Pozycjonowanie stron internetowych - SEO poradniki wyszukiwarki WWW Kolumna24

Na przygotowanie i wdrożenie serwisu internetowego, który przyniesie Ci dochody, mówiąc wprost - będziesz na nim zarabiał - potrzeba czasu. To nie tak, że uruchamiając serwis kolumna24.pl.pl liczyłem na to, że będzie on odwiedzany natychmiast przez setki tysięcy czytelników każdego miesiąca. Pamiętaj, że przy tworzeniu serwisu internetowego nie ma rzeczy mniej i bardziej ważnych. Poszczególne elementy składają się na całość i pozwolą Ci w końcu zacząć zarabiać. To trochę jak z budową domu. Każdy wie, że podstawą są fundamenty, ale co z tego jak wybudujesz krzywe ściany bądź dziurawy dach?! Taki dom okaże się ostatecznie bezużyteczny...

Instalacja, logowanie i aktualizacja WordPress

Instalacja, logowanie i aktualizacja WordPress

Zainteresuj klienta i bądź z nim w stałym kontakcie – Akademia PR Commplace

Zainteresuj klienta i bądź z nim w stałym kontakcie – Akademia PR Commplace

Konkurencja lokalna – jak wyróżnić się w swojej okolicy?

Konkurencja lokalna – jak wyróżnić się w swojej okolicy?

1

Dlaczego trzeba pozycjonować firmową stronę www czy bloga tematycznego? Dlaczego serwis Kolumna24.pl generuje dużą liczbę odwiedzin?


W moim przekonaniu oprócz dobrze napisanej strony www pod kątem programistycznym (HTML,CSS,JS,PHP,MySQL) dużą rolę przy pozycjonowaniu stron internetowych odgrywa także jej treść czyli to wszystko co chcemy przekazać naszemu czytelnikowi: zdjęcia, filmy, infografiki lub teksty. Im będą one bardziej interesujące i zoptymalizowane dla użytkowników, tym częściej będą zdobywały nowych odbiorców. Jednocześnie zachęcam Cię do bezpłatnego dodawania wpisów o różnych wydarzeniach motoryzacyjnych w serwisie informacyjnym kolumna24.pl. Po założeniu konta i zalogowaniu się, masz możliwość dodanie za darmo wpisu, który będzie wyświetlany w katalogu wydarzeń.

Tworzenie własnego serwisu internetowego należy rozpocząć od znalezienia ciekawego pomysłu, jego dokładnej analizy, a następnie przejść do wdrożenia. Samo opublikowanie strony www na serwerze i podpięcie domeny, od pierwszych dni nie przyniesie Ci popularności ponieważ nikt nie będzie wiedział, że Twoja strona internetowa istnieje - no może poza Tobą i Twoimi znajomymi. Dlatego drugim ważnym etapem jest promocja i pozycjonowanie Twojego wydarzenia motoryzacyjnego w wyszukiwarkach. W tym i kolejnych artykułach opublikowanych na moim blogu dowiesz się wszystkiego krok po kroku - jak od zera stworzyć i wypromować popularny serwis internetowy.

Stworzenie serwisu internetowego (napisanie kodu HTML/CSS/JS) to połowa sukcesu. Przed Tobą drugi etap prac czyli promocja strony www w internecie. Zdobywanie wysokich pozycji w wyszukiwarkach internetowych będzie wymagało poświęcenia czasu oraz regularnych prac nad optymalizacją kodu i treści, a także ciągłego szukania nowych rozwiązań ułatwiających Ci promowanie strony internetowej i zdobywania nowych czytelników czy klientów Twojej firmy tak jak to ma miejsce w przypadku serwisu kolumna24.pl.pl - a może jedno i drugie. Na każdym kroku można powtarzać oklepane slogany, że dzisiaj firma nie widoczna w internecie nie odniesie sukcesu, ale uwierzcie mi że tak właśnie jest - 80% moich klientów zapoznało się z ofertą mojego sklepu stacjonarnego w internecie!

