ŁÓDZKIE/WARSZAWA/POLSKA

Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem

Marcin Jankowski 11 lipca 2016 (17:17), aktualizacja 15 grudnia 2017 (04:24)
Polska policja co róż spotyka się z przypadkami łamania prawa przez różne osoby. Jedne interwencje należą do łatwych, a inne wymagają ciężkiej pracy. Nie inaczej jest w Łasku, gdzie funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji muszą wykazać się nie lada odwagą i zaangażowaniem, aby odnieść sukces i wpłynąć swoimi działaniami na poprawę lokalnego bezpieczeństwa mieszkańców. Poniżej zaprezentowano szereg działań policjantów w różnych przypadkach zagrożeń z Łasku i okolic, które miały duży wydźwięk wśród mieszkańców i były szeroko komentowane.
Kolumna24.pl Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
Źródło:

Łask-Kolumna: ugodził nożem swojego kompana od kieliszka. Poszkodowanemu nie zagrażało niebezpieczeństwo.


To wydarzenie z początku 2017 roku wywołało dużą liczbę komentarzy wśród mieszkańców Łasku, a w szczególności z samej Kolumny. W jednym z prywatnych mieszkań na terenie Łask-Kolumny w województwie łódzkim doszło do niecodziennego zdarzenia, gdzie w trakcie libacji alkoholowej wywiązała się sprzeczka kompanów od kieliszka. Awantura okazała się na tyle poważna, że musiała interweniować policja z Łasku.

Przeglądaj Bezpłatne Ogłoszenia Lokalne na Kolumna24
Autoreklama Serwis informacyjny Kolumna24 to codzienne świeże wiadomości biznesowe oraz regularnie publikowane ogłoszenia wielotematyczne. Przeglądaj nasz katalog ofert z przeszło 200 kategorii od sprzedaży domów, przez oferty tłumaczeń językowych aż po produkty motoryzacyjne. Na Allegro i OLX musisz zapłacić?!! Dołącz do społeczności Kolumna24 i bezpłatnie wystawiaj ogłoszenia!
Szukaj tanich ofert już teraz!


Początkowo nic nie zapowiadało, że towarzyskie spotkanie zakończy się w tak niecodzienny i zarazem przykry sposób. To nadmiar alkoholu sprawił, że w trakcie biesiadowania wywiązała się sprzeczka zakończona policyjną interwencją. Finałem kłótni był atak nożem na 51-letniego mężczyznę. Na szczęście poszkodowanemu udało się w porę uciec i powiadomić o całym zajściu policję oraz pogotowie ratunkowe. Zaatakowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Łasku z ranami kłutymi brzucha oraz ręki. Nożownikiem okazał się 34-letni właściciel mieszkania, w którym dwójka mężczyzn wspólnie spożywała alkohol. Po przyjeździe na miejsce Policji i przebadaniu agresora, okazało się że zatrzymany był nietrzeźwy i miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz przez swój brak umiaru nożownik stanie przed sądem i odpowie za swoje czyny.

Łódzka policja zatrzymała 33-letniego pedofila z Łasku. Pedofil został namierzony w internecie przez "Łowcę pedofili"


Dużym sukcesem łódzkiej policji oraz funkcjonariuszy łaskiej Komendy było zatrzymanie 33-letniego pedofila z Łasku pod koniec 2016 roku. Wszystko zaczęło się od tego, jak na policję zgłosił się mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który zaaranżował spotkanie w Łodzi, poprzez internetowy portal społecznościowy z niedoszłym oprawcą przedstawiając się jako 14-letnia dziewczynka. Do spotkania 33-latka z rzekomo 14-latką miało dojść na jednym z łódzkich osiedli - Polesie. Cel tego spotkania był wiadomy, ponieważ w trakcie konwersacji na portalu społecznościowym, padały między innymi propozycje z pod tekstem seksualnym. Na umówione spotkanie przybyli jednak policjanci z Wydziałów do Walki z Cyberprzestępczością KWP i Kryminalnego KMP w Łodzi. Kiedy mężczyzna oczekujący, na rzekomą 14-latkę, zorientował się, że w jego stronę idą funkcjonariusze, z impetem ruszył samochodem i zaczął uciekać. Brawurowe manewry mężczyzny o mało nie doprowadziły do potrącenia jednego z interweniujących policjantów, który w ostatniej chwili odskoczył sprzed pędzącego auta.

