Piotrków Trybunalski wiadomości powiat piotrkowski EPI wydarzenia z ostatniej chwili łódzkie Kolumna24

Istotne lokalne wiadomości Piotrków Trybunalski policyjne powiat piotrkowski na portalu informacyjnym łódzkie Kolumna24 dla czytelników z ostatniej chwili. Wiadomości powiat piotrkowski to informacje z Aleksandrów, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Moszczenica, Piotrków Trybunalski, Ręczno, Rozprza, Sulejów, Wola Krzysztoporska, Wolbórz, Łęki Szlacheckie, z regionów. Powiat piotrkowski ma powierzchnię 1428,74 km2, którą zamieszkuje 91 334 mieszkańców (powiat piotrkowski z wiadomościami Piotrków Trybunalski z ostatniej chwili EPI). Gęstość zaludnienia dla powiatu wynosi 64 osób na 1 km2. Odkrywaj z portalem informacyjnym Kolumna24 atrakcje turystyczne Piotrków Trybunalski i zabytki powiat piotrkowski w łódzkie.

Wiadomości Piotrków TrybunalskiWiadomości piotrkowskiTemat dniaApteki łódzkieSanepid łódzkiePogoda łódzkie Przyczepy Łódź

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Policjanci oddali krew dla 2-letniego Kacperka Kolumna24

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Policjanci oddali krew dla 2-letniego Kacperka

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Nielegalna podróż zakończona w Piotrkowie Trybunalskim Kolumna24

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Nielegalna podróż zakończona w Piotrkowie Trybunalskim

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Odpowie za posiadanie narkotyków Kolumna24

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Odpowie za posiadanie narkotyków

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Odpowie za znęcanie się nad psem Kolumna24

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Odpowie za znęcanie się nad psem

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Szczęśliwy finał poszukiwań Kolumna24

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Szczęśliwy finał poszukiwań

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim Kolumna24

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Śmiertelny wypadek w Paskrzynie Kolumna24

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Śmiertelny wypadek w Paskrzynie

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Tragiczny bilans Świąt na drogach powiatu piotrkowskiego Kolumna24

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Tragiczny bilans Świąt na drogach powiatu piotrkowskiego

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Policjant po służbie ujął nietrzeźwą kierującą Kolumna24

Policja KMP Piotrków Trybunalski: Policjant po służbie ujął nietrzeźwą kierującąPrawo a bezpieczeństwo lokalne Piotrków Trybunalski wiadomości powiat piotrkowski


Prawow znaczeniu przedmiotowym czyli objektywnym, prawo jest to nakaz, mający siłę obowiązującą, którego źródłem może być uznana przez mieszkańców Piotrków Trybunalski, przyrodzone właściwości natury ludzkiej (prawo naturalne czyli ludzkie), ustalony wśród pewnego społeczeństwa zwyczaj (prawo zwyczajowe) i pozytywny przepis, wydany przez zwierzchniczą władzę państwa (ustawa) lub ustalony za wspólną zgodą dwóch czy kilku państw (umowa międzynarodowa). Prawo, wynikające z wyraźnego przepisu władzy zwierzchniczej, zwie się prawem pozytywnym, które zazwyczaj jest także prawem pisanym. Każde prawo, bez względu na źródło swego powstania, musi mieć siłę obowiązującą. Reguła, która mogłaby być kwestjonowaną, stosowaną lub nie stosowaną zależnie od oceny lub dobrej woli strony interesowanej, jest zasadą teoretyczną, filozoficzną lub moralną, lecz nie jest prawem. Siła obowiązująca prawa w Piotrków Trybunalskiach jest to przymus, któremu podlega każdy, kogo prawo dotyczy. Przymus urzeczywistniać się może w różny sposób i w rozmaitych formach, ale zawsze wyraża się w ujemnych skutkach, jakie pociąga za sobą niewykonanie lub przekroczenie prawa przez mieszkańców Piotrków Trybunalski. Te ujemne skutki zwą się sankcją prawną. Ponieważ ujemne skutki naruszenia prawa są zawsze karą dla sprawcy naruszenia, w związku z tym nazywa się to sankcją karną. Każde prawo posiada sankcję prawną, chociaż nie zawsze kara jest jasno określona i łatwa do zastosowania. Trzeba tylko karę pojmować w obszerniejszym i głębszym jej znaczeniu. Jeśli naród przekracza granice prawa dla zadowolenia np. swej chciwości, to może być i jest zazwyczaj ukarany tak samo, jak złodziej, sięgający po cudzy portfel. W pierwszym wypadku sankcja karna jest aktem historii, w drugim zaś aktem władz państwowych, wymierzających sprawiedliwość. Prawo przepisami swoimi normuje stosunki: między człowiekiem a człowiekiem, między jednostkami ludzkimi jako obywatelami, i państwem jako formą prawną narodu, posiadającego władzę zwierzchniczą, między narodami i państwami. Poza tym prawo normuje specjalne stosunki, wynikające z organizacji Kościoła i obowiązujące jego wyznawców (prawokanoniczne).

Zasady prawne, stosowane u różnych narodów w każdym z powyższych wielkich działów prawa, stanowią przedmiot rozległej nauki prawa i nie mogą być tutaj nawetw s treszczeniu traktowane. O jednym należy pamiętać, że prawo nie jest uniwersalnym szablonem, który moż na zawsze, wszędzie i do wszystkich jednakowo zastosować. Prawo musi odpowiadać charakterowi danego narodu, jego pojęciom religijnym, jego tradycyjnym poglądom i zwyczajom, rozwojowi jego kultury i cywilizacji. Prawo doskonałe na zachodzie, może być fatalnym na wschodzie. Prawo rzymsko-europejskie nieda się pogodzić z cywilizacją japońską lub chińską. Prawo jest produktem odrębnych organizmów narodowych lub grup narodów, wspólną cywilizacją związanych, i w rozmaity sposób pojmuje i wciela w życie powszechną i wieczną ideę sprawiedliwości w Piotrków Trybunalskiach.