To właśnie w cyfrowym świecie zdobywam kolejnych odbiorców moich produktów, którzy z łatwością mogą zapoznać się z ofertą nowych przyczep samochodowych do kupienia. Od samego początku dywersyfikuję kanały promocji jednak najważniejszym z nich jest strona www, która odgrywa w marketingu internetowym pierwszoplanową rolę. Wiem, że to ja mam wpływ co się na niej znajdzie, kiedy i w dodatku nie muszę płacić za dodanie kolejnych ofert, jak ma to miejsce na wybranych serwisach ogłoszeniowych. Dlatego tak ważne jest dla mnie, aby moją witrynę internetową kolumna24.pl.pl można było łatwo znaleźć w wyszukiwarkach internetowych takich jak n.: Google. Swoje doświadczenie w marketingu internetowym budowałem w oparciu o wiele pomniejszych projektów, z mniejszymi lub większymi sukcesami. To co się nauczyłem przez ten czas zaowocowało i pozwoliło mi wypromować moją firmę w internecie, a w zasadzie sprzedawać kolejne produkty... Dla przykładu powiem, że prowadząc własny sklep warto poświęcić więcej czasu na przygotowanie bogatych w treść opisów produktów - w moim przypadku są to opisy przyczepek samochodowych - które rzetelnie przedstawią jego charakterystykę. Ale o tym więcej w dalszej części tej publikacji.

Struktura serwisu oraz aspekt techniczny w promowaniu stron internetowych w Google na przykładzie Kolumna24.pl


Całą stronę kolumna24.pl.pl stworzyłem sam z wykorzystaniem interpretowanych języków kodowania: HTML/CSS/JS oraz PHP i MySQL. Od początku założenie było takie aby na stronie znalazły się dwa podstawowe działy - jeden z artykułami tematycznymi (blog), a drugi z prezentacją produktów w formie katalogu z wyszukiwarką. Z jednej strony można było je połączyć w jedną całość i rozdzielić je odpowiednimi tagami oraz kategoriami, jednak ja podjąłem decyzję o rozdzieleniu ich na dwie odrębne sekcje. Na dalszym etapie planowania doszedł dział wydarzeń motoryzacyjnych w formie społecznościowej tzn. każdy czytelnik może dodać własny zlot motocyklowy, zlot caravaningowy czy wyścig w danym regionie i nim zarządzać, dodając np. relację live. Jest to mała podpowiedź dla Ciebie, że również Ty możesz na swojej stronie internetowej, którą promujesz wśród swoich czytelników, utworzyć podobną sekcję aby wygenerować dodatkowy ruch osób potencjalnie zainteresowanych produktami w branży, w której prowadzisz firmę.

Zabierając się do kodowania serwisu internetowego, od strony technicznej założyłem sobie aby czas ładowania strony był jak najkrótszy, layout serwisu był responsywny i automatycznie dostosowywał się do mobile oraz żeby sam kod strony był w miarę zoptymalizowany pod SEO. Dużym wyzwaniem było poradzenie sobie z optymalizacją grafik i multimediów. Choć moja strona nie jest typowo sklepem internetowym to jednak praktycznie na każdej podstronie znajduje się promocja poszczególnych produktów, a więc nie mogło zabraknąć ich wizualnej prezentacji.

Optymalizacja zdjęć i gragiki na stronie internetowej. Na stronie kolumna24.pl.pl znajdziesz dwa rozmiary zdjęć. Pierwsze, na podstronach z zapowiedziami artykułów lub produktów, zdjęcie o rozmiarze 400 pikseli na 150 pikseli. Jest to wycięta miniatura ze zdjęcia głównego. Drugie zdjęcie, które znajduje się już na podstronie docelowej czyli z artykułem lub opisem produktu, ma rozmiar 600 pikseli szerokości i 450 pikseli wysokości lub więcej. Starałem się, aby każde zdjęcie automatycznie dostosowywało się do szerokości wyświetlacza, jednak maksymalnie miało szerokość 400 bądź 600 pikseli i wyświetlało się w oryginalnych rozmiarach i tym samym nie było zbytnio rozciągnięte. Można powiedzieć, że cały układ strony internetowej kolumna24.pl.pl został przygotowany pod osadzone zdjęcia. W celu szybkiego ładowania strony, każde zdjęcie zostało zoptymalizowane do 80% swojej oryginalnej jakości, a przez to zmniejszony został rozmiar danego pliku. Czynność tą wykonasz w każdym programie graficznym. Ja wykorzystuję IrfanView gdzie kadruję fotografie oraz zapisuję je w zmniejszonym rozmiarze. Moim zdaniem jest to optymalny rozmiar dla zdjęć, aby jednocześnie wyświetlać je na urządzeniach przenośnych oraz dużych monitorach, nie tracąc przy tym walorów wizualnych. Tą samą zasadę stosuję w przypadku galerii zdjęć dołączanych do artykułów lub kart produktów.

