Kolumna24 Logo

Kolumna24

Strażak Sam
 
OPINIE

Podstawki pod świece mogą być niebezpieczne.

Na rynku występuje wiele podstawek pod świece. Wykonane są z przeróżnych materiałów, często są to materiały, które nie nadają się do zastosowania pod świece ze względów bezpieczeństwa.
Podstawki pod świece mogą być niebezpieczne.
Zdjęcie: © tajniak/ilustracyjne   
Okazuje się bowiem iż produkowane są podstawki z drewna, które mogą stanąć w płomieniach, gdy świeca wypali się do końca przy okazji płomień może przejść na inne przedmioty znajdujące się w pobliżu i nieszczęście gotowe. Dlatego nie jest wskazane używanie drewnianych podstawek, szczególnie gdy nie ma nikogo w pobliżu palącej się świecy. Podobnie sytuacja wygląda w wypadku podstawek z materiałowymi dodatkami które również mogą się zapalić i spowodować pożar. Także szklane podstawki mogą być niebezpieczne. Pod wpływem wysokiej temperatury szkło może pęknąć, a świeca przewróci się i płomień przejdzie na kolejne przedmioty.
Najtrwalszym materiałem i najpewniejszym dla podstawek jest ceramika - Przykładowe podstawki pod świece z ceramiki. Ceramika jest odporna na ogień, łatwo się ją czyści, jest elegancka i możemy być pewni iż podczas dopalania się świecy jej trwałość zapewni nam bezpieczeństwo gdy świeca wypali się już do końca. Należy jednak pamiętać iż nigdy nie należy zostawiać zapalonej świecy bez nadzoru, nawet jeśli świeca pali się na podstawce.
Nie bez znaczenia również jest sama świeczka. Często ozdobne świece mają w sobie zatopione różne dekoracyjne elementy np. ziarna kawy. Tutaj można obejrzeć przykłady jak wyglądają te świeczki. Takich świec nie należy wypalać do końca i absolutnie zostawiać bez nadzoru. Ozdoby takie mogą się zająć ogniem. Świeczki te są oczywiście bardzo ładne i można je bezpiecznie palić zachowując podstawy bezpieczeństwa.

Nie tylko aspekt estetyczny się liczy...

Podstawki ceramiczne przyozdobią każde wnętrze, zarówno klasyczne jak i nowoczesne. Szczególnie polecane są podstawki, które wykonano z białej glinki o wysokiej zawartości kaolinu. Dzięki temu podstawki są o wiele trwalsze. Podstawki ceramiczne występują w wielu kształtach i kolorach. Dzięki temu bez problemu dopasujemy podstawkę do wnętrza. Wybierając podstawkę dobrze jest znać średnicę świecy, gdyż może się okazać że podstawka nie będzie przystosowana do wielkości danej świecy. Podstawka pod świecę oszczędzi nam uciążliwego czyszczenia naszych mebli. Jest to główny powód dla którego kupujemy podstawki. Są ozdobą samą w sobie, wykonuje się je nie tylko na wzór płaskiego talerza, ale również tworzone są bardzo wymyślne kształty. Podstawki to piękna ozdoba do naszych wnętrz. Niektórzy używają ich nie tylko do palenia świec ale także jako ładny pojemnik na różne przedmioty np. w przedpokoju posłużyć nam może jako miejsce na klucze i dokumenty, w kuchni jako talerz na owoce a w salonie na stoliku jako talerz na ciasta lub cukierki. Jeśli jednak stosujemy je w celu odizolowania świecy od podłoża, na którym się znajduje, to zwróćmy uwagę na materiał z jakiego są wykonane, by bezpiecznie palić nasz ulubione świeczki.
WSZYSTKIE POSTY
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!