ŁÓDŹ/ZELÓW/WARSZAWA

Zelów: Poniżające Zachowanie Pracownika Ochrony Wobec Dziecka

Marcin Jankowski 28 lipca 2017 (09:48), aktualizacja 31 lipca 2017 (14:24)
Do bulwersującego zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie w jednym ze sklepów w Zelowie w łódzkim, należących do ogólnopolskiej sieci handlowej Biedronka. To właśnie tam pracownik ochrony tego obiektu w karygodny sposób próbował wyjaśnić rzekomą kradzież towaru przez 11-letnie dziecko, które przyszło na zakupy. Na szczęście, akurat w tym czasie w sklepie było dużo innych klientów, którzy od razu zareagowali i pomogli dziecku w tej traumatycznej dla niego sytuacji.
Kolumna24.pl Zelów: Poniżające Zachowanie Pracownika Ochrony Wobec Dziecka
Źródło: Biedronka/Materiały prasowe

Traumatyczne Zakupy w Biedronce, 11-letni Chłopiec Szarpany przez Ochroniarza


Bardzo często pojawiają się w mediach informacje na temat nieadekwatnego zachowania pracowników ochrony do sytuacji wobec klientów marketów. Jednak przypadek z Zelowa do jakiego doszło w popularnym i wydawałoby się bezpiecznym dla wszystkich sklepie Biedronka, to zdarzenie które nigdy nie powinno mieć miejsca a zwłaszcza sposób interwencji jakiego dopuścił się pracownik ochrony wobec małego dziecka, nie stwarzającego żadnego zagrożenia dla innych klientów.

Przeglądaj Bezpłatne Ogłoszenia Lokalne na Kolumna24
Autoreklama Serwis informacyjny Kolumna24 to codzienne świeże wiadomości biznesowe oraz regularnie publikowane ogłoszenia wielotematyczne. Przeglądaj nasz katalog ofert z przeszło 200 kategorii od sprzedaży domów, przez oferty tłumaczeń językowych aż po produkty motoryzacyjne. Na Allegro i OLX musisz zapłacić?!! Dołącz do społeczności Kolumna24 i bezpłatnie wystawiaj ogłoszenia!
Szukaj tanich ofert już teraz!


W czwartkowe popołudnie 11-letni chłopiec udał się do dobrze znanego sobie sklepu położonego w niedalekiej okolicy od miejsca zamieszkania, mając w planach niewielkie zakupy. Po tym jak okazało się, że przy kasach jest bardzo duża kolejka odłożył on wybrany produkt z powrotem na półkę i udał się bez żadnego towaru do wyjścia, przechodząc przez bramki przy kasach. W tym momencie zaczęła się trauma dla chłopca.

Już po wyjściu dziecka z budynku, tuż przed drzwiami sklepu podszedł do niego dorosły mężczyzna w prywatnym ubraniu, wziął go za rękę i powiedział: "Chodź ze mną! - nie przedstawiając się ani nie okazując żadnych dokumentów świadczących o tym, że jest pracownikiem ochrony. Ten nie wiedząc co się dzieje, myśląc że jest to próba porwania zareagował w sposób w jaki uczono go wielokrotnie w szkole - zaczął się wyrywać, krzyczeć i wzywać pomocy. W tym momencie mężczyzna z jeszcze większym zaangażowaniem zaczął ciągnąć dziecko siłą, które próbowało się ratować. Na szczęście na miejscu, jedną z klientek sklepu okazała się znajoma rodziny młodego chłopca, która zainteresowała się całym zdarzeniem i uspokoiła nieznacznie sytuację.

Co gorsza to nie był jeszcze koniec szoku dla dziecka. Kiedy okazało się, że dorosły mężczyzna to faktycznie ochroniarz pracujący w sklepie, znajoma rodziny nie chcąc zostawiać chłopca dalej samego, udała się wraz z nim do pomieszczenia na zapleczu sklepu gdzie w towarzystwie kolejnych dwóch dorosłych mężczyzn był przeszukiwany i dopytywany o rzekomą kradzież jednego opakowania wędliny. Ten wyjaśnił, że został bezpodstawnie pomówiony o kradzież i wskazał również półkę gdzie odłożył towar, z którego zrezygnował tuż przed wyjściem ze sklepu.

