Serwis Informacyjny Kolumna24 Logo

Serwis Informacyjny Kolumna24

Kolumna24 jest regionalnym serwisem informacyjnym przygotowanym specjalnie dla czytelników z regionu łódzkiego. Oprócz najnowszych wiadomości przygotowaliśmy możliwość publikowania własnych artykułów na autorskiej platformie blogowej aby każdy mógł wyrazić własne opinie na bieżące wydarzenia i podzielił się własnymi zainteresowaniami.
           
 
OPINIE

Burmistrz Łasku: kto wystartuje w wyborach samorządowych w 2018?

Choć jeszcze nie została ustalona konkretna data najbliższych wyborów samorządowych, wiemy tylko tyle, że odbędą się one na jesień 2018 roku, to już teraz jest o nich bardzo głośno za sprawą zapowiedzi polityków o wprowadzeniu nowych rozwiązań uniemożliwiających startowanie w nich kandydatów mających za sobą już dwie kadencje. Jest to o tyle interesujące, że w przypadku Łasku ale i większości gmin w naszym regionie wyeliminowani zostaną 100% kandydaci.
Burmistrz Łasku: kto wystartuje w wyborach samorządowych w 2018?
Zdjęcie: © kolumna24/ilustracyjne   

Teresa Wesołowska czy Piotr Wołosz a może ktoś trzeci?


Obecnie funkcję burmistrza Łasku sprawuje Gabriel Szkudlarek, który jest włodarzem miasta już trzecią kadencję i był nieprzerwanie wybierany przez mieszkańców od 2006 roku. Jeśli nowe zmiany w ustawie wyborczej zostaną wprowadzone, choć do końca nie wiadomo w jakim kształcie, to zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nie będzie on mógł wystartować w zbliżających się wyborach samorządowych w 2018 roku. Na przeszło rok przed tym wydarzeniem należy sobie zadać więc pytanie - Kto zamiast obecnego burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka?

Podczas ostatnich wyborów jeszcze w 2014 roku najpoważniejszą konkurentką urzędującego włodarza naszego miasta była Teresa Wesołowska, obecna starosta Łaski. W pierwszej turze wyborów na burmistrza Łasku nie udało się wyłonić zwycięzcy i musiało dojść do kolejnej tury głosowań, gdzie walka toczyła się pomiędzy nimi. Jednak już wyniki głosowania podstawowego pokazały kto ma większe szanse na zwycięstwo. Gabriel Szkudlarek zdoybył w nich aż 31% głosów i zdystansował swoich oponentów. Zaraz za nim była Teresa Wesołowska z 18% głosów a trzeci okazał się Piotr Wołosz z nie wiele gorszym wynikiem na poziomie 17,9%. Druga tura należała jednak bezdyskusyjnie do obecnego Burmistrza gdzie zwyciężył wynikiem 62,5% głosów a jego przeciwniczka zdobyła 37,5% głosów.

Czy i w jesiennych wyborach za rok również wystartuje? Jest wielce prawdopodobne, że tak ale walka będzie się zapewne toczyć już pomiędzy Teresą Wesołowską a Piotrem Wołoszem gdzie obecnie zasiadają w strukturach samorządu na szczeblu powiatowym - odpowiednio pierwsza jest starostą a drugi radnym.

Nie jest jednak powiedziane, że obecnie piastujący stanowisko Burmistrza Łasku nie ma tzw. planu B bo jak zapowiadają wszyscy lokalni politycy, są oni przygotowani na wprowadzanie nowych zasad kandydowania do samorządu lokalnego. Co to znaczy? Okaże się w przyszłości bo nikt jak do tej pory nie chce zdradzić jakie ma swoje plany na przyszłość.

Ale jak to mówi stare sprawdzone powiedzenie, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, w nowej sytuacji politycznej szansę na zwycięstwo ma trzeci dotąd nie znany kandydat, który był obserwatorem lokalnej sceny politycznej...
WSZYSTKIE POSTY
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!