Opoczno wiadomości powiat opoczyński EOP wydarzenia z ostatniej chwili łódzkie Kolumna24

Istotne lokalne wiadomości Opoczno policyjne powiat opoczyński na portalu informacyjnym łódzkie Kolumna24 dla czytelników z ostatniej chwili. Wiadomości powiat opoczyński to informacje z Białaczów, Drzewica, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Sławno, Żarnów, z regionów. Powiat opoczyński ma powierzchnię 1040,19 km2, którą zamieszkuje 77 203 mieszkańców (powiat opoczyński z wiadomościami Opoczno z ostatniej chwili EOP). Gęstość zaludnienia dla powiatu wynosi 74 osób na 1 km2. Odkrywaj z portalem informacyjnym Kolumna24 atrakcje turystyczne Opoczno i zabytki powiat opoczyński w łódzkie.

Wiadomości OpocznoWiadomości opoczyńskiTemat dniaApteki łódzkieSanepid łódzkiePogoda łódzkie Przyczepy Łódź

Policja KPP Opoczno: Pijany zasnął w samochodzie Kolumna24

Policja KPP Opoczno: Pijany zasnął w samochodzie

Policja KPP Opoczno: Śmierć z wychłodzenia Kolumna24

Policja KPP Opoczno: Śmierć z wychłodzenia

Policja KPP Opoczno: Odpowiedzą za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Kolumna24

Policja KPP Opoczno: Odpowiedzą za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Policja KPP Opoczno: Odpowie za nielegalne posiadanie amunicji Kolumna24

Policja KPP Opoczno: Odpowie za nielegalne posiadanie amunicji

Policja KPP Opoczno: Opoczyńscy kryminalni zatrzymali oszustów Kolumna24

Policja KPP Opoczno: Opoczyńscy kryminalni zatrzymali oszustów

Policja KPP Opoczno: Pijany, agresywny i bez uprawnień do kierowania spowodował kolizję drogową Kolumna24

Policja KPP Opoczno: Pijany, agresywny i bez uprawnień do kierowania spowodował kolizję drogową

Policja KPP Opoczno: Pomogli bezdomnemu mężczyźnie Kolumna24

Policja KPP Opoczno: Pomogli bezdomnemu mężczyźnie

Policja KPP Opoczno: Pijany i bez uprawnień Kolumna24

Policja KPP Opoczno: Pijany i bez uprawnień

Policja KPP Opoczno: Uwaga! Kradną metodą na przebite koło Kolumna24

Policja KPP Opoczno: Uwaga! Kradną metodą na przebite kołoPrawo a bezpieczeństwo lokalne Opoczno wiadomości powiat opoczyński


Prawow znaczeniu przedmiotowym czyli objektywnym, prawo jest to nakaz, mający siłę obowiązującą, którego źródłem może być uznana przez mieszkańców Opoczno, przyrodzone właściwości natury ludzkiej (prawo naturalne czyli ludzkie), ustalony wśród pewnego społeczeństwa zwyczaj (prawo zwyczajowe) i pozytywny przepis, wydany przez zwierzchniczą władzę państwa (ustawa) lub ustalony za wspólną zgodą dwóch czy kilku państw (umowa międzynarodowa). Prawo, wynikające z wyraźnego przepisu władzy zwierzchniczej, zwie się prawem pozytywnym, które zazwyczaj jest także prawem pisanym. Każde prawo, bez względu na źródło swego powstania, musi mieć siłę obowiązującą. Reguła, która mogłaby być kwestjonowaną, stosowaną lub nie stosowaną zależnie od oceny lub dobrej woli strony interesowanej, jest zasadą teoretyczną, filozoficzną lub moralną, lecz nie jest prawem. Siła obowiązująca prawa w Opocznoach jest to przymus, któremu podlega każdy, kogo prawo dotyczy. Przymus urzeczywistniać się może w różny sposób i w rozmaitych formach, ale zawsze wyraża się w ujemnych skutkach, jakie pociąga za sobą niewykonanie lub przekroczenie prawa przez mieszkańców Opoczno. Te ujemne skutki zwą się sankcją prawną. Ponieważ ujemne skutki naruszenia prawa są zawsze karą dla sprawcy naruszenia, w związku z tym nazywa się to sankcją karną. Każde prawo posiada sankcję prawną, chociaż nie zawsze kara jest jasno określona i łatwa do zastosowania. Trzeba tylko karę pojmować w obszerniejszym i głębszym jej znaczeniu. Jeśli naród przekracza granice prawa dla zadowolenia np. swej chciwości, to może być i jest zazwyczaj ukarany tak samo, jak złodziej, sięgający po cudzy portfel. W pierwszym wypadku sankcja karna jest aktem historii, w drugim zaś aktem władz państwowych, wymierzających sprawiedliwość. Prawo przepisami swoimi normuje stosunki: między człowiekiem a człowiekiem, między jednostkami ludzkimi jako obywatelami, i państwem jako formą prawną narodu, posiadającego władzę zwierzchniczą, między narodami i państwami. Poza tym prawo normuje specjalne stosunki, wynikające z organizacji Kościoła i obowiązujące jego wyznawców (prawokanoniczne).

