Pabianice wiadomości powiat pabianicki EPA wydarzenia z ostatniej chwili łódzkie Kolumna24

Istotne lokalne wiadomości Pabianice policyjne powiat pabianicki na portalu informacyjnym łódzkie Kolumna24 dla czytelników z ostatniej chwili. Wiadomości powiat pabianicki to informacje z Dobroń, Dłutów, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Lutomiersk, Pabianice, z regionów. Powiat pabianicki ma powierzchnię 492,18 km2, którą zamieszkuje 119 299 mieszkańców (powiat pabianicki z wiadomościami Pabianice z ostatniej chwili EPA). Gęstość zaludnienia dla powiatu wynosi 242 osób na 1 km2. Odkrywaj z portalem informacyjnym Kolumna24 atrakcje turystyczne Pabianice i zabytki powiat pabianicki w łódzkie.

Wiadomości PabianiceWiadomości pabianickiTemat dniaApteki łódzkieSanepid łódzkiePogoda łódzkie Przyczepy Łódź

Policja KPP Pabianice: Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu dzięki obywatelskiej postawie Kolumna24

Policja KPP Pabianice: Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu dzięki obywatelskiej postawie

Policja KPP Pabianice: Obywatelska postawa - nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu Kolumna24

Policja KPP Pabianice: Obywatelska postawa - nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu

Łódź: Druga setka z rzędu Kolumna24

Łódź: Druga setka z rzędu

Policja KPP Pabianice: Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Hermanowie Kolumna24

Policja KPP Pabianice: Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Hermanowie

Policja KPP Pabianice: Po blisko 30 latach służby odszedł na emeryturę Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach – insp. Tomasz Szwed Kolumna24

Policja KPP Pabianice: Po blisko 30 latach służby odszedł na emeryturę Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach – insp. Tomasz Szwed

Policja KPP Pabianice: Policja i Straż Miejska - wspólnie dla bezpieczeństwa niechronionych Kolumna24

Policja KPP Pabianice: Policja i Straż Miejska - wspólnie dla bezpieczeństwa niechronionych

Policja KPP Pabianice: Tragiczny wypadek w Konstantynowie Łódzkim Kolumna24

Policja KPP Pabianice: Tragiczny wypadek w Konstantynowie Łódzkim

Policja KPP Pabianice: Tragiczny wypadek pod Pabianicami. Zginął 38-letni pieszy Kolumna24

Policja KPP Pabianice: Tragiczny wypadek pod Pabianicami. Zginął 38-letni pieszy

Policja KPP Pabianice: Policjant z pabianickiej komendy oddał osocze Kolumna24

Policja KPP Pabianice: Policjant z pabianickiej komendy oddał osoczePrawo a bezpieczeństwo lokalne Pabianice wiadomości powiat pabianicki


