ŁASK WIADOMOŚCI

Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan

Marcin Jankowski 20 czerwca 2017 (15:16), aktualizacja 22 czerwca 2017 (19:16)
Buczkowska Truskawka 2017 czyli III Krajowe Święto Truskawki stało się już marką województwa łódzkiego i co roku w ostatni weekend czerwca ściągają do regiony tłumy ludzi relaksować się przy dźwiękach muzyki a przede wszystkim spróbować wyrobów kulinarnych z lokalnej truskawki. Buczek tym samym stał się regionalną marką i symbolem promocji lokalnych przedsiębiorstw.
Kolumna24.pl Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
Źródło: Enej/materiały prasowe

Program III Krajowego Święta Truskawki w Buczku 2017


Podczas dwóch dni Buczek ze względu na Krajowe Święto Truskawki zamienia się w jedną wielką imprezę muzyczną. Bogaty program artystyczny przygotowany przez włodarzy gminy - występy muzyczne zaproszonych gwiazd jak No Mercy, Kate Ryan czy Enej sprawią, że każdy będzie mógł spędzić w gronie znajomych wolny czas i znajdzie dla siebie. W ramach Buczkowskiej Truskawki 2017 odbędą się także imprezy dodatkowe jak dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SuperEnduro oraz truskawkowy wyścig kolarski. Szczegółowy program Truskawki Buczek 2017 poniżej:

Przyczepy Samochodowe Ogłoszenia na PrzyczepyMarter
Reklama Serwis Motoryzacyjny PrzyczepyMarter oferuje pełną gamę nowych przyczep samochodowych Neptun w sprzedaży. W ofercie znajdują się przyczepy samochodowe jednoosiowe oraz dwusowiwe o różnych parametrach technicznych dostosowanych do przewożenia dowolnych towarów wielkogabarytowych. Ponadto w ofercie znajdują się części i akcesoria do przyczep Neptun takie jak koła zapasowe, plandeki, stelaże podplandekowe oraz szereg innych części dodatkowych!
Kupuj Tanio na PrzyczepyMarter!


I Dzień Truskawki w Buczku (24 czerwca 2017):

godz 900 - Rozgrywki Truskawkowej Ligi Gminy Buczek
godz 1300 - Blok artystyczny GOKiS w Buczku
godz 1300 - VI Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro (wjazd od ulicy Zielonej przy ulicy Szadek)
godz 1700 - Talent Show DiscoPolowanie
godz 1800 - Powitanie zaproszonych gości, Wręczenie aktów nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa Gminy Buczek, Wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursach truskawkowych
godz 1900 - Występ zespołu D-Bomb
godz 2000 - Występ zespołu Calibra
godz 2100 - Występ zespołu Andre
godz 2200 - Występ zespołu Playboys
godz 2300 - Gwiazda wieczoru - Marty Citron of NO MERCY, Pokaz sztucznych ogni i Zakończenie imprezy

II Dzień Truskawki w Buczku (25 czerwca 2017):

godz 900 - Finał Truskawkowej Ligi Gminy Buczek
godz 1100 - VII Runda Finałowa Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro
godz 1100 - Wyścig Truskawkowy w klasyfikacji Challange 2017 Komisji Masters PZKol
godz 1530 - Wręczenie nagród dla wyłonionego Mistrza Polski sezon 2017 oraz zdobywcy Pucharu Polski SuperEnduro
godz 1730 - Występ Kabaretu pod Wyrwigroszem
godz 1830 - Wręczenie nagród zwycięzcom Truskawkowej Ligi Gminy Buczek
godz 1900 - Występ zespołu True Colors Band
godz 2000 - Występ Kate Ryan
godz 2100 - Gwiazda wieczoru - Enej, Pokaz sztucznych ogni, Zakończenie imprezy

Niemal każda gmina czy miasto ma swoją imprezę plenerową organizowaną dla mieszkańców w okresie letnim. W Łasku jest to Jarmark Łaski odbywający się na początku czerwca. W Buczku natomiast co roku organizowane jest Święto Truskawki, impreza która stała się tradycją i również marką całego województwa łódzkiego. Tradycja uprawy truskawek w regionie, w okolicach Buczku i Łasku jest bardzo duża i to właśnie z myślą o promocji tych przedsiębiorców rozwinęła się ta impreza.