W znaczeniu podmiotowym czyli subjektywnym prawo jest to zakres uprawnień, które komuś przysługują z mocy prawa objektywnego. Tak np. przysługujące obywatelowi prawa polityczne, jak oto: prawo wyboru i wybieralności, są prawem w znaczeniu podmiotowym. Przepisy zaś, stanowiące o tym, kto kiedy i w jaki sposób ma wybierać reprezentantów narodu, jest prawem w znaczeniu przedmiotowym. Każdemu prawu (czyli uprawnieniu) odpowiada zawsze stosowny obowiązek. O tej kardynalnej zasadzie, że nie ma prawa bez obowiązku, winno się zawsze pamiętać, gdyż często ci, którzy się praw dobijają, o obowiązki z nimi związane nie troszczą się wcale.

Do strzeżenia prawa powołane jest państwo. Ale funkcji tej państwo nie jest w możności należycie wykonać, jeśli wszyscy obywatele o szacunek dla prawa nie dbają. Żadna konstytucja, żaden ustrój praworządnego państwa, żadne środki administracji sądownictwa nie są zdolne utrwalić panowania prawa, jeśli w duszy każdego obywatela brak będzie poczucia prawa i poszanowania dla jego nakazu.

Prawodawstwo inaczej ustawodawstwo, oznacza z jednej strony władzę wydawania nakazów i przepisów prawnych również dla mieszkańców Piotrków Trybunalski i lokalnej policji, z drugiej strony zbiór ustaw, w danym państwie obowiązujących. W pierwszym znaczeniu prawodawstwo jest jedną z trzech funkcji władzy zwierzchniej państwa. Rozdział jej od sądownictwa i władzy wykonawczej jest dziś powszechnie uznaną zasadą konstytucyjną. Prawodawstwo w państwach absolutnych jest atrybucją panującego, w państwach konstytucyjnych wykonywane bywa przez Izby prawodawcze, ustalone w konstytucji, i w sposób przez konstytucję przewidziany. Bez zgody tych ciał prawodawczych żadna ustawa do skutku dojść nie może. Dla swej prawomocności powinna ona uzyskać podpis monarchy lub prezydenta, kontr asygnowany przez właściwego ministra, a także ma być należycie ogłoszona. Prawodawstwo w niektórych państwach bywa nieraz wykonywane nie przez reprezentantów narodu, zebranych w Izbach prawodawczych, lecz bezpośrednio przez ogół obywateli.

ZAKUPY
CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD TELEFONY RANKINGI

Wtyczka EURO/DIN do gniazda zapalniczki + włącznik uniwersalny

Akcesoria Motoryzacyjne

Rower eliptyczny EL520 zasilany siłą mięśni

Fitness Cardio

Super Fashion Etui Lumino do Samsung Galaxy S10E

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Postal 2 PC, wersja cyfrowa

Gry Pc

TelForceOne Nakładka Liquid Sparkle TPU do Samsung S20 Ultra niebieska

Etui I Pokrowce Do Telefonów

ALONE? VR

Gry Pc
PRACA

Oferty pracy powiat piotrkowski 2021 łódzkie - EPI praca od zaraz powiat piotrkowski


Najnowsze oferty pracy dla całego powiat piotrkowski oraz dla innych miejscowości województwo łódzkie na portalu informacyjnym Kolumna24 online.

Brak ofert pracy dla piotrkowski (łódzkie)
Wszystkie oferty...
REGION

Powiat piotrkowski jednostki samorządu terytorialnego EPI łódzkie - polityka powiat piotrkowski


Załatw urzędową sprawę w Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim w miejscowości 97-300 Piotrków Trybunalski, Aleje 3-go Maja 33 Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Starosta, powiat, teryt: 1010000.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Aleksandrów w miejscowości 26-337 Aleksandrów, Aleksandrów 39B Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1010012.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Czarnocin w miejscowości 97-318 Czarnocin, ul. Główna 142 Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1010022.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Gorzkowice w miejscowości 97-350 Gorzkowice, ul. Szkolna 3 Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1010032.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Grabica w miejscowości 97-306 Grabica, Grabica 66 Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1010042.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Moszczenica w miejscowości 97-310 Moszczenica, ul. Kosowska 1 Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1010062.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Ręczno w miejscowości 97-510 Ręczno, ul. Piotrkowska 5 Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1010072.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Rozprza w miejscowości 97-340 Rozprza, Al. 900-Lecia 3 Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1010082.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Wola Krzysztoporska w miejscowości 97-371 Wola Krzysztoporska, ul. Kościuszki 5 Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1010102.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Łęki Szlacheckie w miejscowości 97-352 Łęki Szlacheckie, Łęki Szlacheckie 13 D Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1010052.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miejski w Sulejowie w miejscowości 97-330 Sulejów, ul. Konecka 42 Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejsko-wiejska, teryt: 1010093.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miejski w Wolborzu w miejscowości 97-320 Wolbórz, Pl. Jagiełły 28 Powiat piotrkowski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejsko-wiejska, teryt: 1010113.

Piotrków Trybunalski - zabytki i atrakcje turystyczne powiat piotrkowski - zwiedzaj i odkrywaj łódzkie


Zwiedzaj i odkrywaj województwo łódzkie razem z portalem informacyjnym Kolumna24. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne usytuowane w powiat piotrkowski.

