Adam Logo

Adam

Blogger
 
OPINIE

Bank i konto bez opłat

Teoretycznie połowa banków oferuje darmowe konta, ale niestety prawda jest taka, że są dalekie od bycia darmowymi. Żeby nie płacić opłat musimy zwykle spełnić jakieś warunki.
Bank i konto bez opłat
Zdjęcie: © dimas/ilustracyjne   
Na rynku bankowym powstała swojego rodzaju nisza, ponieważ w prawie każdym banku "darmowe" konto aby było zwolnione z opłat wymaga od jego posiadacza wykonywania jakichś określonych czynności. Najczęściej są to płatności kartą lub miesięczne wpływy. Jednak istnieje spore zapotrzebowanie na konta, które są darmowe bez warunków.

Wiele osób również posiada kilka kont w różnych bankach i chcąc mieć kartę do każdego konta musiałoby płacić kilkoma kartami, co jest dość uciążliwe. Poza tym nie każdy lubi płacić kartą w sklepach i nosić ją w portfelu.

Niszę tą jako pierwszy wykorzystał ostatnio bodajże Nest Bank, czyli dawny Bank Smart, który zdobył popularność oferując właśnie darmowe konto bez warunków i opłat za standardowe czynności, w tym także obsługę karty płatniczej.

Nest Bank: opinie na temat konta i opłatyJak można przeczytać w opinii o Nest Bank w serwisie z opiniami o bankach, konto w Nest Banku jest bez opłat i warunków. Nie ma w ogóle opłaty za podstawową kartę do konta, czy za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są darmowe (w tym także do ZUS i US), wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych itp. Jest to bardzo proste konto i ogranicza się do podstawowych usług bankowych, ale to wystarcza dla przeciętnego użytkownika. Co ciekawe w Nest Banku konto firmowe również jest na bardzo podobnych warunkach jak osobiste i także można uznać je za darmowy rachunek.
Nest Bank nie ma wprawdzie ikonek w systemach płatności internetowych jak PayU, czy Przelewy24, ale można z nich korzystać tyle, że za pomocą karty debetowej - Otóż w Nest Banku można płacić zwykła kartą bankomatową przez internet jak kredytową. Oczywiście nie można nią zaciągać kredytu! Chodzi mi o sam sposób dokonywania płatności przez Internet.

Moim zdaniem konto w Nest Banku jest godne uwagi dla osób, które nie lubią płacić kartą i szukają kont bez opłat i warunków.
Oczywiście znajdą się jakieś opłaty jak na przykład zmiana numeru pin, ale są to bardzo rzadko wykonywane czynności.

Idea Bank: opinie o koncie osobistymChyba widząc szybko rosnącą popularność najpierw Banku Smart, a teraz Nest Banku Idea również postanowiła zrezygnować z opłaty za kartę uwarunkowanej jej aktywnym używanie do płatności bezgotówkowych. Nowe konto optymalne w banku Idea również można uznać za darmowe bez opłat i warunków. Może nawet lepsze niż w Nest Bank, bowiem dodatkowo mamy jeszcze tu dwa darmowe przelewy natychmiastowe / ekspresowe w miesiącu. Nie mylić z przelewem online. Przelew natychmiastowy to zwykły przelew, który jest od razu realizowany. Nie znam innego banku, w którym takie przelewy byłby darmowe.

Także jak ktoś szuka konta bez opłat i warunków również ten rachunek powinien go zainteresować. Idea jest bardziej rozbudowanym bankiem niż Nest Bank i dodatkowo szerszą ofertę usług bankowych i finansowych.

Kolejnym bankiem, który zaoferował podobny bezwarunkowy rachunek jest BGŻ PNB Paribas, ale nie znam tego rachunku i nie miałem okazji mu się dokładniej przyjrzeć, więc może zostawię go na temat na kolejny artykuł. W każdym razie reklamowany jest w reklamie z Robin Hoodem jako konto bez opłat i bez warunków.

Niestety to już chyba wszystkie tego typu konta dostępne na rynku. W każdym innym banku musimy w najlepszym przypadku wydawać odpowiednią kwotę miesięcznie kartą lub zapewnić odpowiednie wpływy na konto, żeby uniknąć płacenia prowizji.
WSZYSTKIE POSTY
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!