W tym czasie o całej sytuacji zostali powiadomieni rodzice chłopca, którzy natychmiast pojawili się w sklepie aby wyjaśnić dlaczego ich syn został potraktowany w tak brutalny sposób. Wspomniany ochroniarz oczywiście wylegitymował się mamie chłopca ale dopiero po całej sytuacji i to na jej żądanie. Swoje zachowanie wobec chłopca tłumaczył tym, że dzieci też kradną a nie tylko dorośli i nie mógł w inny sposób zareagować. Oczywiście ze strony pracowników usłyszeli słowa przeprosin, jednak całe zajście na pewno odbije się negatywnie na psychice chłopca i będzie dla niego traumatycznym przeżyciem na długie lata. Nie wiadomo też jak zakończyła by się ta historia gdyby nie interwencja znajomej, która zaopiekowała się chłopcem...

Nie dopuszczalne jest - również w świetle polskiego prawa - aby pracownik ochrony kogokolwiek obmacywał i naruszał jego nietykalność osobistą w przypadku podejrzenia kradzieży, chyba że posądzony zagraża zdrowiu i życiu innych klientów. W większości przypadków pracownik ochrony może jedynie słownie poprosić o okazanie zawartości kieszeni, plecaka lub torby ale to tylko po aprobacie klienta. Jeśli taka osoba odmawia dobrowolnego przeszukania, wzywana jest na miejsce policja.

To nie pierwszy tego typu przypadek w tej największej sieci handlowej w Polsce. Już wielokrotnie prasa donosiła o podobnych zachowaniach pracowników a wszystkie zdarzenia kończyły się jedynie na słownych przeprosinach i nie smaku pozostałym po zdarzeniu. W tym przypadku nawet najszczersze przeprosiny nie pomogą dziecku pokonać lęków, które wytworzyły się po zakupach w sieci Biedronka.

Stanowisko Jeronimo Martins Polska S.A. właściciela sieci sklepów Biedronka


Po opublikowaniu artykułu do redakcji zostało przesłane stanowisko Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka w Polsce z wyjaśnieniami do wydarzenia jakie miały miejsce w Zelowie:

- "Na wstępie wyjaśniamy, że usługi ochroniarskie w sklepach sieci Biedronka świadczone są przez wyspecjalizowane zewnętrzne firmy. Tak jest również w naszej placówce w Zelowie. W opisanej przez Państwa sprawie wszczęliśmy niezwłocznie postępowanie wyjaśniające. Na podstawie wstępnych ustaleń, możemy stwierdzić, że zachowanie pracownika ochrony było niezgodne z procedurami obowiązującymi w naszej sieci. Informujemy również, iż aktualnie osoba ta została zawieszona do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego, prowadzonego zarówno po stronie naszej sieci, jak i przez agencję ochrony.

Ubolewamy, że w naszym sklepie doszło do tego typu zdarzenia. Zobowiążemy agencję ochrony do podjęcia działań w celu wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości."