Zwiedzaj Aleja Lipowa XVIII w. w Wolbórz (aleja). Odkryj aleja położony w Wolbórz na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - miasto. Zabytek Aleja Lipowa XVIII w. (aleja) zlokalizowany jest w Wolbórz i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 14.06.1974 roku.

Zwiedzaj Arsenał Z Basztą Opacką data nieznana w Sulejów (arsenał). Odkryj arsenał położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Arsenał Z Basztą Opacką data nieznana (arsenał) zlokalizowany jest w Sulejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Bąkowa Góra data nieznana w Bąkowa Góra (założenie krajobrazowe). Odkryj założenie krajobrazowe położony w Bąkowa Góra na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Bąkowa Góra data nieznana (założenie krajobrazowe) zlokalizowany jest w Bąkowa Góra i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.11.1982 roku.

Zwiedzaj Baszta Mauretańska data nieznana w Sulejów (baszta). Odkryj baszta położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Baszta Mauretańska data nieznana (baszta) zlokalizowany jest w Sulejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Baszta Muzyczna pocz. XVI w. w Sulejów (baszta). Odkryj baszta położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Baszta Muzyczna pocz. XVI w. (baszta) zlokalizowany jest w Sulejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Baszta Północno-Zachodnia data nieznana w Sulejów (baszta). Odkryj baszta położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Baszta Północno-Zachodnia data nieznana (baszta) zlokalizowany jest w Sulejów Władysława Jagiełły 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Baszta Rycerska data nieznana w Sulejów (wieża obronna). Odkryj wieża obronna położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Baszta Rycerska data nieznana (wieża obronna) zlokalizowany jest w Sulejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Brama Krakowska data nieznana w Sulejów (brama forteczna). Odkryj brama forteczna położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Brama Krakowska data nieznana (brama forteczna) zlokalizowany jest w Sulejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj D. Cmentarz Przykościelny data nieznana w Ręczno (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Ręczno na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek D. Cmentarz Przykościelny data nieznana (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Ręczno i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.10.2008 roku.

Zwiedzaj D. Cmentarz Przykościelny data nieznana w Milejów (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Milejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek D. Cmentarz Przykościelny data nieznana (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Milejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.05.2004 roku.

Zwiedzaj Dom XIX w. w Kalinków (chałupa). Odkryj chałupa położony w Kalinków na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Dom XIX w. (chałupa) zlokalizowany jest w Kalinków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 14.03.1973 roku.

Zwiedzaj Dwór XVIII w. w Dębowa Góra (dwór). Odkryj dwór położony w Dębowa Góra na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Dwór XVIII w. (dwór) zlokalizowany jest w Dębowa Góra 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dwór XIX w. w Rożenek (dwór). Odkryj dwór położony w Rożenek na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Dwór XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Rożenek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.08.1985 roku.

Zwiedzaj Dwór XVI w. w Skotniki (dwór). Odkryj dwór położony w Skotniki na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Dwór XVI w. (dwór) zlokalizowany jest w Skotniki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.10.1956 roku.

Zwiedzaj Dwór XVIII w. w Szczepanowice (dwór). Odkryj dwór położony w Szczepanowice na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Dwór XVIII w. (dwór) zlokalizowany jest w Szczepanowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.04.1948 roku.

Zwiedzaj Dwór 1. poł. XIX w. w Trzepnica (dwór). Odkryj dwór położony w Trzepnica na terenie powiat piotrkowski w gminie Łęki Szlacheckie. Zabytek Dwór 1. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Trzepnica 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łęki Szlacheckie w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.09.1967 roku.

Zwiedzaj Dwór 2. poł. XIX w. w Moszczenica (dwór). Odkryj dwór położony w Moszczenica na terenie powiat piotrkowski w gminie Moszczenica. Zabytek Dwór 2. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Moszczenica Piotrkowska 15 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Moszczenica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.05.1982 roku.

Zwiedzaj Dwór 2. poł. XVIII w. w Bąkowa Góra (dwór). Odkryj dwór położony w Bąkowa Góra na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Dwór 2. poł. XVIII w. (dwór) zlokalizowany jest w Bąkowa Góra 82 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.08.1948 roku.

Zwiedzaj Dwór XVIII w. w Wroników (dwór). Odkryj dwór położony w Wroników na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek Dwór XVIII w. (dwór) zlokalizowany jest w Wroników i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.11.1948 roku.

Zwiedzaj Dwór 1. poł. XIX w. w Mzurki (dwór). Odkryj dwór położony w Mzurki na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Dwór 1. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Mzurki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.12.1948 roku.

Zwiedzaj Dwór XVIII w. w Parzniewice (dwór). Odkryj dwór położony w Parzniewice na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Dwór XVIII w. (dwór) zlokalizowany jest w Parzniewice 31 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.09.1952 roku.

Zwiedzaj Dwór przełom XIX/XX w. w Rokszyce (dwór). Odkryj dwór położony w Rokszyce na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Dwór przełom XIX/XX w. (dwór) zlokalizowany jest w Rokszyce 46b i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.05.1988 roku.

Zwiedzaj Dwór poł. XIX w. w Wola Krzysztoporska (dwór). Odkryj dwór położony w Wola Krzysztoporska na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Dwór poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Wola Krzysztoporska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.11.1978 roku.

Zwiedzaj Dwór 1830 r. w Modrzewek (dwór). Odkryj dwór położony w Modrzewek na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - obszar wiejski. Zabytek Dwór 1830 r. (dwór) zlokalizowany jest w Modrzewek 54 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - obszar wiejski w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.11.1948 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Skotniki (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Skotniki na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Skotniki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.09.1947 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XIX w. w Moszczenica (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Moszczenica na terenie powiat piotrkowski w gminie Moszczenica. Zabytek Dzwonnica XIX w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Moszczenica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Moszczenica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Bąkowa Góra (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Bąkowa Góra na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Bąkowa Góra 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.08.1948 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica-Brama 1900 r. w Ręczno (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Ręczno na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Dzwonnica-Brama 1900 r. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Ręczno Główna 38a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.10.2008 roku.

