Mentalny Logo

Mentalny

Interesuje się szeroko pojętą przedsiębiorczością i biznesem. Staram się poszerzać swoją wiedzę z zakresu inwestycji, oszczędzania oraz reklamy online. W wolnych chwilach prowadzę kilka serwisów o tematyce finansów i biznesu (m.in. soskredyt.pl - forum o mądrym pożyczaniu i oddłużąniu, kantorywalut.pl - porównywarka internetowych kantorów walut oraz skarbnica wiedzy z zakresu wymiany walut, kwop.pl - portal o tematyce podatków i niskiej kwoty wolnej od podatku oraz e-bs.pl - portal o finansach osobistych), gram w piłkę nożną, skacze ze spadochronem oraz spotykam się ze znajomymi. Moim wielkim marzeniem jest osiągnięcie pasywnego przychodu z wynajmu mieszkań, a także posiadanie firmy, zatrudniającej minimum kilkunastu pracowników :)
 
OPINIE

Dlaczego korzystamy z pożyczek online

Gdy pojawiły się w naszym kraju pierwsze firmy pożyczkowe, oferujące pożyczki online, wiele osób nie wróżyło im zbytniego powodzenia. Mówiono, że Polacy nie mają zaufania do firm działających w Internecie, że są to pożyczki drogie itp. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.
Dlaczego korzystamy z pożyczek online
Zdjęcie: © mentalny/ilustracyjne   
Jak podają wszelkiego rodzaju badania, co roku zwiększa się ilość udzielanych pożyczek przez Internet, a na rynku pojawiają się stale nowe firmy oferujące ten produkt.

Można się zastanowić co spowodowało, że produkt kredytowy, który jest powszechnie używany za bardzo drogi, cieszy się aż tak dużą popularnością. Z całą pewnością wpływ na to ma kilka czynników. Przede wszystkim składając wniosek o pożyczkę przez Internet, możemy się spodziewać, że pieniądze uzyskamy bardzo szybko. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną nam one przyznane. Jak podają same firmy udzielające takie pożyczki, jeżeli mamy konto w tym samym banku co pożyczkodawca, w przypadku pozytywnej decyzji z gotówki możemy korzystać już w 15 minut od złożenia wniosku. Trzeba więc przyznać, że jest to tempo iście ekspresowe. Kolejnym argumentem skłaniającym ludzi do pożyczania przez Internet pieniędzy jest fakt, że praktycznie nie ma tu żadnych formalności. Wystarczy w czasie rejestracji podać swoje podstawowe dane osobowe, numer konta w banku i numer telefonu komórkowego. Dla zdecydowanej większości firm pożyczkowych, są to dane wystarczające do pożyczenia nam pieniędzy. Nie musimy udokumentować naszych dochodów, nie musimy w żaden sposób zabezpieczyć pożyczki. Dla wielu osób, jest to niezmiernie ważne i dlatego decydują się na pożyczki online. Dosyć duża część klientów firm pożyczkowych ma też zadłużenia w bankach lub też ich historia kredytowa nie jest najlepsza. Nie dostaną więc kredytu w banku, gdyż instytucja ta sprawdzi rejestry wnioskodawcy w bazach Biura Informacji Kredytowej i wszystko to wyjdzie na jaw. Natomiast parabanki zazwyczaj baz BIK nie sprawdzają, a jeżeli już to robią, to podchodzą do swoich klientów w sposób bardzo liberalny.

O nowych klientów „walczą” też same firmy pożyczkowe. To właśnie dlatego w większości z nich, składając wniosek po raz pierwszy, można dostać pożyczkę za darmo. Chociaż trudno w to uwierzyć, jeżeli spełnimy kilka warunków, w dniu spłaty oddajemy dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy. Bez odsetek czy prowizji. Jak więc z takiej okazji nie skorzystać? Możemy jeszcze powiedzieć, że jest to pożyczka, którą można dostać bez wchodzenia z domu, że jest bardzo anonimowa i nikt nie dowie się, że potrzebujemy pieniędzy itp. Każdy może znaleźć jakąś inną zaletę, która skłania go do złożenia wniosku o pożyczkę przez Internet.

Chociaż pożyczki online mają swoje zalety, nie możemy zapomnieć, że jednak są one stosunkowym drogim produktem. Dlatego składajmy o nie wnioski tylko wtedy, gdy rzeczywiście potrzebujemy pieniędzy i gdy jesteśmy pewni, że będziemy mieli w terminie spłaty długu gotówkę, aby wszystko na czas oddać.

Artykuł przygotowany przez SosKredyt.pl - pożyczki pozabankowe, kredyty, oddłużanie
WSZYSTKIE POSTY
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!