REGIO WARSZAWA/ŁÓDŹ/ŁASK

Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem

Marcin Jankowski 11 lipca 2016 (17:17), aktualizacja 15 grudnia 2017 (04:24)
Polska policja co róż spotyka się z przypadkami łamania prawa przez różne osoby. Jedne interwencje należą do łatwych, a inne wymagają ciężkiej pracy. Nie inaczej jest w Łasku, gdzie funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji muszą wykazać się nie lada odwagą i zaangażowaniem, aby odnieść sukces i wpłynąć swoimi działaniami na poprawę lokalnego bezpieczeństwa mieszkańców. Poniżej zaprezentowano szereg działań policjantów w różnych przypadkach zagrożeń z Łasku i okolic, które miały duży wydźwięk wśród mieszkańców i były szeroko komentowane.
Kolumna24.pl Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
Źródło:

Łask-Kolumna: ugodził nożem swojego kompana od kieliszka. Poszkodowanemu nie zagrażało niebezpieczeństwo.


To wydarzenie z początku 2017 roku wywołało dużą liczbę komentarzy wśród mieszkańców Łasku, a w szczególności z samej Kolumny. W jednym z prywatnych mieszkań na terenie Łask-Kolumny w województwie łódzkim doszło do niecodziennego zdarzenia, gdzie w trakcie libacji alkoholowej wywiązała się sprzeczka kompanów od kieliszka. Awantura okazała się na tyle poważna, że musiała interweniować policja z Łasku.

PUBLIKUJ NA LIVE//BLOG

Załóż własne konto w serwisie Kolumna24 i publikuj interesujące posty na Live//Blog. Może dodawać tekst, zdjęcia, linki oraz dowolne hashtagi. Ponadto Live//Blog umożliwia linkowanie do dowolnych profili.
Zacznij już teraz!


Początkowo nic nie zapowiadało, że towarzyskie spotkanie zakończy się w tak niecodzienny i zarazem przykry sposób. To nadmiar alkoholu sprawił, że w trakcie biesiadowania wywiązała się sprzeczka zakończona policyjną interwencją. Finałem kłótni był atak nożem na 51-letniego mężczyznę. Na szczęście poszkodowanemu udało się w porę uciec i powiadomić o całym zajściu policję oraz pogotowie ratunkowe. Zaatakowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Łasku z ranami kłutymi brzucha oraz ręki. Nożownikiem okazał się 34-letni właściciel mieszkania, w którym dwójka mężczyzn wspólnie spożywała alkohol. Po przyjeździe na miejsce Policji i przebadaniu agresora, okazało się że zatrzymany był nietrzeźwy i miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz przez swój brak umiaru nożownik stanie przed sądem i odpowie za swoje czyny.

Łódzka policja zatrzymała 33-letniego pedofila z Łasku. Pedofil został namierzony w internecie przez "Łowcę pedofili"


Dużym sukcesem łódzkiej policji oraz funkcjonariuszy łaskiej Komendy było zatrzymanie 33-letniego pedofila z Łasku pod koniec 2016 roku. Wszystko zaczęło się od tego, jak na policję zgłosił się mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który zaaranżował spotkanie w Łodzi, poprzez internetowy portal społecznościowy z niedoszłym oprawcą przedstawiając się jako 14-letnia dziewczynka. Do spotkania 33-latka z rzekomo 14-latką miało dojść na jednym z łódzkich osiedli - Polesie. Cel tego spotkania był wiadomy, ponieważ w trakcie konwersacji na portalu społecznościowym, padały między innymi propozycje z pod tekstem seksualnym. Na umówione spotkanie przybyli jednak policjanci z Wydziałów do Walki z Cyberprzestępczością KWP i Kryminalnego KMP w Łodzi. Kiedy mężczyzna oczekujący, na rzekomą 14-latkę, zorientował się, że w jego stronę idą funkcjonariusze, z impetem ruszył samochodem i zaczął uciekać. Brawurowe manewry mężczyzny o mało nie doprowadziły do potrącenia jednego z interweniujących policjantów, który w ostatniej chwili odskoczył sprzed pędzącego auta.

Pedofil z Łasku uciekł do Sieradza, gdzie został namierzony i zatrzymany w jednym z domów jednorodzinnych. Od razu przyznał, że spodziewał się wizyty policjantów jednak nie sadził, że nastąpi tak szybko. Funkcjonariusze zabezpieczyli elektroniczne nośniki danych, które zostaną poddane analizie biegłych. Za składanie przez Internet propozycji o charakterze seksualnym osobie małoletniej grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi liczyć się również z odpowiedzialnością za próbę potracenia interweniującego policjanta.

