O zdrowiu człowieka Logo

O zdrowiu człowieka

Interesuje się zdrowiem człowieka, a szczególnie psychologią i zaburzeniami emocjonalnymi.
 
OPINIE

Gabinet dentystyczny - jak wybrać dobrze?

Stomatologia w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie. Mimo to wiele osób wizyty u dentysty się boi. Tymczasem aby wizyta przebiegła w sposób miły dla pacjenta trzeba wybrać odpowiedni gabinet dentystyczny. Jakie cechy ma dobry dentysta? Czym kierować się podczas wyboru gabinetu?
 Gabinet dentystyczny - jak wybrać dobrze?
Zdjęcie: © ppcc1/ilustracyjne   
Przede wszystkim warto spojrzeć na zachowanie samego lekarza. To w końcu dentysta stawia diagnozę oraz prowadzi proces ewentualnego leczenia. Obecna stomatologia jest bardzo rozwinięta, przynajmniej w stosunku do tej sprzed 20 czy 30 lat. Nie trzeba się już martwić o takie kwestie jak skuteczne znieczulenie, co dla pacjentów jest niezwykle ważne. Poza tym zdecydowana większość stomatologów jest dobrze przygotowana do pracy z pacjentami zdenerwowanymi i zestresowanymi. Warto na to oczywiście zwrócić uwagę wybierając gabinet.

Profesjonalnym dentystą jest lekarz wzbudzający zaufanie, który dysponuje odpowiednią wiedzą medyczną oraz potrafi zbudować dobrą relację lekarz-pacjent. Dodatkowym autem jest cierpliwość. W dobrym gabinecie uwagę powinno zwracać już przyjazne nastawienie ze strony recepcjonistki. W przypadku małych pacjentów często stosowane są tzw. wizyty adaptacyjne, a więc wprowadzające. Dobry gabinet stomatologiczny zapewnia pacjentowi pełen komfort nie tylko w czasie trwania wizyty, ale i podczas oczekiwania na swoją kolej.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę wybierając dentystę i gabinet stomatologiczny? Liczy się przede wszystkim czystość i sterylność. Dotyczy to zarówno samego gabinetu, jak i nawet toalety dla pacjentów. Pacjent pod żadnym pozorem siadając na fotelu dentystycznym nie powinien widzieć żadnych śladów obecności po poprzedniej osobie - wacików, krwi czy chusteczek.
WSZYSTKIE POSTY
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!