Tomaszów Mazowiecki wiadomości powiat tomaszowski ETM wydarzenia z ostatniej chwili łódzkie Kolumna24

Istotne lokalne wiadomości Tomaszów Mazowiecki policyjne powiat tomaszowski na portalu informacyjnym łódzkie Kolumna24 dla czytelników z ostatniej chwili. Wiadomości powiat tomaszowski to informacje z Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd, Żelechlinek, z regionów. Powiat tomaszowski ma powierzchnię 1024,79 km2, którą zamieszkuje 118 234 mieszkańców (powiat tomaszowski z wiadomościami Tomaszów Mazowiecki z ostatniej chwili ETM). Gęstość zaludnienia dla powiatu wynosi 115 osób na 1 km2. Odkrywaj z portalem informacyjnym Kolumna24 atrakcje turystyczne Tomaszów Mazowiecki i zabytki powiat tomaszowski w łódzkie.

Wiadomości Tomaszów MazowieckiWiadomości tomaszowskiTemat dniaApteki łódzkieSanepid łódzkiePogoda łódzkie Przyczepy Łódź

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Policjant w czasie wolnym od służby uratował mężczyznę Kolumna24

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Policjant w czasie wolnym od służby uratował mężczyznę

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Zatrzymani za posiadanie narkotyków Kolumna24

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: W obawie przed kontrolą drogową wyrzucił narkotyki z samochodu Kolumna24

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: W obawie przed kontrolą drogową wyrzucił narkotyki z samochodu

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Ukrył w lodówce blisko 3 kilogramy amfetaminy. Trafił już do aresztu Kolumna24

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Ukrył w lodówce blisko 3 kilogramy amfetaminy. Trafił już do aresztu

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Areszt dla podejrzanego o znęcanie się nad rodziną Kolumna24

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Areszt dla podejrzanego o znęcanie się nad rodziną

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Kolejny tomaszowski funkcjonariusz udowodnił, że policjantem jest się całą dobę Kolumna24

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Kolejny tomaszowski funkcjonariusz udowodnił, że policjantem jest się całą dobę

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Tragiczny wypadek w Wiadernie Kolumna24

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Tragiczny wypadek w Wiadernie

Wojeowda mazowiecki: 23,7 mln zł dofinasowania na organizację Szpitala Południowego w Warszawie Kolumna24

Wojeowda mazowiecki: 23,7 mln zł dofinasowania na organizację Szpitala Południowego w Warszawie

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Śmiertelny wypadek na trasie S-8 Kolumna24

Policja KPP Tomaszów Mazowiecki: Śmiertelny wypadek na trasie S-8Prawo a bezpieczeństwo lokalne Tomaszów Mazowiecki wiadomości powiat tomaszowski


Prawow znaczeniu przedmiotowym czyli objektywnym, prawo jest to nakaz, mający siłę obowiązującą, którego źródłem może być uznana przez mieszkańców Tomaszów Mazowiecki, przyrodzone właściwości natury ludzkiej (prawo naturalne czyli ludzkie), ustalony wśród pewnego społeczeństwa zwyczaj (prawo zwyczajowe) i pozytywny przepis, wydany przez zwierzchniczą władzę państwa (ustawa) lub ustalony za wspólną zgodą dwóch czy kilku państw (umowa międzynarodowa). Prawo, wynikające z wyraźnego przepisu władzy zwierzchniczej, zwie się prawem pozytywnym, które zazwyczaj jest także prawem pisanym. Każde prawo, bez względu na źródło swego powstania, musi mieć siłę obowiązującą. Reguła, która mogłaby być kwestjonowaną, stosowaną lub nie stosowaną zależnie od oceny lub dobrej woli strony interesowanej, jest zasadą teoretyczną, filozoficzną lub moralną, lecz nie jest prawem. Siła obowiązująca prawa w Tomaszów Mazowieckiach jest to przymus, któremu podlega każdy, kogo prawo dotyczy. Przymus urzeczywistniać się może w różny sposób i w rozmaitych formach, ale zawsze wyraża się w ujemnych skutkach, jakie pociąga za sobą niewykonanie lub przekroczenie prawa przez mieszkańców Tomaszów Mazowiecki. Te ujemne skutki zwą się sankcją prawną. Ponieważ ujemne skutki naruszenia prawa są zawsze karą dla sprawcy naruszenia, w związku z tym nazywa się to sankcją karną. Każde prawo posiada sankcję prawną, chociaż nie zawsze kara jest jasno określona i łatwa do zastosowania. Trzeba tylko karę pojmować w obszerniejszym i głębszym jej znaczeniu. Jeśli naród przekracza granice prawa dla zadowolenia np. swej chciwości, to może być i jest zazwyczaj ukarany tak samo, jak złodziej, sięgający po cudzy portfel. W pierwszym wypadku sankcja karna jest aktem historii, w drugim zaś aktem władz państwowych, wymierzających sprawiedliwość. Prawo przepisami swoimi normuje stosunki: między człowiekiem a człowiekiem, między jednostkami ludzkimi jako obywatelami, i państwem jako formą prawną narodu, posiadającego władzę zwierzchniczą, między narodami i państwami. Poza tym prawo normuje specjalne stosunki, wynikające z organizacji Kościoła i obowiązujące jego wyznawców (prawokanoniczne).