Mieszkaniec województwa dolnośląskiego, jak podaje policja, to wrocławianin - Krzysztof Dymkowski - znany w sieci łowca pedofili. To on wielokrotnie aranżował podobne spotkania informując o tym Policję, po których zatrzymywano pedofilii.

Policjanci z Łasku zlikwidowali nielegalną plantację upraw konopi indyjskich znaną jako marihuana


Na początku lipca 2016 roku policja w Łasku wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi doprowadziły do zlikwidowania uprawy konopi indyjskich, z których można było uzyskać narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. W trakcie akcji Policji zatrzymano dwie osoby, które były właścicielami plantacji w wieku 49 i 25 lat.

Na początku policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie jednej z posesji w Łasku zlokalizowana jest plantacja konopi. Wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Łasku sprawdzili typowany adres, gdzie w budynkach gospodarczych znaleźli przygotowaną plantację. Rosło tam ponad 190 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Jak się okazało, właściciele posesji pobierali też nielegalnie prąd. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli również prawie 4,5 kg gotowej marihuany, olej konopny oraz nasiona konopi. Policjanci zabezpieczyli oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyków, m.in. lampy, wentylatory, filtry, termometry, nawozy. Właściciele posesji - mieszkańcy Łasku w wieku 25 i 49 lat zostali zatrzymani. Funkcjonariusze szacują, że z plantacji uzyskać można narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Po zebraniu materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzuty uprawy i przetwarzania znacznej ilości środków odurzających. Obaj już zostali tymczasowo aresztowani. Za uprawę znacznej ilości marihuany grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Łask policja: plaga pijanych kierowców na drogach regionu. Sierpień 2016 roku obfitował w wiele zatrzymań


Na lokalnych drogach, policjanci z Łasku mają wiele pracy. W 2016 roku, jak podają statystyki, doszło do wielu zatrzymań nietrzeźwych kierowców w naszym regionie, za pewne za sprawą na przykład weekendu sierpniowego, na który złożyła się także sprzyjająca pogoda do wypoczynku. Liderem tego niechlubnego rankingu okazał się 39-letni kierowca z ponad 2,3 promilami alkoholu w organizmie, który na dodatek przewoził 3-letnie dziecko. Przeciwdziałaniem kierowaniu po spożyciu alkoholu była na przykład akcje prewencyjna zorganizowana w ostatni weekend wakacji 2016 roku w całym powiecie łaskim - "Bezpieczny weekend - Ostatni Weekend Wakacji". Miała ona na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa kierującym na drogach naszego regionu. Na szczęście, w tym czasie nie doszło do żadnego tragicznego wypadku, ale za to powiększył się niechlubny ranking nietrzeźwych kierowców.

Czasem bezmyślność niektórych kierowców nie zna granic, a zwłaszcza 39-letniego mężczyzny, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek mężczyzna przewoził w foteliku 3-letnie dziecko. Pijany kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji z Komisariatu w Widawie, który podległy jest pod Komendę Powiatową Policji w Łasku. Z informacji jakie podała Policja w Łasku, mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Tak jak przewidywali policjanci z Łasku, w ostatni weekend sierpnia 2016 roku, można było zauważyć na lokalnych drogach wzmożony ruch samochodów. Podczas 68 przeprowadzonych kontroli drogowych, najwięcej mandatów "posypało się" za przekroczenie prędkości. W sumie odnotowano 7 kolizji i zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców.

Łask: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy, który przewoził na dodatek pasażerów


Mieszkańcy również czuwają nad bezpieczeństwem swoim i innych. Pod koniec lipca 2016 roku doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy w okolicach Łasku, który dodatkowo wiózł pasażerów w tym młodego chłopca. Podczas gdy 53-letni mieszkaniec Łasku robił zakupy w jednym ze sklepów w okolicach Wrzeszczewic na parking podjechał samochód osobowy. Zauważył on, że mężczyzna który siedział za kierownicą może być pod wpływem alkoholu. W momencie kiedy pasażerowie tego samochodu wraz z jego kierowcą robili zakupy w sklepie, ten zabrał kluczyki pozostawione w stacyjce po czym poinformował policję w Łasku. Ta po przybyciu na miejsce potwierdziła fakt nie trzeźwości kierowcy wskazanego samochodu. Miał on ponad 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się na dodatek okazało 37-letni mężczyzna z Wodzierad był już wcześniej karany za jazdę po alkoholu. W momencie zatrzymania nie posiadał uprawnień do kierowania z uwagi na wcześniejsze zatrzymanie prawa jazdy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązywania zakazów sadowych, kierowcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W trakcie czynności procesowych wyjaśnione zostaną również okoliczności przewożenia pasażerów w takim stanie.