Zasady prawne, stosowane u różnych narodów w każdym z powyższych wielkich działów prawa, stanowią przedmiot rozległej nauki prawa i nie mogą być tutaj nawetw s treszczeniu traktowane. O jednym należy pamiętać, że prawo nie jest uniwersalnym szablonem, który moż na zawsze, wszędzie i do wszystkich jednakowo zastosować. Prawo musi odpowiadać charakterowi danego narodu, jego pojęciom religijnym, jego tradycyjnym poglądom i zwyczajom, rozwojowi jego kultury i cywilizacji. Prawo doskonałe na zachodzie, może być fatalnym na wschodzie. Prawo rzymsko-europejskie nieda się pogodzić z cywilizacją japońską lub chińską. Prawo jest produktem odrębnych organizmów narodowych lub grup narodów, wspólną cywilizacją związanych, i w rozmaity sposób pojmuje i wciela w życie powszechną i wieczną ideę sprawiedliwości w Opocznoach.

W znaczeniu podmiotowym czyli subjektywnym prawo jest to zakres uprawnień, które komuś przysługują z mocy prawa objektywnego. Tak np. przysługujące obywatelowi prawa polityczne, jak oto: prawo wyboru i wybieralności, są prawem w znaczeniu podmiotowym. Przepisy zaś, stanowiące o tym, kto kiedy i w jaki sposób ma wybierać reprezentantów narodu, jest prawem w znaczeniu przedmiotowym. Każdemu prawu (czyli uprawnieniu) odpowiada zawsze stosowny obowiązek. O tej kardynalnej zasadzie, że nie ma prawa bez obowiązku, winno się zawsze pamiętać, gdyż często ci, którzy się praw dobijają, o obowiązki z nimi związane nie troszczą się wcale.

Do strzeżenia prawa powołane jest państwo. Ale funkcji tej państwo nie jest w możności należycie wykonać, jeśli wszyscy obywatele o szacunek dla prawa nie dbają. Żadna konstytucja, żaden ustrój praworządnego państwa, żadne środki administracji sądownictwa nie są zdolne utrwalić panowania prawa, jeśli w duszy każdego obywatela brak będzie poczucia prawa i poszanowania dla jego nakazu.

Prawodawstwo inaczej ustawodawstwo, oznacza z jednej strony władzę wydawania nakazów i przepisów prawnych również dla mieszkańców Opoczno i lokalnej policji, z drugiej strony zbiór ustaw, w danym państwie obowiązujących. W pierwszym znaczeniu prawodawstwo jest jedną z trzech funkcji władzy zwierzchniej państwa. Rozdział jej od sądownictwa i władzy wykonawczej jest dziś powszechnie uznaną zasadą konstytucyjną. Prawodawstwo w państwach absolutnych jest atrybucją panującego, w państwach konstytucyjnych wykonywane bywa przez Izby prawodawcze, ustalone w konstytucji, i w sposób przez konstytucję przewidziany. Bez zgody tych ciał prawodawczych żadna ustawa do skutku dojść nie może. Dla swej prawomocności powinna ona uzyskać podpis monarchy lub prezydenta, kontr asygnowany przez właściwego ministra, a także ma być należycie ogłoszona. Prawodawstwo w niektórych państwach bywa nieraz wykonywane nie przez reprezentantów narodu, zebranych w Izbach prawodawczych, lecz bezpośrednio przez ogół obywateli.

ZAKUPY
CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD TELEFONY RANKINGI

Wtyczka EURO/DIN do gniazda zapalniczki + włącznik uniwersalny

Akcesoria Motoryzacyjne

Rower eliptyczny EL520 zasilany siłą mięśni

Fitness Cardio

Super Fashion Etui Lumino do Samsung Galaxy S10E

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Postal 2 PC, wersja cyfrowa

Gry Pc

TelForceOne Nakładka Liquid Sparkle TPU do Samsung S20 Ultra niebieska

Etui I Pokrowce Do Telefonów

ALONE? VR

Gry Pc
PRACA

Oferty pracy powiat opoczyński 2021 łódzkie - EOP praca od zaraz powiat opoczyński


Najnowsze oferty pracy dla całego powiat opoczyński oraz dla innych miejscowości województwo łódzkie na portalu informacyjnym Kolumna24 online.

