24
Marcin Jankowski
11 lipca 2016 (16:42), aktualizacja 21 lipca 2016 (10:28)

Światowe Dni Młodzieży: młodzi Węgrzy zagoszczą w Kolumnie

Za 9 dni w Łask-Kolumnie będzie gościć młodzież, która przyjedzie do naszego kraju na wspólne spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
Światowe Dni Młodzieży: młodzi Węgrzy zagoszczą w Kolumnie
Zdjęcie:

Światowe Dni Młodzieży w Archidiecezji Łódzkiej


W regionie laskim przebywać będzie około 50 Węgrów, zaś parafia w Kolumnie będzie gościć około 10 osób. Młodzież będzie mieszkać u prywatnych rodzin, które zaoferowały pielgrzymom gościnę. Młodzież, która przyjedzie do Archidiecezji Łódzkiej - ok. 15 tysięcy młodych z całego świata - będzie przebywała w poszczególnych parafiach od 19 do 25 lipca 2016 roku. Jest to pierwsza część Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 tzw. "Dni Diecezjalne". Natomiast od 25 do 31 lipca 2016 roku odbędą się "Wydarzenia Centralne" w samym Krakowie.

•  Reklama: Szukasz elektroniki? Komputery, Telefony i Akcesoria, Gry Video w jednym miejscu.

Struktura "Dni w Diecezjach" zależy od charakterystyki i stylu goszczącej diecezji. Jest to czas na wzajemne poznanie, integrację, poznanie kultury i topografii danego regionu. Na tym etapie nie brakuje wycieczek turystycznych, poznawania regionu, w którym młodzież spędza czas, wspólnej modlitwy, formacji duchowej, kulturalnej i patriotycznej. W programie przewidziane są: wieczory uwielbienia, Msze święte, katechezy, Droga Krzyżowa, koncerty ewangelizacyjne, zwiedzanie regionu, nawiedzanie miejsc związanych ze świętymi patronami oraz zajęcia sportowo – rekreacyjne.

Kulminacyjny momentem w Dniach Archidiecezji Łódzkiej będzie Msza św. 24 lipca w Atlas Arenie odprawiona przez arcybiskupa łódzkiego Marka Jędraszewskiego.

Łask: Program Dni Diecezjalnych w regionie łaskim


Każda z diecezji w Polsce przed Światowymi Dniami Młodzieży posiada własny program dla młodzieży, która przyjechała na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Przed wyjazdem do Krakowa na wydarzenia centralne spędzą oni tydzień w poszczególnych parafiach, w których organizowane są różne wydarzenia kulturalno - modlitewne. Dla regionu łaskiego program przedstawia się następująco:

CZWARTEK, 21 LIPCA 2016

900 Modlitwa poranna w parafiach zakwaterowania.
930 Spotkania w grupach w parafiach zakwaterowania.
1030 Wyjazd z parafii do Łasku do kolegiaty.
1200 Msza św. w kolegiacie
1300 Obiad
1400 Zajęcia do wyboru: Wycieczka do Zduńskiej Woli, Pielgrzymka śladami św. Maksymiliana Kolbego. Sport na Przylesiu. Kąpielisko. Film w ŁDK.
1730 Powrót z zajęć do szkoły
1800 Kolacja
1930 Święto narodów. Odbywa się w szkole. Każdy kraj przygotowuje swoją prezentację.
2030 Zakończenie

PIĄTEK, 22 LIPCA 2016

900 Modlitwa poranna w parafiach zakwaterowania.
930 Fraternie. Spotkania w grupach w parafiach zakwaterowania.
1030 Wyjazd z parafii do Łasku.
1200 Msza św. w kolegiacie
1300 Obiad.
1400 Zajęcia do wyboru: Zwiedzanie Łasku, Zwiedzanie starej części Łasku i muzeum. Sport na Przylesiu. Na miejscu mini turniej w siatkówkę oraz możliwość
gry w piłkę nożną. Kąpielisko. Film w ŁDK.
1730 Powrót z zajęć do szkoły
1800 Kolacja
1930 Wieczór uwielbienia u św. Faustyny. Przejazd autokarami ze szkoły do parafii św. Faustyny.
2030 Zakończenie i powrót autokarami do parafii zakwaterowania.