Pedofil z Łasku uciekł do Sieradza, gdzie został namierzony i zatrzymany w jednym z domów jednorodzinnych. Od razu przyznał, że spodziewał się wizyty policjantów jednak nie sadził, że nastąpi tak szybko. Funkcjonariusze zabezpieczyli elektroniczne nośniki danych, które zostaną poddane analizie biegłych. Za składanie przez Internet propozycji o charakterze seksualnym osobie małoletniej grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi liczyć się również z odpowiedzialnością za próbę potracenia interweniującego policjanta.

Mieszkaniec województwa dolnośląskiego, jak podaje policja, to wrocławianin - Krzysztof Dymkowski - znany w sieci łowca pedofili. To on wielokrotnie aranżował podobne spotkania informując o tym Policję, po których zatrzymywano pedofilii.

Policjanci z Łasku zlikwidowali nielegalną plantację upraw konopi indyjskich znaną jako marihuana


Na początku lipca 2016 roku policja w Łasku wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi doprowadziły do zlikwidowania uprawy konopi indyjskich, z których można było uzyskać narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. W trakcie akcji Policji zatrzymano dwie osoby, które były właścicielami plantacji w wieku 49 i 25 lat.

Na początku policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie jednej z posesji w Łasku zlokalizowana jest plantacja konopi. Wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Łasku sprawdzili typowany adres, gdzie w budynkach gospodarczych znaleźli przygotowaną plantację. Rosło tam ponad 190 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Jak się okazało, właściciele posesji pobierali też nielegalnie prąd. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli również prawie 4,5 kg gotowej marihuany, olej konopny oraz nasiona konopi. Policjanci zabezpieczyli oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyków, m.in. lampy, wentylatory, filtry, termometry, nawozy. Właściciele posesji - mieszkańcy Łasku w wieku 25 i 49 lat zostali zatrzymani. Funkcjonariusze szacują, że z plantacji uzyskać można narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Po zebraniu materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzuty uprawy i przetwarzania znacznej ilości środków odurzających. Obaj już zostali tymczasowo aresztowani. Za uprawę znacznej ilości marihuany grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Łask policja: plaga pijanych kierowców na drogach regionu. Sierpień 2016 roku obfitował w wiele zatrzymań


Na lokalnych drogach, policjanci z Łasku mają wiele pracy. W 2016 roku, jak podają statystyki, doszło do wielu zatrzymań nietrzeźwych kierowców w naszym regionie, za pewne za sprawą na przykład weekendu sierpniowego, na który złożyła się także sprzyjająca pogoda do wypoczynku. Liderem tego niechlubnego rankingu okazał się 39-letni kierowca z ponad 2,3 promilami alkoholu w organizmie, który na dodatek przewoził 3-letnie dziecko. Przeciwdziałaniem kierowaniu po spożyciu alkoholu była na przykład akcje prewencyjna zorganizowana w ostatni weekend wakacji 2016 roku w całym powiecie łaskim - "Bezpieczny weekend - Ostatni Weekend Wakacji". Miała ona na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa kierującym na drogach naszego regionu. Na szczęście, w tym czasie nie doszło do żadnego tragicznego wypadku, ale za to powiększył się niechlubny ranking nietrzeźwych kierowców.

Czasem bezmyślność niektórych kierowców nie zna granic, a zwłaszcza 39-letniego mężczyzny, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek mężczyzna przewoził w foteliku 3-letnie dziecko. Pijany kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji z Komisariatu w Widawie, który podległy jest pod Komendę Powiatową Policji w Łasku. Z informacji jakie podała Policja w Łasku, mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Tak jak przewidywali policjanci z Łasku, w ostatni weekend sierpnia 2016 roku, można było zauważyć na lokalnych drogach wzmożony ruch samochodów. Podczas 68 przeprowadzonych kontroli drogowych, najwięcej mandatów "posypało się" za przekroczenie prędkości. W sumie odnotowano 7 kolizji i zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców.

