Skierniewice wiadomości powiat skierniewicki ESK wydarzenia z ostatniej chwili łódzkie Kolumna24

Istotne lokalne wiadomości Skierniewice policyjne powiat skierniewicki na portalu informacyjnym łódzkie Kolumna24 dla czytelników z ostatniej chwili. Wiadomości powiat skierniewicki to informacje z Bolimów, Godzianów, Głuchów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia, z regionów. Powiat skierniewicki ma powierzchnię 787,38 km2, którą zamieszkuje 86 525 mieszkańców (powiat skierniewicki z wiadomościami Skierniewice z ostatniej chwili ESK). Gęstość zaludnienia dla powiatu wynosi 51 osób na 1 km2. Odkrywaj z portalem informacyjnym Kolumna24 atrakcje turystyczne Skierniewice i zabytki powiat skierniewicki w łódzkie.

Wiadomości SkierniewiceWiadomości skierniewickiTemat dniaApteki łódzkieSanepid łódzkiePogoda łódzkie Przyczepy Łódź

Policja KMP Skierniewice: Z Niemiec na Litwę na podwójnym gazie Kolumna24

Policja KMP Skierniewice: Z Niemiec na Litwę na podwójnym gazie

Policja KMP Skierniewice: O krok od tragedii ! Pijany i agresywny pirat drogowy zatrzymany przez skierniewicką drogówkę ! Kolumna24

Policja KMP Skierniewice: O krok od tragedii ! Pijany i agresywny pirat drogowy zatrzymany przez skierniewicką drogówkę !

Policja KMP Skierniewice: Włamywacze w rękach skierniewickich policjantów Kolumna24

Policja KMP Skierniewice: Włamywacze w rękach skierniewickich policjantów

Policja KMP Skierniewice: Kolejne życie uratowane Kolumna24

Policja KMP Skierniewice: Kolejne życie uratowane

Policja KMP Skierniewice: Tymczasowo aresztowany za rozbój na 74-latce Kolumna24

Policja KMP Skierniewice: Tymczasowo aresztowany za rozbój na 74-latce

Policja KMP Skierniewice: Uszkodził szlaban parkingu strzeżonego Kolumna24

Policja KMP Skierniewice: Uszkodził szlaban parkingu strzeżonego

W Skierniewicach pojedziemy bezpieczniej wiaduktem nad torami Kolumna24

W Skierniewicach pojedziemy bezpieczniej wiaduktem nad torami

Policja KMP Skierniewice: Odpowie za kradzież Kolumna24

Policja KMP Skierniewice: Odpowie za kradzież

Policja KMP Skierniewice: Frustracje wyładował w myjni samochodowej Kolumna24

Policja KMP Skierniewice: Frustracje wyładował w myjni samochodowejPrawo a bezpieczeństwo lokalne Skierniewice wiadomości powiat skierniewicki


Prawow znaczeniu przedmiotowym czyli objektywnym, prawo jest to nakaz, mający siłę obowiązującą, którego źródłem może być uznana przez mieszkańców Skierniewice, przyrodzone właściwości natury ludzkiej (prawo naturalne czyli ludzkie), ustalony wśród pewnego społeczeństwa zwyczaj (prawo zwyczajowe) i pozytywny przepis, wydany przez zwierzchniczą władzę państwa (ustawa) lub ustalony za wspólną zgodą dwóch czy kilku państw (umowa międzynarodowa). Prawo, wynikające z wyraźnego przepisu władzy zwierzchniczej, zwie się prawem pozytywnym, które zazwyczaj jest także prawem pisanym. Każde prawo, bez względu na źródło swego powstania, musi mieć siłę obowiązującą. Reguła, która mogłaby być kwestjonowaną, stosowaną lub nie stosowaną zależnie od oceny lub dobrej woli strony interesowanej, jest zasadą teoretyczną, filozoficzną lub moralną, lecz nie jest prawem. Siła obowiązująca prawa w Skierniewiceach jest to przymus, któremu podlega każdy, kogo prawo dotyczy. Przymus urzeczywistniać się może w różny sposób i w rozmaitych formach, ale zawsze wyraża się w ujemnych skutkach, jakie pociąga za sobą niewykonanie lub przekroczenie prawa przez mieszkańców Skierniewice. Te ujemne skutki zwą się sankcją prawną. Ponieważ ujemne skutki naruszenia prawa są zawsze karą dla sprawcy naruszenia, w związku z tym nazywa się to sankcją karną. Każde prawo posiada sankcję prawną, chociaż nie zawsze kara jest jasno określona i łatwa do zastosowania. Trzeba tylko karę pojmować w obszerniejszym i głębszym jej znaczeniu. Jeśli naród przekracza granice prawa dla zadowolenia np. swej chciwości, to może być i jest zazwyczaj ukarany tak samo, jak złodziej, sięgający po cudzy portfel. W pierwszym wypadku sankcja karna jest aktem historii, w drugim zaś aktem władz państwowych, wymierzających sprawiedliwość. Prawo przepisami swoimi normuje stosunki: między człowiekiem a człowiekiem, między jednostkami ludzkimi jako obywatelami, i państwem jako formą prawną narodu, posiadającego władzę zwierzchniczą, między narodami i państwami. Poza tym prawo normuje specjalne stosunki, wynikające z organizacji Kościoła i obowiązujące jego wyznawców (prawokanoniczne).

Zasady prawne, stosowane u różnych narodów w każdym z powyższych wielkich działów prawa, stanowią przedmiot rozległej nauki prawa i nie mogą być tutaj nawetw s treszczeniu traktowane. O jednym należy pamiętać, że prawo nie jest uniwersalnym szablonem, który moż na zawsze, wszędzie i do wszystkich jednakowo zastosować. Prawo musi odpowiadać charakterowi danego narodu, jego pojęciom religijnym, jego tradycyjnym poglądom i zwyczajom, rozwojowi jego kultury i cywilizacji. Prawo doskonałe na zachodzie, może być fatalnym na wschodzie. Prawo rzymsko-europejskie nieda się pogodzić z cywilizacją japońską lub chińską. Prawo jest produktem odrębnych organizmów narodowych lub grup narodów, wspólną cywilizacją związanych, i w rozmaity sposób pojmuje i wciela w życie powszechną i wieczną ideę sprawiedliwości w Skierniewiceach.

W znaczeniu podmiotowym czyli subjektywnym prawo jest to zakres uprawnień, które komuś przysługują z mocy prawa objektywnego. Tak np. przysługujące obywatelowi prawa polityczne, jak oto: prawo wyboru i wybieralności, są prawem w znaczeniu podmiotowym. Przepisy zaś, stanowiące o tym, kto kiedy i w jaki sposób ma wybierać reprezentantów narodu, jest prawem w znaczeniu przedmiotowym. Każdemu prawu (czyli uprawnieniu) odpowiada zawsze stosowny obowiązek. O tej kardynalnej zasadzie, że nie ma prawa bez obowiązku, winno się zawsze pamiętać, gdyż często ci, którzy się praw dobijają, o obowiązki z nimi związane nie troszczą się wcale.

Do strzeżenia prawa powołane jest państwo. Ale funkcji tej państwo nie jest w możności należycie wykonać, jeśli wszyscy obywatele o szacunek dla prawa nie dbają. Żadna konstytucja, żaden ustrój praworządnego państwa, żadne środki administracji sądownictwa nie są zdolne utrwalić panowania prawa, jeśli w duszy każdego obywatela brak będzie poczucia prawa i poszanowania dla jego nakazu.

Prawodawstwo inaczej ustawodawstwo, oznacza z jednej strony władzę wydawania nakazów i przepisów prawnych również dla mieszkańców Skierniewice i lokalnej policji, z drugiej strony zbiór ustaw, w danym państwie obowiązujących. W pierwszym znaczeniu prawodawstwo jest jedną z trzech funkcji władzy zwierzchniej państwa. Rozdział jej od sądownictwa i władzy wykonawczej jest dziś powszechnie uznaną zasadą konstytucyjną. Prawodawstwo w państwach absolutnych jest atrybucją panującego, w państwach konstytucyjnych wykonywane bywa przez Izby prawodawcze, ustalone w konstytucji, i w sposób przez konstytucję przewidziany. Bez zgody tych ciał prawodawczych żadna ustawa do skutku dojść nie może. Dla swej prawomocności powinna ona uzyskać podpis monarchy lub prezydenta, kontr asygnowany przez właściwego ministra, a także ma być należycie ogłoszona. Prawodawstwo w niektórych państwach bywa nieraz wykonywane nie przez reprezentantów narodu, zebranych w Izbach prawodawczych, lecz bezpośrednio przez ogół obywateli.

ZAKUPY
CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD TELEFONY RANKINGI

Wtyczka EURO/DIN do gniazda zapalniczki + włącznik uniwersalny

Akcesoria Motoryzacyjne

Rower eliptyczny EL520 zasilany siłą mięśni

Fitness Cardio

Super Fashion Etui Lumino do Samsung Galaxy S10E

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Postal 2 PC, wersja cyfrowa

Gry Pc

TelForceOne Nakładka Liquid Sparkle TPU do Samsung S20 Ultra niebieska

Etui I Pokrowce Do Telefonów

ALONE? VR

Gry Pc
PRACA

Oferty pracy powiat skierniewicki 2021 łódzkie - ESK praca od zaraz powiat skierniewicki


Najnowsze oferty pracy dla całego powiat skierniewicki oraz dla innych miejscowości województwo łódzkie na portalu informacyjnym Kolumna24 online.

Brak ofert pracy dla skierniewicki (łódzkie)
Wszystkie oferty...
REGION

Powiat skierniewicki jednostki samorządu terytorialnego ESK łódzkie - polityka powiat skierniewicki


Załatw urzędową sprawę w Starostwo Powiatowe w Skierniewicach w miejscowości 96-100 Skierniewice, ul. Konstytucji 3 Maja 6 Powiat skierniewicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Starosta, powiat, teryt: 1015000.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Bolimów w miejscowości 99-417 Bolimów, ul. Łowicka 9 Powiat skierniewicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1015012.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Godzianów w miejscowości 96-126 Godzianów, ul. Klonowa 5 Powiat skierniewicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1015032.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Głuchów w miejscowości 96-130 Głuchów, Al. Klonowa 5 Powiat skierniewicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1015022.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Kowiesy w miejscowości 96-111 Kowiesy, Kowiesy 85 Powiat skierniewicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1015042.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Lipce Reymontowskie w miejscowości 96-127 Lipce Reymontowskie, ul. Reymonta 24 Powiat skierniewicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1015052.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Maków w miejscowości 96-124 Maków, ul. Główna 12 Powiat skierniewicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1015062.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Nowy Kawęczyn w miejscowości 96-115 Nowy Kawęczyn, Nowy Kawęczyn 32 Powiat skierniewicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1015072.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Skierniewice w miejscowości 96-100 Skierniewice, ul. Reymonta 23 Powiat skierniewicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1015082.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Słupia w miejscowości 96-128 Słupia, Słupia 136 Powiat skierniewicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1015092.

Skierniewice - zabytki i atrakcje turystyczne powiat skierniewicki - zwiedzaj i odkrywaj łódzkie


Zwiedzaj i odkrywaj województwo łódzkie razem z portalem informacyjnym Kolumna24. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne usytuowane w powiat skierniewicki.

Zwiedzaj Aleja Klonowo-Jesionowa data nieznana w Głuchów (aleja). Odkryj aleja położony w Głuchów na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Aleja Klonowo-Jesionowa data nieznana (aleja) zlokalizowany jest w Głuchów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.05.1980 roku.

Zwiedzaj Aleja Lipowa 2. ćw. XIX w. w Nowy Dwór (aleja). Odkryj aleja położony w Nowy Dwór na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Aleja Lipowa 2. ćw. XIX w. (aleja) zlokalizowany jest w Nowy Dwór i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.05.1980 roku.

Zwiedzaj Aleja Lipowa data nieznana w Julków (aleja). Odkryj aleja położony w Julków na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Aleja Lipowa data nieznana (aleja) zlokalizowany jest w Julków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.05.1980 roku.

Zwiedzaj Budynek Dla Służby data nieznana w Nowy Dwór (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Nowy Dwór na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Budynek Dla Służby data nieznana (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Nowy Dwór 61/5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.03.1981 roku.

Zwiedzaj Budynek Gospodarczy data nieznana w Nowy Dwór (budynek gospodarczy). Odkryj budynek gospodarczy położony w Nowy Dwór na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Budynek Gospodarczy data nieznana (budynek gospodarczy) zlokalizowany jest w Nowy Dwór i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.03.1981 roku.

Zwiedzaj Cmentarz XV w. w Białynin (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Białynin na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Cmentarz XV w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Białynin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.02.1994 roku.

Zwiedzaj Cmentarz 2. poł. XVIII w. w Głuchów (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Głuchów na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Cmentarz 2. poł. XVIII w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Głuchów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.12.1992 roku.

Zwiedzaj Cmentarz XV w. w Janisławice (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Janisławice na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Cmentarz XV w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Janisławice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.02.1994 roku.

Zwiedzaj Cmentarz XIV w. w Wysokienice (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Wysokienice na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Cmentarz XIV w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Wysokienice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.03.1995 roku.

Zwiedzaj Cmentarz XIV w. w Godzianów (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Godzianów na terenie powiat skierniewicki w gminie Godzianów. Zabytek Cmentarz XIV w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Godzianów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Godzianów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.11.2008 roku.

Zwiedzaj Cmentarz 1798 r. w Jeruzal (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Jeruzal na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Cmentarz 1798 r. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Jeruzal i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.04.1994 roku.

Zwiedzaj Cmentarz XVIII w. w Stara Rawa (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Stara Rawa na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Cmentarz XVIII w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Stara Rawa i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.11.1991 roku.

Zwiedzaj Cmentarz XIX w. w Żelazna (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Żelazna na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Cmentarz XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Żelazna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.12.1992 roku.