Zasady prawne, stosowane u różnych narodów w każdym z powyższych wielkich działów prawa, stanowią przedmiot rozległej nauki prawa i nie mogą być tutaj nawetw s treszczeniu traktowane. O jednym należy pamiętać, że prawo nie jest uniwersalnym szablonem, który moż na zawsze, wszędzie i do wszystkich jednakowo zastosować. Prawo musi odpowiadać charakterowi danego narodu, jego pojęciom religijnym, jego tradycyjnym poglądom i zwyczajom, rozwojowi jego kultury i cywilizacji. Prawo doskonałe na zachodzie, może być fatalnym na wschodzie. Prawo rzymsko-europejskie nieda się pogodzić z cywilizacją japońską lub chińską. Prawo jest produktem odrębnych organizmów narodowych lub grup narodów, wspólną cywilizacją związanych, i w rozmaity sposób pojmuje i wciela w życie powszechną i wieczną ideę sprawiedliwości w Tomaszów Mazowieckiach.

W znaczeniu podmiotowym czyli subjektywnym prawo jest to zakres uprawnień, które komuś przysługują z mocy prawa objektywnego. Tak np. przysługujące obywatelowi prawa polityczne, jak oto: prawo wyboru i wybieralności, są prawem w znaczeniu podmiotowym. Przepisy zaś, stanowiące o tym, kto kiedy i w jaki sposób ma wybierać reprezentantów narodu, jest prawem w znaczeniu przedmiotowym. Każdemu prawu (czyli uprawnieniu) odpowiada zawsze stosowny obowiązek. O tej kardynalnej zasadzie, że nie ma prawa bez obowiązku, winno się zawsze pamiętać, gdyż często ci, którzy się praw dobijają, o obowiązki z nimi związane nie troszczą się wcale.

Do strzeżenia prawa powołane jest państwo. Ale funkcji tej państwo nie jest w możności należycie wykonać, jeśli wszyscy obywatele o szacunek dla prawa nie dbają. Żadna konstytucja, żaden ustrój praworządnego państwa, żadne środki administracji sądownictwa nie są zdolne utrwalić panowania prawa, jeśli w duszy każdego obywatela brak będzie poczucia prawa i poszanowania dla jego nakazu.

Prawodawstwo inaczej ustawodawstwo, oznacza z jednej strony władzę wydawania nakazów i przepisów prawnych również dla mieszkańców Tomaszów Mazowiecki i lokalnej policji, z drugiej strony zbiór ustaw, w danym państwie obowiązujących. W pierwszym znaczeniu prawodawstwo jest jedną z trzech funkcji władzy zwierzchniej państwa. Rozdział jej od sądownictwa i władzy wykonawczej jest dziś powszechnie uznaną zasadą konstytucyjną. Prawodawstwo w państwach absolutnych jest atrybucją panującego, w państwach konstytucyjnych wykonywane bywa przez Izby prawodawcze, ustalone w konstytucji, i w sposób przez konstytucję przewidziany. Bez zgody tych ciał prawodawczych żadna ustawa do skutku dojść nie może. Dla swej prawomocności powinna ona uzyskać podpis monarchy lub prezydenta, kontr asygnowany przez właściwego ministra, a także ma być należycie ogłoszona. Prawodawstwo w niektórych państwach bywa nieraz wykonywane nie przez reprezentantów narodu, zebranych w Izbach prawodawczych, lecz bezpośrednio przez ogół obywateli.

ZAKUPY
CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD TELEFONY RANKINGI

Wtyczka EURO/DIN do gniazda zapalniczki + włącznik uniwersalny

Akcesoria Motoryzacyjne

Rower eliptyczny EL520 zasilany siłą mięśni

Fitness Cardio

Super Fashion Etui Lumino do Samsung Galaxy S10E

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Postal 2 PC, wersja cyfrowa

Gry Pc

TelForceOne Nakładka Liquid Sparkle TPU do Samsung S20 Ultra niebieska

Etui I Pokrowce Do Telefonów

ALONE? VR

Gry Pc
PRACA

Oferty pracy powiat tomaszowski 2021 łódzkie - ETM praca od zaraz powiat tomaszowski


Najnowsze oferty pracy dla całego powiat tomaszowski oraz dla innych miejscowości województwo łódzkie na portalu informacyjnym Kolumna24 online.

Brak ofert pracy dla tomaszowski (łódzkie)
Wszystkie oferty...
REGION

Powiat tomaszowski jednostki samorządu terytorialnego ETM łódzkie - polityka powiat tomaszowski


Załatw urzędową sprawę w Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim w miejscowości 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Św. Antoniego 41 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Starosta, powiat, teryt: 1016000.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Będków w miejscowości 97-319 Będków, ul. Parkowa 3 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1016022.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Budziszewice w miejscowości 97-212 Budziszewice, ul. J. Ch. Paska 66 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1016032.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Czerniewice w miejscowości 97-216 Czerniewice, ul. Mazowiecka 42 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1016042.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Inowłódz w miejscowości 97-215 Inowłódz, ul. Spalska 2 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1016052.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Lubochnia w miejscowości 97-217 Lubochnia, ul. Tomaszowska 9 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1016062.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Rokiciny w miejscowości 97-221 Rokiciny, ul. Tomaszowska 9 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1016072.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Rzeczyca w miejscowości 97-220 Rzeczyca, ul. Tomaszowska 2 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1016082.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Tomaszów Mazowiecki w miejscowości 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 4 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1016092.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Ujazd w miejscowości 97-225 Ujazd, Plac Kościuszki 6 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1016102.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Żelechlinek w miejscowości 97-226 Żelechlinek, ul. Plac Tysiąclecia 1 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1016112.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki w miejscowości 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. P.O.W. 10/16 Powiat tomaszowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Prezydent, gmina miejska, teryt: 1016011.