Łask: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy, który przewoził na dodatek pasażerów


Mieszkańcy również czuwają nad bezpieczeństwem swoim i innych. Pod koniec lipca 2016 roku doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy w okolicach Łasku, który dodatkowo wiózł pasażerów w tym młodego chłopca. Podczas gdy 53-letni mieszkaniec Łasku robił zakupy w jednym ze sklepów w okolicach Wrzeszczewic na parking podjechał samochód osobowy. Zauważył on, że mężczyzna który siedział za kierownicą może być pod wpływem alkoholu. W momencie kiedy pasażerowie tego samochodu wraz z jego kierowcą robili zakupy w sklepie, ten zabrał kluczyki pozostawione w stacyjce po czym poinformował policję w Łasku. Ta po przybyciu na miejsce potwierdziła fakt nie trzeźwości kierowcy wskazanego samochodu. Miał on ponad 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się na dodatek okazało 37-letni mężczyzna z Wodzierad był już wcześniej karany za jazdę po alkoholu. W momencie zatrzymania nie posiadał uprawnień do kierowania z uwagi na wcześniejsze zatrzymanie prawa jazdy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązywania zakazów sadowych, kierowcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W trakcie czynności procesowych wyjaśnione zostaną również okoliczności przewożenia pasażerów w takim stanie.

Pijani kierowcy na polskich drogach muszą się liczyć z surowymi i nieuchronnymi karami zwłaszcza w nowych przepisach, które aktualnie obowiązują. Oprócz orzekania zakazu prowadzenia pojazdu, pijany kierowca musi się także liczyć z karami finansowymi, wskazuje policja. Pieniądze uzyskane z tego tytułu będą przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach. - Przepisy prawa zostały znowelizowane w taki sposób, aby pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli osobom, które w wyniku wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców stracili zdrowie – powiedział mł. insp. Marek Konkolewski. W pierwszym półroczu na zawartość alkoholu poddano badaniu 9 459 360 kierujących pojazdami. W tym samym okresie ujawniono aż 44 744 kierujących w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Od stycznia do czerwca 2016 roku śmierć w wypadkach poniosło 1 291 osób a 18 386 zostało rannych.

Wskaż zagrożenia w Twojej okolicy na Mapie Bezpieczeństwa online. Pod koniec 2016 roku ruszyły Krajowe Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa!


We wrześniu 2016 roku uruchomiony został ogólnokrajowy program Map Zagrożeń Bezpieczeństwa, który tworzony jest w celu lepszego zarządzania bezpieczeństwem publicznym. W czwartek 22 września 2016 roku na Placu 11 Listopada w Łasku pojawił się mobilny punkt informacyjny, w którym policjanci omawiali założenia programu, a także pokazywali praktycznie jak z niego korzystać. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa należy traktować jako istotny element bezpieczeństwa publicznego realizowanego wspólnie z mieszkańcami i instytucjami publicznymi. W trakcie wdrażania programu w życie, odbyły się spotkania informacyjne na temat map z uczniami, rodzicami uczniów i nauczycielami w wybranych szkołach powiatu łaskiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to system informatyczny dostępny publicznie, umożliwiający mieszkańcom na zgłaszanie miejsc w regionie, którymi powinny zostać objęte nadzorem Policji. Program ruszył już w województwie łódzkim i każdy jego mieszkaniec może sprawdzić czy w jego okolicy jest bezpiecznie. Użytkownicy tego systemu informatycznego czyli my mieszkańcy za pośrednictwem przeglądarki internetowej możemy także oznaczyć wybrane miejsca na mapie. Dane w systemie zostały także uzupełnione o statystyki policyjne przez co uwzględniono na nich m. in. przestępstwa, kradzieże, włamania, rozboje, wymuszenia, pobicia oraz inne. W zasadzie w tej chwili każdy z nas może udostępnić takie informacje, które następnie będą weryfikowane przez Policję w Łasku czy z innych regionów Polski.

W celu odwiedzenia aplikacji KMZB wystarczy posiadać przeglądarkę internetową oraz dostęp do internetu. Wpisz następujący adres URL - mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. W chwili obecnej w Łasku wskazano 12 zagrożeń natomiast na terenie dzielnicy Kolumna 2 zagrożenia. Dla porównania w Pabianicach znajduje się 130 zagrożeń a w Łodzi przeszło 500. Wszystko zależy także od uszczegółowienia danego obszaru. Według wskazanych zagrożeń w Kolumnie oczywiście chodzi o miejsca spożywania publicznie alkoholu. W samym Łasku również przeważają zgłoszenia odnośnie miejsc publicznego spożywania alkoholu oraz nieprawidłowego parkowania. Na uwagę zasługują natomiast zgłoszenia odnośnie używania środków odurzających pomiędzy Łaskiem a Wiewiórczynem, które posiadają obecnie status weryfikacji. Zapewne w najbliższym czasie tych zagrożeń i miejsc wskazanych przez mieszkańców Łasku będzie więcej w miarę informowania ich o takiej możliwości. Start programu poprzedzony był konsultacjami społecznymi, które odbyły się z udziałem instytucji publicznych oraz samych mieszkańców. Jedno z takich spotkań miało miejsce z Policją z Łasku w Kolumnie, w której uczestniczyli dzielnicowi. Na spotkaniu można było wskazać własne zagrożenia a także dowiedzieć się na temat funkcjonowania tego nowego systemu zgłaszania zagrożeń.