Prawow znaczeniu przedmiotowym czyli objektywnym, prawo jest to nakaz, mający siłę obowiązującą, którego źródłem może być uznana przez mieszkańców Pabianice, przyrodzone właściwości natury ludzkiej (prawo naturalne czyli ludzkie), ustalony wśród pewnego społeczeństwa zwyczaj (prawo zwyczajowe) i pozytywny przepis, wydany przez zwierzchniczą władzę państwa (ustawa) lub ustalony za wspólną zgodą dwóch czy kilku państw (umowa międzynarodowa). Prawo, wynikające z wyraźnego przepisu władzy zwierzchniczej, zwie się prawem pozytywnym, które zazwyczaj jest także prawem pisanym. Każde prawo, bez względu na źródło swego powstania, musi mieć siłę obowiązującą. Reguła, która mogłaby być kwestjonowaną, stosowaną lub nie stosowaną zależnie od oceny lub dobrej woli strony interesowanej, jest zasadą teoretyczną, filozoficzną lub moralną, lecz nie jest prawem. Siła obowiązująca prawa w Pabianiceach jest to przymus, któremu podlega każdy, kogo prawo dotyczy. Przymus urzeczywistniać się może w różny sposób i w rozmaitych formach, ale zawsze wyraża się w ujemnych skutkach, jakie pociąga za sobą niewykonanie lub przekroczenie prawa przez mieszkańców Pabianice. Te ujemne skutki zwą się sankcją prawną. Ponieważ ujemne skutki naruszenia prawa są zawsze karą dla sprawcy naruszenia, w związku z tym nazywa się to sankcją karną. Każde prawo posiada sankcję prawną, chociaż nie zawsze kara jest jasno określona i łatwa do zastosowania. Trzeba tylko karę pojmować w obszerniejszym i głębszym jej znaczeniu. Jeśli naród przekracza granice prawa dla zadowolenia np. swej chciwości, to może być i jest zazwyczaj ukarany tak samo, jak złodziej, sięgający po cudzy portfel. W pierwszym wypadku sankcja karna jest aktem historii, w drugim zaś aktem władz państwowych, wymierzających sprawiedliwość. Prawo przepisami swoimi normuje stosunki: między człowiekiem a człowiekiem, między jednostkami ludzkimi jako obywatelami, i państwem jako formą prawną narodu, posiadającego władzę zwierzchniczą, między narodami i państwami. Poza tym prawo normuje specjalne stosunki, wynikające z organizacji Kościoła i obowiązujące jego wyznawców (prawokanoniczne).

Zasady prawne, stosowane u różnych narodów w każdym z powyższych wielkich działów prawa, stanowią przedmiot rozległej nauki prawa i nie mogą być tutaj nawetw s treszczeniu traktowane. O jednym należy pamiętać, że prawo nie jest uniwersalnym szablonem, który moż na zawsze, wszędzie i do wszystkich jednakowo zastosować. Prawo musi odpowiadać charakterowi danego narodu, jego pojęciom religijnym, jego tradycyjnym poglądom i zwyczajom, rozwojowi jego kultury i cywilizacji. Prawo doskonałe na zachodzie, może być fatalnym na wschodzie. Prawo rzymsko-europejskie nieda się pogodzić z cywilizacją japońską lub chińską. Prawo jest produktem odrębnych organizmów narodowych lub grup narodów, wspólną cywilizacją związanych, i w rozmaity sposób pojmuje i wciela w życie powszechną i wieczną ideę sprawiedliwości w Pabianiceach.

W znaczeniu podmiotowym czyli subjektywnym prawo jest to zakres uprawnień, które komuś przysługują z mocy prawa objektywnego. Tak np. przysługujące obywatelowi prawa polityczne, jak oto: prawo wyboru i wybieralności, są prawem w znaczeniu podmiotowym. Przepisy zaś, stanowiące o tym, kto kiedy i w jaki sposób ma wybierać reprezentantów narodu, jest prawem w znaczeniu przedmiotowym. Każdemu prawu (czyli uprawnieniu) odpowiada zawsze stosowny obowiązek. O tej kardynalnej zasadzie, że nie ma prawa bez obowiązku, winno się zawsze pamiętać, gdyż często ci, którzy się praw dobijają, o obowiązki z nimi związane nie troszczą się wcale.

Do strzeżenia prawa powołane jest państwo. Ale funkcji tej państwo nie jest w możności należycie wykonać, jeśli wszyscy obywatele o szacunek dla prawa nie dbają. Żadna konstytucja, żaden ustrój praworządnego państwa, żadne środki administracji sądownictwa nie są zdolne utrwalić panowania prawa, jeśli w duszy każdego obywatela brak będzie poczucia prawa i poszanowania dla jego nakazu.