SOBOTA, 23 LIPCA 2016

800 Zbiórka w parafiach zakwaterowania i przejazd do kolegiaty łaskiej.
900 Pielgrzymka na Jasną Górę
1200 Msza św. na Jasnej Górze w Kaplicy Matki Bożej w języku włoskim.
1300 Zwiedzanie Jasnej Góry
1600 Wyjazd z Częstochowy
1800 Kolacja wydawana w szkole.
1900 Koncert "Kolory Polski" w kolegiacie łaskiej.
2100 Zakończenie. Powrót autokarami do parafii zakwaterowania.

NIEDZIELA, 24 LIPCA 2016

Wolny poranek i pożegnalny obiad w rodzinach.

1300 Wyjazd do Atlas Areny w Łodzi, zbiórka w parafiach zakwaterowania. Stąd przejazd autokarami do Łodzi.
1500 Program w Atlas Arenie: Spotkanie wszystkich uczestników ŚDM z archidiecezji łódzkiej, wolontariuszy i rodzin goszczących pielgrzymów.
1500 Msza św.
1730 Posiłek
1900 Święto
2100 Zakończenie

PONIEDZIAŁEK, 25 LIPCA 2016

800 Zbiórka w parafiach zakwaterowania i przejazd autokarami do kolegiaty w Łasku.
830 Modlitwa i błogosławieństwo na drogę, pożegnanie z gośćmi z zagranicy w kolegiacie i wyjazd do Krakowa

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016


Po zakończeniu "Dni w Diecezjach", wszyscy udają się do diecezji, którą Ojciec Święty wyznaczył jako miejsce przeżywania wydarzeń centralnych. Młodzież gromadzi się tam na okres całego tygodnia. W poniedziałek przyjeżdża się w dane miejsce, we wtorek uczestniczy w ceremonii otwarcia Światowych Dni Młodzieży, w środę, czwartek i piątek bierze się udział w katechezach i festiwalu młodych, w sobotę zaś pielgrzymuje na miejsce czuwania i uczestniczy w wieczornym spotkaniu z Ojcem Świętym, a w niedzielę bierze udział w uroczystej Mszy św. kończącej Światowy Dzień Młodzieży.

Ojciec Święty Franciszek zaprosił młodzież do Krakowa, gdzie bije źródło Bożego Miłosierdzia, które jest najlepszym lekarstwem na każde poranione młode serce. Wybór Krakowa na Światowe Dni Młodzieży jest także wielkim hołdem dla św. Jana Pawła II pomysłodawcy i inicjatora tego wspaniałego działa.

Światowe Dni Młodzieży to wielkie międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, aby wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Celem organizowanych Dni jest przeżycie wielkiej wspólnoty Kościoła Powszechnego, poczucie większej odpowiedzialności za Jego istnienie w różnych wymiarach (diecezje, parafie, wspólnoty młodzieżowe), słuchanie słowa Bożego, sprawowanie sakramentów Pokuty i Eucharystii oraz radosne głoszenie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

Pomysłodawcą i inicjatorem Światowych Dni Młodzieży jest św. Jan Paweł II. To on wyszedł z inicjatywą zaproszenia młodych do Rzymu na wspólną modlitwę i refleksję. Pomysł ten, nie zawsze przez wszystkich rozumiany okazał się inicjatywą proroczą, która wielu młodym otworzyła na nowo drzwi do Chrystusa i do Kościoła.

