ŁASK WIADOMOŚCI

Łask-Kolumna: Wichura i usuwanie zniszczeń w regionie łaskim

Marcin Jankowski 10 sierpnia 2017 (19:34), aktualizacja 11 sierpnia 2017 (17:13)
Przez cały wczorajszy dzień do późnych godzin wieczornych oraz dzisiaj od samego rana jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotnicy z gminy Łask usuwają skutki czwartkowej wichury jaka przeszła nad regionem łódzkim a w szczególności nad powiatem łaskim i pabianickim. Dzisiaj, również od samego rana pracują także służby energetyczne aby naprawić zerwane linie energetyczne oraz powymieniać połamane słupy.
Kolumna24.pl Łask-Kolumna: Wichura i usuwanie zniszczeń w regionie łaskim
Źródło: Kolumna24.pl

Przywracanie Energi w Regionie: Komunikat PGE oddział Sieradz


Jak podaje w swoim komunikacie PGE Dystrybucja, w terenie pracują wszystkie ekipy techniczne i załogi firm zewnętrznych, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie. Dla większości obszaru przywrócenie dostaw energii planowane jest na dzień jutrzejszy tj. w sobotę na godziny wieczorne lub przedpołudniowe. Na godzinę 1400 11 sierpnia bez prądu pozostaje jeszcze około 4 tysięcy odbiorców w łódzkim. Najtrudniejsza sytuacja nadal panuje w powiecie zgierskim, gdzie pozbawionych dostaw prądu jest ok. 2 tysięcy gospodarstw domowych. Na obszarze działania Rejonu Energetycznego Sieradz, bez dostaw energii elektrycznej pozostaje około 900 domostw - w okolicach Łasku, Dobronia, Zduńskiej Woli, Buczka. W miejscach najbardziej newralgicznych, gdzie uszkodzenia są tak znaczne, iż nie uda się ich dziś usunąć (gmina Grotniki), zostały podstawione agregaty prądotwórcze.

Przeglądaj Bezpłatne Ogłoszenia Lokalne na Kolumna24
Autoreklama Serwis informacyjny Kolumna24 to codzienne świeże wiadomości biznesowe oraz regularnie publikowane ogłoszenia wielotematyczne. Przeglądaj nasz katalog ofert z przeszło 200 kategorii od sprzedaży domów, przez oferty tłumaczeń językowych aż po produkty motoryzacyjne. Na Allegro i OLX musisz zapłacić?!! Dołącz do społeczności Kolumna24 i bezpłatnie wystawiaj ogłoszenia!
Szukaj tanich ofert już teraz!


W okolicy Łasku największe szkody, przez silny wiatr, wyrządzone zostały w południowej części Kolumny oraz w okolicach Baryczy, Mogilna, Ldzania i w Dobroniu. Na mocno zalesionym obszaże, wiele drzew nie wytrzymało naporu siły wiatru i łamało się w pół albo były całkowicie wyrywane z korzeniami. Na szczęście żaden mieszkaniec zagrożonego obszaru nie odniósł poważnych obrażeń ale za to wiele osób musi liczyć się ze stratami materialnymi.

Wiele zaparkowanych samochodów na posesjach lub wzdłuż ulic zostało uszkodzonych przez spadające konary drzew. To samo było z budynkami, na których oparły się powyrywane drzewa a dachy nie wytrzymały ich ciężaru. W okolicach Mogilna Dużego i Baryczy silny wiatr zerwał kilka dachów a strażacy musieli je zabezpieczać przed ewentualną kolejną ulewą.

Nagły Charakter Porannej Wichury w Regionie. Blisko 2000 Interwencji Strażaków w Łódzkim


W czwartek popołudniu odbyła się konferencja prasowa poświęcona burzom nad łódzkim, w której uczestniczył m. in. Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau i Komendant wojewódzki PSP Jarosław Wlazłowski.

