Łask wiadomości online powiat łaski ELA z ostatniej chwili łódzkie Kolumna24

Istotne wiadomości Łask powiat łaski na portalu informacyjnym łódzkie Kolumna24 dla czytelników z ostatniej chwili. Wiadomości powiat łaski to informacje z Buczek, Sędziejowice, Widawa, Wodzierady, Łask, z regionów. Powiat łaski ma powierzchnię 618,23 km2, którą zamieszkuje 50 285 mieszkańców (powiat łaski z wiadomościami Łask z ostatniej chwili ELA). Gęstość zaludnienia dla powiatu wynosi 81 osób na 1 km2. Odkrywaj z portalem informacyjnym Kolumna24 atrakcje turystyczne Łask i zabytki powiat łaski w łódzkie.
Policja KPP Łask: Policjanci odnaleźli zaginionego 73-latka Kolumna24

Policja KPP Łask: Policjanci odnaleźli zaginionego 73-latka

Ogłoszenia pracy łaski 01.10.2020 (Czwartek), praca łódzkie od zaraz! Kolumna24

Ogłoszenia pracy łaski 01.10.2020 (Czwartek), praca łódzkie od zaraz!

Policja KPP Łask: Plantacja konopi indyjskich na terenie gminy Łask Kolumna24

Policja KPP Łask: Plantacja konopi indyjskich na terenie gminy Łask

Policja KPP Łask: Dzielnicowi na sygnale Kolumna24

Policja KPP Łask: Dzielnicowi na sygnale

Policja KPP Łask: Szczęśliwy finał poszukiwań 71-latka Kolumna24

Policja KPP Łask: Szczęśliwy finał poszukiwań 71-latka

Policja KPP Łask: Złodziejka plecaka odpowie za kradzież Kolumna24

Policja KPP Łask: Złodziejka plecaka odpowie za kradzież

Oferty pracy łaski 07.09.2020 (Poniedziałek), praca łódzkie od zaraz! Kolumna24

Oferty pracy łaski 07.09.2020 (Poniedziałek), praca łódzkie od zaraz!

Burze w Polsce! Nawałnice z lokalnymi opadami gradu [RELACJA] Kolumna24

Burze w Polsce! Nawałnice z lokalnymi opadami gradu [RELACJA]

Praca powiat łaski 26.08.2020 (Środa), oferty pracy łódzkie Kolumna24

Praca powiat łaski 26.08.2020 (Środa), oferty pracy łódzkieWiadomości ŁaskWiadomości łaskiTemat dniaApteki łódzkieSanepid łódzkiePogoda łódzkieSzpitale łódzkiePrzyczepy ŁódźPolicja Pabianice

ZAKUPY
CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD TELEFONY RANKINGI

Bateria PR13 PANASONIC (6 szt.)

Elektronika

Rower eliptyczny EL 900

Fitness Cardio

Termorobot MPM iCoook MRK-18

Agd Małe

Monitor SAMSUNG LC24T550FDUXEN

Elektronika

Rower eliptyczny EL520 zasilany siłą mięśni

Fitness Cardio

Laptop ASUS ZenBook 14 UX433FAC-A5111T FHD i5-10210U/8GB/512GB SSD/INT/Win10H Niebieski

Komputery I Tablety
PRACA

Oferty pracy powiat łaski 2020 łódzkie - ELA praca od zaraz powiat łaski


Najnowsze oferty pracy dla całego powiat łaski oraz dla innych miejscowości województwo łódzkie na portalu informacyjnym Kolumna24 online.

Praca Pozostali Pracownicy Zakładów Pogrzebowych - Młynisko (powiat łaski)

Staż z urzędu pracy dla pozostali pracownicy zakładów pogrzebowych w Młynisko powiat łaski (województwo łódzkie).
Pracodawca oferuje Inny ze stawką 1 057,6 PLN (Stypendium brutto).
Oferta pochodzi z Powiatowy Urząd Pracy w Łasku

⇣ Oferta Pozostali Pracownicy Zakładów Pogrzebowych ⇣

Praca Robotnik Leśny - Mauryców (powiat łaski)

Oferta pracy dla robotnik leśny w Mauryców powiat łaski (województwo łódzkie).
Pracodawca oferuje Umowa o pracę ze stawką od 2 600 PLN (Wynagrodzenie brutto).
Oferta pochodzi z Powiatowy Urząd Pracy w Łasku

⇣ Oferta Robotnik Leśny ⇣

Praca Pracownik Fizyczny - Łask (powiat łaski)

Oferta pracy dla pomocniczy robotnik w przemyśle przetwórczym w Łask powiat łaski (województwo łódzkie).
Pracodawca oferuje Umowa o pracę ze stawką od 2 600 PLN (Wynagrodzenie brutto).
Oferta pochodzi z Powiatowy Urząd Pracy w Łasku

⇣ Oferta Pracownik Fizyczny ⇣

Praca Dostawca -Sprzedawca Butli Gaz P-Butan 11Kg - Łask (powiat łaski)

Oferta pracy dla sprzedawca w Łask powiat łaski (województwo łódzkie).
Pracodawca oferuje Umowa o pracę ze stawką od 2 600 PLN (Wynagrodzenie brutto).
Oferta pochodzi z Powiatowy Urząd Pracy w Łasku

⇣ Oferta Dostawca -Sprzedawca Butli Gaz P-Butan 11Kg ⇣

Praca Produkcja Kanapek, Torilli - Okup Mały (powiat łaski)

Oferta pracy dla pracownik przygotowujący posiłki typu fast food w Okup Mały powiat łaski (województwo łódzkie).
Pracodawca oferuje Umowa o pracę ze stawką od 1 300 PLN (Wynagrodzenie brutto).
Oferta pochodzi z Powiatowy Urząd Pracy w Łasku