Drugą ważną sprawą podczas kodowania serwisu jest stworzenie takiego układu serwisu, z pomocą kaskadowych styli CSS oczywiście, aby to najważniejsze moduły z treścią znajdowały się w kodzie strony jako pierwsze z nagłówkiem H1 włącznie, a nie belka z logo i menu nawigacyjnym powielana na każdej podstronie. Najprościej wykonać jest to poprzez odpowiednie nadanie styli CSS dla wybranych elementów. Ponadto ważnym elementem jest aby cały układ był responsywny czyli dostosowywał się do szerokości urządzenia na jakim jest wyświetlany. Najprościej wykonać to także z pomocą kaskadowych styli CSS, które warto osadzić bezpośrednio na stronie, po wcześniejszym ich skompresowaniu. Ja w swoim projekcie internetowym przygotowałem praktycznie dla każdej podstrony oddzielny plik z kodem CSS aby niepotrzebnie nie zaśmiecać go elementami, które akurat nie występują w danej sekcji.

Marketing: Indeksowanie stron internetowych w GoogleIndeksowanie serwisu internetowego to moment kiedy każda podstrona zostaje pobrana do bazy danych wyszukiwarki Google aby potem być odpowiednio wyświetlana w wynikach wyszukiwania tzw. SERP. To podczas indeksacji Twoja strona jest oceniana na podstawie wielu czynników rankingowych na podstawie budowy strony www. Postaraj się odpowiednio zoptymalizować swój serwis aby przyśpieszyć proces indeksowania w Google i poprawić swoją pozycję w wyszukiwarce.

Jak do tej pory największa wyszukiwarka stron internetowych na świecie Google nie zdradziła algorytmów indeksowania. Zazwyczaj do opinii publicznej przedostają się jedynie sugestie jakimi powinni się kierować pozycjonerzy i twórcy stron www. Za indeksowanie stron odpowiada specjalny program, który podąża poprzez sieć internetową, podążając linkami umieszczonymi na stronach internetowych. Praca takiego robota jest ciągła, który podąża na wielu stronach. Wniosek z tego jest taki, że im więcej linków zewnętrznych prowadzi do Twojego bloga tym więcej jest możliwości, że zostanie on zaindeksowany w krótkim czasie. Oprócz rozbudowanych treści na stronie, to właśnie linki mają między innymi znaczenie w ustaleniu pozycji Twojej strony w rankingu Google.

Kolosalne znaczenie przy pozycjonowaniu stron ma także struktura samej strony internetowej. Nie tylko linki zewnętrzne, nie tylko duża ilość artykułów ale także przemyślana ilość znaczników HTML.

<!DOCTYPE html>

<html lang="pl"><head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

<title>Tytuł podstrony widoczny w wyszukiwarce Google 65 znaków</title>

<meta name="description" content="Opis strony widoczny w wyszukiwarce 150 znaków" />

<meta name="HandheldFriendly" content="true" />

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1,maximum-scale=1">

<meta name="robots" content="index,follow" />

</head><body>

</body></html>


Wykorzystaj tytuł strony oraz jej opis aby wzbudzić zainteresowanie czytelnika Wyszukując dowolne strony w wyszukiwarce pierwsze na co zwracamy wybierając stronę do odwiedzenia to tytuł strony oraz jej opis, które znacząco ułatwiają nam określenie co na danej stronie się znajduje. Kiedy okazuje się, że tematyka strony jest nie wyczerpująca lub znacząco odbiega od tego co znajdowało się w opisie natychmiast opuszczamy dany serwis internetowy.

Pamiętajmy, że każda podstrona w naszym serwisie internetowym powinna posiadać unikalny ciąg znaków, w którym będą umieszczone słowa kluczowe. Tytuł podstrony powinien także jasno wskazywać co na danej stronie się znajduje. Zwróć uwagę na poniższą grafikę przedstawiającą wyniki wyszukiwania dla zapytania kolumna24.pl.pl. Pomimo tego, że w znaczniku <title>Tytuł strony</title> umieszczone zostało słowo kolumna24.pl.pl pierw jednak znajdują się ważniejsze słowa kluczowe, które jasno informują czytelnika jaka tematyka przeważa na danej stronie internetowej. Również jeśli prześledzisz każdą podstronę zauważysz, że nigdy nie powtarza się ten sam tytuł oraz opis description umieszczony w tagu <meta name="decription" content="Opis podstrony" />.

Ze względów praktycznych tytuł strony internetowej powinien składać się maksymalnie z 65 znaków, natomiast opis czyli tekst w znaczniku description maksymalnie ze 150 znaków. Dlaczego tylko tyle? Bo tylko tyle znaków Google wyświetla w wynikach wyszukiwania. Jest to jednak zupełnie wystarczająca ilość znaków aby przykładowo umieścić tytuł artykułu oraz skrócony opis artykułu. Tworząc tytuł oraz opis, postaraj się zachęcić użytkowników wyszukiwarek aby to właśnie Twoją stronę internetową odwiedzili a nie konkurencji. Dlatego nie przesadzaj także z ilością słów kluczowych ponieważ tekst ten musi być zrozumiały dla czytelnika a nie tylko dla robota indeksującego treść.