Zwiedzaj Figura XVIII w. w Skotniki (figura). Odkryj figura położony w Skotniki na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Figura XVIII w. (figura) zlokalizowany jest w Skotniki 15 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.09.1947 roku.

Zwiedzaj Fortalicja Ziemna XVII w. w Gorzkowice (fosa). Odkryj fosa położony w Gorzkowice na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Fortalicja Ziemna XVII w. (fosa) zlokalizowany jest w Gorzkowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1967 roku.

Zwiedzaj Gorzelnia pocz. XIX w. w Moszczenica (gorzelnia). Odkryj gorzelnia położony w Moszczenica na terenie powiat piotrkowski w gminie Moszczenica. Zabytek Gorzelnia pocz. XIX w. (gorzelnia) zlokalizowany jest w Moszczenica Dworcowa 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Moszczenica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.06.1955 roku.

Zwiedzaj Kaplica Cmentarna Rodziny Wackowskich 1811 r. w Sulejów (kaplica). Odkryj kaplica położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Kaplica Cmentarna Rodziny Wackowskich 1811 r. (kaplica) zlokalizowany jest w Sulejów Cmentarna 24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.09.1949 roku.

Zwiedzaj Kaplica Przedpogrzebowa 1890 - 1898 w Dąbrowa nad Czarną (kaplica). Odkryj kaplica położony w Dąbrowa nad Czarną na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Kaplica Przedpogrzebowa 1890 - 1898 (kaplica) zlokalizowany jest w Dąbrowa nad Czarną 70 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.2010 roku.

Zwiedzaj Kaplica Pw. Najświętszej Panny Marii 1644 r. w Sulejów (kaplica). Odkryj kaplica położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Kaplica Pw. Najświętszej Panny Marii 1644 r. (kaplica) zlokalizowany jest w Sulejów Częstochowska 2a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.07.1948 roku.

Zwiedzaj Kaplica Pw. Św. Mikołaja 1627 r. w Srock (kaplica). Odkryj kaplica położony w Srock na terenie powiat piotrkowski w gminie Moszczenica. Zabytek Kaplica Pw. Św. Mikołaja 1627 r. (kaplica) zlokalizowany jest w Srock i stanowi atrakcję turystyczną gminy Moszczenica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.09.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica Pw. Świętej Trójcy XVII w. w Czerno (kaplica). Odkryj kaplica położony w Czerno na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Kaplica Pw. Świętej Trójcy XVII w. (kaplica) zlokalizowany jest w Czerno 29a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.05.1947 roku.

Zwiedzaj Kapliczka Pw. Św. Marka XVIII w. w Czarnocin (kapliczka). Odkryj kapliczka położony w Czarnocin na terenie powiat piotrkowski w gminie Czarnocin. Zabytek Kapliczka Pw. Św. Marka XVIII w. (kapliczka) zlokalizowany jest w Czarnocin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czarnocin w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.09.1947 roku.

Zwiedzaj Karczma data nieznana w Wroników (karczma). Odkryj karczma położony w Wroników na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek Karczma data nieznana (karczma) zlokalizowany jest w Wroników i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.11.1948 roku.

Zwiedzaj Karczma data nieznana w Wroników (karczma). Odkryj karczma położony w Wroników na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek Karczma data nieznana (karczma) zlokalizowany jest w Wroników i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.11.1948 roku.