⇣ Oferta Produkcja Kanapek, Torilli ⇣

Praca Pracownik Produkcji Pcv/ Pomoc Stolarza - Łask (powiat łaski)

Oferta pracy dla monter / składacz okien w Łask powiat łaski (województwo łódzkie).
Pracodawca oferuje Umowa o pracę ze stawką od 2 600 PLN (Wynagrodzenie brutto).
Oferta pochodzi z Powiatowy Urząd Pracy w Łasku

⇣ Oferta Pracownik Produkcji Pcv/ Pomoc Stolarza ⇣

Wszystkie oferty...
REGION

Łask wiadomości lokalne onlej budżet


Łask wiadomości lokalne onlej z ostatniej chwili dla każdego kto jest zainteresowany tym co się dzieje w regionie i najbliższej okolicy miasta. Ważne jest zazwyczaj to, że takie miasta jak Łask posiadają wokół siebie liczne pomniejsze miejscowości. Często te mniejsze miasteczka i wsie znajdują się w orbicie zainteresowań samorządowców z Łasku, licząc na wpływy z podatków czyli odpowiedni zastrzyk pieniędzy do budżetu gminy Łask onlej. Z kolei rezydenci mniejszych miejscowości, nawet powiatu łaskiego, chcą wiedzieć co się dzieje, mieć informacje o różnych wydarzeniach, dlatego tak ważne są dla nich Łask wiadomości lokalne. Wychodząc jak zwykle na przeciw oczekiwaniom wszystkim z poszczególnych sołectw, na tej stronie każdy znajdzie szereg wiadomości z ostatniej chwili o najważniejszych wydarzeniach lokalnych. Co może być ciekawego w Łasku onlej? Istotną informacją z ostatnich dni jest uchwalenie budżetu gminy Łask, o czym przeczytasz dalej. Dowiesz się, że jaki udział w bieżącym finansowaniu mają kredyty gotówkowe na określony cel oraz pożyczki udzielane przez odpowiednie instytucje finansowe. To wszystko może być bardzo istotne dla mieszkańców Łasku onlej!

Ważną kwestią dla lokalnych mieszkańców są przede wszystkim bieżące wiadomości o rozwoju miasta Łask oraz o sytuacji gospodarczej Łasku z ostatniej chwili. Być może szokiem dla nie których będzie to, że blisko od 12 lat władze samorządowe miasta Łask zadłużają je kredytami gotówkowymi oraz pożyczkami Łask. W tej części publikacji dowiesz się jak Łask żyje na kredyt... Tym cyklem rozpocznie się nowy etap w źródłach informacyjnych z wiadomościami lokalnymi i wiadomościami kryminalnymi z ostatniej chwili o Łasku!.

Przed rozpoczęciem głosowania budżetu gminy Łask na 2020 rok oraz wieloletniej prognozy finansowej na lata 2020 - 2033 dla gminy Łask, poszczególne komisje składające się z radnych miasta Łask, wyraziły wcześniej swoje opinie na zawarte w nich programy finansowe. Ponadto swoją opinię na temat budżetu i WPF-u dla Łasku wystawiła Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi. Ich treść jest następująca:

RIO w Łodzi opiniuje pozytywnie z uwagami projekt wieloletniej prognozy finansowej dla gminy Łask na lata 2020 - 2033. Uwaga dotyczy możliwości sfinansowania w 2020 roku planowanego deficytu budżetu gminy Łask.

Według WPFu dla Łasku wynika, że najwyższe pgnozowane zadłużenie gminy Łask onlej z tytułu zaciągniętych kredytów gotówkowych i pożyczek będzie na koniec 2022 roku i wyniesie ono 50 304 104 zł. Kwota ta będzie stanowić aż 41,38% dochodów miasta i gminy Łask na 2022 rok. Mimo wszystko, choć gmina Łask spełni wszystkie zasady finansów publicznych o dopuszczalnym zadłużeniu, to jednak zwróciło uwagę na niebezpieczną granicę. Chodzi o to, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi obawia się, czy gmina Łask będzie w stanie spłacić zobowiązania z zaciągniętych kredytów gotówkowych i pożeczek w latach 2022 i 2023.

Analizując okres czasu od 2006 roku aż do końca 2018 roku, wynika że będzie to najwyższa kwota zadłużenia jaka miała miejsce w historii naszego miasta. Dotychczas najgorszy rok w omawianym okresie czasu, pod względem wysokości zaciągniętych kredytów gotówkowych i pożyczek był w 2010 roku. Wtedy to sumaryczna kwota zadłużenia wyniosła 30 788 626 zł co stanowiło 44,30% dochodów miasta.

Oczywiście Komisja Gospodarki, Finansów i Budżetu gminy Łask pozytywnie zaopiniowała i wieloletnią prognozę finansową oraz budżet miasta na 2020 - 2033 rok.

Planowany dochód gminy Łask na 2020 rok to 119 202 165 zł, a wydatki gminy Łask zaplanowano na kwotę 133 046 387 zł. Różnica pomiędzy dochodami a wydatkami w budżecie na 2020 rok wynosi 13 844 221 zł i zostanie sfinansowana z planowanych kredytów i pożyczek.

W przyszłym roku budżetowym zostanie zaciągnięty kolejny kredyt gotówkowy z dużym prawdopodobieństwem w wysokości 18 000 000 zł, z czego kwota w wysokości 4 155 000 zł zostanie przeznaczona na spłatę wcześniejszych kredytów i pożyczek.