Papież Franciszek na ziemi polskiej - szczegółowy program wizyty


Głównym celem Światowych Dni Młodzieży w Polsce jest możliwość wspólnych spotkań i modlitwy papieża z młodzieżą z całego świata. Oficjalny program wizyty papieżą Franciszka w Polsce w ramach Światowych Dni Młodzieżt będzie obejmował także spotkania z władzami państwowymi, przedstawicielami Episkopatu Polski a także wiernymi w Krakowie, Częstochowie na Jasnej Górze oraz w nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

27 lipca 2016, Środa

1600 − Przylot na Lotnisko Międzynarodowe im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice

1700 − Przyjazd na Wawel z ceremonią powitania

1740 − Wizyta kurtuazyjna u Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach której odbędzie się spotkanie z władzami i korpusem dyplomatycznym

1830 − Katedra na Wawelu – spotkanie z biskupami polskimi (Podczas tego punktu odbędzie się cicha modlitwa oraz przemówienie Ojca Świętego)

Po kolacji Ojciec Święty pokaże się w Oknie Papieskim w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, aby powitać wiernych zebranych na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich

28 lipca 2016, Czwartek

740 − Przejazd do Balic, wraz z zatrzymaniem się w klasztorze sióstr Prezentek; przy wejściu do Kaplicy Świętych Jana Chrzciciela i Jana Apostoła będą zgromadzone siostry tej wspólnoty i uczniowie szkół przez nie prowadzonych;wspólna modlitwa w ciszy

945 - Przyjazd do klasztoru jasnogórskiego, Modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu

1030 - Msza święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Msza Święta jest wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim, w ramach Roku Jubileuszowego 1050. rocznicy Chrztu Polski. Obszar Sanktuarium może pomieścić około 300 tysięcy wiernych. Mszę koncelebrują biskupi i liczni polscy kapłani, w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i najwyższych władz kraju.

1700 - Przekazanie kluczy do Krakowa i przejazd tramwajem na Błonia. Na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich Prezydent Krakowa przekazuje klucze do miasta Ojcu Świętemu. W tramwaju na Błonia papieżowi będzie towarzyszyć młodzież niepełnosprawna.

1715 - Przyjazd na Błonia. Przejazd papamobile między wiernymi. Oczekuje się około 600 tysięcy młodych ludzi.

1730 - CEREMONIA POWITANIA (ok. 1,5 godziny).

Po kolacji Ojciec Święty ukaże się w Oknie Papieskim, pozdrawiając wiernych zebranych na placu.

29 lipca 2016, Piątek

700 - Msza święta prywatna w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

930 - Wizyta w Auschwitz. W tym roku przypada 75. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Ojciec Święty udaje się pieszo na teren byłego obozu koncentracyjnego, przechodząc sam przez bramę wejściową. Przy wejściu na dziedziniec bloku 11 Ojciec Święty spotka się indywidualnie z 15 osobami ocalałymi z obozu. Modlitwa prywatna w celi męczeństwa Ojca Kolbego.

1030 - Wizyta w obozie Birkenau. Ojciec Święty przejeżdża samochodem od głównej bramy wejściowej obozu, wzdłuż linii kolejowej, aż do placu przed Międzynarodowym Pomnikiem Ofiar Obozu, gdzie zgromadzonych jest około 1000 gości. Zatrzymuje się na cichą modlitwę przed pomnikiem. Indywidualne spotkanie z 25 "Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata". Przemówienie Ojca Świętego.

1630 - Przyjazd do Prokocimia i wizyta w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Szpital, jeden z najważniejszych w Polsce, leczy każdego roku około 30 000 dzieci hospitalizowanych jak i 200 000 w trybie ambulatoryjnym. W holu jest zgromadzonych około 50 chorych dzieci z rodzicami. Przemówienie Ojca Świętego. Prywatna wizyta w wybranych miejscach szpitalnego oddziału ratunkowego na parterze, w towarzystwie dyrektora i rodziców. Modlitwa w kaplicy szpitalnej.

1800 - Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży na krakowskich Błoniach. Na zakończenie Drogi Krzyżowej Ojciec Święty wygłasza krótkie przemówienie. Po kolacji Papież Franciszek ukaże się w Oknie Papieskim, pozdrawiając wiernych zebranych na placu.

30 lipca 2016, Sobota

830 - Wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Kaplica Świętej Faustyny Kowalskiej. Obecne będą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia oraz dziewczęta, którymi zakonnice się opiekują. Modlitwa w kaplicy przed grobem św. Faustyny.