Nagłówki i wyróżnienia ważnych fragmentów na stronie internetowej Bardzo często w kodzie strony internetowej umieszcza się nagłówki z tytułem artykułu lub podtytułami oraz pogrubienia wybranych słów aby zwrócić uwagę czytelników na ważniejsze fragmenty. Ma to także ogromne znaczenie przy optymalizacji strony www ponieważ teksty umieszczone w odpowiednich znacznikach dają sygnał wyszukiwarkom przy określaniu wyników wyszukiwania.

Większe znaczenie ma słowo kluczowe umieszczone w znaczniku <h1></h1> niż tylko pogrubione <b></b>. Jednak pamiętaj o tym, że wspomniany nagłówek <h1> może wystąpić tylko raz na danej podstronie i zarezerwowany jest dla najważniejszej sentencji. Najczęściej używa się go przy tytule artykułu lub na innych podstronach umieszczając jej nazwę. Natomiast używanie nagłówków <h2></h2> czy <h3></h3> nie wymaga od nas trzymania się określonej ilości wystąpień. Najlepiej zaprojektować strukturę strony internetowej w ten sposób aby występowały one chronologicznie od największego najmniejszego na wzór struktury książki drukowanej.

Znaczniki schema.org poprawią widoczność Twojej strony internetowej Znaczniki schema.org to elementy ułatwiające robotom indeksującym wyszukiwarek internetowych zrozumienie treści opublikowanych na danej stronie internetowej.Prawdopodobnie najczęściej wykorzystywanym kodem schema.org będzie ten odpowiedzialny za oznaczenie artykułu i jego poszczególnych elementów.

<script type="application/ld+json"> { "@context": "http://schema.org", "@type": "NewsArticle", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage", "@id":"https://kolumna24.pl.pl/adres-url-podstrony.html" }, "headline": "Tytuł podstrony", "image": { "@type": "ImageObject", "url": "http://domena.pl/zdjecie-artykul.jpg", "width": 900, "height": 600 }, "datePublished": "2017-01-02 12:00:00", "dateModified": "2017-01-02 12:10:00", "author": { "@type": "Person", "name": "Imie Nazwisko" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "kolumna24.pl.pl", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "http://kolumna24.pl/logo.jpg", "width": 205, "height": 35 } }, "description": "Opis description" } </script>


Taki oto odpowiednio dostosowany kod wstawiamy w sekcji pomiędzy <head></head>.

Mapa serwisu znacząco poprawia indeksację wszystkich podstron Mapa serwisu to ważny element każdej strony internetowej, w tym również serwisu informacyjnego kolumna24.pl.pl. Rozróżniamy dwie wersje - jedną jako specjalnie przygotowany plik XML ze znacznikami wprost dla wyszukiwarek internetowych oraz drugą jako podstrona, na której umieszczone są jedynie linki do wszystkich opublikowanych wcześniej artykułów. Ta druga wersja stanowi także dobry punkt wyjściowy dla Twoich czytelników.

Standardowa mapa serwisu w postaci pliku XML nazywa się sitemap.xml i umieszcza się ją w katalogu głównym czyli domena.pl/sitemap.xml. W jej zestawieniu powinny się znaleźć wszystkie adresy URL podstron jakie zostały udostępnione dla Twoich czytelników. Oto przykładowa struktura takiego pliku gdzie element <url></url> jest powtarzalny dla każdego adresu URL:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?> <urlset xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9 http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9/sitemap.xsd">