Po odczytaniu opini Komisji oraz RIO w Łodzi, głos na sesji budżetowej w Łasku, która odbyła się w grudniu 2019 roku zabrał Burmistrz Łasku komentując tzw. uchwałę budżetową. Jak zaznaczono w późniejszych komentarzach m. in. przez Skarbnika do sytuacji finansowej gminy Łask, ratunkiem dla całego budżetu będzie sytuacja, kiedy podczas bieżącej analizy sytuacji już w 2020 roku okaże się, że podjęta zostanie decyzja o zmniejszeniu wysokości kredytów gotówkowych oraz pożyczek. Jednak będzie to miało miejsce jedynie wtedy, kiedy gminie Łask uda się pozyskać różnego rodzaju dofinansowania z dostępnów programów pomocowych na bieżące inwestycje na terenie gminy.

Łask rewitalizacja: Szansa dla Kolumny na poprawę zaniedbanej infrastruktury społecznej


Łask-Kolumna to dziwne miejsce na mapie Polski, bo choć z jednej strony jest dzisiaj tylko mało znaczącą dzielnicą Łasku, to przyjęło się ją nazywać Miastem Ogrodem Las Kolumna z mocno przywiązaną do niej lokalną społecznością z dużymi aspiracjami. Prawdę mówiąc Kolumna swój najlepszy okres rozwoju ma dawno za sobą i do zaoferowania potencjalnemu turyście, może poza unikalnym układem urbanistycznym z czasów dwudziestolecia międzywojennego i kilkoma obiektami architektury drewnianej, w perspektywie najbliższych lat pewnie nic się nie zmieni. Co więc sprawia, że Miasto Ogród Las Kolumna w okresie wakacyjnym wybudza się z zimowego snu i przestaje być jedynie "sypialnią" dla okolicznych dużych miast jak Sieradz, Pabianice czy Łódź? Jakie walory sprawiają, że mimo wszystko, dzisiejsza dzielnica Łask-Kolumna jest postrzegana jako miejsce letniskowe, choć od samego początku była tworzona jedynie jako miejscowość do odpoczynku dla pracowników okolicznych fabryk?!

Choć od pierwszych spotkań i snucia planów czy projektów związanych z rewitalizacją Łasku minęły dobre cztery lata, to dopiero pod koniec 2019 roku pojawiła się szansa na realizację wybranych elementów struktury miejskiej, tej skrojonej na dużą skalę inwestycji. Jak zwykle w takich przypadkach, największą przeszkodą we wcześniejszej realizacji zamierzeń jej twórców było brak środków finansowych w budżecie miasta Łask, który z trudem realizujei tak mniej ambicjonalne pomysły.

Koncepcja rewitalizacji gminy Łask rodziła się od 2015 roku, podczas cyklicznych spotkań w Kolumnie, na które zapraszani byli mieszkańcy Łasku oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Była to odpowiedź lokalnych sympatyków i działaczy społecznych na pogłębiającą się degradację Kolumny, brak koncepcji rozwoju, a może przede wszystkim działania te wynikały z braku znaczących inwestycji strukturalnych władz gminy Łask na obszarze dzielnicy letniskowej od wielu lat.

W marcu 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs skierowany dla studentów Politechniki Łódzkiej, na zagospodarowanie potencjalnych terenów rewitalizowanych, a w szczególności obszar Łask-Kolumny. Z pośród nadesłanych prac wybrano najlepsze, a zwycięższczynie otrzymały nagrody za najepszy projekt na rewitalizację Łasku i Kolumny. Dalsze działania zmierzały do opracowania bardziej szczegółowych rozwiązań już na szczeblu władz samorządowych, po czym rozpoczęto próby pozyskania odpowiedniego finansowania zewnętrznego na realizację zamierzonych obszarów miejsko - wiejskich w gminie. Z biegiem czasu okazało się jednak, że nie jest to takie proste. Kiedy już pojawiło się światełko w tunelu to na początku 2019 roku, okazało się że przyznane środki finansowe są zbyt małe na podjęcie się rewitalizacji Łasku. Trudno się dziwić takiej decyzji, skoro budżet miasta Łask od wielu lat zasilany jest zaciąganymi kredytami, aby załatać dziurę budżetową.

Nagły zwrot akcji nastąpił w połowie 2019 roku, kiedy rozstrzygnięto przetarg na zaprojektowanie i wykonanie rewitalizacji Placu Szarych Szeregów w Łask-Kolumnie, których koszt wyniesie 4 300 000 złotych. Obszar objęty programem rewitalizacji jest plac Szarych Szeregów, odcinek ulicy Władysława Jagiełły na odcinku od Armii Ludowej do Komuny Paryskiej, oraz odcinek ulicy Szarych Szeregów od ulicy Bazarowej przylegającej do placu w Kolumnie. Trzeba podkreślić, że wszystkie działania będą się odbywały na terenie XX-wiecznego układu przestrzennego, który stanowi wartość dodatnią Łask-Kolumny w skali województwa łódzkiego. Realizowana koncepcja rewitalizacji placu Szarych Szeregów w 2020/2021 roku, z możliwymi zmianami, została w znacznej części oparta na wspomnianych wcześniej pracach konkursowych studentów Politechniki Łódzkiej. Rewaloryzacja tego obszaru stawia sobie za cel zmianę dominującej komunikacyjno-parkingowej funckji placu Szarych Szeregów w Kolumnie na reprezentacyjną i rekreacyjną przy uwzględnieniu potrzeb komunikacyjnych terenu (komunikacja piesza, rowerowa i samochodowa).

Według założeń projektowych, zakłada się że wszystkie prace remontowo - budowlane związane z rewitalizacją Łask-Kolumny, konkretnie z placem Szarych Szeregów, zostaną zakończone na koniec marca 2021 roku.

Łask Kolumna atrakcje turystyczne na weekend w okolicy!


