ŁASK

Video: Aviation Detachment podczas wspólnych ćwiczeń w Łasku

Marcin Jankowski  •  4 października 2016 (14:50)
Na początku września do Łasku przyleciały amerykańskie myśliwce F-16 i w ramach wspólnego komponentu Aviation Detachment prowadzone były ćwiczenia polskich i amerykańskich lotników. Relację z tego wydarzenia przygotowano do programu Naszaarmia.pl, który prezentowany jest na antenie TVP. W odcinku oprócz relacji z Łasku można obejrzeć zaprezentowane nowinki z targów obronności w Kielcach oraz przypomniano wydarzenia z 17 września 1939 roku.
Video: © 32. BLTakt Łask/st. chor. szt. Rafał Olejniczak/przekazanie dowództwa w Łasku
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Nowy dowódca 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku


Również w czasie zbiegła się informacja o przekazaniu dowództwa w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego dla płk. pil. Rafała Zadenckiego. 30 września 2016 roku w obecności dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. Dariusza Mlinowskiego, dotychczasowy dowódca ppłk. Robert Gurzęda przekazał obowiązki swojemu następcy.

- To wielki honor i zaszczyt móc dzisiaj stać przed wami, ale to także wyzwanie i olbrzymia odpowiedzialność. Objęcie dowodzenia tą bazą to sprawdzian, który jest najsurowszą weryfikacją tego, czego się nauczyliśmy i co osiągnęliśmy. To okres trudnej i wytężonej pracy. Proszę, abyście i pod moim dowództwem robili to, co do tej pory z równie dużym zaangażowaniem, wolą i chęcią udowodnienia, że to Wy stanowicie o sile tej Bazy - powiedział płk pil. Rafał Zadencki, nowy dowódca 32. BLT w Łasku.

Operacja Inherent Resolve w Kuwejcie 2016


Trzon pierwszej zmiany PKW OIR Kuwejt stanowią żołnierze z z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku pod dowództwem ppłk Tomasza Jatczaka. W ramach kontyngentu na misję pojechało 126 żołnierzy wraz z pracownikami wojska, łącznie 150 osób. Główne siły kontyngentu rozpoznawczego to cztery samoloty wielozadaniowe F-16 realizujące zadania lotnicze w zakresie rozpoznania na potrzeby wsparcia operacji na terenie Kuwejtu, Iraku i Kataru. Żołnierze pozostaną na misji do końca tego 2016 roku.

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz AVDet z USA


Aviation Detachment (AvDet) to komponent lotniczy sił powietrznych Stanów Zjednoczonych na stałe stacjonujący w Łasku w skład którego wchodzą piloci, technicy oraz inne służby odpowiedzialne za logistykę. Rotacyjne szkolenia odbywają się na podstawie porozumienia polsko-amerykańskiego z 2011 roku. Ich lotnicy szkolą się na zmianę z pilotami 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu oraz 31. i 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach i Łasku.

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku to druga po Krzesinach/k. Poznania, w której stacjonują najnowocześniejsze myśliwce F-16 w Polskich Siłach Powietrznych. Pod koniec sierpnia obchodzone było 10-lecie służby samolotów F-16 w naszym kraju.

32. Baza Lotnictwa Taktycznego powstała w 2010 roku z przeformowania wcześniejszych jednostek stacjonujących w Łasku. Obecnie dysponuje ona nowoczesnymi, wielozadaniowymi myśliwcami F-16 w wersji C/D Block 52+. Łącznie polskie siły powietrzne posiadają 48 sztuk tych maszyn na swoim wyposażeniu. 32. BLT w Łasku pełni ważną funkcję w systemie obronnym Rzeczypospolitej Polskiej a jej struktury spełniają wymagania NATO.

Źródło: DgRSZ/32. BLT Łask/Wikipedia.org
Obserwuj nasz profil społecznościowy na Facebook - Kolumna24!. Wszystkie wiadomości aktualizowane na bierząco zaraz po opublikowaniu.
#łask #łódzkie #wojsko #armia #lotnictwo #siłypowietrzne #dowództwo #misja #irak #kuwejt #f16 #myśliwce #amerykanie #usa
Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi
ŁASK

Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska
ŁÓDŹ

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!
ŁASK

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem
ŁASK

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24