Mentalny Logo

Mentalny

Interesuje się szeroko pojętą przedsiębiorczością i biznesem. Staram się poszerzać swoją wiedzę z zakresu inwestycji, oszczędzania oraz reklamy online. W wolnych chwilach prowadzę kilka serwisów o tematyce finansów i biznesu (m.in. soskredyt.pl - forum o mądrym pożyczaniu i oddłużąniu, kantorywalut.pl - porównywarka internetowych kantorów walut oraz skarbnica wiedzy z zakresu wymiany walut, kwop.pl - portal o tematyce podatków i niskiej kwoty wolnej od podatku oraz e-bs.pl - portal o finansach osobistych), gram w piłkę nożną, skacze ze spadochronem oraz spotykam się ze znajomymi. Moim wielkim marzeniem jest osiągnięcie pasywnego przychodu z wynajmu mieszkań, a także posiadanie firmy, zatrudniającej minimum kilkunastu pracowników :)
 
OPINIE

Gdzie najlepiej wymieniać waluty?

W naszych portfelach, bardzo często możemy spotkać waluty z różnych krajów. Coraz częściej wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje, spora część przedsiębiorców zaczyna współpracować z zagranicznymi partnerami itp. Ponadto po wejściu naszego kraju w struktury Unii Europejskiej, bardzo dużo naszych rodaków podjęło pracę w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji. W związku z tym, Polacy coraz częściej sprzedają lub kupują obcą walutę. Mamy na to kilka sposobów, ale każdy chciałby dokonać transakcji przewalutowania w taki sposób, aby była ona jak najbardziej korzystna.
Gdzie najlepiej wymieniać waluty?
Zdjęcie: © mentalny/ilustracyjne   
Wymiana walut najczęściej kojarzy nam się z kantorami stacjonarnymi lub bankami. To właśnie w tych miejscach najczęściej wymieniamy złotówki na euro, funty czy franki i odwrotnie. Jednakże od kilku lat, mamy jeszcze jedną możliwość. Możemy wymieniać waluty za pośrednictwem kantorów internetowych. Pojawia się ich coraz więcej, oferując nam bardzo korzystne kursy. Dlatego to właśnie w kantorach internetowych najbardziej kalkuluje się kupowanie bądź sprzedawanie walut. Poniżej prosty przykład.

Załóżmy że osoba która pracuje w Wielkiej Brytanii przyjechała do Polski na urlop i przywiozła za sobą 2 000 funtów. Może z nimi iść do banku PKO BP i tam zamienić je na złotówki. Obecny kurs funta w tym banku to 4.8592 zł. Więc za 2 000 funtów nasz urlopowicz otrzyma 9 718.4 zł. Natomiast jeżeli przywiezione funty wymieni w kantorze internetowym Cinkciarz.pl (dowiedz się więcej o kantorze), w którym obecny kurs funta to 4.9795 zł, za te same 2 000 funtów otrzyma 9 959 zł, a więc o 240.6 zł więcej. Na pewno jest spora sumka, po którą warto „się schylić”. Tym bardziej, że wymiana odbywa się bardzo szybko, zwłaszcza jeżeli mamy konta w tym samym banku co kantor internetowy. Tak samo możemy zyskać, gdy chcemy kupić obcą walutę. W kantorach online, zapłacimy za nią zdecydowanie mniej niż w bankach czy kantorach stacjonarnych. Ma to ogromne znaczenie dla tych, którzy wymieniają dużo i często. Znakomitym przykładem mogą tu być osoby, posiadające kredyty walutowe. Dzięki wymianie walut przez Internet, każdego miesiąca na spłacie raty mogą oni zaoszczędzić spore kwoty, a biorąc pod uwagę fakt, że spłata kredytu trwa przez wiele lat, może okazać się że dzięki takiej wymianie spłaciliśmy kredyt szybciej.

Kantory w Internecie, to nie tylko korzystne kursy. To także spora wygoda. Waluty możemy wymieniać w nich bez wychodzenia z domu i o każdej porze dnia czy nocy. I nie ma się co obawiać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Kantory internetowe stosują najwyższe standardy bezpieczeństwa, więc utrata naszych pieniędzy, jest praktycznie niemożliwa. Warto więc wybrać jakiś kantor internetowy i właśnie za jego pośrednictwem kupować lub sprzedawać waluty.
WSZYSTKIE POSTY
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!