Łask-Kolumna to dziwne miejsce na mapie Polski, bo choć z jednej strony jest dzisiaj tylko mało znaczącą dzielnicą Łasku, to przyjęło się ją nazywać Miastem Ogrodem Las Kolumna z mocno przywiązaną do niej lokalną społecznością z dużymi aspiracjami. Prawdę mówiąc Kolumna swój najlepszy okres rozwoju ma dawno za sobą i do zaoferowania potencjalnemu turyście, może poza unikalnym układem urbanistycznym z czasów dwudziestolecia międzywojennego i kilkoma obiektami architektury drewnianej, w perspektywie najbliższych lat pewnie nic się nie zmieni. Co więc sprawia, że Miasto Ogród Las Kolumna w okresie wakacyjnym wybudza się z zimowego snu i przestaje być jedynie "sypialnią" dla okolicznych dużych miast jak Sieradz, Pabianice czy Łódź? Jakie walory sprawiają, że mimo wszystko, dzisiejsza dzielnica Łask-Kolumna jest postrzegana jako miejsce letniskowe, choć od samego początku była tworzona jedynie jako miejscowość do odpoczynku dla pracowników okolicznych fabryk?!

Oprócz krótkiej aczkolwiek ciekawej historii Kolumny można także wymienić lokalne atrakcje dla osób, które przyjadą tutaj na weekend znaleźć wytchnienie od zgiełku dużego miasta Łodzi czy Pabianic, zatłoczonych ulic i pędu za dobrami dnia codziennego. Wszyscy odwiedzający Kolumnę i szukających letnich atrakcji mogą znaleźć tutaj kilka ciekawych sposobów na spędzenie aktywnie i sportowo wolnego czasu. W samej Kolumnie lub okolicy jest kilka doskonałych miejsc do zorganizowania spływu kajakowego na rzece Grabi lub wyjazd na szlak konny bezpośrednio po zielonych ścieżkach Kolumny.

Oprócz tego w najbliższej okolicy Kolumny znajduje się wiele mniejszych lub większych zbiorników wodnych, z tradycyjną zabudową dla tego regionu czyli dawnymi młynami wodnymi, w których obecnie prowadzone są bary otwarte głównie w sezonie letnim. Do takich miejsc należy wymienić młyn w Karczmach, w Talarze (gmina Dobroń) oraz spalony już młyn w Baryczy.

Do ważniejszych zabytków w regionie, które warto zobaczyć, należy wymienić gotycką kolegiatę w Łasku oraz drewniany kościół św. Ducha, również w Łasku. Po stronie wschodniej Kolumny, zlokalizowany jest Dobroń, gdzie warto z kolei zobaczyć modrzewiowy kościół z XVIII wieku oraz park gminny. Ponadto na terenie gminy Łask znajduje się murowany dwór Szweycerów w Ostrowie, który powstał w XIX wieku.

Trudno jest w jednym artykule opisać Kolumnę, która jest unikalną dzielnicą, zbudowaną na ideii miasta ogrodu, w skali całego województwa łódzkiego. Dzisiaj jest miejscem wyjątkowym pod kątem historycznym, architektonicznym i oczywiście krajobrazowym. Już w latach 20. ubiegłego wieku Kolumna tworzona była jako miejscowość letniskowo - wypoczynkowa zanurzona w unikalnym mikroklimacie, którą można odkrywać na weekend.

Łask wiadomości lokalne: 600-lecie nadania praw miejskich 2022 - 1422


Jedną z najważniejszych wiadomości lokalnych w 2022 roku będzie jubileusz nadania praw miejskich dla Łasku w 1422 roku, z rąk króla Władysława Jagiełło. Tym samym Łask zyskał prawo do organizowania regionalnych jarmarków handlowych (pierwszy odbył się już w 1423 roku). Bardzo szczegółowo rola jarmarków handlowych w średniowieczu została opisana w jednym z naszych artykułów poświęconych wydarzeniu Jarmark Łaski 2021 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?. Poruszyliśmy w nim aspekt kulturalny oraz historyczny wydarzeń z przed setek lat na ziemi sieradzkiej...

W naszym portalu informacyjnym PrzyczepyMarter w najbliższym czasie na bieżąco będą tworzone wiadomości lokalne z Łasku opisujące przygotowania do obchodów 600-lecia nadania praw miejskich oraz szczegółowo zrelacjonowane będzie samo wydarzenie medialne! Już teraz możesz współtworzyć zawartość tego portalu informacyjnego z województwa łódzkiego, dodając własne opinie i zachęcając innych czytelników do przeglądania jego zawartości, promując poszczególne publikacje na swoich profilach społecznościowych oraz na swoich stronach internetowych!

Jaki jest kod pocztowy dla Łasku, Kolumny oraz jakie kody pocztowe mają miejscowości powiatu łaskiego?


Bardzo często wielu z nas zadaje sobie dość proste pytanie, której odpowiedzi szukamy zazwyczaj adresując nasze przesyłki na Poczcie Polskiej. Chodzi oczywiście o to, jaki kod pocztowy została nadany w Łasku. Odpowiedź na to pytanie jest dość jednoznaczna i wskazuje, że kod pocztowy Łask to 98-100. W związku z tym, że Kolumna jest również częścią miasta Łask dlatego ma ten sam kod pocztowy 98-100.

Lista kodów pocztowych dla innych miejscowości (gmin) w powiecie łaskim jest bardzo zbliżona do siebie i warto o nich pamiętać wysyłając list czy nadając przesyłkę kurierską. Lista kodów pocztowych dla sąsiednich miejscowości przedstawia się następująco: kod pocztowy gmina Wodzierady to 98-105, kod pocztowy gmina Buczek to 98-113, kod pocztowy gmina Sędziejowice to 98-160 a kod pocztowy dla Widawy to 98-170. Mając te istotne informacje ułatwiające adresowanie będziecie mogli bez przeszkód wyłać ważne dokumenty na Poczcie Polskiej czy w innych placówkach kurierskich w mieście Łask lub do mieszkańców gminy Łask.