Brak ofert pracy dla opoczyński (łódzkie)
Wszystkie oferty...
REGION

Powiat opoczyński jednostki samorządu terytorialnego EOP łódzkie - polityka powiat opoczyński


Załatw urzędową sprawę w Starostwo Powiatowe w Opocznie w miejscowości 26-300 Opoczno, ul. Kwiatowa 1a Powiat opoczyński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Starosta, powiat, teryt: 1007000.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Białaczów w miejscowości 26-307 Białaczów, ul. Piotrkowska 12 Powiat opoczyński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1007012.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy i Miasta w Drzewicy w miejscowości 26-340 Drzewica, ul. Staszica 22 Powiat opoczyński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejsko-wiejska, teryt: 1007023.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Mniszków w miejscowości 26-341 Mniszków, ul. Powstańców Wielkopolskich 10 Powiat opoczyński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1007032.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Paradyż w miejscowości 26-333 Paradyż, ul. Konecka 4 Powiat opoczyński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1007052.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Poświętne w miejscowości 26-315 Poświętne, ul. Akacjowa 4 Powiat opoczyński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1007062.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Sławno w miejscowości 26-332 Sławno, Marszałka Józefa Piłsudskiego 31 Powiat opoczyński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1007072.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Żarnów w miejscowości 26-330 Żarnów, ul. Opoczyńska 5 Powiat opoczyński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1007082.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miejski w Opocznie w miejscowości 26-300 Opoczno, ul. Staromiejska 6 Powiat opoczyński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejsko-wiejska, teryt: 1007043.

Opoczno - zabytki i atrakcje turystyczne powiat opoczyński - zwiedzaj i odkrywaj łódzkie


Zwiedzaj i odkrywaj województwo łódzkie razem z portalem informacyjnym Kolumna24. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne usytuowane w powiat opoczyński.

Zwiedzaj Brama data nieznana w Studzianna (brama). Odkryj brama położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Brama data nieznana (brama) zlokalizowany jest w Studzianna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Budynek Mieszkalny koniec XVIII w. w Białaczów (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Budynek Mieszkalny koniec XVIII w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Białaczów Piotrkowska 17b i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.06.1967 roku.

Zwiedzaj Budynek Straży Ogniowej koniec XVIII w. w Białaczów (remiza). Odkryj remiza położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Budynek Straży Ogniowej koniec XVIII w. (remiza) zlokalizowany jest w Białaczów Piotrkowska 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.11.2008 roku.

Zwiedzaj Chałupa pocz. XIX w. w Bronów (chałupa). Odkryj chałupa położony w Bronów na terenie powiat opoczyński w gminie Żarnów. Zabytek Chałupa pocz. XIX w. (chałupa) zlokalizowany jest w Bronów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Żarnów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.03.1975 roku.

Zwiedzaj Cmentarz data nieznana w Studzianna (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Cmentarz data nieznana (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Studzianna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.05.2006 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Parafialny Rzymskokatolicki 1. poł. XIX w. w Drzewica (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Drzewica na terenie powiat opoczyński w gminie Drzewica - miasto. Zabytek Cmentarz Parafialny Rzymskokatolicki 1. poł. XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Drzewica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Drzewica - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.11.1991 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Żydowski XIX w. w Drzewica (cmentarz żydowski). Odkryj cmentarz żydowski położony w Drzewica na terenie powiat opoczyński w gminie Drzewica - miasto. Zabytek Cmentarz Żydowski XIX w. (cmentarz żydowski) zlokalizowany jest w Drzewica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Drzewica - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.11.1991 roku.

Zwiedzaj Część Dawnego Miasta 1456 r. w Białaczów (miasto). Odkryj miasto położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Część Dawnego Miasta 1456 r. (miasto) zlokalizowany jest w Białaczów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.11.1982 roku.

Zwiedzaj Czworak I XVII - XIX w Opoczno (czworak). Odkryj czworak położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Czworak I XVII - XIX (czworak) zlokalizowany jest w Opoczno Parkowa 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Czworak I 1. poł. XIX w. w Opoczno (czworak). Odkryj czworak położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Czworak I 1. poł. XIX w. (czworak) zlokalizowany jest w Opoczno Piotrkowska 250 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.06.1967 roku.

Zwiedzaj Czworak Ii XVII - XIX w Opoczno (czworak). Odkryj czworak położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Czworak Ii XVII - XIX (czworak) zlokalizowany jest w Opoczno Parkowa 5 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Czworak Ii 1. poł. XIX w. w Opoczno (czworak). Odkryj czworak położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Czworak Ii 1. poł. XIX w. (czworak) zlokalizowany jest w Opoczno Piotrkowska 248 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.06.1967 roku.

Zwiedzaj D. Zajazd pocz. XX w. w Białaczów (zajazd). Odkryj zajazd położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek D. Zajazd pocz. XX w. (zajazd) zlokalizowany jest w Białaczów Ogrodowa 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom Esterki XVI w. w Opoczno (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Dom Esterki XVI w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Opoczno Plac Kościuszki 14a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.11.1956 roku.

