklepy online