Poddębice wiadomości powiat poddębicki EPD wydarzenia z ostatniej chwili łódzkie Kolumna24

Istotne lokalne wiadomości Poddębice policyjne powiat poddębicki na portalu informacyjnym łódzkie Kolumna24 dla czytelników z ostatniej chwili. Wiadomości powiat poddębicki to informacje z Dalików, Pęczniew, Poddębice, Uniejów, Wartkowice, Zadzim, z regionów. Powiat poddębicki ma powierzchnię 881,21 km2, którą zamieszkuje 116 178 mieszkańców (powiat poddębicki z wiadomościami Poddębice z ostatniej chwili EPD). Gęstość zaludnienia dla powiatu wynosi 47 osób na 1 km2. Odkrywaj z portalem informacyjnym Kolumna24 atrakcje turystyczne Poddębice i zabytki powiat poddębicki w łódzkie.

Wiadomości PoddębiceWiadomości poddębickiTemat dniaApteki łódzkieSanepid łódzkiePogoda łódzkie Przyczepy Łódź

Policja KPP Poddębice: Uderzył w znak drogowy, był nietrzeźwy Kolumna24

Policja KPP Poddębice: Uderzył w znak drogowy, był nietrzeźwy

Policja KPP Poddębice: Policjanci uratowali 85–letnią kobietę przed wyziębieniem Kolumna24

Policja KPP Poddębice: Policjanci uratowali 85–letnią kobietę przed wyziębieniem

Policja KPP Poddębice: Przypominamy o obowiązku odśnieżenia auta przed podróżą Kolumna24

Policja KPP Poddębice: Przypominamy o obowiązku odśnieżenia auta przed podróżą

Policja KPP Poddębice: Pijany jechał czterokołowcem Kolumna24

Policja KPP Poddębice: Pijany jechał czterokołowcem

Policja KPP Poddębice: Kierujący zasnął na autostradzie A2 – był pijany Kolumna24

Policja KPP Poddębice: Kierujący zasnął na autostradzie A2 – był pijany

Policja KPP Poddębice: Nietrzeźwy kierujący uderzył w samochód i uciekł Kolumna24

Policja KPP Poddębice: Nietrzeźwy kierujący uderzył w samochód i uciekł

Policja KPP Poddębice: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy Kolumna24

Policja KPP Poddębice: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Opomiarowanie w wersji smart – szansa na oszczędności dla samorządów Kolumna24

Opomiarowanie w wersji smart – szansa na oszczędności dla samorządów

Policja KPP Poddębice: Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem Kolumna24

Policja KPP Poddębice: Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdemPrawo a bezpieczeństwo lokalne Poddębice wiadomości powiat poddębicki


Prawow znaczeniu przedmiotowym czyli objektywnym, prawo jest to nakaz, mający siłę obowiązującą, którego źródłem może być uznana przez mieszkańców Poddębice, przyrodzone właściwości natury ludzkiej (prawo naturalne czyli ludzkie), ustalony wśród pewnego społeczeństwa zwyczaj (prawo zwyczajowe) i pozytywny przepis, wydany przez zwierzchniczą władzę państwa (ustawa) lub ustalony za wspólną zgodą dwóch czy kilku państw (umowa międzynarodowa). Prawo, wynikające z wyraźnego przepisu władzy zwierzchniczej, zwie się prawem pozytywnym, które zazwyczaj jest także prawem pisanym. Każde prawo, bez względu na źródło swego powstania, musi mieć siłę obowiązującą. Reguła, która mogłaby być kwestjonowaną, stosowaną lub nie stosowaną zależnie od oceny lub dobrej woli strony interesowanej, jest zasadą teoretyczną, filozoficzną lub moralną, lecz nie jest prawem. Siła obowiązująca prawa w Poddębiceach jest to przymus, któremu podlega każdy, kogo prawo dotyczy. Przymus urzeczywistniać się może w różny sposób i w rozmaitych formach, ale zawsze wyraża się w ujemnych skutkach, jakie pociąga za sobą niewykonanie lub przekroczenie prawa przez mieszkańców Poddębice. Te ujemne skutki zwą się sankcją prawną. Ponieważ ujemne skutki naruszenia prawa są zawsze karą dla sprawcy naruszenia, w związku z tym nazywa się to sankcją karną. Każde prawo posiada sankcję prawną, chociaż nie zawsze kara jest jasno określona i łatwa do zastosowania. Trzeba tylko karę pojmować w obszerniejszym i głębszym jej znaczeniu. Jeśli naród przekracza granice prawa dla zadowolenia np. swej chciwości, to może być i jest zazwyczaj ukarany tak samo, jak złodziej, sięgający po cudzy portfel. W pierwszym wypadku sankcja karna jest aktem historii, w drugim zaś aktem władz państwowych, wymierzających sprawiedliwość. Prawo przepisami swoimi normuje stosunki: między człowiekiem a człowiekiem, między jednostkami ludzkimi jako obywatelami, i państwem jako formą prawną narodu, posiadającego władzę zwierzchniczą, między narodami i państwami. Poza tym prawo normuje specjalne stosunki, wynikające z organizacji Kościoła i obowiązujące jego wyznawców (prawokanoniczne).

Zasady prawne, stosowane u różnych narodów w każdym z powyższych wielkich działów prawa, stanowią przedmiot rozległej nauki prawa i nie mogą być tutaj nawetw s treszczeniu traktowane. O jednym należy pamiętać, że prawo nie jest uniwersalnym szablonem, który moż na zawsze, wszędzie i do wszystkich jednakowo zastosować. Prawo musi odpowiadać charakterowi danego narodu, jego pojęciom religijnym, jego tradycyjnym poglądom i zwyczajom, rozwojowi jego kultury i cywilizacji. Prawo doskonałe na zachodzie, może być fatalnym na wschodzie. Prawo rzymsko-europejskie nieda się pogodzić z cywilizacją japońską lub chińską. Prawo jest produktem odrębnych organizmów narodowych lub grup narodów, wspólną cywilizacją związanych, i w rozmaity sposób pojmuje i wciela w życie powszechną i wieczną ideę sprawiedliwości w Poddębiceach.

W znaczeniu podmiotowym czyli subjektywnym prawo jest to zakres uprawnień, które komuś przysługują z mocy prawa objektywnego. Tak np. przysługujące obywatelowi prawa polityczne, jak oto: prawo wyboru i wybieralności, są prawem w znaczeniu podmiotowym. Przepisy zaś, stanowiące o tym, kto kiedy i w jaki sposób ma wybierać reprezentantów narodu, jest prawem w znaczeniu przedmiotowym. Każdemu prawu (czyli uprawnieniu) odpowiada zawsze stosowny obowiązek. O tej kardynalnej zasadzie, że nie ma prawa bez obowiązku, winno się zawsze pamiętać, gdyż często ci, którzy się praw dobijają, o obowiązki z nimi związane nie troszczą się wcale.

Do strzeżenia prawa powołane jest państwo. Ale funkcji tej państwo nie jest w możności należycie wykonać, jeśli wszyscy obywatele o szacunek dla prawa nie dbają. Żadna konstytucja, żaden ustrój praworządnego państwa, żadne środki administracji sądownictwa nie są zdolne utrwalić panowania prawa, jeśli w duszy każdego obywatela brak będzie poczucia prawa i poszanowania dla jego nakazu.

Prawodawstwo inaczej ustawodawstwo, oznacza z jednej strony władzę wydawania nakazów i przepisów prawnych również dla mieszkańców Poddębice i lokalnej policji, z drugiej strony zbiór ustaw, w danym państwie obowiązujących. W pierwszym znaczeniu prawodawstwo jest jedną z trzech funkcji władzy zwierzchniej państwa. Rozdział jej od sądownictwa i władzy wykonawczej jest dziś powszechnie uznaną zasadą konstytucyjną. Prawodawstwo w państwach absolutnych jest atrybucją panującego, w państwach konstytucyjnych wykonywane bywa przez Izby prawodawcze, ustalone w konstytucji, i w sposób przez konstytucję przewidziany. Bez zgody tych ciał prawodawczych żadna ustawa do skutku dojść nie może. Dla swej prawomocności powinna ona uzyskać podpis monarchy lub prezydenta, kontr asygnowany przez właściwego ministra, a także ma być należycie ogłoszona. Prawodawstwo w niektórych państwach bywa nieraz wykonywane nie przez reprezentantów narodu, zebranych w Izbach prawodawczych, lecz bezpośrednio przez ogół obywateli.

ZAKUPY
CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD TELEFONY RANKINGI

Wtyczka EURO/DIN do gniazda zapalniczki + włącznik uniwersalny

Akcesoria Motoryzacyjne

Rower eliptyczny EL520 zasilany siłą mięśni

Fitness Cardio

Super Fashion Etui Lumino do Samsung Galaxy S10E

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Postal 2 PC, wersja cyfrowa

Gry Pc

TelForceOne Nakładka Liquid Sparkle TPU do Samsung S20 Ultra niebieska

Etui I Pokrowce Do Telefonów

ALONE? VR

Gry Pc
PRACA

Oferty pracy powiat poddębicki 2021 łódzkie - EPD praca od zaraz powiat poddębicki


Najnowsze oferty pracy dla całego powiat poddębicki oraz dla innych miejscowości województwo łódzkie na portalu informacyjnym Kolumna24 online.

Brak ofert pracy dla poddębicki (łódzkie)
Wszystkie oferty...
REGION

Powiat poddębicki jednostki samorządu terytorialnego EPD łódzkie - polityka powiat poddębicki


Załatw urzędową sprawę w Starostwo Powiatowe w Poddębicach w miejscowości 99-200 Poddębice, ul. Łęczycka 16 Powiat poddębicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Starosta, powiat, teryt: 1011000.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Dalików w miejscowości 99-205 Dalików, Plac Powstańców 1 Powiat poddębicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1011012.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Pęczniew w miejscowości 99-235 Pęczniew, ul. Główna 10/12 Powiat poddębicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1011022.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Wartkowice w miejscowości 99-220 Wartkowice, Stary Gostków 3 D Powiat poddębicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1011052.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Zadzim w miejscowości 99-232 Zadzim, Zadzim 44 Powiat poddębicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1011062.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miasta w Uniejowie w miejscowości 99-210 Uniejów, ul. Bł. Bogumiła 13 Powiat poddębicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejsko-wiejska, teryt: 1011043.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miejski w Poddębicach w miejscowości 99-200 Poddębice, ul. Łódzka 17/21 Powiat poddębicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejsko-wiejska, teryt: 1011033.

Poddębice - zabytki i atrakcje turystyczne powiat poddębicki - zwiedzaj i odkrywaj łódzkie


Zwiedzaj i odkrywaj województwo łódzkie razem z portalem informacyjnym Kolumna24. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne usytuowane w powiat poddębicki.

Zwiedzaj Cmentarz Przykościelny w Małyń (cmentarz). Odkryj cmentarz położony w Małyń na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Cmentarz Przykościelny (cmentarz) zlokalizowany jest w Małyń i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.09.1986 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Przykościelny w Zygry (cmentarz). Odkryj cmentarz położony w Zygry na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Cmentarz Przykościelny (cmentarz) zlokalizowany jest w Zygry i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Dawny Park Pałacowy W Stylu Barokowym 2. poł. XVIII w. w Zadzim (park). Odkryj park położony w Zadzim na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Dawny Park Pałacowy W Stylu Barokowym 2. poł. XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Zadzim i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.11.1957 roku.

Zwiedzaj Dwór pocz. XIX w. w Tumusin (dwór). Odkryj dwór położony w Tumusin na terenie powiat poddębicki w gminie Poddębice - obszar wiejski. Zabytek Dwór pocz. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Tumusin 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poddębice - obszar wiejski w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.10.1967 roku.

Zwiedzaj Dwór 1845 r. w Uniejów (dwór). Odkryj dwór położony w Uniejów na terenie powiat poddębicki w gminie Uniejów - miasto. Zabytek Dwór 1845 r. (dwór) zlokalizowany jest w Uniejów Targowa 21 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Uniejów - miasto w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.08.1984 roku.

Zwiedzaj Dwór XIX w. w Biernacice (dwór). Odkryj dwór położony w Biernacice na terenie powiat poddębicki w gminie Wartkowice. Zabytek Dwór XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Biernacice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wartkowice w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.04.1983 roku.

Zwiedzaj Dwór pocz. XIX w. w Bronów (dwór). Odkryj dwór położony w Bronów na terenie powiat poddębicki w gminie Wartkowice. Zabytek Dwór pocz. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Bronów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wartkowice w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.02.1984 roku.

Zwiedzaj Dwór 2. poł. XIX w. w Małyń (dwór). Odkryj dwór położony w Małyń na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Dwór 2. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Małyń i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1989 roku.

Zwiedzaj Dwór przełom XVIII/XIX w. w Wola Flaszczyna (dwór). Odkryj dwór położony w Wola Flaszczyna na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Dwór przełom XVIII/XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Wola Flaszczyna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.06.1973 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Brodnia (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Brodnia na terenie powiat poddębicki w gminie Pęczniew. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Brodnia 93 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pęczniew w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.12.1953 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica koniec XVIII w. w Poddębice (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Poddębice na terenie powiat poddębicki w gminie Poddębice - miasto. Zabytek Dzwonnica koniec XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Poddębice Kilińskiego 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poddębice - miasto w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.05.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica koniec XVIII w. w Kałów (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Kałów na terenie powiat poddębicki w gminie Poddębice - obszar wiejski. Zabytek Dzwonnica koniec XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Kałów 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poddębice - obszar wiejski w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.10.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica Cmentarna Pw. Św. Rocha 1809 r. w Zygry (kaplica). Odkryj kaplica położony w Zygry na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Kaplica Cmentarna Pw. Św. Rocha 1809 r. (kaplica) zlokalizowany jest w Zygry i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica Grobowa 1. poł. XIX w. w Wierzchy (mauzoleum). Odkryj mauzoleum położony w Wierzchy na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Kaplica Grobowa 1. poł. XIX w. (mauzoleum) zlokalizowany jest w Wierzchy i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.10.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica Grobowa J. Głodzińskiego 1. poł. XIX w. w Drużbin (mauzoleum). Odkryj mauzoleum położony w Drużbin na terenie powiat poddębicki w gminie Pęczniew. Zabytek Kaplica Grobowa J. Głodzińskiego 1. poł. XIX w. (mauzoleum) zlokalizowany jest w Drużbin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pęczniew w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.10.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica Grobowa Rodziny Wardęskich, Ob. Kaplica Cmentarna Pw. Św. Rocha 1867 r. w Dalików (kaplica). Odkryj kaplica położony w Dalików na terenie powiat poddębicki w gminie Dalików. Zabytek Kaplica Grobowa Rodziny Wardęskich, Ob. Kaplica Cmentarna Pw. Św. Rocha 1867 r. (kaplica) zlokalizowany jest w Dalików i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dalików w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.05.2014 roku.

Zwiedzaj Kaplica Grobowa-Cerkiewka 1885 r. w Orzeszków-Kolonia (mauzoleum). Odkryj mauzoleum położony w Orzeszków-Kolonia na terenie powiat poddębicki w gminie Uniejów - obszar wiejski. Zabytek Kaplica Grobowa-Cerkiewka 1885 r. (mauzoleum) zlokalizowany jest w Orzeszków-Kolonia i stanowi atrakcję turystyczną gminy Uniejów - obszar wiejski w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 26.06.1987 roku.

Zwiedzaj Kaplica Pw. Aniołów Stróżów 1. poł. XVII w. w Niemysłów (kaplica). Odkryj kaplica położony w Niemysłów na terenie powiat poddębicki w gminie Poddębice - obszar wiejski. Zabytek Kaplica Pw. Aniołów Stróżów 1. poł. XVII w. (kaplica) zlokalizowany jest w Niemysłów 41 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poddębice - obszar wiejski w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.10.1967 roku.