Prawodawstwo inaczej ustawodawstwo, oznacza z jednej strony władzę wydawania nakazów i przepisów prawnych również dla mieszkańców Pabianice i lokalnej policji, z drugiej strony zbiór ustaw, w danym państwie obowiązujących. W pierwszym znaczeniu prawodawstwo jest jedną z trzech funkcji władzy zwierzchniej państwa. Rozdział jej od sądownictwa i władzy wykonawczej jest dziś powszechnie uznaną zasadą konstytucyjną. Prawodawstwo w państwach absolutnych jest atrybucją panującego, w państwach konstytucyjnych wykonywane bywa przez Izby prawodawcze, ustalone w konstytucji, i w sposób przez konstytucję przewidziany. Bez zgody tych ciał prawodawczych żadna ustawa do skutku dojść nie może. Dla swej prawomocności powinna ona uzyskać podpis monarchy lub prezydenta, kontr asygnowany przez właściwego ministra, a także ma być należycie ogłoszona. Prawodawstwo w niektórych państwach bywa nieraz wykonywane nie przez reprezentantów narodu, zebranych w Izbach prawodawczych, lecz bezpośrednio przez ogół obywateli.

ZAKUPY
ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD TELEFONY RANKINGI

Rower eliptyczny EL520 zasilany siłą mięśni

Fitness Cardio

Super Fashion Etui Lumino do Samsung Galaxy S10E

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Łóżeczko 2w1 dostawne do łóżka lub wolnostojące moby-system closer

Dla Dziecka

Hurtel Spring Case pokrowiec żelowe etui z kolorową ramką do Samsung Galaxy A70 ciemnoniebieski

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Etui Candy Samsung J5 J530 2017 czerwony /red

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Telefon myPhone UP Dual SIM

Telefony I Smartwatche
PRACA

Oferty pracy powiat pabianicki 2021 łódzkie - EPA praca od zaraz powiat pabianicki


Najnowsze oferty pracy dla całego powiat pabianicki oraz dla innych miejscowości województwo łódzkie na portalu informacyjnym Kolumna24 online.

Brak ofert pracy dla pabianicki (łódzkie)
Wszystkie oferty...
REGION

Powiat pabianicki jednostki samorządu terytorialnego EPA łódzkie - polityka powiat pabianicki


Załatw urzędową sprawę w Starostwo Powiatowe w Pabianicach w miejscowości 95-200 Pabianice, ul. Piłsudskiego 2 Powiat pabianicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Starosta, powiat, teryt: 1008000.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Dobroń w miejscowości 95-082 Dobroń, ul. 11 Listopada 9 Powiat pabianicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1008042.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Dłutów w miejscowości 95-081 Dłutów, ul. Pabianicka 25 Powiat pabianicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1008032.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Ksawerów w miejscowości 95-054 Ksawerów, ul. Tadeusza Kościuszki 3h Powiat pabianicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1008052.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Lutomiersk w miejscowości 95-083 Lutomiersk, Pl. Jana Pawła II 11 Powiat pabianicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1008062.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Pabianice w miejscowości 95-200 Pabianice, ul. Torowa 21 Powiat pabianicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1008072.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim w miejscowości 95-050 Konstantynów Łódzki, ul. Zgierska 2 Powiat pabianicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejska, teryt: 1008011.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miejski w Pabianicach w miejscowości 95-200 Pabianice, ul. Zamkowa 16 Powiat pabianicki w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Prezydent, gmina miejska, teryt: 1008021.

Pabianice - zabytki i atrakcje turystyczne powiat pabianicki - zwiedzaj i odkrywaj łódzkie


Zwiedzaj i odkrywaj województwo łódzkie razem z portalem informacyjnym Kolumna24. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne usytuowane w powiat pabianicki.

Zwiedzaj Biuro 1865 r. w Pabianice (budynek administracyjny). Odkryj budynek administracyjny położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Biuro 1865 r. (budynek administracyjny) zlokalizowany jest w Pabianice Zamkowa 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1980 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Żydowski 1838 - 1847 w Pabianice (cmentarz żydowski). Odkryj cmentarz żydowski położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Cmentarz Żydowski 1838 - 1847 (cmentarz żydowski) zlokalizowany jest w Pabianice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.12.1995 roku.

Zwiedzaj Dawny Ogród 1905 r. w Pabianice (ogród). Odkryj ogród położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Dawny Ogród 1905 r. (ogród) zlokalizowany jest w Pabianice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.12.1996 roku.