Zwiedzaj Cmentarz XV - XVI w Słupia (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Słupia na terenie powiat skierniewicki w gminie Słupia. Zabytek Cmentarz XV - XVI (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Słupia i stanowi atrakcję turystyczną gminy Słupia w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.03.1994 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Przykościelny XVII w. w Chojnata (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Chojnata na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Cmentarz Przykościelny XVII w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Chojnata i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.01.1993 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Przykościelny XV w. w Maków (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Maków na terenie powiat skierniewicki w gminie Maków. Zabytek Cmentarz Przykościelny XV w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Maków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Maków w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.11.1994 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Przykościelny pocz. XIV w. w Pszczonów (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Pszczonów na terenie powiat skierniewicki w gminie Maków. Zabytek Cmentarz Przykościelny pocz. XIV w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Pszczonów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Maków w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.03.1995 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Rzymskokatolicki data nieznana w Bolimów (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Bolimów na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Cmentarz Rzymskokatolicki data nieznana (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Bolimów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.11.1993 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Rzymskokatolicki 1675 r. w Bolimów (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Bolimów na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Cmentarz Rzymskokatolicki 1675 r. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Bolimów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.11.1993 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Rzymskokatolicki 2. poł. XIX w. w Głuchów (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Głuchów na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Cmentarz Rzymskokatolicki 2. poł. XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Głuchów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.11.1991 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Rzymskokatolicki XIX w. w Janisławice (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Janisławice na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Cmentarz Rzymskokatolicki XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Janisławice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.03.1992 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Rzymskokatolicki 2. poł. XIX w. w Lipce Reymontowskie (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Lipce Reymontowskie na terenie powiat skierniewicki w gminie Lipce Reymontowskie. Zabytek Cmentarz Rzymskokatolicki 2. poł. XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Lipce Reymontowskie i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lipce Reymontowskie w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.01.1992 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Rzymskokatolicki XIX w. w Żelazna (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Żelazna na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Cmentarz Rzymskokatolicki XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Żelazna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.04.1992 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Wojenny Z I I Ii Wojny Światowej 1914 - 1945 w Joachimów-Mogiły (cmentarz I wojna światowa). Odkryj cmentarz I wojna światowa położony w Joachimów-Mogiły na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Cmentarz Wojenny Z I I Ii Wojny Światowej 1914 - 1945 (cmentarz I wojna światowa) zlokalizowany jest w Joachimów-Mogiły i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.06.1995 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Wojenny Z I Wojny Światowej 1915 r. w Humin (cmentarz I wojna światowa). Odkryj cmentarz I wojna światowa położony w Humin na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Cmentarz Wojenny Z I Wojny Światowej 1915 r. (cmentarz I wojna światowa) zlokalizowany jest w Humin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.12.1991 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Wojenny Żołnierzy Niemieckich Z I Wojny Światowej 1914 - 1918 w Bolimowska Wieś (cmentarz I wojna światowa). Odkryj cmentarz I wojna światowa położony w Bolimowska Wieś na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Cmentarz Wojenny Żołnierzy Niemieckich Z I Wojny Światowej 1914 - 1918 (cmentarz I wojna światowa) zlokalizowany jest w Bolimowska Wieś i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.12.1992 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Wojenny Żołnierzy Niemieckich Z I Wojny Światowej 1914 - 1918 w Głuchów (cmentarz I wojna światowa). Odkryj cmentarz I wojna światowa położony w Głuchów na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Cmentarz Wojenny Żołnierzy Niemieckich Z I Wojny Światowej 1914 - 1918 (cmentarz I wojna światowa) zlokalizowany jest w Głuchów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.12.1992 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Żydowski XIX w. w Bolimów (cmentarz żydowski). Odkryj cmentarz żydowski położony w Bolimów na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Cmentarz Żydowski XIX w. (cmentarz żydowski) zlokalizowany jest w Bolimów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.12.1992 roku.

Zwiedzaj Dom przełom XVIII/XIX w. w Bolimów (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Bolimów na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Dom przełom XVIII/XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Bolimów Farna 14 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.03.1949 roku.

Zwiedzaj Dwór pocz. XX w. w Kolonia Bolimowska-Wieś (dwór). Odkryj dwór położony w Kolonia Bolimowska-Wieś na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Dwór pocz. XX w. (dwór) zlokalizowany jest w Kolonia Bolimowska-Wieś 42A i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.07.1983 roku.

Zwiedzaj Dwór XIX w. w Wola Szydłowiecka (dwór). Odkryj dwór położony w Wola Szydłowiecka na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Dwór XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Wola Szydłowiecka i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.10.1989 roku.

Zwiedzaj Dwór pocz. XIX w. w Prusy (dwór). Odkryj dwór położony w Prusy na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Dwór pocz. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Prusy 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.02.1988 roku.

Zwiedzaj Dwór 1. poł. XIX w. w Chojnata (dwór). Odkryj dwór położony w Chojnata na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Dwór 1. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Chojnata 25 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.07.1983 roku.