Zwiedzaj Dwór data nieznana w Drzewica (dwór). Odkryj dwór położony w Drzewica na terenie powiat opoczyński w gminie Drzewica - miasto. Zabytek Dwór data nieznana (dwór) zlokalizowany jest w Drzewica Generała Władysława Sikorskiego 1a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Drzewica - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Dwór XIX w. w Zajączków (dwór). Odkryj dwór położony w Zajączków na terenie powiat opoczyński w gminie Mniszków. Zabytek Dwór XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Zajączków 16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Mniszków w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.07.1986 roku.

Zwiedzaj Dwór XVII - XIX w Opoczno (dwór). Odkryj dwór położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Dwór XVII - XIX (dwór) zlokalizowany jest w Opoczno Parkowa 7 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dwór 1. poł. XIX w. w Opoczno (dwór). Odkryj dwór położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Dwór 1. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Opoczno Piotrkowska 280 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.01.1959 roku.

Zwiedzaj Dwór 1. poł. XIX w. w Karwice (dwór). Odkryj dwór położony w Karwice na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - obszar wiejski. Zabytek Dwór 1. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Karwice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - obszar wiejski w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.01.1959 roku.

Zwiedzaj Dwór XVII w. w Zameczek (dwór). Odkryj dwór położony w Zameczek na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - obszar wiejski. Zabytek Dwór XVII w. (dwór) zlokalizowany jest w Zameczek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - obszar wiejski w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.03.1979 roku.

Zwiedzaj Dwór przełom XVIII/XIX w. w Prymusowa Wola (dwór). Odkryj dwór położony w Prymusowa Wola na terenie powiat opoczyński w gminie Sławno. Zabytek Dwór przełom XVIII/XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Prymusowa Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sławno w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 1. poł. XIX w. w Opoczno (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Dzwonnica 1. poł. XIX w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Opoczno Kościelna 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Studzianna (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Studzianna Jaśminowa 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 2. poł. XIX w. w Sławno (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Sławno na terenie powiat opoczyński w gminie Sławno. Zabytek Dzwonnica 2. poł. XIX w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Sławno i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sławno w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.02.2018 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica I data nieznana w Studzianna (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Dzwonnica I data nieznana (dzwonnica) zlokalizowany jest w Studzianna Główna 7 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica Ii data nieznana w Studzianna (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Dzwonnica Ii data nieznana (dzwonnica) zlokalizowany jest w Studzianna Główna 7 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Kaplica 1365 r. w Opoczno (kaplica). Odkryj kaplica położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Kaplica 1365 r. (kaplica) zlokalizowany jest w Opoczno Kościelna 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.12.1956 roku.

Zwiedzaj Kaplica Grobowa Rajskich 1. poł. XIX w. w Drzewica (mauzoleum). Odkryj mauzoleum położony w Drzewica na terenie powiat opoczyński w gminie Drzewica - miasto. Zabytek Kaplica Grobowa Rajskich 1. poł. XIX w. (mauzoleum) zlokalizowany jest w Drzewica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Drzewica - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.11.1991 roku.

Zwiedzaj Kaplica Pw. Św. Anny XVIII w. w Studzianna (kaplica). Odkryj kaplica położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Kaplica Pw. Św. Anny XVIII w. (kaplica) zlokalizowany jest w Studzianna Główna 44 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.02.1957 roku.

Zwiedzaj Kaplica Pw. Św. Izydora 1785 r. w Zachorzów (kaplica). Odkryj kaplica położony w Zachorzów na terenie powiat opoczyński w gminie Sławno. Zabytek Kaplica Pw. Św. Izydora 1785 r. (kaplica) zlokalizowany jest w Zachorzów 74 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sławno w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Klasztor, Ob. Plebania XVIII w. w Paradyż (klasztor). Odkryj klasztor położony w Paradyż na terenie powiat opoczyński w gminie Paradyż. Zabytek Klasztor, Ob. Plebania XVIII w. (klasztor) zlokalizowany jest w Paradyż Konecka 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Paradyż w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.12.1956 roku.