<url>

<loc>http://www.kolumna24.pl</loc>

<lastmod>2017-01-01</lastmod>

<changefreq>weekly</changefreq>

<priority>1.0</priority>

</url>

</urlset>


Jeśli po przeczytaniu dotychczasowych informacji o pozycjonowaniu i zarazem promowaniu stron internetowych w wyszukiwarce Google, to wszystko wydaje się dla Ciebie dużym wyzwaniem to nie przejmuj się. W przypadku budowania wysokich pozycji w wyszilowarce dużą rolę odgrywa czas i możesz wprowadzać poszczególne zmiany pojedyncze obserwując zmiany. Im tematyka Twojego serwisu będzie bardziej konkurencyjna, tym więcej czasu potrzeba aby znalazł się on wysoko w SERPach. Z moich obserwacji wynika, że nowe domeny internetowe, dopiero co zarejestrowane, dosyć powoli zyskują w rankingu. Dopiero utrzymanie domeny dłużej i jej odnowienie po roku na kolejny okres sprawia, że Google zaczyna widzieć potencjał w danym serwisie, a ten łatwiej wskakuje na wysokie pozycje na różne zapytania kierowane do wyszukiwarek internetowych przez użytkowników poszukujących wiarygodnych informacji. Przedłużenie domeny jest swoistym sygnałem dla Google, że autor serwisu chce nadal go rozwijać i przekazywać ceną wiedzę - tak jak ma to miejsce w przypadku serwisu kolumna24.pl.pl - i warto promować taki serwis. Trzeba zauważyć, że wiele domen kupowanych jest jedynie na jeden rok i nie przedłużanych, a po tym czasie cały serwis ulega zamknięciu.

Jeśli przzeszliśmy do omawiania kwestii domen internetowych, to w tym miejscu powiem, dlaczego nie jestem zwolennikiem tworzenia dodatkowych subdomen, a jedynie utrzymywaniiu contentu na domenie głównej. Załóżmy, że od dłuższego czasu prowadzisz stronę w domenie główne, poświęciłeś czas i środki na jej optymalizację i pozycjonowanie i co najważniejsze generujesz na niej zadowalający Cię ruch czytelników. Przyszedł Ci jednak pomysł na uruchomienie drugiej strony i podjąłeś decyzję, że zrobisz to na subdomenie. Musisz jednak wiedzieć, że wyszukiwarka internetowa potraktuje Twój nowy serwis w subdomenie jako nową i niezależną stronę internetową bez żadnej wartości. Przez to będziesz zmuszony do poświęcenia takiego samego czasu na pozycjonowanie i promocję strony w subdomenie jak tej prowadzonej na głównej domenie. W zasadzie będziesz musiał zaangażować ten sam czas i środki, co według mnie mija się z celem. Przemyśl tą decyzję czy warto tak robić!

Content marketing: optymalizacja treści strony www Content marketing zakłada przygotowanie wartościowej i unikalnej treści na naszą firmową stronę internetową. Warto poznać zasady jej przygotowania i narzędzia pomocne w jej tworzeniu aby osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcesz aby Twoje artykuły znajdowały się wysoko w rankingu wyszukiwarki Google możesz sobie pomóc także odpowiednio przygotowaną treścią. Warto zauważyć, że artykuły liczące od 3 000 do 5 000 znaków są najmniej czytanymi przez użytkowników. W związku z tym należy się postarać aby składały się one z około 8 000 znaków i więcej. Optymalnym jednak rozmiarem dla artykułów, jeśli liczyć na pierwsze miejsca w Google, to publikacje liczące około 20 000 znaków lu odpowiednio 2 000 słów. Strony, które zawierają zbliżoną ilość znaków na poszczególnych podstronach mają szansę aby znaleźć się w Google nawet na pierwszym miejscu na odpowiednie zapytanie. W ten sposób stworzysz wartościowe artykuły, które na dłużej zaangażują Twoich czytelników, a to będzie sygnałem dla Google, że warto umieszczać Twoją stronę www wysoko w wynikach wyszukiwania. Nie będę się powtarzał ale zaznaczę, że Twój artykuł w pierwszej kolejności powinien być tworzony dla użytkowników a nie dla wyszukiwarki. Mam tu na myśli, że powinien być: logiczny, bez błędów gramatycznych oraz ortograficznych, posiadać unikalną i niekopiowaną treść oraz wnosić wątek edukacyjny czyli rozwiązywać jakiś problem.