Gmina Łask i Urząd Miejski w Łasku z danymi adresowymi, przetargami, sesjami rady miasta oraz wydarzeniami online


Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych czytelników lokalnego portalu informacyjnego dla województwa łódzkiego, przedstawiamy najważniejsze informacje o naszej gminie Łask oraz o tym jakie ciekawe wydarzenia przygotowali nasi wspaniali samorządowcy z Urzędu Miejskiego w Łasku wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Łasku. Gmina Łask jest nie wielką jednostką administracyjną wchodzącą w skład powiatu łaskiego, niemalże w centralnej Polsce na styku przecięcia się wielu szlaków komunikacyjnych, w najbliższych sąsiedztwie Zduńskiej Woli oraz Pabianic.

Miasto Łask stanowi centralną miejscowość gminy miejsko - wiejskiej o tej samej nazwie. Urząd Miejski w Łasku zlokalizowany jest w danym budynku Prezydium wybudowanym jeszcze w czasach komunizmu, przy ulicy Warszawskiej 14. W standardowym trybie pracy Urząd Miejski dla interesantów czynny był od godziny 730 do 1530. W poniedziałek można załatwiać sprawy nawet do godziny 1700. W związku z epidemią koronawirusa, osobiste stawiennictwo w budynku w sprawach formalnych zostało ograniczone do minimum. Gmina Łask ma swój główny NIP (Numer Informacji Podatkowej): 831-157-56-75 oraz nadany REGON (numer statystyczny): 730934513. Z praktycznych informacji o gminie Łask warto wiedzieć, że najlepiej pierw zadzwonić do konkretnej jednostki w Urzędzie Miasta Łask i załatwić sprawę telefonicznie, choć i to czasem nie daje pewności całkowitego rozwiązania problemu lokalnego.

Władze Łasku Urząd Miasta Gmina Łask Nip 831-157-56-75 Gmina Miejsko Wiejska Powiat łaski Łódzkie


Burmistrz Łask Gabriel Szkudlarek, do zadań i kompetencji Burmistrza należy w szczególności: Reprezentowanie Gminy i Urzędu. Kierowanie bieżącymi sprawami Gminy. Wykonywanie budżetu Gminy i innych uchwał Rady. Wydawanie przepisów porządkowych. Wykonywanie zadań szefa obrony cywilnej. Wypełnianie zadań z zakresu ochrony przeciwpowodziowej Gminy i zwalczania klęsk żywiołowych. Przedkładanie organom nadzoru uchwał Rady i Zarządzeń Burmistrza. Udzielanie pełnomocnictw procesowych. Wyznaczanie Rzecznika Dyscyplinarnego. Występowanie do Rady z wnioskami o powołanie i odwołanie Sekretarza i Skarbnika oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i jego Zastępcy. Wydawanie decyzji w indywidualnych sprawach z zakresu administracji publicznej. Gospodarowanie funduszem płac i innymi funduszami Urzędu. Upoważnianie Zastępców Burmistrza oraz innych pracowników Urzędu do wydawania w jego imieniu decyzji administracyjnych. Burmistrz: Jest pracodawcą samorządowym i wykonuje czynności z zakresu prawa pracy wobec pracowników samorządowych zatrudnionych w Urzędzie. Jest pracodawcą kierowników samorządowych jednostek organizacyjnych Gminy będących samodzielnymi pracodawcami samorządowymi.

Zastępca Burmistrza Łasku Lidia Sosnowska, do zadań i kompetencji Zastępcy Burmistrza należy: Wykonywanie zadań powierzonych przez Burmistrza. Zastępowanie Burmistrza w razie jego nieobecności lub niemożności pełnienia przezeń obowiązków (z wyłączeniem zatrudniania i zwalniania pracowników, jeżeli okres nieobecności nie przekracza 30 dni). Współpraca z Radą oraz Komisjami Rady w zakresie swojego działania. Nadzorowanie pracy Wydziałów zgodnie ze schematem organizacyjnym Urzędu.

Sekretarz Gminy Łask Beata Mielczarek, do zadań i kompetencji Sekretarza Gminy należy: Sekretarz zapewnia sprawne funkcjonowanie Urzędu, właściwe warunki jego działania, a także organizację pracy. Wykonuje zadania i kompetencje określone przez Burmistrza, a w szczególności: Opracowuje projekt regulaminu organizacyjnego Urzędu oraz uaktualnia go w miarę potrzeby. Nadzoruje organizację pracy, przestrzeganie wewnętrznego porządku pracy, prawidłowe wykonywanie czynności kancelaryjnych i obiegu informacji w Urzędzie. Dba o podnoszenie kwalifikacji pracowników. Przygotowuje zakresy czynności dla Naczelników Wydziałów i rozstrzyga spory kompetencyjne między Wydziałami. Nadzoruje przestrzeganie przepisów proceduralnych przy załatwianiu spraw w trybie postępowania administracyjnego oraz interpelacji, wniosków i zapytań radnych. Organizuje przyjmowanie oraz załatwianie skarg i wniosków. Koordynuje pracę Biura Rady. Nadzoruje prowadzenie rejestru i zbioru aktów prawnych organów Gminy. Nadzoruje prawidłowe i terminowe przygotowanie przez wydziały materiałów na sesje Rady. Koordynuje wykonywanie zadań wynikających z aktów prawnych organów Gminy. Organizuje oraz koordynuje prace związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów organów przedstawicielskich i referendum. Nadzoruje gospodarkę mieniem Urzędu i środkami budżetowymi przeznaczonymi na pokrycie kosztów jego funkcjonowania. Dokonuje w zakresie upoważnienia udzielonego przez Burmistrza i w jego imieniu czynności prawnych wynikających ze stosunku pracy pracowników Urzędu.