Pijani kierowcy na polskich drogach muszą się liczyć z surowymi i nieuchronnymi karami zwłaszcza w nowych przepisach, które aktualnie obowiązują. Oprócz orzekania zakazu prowadzenia pojazdu, pijany kierowca musi się także liczyć z karami finansowymi, wskazuje policja. Pieniądze uzyskane z tego tytułu będą przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach. - Przepisy prawa zostały znowelizowane w taki sposób, aby pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli osobom, które w wyniku wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców stracili zdrowie – powiedział mł. insp. Marek Konkolewski. W pierwszym półroczu na zawartość alkoholu poddano badaniu 9 459 360 kierujących pojazdami. W tym samym okresie ujawniono aż 44 744 kierujących w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Od stycznia do czerwca 2016 roku śmierć w wypadkach poniosło 1 291 osób a 18 386 zostało rannych.

Wskaż zagrożenia w Twojej okolicy na Mapie Bezpieczeństwa online. Pod koniec 2016 roku ruszyły Krajowe Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa!


We wrześniu 2016 roku uruchomiony został ogólnokrajowy program Map Zagrożeń Bezpieczeństwa, który tworzony jest w celu lepszego zarządzania bezpieczeństwem publicznym. W czwartek 22 września 2016 roku na Placu 11 Listopada w Łasku pojawił się mobilny punkt informacyjny, w którym policjanci omawiali założenia programu, a także pokazywali praktycznie jak z niego korzystać. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa należy traktować jako istotny element bezpieczeństwa publicznego realizowanego wspólnie z mieszkańcami i instytucjami publicznymi. W trakcie wdrażania programu w życie, odbyły się spotkania informacyjne na temat map z uczniami, rodzicami uczniów i nauczycielami w wybranych szkołach powiatu łaskiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to system informatyczny dostępny publicznie, umożliwiający mieszkańcom na zgłaszanie miejsc w regionie, którymi powinny zostać objęte nadzorem Policji. Program ruszył już w województwie łódzkim i każdy jego mieszkaniec może sprawdzić czy w jego okolicy jest bezpiecznie. Użytkownicy tego systemu informatycznego czyli my mieszkańcy za pośrednictwem przeglądarki internetowej możemy także oznaczyć wybrane miejsca na mapie. Dane w systemie zostały także uzupełnione o statystyki policyjne przez co uwzględniono na nich m. in. przestępstwa, kradzieże, włamania, rozboje, wymuszenia, pobicia oraz inne. W zasadzie w tej chwili każdy z nas może udostępnić takie informacje, które następnie będą weryfikowane przez Policję w Łasku czy z innych regionów Polski.

W celu odwiedzenia aplikacji KMZB wystarczy posiadać przeglądarkę internetową oraz dostęp do internetu. Wpisz następujący adres URL - mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. W chwili obecnej w Łasku wskazano 12 zagrożeń natomiast na terenie dzielnicy Kolumna 2 zagrożenia. Dla porównania w Pabianicach znajduje się 130 zagrożeń a w Łodzi przeszło 500. Wszystko zależy także od uszczegółowienia danego obszaru. Według wskazanych zagrożeń w Kolumnie oczywiście chodzi o miejsca spożywania publicznie alkoholu. W samym Łasku również przeważają zgłoszenia odnośnie miejsc publicznego spożywania alkoholu oraz nieprawidłowego parkowania. Na uwagę zasługują natomiast zgłoszenia odnośnie używania środków odurzających pomiędzy Łaskiem a Wiewiórczynem, które posiadają obecnie status weryfikacji. Zapewne w najbliższym czasie tych zagrożeń i miejsc wskazanych przez mieszkańców Łasku będzie więcej w miarę informowania ich o takiej możliwości. Start programu poprzedzony był konsultacjami społecznymi, które odbyły się z udziałem instytucji publicznych oraz samych mieszkańców. Jedno z takich spotkań miało miejsce z Policją z Łasku w Kolumnie, w której uczestniczyli dzielnicowi. Na spotkaniu można było wskazać własne zagrożenia a także dowiedzieć się na temat funkcjonowania tego nowego systemu zgłaszania zagrożeń.

Komenda Powiatowa Policji w Łasku - bezpieczeństwo w regionie


Komenda Powiatowa Policji w Łasku jest jednostką podległą Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Teren działania KP Policji w Łasku obejmuje gminy Łask, Buczek, Sędziejowice, Wodzierady i Widawa. Łącznie gminy swoim zasięgiem obejmują 617 km2 i na ich terenie mieszka 52 tysiące mieszkańców. Terytorialnie Komenda Powiatowa Policji w Łasku, w której są 83 etaty policyjne obejmuje Miasto i Gminę Łask, oraz Gminy Buczek i Wodzierady. Natomiast gminę Widawa i gminę Sędziejowice obejmuje Komisariat Policji w Widawie, w którym jest 15 etatów policyjnych.