Zwiedzaj Klasztor, Ob. Plebania XVIII w. w Witów-Kolonia (klasztor). Odkryj klasztor położony w Witów-Kolonia na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - obszar wiejski. Zabytek Klasztor, Ob. Plebania XVIII w. (klasztor) zlokalizowany jest w Witów-Kolonia 20 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - obszar wiejski w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.07.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół Cmentarny Pw. Św. Marcina 1835 r. w Witów (kościół). Odkryj kościół położony w Witów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - obszar wiejski. Zabytek Kościół Cmentarny Pw. Św. Marcina 1835 r. (kościół) zlokalizowany jest w Witów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - obszar wiejski w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.07.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół Filialny Pw. Św. Wojciecha 2. poł. XVIII w. w Krzepczów (kościół). Odkryj kościół położony w Krzepczów na terenie powiat piotrkowski w gminie Grabica. Zabytek Kościół Filialny Pw. Św. Wojciecha 2. poł. XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Krzepczów 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Grabica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.07.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa 1896 - 1899 w Gorzkowice (kościół). Odkryj kościół położony w Gorzkowice na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa 1896 - 1899 (kościół) zlokalizowany jest w Gorzkowice Kościelna 2A i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.07.2009 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny 1528 r. w Skotniki (kościół). Odkryj kościół położony w Skotniki na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny 1528 r. (kościół) zlokalizowany jest w Skotniki 15 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Opieki Św. Józefa 1897 - 1902 w Milejów (kościół). Odkryj kościół położony w Milejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Opieki Św. Józefa 1897 - 1902 (kościół) zlokalizowany jest w Milejów Kościelna 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.05.2004 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Przemienienia Pańskiego XIX w. w Ręczno (kościół). Odkryj kościół położony w Ręczno na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Przemienienia Pańskiego XIX w. (kościół) zlokalizowany jest w Ręczno Główna 38a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.10.2008 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Floriana 1901 - 1903 w Sulejów (kościół). Odkryj kościół położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Floriana 1901 - 1903 (kościół) zlokalizowany jest w Sulejów Podkurnędz 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.08.1985 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Mikołaja XVI w. w Mierzyn (kościół). Odkryj kościół położony w Mierzyn na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Mikołaja XVI w. (kościół) zlokalizowany jest w Mierzyn i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.07.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Mikołaja XV w. w Wolbórz (kościół). Odkryj kościół położony w Wolbórz na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - miasto. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Mikołaja XV w. (kościół) zlokalizowany jest w Wolbórz Plac Jagiełły 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.07.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św.św. Benedykta I Anny 1764 - 1766 w Srock (kościół). Odkryj kościół położony w Srock na terenie powiat piotrkowski w gminie Moszczenica. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św.św. Benedykta I Anny 1764 - 1766 (kościół) zlokalizowany jest w Srock Plac Rynek 1a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Moszczenica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.09.2004 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św.św. Piora I Pawła 1890 - 1898 w Dąbrowa nad Czarną (kościół). Odkryj kościół położony w Dąbrowa nad Czarną na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św.św. Piora I Pawła 1890 - 1898 (kościół) zlokalizowany jest w Dąbrowa nad Czarną 70 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.2010 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Świętego Ducha 1907 r. w Bęczkowice (kościół). Odkryj kościół położony w Bęczkowice na terenie powiat piotrkowski w gminie Łęki Szlacheckie. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Świętego Ducha 1907 r. (kościół) zlokalizowany jest w Bęczkowice 41a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łęki Szlacheckie w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.10.1982 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Świętego Krzyża 1769 r. w Moszczenica (kościół). Odkryj kościół położony w Moszczenica na terenie powiat piotrkowski w gminie Moszczenica. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Świętego Krzyża 1769 r. (kościół) zlokalizowany jest w Moszczenica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Moszczenica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Świętej Trójcy XV w. w Bąkowa Góra (kościół). Odkryj kościół położony w Bąkowa Góra na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Świętej Trójcy XV w. (kościół) zlokalizowany jest w Bąkowa Góra 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.08.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół, Ob. Parafialny Pw. Św. Małgorzaty 1. poł. XVIII w. w Witów-Kolonia (kościół). Odkryj kościół położony w Witów-Kolonia na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - obszar wiejski. Zabytek Kościół, Ob. Parafialny Pw. Św. Małgorzaty 1. poł. XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Witów-Kolonia 20 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - obszar wiejski w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.07.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół, Ob. Parafialny Pw. Św. Tomasza 1176 - 1232 w Sulejów (kościół). Odkryj kościół położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Kościół, Ob. Parafialny Pw. Św. Tomasza 1176 - 1232 (kościół) zlokalizowany jest w Sulejów Opacka 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Kuchnia poł. XVIII w. w Witów-Kolonia (oficyna gospodarcza). Odkryj oficyna gospodarcza położony w Witów-Kolonia na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - obszar wiejski. Zabytek Kuchnia poł. XVIII w. (oficyna gospodarcza) zlokalizowany jest w Witów-Kolonia 34 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - obszar wiejski w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.01.1986 roku.

Zwiedzaj Kurnik XIX w. w Rożenek (kurnik). Odkryj kurnik położony w Rożenek na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Kurnik XIX w. (kurnik) zlokalizowany jest w Rożenek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.08.1985 roku.

Zwiedzaj Obwód Warowny - Mury data nieznana w Sulejów (mur obronny). Odkryj mur obronny położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Obwód Warowny - Mury data nieznana (mur obronny) zlokalizowany jest w Sulejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Oficyna Północno-Zachodnia poł. XVIII w. w Wolbórz (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Wolbórz na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - miasto. Zabytek Oficyna Północno-Zachodnia poł. XVIII w. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Wolbórz Modrzewskiego 107 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.09.1967 roku.

Zwiedzaj Oficyna Południowo-Wschodnia poł. XVIII w. w Wolbórz (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Wolbórz na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - miasto. Zabytek Oficyna Południowo-Wschodnia poł. XVIII w. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Wolbórz Modrzewskiego 107 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.09.1967 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie 1902 r. w Dąbrowa nad Czarną (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Dąbrowa nad Czarną na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Ogrodzenie 1902 r. (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Dąbrowa nad Czarną i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.2010 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie 1900 r. w Ręczno (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Ręczno na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Ogrodzenie 1900 r. (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Ręczno i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.10.2008 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie koniec XIX w. w Milejów (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Milejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek Ogrodzenie koniec XIX w. (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Milejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.05.2004 roku.

Zwiedzaj Otoczenie w Dąbrowa nad Czarną (Otoczenie zabytku). Odkryj Otoczenie zabytku położony w Dąbrowa nad Czarną na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Otoczenie (Otoczenie zabytku) zlokalizowany jest w Dąbrowa nad Czarną i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.08.2010 roku.

Zwiedzaj Otoczenie w Gorzkowice (Otoczenie zabytku). Odkryj Otoczenie zabytku położony w Gorzkowice na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Otoczenie (Otoczenie zabytku) zlokalizowany jest w Gorzkowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.07.2009 roku.

Zwiedzaj Park Dworski 1. poł. XIX w. w Szynczyce (park). Odkryj park położony w Szynczyce na terenie powiat piotrkowski w gminie Czarnocin. Zabytek Park Dworski 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Szynczyce i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czarnocin w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski pocz. XIX w. w Bujnice (park). Odkryj park położony w Bujnice na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Park Dworski pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Bujnice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski pocz. XIX w. w Cieszanowice (park). Odkryj park położony w Cieszanowice na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Park Dworski pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Cieszanowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski 1. poł. XIX w. w Gościnna (park). Odkryj park położony w Gościnna na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Park Dworski 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Gościnna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski pocz. XIX w. w Szczepanowice (park). Odkryj park położony w Szczepanowice na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Park Dworski pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Szczepanowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.01.1950 roku.

