POZYCJONOWANIE

SEO #1: Dlaczego zarabiam na swojej stronie internetowej?

Marcin Jankowski  •  15 marca 2017 (21:46)
Wiele początkujących osób w kwestiach internetu zadaje sobie kluczowe pytanie czy na stronach internetowych da się zarabiać? Przeglądając internet i czytając bardzo różne artykuły czy posty na forach o tworzeniu stron internetowych można doszukać się bardzo wielu opinii mówiących o tym, że prowadzenie własnego bloga tematycznego nie zawsze pozwala zarabiać pieniądze. Ja odpowiem na to pytanie dość wymijająco tzn. że wszystko zależy! Wszystko zależy od tego jak bardzo jesteś do tego zdeterminowany i jak dużo chcesz poświęcić czasu aby Twoja praca przynosiła Ci zyski.
SEO #1: Dlaczego zarabiam na swojej stronie internetowej?
Zdjęcie: domena publiczna   
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Pozycjonowanie: Dlaczego warto założyć własnego bloga lub stronę internetową?


Na swoim blogu publikować będę poradniki odnoszące się do zarabiania przez internet oraz przedstawiając praktyczne porady na temat optymalizacji i pozycjonowania stron w Google w oparciu o własne doświadczenia. Na pewno nie znajdziesz tutaj poradników na temat wszelkiej maści programów polegających na klikaniu w reklamy w e-mail czy innych mało zyskownych rozwiązań, które są jedynie stratą czasu. Dlatego pierwsze co musisz posiadać to własną stronę internetową bądź bloga, w oparciu których będziesz publikować artykuły, i umieszczać na tej stronie internetowej reklamy.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą przy tworzeniu własnych serwisów informacyjnych jest dostosowanie ich do wymagań wyszukiwarki internetowej Google, która generować będzie większość ruchu na Twojej stronie internetowej. Masz do wyboru dwie drogi! Pierwsza to założenie jakiegoś darmowego bloga na Wordpress bądź Blogger lub stworzenie własnej strony w HTML, PHP i CSS, programując wszystko samemu od podstaw. Ja osobiście wybieram w większości przypadków to drugie rozwiązanie ponieważ dzięki temu mam większą kontrolę nad tym co się dzieje na mojej stronie. Być może wymaga to więcej czasu ale coś kosztem czegoś.

Pozycjonowanie: wybór tematyki strony www i optymalizacja treści


Kolejnym krokiem dla Ciebie będzie wybranie tematyki strony www i jej optymalizacja pod kątem treści. W większości przypadków każdy tworzy serwis internetowy ponieważ chce wyrazić własne opinie i przekazać innym swoją wiedzę, na której będzie zarabiał pieniądze. Wybór o czym będziesz pisał czy pisała nie powinien nastręczyć Ci problemów jednak przy tym procesie można skorzystać z takiego narzędzia jak Google AdWords Keyword Planner.

Planer słów kluczowych, narzędzie wchodzące w skład usługi Google AdWords to najlepszy sposób aby sprawdzić jakie słowa kluczowe umieszczać w treści swojej strony internetowej aby generowała duży ruch oraz można było na niej zarabiać. Keyword Planner po wpisaniu dowolnego słowa, wybraniu języka oraz obszaru geograficznego analizuje daną frazę i sprawdza jej popularność tzn. miesięczną ilość wyszukiwań w wyszukiwarce Google oraz podaje przybliżoną wartość słowa kluczowego. Na podstawie uśrednionych wyników możemy oszacować czy strona internetowa bądź blog prowadzony przez nas, z wybranymi słowami kluczowymi będzie dochodowy.

Jednocześnie warto także sprawdzić konkurencję w internetowej wyszukiwarce Google na daną frazę, jaką chcesz umieszczać na swojej stronie internetowej. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Wystarczy w we wspomnianej wyszukiwarce wpisać frazę i sprawdzić rezultat wyszukiwania. Oprócz stron odpowiadających zapytaniu, w górnej części otrzymasz także liczbę stron zgodnych z tą tematyką. Oczywiście im mniejsza liczba stron internetowych w wynikach wyszukiwania tym większe masz szanse znaleźć się na wysokich pozycjach w Google.