Dobrze przygotowany artykuł to taki który posiada w swojej treści także odpowiednio dobrane słowa kluczowe. Czym one są i jak je wybrać? Słowo kluczowe to nic innego jak frazy, które są wpisywane przez użytkowników w wyszukiwarce internetowej do znalezienia informacji. Najlepszymi narzędziami pomocnymi w dobraniu odpowiednich słów kluczowych są Google AdWords Keyword Planner oraz Google Trends. Wybierając słowo kluczowe sugerujemy się branżą w jakiej działamy a następnie ilością wyszukiwań a także konkurencją dla danego słowa kluczowego. Im większa konkurencja tym trudniej przebić się na wysokie pozycje co jest samo w sobie zrozumiałe. Ale jak to wszytko sprawdzić?! Załóżmy, że chcemy stworzyć stronę www na temat krzesła. W Keyword Plannerze wpisujemy hasło krzesło i w wyniku analizy otrzymujemy informację na zakładce Propozycje słów kluczowych, że jest ono wyszukiwane średnio 5 000 razy w miesiącu. Oczywiście im większa liczba tym lepiej. Poniżej analizowanego hasła dostajemy dalszą propozycję słów kluczowych składających się z kilku wyrazów. Zaleca się obecnie dobór bardziej rozbudowanych słów kluczowych ponieważ mimo tego, że są one mniej razy wyszukiwane to jednak stosując wiele takich haseł jednocześnie zwiększamy szansę na wysokie pozycje. Aby sprawdzić konkurencję na daną frazę przechodzimy do wyszukiwarki Google i wpisujemy sprawdzane słowo kluczowe. Dla frazy krzesło otrzymujemy przeszło 3 000 000 wyników (to bardzo dużo) ale już dla hasła krzesło obrotowe tych wyników jest znacząco mniej bo przeszło 700 000. Analizując w ten sposób wiele haseł najtrafniej opisujących Twój produkt/stronę www/firmę znajdziesz takie słowa kluczowe, które będą często wyszukiwane i będą miały małą konkurencję.

Mając przygotowaną listę słów kluczowych, które najlepiej opisują Twoją firmę czy produkt należy je wykorzystać w tworzeniu treści artykułu. Na pewno słowo kluczowe musi znaleźć się w tytule oraz kilkukrotnie w samej treści. Warto także korzystać ze znacznika pogrubienia aby wyeksponować poszczególne słowa kluczowe. Pisząc artykuł pamiętaj, że tworzysz go dla czytelnika czyli zbyt duża liczba słów kluczowych na pewno pogorszy sprawę niż polepszy a samo Google może potraktować dany artykuł jako spam i usunąć taką podstronę z wyników wyszukiwania.

Nie mniej ważne jest abyś artykuły na swojej stronie internetowej publikował regularnie tzn. chociaż raz w tygodniu. Osobiście zalecałbym robić to częściej a to z dwóch powodów. Po pierwsze regularnie pojawiające się nowe treści na stronie internetowej pozwalają ocenić Google, że strona ta jest doceniana przez autora i warto ją promować. Po drugie publikując artykuły zyskujesz nowe słowa kluczowe, które pozwolą wygenerować Ci ruch na stronie www.

Mając pewność, że optymalnie przygotowaliśmy nasz artykuł możemy teraz skorzystać ze specjalnie przygotowanego przez Google narzędzia, które pozwoli nam zaindeksować naszą podstronę/stronę www w kilka minut. Po wpisaniu linka prowadzącego do danej podstrony, robot indeksujący odwiedzi ją a ta w niedługim czasie będzie widoczna w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu nie będziemy musieli oczekiwać na odwiedziny robota indeksującego w nieskończoność. Pierw załóż swoje konto na Google a następnie przejdź na stronę Google Webmaster Tools. Jest to konsola, na której wyświetlane są informacje o Twojej stronie www w taki sposób w jaki jest widoczna przez Google. Jeśli korzystasz po raz pierwszy z tego narzędzia, pierw musisz przejść proces dodawania nowej witryny do konsoli. Jeśli już to zrobiłeś przejdź do zakładki Indeksowanie > Pobierz jako Google. Znajduje się tam prosty formularz, w którym musisz umieścić adres URL Twojej podstrony, następnie kliknij przycisk Pobierz. Po przetworzeniu adresu URL poniżej formularza ukarzę się wpis z przyciskiem Prześlij do indeksu, po jego wybraniu zostanie wyświetlone okno, na którym mamy do wyboru dwie opcje: jeśli chcemy zaindeksować pojedynczy artykuł wybieramy pozycję pierwszą i naciskamy przycisk OK. Wa taki oto prosty sposób nasza strona www będzie automatycznie widoczna w Google dla naszych czytelników. Miesięcznie w ten sposób możemy zaindeksować 500 podstron naszego serwisu internetowego a więc dla średniej wielkości witryny jest to zupełnie wystarczająca ilość.

Jak dodać nowe wydarzenie na stronie internetowej kolumna24.pl i dlaczego warto to robić?