Skarbnik Gminy Łask Anna Głowińska, do zadań Skarbnika Gminy należy: Skarbnik odpowiedzialny jest za prawidłową realizację budżetu nadzoruje i koordynuje wykonanie zadań finansowych przez jednostki organizacyjne Gminy, a w szczególności: Wykonuje dyspozycje środkami pieniężnymi. Koordynuje prace związane z planowaniem projektu budżetu Gminy. Opracowuje projekt budżetu Gminy. Opracowuje projekty uchwał Rady i zarządzeń Burmistrza powodujących skutki finansowe. Sporządza okresowe sprawozdania z wykonania budżetu w pełnym zakresie szczegółowości lub w zakresie umożliwiającym bieżącą ocenę sytuacji finansowej Gminy oraz przedstawia Burmistrzowi stosowne wnioski. Przygotowuje informacje dotyczące wykonania i zmian budżetu oraz przekazuje je do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Przekazuje Naczelnikom Wydziałów oraz kierownikom podległych jednostek wytyczne oraz dane niezbędne do opracowania projektu planu finansowego. Nadzoruje prawidłowość opracowywania i zatwierdzania planów finansowych jednostek organizacyjnych gminy. Bilansuje finansowe potrzeby Gminy z dochodami własnymi i zasilającymi. Dokonuje kontroli legalności dokumentów i aktów prawnych Gminy dotyczących wykonania budżetu oraz jego zmian. Sporządza analizy i zbiorcze sprawozdania z wykonania budżetu. Dokonuje analizy sprawozdań jednostek organizacyjnych Gminy z wykonania budżetu, w tym przestrzegania dyscypliny budżetowej. Sprawuje nadzór nad wymiarem oraz poborem podatków i opłat lokalnych. Nadzoruje gospodarowanie środkami budżetowymi przez komórki organizacyjne Urzędu, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości zawierania umów, z punktu widzenia przepisów finansowych oraz terminowego ściągania należności i dochodzenia roszczeń. Nadzoruje prowadzenie rachunkowości Urzędu i innych jednostek organizacyjnych Gminy, jeżeli wynika to z ich statutu. Dokonuje kontroli finansowej. Nadzoruje organizację obiegu dokumentów finansowo - księgowych w Urzędzie. Nadzoruje wykonywanie obowiązków przez głównych księgowych jednostek organizacyjnych Gminy. Zapewnia wykonywanie postanowień ustaw regulujących gospodarkę finansową i majątkową Gminy.

Na stronie internetowej gminy Łask i w Urzędzie Miasta Łask można uzyskać wiarygodne informacje o organizowanych przetargach przez tą jednostkę administracyjną. Będą to bardzo ważne wiadomości przede wszystkim dla firm, które będą zainteresowane wykonaniem powierzonych prac. W mniejszym stopniu informacjami o przetargach będą zainteresowani sami mieszkańcy. Ich bardziej interesuje zazwyczaj bardziej efekt realizacji danego przetargu czyli zazwyczaj inwestycji budowlanej na terenie gminy Łask.

Pozostając dalej w temacie naszego lokalnego samorządu z Łasku warto wskazać, że każdego miesiąca odbywa się ogólnodostępna sesja rady miasta Łask (gminy Łask), na której radni wraz burmistrzem Łasku decydują o kształcie przyszłych inwestycji lokalnych w naszym regionie. To oni podejmują decyzje poprzez głosowanie jak ma wyglądać nasza przyszłość! Dodam tylko, że każdą sesję rady miasta Łask można oglądać online w serwisach internetowych do streamingu video.

Powiat łaski jednostki samorządu terytorialnego ELA łódzkie - polityka powiat łaski


Załatw urzędową sprawę w Starostwo Powiatowe w Łasku w miejscowości 98-100 Łask, ul. Południowa 1 Powiat łaski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Starosta, powiat, teryt: 1003000.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Buczek w miejscowości 98-113 Buczek, ul. Główna 20 Powiat łaski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1003012.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Sędziejowice w miejscowości 98-160 Sędziejowice, ul. Wieluńska 6 Powiat łaski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1003032.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Widawa w miejscowości 98-170 Widawa, ul. Rynek Kościuszki 10 Powiat łaski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1003042.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Wodzierady w miejscowości 98-105 Wodzierady, Wodzierady 24 Powiat łaski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1003052.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miejski w Łasku w miejscowości 98-100 Łask, ul. Warszawska 14 Powiat łaski w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejsko-wiejska, teryt: 1003023.

Łask - zabytki i atrakcje turystyczne powiat łaski - zwiedzaj i odkrywaj łódzkie


Zwiedzaj i odkrywaj województwo łódzkie razem z portalem informacyjnym Kolumna24. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne usytuowane w powiat łaski.

Zwiedzaj Budynek Dworca 1900 - 1902 w Łask (dworzec). Odkryj dworzec położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Budynek Dworca 1900 - 1902 (dworzec) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.05.2019 roku.

Zwiedzaj Budynek Gospodarczy 1914 r. w Łask (budynek gospodarczy). Odkryj budynek gospodarczy położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Budynek Gospodarczy 1914 r. (budynek gospodarczy) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.05.2019 roku.

Zwiedzaj Budynek Mieszkalny Wschodni 1900 - 1902 w Łask (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Budynek Mieszkalny Wschodni 1900 - 1902 (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.05.2019 roku.

Zwiedzaj Budynek Mieszkalny Zachodni 1900 - 1902 w Łask (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Budynek Mieszkalny Zachodni 1900 - 1902 (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.05.2019 roku.

Zwiedzaj Budynek Nastawni 1940 - 1944 w Łask (nastawnia). Odkryj nastawnia położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Budynek Nastawni 1940 - 1944 (nastawnia) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.05.2019 roku.

