Brzeziny wiadomości powiat brzeziński EBR wydarzenia z ostatniej chwili łódzkie Kolumna24

Istotne lokalne wiadomości Brzeziny policyjne powiat brzeziński na portalu informacyjnym łódzkie Kolumna24 dla czytelników z ostatniej chwili. Wiadomości powiat brzeziński to informacje z Brzeziny, Dmosin, Jeżów, Rogów, z regionów. Powiat brzeziński ma powierzchnię 358,56 km2, którą zamieszkuje 30 912 mieszkańców (powiat brzeziński z wiadomościami Brzeziny z ostatniej chwili EBR). Gęstość zaludnienia dla powiatu wynosi 86 osób na 1 km2. Odkrywaj z portalem informacyjnym Kolumna24 atrakcje turystyczne Brzeziny i zabytki powiat brzeziński w łódzkie.

Wiadomości BrzezinyWiadomości brzezińskiTemat dniaApteki łódzkieSanepid łódzkiePogoda łódzkie Przyczepy Łódź

Policja KPP Brzeziny: Chciał się wykupić za jazdę na podwójnym gazie Kolumna24

Policja KPP Brzeziny: Chciał się wykupić za jazdę na podwójnym gazie

Policja KPP Brzeziny: Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po pościgu Kolumna24

Policja KPP Brzeziny: Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po pościgu

Opomiarowanie w wersji smart – szansa na oszczędności dla samorządów Kolumna24

Opomiarowanie w wersji smart – szansa na oszczędności dla samorządów

Policja KPP Brzeziny: Brzezińscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem Kolumna24

Policja KPP Brzeziny: Brzezińscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

Eksperci: Zabezpieczenia przeciwpożarowe polskich parkingów podziemnych i tuneli nie są przygotowane na pojazdy elektryczne Kolumna24

Eksperci: Zabezpieczenia przeciwpożarowe polskich parkingów podziemnych i tuneli nie są przygotowane na pojazdy elektryczne

Ogłoszenia pracy brzeziński 01.10.2020 (Czwartek), praca łódzkie od zaraz! Kolumna24

Ogłoszenia pracy brzeziński 01.10.2020 (Czwartek), praca łódzkie od zaraz!

Policja KPP Brzeziny: Wypadek podczas prac polowych Kolumna24

Policja KPP Brzeziny: Wypadek podczas prac polowych

Oferty pracy brzeziński 07.09.2020 (Poniedziałek), praca łódzkie od zaraz! Kolumna24

Oferty pracy brzeziński 07.09.2020 (Poniedziałek), praca łódzkie od zaraz!

Praca powiat brzeziński 26.08.2020 (Środa), oferty pracy łódzkie Kolumna24

Praca powiat brzeziński 26.08.2020 (Środa), oferty pracy łódzkiePrawo a bezpieczeństwo lokalne Brzeziny wiadomości powiat brzeziński


Prawow znaczeniu przedmiotowym czyli objektywnym, prawo jest to nakaz, mający siłę obowiązującą, którego źródłem może być uznana przez mieszkańców Brzeziny, przyrodzone właściwości natury ludzkiej (prawo naturalne czyli ludzkie), ustalony wśród pewnego społeczeństwa zwyczaj (prawo zwyczajowe) i pozytywny przepis, wydany przez zwierzchniczą władzę państwa (ustawa) lub ustalony za wspólną zgodą dwóch czy kilku państw (umowa międzynarodowa). Prawo, wynikające z wyraźnego przepisu władzy zwierzchniczej, zwie się prawem pozytywnym, które zazwyczaj jest także prawem pisanym. Każde prawo, bez względu na źródło swego powstania, musi mieć siłę obowiązującą. Reguła, która mogłaby być kwestjonowaną, stosowaną lub nie stosowaną zależnie od oceny lub dobrej woli strony interesowanej, jest zasadą teoretyczną, filozoficzną lub moralną, lecz nie jest prawem. Siła obowiązująca prawa w Brzezinyach jest to przymus, któremu podlega każdy, kogo prawo dotyczy. Przymus urzeczywistniać się może w różny sposób i w rozmaitych formach, ale zawsze wyraża się w ujemnych skutkach, jakie pociąga za sobą niewykonanie lub przekroczenie prawa przez mieszkańców Brzeziny. Te ujemne skutki zwą się sankcją prawną. Ponieważ ujemne skutki naruszenia prawa są zawsze karą dla sprawcy naruszenia, w związku z tym nazywa się to sankcją karną. Każde prawo posiada sankcję prawną, chociaż nie zawsze kara jest jasno określona i łatwa do zastosowania. Trzeba tylko karę pojmować w obszerniejszym i głębszym jej znaczeniu. Jeśli naród przekracza granice prawa dla zadowolenia np. swej chciwości, to może być i jest zazwyczaj ukarany tak samo, jak złodziej, sięgający po cudzy portfel. W pierwszym wypadku sankcja karna jest aktem historii, w drugim zaś aktem władz państwowych, wymierzających sprawiedliwość. Prawo przepisami swoimi normuje stosunki: między człowiekiem a człowiekiem, między jednostkami ludzkimi jako obywatelami, i państwem jako formą prawną narodu, posiadającego władzę zwierzchniczą, między narodami i państwami. Poza tym prawo normuje specjalne stosunki, wynikające z organizacji Kościoła i obowiązujące jego wyznawców (prawokanoniczne).