Skutki dzisiejszego zdarzenia są usuwane na bierząco, jednakże musimy prosić mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości - powiedział Zbigniew Rau. Do tej pory Łódzki Urząd Wojewódzki nie otrzymał żadnych sygnałów, wskazujących na potrzebę wsparcia władz samorządowych w usuwaniu skutków nawałnicy. Najważniejsze jest jednak to, że mimo jej skali nie ma ofiar śmiertelnych ani osób, które ucierpiałyby zdrowotnie – podsumował wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

- Kilka godzin temu zostało wydane kolejne ostrzeżenie meteorologiczne – przestrzegał dyrektor Krzysztof Janecki – Jest to ostrzeżenie drugiego stopnia, a zatem prognozowane są na dzisiejszą noc jeszcze bardziej intensywne zjawiska pogodowe. Według komunikatu IMGW-PIB należy się spodziewać w łódzkim burz z gradem, opadów deszczu do 60 mm i porywów wiatru do 90 km/h.

Komendant wojewódzki Jarosław Wlazłowski przedstawił obraz sytuacji z punktu widzenia Państwowej Straży Pożarnej. Przez Państwową Straż Pożarną odnotowanych zostało blisko 1900 zdarzeń, z czego 1515 zostało zrealizowanych, bądź jest w trakcie rozwiązywania. 372 przypadki czekają na zwolnienie sił i środków. Najwięcej z nich zostało odnotowanych w Łodzi oraz powiecie zgierskim i pabianickim. Obecnie w usuwaniu skutków nawałnicy bierze udział około 2500 strażaków. Największe problemy PSP napotkała w powiecie kutnowskim, gdzie komenda powiatowa została odcięta od prądu w wyniku wyładowania atmosferycznego.