Komenda Powiatowa Policji w Łasku - bezpieczeństwo w regionie


Komenda Powiatowa Policji w Łasku jest jednostką podległą Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Teren działania KP Policji w Łasku obejmuje gminy Łask, Buczek, Sędziejowice, Wodzierady i Widawa. Łącznie gminy swoim zasięgiem obejmują 617 km2 i na ich terenie mieszka 52 tysiące mieszkańców. Terytorialnie Komenda Powiatowa Policji w Łasku, w której są 83 etaty policyjne obejmuje Miasto i Gminę Łask, oraz Gminy Buczek i Wodzierady. Natomiast gminę Widawa i gminę Sędziejowice obejmuje Komisariat Policji w Widawie, w którym jest 15 etatów policyjnych.

Komenda Powiatowa Policji w Łasku realizuje zadania ustawowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego oraz ściganiem sprawców przestępstw i wykroczeń, a także inicjowaniem i organizowaniem działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kriminogennym i współdziałaniem w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi.

Obchody święta polskiej Policji i piknik rodzinny z funkcjonariuszami z Łasku


Coroczne obchody święta polskiej policji to doskonała okazja do nawiązania współpracy pomiędzy służbą działającą na rzecz poprawy lokalnego bezpieczeństwa a mieszkańcami regionu. Taką okazją do zapoznania się ze sprzętem, który na co dzień wykorzystuje Policja był wspólny piknik rodzinny w Łasku. Ponadto najmłodsi mogli wziąć udział w licznych konkursach. Cykliści za to mogli oznakować swoje rowery, chroniąc je przed ewentualną kradzieżą. Policja w Polsce swoje święto obchodzi 24 lipca, kiedy to przypada rocznica powołania polskiej Policji Państwowej w 1919 roku. Dzień ten jest uznaniem dla policjantów za ich pracę oraz pamięć o poległych funkcjonariuszach na służbie. Święto Policji jest również okazją do złożenia wieńców i wiązanek przed tablicami i pomnikami poświęconymi pamięci poległych na służbie. Policja w Łasku swoje święto obchodziła m. in. 13 lipca 2016 roku - w oficjalnej części w Starostwie w Łasku, a następnie podczas zorganizowanego pikniku rodzinnego na Placu 11 Listopada w Łasku w godzinach od 1100 do 1500, podczas którego zaplanowano liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.
REKLAMA
Dla wszystkich czytelników serwisu informacyjnego z ogłoszeniami lokalnymi Kolumna24, uruchomiony został hobbystycznie nowy blog o miejscowości Łask, jednak w głównie z artykułami o tematyce historyczniej. W dalszej perspektywie czasowej będą pojawiały się publikacje również o ciekawych wydarzeniach z przeszłości o całym regionie łódzkim. Nie zapomnij dodać również ogłoszenia lokalnego na Kolumna24!
TŁUMACZENIA
Ogłoszenia Dolnośląskie Kujawsko-pomorskie Łódzkie Lubelskie Lubuskie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-mazurskie Wielkopolskie Zachodnio-pomorskie Tłumaczenia Łask Tłumaczenia Łódź Tłumaczenia Warszawa Tłumaczenia Kraków Tłumaczenia Poznań
TAGI
łask bezpieczeństwo policja mapy zagrożeń alkohol przestępstwa informacje 997 laskonline kolumna nietrzeźwi pijany kierowcy motoryzacja nadrogach 997 łask pedofil sieradz dziecko akcjaobywatelska dolnośląskie łódź łódzkie nożownik szpital pogotowie libacja interwencje łaskpolicja święto piknik rodzina kolumna festyn łask miasto
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się. Zarejestrowani użytkownicy mogą utworzyć publiczny profil i publikować posty oraz bezpłatne ogłoszenia.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2018: Dwudniowy miejski festiwal kultury i rozrywki
›  Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Łask: II Bieg Leśny 2018 w Teodorach z Nordic Walking przed nami
›  Magda Gessler pod koniec kwietnia otworzy restaurację w Gdyni
›  Łask: Czy Zlikwidują Linię Autobusową D do Pabianic?
›  Łódź-Wschód: Tragiczny wypadek na drodze w Kurowicach