Zwiedzaj Budynek Nastawni 1940 - 1944 w Łask (nastawnia). Odkryj nastawnia położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Budynek Nastawni 1940 - 1944 (nastawnia) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.05.2019 roku.

Zwiedzaj Dom XIX w. w Łask (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Dom XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Łask 11 Listopada 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.07.1967 roku.

Zwiedzaj Dom XIX w. w Łask (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Dom XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Łask 11 Listopada 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.07.1967 roku.

Zwiedzaj Dom XIX w. w Łask (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Dom XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Łask 11 Listopada 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.07.1967 roku.

Zwiedzaj Dom XIX w. w Łask (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Dom XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Łask 11 Listopada 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.07.1967 roku.

Zwiedzaj Dom XIX w. w Łask (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Dom XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Łask 11 Listopada 7 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.07.1967 roku.

Zwiedzaj Dom 1909 r. w Łask (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Dom 1909 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Łask Tadeusza Kościuszki 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.10.1991 roku.

Zwiedzaj Dwór poł. XIX w. w Karszew (dwór). Odkryj dwór położony w Karszew na terenie powiat łaski w gminie Łask - obszar wiejski. Zabytek Dwór poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Karszew i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - obszar wiejski w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.07.1967 roku.

Zwiedzaj Dwór 1905 r. w Ostrów (dwór). Odkryj dwór położony w Ostrów na terenie powiat łaski w gminie Łask - obszar wiejski. Zabytek Dwór 1905 r. (dwór) zlokalizowany jest w Ostrów 75a i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - obszar wiejski w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.12.1989 roku.

Zwiedzaj Dwór data nieznana w Wola Bałucka (dwór). Odkryj dwór położony w Wola Bałucka na terenie powiat łaski w gminie Łask - obszar wiejski. Zabytek Dwór data nieznana (dwór) zlokalizowany jest w Wola Bałucka 29 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - obszar wiejski w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 15.10.1980 roku.

Zwiedzaj Dwór pocz. XIX w. w Sędziejowice (dwór). Odkryj dwór położony w Sędziejowice na terenie powiat łaski w gminie Sędziejowice. Zabytek Dwór pocz. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Sędziejowice 10C i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sędziejowice w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.10.1946 roku.

Zwiedzaj Dwór pocz. XIX w. w Wodzierady (dwór). Odkryj dwór położony w Wodzierady na terenie powiat łaski w gminie Wodzierady. Zabytek Dwór pocz. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Wodzierady 65 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wodzierady w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.02.1947 roku.

Zwiedzaj Dwór Obronny poł. XVI w. w Łopatki (dwór). Odkryj dwór położony w Łopatki na terenie powiat łaski w gminie Łask - obszar wiejski. Zabytek Dwór Obronny poł. XVI w. (dwór) zlokalizowany jest w Łopatki 9 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - obszar wiejski w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.06.1950 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica pocz. XVII w. w Kwiatkowice (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Kwiatkowice na terenie powiat łaski w gminie Wodzierady. Zabytek Dzwonnica pocz. XVII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Kwiatkowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wodzierady w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.07.1967 roku.

Zwiedzaj Klasztor, Ob. Plebania 1. poł. XVII w. w Widawa (klasztor). Odkryj klasztor położony w Widawa na terenie powiat łaski w gminie Widawa. Zabytek Klasztor, Ob. Plebania 1. poł. XVII w. (klasztor) zlokalizowany jest w Widawa Rynek Kościuszki 14 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Widawa w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.04.1949 roku.

Zwiedzaj Kolumna Pamiątkowa XVIII w. w Łask (obelisk/kolumna). Odkryj obelisk/kolumna położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Kolumna Pamiątkowa XVIII w. (obelisk/kolumna) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 09.09.1949 roku.

Zwiedzaj Kościół Cmentarny Pw. Św. Rocha XVIII w. w Widawa (kościół). Odkryj kościół położony w Widawa na terenie powiat łaski w gminie Widawa. Zabytek Kościół Cmentarny Pw. Św. Rocha XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Widawa i stanowi atrakcję turystyczną gminy Widawa w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.04.1949 roku.

Zwiedzaj Kościół Filialny Pw. Świętego Ducha 1666 r. w Łask (kościół). Odkryj kościół położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Kościół Filialny Pw. Świętego Ducha 1666 r. (kościół) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.02.1950 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Najświętszej Marii Panny I Św. Michała Archanioła 1525 r. w Łask (kościół). Odkryj kościół położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Najświętszej Marii Panny I Św. Michała Archanioła 1525 r. (kościół) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.03.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Jana Chrzciciela poł. XV w. w Buczek (kościół). Odkryj kościół położony w Buczek na terenie powiat łaski w gminie Buczek. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Jana Chrzciciela poł. XV w. (kościół) zlokalizowany jest w Buczek Parkowa 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Buczek w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.08.1949 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Mikołaja 1606 r. w Kwiatkowice (kościół). Odkryj kościół położony w Kwiatkowice na terenie powiat łaski w gminie Wodzierady. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Mikołaja 1606 r. (kościół) zlokalizowany jest w Kwiatkowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Wodzierady w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.08.1949 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św.św. Stanisława I Mikołaja 1894 - 1902 w Borszewice Kościelne (kościół). Odkryj kościół położony w Borszewice Kościelne na terenie powiat łaski w gminie Łask - obszar wiejski. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św.św. Stanisława I Mikołaja 1894 - 1902 (kościół) zlokalizowany jest w Borszewice Kościelne i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - obszar wiejski w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.12.2010 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 1372 r. w Marzenin (kościół). Odkryj kościół położony w Marzenin na terenie powiat łaski w gminie Sędziejowice. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 1372 r. (kościół) zlokalizowany jest w Marzenin Łaska 9 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sędziejowice w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 27.02.1950 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Św.św. Marcina I Małgorzaty XIV w. w Widawa (kościół). Odkryj kościół położony w Widawa na terenie powiat łaski w gminie Widawa. Zabytek Kościół Pw. Św.św. Marcina I Małgorzaty XIV w. (kościół) zlokalizowany jest w Widawa Rocha 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Widawa w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.09.1949 roku.