Zasady prawne, stosowane u różnych narodów w każdym z powyższych wielkich działów prawa, stanowią przedmiot rozległej nauki prawa i nie mogą być tutaj nawetw s treszczeniu traktowane. O jednym należy pamiętać, że prawo nie jest uniwersalnym szablonem, który moż na zawsze, wszędzie i do wszystkich jednakowo zastosować. Prawo musi odpowiadać charakterowi danego narodu, jego pojęciom religijnym, jego tradycyjnym poglądom i zwyczajom, rozwojowi jego kultury i cywilizacji. Prawo doskonałe na zachodzie, może być fatalnym na wschodzie. Prawo rzymsko-europejskie nieda się pogodzić z cywilizacją japońską lub chińską. Prawo jest produktem odrębnych organizmów narodowych lub grup narodów, wspólną cywilizacją związanych, i w rozmaity sposób pojmuje i wciela w życie powszechną i wieczną ideę sprawiedliwości w Brzezinyach.

W znaczeniu podmiotowym czyli subjektywnym prawo jest to zakres uprawnień, które komuś przysługują z mocy prawa objektywnego. Tak np. przysługujące obywatelowi prawa polityczne, jak oto: prawo wyboru i wybieralności, są prawem w znaczeniu podmiotowym. Przepisy zaś, stanowiące o tym, kto kiedy i w jaki sposób ma wybierać reprezentantów narodu, jest prawem w znaczeniu przedmiotowym. Każdemu prawu (czyli uprawnieniu) odpowiada zawsze stosowny obowiązek. O tej kardynalnej zasadzie, że nie ma prawa bez obowiązku, winno się zawsze pamiętać, gdyż często ci, którzy się praw dobijają, o obowiązki z nimi związane nie troszczą się wcale.

Do strzeżenia prawa powołane jest państwo. Ale funkcji tej państwo nie jest w możności należycie wykonać, jeśli wszyscy obywatele o szacunek dla prawa nie dbają. Żadna konstytucja, żaden ustrój praworządnego państwa, żadne środki administracji sądownictwa nie są zdolne utrwalić panowania prawa, jeśli w duszy każdego obywatela brak będzie poczucia prawa i poszanowania dla jego nakazu.

Prawodawstwo inaczej ustawodawstwo, oznacza z jednej strony władzę wydawania nakazów i przepisów prawnych również dla mieszkańców Brzeziny i lokalnej policji, z drugiej strony zbiór ustaw, w danym państwie obowiązujących. W pierwszym znaczeniu prawodawstwo jest jedną z trzech funkcji władzy zwierzchniej państwa. Rozdział jej od sądownictwa i władzy wykonawczej jest dziś powszechnie uznaną zasadą konstytucyjną. Prawodawstwo w państwach absolutnych jest atrybucją panującego, w państwach konstytucyjnych wykonywane bywa przez Izby prawodawcze, ustalone w konstytucji, i w sposób przez konstytucję przewidziany. Bez zgody tych ciał prawodawczych żadna ustawa do skutku dojść nie może. Dla swej prawomocności powinna ona uzyskać podpis monarchy lub prezydenta, kontr asygnowany przez właściwego ministra, a także ma być należycie ogłoszona. Prawodawstwo w niektórych państwach bywa nieraz wykonywane nie przez reprezentantów narodu, zebranych w Izbach prawodawczych, lecz bezpośrednio przez ogół obywateli.