Zwiedzaj Park Dworski pocz. XX w. w Brzoza (park). Odkryj park położony w Brzoza na terenie powiat piotrkowski w gminie Grabica. Zabytek Park Dworski pocz. XX w. (park) zlokalizowany jest w Brzoza i stanowi atrakcję turystyczną gminy Grabica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski pocz. XX w. w Dziwle (park). Odkryj park położony w Dziwle na terenie powiat piotrkowski w gminie Grabica. Zabytek Park Dworski pocz. XX w. (park) zlokalizowany jest w Dziwle i stanowi atrakcję turystyczną gminy Grabica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski koniec XIX w. w Rusociny (park). Odkryj park położony w Rusociny na terenie powiat piotrkowski w gminie Grabica. Zabytek Park Dworski koniec XIX w. (park) zlokalizowany jest w Rusociny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Grabica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski 1. poł. XIX w. w Szydłów (park). Odkryj park położony w Szydłów na terenie powiat piotrkowski w gminie Grabica. Zabytek Park Dworski 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Szydłów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Grabica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski 2. poł. XIX w. w Mierzyn (ogród). Odkryj ogród położony w Mierzyn na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek Park Dworski 2. poł. XIX w. (ogród) zlokalizowany jest w Mierzyn i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski pocz. XIX w. w Parzniewice (park). Odkryj park położony w Parzniewice na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Park Dworski pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Parzniewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski O Układzie Geometrycznym 2. poł. XIX w. w Łęki Szlacheckie (park). Odkryj park położony w Łęki Szlacheckie na terenie powiat piotrkowski w gminie Łęki Szlacheckie. Zabytek Park Dworski O Układzie Geometrycznym 2. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Łęki Szlacheckie i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łęki Szlacheckie w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowo-Naturalistyczny pocz. XIX w. w Żuchowice (park). Odkryj park położony w Żuchowice na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowo-Naturalistyczny pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Żuchowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy poł. XIX w. w Ostrów (park). Odkryj park położony w Ostrów na terenie powiat piotrkowski w gminie Grabica. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Ostrów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Grabica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.07.1986 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy pocz. XX w. w Straszów (park). Odkryj park położony w Straszów na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy pocz. XX w. (park) zlokalizowany jest w Straszów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy 2. poł. XIX w. w Bujny (park). Odkryj park położony w Bujny na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy 2. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Bujny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Naturalistyczno-Krajobrazowy 2. poł. XIX w. w Lubiatów (park). Odkryj park położony w Lubiatów na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - obszar wiejski. Zabytek Park Dworski, Naturalistyczno-Krajobrazowy 2. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Lubiatów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - obszar wiejski w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 26.10.1948 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Naturalistyczny pocz. XX w. w Wola Bykowska (park). Odkryj park położony w Wola Bykowska na terenie powiat piotrkowski w gminie Grabica. Zabytek Park Dworski, Naturalistyczny pocz. XX w. (park) zlokalizowany jest w Wola Bykowska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Grabica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Naturalistyczny koniec XIX w. w Milejów (park). Odkryj park położony w Milejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek Park Dworski, Naturalistyczny koniec XIX w. (park) zlokalizowany jest w Milejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Naturalistyczny koniec XVIII w. w Jeżów (park). Odkryj park położony w Jeżów na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Park Dworski, Naturalistyczny koniec XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Krajobrazowy XVII w. w Skotniki (park). Odkryj park położony w Skotniki na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Park Krajobrazowy XVII w. (park) zlokalizowany jest w Skotniki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.12.1957 roku.

Zwiedzaj Park Krajobrazowy koniec XIX w. w Sobaków (park). Odkryj park położony w Sobaków na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Park Krajobrazowy koniec XIX w. (park) zlokalizowany jest w Sobaków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.11.1948 roku.

Zwiedzaj Park Krajobrazowy przełom XIX/XX w. w Rokszyce (park). Odkryj park położony w Rokszyce na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Park Krajobrazowy przełom XIX/XX w. (park) zlokalizowany jest w Rokszyce i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.05.1988 roku.

Zwiedzaj Park Pałacowy przełom XVIII/XIX w. w Niechcice (park). Odkryj park położony w Niechcice na terenie powiat piotrkowski w gminie Rozprza. Zabytek Park Pałacowy przełom XVIII/XIX w. (park) zlokalizowany jest w Niechcice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rozprza w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Pałacowy pocz. XIX w. w Bogusławice (park). Odkryj park położony w Bogusławice na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - obszar wiejski. Zabytek Park Pałacowy pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Bogusławice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - obszar wiejski w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Pałacowy W Stylu Barokowym poł. XVIII w. w Wolbórz (park). Odkryj park położony w Wolbórz na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - miasto. Zabytek Park Pałacowy W Stylu Barokowym poł. XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Wolbórz i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.07.1948 roku.