845 - Przejazd papamobile do Bazyliki Bożego Miłosierdzia

900 - Przejście przez Bramę Miłosierdzia

915 - Liturgia Pojednania z udziałem młodzieży. Ojciec Święty spowiada pięciu młodych ludzi w językach: włoskim, hiszpańskim i francuskim. Papież Franciszek jest trzecim – po św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI – papieżem, który nawiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w nim będzie spowiadał.

1030 – Msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami z Polski. W Sanktuarium znajduje się około 2 tysięcy osób: kapłanów, zakonników, zakonnic, osób konsekrowanych i seminarzystów z Polski. 5 tysięcy osób będzie mogło uczestniczyć we Mszy św. na rozległym placu przed świątynią.

1300 - Obiad z młodzieżą. Ojciec Święty zje obiad z Kardynałem Arcybiskupem Krakowskim, z tłumaczem i 12 przedstawicielami młodzieży z różnych krajów: jednym chłopcem i jedną dziewczyną z każdego kontynentu, oraz z chłopcem i dziewczyną z Polski.

1900 – Przyjazd na Campus Misericordiae. Przejście przez Bramę Świętą z pięcioma przedstawicielami młodzieży

1930 - czuwanie modlitewne z młodzieżą

31 lipca 2016, Niedziela

845 - Przyjazd na Campus Misericordiae. Błogosławieństwo dwóch budynków Caritas: Domu Miłosierdzia dla osób ubogich i starszych oraz Domu Chleba – magazynu z żywnością dla potrzebujących. Przejazd wśród wiernych.

1000 - Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Rozesłanie młodych świadków Bożego Miłosierdzia. Ogłoszenie miejsca i roku kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

1700 - Przyjazd do Tauron Arena na spotkanie z wolontariuszami ŚDM oraz Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 i Dobroczyńcami spotkania młodych całego świata

1815 - Przyjazd do Balic (część wojskowa) gdzie odbędzie się ceremonia pożegnania papieża Franciszka.

Bezpieczeństwo podczas Światowych Dni Młodzieży


W związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, przygotowano specjalne ulotki informacyjne, które mają pomóc w przypadku nagłych sytuacji. W Polsce obowiązują następujące numery alarmowe: 112, 997 - Policja, 998 - Straż Pożarna i 999 - Pogotowie ratunkowe. Natomiast na terenie skupisk Światowych Dni Młodzieży będą znajdowały się oznaczone punkty medyczne oraz wolontariusze ratownicy.