ZAKUPY
CYBERPUNK 2077 ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD TELEFONY RANKINGI

Wtyczka EURO/DIN do gniazda zapalniczki + włącznik uniwersalny

Akcesoria Motoryzacyjne

Rower eliptyczny EL520 zasilany siłą mięśni

Fitness Cardio

Super Fashion Etui Lumino do Samsung Galaxy S10E

Etui I Pokrowce Do Telefonów

Postal 2 PC, wersja cyfrowa

Gry Pc

TelForceOne Nakładka Liquid Sparkle TPU do Samsung S20 Ultra niebieska

Etui I Pokrowce Do Telefonów

ALONE? VR

Gry Pc
PRACA

Oferty pracy powiat brzeziński 2021 łódzkie - EBR praca od zaraz powiat brzeziński


Najnowsze oferty pracy dla całego powiat brzeziński oraz dla innych miejscowości województwo łódzkie na portalu informacyjnym Kolumna24 online.

Brak ofert pracy dla brzeziński (łódzkie)
Wszystkie oferty...
REGION

Powiat brzeziński jednostki samorządu terytorialnego EBR łódzkie - polityka powiat brzeziński


Załatw urzędową sprawę w Starostwo Powiatowe w Brzezinach w miejscowości 95-060 Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16 Powiat brzeziński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Starosta, powiat, teryt: 1021000.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Brzeziny w miejscowości 95-060 Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16A Powiat brzeziński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1021022.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Dmosin w miejscowości 95-061 Dmosin, Dmosin 9 Powiat brzeziński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1021032.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Jeżów w miejscowości 95-047 Jeżów, ul. Kwiatowa 1 Powiat brzeziński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1021042.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Gminy Rogów w miejscowości 95-063 Rogów, ul. Żeromskiego 23 Powiat brzeziński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Wójt, gmina wiejska, teryt: 1021052.

Załatw urzędową sprawę w Urząd Miasta w Brzezinach w miejscowości 95-060 Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16 Powiat brzeziński w łódzkie, gdzie urzęduje stanowisko: Burmistrz, gmina miejska, teryt: 1021011.

Brzeziny - zabytki i atrakcje turystyczne powiat brzeziński - zwiedzaj i odkrywaj łódzkie


Zwiedzaj i odkrywaj województwo łódzkie razem z portalem informacyjnym Kolumna24. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne usytuowane w powiat brzeziński.

Zwiedzaj Aleja Kasztanowcowa koniec XIX w. w Popień (aleja). Odkryj aleja położony w Popień na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Aleja Kasztanowcowa koniec XIX w. (aleja) zlokalizowany jest w Popień i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.08.1985 roku.

Zwiedzaj Brama 1916 r. w Rogów (brama). Odkryj brama położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Brama 1916 r. (brama) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Brama 1916 r. w Rogów (brama). Odkryj brama położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Brama 1916 r. (brama) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Brama data nieznana w Rogów (brama). Odkryj brama położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Brama data nieznana (brama) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Budynek Elektrowni 1915 r. w Rogów (elektrownia). Odkryj elektrownia położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Budynek Elektrowni 1915 r. (elektrownia) zlokalizowany jest w Rogów Dworcowa 37 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.12.1996 roku.

Zwiedzaj Budynek Zarządu 1924 r. w Rogów (budynek administracyjny). Odkryj budynek administracyjny położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Budynek Zarządu 1924 r. (budynek administracyjny) zlokalizowany jest w Rogów Dworcowa 37 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.12.1996 roku.

Zwiedzaj Chałupa 1800 r. w Przyłęk Duży (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Przyłęk Duży na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Chałupa 1800 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Przyłęk Duży i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.09.1947 roku.

Zwiedzaj Cmentarz 1. poł. XVII w. w Brzeziny (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Cmentarz 1. poł. XVII w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Brzeziny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.02.1995 roku.