Komenda Powiatowa Policji w Łasku realizuje zadania ustawowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego oraz ściganiem sprawców przestępstw i wykroczeń, a także inicjowaniem i organizowaniem działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kriminogennym i współdziałaniem w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi.

Obchody święta polskiej Policji i piknik rodzinny z funkcjonariuszami z Łasku


Coroczne obchody święta polskiej policji to doskonała okazja do nawiązania współpracy pomiędzy służbą działającą na rzecz poprawy lokalnego bezpieczeństwa a mieszkańcami regionu. Taką okazją do zapoznania się ze sprzętem, który na co dzień wykorzystuje Policja był wspólny piknik rodzinny w Łasku. Ponadto najmłodsi mogli wziąć udział w licznych konkursach. Cykliści za to mogli oznakować swoje rowery, chroniąc je przed ewentualną kradzieżą. Policja w Polsce swoje święto obchodzi 24 lipca, kiedy to przypada rocznica powołania polskiej Policji Państwowej w 1919 roku. Dzień ten jest uznaniem dla policjantów za ich pracę oraz pamięć o poległych funkcjonariuszach na służbie. Święto Policji jest również okazją do złożenia wieńców i wiązanek przed tablicami i pomnikami poświęconymi pamięci poległych na służbie. Policja w Łasku swoje święto obchodziła m. in. 13 lipca 2016 roku - w oficjalnej części w Starostwie w Łasku, a następnie podczas zorganizowanego pikniku rodzinnego na Placu 11 Listopada w Łasku w godzinach od 1100 do 1500, podczas którego zaplanowano liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.
POGODA
Wszystkie miasta Pogoda Łask Pogoda Łódź Pogoda Pabianice Pogoda Płock Pogoda Zakopane Pogoda Bukowina Tatrzańska Pogoda Szczyrk Pogoda Warszawa Pogoda Kraków Pogoda Poznań Pogoda Wrocław Pogoda Bełchatów Pogoda Jasło Pogoda Widawa Pogoda Sędziejowice Pogoda Buczek
TAGI
łask bezpieczeństwo policja mapy zagrożeń alkohol przestępstwa informacje 997 laskonline kolumna nietrzeźwi pijany kierowcy motoryzacja nadrogach 997 łask pedofil sieradz dziecko akcjaobywatelska dolnośląskie łódź łódzkie nożownik szpital pogotowie libacja interwencje łaskpolicja święto piknik rodzina kolumna festyn łask miasto
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się. Zarejestrowani użytkownicy mogą utworzyć publiczny profil i publikować posty oraz bezpłatne ogłoszenia.
POPULARNE
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Producenci telewizorów w 2018 roku stawiają na sztuczną inteligencję i asystentów głosowych
›  Łask-Kolumna. Historia i to jak zmieniała się na przestrzeni lat
›  Łask po Burzy: Armagedon w Kolumnie, Dobroń Z Ogromnymi Stratami
›  Łódź: Khalidov powróci na KSW w walce wieczoru z Narkunem
›  Łask: 17 grudnia wyścigi Survival Wrak Race 2017 samochodów
›  Dwa ważne mecze MULKS Łask podczas weekendu majowego
›  Łask i Nordic Walking: I Bieg Leśny 2017 w Teodorach za nami
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  Wrocław z wystawą Lego na stadionie miejskim 2017/2018 dla dzieci
›  ADS Lutomiersk zwycięzcą II Turnieju w siatkówkę
›  Konkurs fotograficzny dla najaktywniejszych kibiców MULKS Łask
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi
›  Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Monitoring ze sztuczną inteligencją rozpozna zasłoniętą twarz
›  Armia Łódź: Historia Bitwy na Linii Rzek Warty i Widawki 1939
›  Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
›  Nadchodzą rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy
›  Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
›  Jarmark Łaski 2017: CLEO, Hyży i Schroeder wystąpią w Łasku
›  
›  Łask: Śmiertelny wypadek na drodze S8 na wysokości Baryczy
›  Twitter to istotne źródło informacji dla 90 proc. dziennikarzy
›  Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania Łask-Kolumny
›  Jaga Hupało: Styl wegański to nie tylko moda
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku
›  Przełęcz Diatłowa nadal skrywa swój sekret sprzed lat
OPINIE
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce przez kolumna24
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Polacy wydadzą w tym roku na święta zdecydowanie więcej niż w poprzednim przez anonimowo
›  Polacy wydadzą w tym roku na święta zdecydowanie więcej niż w poprzednim przez anonimowo
WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O SERWISIE PRYWATNOŚĆ REGULAMIN MAPA SERWISU KONTAKT POMOC
© 2015 - 2018 Kolumna24 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Facebook   Twitter   YouTube   Google+
KOLUMNA
24
ZALOGUJ