Tomaszów Mazowiecki - zabytki i atrakcje turystyczne powiat tomaszowski - zwiedzaj i odkrywaj łódzkie


Zwiedzaj i odkrywaj województwo łódzkie razem z portalem informacyjnym Kolumna24. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne usytuowane w powiat tomaszowski.

Zwiedzaj Bank 1923 - 1924 w Tomaszów Mazowiecki (bank). Odkryj bank położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Bank 1923 - 1924 (bank) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Prezydenta Ignacego Mościckiego 31/33 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.02.1993 roku.

Zwiedzaj Budynek Administracyjny Fabryki Landsberga 1900 r. w Tomaszów Mazowiecki (budynek administracyjny). Odkryj budynek administracyjny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Budynek Administracyjny Fabryki Landsberga 1900 r. (budynek administracyjny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Konstytucji 3 Maja 14/16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.07.1994 roku.

Zwiedzaj Budynek Gospodarczy 1897 - 1899 w Tomaszów Mazowiecki (budynek przemysłowy, produkcyjny lub magazynowy). Odkryj budynek przemysłowy, produkcyjny lub magazynowy położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Budynek Gospodarczy 1897 - 1899 (budynek przemysłowy, produkcyjny lub magazynowy) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Świętego Antoniego 37/39 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.10.1993 roku.

Zwiedzaj Budynek Przystanku Kolejowego 2. poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (dworzec). Odkryj dworzec położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Budynek Przystanku Kolejowego 2. poł. XIX w. (dworzec) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.04.2002 roku.

Zwiedzaj Cmentarz poł. XVI w. w Będków (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Będków na terenie powiat tomaszowski w gminie Będków. Zabytek Cmentarz poł. XVI w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Będków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Będków w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.04.2015 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Przykościelny XIX w. w Budziszewice (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Budziszewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Budziszewice. Zabytek Cmentarz Przykościelny XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Budziszewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Budziszewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 17.11.2008 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Przykościelny data nieznana w Czerniewice (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Czerniewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Cmentarz Przykościelny data nieznana (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Czerniewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.07.2018 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Żydowski poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (cmentarz żydowski). Odkryj cmentarz żydowski położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Cmentarz Żydowski poł. XIX w. (cmentarz żydowski) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1989 roku.

Zwiedzaj D. Cmentarz Ze Starodrzewem data nieznana w Rzeczyca (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Rzeczyca na terenie powiat tomaszowski w gminie Rzeczyca. Zabytek D. Cmentarz Ze Starodrzewem data nieznana (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Rzeczyca i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.11.2005 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1825 r. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom 1825 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Józefa Montwiłła Mireckiego 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom 1825 - 1830 w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom 1825 - 1830 (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Plac Tadeusza Kościuszki 10 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Plac Tadeusza Kościuszki 16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Plac Tadeusza Kościuszki 17 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Plac Tadeusza Kościuszki 20/22 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Plac Tadeusza Kościuszki 20/22 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Plac Tadeusza Kościuszki 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1825 - 1830 w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom 1825 - 1830 (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Plac Tadeusza Kościuszki 9 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom 1888 r. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom 1888 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Świętego Antoniego 10 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.05.1992 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Świętego Antoniego 22 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dom Z Oficyną 1830 r. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Dom Z Oficyną 1830 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Plac Tadeusza Kościuszki 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.09.2009 roku.

Zwiedzaj Dróżniczówka pocz. XX w. w Dąbrowa (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Dąbrowa na terenie powiat tomaszowski w gminie Lubochnia. Zabytek Dróżniczówka pocz. XX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Dąbrowa 50 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lubochnia w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.10.1998 roku.

Zwiedzaj Dwór 2. poł. XIX w. w Wielka Wola (dwór). Odkryj dwór położony w Wielka Wola na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Dwór 2. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Wielka Wola 41 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 26.06.1985 roku.

Zwiedzaj Dwór 2. poł. XIX w. w Małecz (dwór). Odkryj dwór położony w Małecz na terenie powiat tomaszowski w gminie Lubochnia. Zabytek Dwór 2. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Małecz 50 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lubochnia w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.10.1976 roku.

Zwiedzaj Dwór 2. poł. XIX w. w Glina (dwór). Odkryj dwór położony w Glina na terenie powiat tomaszowski w gminie Rzeczyca. Zabytek Dwór 2. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Glina 5a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.10.1991 roku.

Zwiedzaj Dwór koniec XVIII w. w Grotowice (dwór). Odkryj dwór położony w Grotowice na terenie powiat tomaszowski w gminie Rzeczyca. Zabytek Dwór koniec XVIII w. (dwór) zlokalizowany jest w Grotowice 41 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.01.1950 roku.

Zwiedzaj Dwór poł. XIX w. w Kwiatkówka (dwór). Odkryj dwór położony w Kwiatkówka na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki. Zabytek Dwór poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Kwiatkówka Ujezdzka 10 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 17.03.1987 roku.