Zwiedzaj Dom koniec XVIII w. w Lutomiersk (chałupa). Odkryj chałupa położony w Lutomiersk na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Dom koniec XVIII w. (chałupa) zlokalizowany jest w Lutomiersk Jana Kilińskiego 40A i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.09.1946 roku.

Zwiedzaj Dom koniec XVIII w. w Lutomiersk (chałupa). Odkryj chałupa położony w Lutomiersk na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Dom koniec XVIII w. (chałupa) zlokalizowany jest w Lutomiersk i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.09.1946 roku.

Zwiedzaj Dom 1885 r. w Pabianice (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Dom 1885 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Pabianice ks. Piotra Skargi 78 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.07.1977 roku.

Zwiedzaj Dom 1893 r. w Pabianice (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Dom 1893 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Pabianice marszałka Józefa Piłsudskiego 12A i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.11.2000 roku.

Zwiedzaj Dom pocz. XIX w. w Pabianice (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Dom pocz. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Pabianice Świętego Jana 20 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.10.1946 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Pabianice (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Pabianice Zamkowa 21 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.10.1946 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Pabianice (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Pabianice Zamkowa 23 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.10.1946 roku.

Zwiedzaj Dwór koniec XVII w. w Dłutów (dwór). Odkryj dwór położony w Dłutów na terenie powiat pabianicki w gminie Dłutów. Zabytek Dwór koniec XVII w. (dwór) zlokalizowany jest w Dłutów Główna 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dłutów w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.07.1953 roku.

Zwiedzaj Dwór Kapituły Krakowskiej 2. poł. XVI w. w Pabianice (dwór). Odkryj dwór położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Dwór Kapituły Krakowskiej 2. poł. XVI w. (dwór) zlokalizowany jest w Pabianice Plac Stary Rynek 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.03.1948 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Dobroń (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Dobroń na terenie powiat pabianicki w gminie Dobroń. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Dobroń Henryka Sienkiewicza 41 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dobroń w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.01.1961 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica koniec XVIII w. w Lutomiersk (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Lutomiersk na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Dzwonnica koniec XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Lutomiersk Tadeusza Kościuszki 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.08.1967 roku.

Zwiedzaj Figura Matki Boskiej 1773 r. w Lutomiersk (figura). Odkryj figura położony w Lutomiersk na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Figura Matki Boskiej 1773 r. (figura) zlokalizowany jest w Lutomiersk i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.04.1949 roku.

Zwiedzaj Kaplica Cmentarna Kindlerów 1913 r. w Pabianice (kaplica). Odkryj kaplica położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Kaplica Cmentarna Kindlerów 1913 r. (kaplica) zlokalizowany jest w Pabianice Ewangelicka 43923 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.12.1998 roku.

Zwiedzaj Klasztor poł. XVII w. w Lutomiersk (klasztor). Odkryj klasztor położony w Lutomiersk na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Klasztor poł. XVII w. (klasztor) zlokalizowany jest w Lutomiersk Mikołaja Kopernika 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.03.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół Ewangelicki 1827 - 1831 w Pabianice (kościół). Odkryj kościół położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Kościół Ewangelicki 1827 - 1831 (kościół) zlokalizowany jest w Pabianice Zamkowa 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.12.1960 roku.