Zwiedzaj Cmentarz XVI w. w Kołacinek (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Kołacinek na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Cmentarz XVI w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Kołacinek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.11.1993 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Ewangelicki 2. poł. XIX w. w Adamów (cmentarz protestancki). Odkryj cmentarz protestancki położony w Adamów na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny. Zabytek Cmentarz Ewangelicki 2. poł. XIX w. (cmentarz protestancki) zlokalizowany jest w Adamów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.11.1993 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Mariawitów 1912 r. w Grzmiąca (cmentarz starokatolicki). Odkryj cmentarz starokatolicki położony w Grzmiąca na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny. Zabytek Cmentarz Mariawitów 1912 r. (cmentarz starokatolicki) zlokalizowany jest w Grzmiąca i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.11.1993 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Mariawitów 1907 r. w Wola Cyrusowa (cmentarz starokatolicki). Odkryj cmentarz starokatolicki położony w Wola Cyrusowa na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Cmentarz Mariawitów 1907 r. (cmentarz starokatolicki) zlokalizowany jest w Wola Cyrusowa i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.12.1991 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Mariawitów 1912 r. w Wola Cyrusowa (cmentarz starokatolicki). Odkryj cmentarz starokatolicki położony w Wola Cyrusowa na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Cmentarz Mariawitów 1912 r. (cmentarz starokatolicki) zlokalizowany jest w Wola Cyrusowa i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.02.1994 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Przykościelny 1. poł. XVI w. w Dmosin (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Dmosin na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Cmentarz Przykościelny 1. poł. XVI w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Dmosin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.11.1993 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Przykościelny XIII w. w Jeżów (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Cmentarz Przykościelny XIII w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.02.1995 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Rzymskokatolicki 1. poł. XIX w. w Brzeziny (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Cmentarz Rzymskokatolicki 1. poł. XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Brzeziny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 02.01.1992 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Rzymskokatolicki 1. poł. XIX w. w Dmosin (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Dmosin na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Cmentarz Rzymskokatolicki 1. poł. XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Dmosin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.12.1992 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Rzymskokatolicki 1. poł. XIX w. w Kołacinek (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Kołacinek na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Cmentarz Rzymskokatolicki 1. poł. XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Kołacinek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.12.1991 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Rzymskokatolicki XIX w. w Jeżów (cmentarz rzymskokatolicki). Odkryj cmentarz rzymskokatolicki położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Cmentarz Rzymskokatolicki XIX w. (cmentarz rzymskokatolicki) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.12.1991 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Wojenny Z I Wojny Światowej 1914 r. w Witkowice (cmentarz I wojna światowa). Odkryj cmentarz I wojna światowa położony w Witkowice na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny. Zabytek Cmentarz Wojenny Z I Wojny Światowej 1914 r. (cmentarz I wojna światowa) zlokalizowany jest w Witkowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.01.1994 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Wojenny Z I Wojny Światowej 1915 r. w Józefów (cmentarz I wojna światowa). Odkryj cmentarz I wojna światowa położony w Józefów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Cmentarz Wojenny Z I Wojny Światowej 1915 r. (cmentarz I wojna światowa) zlokalizowany jest w Józefów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.12.1991 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Wojenny Żołnierzy Niemieckich Z I Wojny Światowej 1915 r. w Jeżów (cmentarz I wojna światowa). Odkryj cmentarz I wojna światowa położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Cmentarz Wojenny Żołnierzy Niemieckich Z I Wojny Światowej 1915 r. (cmentarz I wojna światowa) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.11.1993 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Wojenny Żołnierzy Polskich Z Ii Wojny Światowej 1939 r. w Jeżów (cmentarz II wojna światowa). Odkryj cmentarz II wojna światowa położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Cmentarz Wojenny Żołnierzy Polskich Z Ii Wojny Światowej 1939 r. (cmentarz II wojna światowa) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 21.12.1992 roku.

Zwiedzaj Cmentarz Żydowski XVI w. w Brzeziny (cmentarz żydowski). Odkryj cmentarz żydowski położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Cmentarz Żydowski XVI w. (cmentarz żydowski) zlokalizowany jest w Brzeziny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.11.1993 roku.

Zwiedzaj Dom 1910 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1910 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Adama Mickiewicza 7 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 1899 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1899 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Henryka Sienkiewicza 11 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 1902 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1902 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Henryka Sienkiewicza 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 1900 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1900 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Henryka Sienkiewicza 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 1905 r. w Brzeziny (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1905 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Brzeziny Józefa Piłsudskiego 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.03.1977 roku.

Zwiedzaj Dom 1904 r. w Brzeziny (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1904 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Brzeziny Józefa Piłsudskiego 36 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.03.1977 roku.

Zwiedzaj Dom 1904 r. w Brzeziny (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1904 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Brzeziny Józefa Piłsudskiego 41 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.03.1977 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Brzeziny (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Brzeziny Józefa Piłsudskiego 45 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 1895 r. w Brzeziny (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1895 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Brzeziny Romualda Traugutta 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 1902 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1902 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Stanisława Staszica 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 1890 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1890 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Stanisława Staszica 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 1896 - 1903 w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1896 - 1903 (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Stanisława Staszica 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 1909 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1909 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Stefana Okrzei 4 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.10.1998 roku.