Zwiedzaj Dwór XIX w. w Wólka Krzykowska (dwór). Odkryj dwór położony w Wólka Krzykowska na terenie powiat tomaszowski w gminie Ujazd. Zabytek Dwór XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Wólka Krzykowska 10 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ujazd w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.04.1986 roku.

Zwiedzaj Dwór XVIII w. w Węgrzynowice (dwór). Odkryj dwór położony w Węgrzynowice na terenie powiat tomaszowski w gminie Budziszewice. Zabytek Dwór XVIII w. (dwór) zlokalizowany jest w Węgrzynowice 16a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Budziszewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.11.1934 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Łaznów (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Łaznów na terenie powiat tomaszowski w gminie Rokiciny. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Łaznów 57 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rokiciny w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 1722 r. w Smardzewice (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Smardzewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki. Zabytek Dzwonnica 1722 r. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Smardzewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 1. poł. XIX w. w Twarda (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Twarda na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki. Zabytek Dzwonnica 1. poł. XIX w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Twarda Kościelna 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.09.1949 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica przełom XVIII/XIX w. w Ujazd (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Ujazd na terenie powiat tomaszowski w gminie Ujazd. Zabytek Dzwonnica przełom XVIII/XIX w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Ujazd i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ujazd w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.05.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 2. poł. XVIII w. w Będków (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Będków na terenie powiat tomaszowski w gminie Będków. Zabytek Dzwonnica 2. poł. XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Będków Plac Janka Krasickiego 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Będków w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1946 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 2. poł. XVIII w. w Czerniewice (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Czerniewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Dzwonnica 2. poł. XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Czerniewice Południowa 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Farbiarnia 1901 r. w Tomaszów Mazowiecki (tkalnia). Odkryj tkalnia położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Farbiarnia 1901 r. (tkalnia) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Warszawska 43923 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.04.2017 roku.

Zwiedzaj Jatki, Ob. Galeria Pod Arkadami 1. poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (kramy/jatki). Odkryj kramy/jatki położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Jatki, Ob. Galeria Pod Arkadami 1. poł. XIX w. (kramy/jatki) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Rzeźnicza 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica przełom XVIII/XIX w. w Smardzewice (grobowiec). Odkryj grobowiec położony w Smardzewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki. Zabytek Kaplica przełom XVIII/XIX w. (grobowiec) zlokalizowany jest w Smardzewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica Cmentarna Pw. Św. Anny pocz. XIX w. w Ujazd (kaplica). Odkryj kaplica położony w Ujazd na terenie powiat tomaszowski w gminie Ujazd. Zabytek Kaplica Cmentarna Pw. Św. Anny pocz. XIX w. (kaplica) zlokalizowany jest w Ujazd i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ujazd w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kaplica Św. Rocha 2. poł. XIX w. w Wielka Wola (kaplica). Odkryj kaplica położony w Wielka Wola na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Kaplica Św. Rocha 2. poł. XIX w. (kaplica) zlokalizowany jest w Wielka Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 26.06.1985 roku.

Zwiedzaj Kaplica, Ob. Kościół Pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski 1922 r. w Spała (kościół). Odkryj kościół położony w Spała na terenie powiat tomaszowski w gminie Inowłódz. Zabytek Kaplica, Ob. Kościół Pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski 1922 r. (kościół) zlokalizowany jest w Spała Marszałka Józefa Piłsudskiego 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Inowłódz w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.04.1991 roku.

Zwiedzaj Karczma 1. poł. XIX w. w Rzeczyca (karczma). Odkryj karczma położony w Rzeczyca na terenie powiat tomaszowski w gminie Rzeczyca. Zabytek Karczma 1. poł. XIX w. (karczma) zlokalizowany jest w Rzeczyca Prezydenta Ignacego Mościckiego 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Klasztor, Ob. Plebania 1. poł. XVIII w. w Smardzewice (klasztor). Odkryj klasztor położony w Smardzewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki. Zabytek Klasztor, Ob. Plebania 1. poł. XVIII w. (klasztor) zlokalizowany jest w Smardzewice Główna 11 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Komin pocz. XX w. w Tomaszów Mazowiecki (komin). Odkryj komin położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Komin pocz. XX w. (komin) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Warszawska 43923 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.04.2017 roku.

Zwiedzaj Kościół Ewangelicki, Ob. Polskokatolicki Pw. Świętego Ducha 1823 - 1829 w Tomaszów Mazowiecki (kościół). Odkryj kościół położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Kościół Ewangelicki, Ob. Polskokatolicki Pw. Świętego Ducha 1823 - 1829 (kościół) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Plac Tadeusza Kościuszki 20/22 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 13.01.1950 roku.

Zwiedzaj Kościół Ewangelicko-Augsburski Pw. Zbawiciela 1897 - 1899 w Tomaszów Mazowiecki (kościół). Odkryj kościół położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Kościół Ewangelicko-Augsburski Pw. Zbawiciela 1897 - 1899 (kościół) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Świętego Antoniego 37/39 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.10.1993 roku.

Zwiedzaj Kościół Filialny Pw. Św. Wacława 1781 r. w Twarda (kościół). Odkryj kościół położony w Twarda na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki. Zabytek Kościół Filialny Pw. Św. Wacława 1781 r. (kościół) zlokalizowany jest w Twarda Kościelna 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.09.1949 roku.