Z roku na rok zyskiwała ona na popularności, by w 2009 roku być zorganizowanym w randze wojewódzkiej a od 3 lat już jako impreza krajowa pod patronatem Krajowej Izby Rolniczej. Buczek przez dwa dni w roku, za sprawą III Krajowego Święta Truskawki stanie się licznie odwiedzanym miastem z najbardziej znaną truskawką w kraju.

24 czerwca i 25 czerwca to także okazja do promocji lokalnych organizacji i stowarzyszeń, które licznie odwiedzają buczkowską truskawkę.

Enej - polski zespół rockowy z różnorodną mieszanką kulturową


Enej to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta "Ulice" ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta "Folkorabel" (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta Folkhorod (Potrójna Platynowa Płyta), a w 2015 płyta Paparanoja (złota płyta).

Za przełomowy moment w historii zespołu uznać należy rok 2011 i wygraną w programie Must Be The Music - Tylko Muzyka w telewizji Polsat. Zwycięstwo otworzyło grupie drogę do szerszego grona słuchaczy. Stacje radiowe, już dzień po wielkim finale programu, zaczął podbijać utwór "Radio Hello", stając się hitem lata 2011. Od tego czasu ENEJ regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce, takich jak Heineken Open'er Festival, Przystanek Woodstock (2011 nagroda Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim), Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu (nagroda SuperPremiery 2012 oraz SuperJedynka w kategorii SuperPrzebój 2013), TOPtrendy Festiwal (tytuł Największego Przeboju Roku), Sopot Top of the Top Festival.

ENEJ ma na swym koncie osiem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to "Radio Hello", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie", "Lili" i "Symetryczno-Liryczna", "Zbudujemy Dom", "Nie chcę spać" oraz "Kamień z napisem LOVE". Zespół koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Litwa, Ukraina, Włochy, Belgia, Czechy, Niemcy).

27 października 2015 zespół wydaje kolejny singiel z płyty Paparanoja. Piosenka nazywa się "Dzisiaj będę ja" a klip do tego singla będzie można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu na You Tube.

Belgijska gwiazda muzyki pop/dance, Kate Ryan zagra na Truskawce w Buczku 2017


Kate Ryan jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych belgijskich gwiazd muzyki pop/dance w Europie z 3,5 milionem nagranych płyt, kilkoma ogólnoeuropejskimi platynowymi płytami i złoconymi nagraniami - w tym nagrodą World Music Award (IFPI).

Jej pierwszy singiel Scream For More / Mon Coeur Resiste Encore był najlepiej sprzedającym się singlem tanecznym w Belgii, reprezentowała Belgię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2006 roku z Je T'adore, których kawałek plasował się na pierwszym miejscu na belgijskich listach przebojów i osiągnął sukces w całej Europie i na świecie dzięki unikalnym remake'om: Libertine, Désortchantéé, Voyage Voyage i Ella Elle L'a.

Universal Music Kate wydał do tej pory 7 pełnych albumów artystki. Kate Ryan pracuje obecnie nad nowymi utworami z sławnymi producentami oraz DJ'ami, aby wydać kolejne najlepsze single taneczne. Kate prowadzi tournee, nagrywa i wydaje płyty na całym świecie od 2001 roku, jest tym samym wzorem prawdziwie oddanego i profesjonalnego artysty. Wiele artystów przychodzi i odchodzi, ale Kate Ryan nadal znajduje się na szczycie swojej kariery... Wspaniałe święto 20-letniej muzyki tanecznej i imprezowej kultury.

Zespół Playboys zagrają w Buczku z utworami disco dance


Zespół Playboys pochodzi z Radomia i został założony w 2013 roku z inicjatywy lidera/wokalisty Kuby Urbańskiego, który jest także autorem tekstów i wszystkich kompozycji zespołu! Grupa koncertuje w trzy osobowym składzie, oprócz Kuby, w skład wchodzą perkusista i gitarzysta. Debiutancki klip Playboys - Nasza Noc w serwisie YouTube osiągnął już ponad 3 mln wyświetleń. Będzie to jeden z zespołów, który pojawi się w Buczku na Święcie Truskawki 2017.

Truskawka Buczek 2017 kiedy i jak dojechać?