Zwiedzaj Kościół, Ob. Parafialny Pw. Podwyższenia Krzyża 2. poł. XVII w. w Widawa (kościół). Odkryj kościół położony w Widawa na terenie powiat łaski w gminie Widawa. Zabytek Kościół, Ob. Parafialny Pw. Podwyższenia Krzyża 2. poł. XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Widawa Rynek Kościuszki 14 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Widawa w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.04.1949 roku.

Zwiedzaj Młyn Wodno-Elektryczny koniec XIX w. w Wola Marzeńska (młyn). Odkryj młyn położony w Wola Marzeńska na terenie powiat łaski w gminie Sędziejowice. Zabytek Młyn Wodno-Elektryczny koniec XIX w. (młyn) zlokalizowany jest w Wola Marzeńska 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sędziejowice w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.10.1986 roku.

Zwiedzaj Młyn Wodno-Elektryczny 1917 r. w Zborów (młyn). Odkryj młyn położony w Zborów na terenie powiat łaski w gminie Widawa. Zabytek Młyn Wodno-Elektryczny 1917 r. (młyn) zlokalizowany jest w Zborów 16 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Widawa w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.10.1986 roku.

Zwiedzaj Park Podworski poł. XVIII w. w Łask (park). Odkryj park położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Park Podworski poł. XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.06.1990 roku.

Zwiedzaj Park Podworski XVIII w. w Pruszków (park). Odkryj park położony w Pruszków na terenie powiat łaski w gminie Sędziejowice. Zabytek Park Podworski XVIII w. (park) zlokalizowany jest w Pruszków i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sędziejowice w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.07.1967 roku.

Zwiedzaj Pałac data nieznana w Gorczyn (pałac). Odkryj pałac położony w Gorczyn na terenie powiat łaski w gminie Łask - obszar wiejski. Zabytek Pałac data nieznana (pałac) zlokalizowany jest w Gorczyn i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - obszar wiejski w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.10.1946 roku.

Zwiedzaj Ruiny Zameczku XVI w. w Wola Wężykowa (zamek). Odkryj zamek położony w Wola Wężykowa na terenie powiat łaski w gminie Sędziejowice. Zabytek Ruiny Zameczku XVI w. (zamek) zlokalizowany jest w Wola Wężykowa 21 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sędziejowice w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.07.1967 roku.

Zwiedzaj Wieża Wodna 1900 - 1902 w Łask (wieża ciśnień). Odkryj wieża ciśnień położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Wieża Wodna 1900 - 1902 (wieża ciśnień) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.05.2019 roku.

Zwiedzaj Zajazd, Ob. Szkoła 1. poł. XVIII w. w Pruszków (zajazd). Odkryj zajazd położony w Pruszków na terenie powiat łaski w gminie Sędziejowice. Zabytek Zajazd, Ob. Szkoła 1. poł. XVIII w. (zajazd) zlokalizowany jest w Pruszków Główna 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Sędziejowice w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.06.1954 roku.

Zwiedzaj Zespół Zabudowy Stacji Kolejowej 1900 - 1902 w Łask (zespół - dworzec). Odkryj zespół - dworzec położony w Łask na terenie powiat łaski w gminie Łask - miasto. Zabytek Zespół Zabudowy Stacji Kolejowej 1900 - 1902 (zespół - dworzec) zlokalizowany jest w Łask i stanowi atrakcję turystyczną gminy Łask - miasto w powiecie łaski. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.05.2019 roku.

Bezpieczeństwo powiat łaski ELA łódzkie - wybrane jednostki ratownicze OSP i PSP, WOPR oraz Policja łaski


Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Bałuczu w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Bałuczu mieści się w 98-100 Bałucz, 19 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Brzykowie w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Brzykowie mieści się w 98-170 Brzyków, 46 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Buczku w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Buczku mieści się w 98-113 Buczek, ul. Szkolna 1 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Chociwiu w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Chociwiu mieści się w 98-170 Chociw, 102 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Chorzeszowie w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Chorzeszowie mieści się w 98-105 Chorzeszów, 18 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Maleni w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Maleni mieści się w 98-113 Malenia, 16 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Marzeninie w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Marzeninie mieści się w 98-160 Marzenin, ul. Łaska 5 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Pruszkowie w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Pruszkowie mieści się w 98-160 Pruszków, ul. Główna 16 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Sędziejowicach w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Sędziejowicach mieści się w 98-160 Sędziejowice, ul. Łódzka 2 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlcach w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlcach mieści się w 98-160 Siedlce, 29 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Widawie w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Widawie mieści się w 98-170 Widawa, ul. Mickiewicza 24 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Wodzieradach w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Wodzieradach mieści się w 98-105 Wodzierady, 57 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie łaski odpowiada m. in. jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Łasku w ŁÓDZKIE/łaski/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . Ochotnicza Straż Pożarna w Łasku mieści się w 98-100 Łask, ul. Strażacka 4 w powiat łaski ŁÓDZKIE.

POWIATY
Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowicki
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Smartfony Rankingi produktów Cyberpunk2077 Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Zakupy WarszawaZakupy ŁódźZakupy SieradzZakupy Pabianice Samochody Edukacja

Przyczepy samochodowe Akcesoria do przyczep Magazyn o przyczepach Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Szukaj  •   Ogłoszenia •   Regiony •   Przyczepy •   Elektronika •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
PASAŻ HANDLOWY 24H ›
Sklepy online