Zwiedzaj Karczma, Ob. Dom Mieszkalny pocz. XIX w. w Kuciny (karczma). Odkryj karczma położony w Kuciny na terenie powiat poddębicki w gminie Dalików. Zabytek Karczma, Ob. Dom Mieszkalny pocz. XIX w. (karczma) zlokalizowany jest w Kuciny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dalików w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.08.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Andrzeja 1905 - 1912 w Małyń (kościół). Odkryj kościół położony w Małyń na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Andrzeja 1905 - 1912 (kościół) zlokalizowany jest w Małyń i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.09.1986 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Floriana XVI w. w Domaniew (kościół). Odkryj kościół położony w Domaniew na terenie powiat poddębicki w gminie Dalików. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Floriana XVI w. (kościół) zlokalizowany jest w Domaniew i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dalików w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.10.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Idziego 1847 r. w Bałdrzychów (kościół). Odkryj kościół położony w Bałdrzychów na terenie powiat poddębicki w gminie Poddębice - obszar wiejski. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Idziego 1847 r. (kościół) zlokalizowany jest w Bałdrzychów 26 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poddębice - obszar wiejski w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.10.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Jana Chrzciciela XVII w. w Budzynek (kościół). Odkryj kościół położony w Budzynek na terenie powiat poddębicki w gminie Dalików. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Jana Chrzciciela XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Budzynek 21 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dalików w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.03.1949 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Katarzyny 1761 r. w Pęczniew (kościół). Odkryj kościół położony w Pęczniew na terenie powiat poddębicki w gminie Pęczniew. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Katarzyny 1761 r. (kościół) zlokalizowany jest w Pęczniew Rynek 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pęczniew w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.12.1953 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Katarzyny 1610 r. w Poddębice (kościół). Odkryj kościół położony w Poddębice na terenie powiat poddębicki w gminie Poddębice - miasto. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Katarzyny 1610 r. (kościół) zlokalizowany jest w Poddębice Kilińskiego 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poddębice - miasto w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.03.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Marka 2. poł. XVII w. w Siedlątków (kościół). Odkryj kościół położony w Siedlątków na terenie powiat poddębicki w gminie Pęczniew. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Marka 2. poł. XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Siedlątków 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pęczniew w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.10.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Mateusza 1908 - 1913 w Dalików (kościół). Odkryj kościół położony w Dalików na terenie powiat poddębicki w gminie Dalików. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Mateusza 1908 - 1913 (kościół) zlokalizowany jest w Dalików i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dalików w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.09.1979 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Małgorzaty 1640 - 1642 w Zadzim (kościół). Odkryj kościół położony w Zadzim na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Małgorzaty 1640 - 1642 (kościół) zlokalizowany jest w Zadzim i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.10.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Mikołaja 1727 r. w Wierzchy (kościół). Odkryj kościół położony w Wierzchy na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Mikołaja 1727 r. (kościół) zlokalizowany jest w Wierzchy i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.10.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Stanisława Biskupa XVIII w. w Brodnia (kościół). Odkryj kościół położony w Brodnia na terenie powiat poddębicki w gminie Pęczniew. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Stanisława Biskupa XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Brodnia 93 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pęczniew w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.12.1953 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Stanisława Biskupa 1630 r. w Drużbin (kościół). Odkryj kościół położony w Drużbin na terenie powiat poddębicki w gminie Pęczniew. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Stanisława Biskupa 1630 r. (kościół) zlokalizowany jest w Drużbin 28 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pęczniew w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.10.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św.św. Piotra I Pawła 1754 r. w Tur (kościół). Odkryj kościół położony w Tur na terenie powiat poddębicki w gminie Wartkowice. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św.św. Piotra I Pawła 1754 r. (kościół) zlokalizowany jest w Tur 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wartkowice w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.10.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny XIV w. w Uniejów (kościół). Odkryj kościół położony w Uniejów na terenie powiat poddębicki w gminie Uniejów - miasto. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny XIV w. (kościół) zlokalizowany jest w Uniejów Plac Kolegiacki 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Uniejów - miasto w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.12.1953 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Wszystkich Świętych 1786 r. w Kałów (kościół). Odkryj kościół położony w Kałów na terenie powiat poddębicki w gminie Poddębice - obszar wiejski. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Wszystkich Świętych 1786 r. (kościół) zlokalizowany jest w Kałów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poddębice - obszar wiejski w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.10.1967 roku.