Zwiedzaj Dom 1895 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1895 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Świętej Anny 15 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 1904 r. w Brzeziny (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom 1904 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Brzeziny Wojska Polskiego 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Brzeziny (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Brzeziny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom przełom XVIII/XIX w. w Brzeziny (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom przełom XVIII/XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Brzeziny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom 2. ćw. XIX w. w Nagawki (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Nagawki na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Dom 2. ćw. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Nagawki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.05.1972 roku.

Zwiedzaj Dom poł. XIX w. w Jeżów (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Dom poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Jeżów Aleja 3 Maja 18 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.12.1976 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Jeżów (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Jeżów Rawska 9 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.11.1976 roku.

Zwiedzaj Dom 1820 r. w Jeżów (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Dom 1820 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.01.1950 roku.

Zwiedzaj Dom 1. poł. XIX w. w Jeżów (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Dom 1. poł. XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 23.01.1950 roku.

Zwiedzaj Dom Nadleśniczego 1924 r. w Tadzin (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Tadzin na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny. Zabytek Dom Nadleśniczego 1924 r. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Tadzin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.04.2011 roku.

Zwiedzaj Dom, Ob. Sanepid koniec XIX w. w Brzeziny (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom, Ob. Sanepid koniec XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Brzeziny Reformacka 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dom, Ob. Szpital 1910 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dom, Ob. Szpital 1910 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Marii Skłodowskiej-Curie 10 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.02.1993 roku.

Zwiedzaj Dwór 2. poł. XIX w. w Kołacin (dwór). Odkryj dwór położony w Kołacin na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Dwór 2. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Kołacin 3 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.07.1983 roku.

Zwiedzaj Dwór XIX w. w Kołacinek (budynek mieszkalny). Odkryj budynek mieszkalny położony w Kołacinek na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Dwór XIX w. (budynek mieszkalny) zlokalizowany jest w Kołacinek 22 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 06.04.1987 roku.

Zwiedzaj Dwór 2. poł. XIX w. w Osiny (dwór). Odkryj dwór położony w Osiny na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Dwór 2. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Osiny 136 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.07.1983 roku.

Zwiedzaj Dwór 1939 r. w Dąbrowa (dwór). Odkryj dwór położony w Dąbrowa na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Dwór 1939 r. (dwór) zlokalizowany jest w Dąbrowa 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Dwór 1. poł. XIX w. w Jankowice (dwór). Odkryj dwór położony w Jankowice na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Dwór 1. poł. XIX w. (dwór) zlokalizowany jest w Jankowice 24 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 25.07.1982 roku.

Zwiedzaj Dwór koniec XIX w. w Popień (pałac). Odkryj pałac położony w Popień na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Dwór koniec XIX w. (pałac) zlokalizowany jest w Popień i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica pocz. XVIII w. w Brzeziny (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dzwonnica pocz. XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Brzeziny Reformacka 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Brzeziny (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Brzeziny Świętej Anny 51 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.05.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 1. poł. XVIII w. w Brzeziny (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dzwonnica 1. poł. XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Brzeziny Tadeusza Kościuszki 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.11.1960 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica 1929 - 1930 w Brzeziny (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Dzwonnica 1929 - 1930 (dzwonnica) zlokalizowany jest w Brzeziny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Dmosin (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Dmosin na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Dmosin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.05.1967 roku.

Zwiedzaj Dzwonnica XVIII w. w Kołacinek (dzwonnica). Odkryj dzwonnica położony w Kołacinek na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Dzwonnica XVIII w. (dzwonnica) zlokalizowany jest w Kołacinek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.05.1967 roku.

Zwiedzaj Gorzelnia 1916 r. w Rogów (gorzelnia). Odkryj gorzelnia położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Gorzelnia 1916 r. (gorzelnia) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Kamienica 1890 - 1900 w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica 1890 - 1900 (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Berka Joselewicza 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Kamienica 1897 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica 1897 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Henryka Sienkiewicza 6 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Kamienica 1897 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica 1897 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Henryka Sienkiewicza 8 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Kamienica 1910 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica 1910 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Stanisława Moniuszki 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.02.1993 roku.

Zwiedzaj Kamienica 1911 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica 1911 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Świętej Anny 20 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.02.1993 roku.