Zwiedzaj Kościół Ewangelicki, Ob. Rzymskokatolicki Parafialny Pw. Św. Józefa Robotnika 1834 r. w Konstantynów Łódzki (kościół). Odkryj kościół położony w Konstantynów Łódzki na terenie powiat pabianicki w gminie Konstantynów Łódzki. Zabytek Kościół Ewangelicki, Ob. Rzymskokatolicki Parafialny Pw. Św. Józefa Robotnika 1834 r. (kościół) zlokalizowany jest w Konstantynów Łódzki Jana Pawła II 31 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Konstantynów Łódzki w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.10.2011 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Narodzenia Najświętszej Marii Panny 1711 - 1720 w Mikołajewice (kościół). Odkryj kościół położony w Mikołajewice na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Kościół Parafialny Narodzenia Najświętszej Marii Panny 1711 - 1720 (kościół) zlokalizowany jest w Mikołajewice 32 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.07.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Najświętszej Marii Panny 1780 r. w Lutomiersk (kościół). Odkryj kościół położony w Lutomiersk na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Najświętszej Marii Panny 1780 r. (kościół) zlokalizowany jest w Lutomiersk Tadeusza Kościuszki 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.03.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Jana Chrzciciela pocz. XX w. w Kazimierz (kościół). Odkryj kościół położony w Kazimierz na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Jana Chrzciciela pocz. XX w. (kościół) zlokalizowany jest w Kazimierz Tadeusza Kościuszki 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1992 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Mateusza 1583 - 1588 w Pabianice (kościół). Odkryj kościół położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Mateusza 1583 - 1588 (kościół) zlokalizowany jest w Pabianice Plac Stary Rynek 22 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.03.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Wojciecha 2. poł. XVIII w. w Dobroń (kościół). Odkryj kościół położony w Dobroń na terenie powiat pabianicki w gminie Dobroń. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Wojciecha 2. poł. XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Dobroń Henryka Sienkiewicza 41 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dobroń w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.10.1946 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny poł. XVII w. w Lutomiersk (kościół). Odkryj kościół położony w Lutomiersk na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Kościół Pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny poł. XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Lutomiersk Mikołaja Kopernika 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.03.1948 roku.

Zwiedzaj Młyn Pomocniczy Tzw. Młynek koniec XIX w. w Talar (młyn). Odkryj młyn położony w Talar na terenie powiat pabianicki w gminie Dobroń. Zabytek Młyn Pomocniczy Tzw. Młynek koniec XIX w. (młyn) zlokalizowany jest w Talar i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dobroń w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.01.1996 roku.

Zwiedzaj Młyn Wodny koniec XIX w. w Talar (młyn). Odkryj młyn położony w Talar na terenie powiat pabianicki w gminie Dobroń. Zabytek Młyn Wodny koniec XIX w. (młyn) zlokalizowany jest w Talar i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dobroń w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.01.1996 roku.

Zwiedzaj Młyn Wodny, Ob. Elektryczny koniec XIX w. w Konstantynów Łódzki (młyn). Odkryj młyn położony w Konstantynów Łódzki na terenie powiat pabianicki w gminie Konstantynów Łódzki. Zabytek Młyn Wodny, Ob. Elektryczny koniec XIX w. (młyn) zlokalizowany jest w Konstantynów Łódzki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Konstantynów Łódzki w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.10.2013 roku.

Zwiedzaj Oficyna koniec XVIII w. w Dłutów (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Dłutów na terenie powiat pabianicki w gminie Dłutów. Zabytek Oficyna koniec XVIII w. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Dłutów Główna 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dłutów w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.07.1967 roku.

Zwiedzaj Otoczenie w Konstantynów Łódzki (Otoczenie zabytku). Odkryj Otoczenie zabytku położony w Konstantynów Łódzki na terenie powiat pabianicki w gminie Konstantynów Łódzki. Zabytek Otoczenie (Otoczenie zabytku) zlokalizowany jest w Konstantynów Łódzki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Konstantynów Łódzki w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.10.2011 roku.

Zwiedzaj Park data nieznana w Puczniew (park). Odkryj park położony w Puczniew na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Park data nieznana (park) zlokalizowany jest w Puczniew i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.08.1977 roku.

Zwiedzaj Park XIX w. w Szydłów (park). Odkryj park położony w Szydłów na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Park XIX w. (park) zlokalizowany jest w Szydłów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.08.1977 roku.

