REGIO WARSZAWA/ŁÓDŹ/ŁASK

Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan

Marcin Jankowski 20 czerwca 2017 (15:16), aktualizacja 22 czerwca 2017 (19:16)
Buczkowska Truskawka 2017 czyli III Krajowe Święto Truskawki stało się już marką województwa łódzkiego i co roku w ostatni weekend czerwca ściągają do regiony tłumy ludzi relaksować się przy dźwiękach muzyki a przede wszystkim spróbować wyrobów kulinarnych z lokalnej truskawki. Buczek tym samym stał się regionalną marką i symbolem promocji lokalnych przedsiębiorstw.
Kolumna24.pl Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
Źródło: Enej/materiały prasowe

Program III Krajowego Święta Truskawki w Buczku 2017


Podczas dwóch dni Buczek ze względu na Krajowe Święto Truskawki zamienia się w jedną wielką imprezę muzyczną. Bogaty program artystyczny przygotowany przez włodarzy gminy - występy muzyczne zaproszonych gwiazd jak No Mercy, Kate Ryan czy Enej sprawią, że każdy będzie mógł spędzić w gronie znajomych wolny czas i znajdzie dla siebie. W ramach Buczkowskiej Truskawki 2017 odbędą się także imprezy dodatkowe jak dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SuperEnduro oraz truskawkowy wyścig kolarski. Szczegółowy program Truskawki Buczek 2017 poniżej:

PUBLIKUJ NA LIVE//BLOG

Załóż własne konto w serwisie Kolumna24 i publikuj interesujące posty na Live//Blog. Może dodawać tekst, zdjęcia, linki oraz dowolne hashtagi. Ponadto Live//Blog umożliwia linkowanie do dowolnych profili.
Zacznij już teraz!


I Dzień Truskawki w Buczku (24 czerwca 2017):

godz 900 - Rozgrywki Truskawkowej Ligi Gminy Buczek
godz 1300 - Blok artystyczny GOKiS w Buczku
godz 1300 - VI Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro (wjazd od ulicy Zielonej przy ulicy Szadek)
godz 1700 - Talent Show DiscoPolowanie
godz 1800 - Powitanie zaproszonych gości, Wręczenie aktów nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa Gminy Buczek, Wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursach truskawkowych
godz 1900 - Występ zespołu D-Bomb
godz 2000 - Występ zespołu Calibra
godz 2100 - Występ zespołu Andre
godz 2200 - Występ zespołu Playboys
godz 2300 - Gwiazda wieczoru - Marty Citron of NO MERCY, Pokaz sztucznych ogni i Zakończenie imprezy

II Dzień Truskawki w Buczku (25 czerwca 2017):

godz 900 - Finał Truskawkowej Ligi Gminy Buczek
godz 1100 - VII Runda Finałowa Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro
godz 1100 - Wyścig Truskawkowy w klasyfikacji Challange 2017 Komisji Masters PZKol
godz 1530 - Wręczenie nagród dla wyłonionego Mistrza Polski sezon 2017 oraz zdobywcy Pucharu Polski SuperEnduro
godz 1730 - Występ Kabaretu pod Wyrwigroszem
godz 1830 - Wręczenie nagród zwycięzcom Truskawkowej Ligi Gminy Buczek
godz 1900 - Występ zespołu True Colors Band
godz 2000 - Występ Kate Ryan
godz 2100 - Gwiazda wieczoru - Enej, Pokaz sztucznych ogni, Zakończenie imprezy

Niemal każda gmina czy miasto ma swoją imprezę plenerową organizowaną dla mieszkańców w okresie letnim. W Łasku jest to Jarmark Łaski odbywający się na początku czerwca. W Buczku natomiast co roku organizowane jest Święto Truskawki, impreza która stała się tradycją i również marką całego województwa łódzkiego. Tradycja uprawy truskawek w regionie, w okolicach Buczku i Łasku jest bardzo duża i to właśnie z myślą o promocji tych przedsiębiorców rozwinęła się ta impreza.

Z roku na rok zyskiwała ona na popularności, by w 2009 roku być zorganizowanym w randze wojewódzkiej a od 3 lat już jako impreza krajowa pod patronatem Krajowej Izby Rolniczej. Buczek przez dwa dni w roku, za sprawą III Krajowego Święta Truskawki stanie się licznie odwiedzanym miastem z najbardziej znaną truskawką w kraju.

24 czerwca i 25 czerwca to także okazja do promocji lokalnych organizacji i stowarzyszeń, które licznie odwiedzają buczkowską truskawkę.