Zwiedzaj Klasztor, Ob. Plebania data nieznana w Studzianna (klasztor). Odkryj klasztor położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Klasztor, Ob. Plebania data nieznana (klasztor) zlokalizowany jest w Studzianna Główna 7 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Cmentarny Pw. Św. Marii Magdaleny XVIII w. w Opoczno (kościół). Odkryj kościół położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Kościół Cmentarny Pw. Św. Marii Magdaleny XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Opoczno i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.02.2009 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny XVIII w. w Błogie Szlacheckie (kościół). Odkryj kościół położony w Błogie Szlacheckie na terenie powiat opoczyński w gminie Mniszków. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Błogie Szlacheckie 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Mniszków w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.01.1957 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Andrzeja 1. poł. XIX w. w Wójcin (kościół). Odkryj kościół położony w Wójcin na terenie powiat opoczyński w gminie Paradyż. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Andrzeja 1. poł. XIX w. (kościół) zlokalizowany jest w Wójcin 91 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Paradyż w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.01.1957 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Barbary XV w. w Sołek (kościół). Odkryj kościół położony w Sołek na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - obszar wiejski. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Barbary XV w. (kościół) zlokalizowany jest w Sołek 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - obszar wiejski w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.02.1957 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Doroty 1791 r. w Petrykozy (kościół). Odkryj kościół położony w Petrykozy na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Doroty 1791 r. (kościół) zlokalizowany jest w Petrykozy 41 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.02.1957 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Gereona poł. XIX w. w Sławno (kościół). Odkryj kościół położony w Sławno na terenie powiat opoczyński w gminie Sławno. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Gereona poł. XIX w. (kościół) zlokalizowany jest w Sławno Plac Kościelny 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sławno w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.01.1957 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Jana Chrzciciela XVII w. w Białaczów (kościół). Odkryj kościół położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Jana Chrzciciela XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Białaczów Kościelna 32 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 11.03.1957 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Mikołaja 2. poł. XII w. w Żarnów (kościół). Odkryj kościół położony w Żarnów na terenie powiat opoczyński w gminie Żarnów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Mikołaja 2. poł. XII w. (kościół) zlokalizowany jest w Żarnów Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Żarnów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.10.1956 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Łukasza 1848 r. w Skórkowice (kościół). Odkryj kościół położony w Skórkowice na terenie powiat opoczyński w gminie Żarnów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Łukasza 1848 r. (kościół) zlokalizowany jest w Skórkowice 89 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Żarnów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.08.1948 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Łukasza Ewangelisty XIV w. w Drzewica (kościół). Odkryj kościół położony w Drzewica na terenie powiat opoczyński w gminie Drzewica - miasto. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Łukasza Ewangelisty XIV w. (kościół) zlokalizowany jest w Drzewica Warszawska 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Drzewica - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 26.10.1956 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Św. Józefa XVII w. w Studzianna (kościół). Odkryj kościół położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Kościół Pw. Św. Józefa XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Studzianna Jaśminowa 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.02.1957 roku.

Zwiedzaj Kościół, Ob. Parafialny Pw. Przemienia Pańskiego I Św. Michała Archanioła XVIII w. w Paradyż (kościół). Odkryj kościół położony w Paradyż na terenie powiat opoczyński w gminie Paradyż. Zabytek Kościół, Ob. Parafialny Pw. Przemienia Pańskiego I Św. Michała Archanioła XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Paradyż Konecka 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Paradyż w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.12.1956 roku.

Zwiedzaj Kościół, Ob. Parafialny Pw. Św.św. Filipa Neri I Jana Chrzciciela XVII w. w Studzianna (kościół). Odkryj kościół położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Kościół, Ob. Parafialny Pw. Św.św. Filipa Neri I Jana Chrzciciela XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Studzianna Główna 7 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.02.1957 roku.

Zwiedzaj Kostnica data nieznana w Studzianna (kostnica). Odkryj kostnica położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Kostnica data nieznana (kostnica) zlokalizowany jest w Studzianna Jaśminowa 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Krużganki XVIII w. w Paradyż (krużganek). Odkryj krużganek położony w Paradyż na terenie powiat opoczyński w gminie Paradyż. Zabytek Krużganki XVIII w. (krużganek) zlokalizowany jest w Paradyż Konecka 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Paradyż w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Oficyna XVIII w. w Białaczów (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Oficyna XVIII w. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Białaczów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.06.1967 roku.

Zwiedzaj Oficyna 1. poł. XIX w. w Opoczno (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Oficyna 1. poł. XIX w. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Opoczno i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.06.1967 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie Z Bramą 1. poł. XIX w. w Drzewica (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Drzewica na terenie powiat opoczyński w gminie Drzewica - miasto. Zabytek Ogrodzenie Z Bramą 1. poł. XIX w. (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Drzewica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Drzewica - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 05.11.1991 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie Z Bramą 1872 r. w Studzianna (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Ogrodzenie Z Bramą 1872 r. (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Studzianna Jaśminowa 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.05.2006 roku.

Zwiedzaj Oranżeria XIX w. w Białaczów (oranżeria). Odkryj oranżeria położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Oranżeria XIX w. (oranżeria) zlokalizowany jest w Białaczów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.06.1967 roku.

Zwiedzaj Oranżeria XVII - XIX w Opoczno (oranżeria). Odkryj oranżeria położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Oranżeria XVII - XIX (oranżeria) zlokalizowany jest w Opoczno Parkowa 34 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Park data nieznana w Białaczów (park). Odkryj park położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Park data nieznana (park) zlokalizowany jest w Białaczów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.04.1949 roku.