Zwiedzaj Park Dworski przełom XVI/XVII w. w Malanów (park). Odkryj park położony w Malanów na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Park Dworski przełom XVI/XVII w. (park) zlokalizowany jest w Malanów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.01.1950 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Naturalistyczny pocz. XIX w. w Dłutów (park). Odkryj park położony w Dłutów na terenie powiat pabianicki w gminie Dłutów. Zabytek Park Dworski, Naturalistyczny pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Dłutów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dłutów w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.07.1953 roku.

Zwiedzaj Park Krajobrazowy 1933 - 1935 w Huta Dłutowska (park). Odkryj park położony w Huta Dłutowska na terenie powiat pabianicki w gminie Dłutów. Zabytek Park Krajobrazowy 1933 - 1935 (park) zlokalizowany jest w Huta Dłutowska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dłutów w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.12.1991 roku.

Zwiedzaj Park Leśny 1936 r. w Huta Dłutowska (park). Odkryj park położony w Huta Dłutowska na terenie powiat pabianicki w gminie Dłutów. Zabytek Park Leśny 1936 r. (park) zlokalizowany jest w Huta Dłutowska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dłutów w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Podworski 2. poł. XIX w. w Zofiówka (park). Odkryj park położony w Zofiówka na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Park Podworski 2. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Zofiówka i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.02.2019 roku.

Zwiedzaj Park Wiejski pocz. XX w. w Porszewice (park). Odkryj park położony w Porszewice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice. Zabytek Park Wiejski pocz. XX w. (park) zlokalizowany jest w Porszewice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.12.1984 roku.

Zwiedzaj Pałac Enderów 1883 r. w Pabianice (pałac). Odkryj pałac położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Pałac Enderów 1883 r. (pałac) zlokalizowany jest w Pabianice Zamkowa 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1980 roku.

Zwiedzaj Pałac Kindlera 1897 r. w Ksawerów (pałac). Odkryj pałac położony w Ksawerów na terenie powiat pabianicki w gminie Ksawerów. Zabytek Pałac Kindlera 1897 r. (pałac) zlokalizowany jest w Ksawerów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Ksawerów w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.05.1981 roku.

Zwiedzaj Pałac Kindlera 1880 - 1890 w Pabianice (pałac). Odkryj pałac położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Pałac Kindlera 1880 - 1890 (pałac) zlokalizowany jest w Pabianice Zamkowa 26 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1980 roku.

Zwiedzaj Piwnice Dworu pocz. XIX w. w Malanów (piwnica). Odkryj piwnica położony w Malanów na terenie powiat pabianicki w gminie Lutomiersk. Zabytek Piwnice Dworu pocz. XIX w. (piwnica) zlokalizowany jest w Malanów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Lutomiersk w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.08.1967 roku.

Zwiedzaj Śluza Na Rzece Grabi koniec XIX w. w Talar (śluza). Odkryj śluza położony w Talar na terenie powiat pabianicki w gminie Dobroń. Zabytek Śluza Na Rzece Grabi koniec XIX w. (śluza) zlokalizowany jest w Talar i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dobroń w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.01.1996 roku.

Zwiedzaj Tkalnia 1887 r. w Pabianice (tkalnia). Odkryj tkalnia położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Tkalnia 1887 r. (tkalnia) zlokalizowany jest w Pabianice Zamkowa 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1980 roku.

Zwiedzaj Turbinownia koniec XIX w. w Talar (turbinownia). Odkryj turbinownia położony w Talar na terenie powiat pabianicki w gminie Dobroń. Zabytek Turbinownia koniec XIX w. (turbinownia) zlokalizowany jest w Talar i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dobroń w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.01.1996 roku.

Zwiedzaj Turbinownia Tzw. Młynka koniec XIX w. w Talar (turbinownia). Odkryj turbinownia położony w Talar na terenie powiat pabianicki w gminie Dobroń. Zabytek Turbinownia Tzw. Młynka koniec XIX w. (turbinownia) zlokalizowany jest w Talar i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dobroń w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.01.1996 roku.

Zwiedzaj Willa 1911 - 1912 w Porszewice (willa). Odkryj willa położony w Porszewice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice. Zabytek Willa 1911 - 1912 (willa) zlokalizowany jest w Porszewice 18F i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.06.2007 roku.