Zwiedzaj Kościół Filialny Pw. Św. Zygmunta 1762 r. w Rosocha (kościół). Odkryj kościół położony w Rosocha na terenie powiat tomaszowski w gminie Będków. Zabytek Kościół Filialny Pw. Św. Zygmunta 1762 r. (kościół) zlokalizowany jest w Rosocha 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Będków w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.06.1946 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Matki Boskiej Różańcowej 2. poł. XVIII w. w Łaznów (kościół). Odkryj kościół położony w Łaznów na terenie powiat tomaszowski w gminie Rokiciny. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Matki Boskiej Różańcowej 2. poł. XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Łaznów 57 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rokiciny w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny XV w. w Będków (kościół). Odkryj kościół położony w Będków na terenie powiat tomaszowski w gminie Będków. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny XV w. (kościół) zlokalizowany jest w Będków Plac Janka Krasickiego 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Będków w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1946 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Przemienienia Pańskiego 1907 - 1909 w Budziszewice (kościół). Odkryj kościół położony w Budziszewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Budziszewice. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Przemienienia Pańskiego 1907 - 1909 (kościół) zlokalizowany jest w Budziszewice Jana Chryzostoma Paska 84 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Budziszewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 17.11.2008 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Bartłomieja 1901 - 1910 w Żelechlinek (kościół). Odkryj kościół położony w Żelechlinek na terenie powiat tomaszowski w gminie Żelechlinek. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Bartłomieja 1901 - 1910 (kościół) zlokalizowany jest w Żelechlinek Cmentarna 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Żelechlinek w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.04.1988 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Jakuba Apostoła 1598 r. w Krzemienica (kościół). Odkryj kościół położony w Krzemienica na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Jakuba Apostoła 1598 r. (kościół) zlokalizowany jest w Krzemienica 15 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.05.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Katarzyny 1890 - 1891 w Rzeczyca (kościół). Odkryj kościół położony w Rzeczyca na terenie powiat tomaszowski w gminie Rzeczyca. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Katarzyny 1890 - 1891 (kościół) zlokalizowany jest w Rzeczyca Księdza Jędrzeja Kitowicza 15 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.11.2005 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Marcina Biskupa XVIII w. w Tomaszów Mazowiecki (kościół). Odkryj kościół położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Marcina Biskupa XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Gminna 15/21 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.03.1957 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Małgorzaty 2. poł. XVIII w. w Czerniewice (kościół). Odkryj kościół położony w Czerniewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Małgorzaty 2. poł. XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Czerniewice Południowa 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Michała Archanioła 1520 r. w Inowłódz (kościół). Odkryj kościół położony w Inowłódz na terenie powiat tomaszowski w gminie Inowłódz. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Michała Archanioła 1520 r. (kościół) zlokalizowany jest w Inowłódz Plac Kazimierza Wielkiego 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Inowłódz w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Wojciecha 2. poł. XVII w. w Ujazd (kościół). Odkryj kościół położony w Ujazd na terenie powiat tomaszowski w gminie Ujazd. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Wojciecha 2. poł. XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Ujazd i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ujazd w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny, Ob. Filialny Pw. Św. Idziego koniec XI w. w Inowłódz (kościół). Odkryj kościół położony w Inowłódz na terenie powiat tomaszowski w gminie Inowłódz. Zabytek Kościół Parafialny, Ob. Filialny Pw. Św. Idziego koniec XI w. (kościół) zlokalizowany jest w Inowłódz Władysława Hermana 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Inowłódz w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół, Ob. Parafialny Pw. Św. Anny XVII w. w Smardzewice (kościół). Odkryj kościół położony w Smardzewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki. Zabytek Kościół, Ob. Parafialny Pw. Św. Anny XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Smardzewice Główna 11 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.08.1935 roku.

Zwiedzaj Most Na Rzece Pilicy 1936 r. w Spała (most). Odkryj most położony w Spała na terenie powiat tomaszowski w gminie Inowłódz. Zabytek Most Na Rzece Pilicy 1936 r. (most) zlokalizowany jest w Spała i stanowi atrakcję turystyczną gminy Inowłódz w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.10.1989 roku.

Zwiedzaj Nastawnia, Ob. Strażnica Przejazdowa 1918 - 1939 w Remiszewice (nastawnia). Odkryj nastawnia położony w Remiszewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Będków. Zabytek Nastawnia, Ob. Strażnica Przejazdowa 1918 - 1939 (nastawnia) zlokalizowany jest w Remiszewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Będków w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.04.2002 roku.

Zwiedzaj Oficyna Mieszkalna Wschodnia 1923 - 1924 w Tomaszów Mazowiecki (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Oficyna Mieszkalna Wschodnia 1923 - 1924 (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Prezydenta Ignacego Mościckiego 31/33 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.02.1993 roku.