Zwiedzaj Park XVII - XIX w Opoczno (park). Odkryj park położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Park XVII - XIX (park) zlokalizowany jest w Opoczno i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Park Dworski przełom XVIII/XIX w. w Prymusowa Wola (park). Odkryj park położony w Prymusowa Wola na terenie powiat opoczyński w gminie Sławno. Zabytek Park Dworski przełom XVIII/XIX w. (park) zlokalizowany jest w Prymusowa Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sławno w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy XVIII - XIX w Zameczek (park). Odkryj park położony w Zameczek na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - obszar wiejski. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy XVIII - XIX (park) zlokalizowany jest w Zameczek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - obszar wiejski w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Dworski, Krajobrazowy XIX w. w Sławno (park). Odkryj park położony w Sławno na terenie powiat opoczyński w gminie Sławno. Zabytek Park Dworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Sławno i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sławno w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Krajobrazowy 1. poł. XIX w. w Trojanowice (park). Odkryj park położony w Trojanowice na terenie powiat opoczyński w gminie Żarnów. Zabytek Park Krajobrazowy 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Trojanowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Żarnów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 07.10.1976 roku.

Zwiedzaj Park Krajobrazowy 1. poł. XIX w. w Mroczków Gościnny (park). Odkryj park położony w Mroczków Gościnny na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - obszar wiejski. Zabytek Park Krajobrazowy 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Mroczków Gościnny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - obszar wiejski w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.08.1983 roku.

Zwiedzaj Park Podworski koniec XIX w. w Wierzchowisko (park). Odkryj park położony w Wierzchowisko na terenie powiat opoczyński w gminie Żarnów. Zabytek Park Podworski koniec XIX w. (park) zlokalizowany jest w Wierzchowisko i stanowi atrakcję turystyczną gminy Żarnów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 26.06.1985 roku.

Zwiedzaj Park Podworski XIX w. w Budków (park). Odkryj park położony w Budków na terenie powiat opoczyński w gminie Żarnów. Zabytek Park Podworski XIX w. (park) zlokalizowany jest w Budków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Żarnów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.02.1985 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Mniszków (park). Odkryj park położony w Mniszków na terenie powiat opoczyński w gminie Mniszków. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Mniszków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Mniszków w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 14.02.1985 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Zajączków (park). Odkryj park położony w Zajączków na terenie powiat opoczyński w gminie Mniszków. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Zajączków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Mniszków w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.07.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Solec (park). Odkryj park położony w Solec na terenie powiat opoczyński w gminie Paradyż. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Solec i stanowi atrakcję turystyczną gminy Paradyż w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.11.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Wielka Wola (park). Odkryj park położony w Wielka Wola na terenie powiat opoczyński w gminie Paradyż. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Wielka Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Paradyż w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.12.1993 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. w Paszkowice (park). Odkryj park położony w Paszkowice na terenie powiat opoczyński w gminie Żarnów. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy XIX w. (park) zlokalizowany jest w Paszkowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Żarnów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.02.1985 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Kwaterowo-Krajobrazowy koniec XVIII w. w Stawowiczki (park). Odkryj park położony w Stawowiczki na terenie powiat opoczyński w gminie Paradyż. Zabytek Park Podworski, Kwaterowo-Krajobrazowy koniec XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Stawowiczki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Paradyż w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.12.1987 roku.

Zwiedzaj Park Przyklasztorny XVIII - XIX w Paradyż (park). Odkryj park położony w Paradyż na terenie powiat opoczyński w gminie Paradyż. Zabytek Park Przyklasztorny XVIII - XIX (park) zlokalizowany jest w Paradyż i stanowi atrakcję turystyczną gminy Paradyż w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.07.1986 roku.

Zwiedzaj Pawilon I XVIII w. w Białaczów (pawilon parkowy). Odkryj pawilon parkowy położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Pawilon I XVIII w. (pawilon parkowy) zlokalizowany jest w Białaczów Piotrkowska 19 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.06.1967 roku.

Zwiedzaj Pawilon Ii XVIII w. w Białaczów (pawilon parkowy). Odkryj pawilon parkowy położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Pawilon Ii XVIII w. (pawilon parkowy) zlokalizowany jest w Białaczów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.06.1967 roku.

Zwiedzaj Pałac Z Galeriami XVIII w. w Białaczów (pałac). Odkryj pałac położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Pałac Z Galeriami XVIII w. (pałac) zlokalizowany jest w Białaczów Piotrkowska 21 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.04.1949 roku.

Zwiedzaj Plebania przełom XVII/XVIII w. w Opoczno (plebania). Odkryj plebania położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Plebania przełom XVII/XVIII w. (plebania) zlokalizowany jest w Opoczno Kościelna 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.02.1959 roku.

Zwiedzaj Pozostałości Parku Zamkowego data nieznana w Drzewica (park). Odkryj park położony w Drzewica na terenie powiat opoczyński w gminie Drzewica - miasto. Zabytek Pozostałości Parku Zamkowego data nieznana (park) zlokalizowany jest w Drzewica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Drzewica - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Ratusz, Ob. Biblioteka koniec XVIII w. w Białaczów (ratusz). Odkryj ratusz położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Ratusz, Ob. Biblioteka koniec XVIII w. (ratusz) zlokalizowany jest w Białaczów Plac Wolności 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.01.1959 roku.