Zwiedzaj Lamus pocz. XIX w. w Tumusin (lamus). Odkryj lamus położony w Tumusin na terenie powiat poddębicki w gminie Poddębice - obszar wiejski. Zabytek Lamus pocz. XIX w. (lamus) zlokalizowany jest w Tumusin 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poddębice - obszar wiejski w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.10.1967 roku.

Zwiedzaj Oficyna I pocz. XIX w. w Nowy Gostków (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Nowy Gostków na terenie powiat poddębicki w gminie Wartkowice. Zabytek Oficyna I pocz. XIX w. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Nowy Gostków 3b i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wartkowice w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.10.1949 roku.

Zwiedzaj Park 1880 - 1890 w Biernacice (park). Odkryj park położony w Biernacice na terenie powiat poddębicki w gminie Wartkowice. Zabytek Park 1880 - 1890 (park) zlokalizowany jest w Biernacice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wartkowice w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.02.1979 roku.

Zwiedzaj Park koniec XVIII w. w Bronów (park). Odkryj park położony w Bronów na terenie powiat poddębicki w gminie Wartkowice. Zabytek Park koniec XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Bronów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wartkowice w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.02.1979 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy poł. XIX w. w Dalików (park). Odkryj park położony w Dalików na terenie powiat poddębicki w gminie Dalików. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Dalików i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dalików w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.09.1991 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy 1. poł. XIX w. w Czepów (park). Odkryj park położony w Czepów na terenie powiat poddębicki w gminie Uniejów - obszar wiejski. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Czepów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Uniejów - obszar wiejski w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.11.1989 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy XIX w. w Wola Flaszczyna (park). Odkryj park położony w Wola Flaszczyna na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Wola Flaszczyna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.12.1988 roku.

Zwiedzaj Park Krajobrazowy 2. poł. XIX w. w Uniejów (park). Odkryj park położony w Uniejów na terenie powiat poddębicki w gminie Uniejów - miasto. Zabytek Park Krajobrazowy 2. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Uniejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Uniejów - miasto w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.08.1992 roku.

Zwiedzaj Park Pałacowy 2. poł. XIX w. w Poddębice (park). Odkryj park położony w Poddębice na terenie powiat poddębicki w gminie Poddębice - miasto. Zabytek Park Pałacowy 2. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Poddębice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poddębice - miasto w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1990 roku.

Zwiedzaj Park Pałacowy, Krajobrazowy XIX w. w Nowy Gostków (park). Odkryj park położony w Nowy Gostków na terenie powiat poddębicki w gminie Wartkowice. Zabytek Park Pałacowy, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Nowy Gostków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wartkowice w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.10.1967 roku.

Zwiedzaj Pałac 1802 r. w Nowy Gostków (pałac). Odkryj pałac położony w Nowy Gostków na terenie powiat poddębicki w gminie Wartkowice. Zabytek Pałac 1802 r. (pałac) zlokalizowany jest w Nowy Gostków 3d i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wartkowice w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.10.1949 roku.

Zwiedzaj Pałac XIX w. w Zadzim (pałac). Odkryj pałac położony w Zadzim na terenie powiat poddębicki w gminie Zadzim. Zabytek Pałac XIX w. (pałac) zlokalizowany jest w Zadzim 62 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Zadzim w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.12.1946 roku.

Zwiedzaj Pałac Z Kaplicą 1610 - 1617 w Poddębice (pałac). Odkryj pałac położony w Poddębice na terenie powiat poddębicki w gminie Poddębice - miasto. Zabytek Pałac Z Kaplicą 1610 - 1617 (pałac) zlokalizowany jest w Poddębice Mickiewicza 44144 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poddębice - miasto w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.10.1967 roku.