Zwiedzaj Oficyna Mieszkalna Zachodnia 1923 - 1924 w Tomaszów Mazowiecki (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Oficyna Mieszkalna Zachodnia 1923 - 1924 (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Prezydenta Ignacego Mościckiego 31/33 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.02.1993 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie 1880 - 1882 w Czerniewice (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Czerniewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Ogrodzenie 1880 - 1882 (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Czerniewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.07.2018 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie data nieznana w Rzeczyca (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Rzeczyca na terenie powiat tomaszowski w gminie Rzeczyca. Zabytek Ogrodzenie data nieznana (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Rzeczyca i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.11.2005 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie 1897 - 1899 w Tomaszów Mazowiecki (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Ogrodzenie 1897 - 1899 (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Świętego Antoniego 37/39 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.10.1993 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie data nieznana w Tomaszów Mazowiecki (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Ogrodzenie data nieznana (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Prezydenta Ignacego Mościckiego 31/33 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.02.1993 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie data nieznana w Tomaszów Mazowiecki (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Ogrodzenie data nieznana (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Konstytucji 3 Maja 14/16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.07.1994 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie koniec XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Ogrodzenie koniec XIX w. (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1989 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie przełom XIX/XX w. w Budziszewice (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Budziszewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Budziszewice. Zabytek Ogrodzenie przełom XIX/XX w. (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Budziszewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Budziszewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 17.11.2008 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie Z 2 Basztami XVIII w. w Smardzewice (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Smardzewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki. Zabytek Ogrodzenie Z 2 Basztami XVIII w. (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Smardzewice Główna 11 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie Z Bramą Główną, 4 Furtami I 4 Obeliskami 1783 - 1906 w Będków (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Będków na terenie powiat tomaszowski w gminie Będków. Zabytek Ogrodzenie Z Bramą Główną, 4 Furtami I 4 Obeliskami 1783 - 1906 (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Będków Plac Janka Krasickiego 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Będków w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.04.2015 roku.

Zwiedzaj Olejarnia XIX w. w Teodozjów (budynek przemysłowy, produkcyjny lub magazynowy). Odkryj budynek przemysłowy, produkcyjny lub magazynowy położony w Teodozjów na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Olejarnia XIX w. (budynek przemysłowy, produkcyjny lub magazynowy) zlokalizowany jest w Teodozjów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1988 roku.

Zwiedzaj Organistówka 1924 r. w Rzeczyca (organistówka). Odkryj organistówka położony w Rzeczyca na terenie powiat tomaszowski w gminie Rzeczyca. Zabytek Organistówka 1924 r. (organistówka) zlokalizowany jest w Rzeczyca Księdza Jędrzeja Kitowicza 34 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.02.2015 roku.

Zwiedzaj Otoczenie w Tomaszów Mazowiecki (Otoczenie zabytku). Odkryj Otoczenie zabytku położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Otoczenie (Otoczenie zabytku) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.09.2009 roku.

Zwiedzaj Park XIX w. w Spała (park). Odkryj park położony w Spała na terenie powiat tomaszowski w gminie Inowłódz. Zabytek Park XIX w. (park) zlokalizowany jest w Spała i stanowi atrakcję turystyczną gminy Inowłódz w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.01.1950 roku.

Zwiedzaj Park XVIII w. w Małecz (park). Odkryj park położony w Małecz na terenie powiat tomaszowski w gminie Lubochnia. Zabytek Park XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Małecz i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lubochnia w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.10.1976 roku.

Zwiedzaj Park 2. poł. XVIII w. w Węgrzynowice (park). Odkryj park położony w Węgrzynowice na terenie powiat tomaszowski w gminie Budziszewice. Zabytek Park 2. poł. XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Węgrzynowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Budziszewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.11.1934 roku.

Zwiedzaj Park Dworski XIX w. w Czerniewice (park). Odkryj park położony w Czerniewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Park Dworski XIX w. (park) zlokalizowany jest w Czerniewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski XIX w. w Lipie (park). Odkryj park położony w Lipie na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Park Dworski XIX w. (park) zlokalizowany jest w Lipie i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 26.10.1948 roku.

Zwiedzaj Park Dworski pocz. XVI w. w Chociwek (ogród). Odkryj ogród położony w Chociwek na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Park Dworski pocz. XVI w. (ogród) zlokalizowany jest w Chociwek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowo-Naturalistyczny pocz. XX w. w Remiszewice (park). Odkryj park położony w Remiszewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Będków. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowo-Naturalistyczny pocz. XX w. (park) zlokalizowany jest w Remiszewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Będków w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy XIX w. w Studzianki (park). Odkryj park położony w Studzianki na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Studzianki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.06.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy przełom XVIII/XIX w. w Rudnik (park). Odkryj park położony w Rudnik na terenie powiat tomaszowski w gminie Będków. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy przełom XVIII/XIX w. (park) zlokalizowany jest w Rudnik i stanowi atrakcję turystyczną gminy Będków w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Krajobrazowy poł. XIX w. w Kwiatkówka (park). Odkryj park położony w Kwiatkówka na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki. Zabytek Park Krajobrazowy poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Kwiatkówka i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 17.03.1987 roku.

Zwiedzaj Park Krajobrazowy 1. poł. XIX w. w Ujazd (park). Odkryj park położony w Ujazd na terenie powiat tomaszowski w gminie Ujazd. Zabytek Park Krajobrazowy 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Ujazd i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ujazd w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.05.1967 roku.

Zwiedzaj Park Miejski Im. Jana Rodego 1916 - 1923 w Tomaszów Mazowiecki (park). Odkryj park położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Park Miejski Im. Jana Rodego 1916 - 1923 (park) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.10.1991 roku.