Zwiedzaj Kamienica 1910 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica 1910 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Świętej Anny 21 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.02.1993 roku.

Zwiedzaj Kamienica 1915 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica 1915 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Świętej Anny 34 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 22.02.1993 roku.

Zwiedzaj Kamienica Z 2 Oficynami 1901 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica Z 2 Oficynami 1901 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Świętej Anny 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Kamienica Z 3 Oficynami 1910 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica Z 3 Oficynami 1910 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Henryka Sienkiewicza 2 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Kamienica Z Oficyną 1902 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica Z Oficyną 1902 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Adama Mickiewicza 10 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Kamienica Z Oficyną 1900 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica Z Oficyną 1900 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Adama Mickiewicza 12 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Kamienica Z Oficyną 1902 - 1903 w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica Z Oficyną 1902 - 1903 (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Henryka Sienkiewicza 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Kamienica Z Oficyną 1882 r. w Brzeziny (kamienica). Odkryj kamienica położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kamienica Z Oficyną 1882 r. (kamienica) zlokalizowany jest w Brzeziny Świętej Anny 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Klasztor pocz. XVIII w. w Brzeziny (klasztor). Odkryj klasztor położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Klasztor pocz. XVIII w. (klasztor) zlokalizowany jest w Brzeziny Reformacka 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 19.11.1960 roku.

Zwiedzaj Kościół Cmentarny Pw. Św. Leonarda 2. poł. XVII w. w Jeżów (kościół). Odkryj kościół położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Kościół Cmentarny Pw. Św. Leonarda 2. poł. XVII w. (kościół) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Filialny Pw. Św. Anny 1719 r. w Brzeziny (kościół). Odkryj kościół położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kościół Filialny Pw. Św. Anny 1719 r. (kościół) zlokalizowany jest w Brzeziny Świętej Anny 51 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Klasztorny Bernardynek Pw. Świętego Ducha 1739 r. w Brzeziny (kościół). Odkryj kościół położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kościół Klasztorny Bernardynek Pw. Świętego Ducha 1739 r. (kościół) zlokalizowany jest w Brzeziny Tadeusza Kościuszki 13 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 12.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Podwyższenia Krzyża przełom XIV/XV w. w Brzeziny (kościół). Odkryj kościół położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kościół Parafialny Pw. Podwyższenia Krzyża przełom XIV/XV w. (kościół) zlokalizowany jest w Brzeziny Tadeusza Kościuszki 48 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Andrzeja Apostoła 1728 r. w Dmosin (kościół). Odkryj kościół położony w Dmosin na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Andrzeja Apostoła 1728 r. (kościół) zlokalizowany jest w Dmosin 57 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.05.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Św. Józefa 1907 - 1914 w Jeżów (kościół). Odkryj kościół położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Św. Józefa 1907 - 1914 (kościół) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.12.1976 roku.

Zwiedzaj Kościół Parafialny Pw. Wszystkich Świętych XVIII w. w Kołacinek (kościół). Odkryj kościół położony w Kołacinek na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Kościół Parafialny Pw. Wszystkich Świętych XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Kołacinek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.05.1967 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Podwyższenia Krzyża Świętego 1908 - 1911 w Grzmiąca (kościół). Odkryj kościół położony w Grzmiąca na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny. Zabytek Kościół Pw. Podwyższenia Krzyża Świętego 1908 - 1911 (kościół) zlokalizowany jest w Grzmiąca 74 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 03.06.2009 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Św. Andrzeja XVI w. w Jeżów (kościół). Odkryj kościół położony w Jeżów na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Kościół Pw. Św. Andrzeja XVI w. (kościół) zlokalizowany jest w Jeżów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.09.1947 roku.

Zwiedzaj Kościół Pw. Św. Franciszka pocz. XVIII w. w Brzeziny (kościół). Odkryj kościół położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Kościół Pw. Św. Franciszka pocz. XVIII w. (kościół) zlokalizowany jest w Brzeziny Reformacka 1 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 10.09.1947 roku.

Zwiedzaj Linia Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa Mazowiecka-Biała Rawska 1914 r. w Rogów (linia kolejowa). Odkryj linia kolejowa położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Linia Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa Mazowiecka-Biała Rawska 1914 r. (linia kolejowa) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 31.12.1996 roku.