Zwiedzaj Dwór poł. XIX w. w Turowa Wola (dwór). Odkryj dwór położony w Turowa Wola na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Dwór poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Turowa Wola 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dwór 1. ćw. XIX w. w Wola Pękoszewska (dwór). Odkryj dwór położony w Wola Pękoszewska na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Dwór 1. ćw. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Wola Pękoszewska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.01.1979 roku.

Zwiedzaj Dwór data nieznana w Nowy Dwór (dwór). Odkryj dwór położony w Nowy Dwór na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Dwór data nieznana (dwór) zlokalizowany jest w Nowy Dwór 61 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.03.1981 roku.

Zwiedzaj Dwór 1820 r. w Trzcianna (dwór). Odkryj dwór położony w Trzcianna na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Dwór 1820 r. (dwór) zlokalizowany jest w Trzcianna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dwór 2. poł. XIX w. w Dębowa Góra (dwór). Odkryj dwór położony w Dębowa Góra na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Dwór 2. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Dębowa Góra i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.08.1983 roku.

Zwiedzaj Dwór pocz. XX w. w Pamiętna (dwór). Odkryj dwór położony w Pamiętna na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Dwór pocz. XX w. (dwór) zlokalizowany jest w Pamiętna 14 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.07.1983 roku.

Zwiedzaj Dwór 1907 r. w Strobów (dwór). Odkryj dwór położony w Strobów na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Dwór 1907 r. (dwór) zlokalizowany jest w Strobów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.07.1983 roku.

Zwiedzaj Dwór 1900 r. w Żelazna (dwór). Odkryj dwór położony w Żelazna na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Dwór 1900 r. (dwór) zlokalizowany jest w Żelazna 43 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.07.1983 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 1821 r. w Głuchów (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Głuchów na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Dzwonnica 1821 r. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Głuchów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Janisławice (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Janisławice na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Janisławice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica przełom XVIII/XIX w. w Chojnata (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Chojnata na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Dzwonnica przełom XVIII/XIX w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Chojnata i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Jeruzal (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Jeruzal na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Jeruzal i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 1898 r. w Pszczonów (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Pszczonów na terenie powiat skierniewicki w gminie Maków. Zabytek Dzwonnica 1898 r. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Pszczonów 139 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Maków w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.03.1995 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Stara Rawa (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Stara Rawa na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Stara Rawa i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.08.1954 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Żelazna (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Żelazna na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Żelazna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Słupia (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Słupia na terenie powiat skierniewicki w gminie Słupia. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Słupia i stanowi atrakcję turystyczną gminy Słupia w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica Cmentarna XIX w. w Białynin (kaplica). Odkryj kaplica położony w Białynin na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Kaplica Cmentarna XIX w. (kaplica) zlokalizowany jest w Białynin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.05.1946 roku.

Zwiedzaj Kaplica Cmentarna Pw. Św. Juliusza przełom XVIII/XIX w. w Stara Rawa (kaplica). Odkryj kaplica położony w Stara Rawa na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Kaplica Cmentarna Pw. Św. Juliusza przełom XVIII/XIX w. (kaplica) zlokalizowany jest w Stara Rawa i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.04.1950 roku.

Zwiedzaj Kaplica I 1. poł. XIX w. w Godzianów (kapliczka). Odkryj kapliczka położony w Godzianów na terenie powiat skierniewicki w gminie Godzianów. Zabytek Kaplica I 1. poł. XIX w. (kapliczka) zlokalizowany jest w Godzianów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Godzianów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.11.2008 roku.

Zwiedzaj Kaplica Ii 1. poł. XIX w. w Godzianów (kapliczka). Odkryj kapliczka położony w Godzianów na terenie powiat skierniewicki w gminie Godzianów. Zabytek Kaplica Ii 1. poł. XIX w. (kapliczka) zlokalizowany jest w Godzianów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Godzianów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.11.2008 roku.

Zwiedzaj Kaplica Iii 1. poł. XIX w. w Godzianów (kapliczka). Odkryj kapliczka położony w Godzianów na terenie powiat skierniewicki w gminie Godzianów. Zabytek Kaplica Iii 1. poł. XIX w. (kapliczka) zlokalizowany jest w Godzianów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Godzianów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.11.2008 roku.

Zwiedzaj Kaplica Iv 1. poł. XIX w. w Godzianów (kapliczka). Odkryj kapliczka położony w Godzianów na terenie powiat skierniewicki w gminie Godzianów. Zabytek Kaplica Iv 1. poł. XIX w. (kapliczka) zlokalizowany jest w Godzianów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Godzianów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.11.2008 roku.

Zwiedzaj Kaplica Św. Józefata XVIII - XIX w Lipce Reymontowskie (kaplica). Odkryj kaplica położony w Lipce Reymontowskie na terenie powiat skierniewicki w gminie Lipce Reymontowskie. Zabytek Kaplica Św. Józefata XVIII - XIX (kaplica) zlokalizowany jest w Lipce Reymontowskie i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lipce Reymontowskie w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.04.1950 roku.