Enej - polski zespół rockowy z różnorodną mieszanką kulturową


Enej to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta "Ulice" ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta "Folkorabel" (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta Folkhorod (Potrójna Platynowa Płyta), a w 2015 płyta Paparanoja (złota płyta).

Za przełomowy moment w historii zespołu uznać należy rok 2011 i wygraną w programie Must Be The Music - Tylko Muzyka w telewizji Polsat. Zwycięstwo otworzyło grupie drogę do szerszego grona słuchaczy. Stacje radiowe, już dzień po wielkim finale programu, zaczął podbijać utwór "Radio Hello", stając się hitem lata 2011. Od tego czasu ENEJ regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce, takich jak Heineken Open'er Festival, Przystanek Woodstock (2011 nagroda Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim), Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu (nagroda SuperPremiery 2012 oraz SuperJedynka w kategorii SuperPrzebój 2013), TOPtrendy Festiwal (tytuł Największego Przeboju Roku), Sopot Top of the Top Festival.

ENEJ ma na swym koncie osiem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to "Radio Hello", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie", "Lili" i "Symetryczno-Liryczna", "Zbudujemy Dom", "Nie chcę spać" oraz "Kamień z napisem LOVE". Zespół koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Litwa, Ukraina, Włochy, Belgia, Czechy, Niemcy).

27 października 2015 zespół wydaje kolejny singiel z płyty Paparanoja. Piosenka nazywa się "Dzisiaj będę ja" a klip do tego singla będzie można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu na You Tube.

Belgijska gwiazda muzyki pop/dance, Kate Ryan zagra na Truskawce w Buczku 2017


Kate Ryan jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych belgijskich gwiazd muzyki pop/dance w Europie z 3,5 milionem nagranych płyt, kilkoma ogólnoeuropejskimi platynowymi płytami i złoconymi nagraniami - w tym nagrodą World Music Award (IFPI).

Jej pierwszy singiel Scream For More / Mon Coeur Resiste Encore był najlepiej sprzedającym się singlem tanecznym w Belgii, reprezentowała Belgię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2006 roku z Je T'adore, których kawałek plasował się na pierwszym miejscu na belgijskich listach przebojów i osiągnął sukces w całej Europie i na świecie dzięki unikalnym remake'om: Libertine, Désortchantéé, Voyage Voyage i Ella Elle L'a.

Universal Music Kate wydał do tej pory 7 pełnych albumów artystki. Kate Ryan pracuje obecnie nad nowymi utworami z sławnymi producentami oraz DJ'ami, aby wydać kolejne najlepsze single taneczne. Kate prowadzi tournee, nagrywa i wydaje płyty na całym świecie od 2001 roku, jest tym samym wzorem prawdziwie oddanego i profesjonalnego artysty. Wiele artystów przychodzi i odchodzi, ale Kate Ryan nadal znajduje się na szczycie swojej kariery... Wspaniałe święto 20-letniej muzyki tanecznej i imprezowej kultury.

Zespół Playboys zagrają w Buczku z utworami disco dance


Zespół Playboys pochodzi z Radomia i został założony w 2013 roku z inicjatywy lidera/wokalisty Kuby Urbańskiego, który jest także autorem tekstów i wszystkich kompozycji zespołu! Grupa koncertuje w trzy osobowym składzie, oprócz Kuby, w skład wchodzą perkusista i gitarzysta. Debiutancki klip Playboys - Nasza Noc w serwisie YouTube osiągnął już ponad 3 mln wyświetleń. Będzie to jeden z zespołów, który pojawi się w Buczku na Święcie Truskawki 2017.

Truskawka Buczek 2017 kiedy i jak dojechać?


Truskawka Buczek 2017 czyli III Krajowe Święto Truskawki, w centralnej Polsce, odbędzie się w ostatni weekend czerwca 2017 w dniach 24 czerwca oraz 25 czerwca. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie imprezą wśród odwiedzających, zalecamy wcześniejsze przybycie do Buczku, oczywiście w miarę możliwości. Buczek to miejscowość położona w powiecie łaskim w województwie łódzkim. Podróżując do Buczku drogą ekspresową S8 musisz zjechać na węźle Łask - Teodory i kierować się następnie do centrum Łasku a z niego na Buczek.