Zwiedzaj Mogiła Zbiorowa Ludności Cywilnej Z Ii Wojny Światowej 1939 r. w Dąbrowa Mszadelska (cmentarz II wojna światowa). Odkryj cmentarz II wojna światowa położony w Dąbrowa Mszadelska na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Mogiła Zbiorowa Ludności Cywilnej Z Ii Wojny Światowej 1939 r. (cmentarz II wojna światowa) zlokalizowany jest w Dąbrowa Mszadelska i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 17.11.1994 roku.

Zwiedzaj Obora 1916 r. w Rogów (obora). Odkryj obora położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Obora 1916 r. (obora) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Oficyna pocz. XX w. w Brzeziny (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Oficyna pocz. XX w. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Brzeziny Józefa Piłsudskiego 49 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.03.1977 roku.

Zwiedzaj Oficyna Kamienicy 1911 r. w Brzeziny (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Oficyna Kamienicy 1911 r. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Brzeziny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Oficyna Mieszkalna koniec XIX w. w Brzeziny (oficyna mieszkalna). Odkryj oficyna mieszkalna położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Oficyna Mieszkalna koniec XIX w. (oficyna mieszkalna) zlokalizowany jest w Brzeziny Reformacka 7 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 24.12.1997 roku.

Zwiedzaj Ogrodzenie Z Bramą Wjazdową 1900 - 1903 w Brzeziny (mur/ogrodzenie). Odkryj mur/ogrodzenie położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Ogrodzenie Z Bramą Wjazdową 1900 - 1903 (mur/ogrodzenie) zlokalizowany jest w Brzeziny Józefa Piłsudskiego 49 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.05.2018 roku.

Zwiedzaj Otoczenie w Tadzin (Otoczenie zabytku). Odkryj Otoczenie zabytku położony w Tadzin na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny. Zabytek Otoczenie (Otoczenie zabytku) zlokalizowany jest w Tadzin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 18.04.2011 roku.

Zwiedzaj Park koniec XIX w. w Popień (park). Odkryj park położony w Popień na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Park koniec XIX w. (park) zlokalizowany jest w Popień i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Park koniec XIX w. w Rogów (park). Odkryj park położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Park koniec XIX w. (park) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Park Podworski 2. poł. XIX w. w Kołacinek (park). Odkryj park położony w Kołacinek na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Park Podworski 2. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Kołacinek i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.06.1981 roku.

Zwiedzaj Park Podworski 1930 - 1940 w Dąbrowa (park). Odkryj park położony w Dąbrowa na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Park Podworski 1930 - 1940 (park) zlokalizowany jest w Dąbrowa i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Park Podworski przełom XIX/XX w. w Jankowice (park). Odkryj park położony w Jankowice na terenie powiat brzeziński w gminie Jeżów. Zabytek Park Podworski przełom XIX/XX w. (park) zlokalizowany jest w Jankowice i stanowi atrakcję turystyczną gminy Jeżów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 01.06.1984 roku.

Zwiedzaj Park Podworski, Krajobrazowy pocz. XIX w. w Osiny (park). Odkryj park położony w Osiny na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Park Podworski, Krajobrazowy pocz. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Osiny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 20.06.1981 roku.

Zwiedzaj Park Willowy pocz. XX w. w Tworzyjanki (park). Odkryj park położony w Tworzyjanki na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny. Zabytek Park Willowy pocz. XX w. (park) zlokalizowany jest w Tworzyjanki i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Park Z Aleją Dojazdową 1. poł. XIX w. w Kołacin (park). Odkryj park położony w Kołacin na terenie powiat brzeziński w gminie Dmosin. Zabytek Park Z Aleją Dojazdową 1. poł. XIX w. (park) zlokalizowany jest w Kołacin i stanowi atrakcję turystyczną gminy Dmosin w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 16.09.1978 roku.

Zwiedzaj Pałac 1916 r. w Rogów (pałac). Odkryj pałac położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Pałac 1916 r. (pałac) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Pałacyk, Ob. Muzeum Regionalne 1903 r. w Brzeziny (pałac). Odkryj pałac położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Pałacyk, Ob. Muzeum Regionalne 1903 r. (pałac) zlokalizowany jest w Brzeziny Józefa Piłsudskiego 49 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.09.1976 roku.

Zwiedzaj Plebania 1890 r. w Brzeziny (plebania). Odkryj plebania położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Plebania 1890 r. (plebania) zlokalizowany jest w Brzeziny Tadeusza Kościuszki 48 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 29.03.1977 roku.