Jak powinny wyglądać artykuły na stronie internetowej?


Prowadząc serwis informacyjny, wysoki poziom publikowanych artykułów odgrywa kluczową rolę aby przyciągnąć i w dłuższej perspektywie utrzymać czytelników na pozycjonowanej stronie internetowej. Oprócz dobrze przygotowanych aspektów technicznych, które pomagają optymalizować stronę, bardzo ważne jest aby czytelnicy chcieli powracać na daną stronę a da się to zrobić jedynie poprzez interesujące treści.

Każdy autor publikacji tworząc artykuły na swojego bloga powinien opisywać dany temat w sposób maksymalnie wyczerpujący aby czytelnicy nie musieli szukać dodatkowych informacji na stronach konkurencji.

Wykorzystując wspomniane narzędzia optymalizacji treści na wspomnianej stronie internetowej nigdy nie zapominaj o tym, że piszesz do ludzi. Jeśli chcesz stworzyć naprawdę wartościowy i interesujący serwis informacyjny nigdy nie korzystaj z różnego rodzaju botów ani mieszarek tekstów. Opublikowany artykuł musi być zrozumiały dla czytelnika.

To samo tyczy się strony językowej, to znaczy musi on być zgodny z zasadami ortografii i gramatyki. Możesz się wspomóc edytorami tekstów, które sprawdzają automatycznie błędy pisowni. Pisz prostym i zrozumiałym językiem tak aby osoba po raz pierwszy stykająca się z danym tematem nie miała problemów ze zrozumieniem tematu. Zbyt duża ilość fachowych pojęć może odstraszyć czytelników.

Pośrednio dobrze przygotowane artykuły wpływają na pozycję Twojego bloga w wynikach wyszukiwania. Użytkownicy, którzy trafią do Twojego artykuły często linkują do niego z własnych stron jeśli jest on ciekawy. Nierzadko publikują wzmianki na swoich profilach społecznościowych, które generują dodatkowych ruch. W ostatnim czasie wpływ na pozycję w Google ma czas spędzany na danej stronie. Im jest on dłuższy tym algorytmy uznają, że dana strona internetowa jest wartościowa dla czytelników i warto ją promować dla innych.

Zarabianie na blogu: dlaczego to przynosi pieniądze?


Czym jest dzisiaj pozycjonowanie stron? To nie tylko zdobywanie linków prowadzących do Twojej strony z innych serwisów ale także tworzenie interesujących i rozbudowanych artykułów. W dobie internetu gdzie większość z nas posiada smartfony i dostęp do zasobów online, powstaje coraz większa ilość treści. Każdy nowy gracz na rynku musi się wyróżnić i dać szansę Google aby zostać zauważonym. Jedną z tych metod jest właśnie tworzenie atrakcyjnych tekstów, infografik, video oraz zdjęć. Mowa tutaj o content marketingu czyli tworzeniu atrakcyjnych treści dla użytkowników a w dodatku jeśli dołożymy do tego wysoko płatne słowa kluczowe tworzymy stronę internetową, która w dłuższej perspektywie czasu będzie przynosiła nam zyski.

Na tworzeniu serwisów internetowych możemy zarabiać realne pieniądze, nie tylko na dodatkowych usługach jak hosting i pozycjonowanie ale przede wszystkim na tworzeniu własnych stron internetowych i umiejscowieniu na niej reklam. Dobrze przygotowany serwis może przynieść Ci naprawdę duże pieniądze. Zapoznaj się z kolejnymi artykułami, w których zamieszczone zostały porady jak zarabiać na stronach internetowych.
Obserwuj nasz profil społecznościowy na Facebook - Kolumna24!. Wszystkie wiadomości aktualizowane na bierząco zaraz po opublikowaniu.
#adsense #finanse #pieniadze #programpartnerski #convertiser #reklama #stronawww #seo #teksty #zarabianie
Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi
ŁASK

Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska
ŁÓDŹ

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!
ŁASK

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem
ŁASK

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24