Dojazd do Buczku odbywa się w zasadzie od strony Łasku oraz Zelowa. Do miasta prowadzą dwie główne drogi i z tego względu często w czasie dużej imprezy jaką jest Buczkowska Truskawka, okoliczne drogi są zakorkowane. Mimo to organizatorzy jak co roku zapewniają w okolicach Buczku miejsca parkingowe a na czas wydarzenia organizowana jest dodatkowa komunikacja miejska.

Truskawka atrakcją i marką Buczku położonego w województwie łódzkim


Od dobrych kilku lat region Buczku znany jest dobrze ze swojej marki jaką jest Krajowe Święto Truskawki. Raz w roku miasto dosłownie pęka w szwach ponieważ zjeżdżają się do niego licznie goście podziwiać koncerty zaproszonych gości oraz zasmakować się w lokalnej truskawce. Nie ma chyba osoby, która nie spróbowała choć raz w swoim życiu truskawki. Z ciekawostek należy dodać, że roślina ta to połączenie poziomki z Ameryki Północnej oraz chilijskiej odmiany skrzyżowanych ze sobą w 1712 roku. Dzisiaj, słodki przysmak każdego z nas...

Początki upraw truskawki w okolicach Łasku i Buczku sięgają okresu międzywojennego, kiedy to Szweycer z Ostrowa, ściągnął na własne potrzeby pierwsze sadzonki. Następnie lokalni rolnicy zaczęli prowadzić własne uprawy w Gorczynie i Buczku i tak truskawka z czasem stała się symbolem regionu.
POGODA
Wszystkie miasta Pogoda Łask Pogoda Łódź Pogoda Pabianice Pogoda Płock Pogoda Zakopane Pogoda Bukowina Tatrzańska Pogoda Szczyrk Pogoda Warszawa Pogoda Kraków Pogoda Poznań Pogoda Wrocław Pogoda Bełchatów Pogoda Jasło Pogoda Widawa Pogoda Sędziejowice Pogoda Buczek
TAGI
łask buczek truskawka łódzkie polska świętotruskawki markawojewództwa superenduro kolarstwo enej kateryan belgia rolnictwo ameryka chile poziomka szweycer gorczyn ostrów
Galeria Truskawka Buczek 2017 zaśpiewają Enej, No Mercy i Kate Ryan
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się. Zarejestrowani użytkownicy mogą utworzyć publiczny profil i publikować posty oraz bezpłatne ogłoszenia.
POPULARNE
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Producenci telewizorów w 2018 roku stawiają na sztuczną inteligencję i asystentów głosowych
›  Łask-Kolumna. Historia i to jak zmieniała się na przestrzeni lat
›  Łask po Burzy: Armagedon w Kolumnie, Dobroń Z Ogromnymi Stratami
›  Łódź: Khalidov powróci na KSW w walce wieczoru z Narkunem
›  Łask: 17 grudnia wyścigi Survival Wrak Race 2017 samochodów
›  Dwa ważne mecze MULKS Łask podczas weekendu majowego
›  Wrocław z wystawą Lego na stadionie miejskim 2017/2018 dla dzieci
›  Łask i Nordic Walking: I Bieg Leśny 2017 w Teodorach za nami
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  ADS Lutomiersk zwycięzcą II Turnieju w siatkówkę
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce
›  Konkurs fotograficzny dla najaktywniejszych kibiców MULKS Łask
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi
›  Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Monitoring ze sztuczną inteligencją rozpozna zasłoniętą twarz
›  Armia Łódź: Historia Bitwy na Linii Rzek Warty i Widawki 1939
›  Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
›  Nadchodzą rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy
›  Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
›  Jarmark Łaski 2017: CLEO, Hyży i Schroeder wystąpią w Łasku
›  
›  Łask: Śmiertelny wypadek na drodze S8 na wysokości Baryczy
›  Twitter to istotne źródło informacji dla 90 proc. dziennikarzy
›  Jaga Hupało: Styl wegański to nie tylko moda
›  Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania Łask-Kolumny
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku
›  100-lecie I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku im. Kościuszki
OPINIE
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce przez kolumna24
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Polacy wydadzą w tym roku na święta zdecydowanie więcej niż w poprzednim przez anonimowo
›  Polacy wydadzą w tym roku na święta zdecydowanie więcej niż w poprzednim przez anonimowo
WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O SERWISIE PRYWATNOŚĆ REGULAMIN MAPA SERWISU KONTAKT POMOC
© 2015 - 2018 Kolumna24 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Facebook   Twitter   YouTube   Google+
KOLUMNA
24
ZALOGUJ