Zwiedzaj Ruina Dworu koniec XVIII w. w Białaczów (dwór). Odkryj dwór położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Ruina Dworu koniec XVIII w. (dwór) zlokalizowany jest w Białaczów Piotrkowska 17b i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.01.1959 roku.

Zwiedzaj Ruiny Romantyczne XVIII w. w Białaczów (sztuczna ruina). Odkryj sztuczna ruina położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Ruiny Romantyczne XVIII w. (sztuczna ruina) zlokalizowany jest w Białaczów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.06.1967 roku.

Zwiedzaj Ruiny Zamku XVI w. w Drzewica (zamek). Odkryj zamek położony w Drzewica na terenie powiat opoczyński w gminie Drzewica - miasto. Zabytek Ruiny Zamku XVI w. (zamek) zlokalizowany jest w Drzewica i stanowi atrakcję turystyczną gminy Drzewica - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 26.10.1956 roku.

Zwiedzaj Spichlerz data nieznana w Białaczów (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Spichlerz data nieznana (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Białaczów Ogrodowa 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Spichlerz XVII - XIX w Opoczno (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Spichlerz XVII - XIX (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Opoczno Kolberga 19 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Spichlerz przełom XVIII/XIX w. w Prymusowa Wola (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Prymusowa Wola na terenie powiat opoczyński w gminie Sławno. Zabytek Spichlerz przełom XVIII/XIX w. (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Prymusowa Wola 60C i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sławno w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Śródmieście XIV w. w Opoczno (miasto). Odkryj miasto położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Śródmieście XIV w. (miasto) zlokalizowany jest w Opoczno i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 04.12.1956 roku.

Zwiedzaj Śródmieście Dawnego Miasta data nieznana w Żarnów (założenie urbanistyczne). Odkryj założenie urbanistyczne położony w Żarnów na terenie powiat opoczyński w gminie Żarnów. Zabytek Śródmieście Dawnego Miasta data nieznana (założenie urbanistyczne) zlokalizowany jest w Żarnów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Żarnów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.12.1956 roku.

Zwiedzaj Stajnia poł. XIX w. w Białaczów (stajnia). Odkryj stajnia położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Stajnia poł. XIX w. (stajnia) zlokalizowany jest w Białaczów Ogrodowa 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Stodoła I przełom XVIII/XIX w. w Prymusowa Wola (stodoła). Odkryj stodoła położony w Prymusowa Wola na terenie powiat opoczyński w gminie Sławno. Zabytek Stodoła I przełom XVIII/XIX w. (stodoła) zlokalizowany jest w Prymusowa Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sławno w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Stodoła Ii przełom XVIII/XIX w. w Prymusowa Wola (stodoła). Odkryj stodoła położony w Prymusowa Wola na terenie powiat opoczyński w gminie Sławno. Zabytek Stodoła Ii przełom XVIII/XIX w. (stodoła) zlokalizowany jest w Prymusowa Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sławno w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Studnia XVIII w. w Studzianna (ujęcie wody). Odkryj ujęcie wody położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Studnia XVIII w. (ujęcie wody) zlokalizowany jest w Studzianna Jaśminowa 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Zajazd pocz. XIX w. w Białaczów (zajazd). Odkryj zajazd położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Zajazd pocz. XIX w. (zajazd) zlokalizowany jest w Białaczów Piotrkowska 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.01.1959 roku.

Zwiedzaj Zamek, Ob. Muzeum XIV w. w Opoczno (zamek). Odkryj zamek położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Zamek, Ob. Muzeum XIV w. (zamek) zlokalizowany jest w Opoczno Szewska 1A i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.11.1956 roku.

Zwiedzaj Zespół Dworski przełom XVIII/XIX w. w Prymusowa Wola (zespół - dwór). Odkryj zespół - dwór położony w Prymusowa Wola na terenie powiat opoczyński w gminie Sławno. Zabytek Zespół Dworski przełom XVIII/XIX w. (zespół - dwór) zlokalizowany jest w Prymusowa Wola i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sławno w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Zespół Dworski, Tzw. Starostwo XVII - XIX w Opoczno (zespół - dwór). Odkryj zespół - dwór położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Zespół Dworski, Tzw. Starostwo XVII - XIX (zespół - dwór) zlokalizowany jest w Opoczno i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Zespół Folwarczno-Pałacowy poł. XIX w. w Białaczów (zespół - folwark). Odkryj zespół - folwark położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Zespół Folwarczno-Pałacowy poł. XIX w. (zespół - folwark) zlokalizowany jest w Białaczów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.05.1972 roku.

Zwiedzaj Zespół Klasztorny Bernardynów XVIII w. w Paradyż (zespół - klasztor). Odkryj zespół - klasztor położony w Paradyż na terenie powiat opoczyński w gminie Paradyż. Zabytek Zespół Klasztorny Bernardynów XVIII w. (zespół - klasztor) zlokalizowany jest w Paradyż Konecka 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Paradyż w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.12.1956 roku.