Truskawka Buczek 2017 czyli III Krajowe Święto Truskawki, w centralnej Polsce, odbędzie się w ostatni weekend czerwca 2017 w dniach 24 czerwca oraz 25 czerwca. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie imprezą wśród odwiedzających, zalecamy wcześniejsze przybycie do Buczku, oczywiście w miarę możliwości. Buczek to miejscowość położona w powiecie łaskim w województwie łódzkim. Podróżując do Buczku drogą ekspresową S8 musisz zjechać na węźle Łask - Teodory i kierować się następnie do centrum Łasku a z niego na Buczek.

Dojazd do Buczku odbywa się w zasadzie od strony Łasku oraz Zelowa. Do miasta prowadzą dwie główne drogi i z tego względu często w czasie dużej imprezy jaką jest Buczkowska Truskawka, okoliczne drogi są zakorkowane. Mimo to organizatorzy jak co roku zapewniają w okolicach Buczku miejsca parkingowe a na czas wydarzenia organizowana jest dodatkowa komunikacja miejska.

Truskawka atrakcją i marką Buczku położonego w województwie łódzkim


Od dobrych kilku lat region Buczku znany jest dobrze ze swojej marki jaką jest Krajowe Święto Truskawki. Raz w roku miasto dosłownie pęka w szwach ponieważ zjeżdżają się do niego licznie goście podziwiać koncerty zaproszonych gości oraz zasmakować się w lokalnej truskawce. Nie ma chyba osoby, która nie spróbowała choć raz w swoim życiu truskawki. Z ciekawostek należy dodać, że roślina ta to połączenie poziomki z Ameryki Północnej oraz chilijskiej odmiany skrzyżowanych ze sobą w 1712 roku. Dzisiaj, słodki przysmak każdego z nas...