Zwiedzaj Park Podworski poł. XIX w. w Popielawy (ogród). Odkryj ogród położony w Popielawy na terenie powiat tomaszowski w gminie Rokiciny. Zabytek Park Podworski poł. XIX w. (ogród) zlokalizowany jest w Popielawy i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rokiciny w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.07.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski poł. XIX w. w Drzazgowa Wola (park). Odkryj park położony w Drzazgowa Wola na terenie powiat tomaszowski w gminie Będków. Zabytek Park Podworski poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Drzazgowa Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Będków w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 14.02.1985 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy poł. XIX w. w Wielka Wola (park). Odkryj park położony w Wielka Wola na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Wielka Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 26.06.1985 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy 2. poł. XIX w. w Bartoszówka (park). Odkryj park położony w Bartoszówka na terenie powiat tomaszowski w gminie Rzeczyca. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy 2. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Bartoszówka i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.03.1984 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XVIII w. w Grotowice (park). Odkryj park położony w Grotowice na terenie powiat tomaszowski w gminie Rzeczyca. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Grotowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.01.1950 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Rzeczyca (park). Odkryj park położony w Rzeczyca na terenie powiat tomaszowski w gminie Rzeczyca. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Rzeczyca i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Buków (park). Odkryj park położony w Buków na terenie powiat tomaszowski w gminie Ujazd. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Buków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ujazd w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.01.1987 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Wólka Krzykowska (park). Odkryj park położony w Wólka Krzykowska na terenie powiat tomaszowski w gminie Ujazd. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Wólka Krzykowska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ujazd w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.04.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy przełom XVIII/XIX w. w Chociw (park). Odkryj park położony w Chociw na terenie powiat tomaszowski w gminie Czerniewice. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy przełom XVIII/XIX w. (park) zlokalizowany jest w Chociw i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czerniewice w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.11.1986 roku.

Zwiedzaj Park Przypałacowy, Krajobrazowy pocz. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (park). Odkryj park położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Park Przypałacowy, Krajobrazowy pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 14.09.1988 roku.

Zwiedzaj Pałac 1620 r. w Ujazd (pałac). Odkryj pałac położony w Ujazd na terenie powiat tomaszowski w gminie Ujazd. Zabytek Pałac 1620 r. (pałac) zlokalizowany jest w Ujazd Parkowa 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ujazd w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.05.1967 roku.

Zwiedzaj Pałac Ostrowskich 1812 r. w Tomaszów Mazowiecki (pałac). Odkryj pałac położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Pałac Ostrowskich 1812 r. (pałac) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Polskiej Organizacji Wojskowej 42309 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.01.1950 roku.

Zwiedzaj Plebania 1897 - 1899 w Tomaszów Mazowiecki (plebania). Odkryj plebania położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Plebania 1897 - 1899 (plebania) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Świętego Antoniego 37/39 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.10.1993 roku.

Zwiedzaj Plebania, Ob. Dom Parafialny poł. XIX w. w Ujazd (plebania). Odkryj plebania położony w Ujazd na terenie powiat tomaszowski w gminie Ujazd. Zabytek Plebania, Ob. Dom Parafialny poł. XIX w. (plebania) zlokalizowany jest w Ujazd Kościelna 29 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ujazd w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.05.1947 roku.

Zwiedzaj Przędzalnia 1825 - 1826 w Tomaszów Mazowiecki (przędzalnia). Odkryj przędzalnia położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Przędzalnia 1825 - 1826 (przędzalnia) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Warszawska 43923 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.04.2017 roku.

Zwiedzaj Ruiny Zamku 2. poł. XIV w. w Inowłódz (zamek). Odkryj zamek położony w Inowłódz na terenie powiat tomaszowski w gminie Inowłódz. Zabytek Ruiny Zamku 2. poł. XIV w. (zamek) zlokalizowany jest w Inowłódz i stanowi atrakcję turystyczną gminy Inowłódz w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Synagoga, Ob. Biblioteka poł. XIX w. w Inowłódz (synagoga). Odkryj synagoga położony w Inowłódz na terenie powiat tomaszowski w gminie Inowłódz. Zabytek Synagoga, Ob. Biblioteka poł. XIX w. (synagoga) zlokalizowany jest w Inowłódz Plac Kazimierza Wielkiego 27 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Inowłódz w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.11.1977 roku.

Zwiedzaj Szkoła Handlowa, Ob. I Liceum Ogólnokształcące Im. Jarosława Dąbrowskiego 1903 r. w Tomaszów Mazowiecki (szkoła). Odkryj szkoła położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Szkoła Handlowa, Ob. I Liceum Ogólnokształcące Im. Jarosława Dąbrowskiego 1903 r. (szkoła) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Prezydenta Ignacego Mościckiego 22/24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.05.2009 roku.

Zwiedzaj Tkalnia pocz. XX w. w Tomaszów Mazowiecki (tkalnia). Odkryj tkalnia położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Tkalnia pocz. XX w. (tkalnia) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Warszawska 43923 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.04.2017 roku.

Zwiedzaj Wewnętrzne Ogrodzenie Metalowe 1897 - 1899 w Tomaszów Mazowiecki (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Wewnętrzne Ogrodzenie Metalowe 1897 - 1899 (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Świętego Antoniego 37/39 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.10.1993 roku.

Zwiedzaj Willa 1850 r. w Tomaszów Mazowiecki (willa). Odkryj willa położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Willa 1850 r. (willa) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Warszawska 43923 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.04.2017 roku.

Zwiedzaj Willa przełom XIX/XX w. w Tomaszów Mazowiecki (pałac). Odkryj pałac położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Willa przełom XIX/XX w. (pałac) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Barlickiego 32 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.10.1982 roku.

