WIADOMOŚCIFINANSEŁASKPOGODAPRZYCZEPYOGŁOSZENIA
PRZYCZEPY SAMOCHODOWE/KEMPINGOWE

Portugalia: Wyjazd Przyczepą Kempingową i Wrażenia z Podróży

Marcin Jankowski 24 listopada 2017 (13:06)
Z punktu widzenia Polaków, Portugalia położona jest na samym krańcu Europy... Wyjazd przyczepą kempingową na Półwysep Iberyjski wiąże się z wielogodzinną podróżą przez Niemcy, Francję i Hiszpanię. Łącznie jest to około 40 godzin samej tylko jazdy. Docierając do Portugalii, widok z za okna samochodu bardzo przypomina krajobraz południowych Włoch czy Cypru przejeżdżając jej środkową część ze wschodu na zachód. W okresie letnim wysokie temperatury sprawiają, że dookoła widoczna jest spalona gleba z wysuszoną roślinnością, która odżywa w okresie jesiennym... a w oddali natomiast znajdują się niewielkie gospodarstwa domowe wymalowane na biało.

Portugalia z Przyczepą Kempingową dla Polaków


Z praktycznych porad dla podróżnych w Portugalii. Pewnym problemem, który od razu można odczuć przy pierwszym kontakcie z mieszkańcami Portugalii, to trudności w komunikacji. Większość Portugalczyków posługuje się językiem francuskim a nie angielskim w kontaktach z turystami. Trochę łatwiej będą miały osoby, które posiadają już podstawy języka hiszpańskiego bądź włoskiego. Wyłapanie poszczególnych słów pozwala zrozumieć cały tok wypowiedzi.

OGŁOSZENIA PRZYCZEP NA KOLUMNA24

Publikuj Własne Ogłoszenia Lokalne Bezpłatnie na Stronie Internetowej Gazeta Kolumna24. Promuj Swoje Oferty w Różnych Kategoriach jak Motoryzacja, Praca, Nieruchomości i Inne. Sprzedawaj Przyczepki Towarowe na Internetowej Moto Giełdzie...
Dodaj Ogłoszenie Teraz!


Jeśli planujecie pokonywać duże odległości z przyczepą kempingową od razu musicie zdecydować się na jazdę autostradami. Zjeżdżając z dróg szybkiego ruchu do miejscowości położonych wzdłuż nich, spora ich część ulokowana jest na wzgórzach z siecią wąskich i krętych dróg lokalnych. Komfort jazdy autostradami jest tym większy, że panuje na nich bardzo mały ruch nawet w ciągu godzin szczytu.

Zawsze powtarzam, że najdroższe z wyjazdów za granicę są opłaty autostradowe i benzyna. W samej Portugalii są one trochę mniejsze bądź zbliżone jak w Hiszpanii. Pod tym względem jednak przejazd przez Francję autostradami jest najmniej opłacalny, za to umożliwia nam pokonanie dużych dystansów w szybkim czasie.

Opłaty autostradowe w Portugalii realizujemy na kilka sposobów. Można wykupić wcześniej specjalną kartę prepaid z urządzeniem przypominającym polski ViaToll. Innym praktycznym rozwiązaniem jest rejestracja numeru samochodu osobowego wraz z kartą kredytową na pierwszej bramce autostradowej oznaczonej znakami Foreigners (Dla obcokrajowców). Następnie, przy przekraczaniu kolejnych punktów opłat, odpowiednia stawka za przejazd naliczana i pobierana jest automatycznie przez system rozpoznający dany samochód osobowy.

W samej Hiszpanii pewnym utrudnieniem dla turystów z przyczepami kempingowymi będą parkingi z małą przestrzenią. Trzeba dobrze się naszukać aby znaleźć wygodne miejsce do postoju z wieloma miejscami ponieważ spora ich część zajęta jest przez samochody ciężarowe.

Cennik noclegów w Portugalii i Francji: Nocowanie z Przyczepą Kempingową


W zależności od standardu noclegu, w Portugalii trzeba liczyć około 5 - 6 Euro na osobę za noc pobytu na polu kempingowym w okresie jesienno - zimowym (samochód + przyczepa kempingowa + dostęp do elektryczności). Na podobne ceny natrafimy we Francji w mniej uczęszczanych ośrodkach wypoczynkowych. Mimo późnego okresu temperatura w tych krajach oscyluje w ciągu dnia pomiędzy 16 a 25 stopni.

Cena Diesel (ceny poglądowe ze stacji benzynowych wzdłuż autostrady):

- Francja: około 1.30 - 1.40 Euro/litr
- Hiszpania: około 1.12 Euro/litr
- Portugalia: około 1.30 - 1.40 Euro/litr
TAGI
europa francja hiszpania kempingowe podroze podróż poradnik portugalia przyczepa turystyka
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
POPULARNE
›  Przyczepy Kempingowe: Jaki Układ Wnętrza Przyczepy jest Najlepszy?
›  Przyczepa Kempingowa: O Czym Pamiętać Przed Wyjazdem w Europę?
›  Holowanie Przyczepy Przepisy 2017. Kierowcy z Kategorią B Prawa Jazdy.
›  Rejestracja Przyczepy Samochodowej w Wydziale Komunikacji od A do Z
›  Caravaning Salon. Święto Podróżowania Przyczepami Kempingowymi w Niemczech
›  Zestaw Pojazdów na 26 Metrów czyli Jak (Nie)Transportować Towarów
›  Portugalia: Wyjazd Przyczepą Kempingową i Wrażenia z Podróży
›  Przyczepa Samochodowa: Jak Wybrać Najlepszy Model do Naszych Potrzeb
›  Przyczepki Samochodowe: Instrukcja Użytkowania i Konserwacji. Dobre Praktyki Użytkowników
›  Przyczepy Kempingowe: Jaką Przyczepę Kupić? Na co Zwracać Uwagę?
›  Zaczep do Przyczepki Samochodowej i Wtyczka 7 Pin. Rodzaje i Mocowanie na Dyszlu
›  Prowadzenie Przyczepy Samochodowej: Załadowanej Towarem i na Pusto
OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIA LOKALNE
Publikuj Własne Ogłoszenia Lokalne Bezpłatnie w Serwisie Informacyjnym Kolumna24. Promuj Swoje Oferty w Różnych Kategoriach Tematycznych jak Motoryzacja, Praca, Nieruchomości i Inne.
Dodaj Ogłoszenie Teraz
OPINIE
›  Zestaw Pojazdów na 26 Metrów czyli Jak (Nie)Transportować Towarów przez anonimowo
›  Przyczepy Kempingowe: Jaką Przyczepę Kupić? Na co Zwracać Uwagę? przez kolumna24
MIASTA
WrocławBydgoszczToruńLublinGorzów WielkopolskiZielona GóraŁódźKrakówWarszawaOpoleRzeszówBiałystokGdańskKatowiceKielceOlsztynPoznańSzczecin
WIADOMOŚCI PRZYCZEPY
O Serwisie Prywatność Regulamin Mapa Serwisu Kontakt Pomoc
© 2017 Kolumna24 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Facebook   Twitter   YouTube   Google+
Facebook  /  Zaloguj się  /  Załóż Konto
GAZETA//KOLUMNA
24