Pozycjonowanie dowolnego wydarzenia czy strony internetowej oraz jej optymalizacja - całościowo działania określane jako SEO (ang. Search Engine Optimization) - to proces ciągły wymagający poświęcenia od Ciebie czasu na wprowadzanie ciągłych zmian. Warto więc spisywać sobie wszystkie zadania w jednym miejscu, a następnie odchaczać już te wykonane. Jedynym minusem SEO jest to, że na efekty naszych prac będziemy musieli poczekać. Wszystko zależy jak szybko nasza strona internetowa zostanie zaindeksowana przez robota wyszukiwarki, jak dużą masz konkurencję w branży oraz jak szybko zostanie zaktualizowany ranking stron w wyszukiwarca. Może to trwać kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy... Tutaj nie ma żadnej reguły. Dlatego nie czekaj tylko już dziś wyróżnij swoją stronę internetową z pośród milionów innych, które z Tobą konkurują, dzięki serwisowi internetowemu kolumna24.pl.pl Na mojej stronie znajdziesz dwa gotowe rozwiązania społecznościowe stworzone dla osób działających w branży motoryzacyjnej, ale nie tylko, umożliwiające łatwe promowanie.

Będąc zarejestrowanym użytkownikiem strony kolumna24.pl możesz prowadzić swój profil społecznościowy, na którym dodasz opis Twojej firmy oraz link do serwisu internetowego. Ponadto będziesz mógł bez żadnych ograniczeń publikować ciekawe zdjęcia Twoich produktów w tzw. chmurze i dzielić się z innymi czytelnikami wartościowymi treściami. Wszystko zostało podzielone na kilka kategorii tematycznych, a poszczególne profile użytkowników serwisu promowane są na stronie głównej oraz wybranych podstronach mojego serwisu. Dodawaj także dowolne wydarzenia motoryzacyjne - zloty motocyklowe, zloty caravaningowe, targi motoryzacyjne czy wiadomości o wyścigach samochodowych, i promuj je w wyszukiwarce internetowej w poszczególnych miastach i regionach Polski, razem z serwisem kolumna24.pl.pl. Potencjalnie każdy zlot motocyklowy czy inne wydarzenie motoryzacyjne lokalnie organizowane w dowolnej miejscowości w Polsce przyciąga wielu mieszkańców dlatego warto o nim informować w różnych miejscach w sieci. Właśnie dla organizatorów takich wydarzeń został przygotowany ten poradnik, aby mogli dowiedzieć się jak promować swoje wydarzenie w internecie wykorzystując w tym celu stronę internetową kolumna24.pl.pl i dlaczego warto to robić!

Podróżowanie przyczepami kempingowymi w Polsce nie jest tak popularne jak w innych krajach Europy, chociażby w Niemczech, Holandii czy Skandynawii. Nie zmienia to faktu, że Polacy szukają informacji o interesujących wydarzeniach związanych z caravaningiem czyli podróżowaniu kamperami i przyczepami kempingowymi. Na mojej stronie znajdziesz kilka artykułów tematycznych o przyczepach turystycznych z praktycznymi poradami przed wyjazdem na wakacje. Jako, że nie ograniczam się jedynie do tematyki lekkich przyczepek samochodowych, znajdiesz tutaj informacje o zlotach caravaningowych organizowanych w różnych rejonach turystycznych w Polsce.

Na czym polega pozycjonowanie i promowanie stron internetowych w wyszukiwarce internetowej Google. Idea powstania artykułu opisującego sukces serwisu internetowego kolumna24.pl poświęconego motoryzacji - blog o przyczepki samochodowe, przyczepy kempingowe oraz samochody.

Każdy serwis internetowy czy sklep internetowy, który zostanie uruchomiony w internecie na dowolny temat i z dowolnym asortymentem, powinien zostać głęboko przemyślany pod kątem przygotowania (wykorzystania odpowiednich technologii internetowych, doboru materiałów) oraz celów jakie zamierzamy osiągnąć. Na moim blogu chcę odkryć dla Was to czego nie udało się Wam poznać w ogólnodostępnej literaturze poświęconej marketingowi internetowemu. Główną ideą jaka przyświecała mi przy tworzeniu tej strony www z obszernym materiałem o pozycjonowaniu i optymalizacji stron www, było przygotowanie publikacji, która pozwoli wszystkim poznać metody budowania wysokiej pozycji Twojej firmy w internecie i promowania różnych wydarzeń, których jesteś organizatorem.

Samo programowanie oraz uruchomienie serwisu internetowego na dowolny temat jest połową sukcesu. Tak naprawdę, czy strona internetowa odniesie sukces zależy także to jak duża grupa osób się o niej dowie czyli jak dużo swojego czasu poświęcisz na promowanie serwisu internetowego w wyszukiwarkach i na portalach społecznościowych. Dlatego nie mogło zabraknąć bardzo obszernej wiedzy z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron www, które są podstawą do osiągnięcia tego celu. W większości, opublikowane artykuły tworzone były jako poradnikowe dla początkujących czytelników czyli dopiero zaczynających swoją przygodę ze światem technologii internetowych.