Zwiedzaj Willa 1902 r. w Tomaszów Mazowiecki (willa). Odkryj willa położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Willa 1902 r. (willa) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Świętego Antoniego 42 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.04.1988 roku.

Zwiedzaj Zajazd, Ob. Dom Kultury 1. poł. XIX w. w Tomaszów Mazowiecki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Zajazd, Ob. Dom Kultury 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 34 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Zakrystia I Skarbczyk przełom XVI/XVII w. w Lubochnia (budynek). Odkryj budynek położony w Lubochnia na terenie powiat tomaszowski w gminie Lubochnia. Zabytek Zakrystia I Skarbczyk przełom XVI/XVII w. (budynek) zlokalizowany jest w Lubochnia i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lubochnia w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Zespół Budowlany D. Fabryki Batawia 1824 r. w Tomaszów Mazowiecki (zespół - fabryka). Odkryj zespół - fabryka położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Zespół Budowlany D. Fabryki Batawia 1824 r. (zespół - fabryka) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Warszawska 43923 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.04.2017 roku.

Zwiedzaj Zespół Budynków Banku 1923 - 1924 w Tomaszów Mazowiecki (zespół - bank). Odkryj zespół - bank położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Zespół Budynków Banku 1923 - 1924 (zespół - bank) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Prezydenta Ignacego Mościckiego 31/33 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.02.1993 roku.

Zwiedzaj Zespół Budynku Kierownictwa Fabryki H. Lansberga 1900 r. w Tomaszów Mazowiecki (zespół - budynek administracyjny). Odkryj zespół - budynek administracyjny położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Zespół Budynku Kierownictwa Fabryki H. Lansberga 1900 r. (zespół - budynek administracyjny) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Konstytucji 3 Maja 14/16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.07.1994 roku.

Zwiedzaj Zespół Klasztorny Franciszkanów data nieznana w Smardzewice (zespół - klasztor). Odkryj zespół - klasztor położony w Smardzewice na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki. Zabytek Zespół Klasztorny Franciszkanów data nieznana (zespół - klasztor) zlokalizowany jest w Smardzewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Zespół Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego 1897 - 1899 w Tomaszów Mazowiecki (zespół - kościół). Odkryj zespół - kościół położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Zespół Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego 1897 - 1899 (zespół - kościół) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki Świętego Antoniego 37/39 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.10.1993 roku.

Zwiedzaj Zieleń przełom XVIII/XIX w. w Łaznów (zieleń towarzysząca). Odkryj zieleń towarzysząca położony w Łaznów na terenie powiat tomaszowski w gminie Rokiciny. Zabytek Zieleń przełom XVIII/XIX w. (zieleń towarzysząca) zlokalizowany jest w Łaznów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rokiciny w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.01.1987 roku.

Zwiedzaj Zieleń data nieznana w Tomaszów Mazowiecki (zieleń towarzysząca). Odkryj zieleń towarzysząca położony w Tomaszów Mazowiecki na terenie powiat tomaszowski w gminie Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska). Zabytek Zieleń data nieznana (zieleń towarzysząca) zlokalizowany jest w Tomaszów Mazowiecki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Tomaszów Mazowiecki (gm. miejska) w powiecie tomaszowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.10.1993 roku.

Bezpieczeństwo powiat tomaszowski ETM łódzkie - wybrane jednostki ratownicze OSP i PSP, WOPR oraz Policja tomaszowski


Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Będków w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Będków mieści się w 97-319 Będków, rynek Kościuszki 27 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Białobrzegi w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Białobrzegi mieści się w 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Opoczyńska 3 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Czerniewice w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc , Ratownictwo wysokościowe . OSP Czerniewice mieści się w 97-216 Czerniewice, ul. Mazowiecka 39 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Inowłódz w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc , Ratownictwo wysokościowe . OSP Inowłódz mieści się w 97-215 Inowłódz, ul. Juliana Tuwima 15 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Lubochnia w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Lubochnia mieści się w 97-217 Lubochnia, ul. Tomaszowska 6 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Ludwików w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Ludwików mieści się w 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Łukasza 9/11 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Przesiadłów w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Przesiadłów mieści się w 97-225 Przesiadłów, 31 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Rzeczyca w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc , Ratownictwo wysokościowe . OSP Rzeczyca mieści się w 97-220 Rzeczyca, ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 1 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Smardzewice w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Smardzewice mieści się w 97-213 Smardzewice, ul. Główna 16/18 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Ujazd w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Ujazd mieści się w 97-225 Ujazd, ul. Mostowa 2 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Żelechlinek w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc , Ratownictwo wysokościowe . OSP Żelechlinek mieści się w 97-226 Żelechlinek, ul. Rawska 4 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka OSP Łaznów w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc , Ratownictwo wysokościowe . OSP Łaznów mieści się w 97-221 Łaznów, 70 w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie tomaszowski odpowiada m. in. jednostka Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Tomaszowie Mazowieckim w ŁÓDZKIE/tomaszowski/Tomaszów Mazowiecki (gmina wiejska)
Podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego specjalizuje się w Ratownictwo wodne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Tomaszowie Mazowieckim mieści się w 97-213 Smardzewice, ul. Klonowa Baza WOPR w powiat tomaszowski ŁÓDZKIE.

POWIATY
Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowicki
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Rankingi produktów Smartfony Komputery Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Ubezpieczenia Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Pogoda  •   Wybory2023•   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
SPRZĘT FITNESS CARDIO
Sklepy online