Zwiedzaj Park Podworski XIX w. w Mzurki (park). Odkryj park położony w Mzurki na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Park Podworski XIX w. (park) zlokalizowany jest w Mzurki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.11.1948 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy przełom XVIII/XIX w. w Dębowa Góra (park). Odkryj park położony w Dębowa Góra na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy przełom XVIII/XIX w. (park) zlokalizowany jest w Dębowa Góra i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.11.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy poł. XIX w. w Rożenek (park). Odkryj park położony w Rożenek na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Rożenek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.08.1985 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy pocz. XIX w. w Grabina Wola (park). Odkryj park położony w Grabina Wola na terenie powiat piotrkowski w gminie Czarnocin. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Grabina Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czarnocin w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.05.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Kotków (park). Odkryj park położony w Kotków na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Kotków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.11.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy koniec XIX w. w Sobakówek (park). Odkryj park położony w Sobakówek na terenie powiat piotrkowski w gminie Gorzkowice. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy koniec XIX w. (park) zlokalizowany jest w Sobakówek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Gorzkowice w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.11.1948 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy pocz. XIX w. w Dobrenice (park). Odkryj park położony w Dobrenice na terenie powiat piotrkowski w gminie Łęki Szlacheckie. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Dobrenice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łęki Szlacheckie w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.05.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy 1. poł. XIX w. w Trzepnica (park). Odkryj park położony w Trzepnica na terenie powiat piotrkowski w gminie Łęki Szlacheckie. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Trzepnica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łęki Szlacheckie w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.03.1984 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy poł. XIX w. w Kiełczówka (park). Odkryj park położony w Kiełczówka na terenie powiat piotrkowski w gminie Moszczenica. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Kiełczówka i stanowi atrakcję turystyczną gminy Moszczenica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.11.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Moszczenica (park). Odkryj park położony w Moszczenica na terenie powiat piotrkowski w gminie Moszczenica. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Moszczenica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Moszczenica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1967 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy pocz. XIX w. w Raciborowice (park). Odkryj park położony w Raciborowice na terenie powiat piotrkowski w gminie Moszczenica. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Raciborowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Moszczenica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.01.1987 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy 2. poł. XIX w. w Rękoraj (park). Odkryj park położony w Rękoraj na terenie powiat piotrkowski w gminie Moszczenica. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy 2. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Rękoraj i stanowi atrakcję turystyczną gminy Moszczenica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.02.1990 roku.

Zwiedzaj Park Poklasztorny koniec XVIII w. w Witów-Kolonia (park). Odkryj park położony w Witów-Kolonia na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - obszar wiejski. Zabytek Park Poklasztorny koniec XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Witów-Kolonia i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - obszar wiejski w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Przyszkolny 1924 r. w Czarnocin (park). Odkryj park położony w Czarnocin na terenie powiat piotrkowski w gminie Czarnocin. Zabytek Park Przyszkolny 1924 r. (park) zlokalizowany jest w Czarnocin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Czarnocin w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Pawilon Północno-Zachodni poł. XVIII w. w Wolbórz (budynek gospodarczy). Odkryj budynek gospodarczy położony w Wolbórz na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - miasto. Zabytek Pawilon Północno-Zachodni poł. XVIII w. (budynek gospodarczy) zlokalizowany jest w Wolbórz Modrzewskiego 107 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.09.1967 roku.

Zwiedzaj Pawilon Południowo-Wschodni poł. XVIII w. w Wolbórz (budynek gospodarczy). Odkryj budynek gospodarczy położony w Wolbórz na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - miasto. Zabytek Pawilon Południowo-Wschodni poł. XVIII w. (budynek gospodarczy) zlokalizowany jest w Wolbórz Modrzewskiego 107 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.09.1967 roku.

Zwiedzaj Pałac 1773 r. w Wolbórz (pałac). Odkryj pałac położony w Wolbórz na terenie powiat piotrkowski w gminie Wolbórz - miasto. Zabytek Pałac 1773 r. (pałac) zlokalizowany jest w Wolbórz Modrzewskiego 107 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wolbórz - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.07.1948 roku.

Zwiedzaj Piwnice Dworu 1. poł. XIX w. w Woźniki (piwnica). Odkryj piwnica położony w Woźniki na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Piwnice Dworu 1. poł. XIX w. (piwnica) zlokalizowany jest w Woźniki 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.03.1952 roku.

Zwiedzaj Pozostałości Młyna data nieznana w Sulejów (młyn). Odkryj młyn położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Pozostałości Młyna data nieznana (młyn) zlokalizowany jest w Sulejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Pozostałościami Ogrodu Przyklasztornego W Postaci Rowów I Stawów Oraz Warstwy Archeologiczne w Sulejów (ogród). Odkryj ogród położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Pozostałościami Ogrodu Przyklasztornego W Postaci Rowów I Stawów Oraz Warstwy Archeologiczne (ogród) zlokalizowany jest w Sulejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.08.1992 roku.

Zwiedzaj Ruiny Zamku XIV w. w Bąkowa Góra (zamek). Odkryj zamek położony w Bąkowa Góra na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Ruiny Zamku XIV w. (zamek) zlokalizowany jest w Bąkowa Góra 82 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.08.1948 roku.

Zwiedzaj Ruiny Zamku pocz. XVI w. w Majkowice (zamek). Odkryj zamek położony w Majkowice na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Ruiny Zamku pocz. XVI w. (zamek) zlokalizowany jest w Majkowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.12.1967 roku.

Zwiedzaj Skrzydło Klasztorne Z Kapitularzem XIII w. w Sulejów (budynek klasztorny). Odkryj budynek klasztorny położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Skrzydło Klasztorne Z Kapitularzem XIII w. (budynek klasztorny) zlokalizowany jest w Sulejów Opacka 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Spichlerz XIX w. w Rożenek (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Rożenek na terenie powiat piotrkowski w gminie Aleksandrów. Zabytek Spichlerz XIX w. (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Rożenek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.08.1985 roku.

Zwiedzaj Spichlerz 1849 r. w Dziwle (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Dziwle na terenie powiat piotrkowski w gminie Grabica. Zabytek Spichlerz 1849 r. (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Dziwle i stanowi atrakcję turystyczną gminy Grabica w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.03.1952 roku.