Zwiedzaj Willa 1905 r. w Pabianice (willa). Odkryj willa położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Willa 1905 r. (willa) zlokalizowany jest w Pabianice marszałka Józefa Piłsudskiego 14 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.12.1996 roku.

Zwiedzaj Zespół Młyna Wodnego koniec XIX w. w Talar (zespół - młyn). Odkryj zespół - młyn położony w Talar na terenie powiat pabianicki w gminie Dobroń. Zabytek Zespół Młyna Wodnego koniec XIX w. (zespół - młyn) zlokalizowany jest w Talar i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dobroń w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.01.1996 roku.

Zwiedzaj Zespół Zabudowań Przemysłowych Firmy Krusche I Ender 1880 - 1890 w Pabianice (zespół - fabryka). Odkryj zespół - fabryka położony w Pabianice na terenie powiat pabianicki w gminie Pabianice (gm. miejska). Zabytek Zespół Zabudowań Przemysłowych Firmy Krusche I Ender 1880 - 1890 (zespół - fabryka) zlokalizowany jest w Pabianice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Pabianice (gm. miejska) w powiecie pabianicki. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1980 roku.

Bezpieczeństwo powiat pabianicki EPA łódzkie - wybrane jednostki ratownicze OSP i PSP, WOPR oraz Policja pabianicki


Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP CHECHŁO w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP CHECHŁO mieści się w 95-082 Chechło Drugie, ul. Lipowa 17 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP DOBROŃ w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP DOBROŃ mieści się w 95-082 Dobroń, ul. Pabianicka 1 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP DŁUTÓW w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP DŁUTÓW mieści się w 95-081 Dłutów, ul. Polna 5 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP GÓRKA PABIANICKA w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP GÓRKA PABIANICKA mieści się w 95-200 Górka Pabianicka, 4 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP KAZIMIERZ w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP KAZIMIERZ mieści się w 95-083 Kazimierz, ul. Paderewskiego 4 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP KONSTANTYNÓW w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP KONSTANTYNÓW mieści się w 95-050 Konstantynów Łódzki, pl. Wolności 35/37 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP KUDROWICE w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP KUDROWICE mieści się w 95-200 Kudrowice, 45 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP LUTOMIERSK w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP LUTOMIERSK mieści się w 95-083 , 11 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP NIESIĘCIN w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP NIESIĘCIN mieści się w 95-050 Konstantynów Łódzki, ul. Niesięcin 3 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP PABIANICE w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP PABIANICE mieści się w 95-200 Pabianice, ul. Jutrzkowicka 85/87 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP PAWLIKOWICE w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP PAWLIKOWICE mieści się w 95-200 Pawlikowice, 35a w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP PIĄTKOWISKO w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP PIĄTKOWISKO mieści się w 95-200 Piątkowisko, 70 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP RYDZYNY w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP RYDZYNY mieści się w 95-200 Rydzyny, 39 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP SZYDŁÓW w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP SZYDŁÓW mieści się w 95-083 Szydłów, 43 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka OSP WOLA ZARADZYŃSKA w Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP WOLA ZARADZYŃSKA mieści się w 95-054 Wola Zaradzyńska, ul. mjr. Hubala 51 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie pabianicki odpowiada m. in. jednostka Ratownictwo Wodne "DORAN" Paweł Dorantowicz w ZACHODNIOPOMORSKIE/gryficki/Rewal (gmina wiejska)
Podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego specjalizuje się w Ratownictwo wodne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Ratownictwo Wodne "DORAN" Paweł Dorantowicz mieści się w 72-351 Niechorze, ul. Graniczna 1 w powiat pabianicki ŁÓDZKIE.

POWIATY
Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowicki
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Rankingi produktów Smartfony Komputery Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Ubezpieczenia Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Pogoda  •   Wybory2023•   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
SPRZĘT FITNESS CARDIO
Sklepy online