ŁÓDZKIE

Przyczepki Samochodowe: jak wybrać najlepszą dla siebie

Marcin Jankowski  •  24 kwietnia 2017 (15:15)
Przed kupnem przyczepy samochodowej musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy abyś potem mógł bez przeszkód przewozić na co dzień ponad gabarytowe przedmioty samemu. Dobór odpowiedniej jakościowo przyczepy będzie Twoim jednorazowym wydatkiem na lata, który przy dużej ilości transportów zwróci się bardzo szybko. Zatem warto o tym pamiętać aby w przyszłości nikogo nie spotkała nie miła niespodzianka na drodze podczas przewożenia towarów.
Przyczepki Samochodowe: jak wybrać najlepszą dla siebie
Zdjęcie: © Kolumna24/Wypożyczalnia Przyczep i Lawet   

Jaka przyczepa samochodowa będzie odpowiednia dla Ciebie?


Jeśli planujesz często przewozić ponad gabarytowe przedmioty warto zastanowić się nad kupnem własnej przyczepy samochodowej. To wydatek, który przy odpowiednim użytkowaniu zwróci Ci się dość szybko. Zazwyczaj większość osób zainteresowanych jest zakupem lekkich przyczep towarowych, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kilogramów. Charakteryzują się one niewielką wagą oraz stosunkowo dużymi wymiarami i ładownością umożliwiającą przewożenie większych towarów.

Wiele producentów ma własne rozmiary swoich produktów jednak standardowo można wyróżnić te o wymiarach zbliżonych - długość 3m i szerokość 1.5m. Oczywiście wartości te mogą się nieznacznie różnić od modelu. Każda przyczepka może być opcjonalnie wyposażona w plandekę, która pozwoli ochronić ładunek przed deszczem lub innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Przyczepy Samochodowe: Wymagania prawne jakie trzeba spełnić aby móc ciągnąć


Ważnym aspektem posiadania własnego środka transportu towarów jakim jest przyczepka, jej posiadacze muszą zwrócić uwagę także na uwarunkowania prawne. Wiele osób, które poraz pierwszy korzysta z przyczep samochodowych nie posiada odpowiedniej wiedzy związanej z przepisami ruchu drogowego umożliwiającymi ciągnięcie przyczep. Warto więc zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku zestawu pojazdów aby móc się poruszać na drodze z prawem jazdy z kategorię B, DMC czyli Dopuszczalna Masa Całowita zestawu nie może przekraczać 3,5 tony. W przypadku kiedy planujesz zakupić przyczepę samochodową lekką czyli taką, której Dopuszczalna Masa Całkowita (DMC) nie przekracza 750 kilogramów jedynym wymaganiem jakie musisz spełnić to posiadać prawo jazdy kategorii B. Taka przyczepka nie musi być także wyposażona w hamulec najazdowy.

Czym jest dopuszczalna masa całkowita pojazdu? Wartość ta pojawia się przy każdym pojeździe, który posiada dowód rejestracyjny. Pamiętaj o tym, że DMC czyli wspomniana wartość to masa własna pojazdu + masa ładunku. Wartość tą można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym w polu oznaczonym F.1.

Dużym atutem dla osób kupujących nową lekką przyczepę samochodową będzie fakt, że nabywcy nie będą zmuszeni do przechodzenia pierwszego ani okresowego przeglądu technicznego. Nowe przyczepy, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kilogramów, automatycznie posiadają pierwszy przegląd techniczny producenta. Natomiast z rocznych przeglądów technicznych przyczepki takie są zwolnione. Oczywiście wiąże się to z ograniczeniem kosztów użytkowania takiego pojazdu.

Liczę na to, że poradnik ten wyjaśnił Ci wiele rzeczy, o których wcześniej nie miałeś/aś wiedzy. Jeśli nadal ktokolwiek ma pytania związane w tym zakresie, zachęcam do rejestracji w serwisie i dodania komentarza z pytaniem. Żadne z nich nie pozostanie bez odpowiedzi.
Lokalizacja Centrum Przyczep na mapie:
#przyczepki #towary #transport #motoryzacja #dmc #prawojazdy #przepisy #neptun #porady #masa
Przyczepy Samochodowe: Pielęgnacja i Konserwacja Pojazdu
ŁÓDZKIE

Przyczepy Samochodowe: Pielęgnacja i Konserwacja Pojazdu

instrukcja obslugi eksploatacja przyczepy lekkie neptun
ŁÓDZKIE

Instrukcja obsługi i eksploatacji przyczep lekkich Neptun

przyczepy samochodowe na OLX nowe lekkie sprzedaz
ŁÓDZKIE

Przyczepy Samochodowe na OLX: nowe lekkie pojazdy do transportu

wypozyczalnia przyczep samochodowych i lawety w lasku
ŁÓDZKIE

Wypożyczalnia Przyczep Samochodowych i Lawety w Łasku i okolicy

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24