Zwiedzaj Kościół Filialny Pw. Św. Anny 1. poł. XVII w. w Bolimów (kościół). Odkryj kościół położony w Bolimów na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Kościół Filialny Pw. Św. Anny 1. poł. XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Bolimów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.03.1949 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Podwyższenia Świętego Krzyża 1798 r. w Jeruzal (kościół). Odkryj kościół położony w Jeruzal na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Podwyższenia Świętego Krzyża 1798 r. (kościół) zlokalizowany jest w Jeruzal i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Przemienienia Pańskiego I Św. Mikołaja 1763 r. w Słupia (kościół). Odkryj kościół położony w Słupia na terenie powiat skierniewicki w gminie Słupia. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Przemienienia Pańskiego I Św. Mikołaja 1763 r. (kościół) zlokalizowany jest w Słupia 109 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Słupia w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.04.1950 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Marcina XVI w. w Chojnata (kościół). Odkryj kościół położony w Chojnata na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Marcina XVI w. (kościół) zlokalizowany jest w Chojnata i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.04.1950 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Małgorzaty XVI w. w Janisławice (kościół). Odkryj kościół położony w Janisławice na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Małgorzaty XVI w. (kościół) zlokalizowany jest w Janisławice 49 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Stanisława 1902 - 1903 w Godzianów (kościół). Odkryj kościół położony w Godzianów na terenie powiat skierniewicki w gminie Godzianów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Stanisława 1902 - 1903 (kościół) zlokalizowany jest w Godzianów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Godzianów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.11.2008 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Wacława 1786 r. w Głuchów (kościół). Odkryj kościół położony w Głuchów na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Wacława 1786 r. (kościół) zlokalizowany jest w Głuchów Rawska 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.05.1946 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Wojciecha 2. poł. XVIII w. w Maków (kościół). Odkryj kościół położony w Maków na terenie powiat skierniewicki w gminie Maków. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Wojciecha 2. poł. XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Maków Główna 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Maków w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.04.1950 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św.św. Szymona I Tadeusza 1731 r. w Stara Rawa (kościół). Odkryj kościół położony w Stara Rawa na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św.św. Szymona I Tadeusza 1731 r. (kościół) zlokalizowany jest w Stara Rawa i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.08.1954 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Świętej Trójcy 2. poł. XVII w. w Bolimów (kościół). Odkryj kościół położony w Bolimów na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Świętej Trójcy 2. poł. XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Bolimów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.03.1949 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Wszystkich Świętych XVI w. w Pszczonów (kościół). Odkryj kościół położony w Pszczonów na terenie powiat skierniewicki w gminie Maków. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Wszystkich Świętych XVI w. (kościół) zlokalizowany jest w Pszczonów 139 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Maków w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Wszystkich Świętych 1725 r. w Żelazna (kościół). Odkryj kościół położony w Żelazna na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Wszystkich Świętych 1725 r. (kościół) zlokalizowany jest w Żelazna 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.04.1950 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Św. Wawrzyńca 1908 - 1910 w Białynin (kościół). Odkryj kościół położony w Białynin na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Kościół Pw. Św. Wawrzyńca 1908 - 1910 (kościół) zlokalizowany jest w Białynin 60 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Kurnik data nieznana w Nowy Dwór (kurnik). Odkryj kurnik położony w Nowy Dwór na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Kurnik data nieznana (kurnik) zlokalizowany jest w Nowy Dwór 61 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.03.1981 roku.

Zwiedzaj Mogiła Lotników Z 1939 R. 1939 r. w Wysokienice (cmentarz II wojna światowa). Odkryj cmentarz II wojna światowa położony w Wysokienice na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Mogiła Lotników Z 1939 R. 1939 r. (cmentarz II wojna światowa) zlokalizowany jest w Wysokienice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.12.1992 roku.

Zwiedzaj Mogiła Zbiorowa Z 1944 R. 1944 r. w Ulaski (cmentarz II wojna światowa). Odkryj cmentarz II wojna światowa położony w Ulaski na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Mogiła Zbiorowa Z 1944 R. 1944 r. (cmentarz II wojna światowa) zlokalizowany jest w Ulaski i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.12.1992 roku.

Zwiedzaj Mogiła Zbiorowa Z Ii Wojny Światowej 1939 - 1945 w Lipce Reymontowskie (cmentarz II wojna światowa). Odkryj cmentarz II wojna światowa położony w Lipce Reymontowskie na terenie powiat skierniewicki w gminie Lipce Reymontowskie. Zabytek Mogiła Zbiorowa Z Ii Wojny Światowej 1939 - 1945 (cmentarz II wojna światowa) zlokalizowany jest w Lipce Reymontowskie i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lipce Reymontowskie w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.12.1992 roku.