Zwiedzaj Spichlerz XIX w. w Biernacice (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Biernacice na terenie powiat poddębicki w gminie Wartkowice. Zabytek Spichlerz XIX w. (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Biernacice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wartkowice w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.04.1983 roku.

Zwiedzaj Spichlerz pocz. XIX w. w Nowy Gostków (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Nowy Gostków na terenie powiat poddębicki w gminie Wartkowice. Zabytek Spichlerz pocz. XIX w. (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Nowy Gostków 3a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wartkowice w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.08.1949 roku.

Zwiedzaj Wiatrak XIX w. w Siedlątków (wiatrak). Odkryj wiatrak położony w Siedlątków na terenie powiat poddębicki w gminie Pęczniew. Zabytek Wiatrak XIX w. (wiatrak) zlokalizowany jest w Siedlątków 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pęczniew w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.10.1986 roku.

Zwiedzaj Wiatrak koniec XIX w. w Zagórki (wiatrak). Odkryj wiatrak położony w Zagórki na terenie powiat poddębicki w gminie Pęczniew. Zabytek Wiatrak koniec XIX w. (wiatrak) zlokalizowany jest w Zagórki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pęczniew w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.10.1986 roku.

Zwiedzaj Zadrzewienie data nieznana w Pęczniew (park). Odkryj park położony w Pęczniew na terenie powiat poddębicki w gminie Pęczniew. Zabytek Zadrzewienie data nieznana (park) zlokalizowany jest w Pęczniew i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pęczniew w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.02.1979 roku.

Zwiedzaj Zamek, Ob. Hotel XIV w. w Uniejów (zamek). Odkryj zamek położony w Uniejów na terenie powiat poddębicki w gminie Uniejów - miasto. Zabytek Zamek, Ob. Hotel XIV w. (zamek) zlokalizowany jest w Uniejów Zamkowa 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Uniejów - miasto w powiecie poddębicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.10.1967 roku.

Bezpieczeństwo powiat poddębicki EPD łódzkie - wybrane jednostki ratownicze OSP i PSP, WOPR oraz Policja poddębicki


Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Bałdrzychowie w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Bałdrzychowie mieści się w 99-200 Bałdrzychów, 27 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Biernacicach w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Biernacicach mieści się w 99-220 Biernacice, 66 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Charchowie Pańskim w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Charchowie Pańskim mieści się w 99-232 Charchów Pański, 25 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Zadzimiu w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Zadzimiu mieści się w 99-232 Kazimierzew, 35 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Zygrach w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ochotnicza Straż Pożarna w Zygrach mieści się w 99-232 Zygry, 1A w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka OSP Dalików w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Dalików mieści się w 99-205 Dalików, ul. Łódzka 1 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka OSP Kałów w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Kałów mieści się w 99-200 Kałów, 13 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka OSP Krzemieniew w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Krzemieniew mieści się w 99-205 Krzemieniew, 23 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka OSP Niemysłów w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Niemysłów mieści się w 99-200 Niemysłów, 38 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka OSP Niewiesz w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Niewiesz mieści się w 99-200 Niewiesz, 39 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka OSP Pęczniew w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Pęczniew mieści się w 99-235 Pęczniew, ul. Główna 14 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka OSP Spycimierz w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Spycimierz mieści się w 99-210 Spycimierz, 48a w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka OSP Uniejów w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Uniejów mieści się w 99-210 Uniejów, ul. Jana Kilińskiego 14 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka OSP Wartkowice w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Wartkowice mieści się w 99-220 Wartkowice, ul. Targowa 9 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie poddębicki odpowiada m. in. jednostka OSP Wilamów w ŁÓDZKIE/poddębicki/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Wilamów mieści się w 99-210 Wilamów, 54 w powiat poddębicki ŁÓDZKIE.

POWIATY
Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowicki
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Rankingi produktów Smartfony Komputery Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Ubezpieczenia Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Pogoda  •   Wybory2023•   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
SPRZĘT FITNESS CARDIO
Sklepy online