Zwiedzaj Zespół Klasztorny Filipinów data nieznana w Studzianna (zespół - klasztor). Odkryj zespół - klasztor położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Zespół Klasztorny Filipinów data nieznana (zespół - klasztor) zlokalizowany jest w Studzianna i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Zespół Kościelny XVII w. w Studzianna (zespół - kościół). Odkryj zespół - kościół położony w Studzianna na terenie powiat opoczyński w gminie Poświętne. Zabytek Zespół Kościelny XVII w. (zespół - kościół) zlokalizowany jest w Studzianna Jaśminowa 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Poświętne w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Zespół Kościoła Parafialnego Pw. Św. Bartłomieja 1365 r. w Opoczno (zespół - kaplica). Odkryj zespół - kaplica położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Zespół Kościoła Parafialnego Pw. Św. Bartłomieja 1365 r. (zespół - kaplica) zlokalizowany jest w Opoczno Kościelna 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.06.1967 roku.

Zwiedzaj Zespół Pałacowy XVIII w. w Białaczów (zespół - pałac). Odkryj zespół - pałac położony w Białaczów na terenie powiat opoczyński w gminie Białaczów. Zabytek Zespół Pałacowy XVIII w. (zespół - pałac) zlokalizowany jest w Białaczów Piotrkowska 21 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Białaczów w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.06.1967 roku.

Zwiedzaj Zespół Podworski 1. poł. XIX w. w Opoczno (zespół - czworak). Odkryj zespół - czworak położony w Opoczno na terenie powiat opoczyński w gminie Opoczno - miasto. Zabytek Zespół Podworski 1. poł. XIX w. (zespół - czworak) zlokalizowany jest w Opoczno Piotrkowska 266 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Opoczno - miasto w powiecie opoczyński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.06.1967 roku.

Bezpieczeństwo powiat opoczyński EOP łódzkie - wybrane jednostki ratownicze OSP i PSP, WOPR oraz Policja opoczyński


Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Błogie w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Błogie mieści się w 26-341 Błogie Szlacheckie, 26 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Drzewica w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Inne specjalistyczne (wysokościowe na poziomie podstawowym), Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Drzewica mieści się w 26-340 Drzewica, Plac Narutowicza 1 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Dzielna w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Dzielna mieści się w 26-300 Dzielna, 64A w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Kamień w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Kamień mieści się w 26-332 Kamień, 56 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Krzczonów w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Krzczonów mieści się w 26-340 Krzczonów, 13A w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Mniszków w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Inne specjalistyczne (wysokościowe na poziomie podstawowym), Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Mniszków mieści się w 26-341 Mniszków, ul. mjr. Hubala 4 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Opoczno w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Inne specjalistyczne (wysokościowe na poziomie podstawowym), Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo medyczne , Ratownictwo nurkowe , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Opoczno mieści się w 26-300 Opoczno, ul. Plac Strażacki 1 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Paradyż w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Inne specjalistyczne (wysokościowe na poziomie podstawowym), Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Paradyż mieści się w 26-333 Paradyż, ul. Piotrkowska 1 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Petrykozy w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Petrykozy mieści się w 26-307 Petrykozy, 77A w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Poświętne w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Poświętne mieści się w 26-315 Poświętne, ul. Główna 40 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Prymusowa Wola w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Prymusowa Wola mieści się w 26-332 Prymusowa Wola, 61C w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Skórkowice w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Skórkowice mieści się w 26-330 Skórkowice, ul. Przedborska 1 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Sławno w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Sławno mieści się w 26-332 Sławno, ul. Kwiatowa 2 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Wąglany w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Wąglany mieści się w 26-307 Wąglany, 75 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Wójcin w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Wójcin mieści się w 26-333 Wójcin, 90 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Wygnanów w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Wygnanów mieści się w 26-300 Wygnanów, 25A w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Żarnów w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Żarnów mieści się w 26-330 Żarnów, ul. Szkolna 8 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka OSP Zarzęcin w ŁÓDZKIE/opoczyński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo wodne , Ratownictwo podczas pożarów , Kwalifikowana pierwsza pomoc . OSP Zarzęcin mieści się w 26-341 Zarzęcin, 43A w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie opoczyński odpowiada m. in. jednostka Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Zarzęcinie w ŁÓDZKIE/opoczyński/Mniszków (gmina wiejska)
Podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego specjalizuje się w Ratownictwo wodne , Kwalifikowana pierwsza pomoc . Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Zarzęcinie mieści się w 26-341 Zarzęcin, 52 w powiat opoczyński ŁÓDZKIE.

POWIATY
Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowicki
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Rankingi produktów Smartfony Komputery Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Ubezpieczenia Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Pogoda  •   Wybory2023•   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
SPRZĘT FITNESS CARDIO
Sklepy online