Dlaczego blog, a nie książka? Jak pewnie już zauważyliście lub dopiero to odkryjecie po zapoznaniu się z wybranymi artykułami, objętość opublikowanego materiału na moim blogu pozwoliła by wydać obszerną książkę dla czytelnika szukającego nowych inspiracji. Jednak na samym początku podjąłem decyzję, że cała zebrana moja wiedza będzie dostępna w internecie na ogólnodostępnym blogu dla wszystkich, a szczególnie dla nowo powstałych firm czy osób amatorsko prowadzących strony internetowe. Mimo wszystko nie chciałbym się na samym początku zamykać w pewnych ramach i nakierować się jedynie na czytelnika książkowego czy z konkretnej kategorii tematycznej. Drugą kwestią jest fakt, że wydanie publikacji książkowej zabiera dużo czasu, a to z kolei prowadzi do tego, że w momencie często zasób informacji jest zdezaktualizowany. Ponadto wprowadzenie wszelkich zmian, doprecyzowanie pewnych kwestii czy dodanie nowego materiału w krótkim czasie jest już zupełnie niemożliwe, inaczej niż na blogu. Czytelnik musi sobie uświadomić fakt, że jeśli chodzi o zasady pozycjonowania to wszystko ulega ciągłym zmianom i jest to proces ciągły.

Osiągając wysokie pozycje w wynikach wyszukiwarki Google na różne zapytania związane z motoryzacją, a w szczególności na hasła przyczepy samochodowe, pyszedł czas na nowe wyzwanie. Tym razem celem na najbliższy okres jest zdobycie pierwszej dziesiątki na ogólne hasło Łask bez long tailów dla podlinkowanego artykułu na blogu kolumna24.pl. Czy mi się uda tak wypozycjonować stronę w Google? Czas pokaże... Odwiedzajcie moją stronę na bieżąco i śledźcie wyniki dotychczasowych prac na stronie związanych z SEO.

Dzięki własnym doświadczeniom w prowadzeniu innych serwisów internetowych i kontaktu z osobami zarządzającymi własnymi projektami internetowymi, doszedłem do wniosku, że nadal jest bardzo duże zapotrzebowanie na szczegółową wiedzę z zakresu tworzenia, optymalizacji i skutecznego pozycjonowania stron www w internecie, który obecnie zmienia się w kierunku mobile. Blog ten mimo bardzo dużej konkurencji, należy także traktować jako formę budowania własnej marki w internecie i powinien skupić szeroką społeczność pozycjonerów w celu wymiany własnych doświadczeń i wiedzy dla początkujących. Dlatego zachęcam wszystkich czytelników do aktywnego komentowania poszczególnych artykułów co pozwoli znacząco wzbogacić poszczególne publikacje przez autorskie spojrzenie innych czytelników mojego bloga na różne zagadnienia...

Moim zdaniem, jeśli chcesz stworzyć dobrą stronę internetową czy bloga tematycznego takiego jak kolumna24.pl.pl, który będzie odwiedzany regularnie przez czytelników, musisz docelowo przygotować naprawdę wartościowe i interesujące źródło wiedzy na wybrany temat. Jeśli posiadasz zdolności pisarskie i łatwość przekazywania wiedzy innym, z dużą pewnością odniesiesz sukces w internecie. Natomiast jeśli publikowane przez Ciebie artykuły będą mało treściwe i niewiele będziesz w nich przekazywał wiedzy praktycznej, a wręcz powielał innych, czytelnicy prędzej czy później zapomną o Twoim blogu bo znajdą to samo gdzie indziej! A jakie jest Twoje zdanie na temat? Co sądzisz o moich metodach promowania strony internetowej w Google? Zostaw komentarz, a jeśli podoba Ci się ten blog to podziel się z nim na swoim profilu społecznościowym...
Wiadomości Euro2021 Newsroom Wybory2023 Łódź Sieradz ZduńskaWola Zdrowie Biznes Samochody

Zdrowie Placówki medyczne Poradniki zdrowie Ochrona zdrowia Zakupy zdrowie

Biznes i finanse Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Zakupy i oferty Zegarki Meble Dom i ogród Survival Zdrowie i uroda

Laptopy Magazyn Dell MSI Samsung Lenovo Wszystkie modele

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Regiony sklep Caravaning

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Polityka prywatności Regulamin serwisu Artykuły Kategorie Produkty Regiony Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Samochody   •   Meble •   Euro2021 •   Przyczepy •   Regiony •   Praca •   Biznes •   Zdrowie•   Zakupy •   MagLap •   Laptopy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  MagLap