Dyrektor generalny Polskiej Grupy Energetycznej Dystrybucja S.A. oddział w Łodzi Zbigniew Fałek odniósł się do problemu w kontekście otrzymywania energii elektrycznej przez odbiorców z województwa łódzkiego. Ograniczenie w dostawie prądu dotyczyło ponad 144 tysięcy osób. W tej chwili ta liczba znacząco spadła – na ten moment problem dotyka 47 tysięcy odbiorców. We wszystkich rejonach energetycznych zostały wprowadzone stany huraganowe.
OGŁOSZENIA
Autoreklama Porównaj ceny wybranych produktów w ofertach opublikowanych w bezpłatnych ogłoszeniach w serwisie informacyjnym Kolumna24. Wybierz najlepszą ofertę produktów z ogłoszeń lokalnych i skontaktuj się ze sprzedającym. Dodanie nowego ogłoszenia sprowadza się do szybkiego założenia konta i dodania oferty, co nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. Wszystkie dodane ogłoszenia są indeksowane w wyszukiwarce Google i usuwane przez użytkowników. Brak limitu czasowego oraz opłat za dodanie oferty!
Dolnośląskie Kujawsko-pomorskie Łódzkie Lubelskie Lubuskie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-mazurskie Wielkopolskie Zachodnio-pomorskie
Początkowo serwis informacyjny Kolumna24 powstał jako strona internetowa z regionalnymi wiadomościami o Łasku oraz Łodzi. Z upływem czasu nabrała ona charakteru biznesowego, gdzie publikowane są także wiadomości finansowe oraz nowości produktowe dostępne na rynku. Ponadto w mniejszym stopniu pojawiają się także informacje lifestyle.
TAGI
łask dobroń łódzkie burze komunikat ostrzeżenie pogoda wiatr grad strażpożarna
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się. Zarejestrowani użytkownicy mogą utworzyć publiczny profil i publikować posty oraz bezpłatne ogłoszenia.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenie na Kolumna24
Autoreklama W serwisie informacyjnym Kolumna24 z wiadomościami biznes i finanse dodasz bezpłatne ogłoszenie z ofertą nieograniczoną czasowo oraz indeksowaną w wyszukiwarce Google. Wybierz odpowiednią kategorię, przygotuj unikalny opis ogłoszenia i kontaktuj się z kupującymi. Kolumna24 to regularnie aktualizowane wiadomości biznesowe oraz katalog www ogłoszeń z przeszło 200 kategoriami - od nieruchomości po motoryzację. Pamiętaj! W serwisie informacyjnym Kolumna24 nie płacisz nic za dodanie ogłoszenia...
Dodaj już teraz!
POPULARNE
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Prawie połowa oprogramowania w Polsce wykorzystywana jest nielegalnie
›  Łódź: Khalidov powróci na KSW w walce wieczoru z Narkunem
›  Na pomoc żywnościową liczyć może 1,3 mln Polaków
›  Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
›  UKE przygotowuje certyfikowane narzędzie do pomiaru jakości łącza internetowego
›  Marta Manowska: Jestem blisko spełnienia kolejnego marzenia
›  Do polskich gabinetów stomatologicznych przyjeżdża coraz więcej obcokrajowców
›  Krzysztof Gojdź: Totalnie wali mnie hejt
›  Samochody stają się multimedialnymi centrami rozrywki
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Wrocław z wystawą Lego na stadionie miejskim 2017/2018 dla dzieci
›  Anna Samusionek uczy kobiety, jak nie poddawać się negatywnym emocjom
›  Antek Smykiewicz o "Tańcu z gwiazdami": Ciężko się nauczyć tańca w miesiąc
›  Jarosław Kret: już po pierwszych krokach zrozumiałem, że taniec nie jest dla mnie
›  Armia Łódź: Historia Bitwy na Linii Rzek Warty i Widawki 1939
›  Prezes PFR: Banki stoją przed olbrzymim zagrożeniem
›  Łask: 17 grudnia wyścigi Survival Wrak Race 2017 samochodów
›  Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania Łask-Kolumny
›  Resort sprawiedliwości chce zmiany przepisów dotyczących przedawnienia roszczeń majątkowych
›  Daria Widawska: uwielbiam komedie teatralne poruszające widza, skłaniające do głębszych przemyśleń
›  Wiktoria Gąsiewska: Mój partner nie ma problemu z moją bliskością z Oskarem podczas tańca
›  Rozwiązania dla inteligentnych wnętrz zyskują na popularności
›  Warszawski rynek biurowy atrakcyjny dla najemców
›  Łask-Kolumna: otwarcie nowej Kawiarni Jagódka przy Piotrkowskiej
›  Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  Okulary przeciwsłoneczne przekazujące dźwięk bezpośrednio do mózgu
›  Przełęcz Diatłowa nadal skrywa swój sekret sprzed lat
›  Polscy konduktorzy z aplikacją mobilną ułatwiającą pracę
OGŁOSZENIA
›  Przyczepa towarowa Neptun (236 x 129 x 40 cm): Uchylna, Otwierane Burty, Gwarancja, Jednoosiowa
›  Czy jesteśmy gotowi na pojazdy elektryczne?
›  Tłumacz przysięgły języka mołdawskiego
›  Przyczepa Samochodowa jednoosiowa (263 x 125 x 30 cm): DMC 750 KG, Tania, Łatwość Prowadzenia
›  Przyczepa samochodowa Neptun (263 x 145 x 40 cm): tandem i koła pod skrzynią
›  Wykonawco! Ocieplasz wełną skalną ROCKWOOL? Masz 6 tygodni na odebranie nagród
›  Rozpoczęcie działalności już dziś?
›  Przyczepa skrzyniowa (253 x 129 x 37 cm): DMC 750 KG, Hamulec najazdowy, wywrotna, Burty Sklejka
›  Tłumaczenia ustne - język angielski
›  Tłumaczenia dokumentów certyfikacyjnych język chiński
›  Tłumacz przysięgły języka łotewskiego
›  Tłumacz przysięgły języka tureckiego
›  Oferujemy Czyste Spółki
›  Sprzedaż Czystych Spółek tel. 507-728-528
›  Tłumacz przysięgły języka tureckiego
OPINIE
›  80% polskich firm ma problem z przeterminowanymi płatnościami przez anonimowo
›  Zima to dobry moment na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej przez anonimowo
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce przez kolumna24
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu Kontakt Pomoc
© 2018 Kolumna24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
KOLUMNA
24