Zwiedzaj Spichlerz poł. XVIII w. w Witów-Kolonia (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Witów-Kolonia na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - obszar wiejski. Zabytek Spichlerz poł. XVIII w. (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Witów-Kolonia 34 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - obszar wiejski w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.01.1986 roku.

Zwiedzaj Spichlerz 1810 r. w Jeżów (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Jeżów na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Spichlerz 1810 r. (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.03.1952 roku.

Zwiedzaj Stajnia 1810 r. w Jeżów (stajnia). Odkryj stajnia położony w Jeżów na terenie powiat piotrkowski w gminie Wola Krzysztoporska. Zabytek Stajnia 1810 r. (stajnia) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.03.1952 roku.

Zwiedzaj Układ Przestrzenny I Krajobrazowy Dawnej Kopalni Wapienia Bąkowa Góra data nieznana w Bąkowa Góra (założenie urbanistyczne). Odkryj założenie urbanistyczne położony w Bąkowa Góra na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Układ Przestrzenny I Krajobrazowy Dawnej Kopalni Wapienia Bąkowa Góra data nieznana (założenie urbanistyczne) zlokalizowany jest w Bąkowa Góra i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.11.1982 roku.

Zwiedzaj Wieża Obronna 2. poł. XV w. w Witów-Kolonia (wieża obronna). Odkryj wieża obronna położony w Witów-Kolonia na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - obszar wiejski. Zabytek Wieża Obronna 2. poł. XV w. (wieża obronna) zlokalizowany jest w Witów-Kolonia 20 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - obszar wiejski w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.07.1948 roku.

Zwiedzaj Zabudowania Gospodarcze XVI - XVIII w Sulejów (budynek gospodarczy). Odkryj budynek gospodarczy położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Zabudowania Gospodarcze XVI - XVIII (budynek gospodarczy) zlokalizowany jest w Sulejów Władysława Jagiełły 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Zespół Klasztorny Cystersów XII - XVIII w Sulejów (zespół - klasztor). Odkryj zespół - klasztor położony w Sulejów na terenie powiat piotrkowski w gminie Sulejów - miasto. Zabytek Zespół Klasztorny Cystersów XII - XVIII (zespół - klasztor) zlokalizowany jest w Sulejów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sulejów - miasto w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1971 roku.

Zwiedzaj Zespół Kościoła Parafialnego Pw. Przemienienia Pańskiego XIX w. w Ręczno (zespół - kościół). Odkryj zespół - kościół położony w Ręczno na terenie powiat piotrkowski w gminie Ręczno. Zabytek Zespół Kościoła Parafialnego Pw. Przemienienia Pańskiego XIX w. (zespół - kościół) zlokalizowany jest w Ręczno Główna 38a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ręczno w powiecie piotrkowski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.10.2008 roku.

Bezpieczeństwo powiat piotrkowski EPI łódzkie - wybrane jednostki ratownicze OSP i PSP, WOPR oraz Policja piotrkowski


Za bezpieczeństwo w powiecie piotrkowski odpowiada m. in. jednostka OSP w Czarnocinie w ŁÓDZKIE/piotrkowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP w Czarnocinie mieści się w 97-318 Czarnocin, ul. Główna 140 w powiat piotrkowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie piotrkowski odpowiada m. in. jednostka OSP w Gorzkowicach w ŁÓDZKIE/piotrkowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP w Gorzkowicach mieści się w 97-350 Gorzkowice, ul. Cmentarna 5 w powiat piotrkowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie piotrkowski odpowiada m. in. jednostka OSP w Lubanowie w ŁÓDZKIE/piotrkowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP w Lubanowie mieści się w 97-306 Lubanów, 28 w powiat piotrkowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie piotrkowski odpowiada m. in. jednostka OSP w Moszczenicy w ŁÓDZKIE/piotrkowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP w Moszczenicy mieści się w 97-310 Moszczenica, ul. Piotrkowska 4 w powiat piotrkowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie piotrkowski odpowiada m. in. jednostka OSP w Przygłowie w ŁÓDZKIE/piotrkowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP w Przygłowie mieści się w 97-330 Przygłów, ul. Sulejowska 33 w powiat piotrkowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie piotrkowski odpowiada m. in. jednostka OSP w Ręcznie w ŁÓDZKIE/piotrkowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP w Ręcznie mieści się w 97-510 Ręczno, ul. Piotrkowska 5 w powiat piotrkowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie piotrkowski odpowiada m. in. jednostka OSP w Rozprzy w ŁÓDZKIE/piotrkowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP w Rozprzy mieści się w 97-340 Rozprza, ul. Rynek Piastowski 28 w powiat piotrkowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie piotrkowski odpowiada m. in. jednostka OSP w Sulejowie w ŁÓDZKIE/piotrkowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP w Sulejowie mieści się w 97-330 Sulejów, ul. Plac Straży 1 w powiat piotrkowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie piotrkowski odpowiada m. in. jednostka OSP w Wolborzu w ŁÓDZKIE/piotrkowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP w Wolborzu mieści się w 97-320 Wolbórz, ul. Modrzewskiego 15 w powiat piotrkowski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie piotrkowski odpowiada m. in. jednostka OSP w Woli Krzysztoporskiej w ŁÓDZKIE/piotrkowski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP w Woli Krzysztoporskiej mieści się w 97-371 Wola Krzysztoporska, ul. Wesoła 8 w powiat piotrkowski ŁÓDZKIE.

POWIATY
Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowicki
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Rankingi produktów Smartfony Komputery Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Ubezpieczenia Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Pogoda  •   Wybory2023•   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
SPRZĘT FITNESS CARDIO
Sklepy online