Zwiedzaj Mogiła Zbiorowa Z Ii Wojny Światowej 1939 - 1945 w Zwierzyniec (cmentarz II wojna światowa). Odkryj cmentarz II wojna światowa położony w Zwierzyniec na terenie powiat skierniewicki w gminie Maków. Zabytek Mogiła Zbiorowa Z Ii Wojny Światowej 1939 - 1945 (cmentarz II wojna światowa) zlokalizowany jest w Zwierzyniec i stanowi atrakcję turystyczną gminy Maków w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.12.1992 roku.

Zwiedzaj Mogiła Zbiorowa Z Okresu Ii Wojny Światowej 1939 - 1945 w Głuchów (cmentarz II wojna światowa). Odkryj cmentarz II wojna światowa położony w Głuchów na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Mogiła Zbiorowa Z Okresu Ii Wojny Światowej 1939 - 1945 (cmentarz II wojna światowa) zlokalizowany jest w Głuchów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.12.1992 roku.

Zwiedzaj Obora 1. poł. XIX w. w Wola Pękoszewska (obora). Odkryj obora położony w Wola Pękoszewska na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Obora 1. poł. XIX w. (obora) zlokalizowany jest w Wola Pękoszewska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.01.1979 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie 1820 - 1830 w Maków (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Maków na terenie powiat skierniewicki w gminie Maków. Zabytek Ogrodzenie 1820 - 1830 (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Maków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Maków w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 13.02.1995 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie XVIII w. w Pszczonów (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Pszczonów na terenie powiat skierniewicki w gminie Maków. Zabytek Ogrodzenie XVIII w. (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Pszczonów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Maków w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.03.1995 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie Z Bramą I Furtami 1905 r. w Godzianów (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Godzianów na terenie powiat skierniewicki w gminie Godzianów. Zabytek Ogrodzenie Z Bramą I Furtami 1905 r. (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Godzianów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Godzianów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.11.2008 roku.

Zwiedzaj Park pocz. XX w. w Kolonia Bolimowska-Wieś (park). Odkryj park położony w Kolonia Bolimowska-Wieś na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Park pocz. XX w. (park) zlokalizowany jest w Kolonia Bolimowska-Wieś i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.05.1980 roku.

Zwiedzaj Park 1911 r. w Prusy (park). Odkryj park położony w Prusy na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Park 1911 r. (park) zlokalizowany jest w Prusy i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Park koniec XIX w. w Turowa Wola (park). Odkryj park położony w Turowa Wola na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Park koniec XIX w. (park) zlokalizowany jest w Turowa Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Park pocz. XIX w. w Wola Pękoszewska (park). Odkryj park położony w Wola Pękoszewska na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Park pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Wola Pękoszewska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Park XVIII w. w Dębowa Góra (park). Odkryj park położony w Dębowa Góra na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Park XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Dębowa Góra i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.05.1980 roku.

Zwiedzaj Park poł. XIX w. w Żelazna (park). Odkryj park położony w Żelazna na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Park poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Żelazna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.05.1980 roku.

Zwiedzaj Park Dworski 1904 r. w Celigów (park). Odkryj park położony w Celigów na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Park Dworski 1904 r. (park) zlokalizowany jest w Celigów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Park Dworski 1812 r. w Chojnata (park). Odkryj park położony w Chojnata na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Park Dworski 1812 r. (park) zlokalizowany jest w Chojnata i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Park Dworski 2. poł. XIX w. w Paplin (park). Odkryj park położony w Paplin na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Park Dworski 2. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Paplin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Park Dworski poł. XIX w. w Wędrogów (park). Odkryj park położony w Wędrogów na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Park Dworski poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Wędrogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Park Dworski 1907 r. w Balcerów (park). Odkryj park położony w Balcerów na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Park Dworski 1907 r. (park) zlokalizowany jest w Balcerów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.05.1982 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy pocz. XX w. w Doleck (park). Odkryj park położony w Doleck na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy pocz. XX w. (park) zlokalizowany jest w Doleck i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.08.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski 1. poł. XIX w. w Brzozów (park). Odkryj park położony w Brzozów na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Park Podworski 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Brzozów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.06.1981 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy 1936 r. w Nowy Dwór (park). Odkryj park położony w Nowy Dwór na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy 1936 r. (park) zlokalizowany jest w Nowy Dwór i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.06.1981 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Trzcianna (park). Odkryj park położony w Trzcianna na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Trzcianna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy pocz. XIX w. w Strobów (park). Odkryj park położony w Strobów na terenie powiat skierniewicki w gminie Skierniewice. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Strobów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Skierniewice w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Naturalistyczno-Krajobrazowy poł. XIX w. w Stary Rzędków (park). Odkryj park położony w Stary Rzędków na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Park Podworski, Naturalistyczno-Krajobrazowy poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Stary Rzędków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.06.1981 roku.