Początki upraw truskawki w okolicach Łasku i Buczku sięgają okresu międzywojennego, kiedy to Szweycer z Ostrowa, ściągnął na własne potrzeby pierwsze sadzonki. Następnie lokalni rolnicy zaczęli prowadzić własne uprawy w Gorczynie i Buczku i tak truskawka z czasem stała się symbolem regionu.
Galeria Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
REKLAMA
Dla wszystkich czytelników serwisu informacyjnego z ogłoszeniami lokalnymi Kolumna24, uruchomiony został hobbystycznie nowy blog o miejscowości Łask, jednak w głównie z artykułami o tematyce historyczniej. W dalszej perspektywie czasowej będą pojawiały się publikacje również o ciekawych wydarzeniach z przeszłości o całym regionie łódzkim. Nie zapomnij dodać również ogłoszenia lokalnego na Kolumna24!
TŁUMACZENIA
Ogłoszenia Dolnośląskie Kujawsko-pomorskie Łódzkie Lubelskie Lubuskie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-mazurskie Wielkopolskie Zachodnio-pomorskie Tłumaczenia Łask Tłumaczenia Łódź Tłumaczenia Warszawa Tłumaczenia Kraków Tłumaczenia Poznań
TAGI
łask buczek truskawka łódzkie polska świętotruskawki markawojewództwa superenduro kolarstwo enej kateryan belgia rolnictwo ameryka chile poziomka szweycer gorczyn ostrów
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się. Zarejestrowani użytkownicy mogą utworzyć publiczny profil i publikować posty oraz bezpłatne ogłoszenia.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2018: Dwudniowy miejski festiwal kultury i rozrywki
›  Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
›  Łódź-Wschód: Tragiczny wypadek na drodze w Kurowicach
›  Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Magda Gessler otworzyła restaurację w Gdyni
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Łask: II Bieg Leśny 2018 w Teodorach z Nordic Walking przed nami
›  Przełęcz Diatłowa nadal skrywa swój sekret sprzed lat
›  Łask: Czy Zlikwidują Linię Autobusową D do Pabianic?
›  Łask: budżet na 2017 rok i kolejne inwestycje w gminie
›  Polskie start-upy inwestują głównie za środki publiczne
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  Łask po Burzy: Armagedon w Kolumnie, Dobroń Z Ogromnymi Stratami
›  Magda Gessler pod koniec kwietnia otworzy restaurację w Gdyni
›  Łask: Odbiór Odpadów Wielkogabarytowych Kwiecień 2018 roku
›  Łask: Groźny Wypadek z Udziałem Motocyklisty i Samochodu
›  Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania Łask-Kolumny
›  Polska firma ma pomysł na walkę ze smogiem
›  Łask-Kolumna: otwarcie nowej Kawiarni Jagódka przy Piotrkowskiej
›  Branża ubezpieczeniowa coraz śmielej wykorzystuje nowe technologie
›  DPD Polska: Podstępne Działania Firmy Kurierskiej z Przesyłką
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi
›  Udziałowcy lotniska w Modlinie mają różne wizje jego rozwoju
›  Święto Niepodległości Polski 11 Listopada 2017: Łask i Dobroń
›  Beata Ścibakówna: Jesteśmy dość zamkniętym społeczeństwem
›  Łódź: nowe połączenia na trasie Łódź - Sieradz dzięki ŁKA
›  Wrocław z wystawą Lego na stadionie miejskim 2017/2018 dla dzieci
›  Dzień Babci i Dziadka: najszczersze życzenia radości życia
›  Lahti 2017: reprezentanci Polski na Mistrzostwa Świata Finlandia
›  Ograniczenie handlu w niedziele szansą dla sklepów internetowych
›  Łask: Pożar Na Terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorczynie
›  Łódź: Khalidov powróci na KSW w walce wieczoru z Narkunem
›  Same promocje nie wystarczą
›  Konkurs fotograficzny dla najaktywniejszych kibiców MULKS Łask
›  Język publiczny staje się coraz bardziej brutalny
›  Alicja Resich-Modlińska: Kiedyś potrafiłam grać w tenisa codziennie, nawet zimą
›  Dwa ważne mecze MULKS Łask podczas weekendu majowego
›  ADS Lutomiersk zwycięzcą II Turnieju w siatkówkę
›  Nowe technologie ułatwią odejście od węgla
›  Ola Nowak: Moje wyjazdy zawsze łączę z pracą
›  Naukowcy podejmą próbę wylądowania na księżycu Marsa
›  Łask: Śmiertelny wypadek na drodze S8 na wysokości Baryczy
›  Łask: 17 grudnia wyścigi Survival Wrak Race 2017 samochodów
›  Duże marki w ogniu krytyki w mediach społecznościowych
OGŁOSZENIA
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Dyskretne Randki - Bez Zobowiązań :-)
›  Cegła Silikatka
›  Wypożyczalnia Przyczep Samochodowych Łask - Łódź - Pabianice
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Przyczepa samochodowa Neptun (263 x 145 x 40 cm): tandem i koła pod skrzynią
›  Płatne staże dla osób 54+ !
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Przyczepa towarowa Neptun (236 x 129 x 40 cm): Uchylna, Otwierane Burty, Gwarancja, Jednoosiowa
›  Przyczepa skrzyniowa (253 x 129 x 37 cm): DMC 750 KG, Hamulec najazdowy, wywrotna, Burty Sklejka
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Pomoc drogowa Poznań
›  NOSPR – najwyższy poziom akustyki dzięki wełnie skalnej
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  TRANSPORT KOPAREK, ZWYŻEK, WALCÓW, PODNOŚNIKÓW i in. - DO 16 ton Poznan
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Przejmiemy od Ciebie zadłużoną Spółkę
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Przyczepa Samochodowa jednoosiowa (263 x 125 x 30 cm): DMC 750 KG, Tania, Łatwość Prowadzenia
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  tel. 784-494-784 Przejmiemy Zadłużoną Spółkę
›  Sprzątanie po zgonach zmarłych upadkach z wysokości
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  ROCKWOOL Polska prezentuje Raport „6 Paliwo”
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
OPINIE
›  Programy lojalnościowe od teraz na jednej karcie płatniczej przez anonimowo
›  Polacy chętnie płacą telefonem, również za ubezpieczenia przez anonimowo
›  Sztuczna inteligencja wykryje problemy z płodnością przez anonimowo
›  Niespełna dwa razy więcej rezerwacji na tegoroczny długi weekend majowy przez anonimowo
›  FOR: Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele jest źle napisana przez anonimowo
›  Programy lojalnościowe od teraz na jednej karcie płatniczej przez anonimowo
›  W tym sezonie modne będą letnie wersje kowbojek, buty na platformie i białe szpilki przez anonimowo
›  W tym sezonie modne będą letnie wersje kowbojek, buty na platformie i białe szpilki przez anonimowo
›  80% polskich firm ma problem z przeterminowanymi płatnościami przez anonimowo
›  Zima to dobry moment na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej przez anonimowo
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce przez kolumna24
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców przez anonimowo
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu Kontakt Pomoc
© 2018 Kolumna24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
KOLUMNA
24