OGŁOSZENIA
Autoreklama Porównaj ceny wybranych produktów w ofertach opublikowanych w bezpłatnych ogłoszeniach w serwisie informacyjnym Kolumna24. Wybierz najlepszą ofertę produktów z ogłoszeń lokalnych i skontaktuj się ze sprzedającym. Dodanie nowego ogłoszenia sprowadza się do szybkiego założenia konta i dodania oferty, co nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. Wszystkie dodane ogłoszenia są indeksowane w wyszukiwarce Google i usuwane przez użytkowników. Brak limitu czasowego oraz opłat za dodanie oferty!
Dolnośląskie Kujawsko-pomorskie Łódzkie Lubelskie Lubuskie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-mazurskie Wielkopolskie Zachodnio-pomorskie
Początkowo serwis informacyjny Kolumna24 powstał jako strona internetowa z regionalnymi wiadomościami o Łasku oraz Łodzi. Z upływem czasu nabrała ona charakteru biznesowego, gdzie publikowane są także wiadomości finansowe oraz nowości produktowe dostępne na rynku. Ponadto w mniejszym stopniu pojawiają się także informacje lifestyle.
TAGI
dziecko ochrona biedronka sklep kradzież bezpieczeństwo
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się. Zarejestrowani użytkownicy mogą utworzyć publiczny profil i publikować posty oraz bezpłatne ogłoszenia.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenie na Kolumna24
Autoreklama W serwisie informacyjnym Kolumna24 z wiadomościami biznes i finanse dodasz bezpłatne ogłoszenie z ofertą nieograniczoną czasowo oraz indeksowaną w wyszukiwarce Google. Wybierz odpowiednią kategorię, przygotuj unikalny opis ogłoszenia i kontaktuj się z kupującymi. Kolumna24 to regularnie aktualizowane wiadomości biznesowe oraz katalog www ogłoszeń z przeszło 200 kategoriami - od nieruchomości po motoryzację. Pamiętaj! W serwisie informacyjnym Kolumna24 nie płacisz nic za dodanie ogłoszenia...
Dodaj już teraz!
POPULARNE
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Krzysztof Gojdź: Totalnie wali mnie hejt
›  Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Łask-Kolumna. Historia i to jak zmieniała się na przestrzeni lat
›  Armia Łódź: Historia Bitwy na Linii Rzek Warty i Widawki 1939
›  Łask-Kolumna: otwarcie nowej Kawiarni Jagódka przy Piotrkowskiej
›  Łask: Śmiertelny wypadek na drodze S8 na wysokości Baryczy
›  Łask i Nordic Walking: I Bieg Leśny 2017 w Teodorach za nami
›  Łódź: Khalidov powróci na KSW w walce wieczoru z Narkunem
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi
›  Łask: 17 grudnia wyścigi Survival Wrak Race 2017 samochodów
›  Łask po Burzy: Armagedon w Kolumnie, Dobroń Z Ogromnymi Stratami
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  Wrocław z wystawą Lego na stadionie miejskim 2017/2018 dla dzieci
›  Święto Niepodległości Polski 11 Listopada 2017: Łask i Dobroń
›  Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania Łask-Kolumny
›  Innowacyjny pomysł na start-up to nie wszystko
›  80% polskich firm ma problem z przeterminowanymi płatnościami
›  Nowa technologia komunikacji poprzez światło zapewni szybkie i bezpieczne połączenie
›  Dwa ważne mecze MULKS Łask podczas weekendu majowego
›  Polski asystent głosowy Google jeszcze w tym roku
›  Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
›  Anna Samusionek uczy kobiety, jak nie poddawać się negatywnym emocjom
›  Rozwiązania dla inteligentnych wnętrz zyskują na popularności
›  Naukowcy alarmują: oparta na sztucznej inteligencji broń autonomiczna to zagrożenie dla ludzkości
›  Anna Dereszowska: Dla mnie urlop to święto
›  Nowe typy uzależnień bywają bagatelizowane i niediagnozowane
›  Łask: Groźny Wypadek z Udziałem Motocyklisty i Samochodu
›  Magda Gessler: Lara się nazywa Gessler i to może być powodem każdej nieprawdziwej plotki
OGŁOSZENIA
›  Tłumacz przysięgły języka mołdawskiego
›  Tłumaczenia dokumentów certyfikacyjnych język chiński
›  Tłumacz przysięgły języka łotewskiego
›  Tłumacz przysięgły języka tureckiego
›  Wykonawco! Ocieplasz wełną skalną ROCKWOOL? Masz 6 tygodni na odebranie nagród
›  Tłumacz przysięgły języka mołdawskiego
›  Tłumacz przysięgły języka koreańskiego
›  Tłumacz przysięgły języka tureckiego
›  Rozpoczęcie działalności już dziś?
›  Tłumaczenia dokumentów certyfikacyjnych język chiński
›  Tłumacz przysięgły języka łotewskiego
›  Oferujemy Czyste Spółki
›  Tłumaczenia dokumentów certyfikacyjnych język chiński
›  Tłumacz przysięgły języka łotewskiego
›  Kup od nas Czystą Spółkę
OPINIE
›  80% polskich firm ma problem z przeterminowanymi płatnościami przez anonimowo
›  Zima to dobry moment na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej przez anonimowo
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce przez kolumna24
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu Kontakt Pomoc
© 2018 Kolumna24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
KOLUMNA
24