ŁÓDZKIE

Przyczepki Samochodowe: przewóz materiałów zgodnie z prawem

Marcin Jankowski  •  24 kwietnia 2017 (15:17)
Przyczepki samochodowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują prostej i szybkiej możliwości transportu dowolnego ładunku. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród kierowców ponieważ w większości przypadków do ich holowania wystarczą uprawnienia kategorii B. Jednak przed transportem przedmiotów wielkogabarytowych warto zapoznać się z przepisami o ruchu drogowym, jeśli planujesz przewozić ładunek niestandardowy.
Przyczepki Samochodowe: przewóz materiałów zgodnie z prawem
Zdjęcie: © Kolumna24/Wypożyczalnia Przyczep i Lawet   

Przyczepki Samochodowe: o czym pamiętać przed wyruszeniem w drogę?


Przed wyruszeniem w trasę zapoznaj się z kilkoma zasadami jak bezpiecznie i nie narażając się na mandaty przewozić wielkogabarytowe ładunki. Pewna część zasad tutaj opisanych tyczy się pojazdów ciężarowych, jednak i tak warto mieć je na uwadze. Kluczową sprawą jest waga przewożonych rzeczy. Masa całego przewożonego ładunku nie może przekraczać masy ładowności jaka została określona przez producenta i jednocześnie wbita w dowód rejestracyjny pojazdu. Uwaga nie mylić tej właściwości z dopuszczalną masą całkowitą pojazdu, która jest sumą masy własnej pojazdu i ładowności. W tym miejscu można wspomnieć jeszcze o tym, że nie każda przyczepa nadaje się do przewożenia wszystkiego ale jest to raczej oczywiste i nie będziemy dalej rozwijać tego wątku.

Ważną uwagą przy załadunku towarów na dowolny pojazd przeznaczony do transportu to umiejętne umiejscowienie przewożonych przedmiotów w taki sposób, aby stateczność przyczepy samochodowej nie została naruszona. Chodzi tu przede wszystkim o to, że ciężkie rzeczy staramy się rozłożyć równomiernie na całej powierzchni skrzyni załadunkowej lub jeśli jest to objętościowo mała rzecz ale ciężka, wkładamy wprost na wysokość osi. Żaden z przewożonych przedmiotów nie powinien zasłaniać Ci widoczności podczas jazdy ani zakrywać wszelkich oznaczeń umieszczonych na pojeździe, w tym świateł.

Nie mniej ważną kwestią podczas transportu towarów ponad gabarytowych jest ich odpowiednie zamocowanie do powierzchni ładunkowej, tak aby nic nie spadło podczas przewożenia. Gwarancją bezpieczeństwa są dobrze zapięte pasy mocujące w przypadku dużych przedmiotów tak aby podczas jazdy towar się nie przesuwał i nie utrudniał Ci jazdy. W przypadku materiałów sypkich, warto od góry przykryć je plandeką aby z koleji nic nie wysypywało się na jezdnię drogi i na samochody jadące za Tobą.

W przypadku towarów długich lub szerokich występują pewne ograniczenia co do ich przewożenia. Pamiętaj o tym, że całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem powinna być mniejsza lub równa 2,55 metra a w przypadku przekroczenia tej wartości nie więcej niż 3 metry. Ponadto przewożąc ładunek na przyczepie samochodowej nie powinien on wystawać po jej obręb więcej niż 23 centymetry z każdej strony. Również z tyłu przewożony ładunek nie może wystawać więcej niż 2 metry. Jeśli okaże się, że taka sytuacja ma miejsce, należy z boku oznaczyć wystający ładunek pomarańczową tarczą a z tyłu tarczą w biało - czerwone pasy. Ładunek, który przewozisz może mieć maksymalną wysokość 4 metry licząc od podłoża jezdni (suma wysokości przyczepy i wysokości ładunku).
Lokalizacja Centrum Przyczep na mapie:
#transport #przyczepki #motoryzacja #dmc
Przyczepy Samochodowe: Pielęgnacja i Konserwacja Pojazdu
ŁÓDZKIE

Przyczepy Samochodowe: Pielęgnacja i Konserwacja Pojazdu

instrukcja obslugi eksploatacja przyczepy lekkie neptun
ŁÓDZKIE

Instrukcja obsługi i eksploatacji przyczep lekkich Neptun

przyczepy samochodowe na OLX nowe lekkie sprzedaz
ŁÓDZKIE

Przyczepy Samochodowe na OLX: nowe lekkie pojazdy do transportu

wypozyczalnia przyczep samochodowych i lawety w lasku
ŁÓDZKIE

Wypożyczalnia Przyczep Samochodowych i Lawety w Łasku i okolicy

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24