Zwiedzaj Parnik 1. poł. XIX w. w Wola Pękoszewska (budynek gospodarczy). Odkryj budynek gospodarczy położony w Wola Pękoszewska na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Parnik 1. poł. XIX w. (budynek gospodarczy) zlokalizowany jest w Wola Pękoszewska 83 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.01.1979 roku.

Zwiedzaj Pałacyk Łowczego 1820 - 1830 w Maków (pałac). Odkryj pałac położony w Maków na terenie powiat skierniewicki w gminie Maków. Zabytek Pałacyk Łowczego 1820 - 1830 (pałac) zlokalizowany jest w Maków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Maków w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 13.02.1995 roku.

Zwiedzaj Plac Rynkowy Z Zabudową data nieznana w Bolimów (plac). Odkryj plac położony w Bolimów na terenie powiat skierniewicki w gminie Bolimów. Zabytek Plac Rynkowy Z Zabudową data nieznana (plac) zlokalizowany jest w Bolimów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Bolimów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.08.1989 roku.

Zwiedzaj Plebania 1910 - 1912 w Białynin (plebania). Odkryj plebania położony w Białynin na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Plebania 1910 - 1912 (plebania) zlokalizowany jest w Białynin 60 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Plebania 1824 r. w Głuchów (plebania). Odkryj plebania położony w Głuchów na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Plebania 1824 r. (plebania) zlokalizowany jest w Głuchów Rawska 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.05.1946 roku.

Zwiedzaj Pralnia data nieznana w Nowy Dwór (pralnia). Odkryj pralnia położony w Nowy Dwór na terenie powiat skierniewicki w gminie Nowy Kawęczyn. Zabytek Pralnia data nieznana (pralnia) zlokalizowany jest w Nowy Dwór 61 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Nowy Kawęczyn w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.03.1981 roku.

Zwiedzaj Spichlerz 1. poł. XIX w. w Prusy (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Prusy na terenie powiat skierniewicki w gminie Głuchów. Zabytek Spichlerz 1. poł. XIX w. (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Prusy i stanowi atrakcję turystyczną gminy Głuchów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1967 roku.

Zwiedzaj Spichlerz 1. poł. XIX w. w Wola Pękoszewska (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Wola Pękoszewska na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Spichlerz 1. poł. XIX w. (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Wola Pękoszewska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.01.1979 roku.

Zwiedzaj Zespół Dworski 1. ćw. XIX w. w Wola Pękoszewska (zespół - dwór). Odkryj zespół - dwór położony w Wola Pękoszewska na terenie powiat skierniewicki w gminie Kowiesy. Zabytek Zespół Dworski 1. ćw. XIX w. (zespół - dwór) zlokalizowany jest w Wola Pękoszewska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Kowiesy w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.01.1979 roku.

Zwiedzaj Zespół Kościoła Parafialnego Pw. Św. Stanisława data nieznana w Godzianów (zespół - kościół). Odkryj zespół - kościół położony w Godzianów na terenie powiat skierniewicki w gminie Godzianów. Zabytek Zespół Kościoła Parafialnego Pw. Św. Stanisława data nieznana (zespół - kościół) zlokalizowany jest w Godzianów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Godzianów w powiecie skierniewicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.11.2008 roku.

Bezpieczeństwo powiat skierniewicki ESK łódzkie - wybrane jednostki ratownicze OSP i PSP, WOPR oraz Policja skierniewicki


Za bezpieczeństwo w powiecie skierniewicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Bolimowie w ŁÓDZKIE/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Bolimowie mieści się w 99-417 Bolimów, ul. Żabia 2a w powiat skierniewicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie skierniewicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Drzewcach w ŁÓDZKIE/skierniewicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Drzewcach mieści się w 96-127 Drzewce, 165 w powiat skierniewicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie skierniewicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Głuchowie w ŁÓDZKIE/skierniewicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Głuchowie mieści się w 96-130 Głuchów, ul. Piaski 2 w powiat skierniewicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie skierniewicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Mokrej Lewej w ŁÓDZKIE/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Mokrej Lewej mieści się w 96-100 Mokra Lewa, 75b w powiat skierniewicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie skierniewicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Słupi w ŁÓDZKIE/skierniewicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Słupi mieści się w 96-128 Słupia, 112a w powiat skierniewicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie skierniewicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Pękoszewskiej w ŁÓDZKIE/skierniewicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Pękoszewskiej mieści się w 96-111 Wola Pękoszewska, 72a w powiat skierniewicki ŁÓDZKIE.

POWIATY
Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowicki
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Rankingi produktów Smartfony Komputery Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Ubezpieczenia Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Pogoda  •   Wybory2023•   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
SPRZĘT FITNESS CARDIO
Sklepy online