W czasie trwania spotkań w terenie otwarty zabezpiecz się przed upałem ubierając jasne, lekkie i przewiewne ubrania oraz nakrycia głowy. Pamiętaj o noszeniu okularów przeciw słonecznych oraz stosowaniu kosmetyków z wysokim filtrem UV. Pij minimum 2 litry wody dziennie, najlepiej niegazowanej. Na terenie spotkań Światowych Dni Młodzieży znajdują się punkty wydawania wody pitnej. Podczas upałów zwilżaj twarz, ręce i nogi.
śdm papież polska węgry węgrzy łask kolumna kościół religia kolegiata 997 łask
Łask: Pożar na Terenie Zakładu Produkcyjnego w Orchowie
ŁASK
Łask: Pożar na Terenie Zakładu Produkcyjnego w Orchowie
Dobroń: Rusza Termomodernizacja Budynków Publicznych w Gminie
DOBROŃ
Dobroń: Rusza Termomodernizacja Budynków Publicznych w Gminie
Międzynarodowy Kongres Miast Ogrodów Łask-Kolumna 2017
ŁASK
Międzynarodowy Kongres Miast Ogrodów Łask-Kolumna 2017
Bałucz: Pożar Podczas Prac Polowych. Pali się Transport Słomy
ŁASK
Bałucz: Pożar Podczas Prac Polowych. Pali się Transport Słomy
Łask: Pali się Sterta Słomy na Ostrowie. Podpalenie?
ŁASK
Łask: Pali się Sterta Słomy na Ostrowie. Podpalenie?
Łask: Usuwanie Skutków Czwartkowej Wichury nad Kolumną
ŁASK
Łask: Usuwanie Skutków Czwartkowej Wichury nad Kolumną
POLECANE SKLEPY
Wybierz Swój Styl. Moda przez Internet dla Każdego
Wybierz Swój Styl. Moda przez Internet dla Każdego
90 000 Produktów w Jednym Pasażu Handlowym Online
90 000 Produktów w Jednym Pasażu Handlowym Online
Inspiracje Dla Domu! Wykończ Wnętrze Swojego Mieszkania
Inspiracje Dla Domu! Wykończ Wnętrze Swojego Mieszkania
Nagła Płatność? Wybierz Odpowiednie Finansowanie
Nagła Płatność? Wybierz Odpowiednie Finansowanie
POPULARNE ARTYKUŁY
Armagedon w Kolumnie: Ogromne Straty po Wichurze Połamane Drzewa
Armagedon w Kolumnie: Ogromne Straty po Wichurze Połamane Drzewa
Łask: Usuwanie Skutków Czwartkowej Wichury nad Kolumną
Łask: Usuwanie Skutków Czwartkowej Wichury nad Kolumną
Bałucz: Pożar Podczas Prac Polowych. Pali się Transport Słomy
Bałucz: Pożar Podczas Prac Polowych. Pali się Transport Słomy
Łask: Pali się Sterta Słomy na Ostrowie. Podpalenie?
Łask: Pali się Sterta Słomy na Ostrowie. Podpalenie?
Łask: Pożar na Terenie Zakładu Produkcyjnego w Orchowie
Łask: Pożar na Terenie Zakładu Produkcyjnego w Orchowie
Poleszyn: Mężczyzna Stracił Rękę Podczas Prac Polowych
Poleszyn: Mężczyzna Stracił Rękę Podczas Prac Polowych
Łask po Burzy: wszędzie pozalewane ulice, połamane drzewa
Łask po Burzy: wszędzie pozalewane ulice, połamane drzewa
Gwałtowne Burze na Zachodzie. W Dobroniu Kolejne Nocne Działania
Gwałtowne Burze na Zachodzie. W Dobroniu Kolejne Nocne Działania
Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
Tragedia w Suszku. Dwie Harcerki Zginęły a 37 Osób Lekko Rannych
Tragedia w Suszku. Dwie Harcerki Zginęły a 37 Osób Lekko Rannych
Buczek: Bankomat z Gotówką Celem Złodziei? Działania Policji
Buczek: Bankomat z Gotówką Celem Złodziei? Działania Policji
OSP Kolumna: usuwanie skutków wieczornej burzy w Kolumnie
OSP Kolumna: usuwanie skutków wieczornej burzy w Kolumnie
66 Minutowy Epizod z Pogonią Łask Kolumna. Dziś w FC Barcelona
66 Minutowy Epizod z Pogonią Łask Kolumna. Dziś w FC Barcelona
Międzynarodowy Kongres Miast Ogrodów Łask-Kolumna 2017
Międzynarodowy Kongres Miast Ogrodów Łask-Kolumna 2017
Zalany Łask po burzy, przejazd jednostek straży pożarnej
Zalany Łask po burzy, przejazd jednostek straży pożarnej
POPULARNE OGŁOSZENIA
Pracownik fizyczny na plac
Pracownik fizyczny na plac
Producent okien oraz drzwi drewnianych
Producent okien oraz drzwi drewnianych
Stała praca w Wypożyczalni Filmów
Stała praca w Wypożyczalni Filmów
KOSZTORYSANT BUDOWLANY – Zdobądź zawód ! Trwają zapisy !
KOSZTORYSANT BUDOWLANY – Zdobądź zawód ! Trwają zapisy !
KOLUMNA
24
O SERWISIE PRYWATNOŚĆ REGULAMIN MAPA SERWISU
Facebook   Twitter   YouTube   Google+   Instagram
KOLUMNA
24
Personalizcja Kolumna24
Powiadomienia Kolumna24