Zwiedzaj Spichlerz 1916 r. w Rogów (spichlerz (folwarczny/chłopski)). Odkryj spichlerz (folwarczny/chłopski) położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Spichlerz 1916 r. (spichlerz (folwarczny/chłopski)) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Stodoła I 1916 r. w Rogów (stodoła). Odkryj stodoła położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Stodoła I 1916 r. (stodoła) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Stodoła Ii 1916 r. w Rogów (stodoła). Odkryj stodoła położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Stodoła Ii 1916 r. (stodoła) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Zwiedzaj Układ Miasta data nieznana w Brzeziny (miasto). Odkryj miasto położony w Brzeziny na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny (gm. miejska). Zabytek Układ Miasta data nieznana (miasto) zlokalizowany jest w Brzeziny i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny (gm. miejska) w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 30.03.1984 roku.

Zwiedzaj Willa pocz. XX w. w Tworzyjanki (willa). Odkryj willa położony w Tworzyjanki na terenie powiat brzeziński w gminie Brzeziny. Zabytek Willa pocz. XX w. (willa) zlokalizowany jest w Tworzyjanki 9 i stanowi atrakcję turystyczną gminy Brzeziny w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 28.07.1983 roku.

Zwiedzaj Zespół Pałacowy I Folwarczny 1916 r. w Rogów (zespół - gorzelnia). Odkryj zespół - gorzelnia położony w Rogów na terenie powiat brzeziński w gminie Rogów. Zabytek Zespół Pałacowy I Folwarczny 1916 r. (zespół - gorzelnia) zlokalizowany jest w Rogów i stanowi atrakcję turystyczną gminy Rogów w powiecie brzeziński. Ta atrakcja turystyczna została wpisana do rejestru zabytków w 08.11.1978 roku.

Bezpieczeństwo powiat brzeziński EBR łódzkie - wybrane jednostki ratownicze OSP i PSP, WOPR oraz Policja brzeziński


Za bezpieczeństwo w powiecie brzeziński odpowiada m. in. jednostka OSP Brzeziny w ŁÓDZKIE/brzeziński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . OSP Brzeziny mieści się w 95-060 Brzeziny, ul. Reformacka 9 w powiat brzeziński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie brzeziński odpowiada m. in. jednostka OSP Dmosin w ŁÓDZKIE/brzeziński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . OSP Dmosin mieści się w 95-061 Dmosin, 10 w powiat brzeziński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie brzeziński odpowiada m. in. jednostka OSP Helenów w ŁÓDZKIE/brzeziński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . OSP Helenów mieści się w 95-060 Helenów, 8 w powiat brzeziński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie brzeziński odpowiada m. in. jednostka OSP Jeżów w ŁÓDZKIE/brzeziński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo chemiczne , Ratownictwo ekologiczne , Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . OSP Jeżów mieści się w 95-047 Jeżów, ul. Wojska Polskiego 6a w powiat brzeziński ŁÓDZKIE.

Za bezpieczeństwo w powiecie brzeziński odpowiada m. in. jednostka OSP Rogów w ŁÓDZKIE/brzeziński/Wszystkie
Ochotnicza Straż Pożarna specjalizuje się w Ratownictwo poszukiwawcze , Ratownictwo podczas pożarów , Ratownictwo techniczne , Ratownictwo medyczne . OSP Rogów mieści się w 95-063 Rogów, ul. Strażacka 4 w powiat brzeziński ŁÓDZKIE.

POWIATY
Wiadomości bełchatowski Wiadomości brzeziński Wiadomości kutnowski Wiadomości opoczyński Wiadomości pabianicki Wiadomości pajęczański Wiadomości piotrkowski Wiadomości poddębicki Wiadomości radomszczański Wiadomości rawski Wiadomości sieradzki Wiadomości skierniewicki Wiadomości tomaszowski Wiadomości wieluński Wiadomości wieruszowski Wiadomości zduńskowolski Wiadomości zgierski Wiadomości łaski Wiadomości łęczycki Wiadomości Łódź Wiadomości łódzki wschodni Wiadomości łowicki
Temat dnia Polecane Polityka Wybory2023 Wybory PE Pogoda Łask Łódź Sieradz

Zakupy i oferty Rankingi produktów Smartfony Komputery Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Ubezpieczenia Regiony sklep Caravaning

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Pogoda  •   Wybory2023•   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Szukaj  
SPRZĘT FITNESS CARDIO
Sklepy online