›  Łask: Odbiór Odpadów Wielkogabarytowych Kwiecień 2018 roku
›  Łask po Burzy: Armagedon w Kolumnie, Dobroń Z Ogromnymi Stratami
›  Łask: Groźny Wypadek z Udziałem Motocyklisty i Samochodu
›  Łask: budżet na 2017 rok i kolejne inwestycje w gminie
›  Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
›  Święto Niepodległości Polski 11 Listopada 2017: Łask i Dobroń
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Łask-Kolumna: otwarcie nowej Kawiarni Jagódka przy Piotrkowskiej
›  DPD Polska: Podstępne Działania Firmy Kurierskiej z Przesyłką
›  Łódź: nowe połączenia na trasie Łódź - Sieradz dzięki ŁKA
›  Łask: Pożar Na Terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorczynie
›  Dzień Babci i Dziadka: najszczersze życzenia radości życia
›  Odwołania od decyzji ZRID na budowę obwodnicy Łodzi S-14
›  Rekordowe inwestycje w Porcie Gdańskim
›  Dorota Goldpoint: Butik w Domu Mody Klif to dla projektanta wymarzone miejsce
›  III Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych w Łowiczu
›  Fundacja EFC: Stypendia dla zdolnej młodzieży
›  Przedsiębiorcą być! warsztaty dla przedsiębiorczych w Łodzi
›  Magda Gessler otworzyła restaurację w Gdyni
›  Tomasz Ciachorowski: Nie wzrusza mnie widok tłustego bobaska
›  Łódź: Charytatywny zlot #uśmiechdzieci dla Domu Dziecka
›  Wynagrodzenie stało się dla pracowników drugorzędne
›  Przełęcz Diatłowa nadal skrywa swój sekret sprzed lat
›  Łódź: Podsumowanie charytatywnego zlotu #uśmiechdzieci
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania Łask-Kolumny
›  Skutki programu Rodzina 500+ w najbliższych latach
›  Joanna Majstrak: Lubię ubierać się sama, nikt mi nie doradza
›  Sławek Uniatowski: Szkoliłem głos w knajpach, gdzie dużo się piło i paliło
›  Profesjonalny sprzęt kluczowy dla bezpieczeństwa ratowników i strażaków
›  Do 2030 roku koszt zakupu elektrycznego auta będzie niższy niż spalinowego
›  Alicja Resich-Modlińska: Mam komfort, że mogę przeprowadzać dłuższe, ekskluzywne wywiady telewizyjne
›  30 kwietnia wchodzi w życie pakiet kolejnych zmian w prawie dla przedsiębiorców
›  Ataki hakerów stają się coraz bardziej wyrafinowane
›  Grażyna Szapołowska pisze kolejną książkę
›  Anioły biznesu coraz mocniej wspierają polskie firmy
›  Tamara Gonzalez Perea: Nie rozpatruję swoich stylizacji w kategorii wpadek modowych
OGŁOSZENIA
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Przyczepa samochodowa Neptun (263 x 145 x 40 cm): tandem i koła pod skrzynią
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Przyczepa towarowa Neptun (236 x 129 x 40 cm): Uchylna, Otwierane Burty, Gwarancja, Jednoosiowa
›  Dyskretne Randki - Bez Zobowiązań :-)
›  Wypożyczalnia Przyczep Samochodowych Łask - Łódź - Pabianice
›  Przyczepa skrzyniowa (253 x 129 x 37 cm): DMC 750 KG, Hamulec najazdowy, wywrotna, Burty Sklejka
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Cegła Silikatka
›  TRANSPORT KOPAREK, ZWYŻEK, WALCÓW, PODNOŚNIKÓW i in. - DO 16 ton Poznan
›  Pomoc drogowa Poznań
›  Płatne staże dla osób 54+ !
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Przyczepa Samochodowa jednoosiowa (263 x 125 x 30 cm): DMC 750 KG, Tania, Łatwość Prowadzenia
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Sprzątanie po zgonach zmarłych upadkach z wysokości
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  NOSPR – najwyższy poziom akustyki dzięki wełnie skalnej
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  ROCKWOOL Polska prezentuje Raport „6 Paliwo”
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
OPINIE
›  Polacy chętnie płacą telefonem, również za ubezpieczenia przez anonimowo
›  Sztuczna inteligencja wykryje problemy z płodnością przez anonimowo
›  Niespełna dwa razy więcej rezerwacji na tegoroczny długi weekend majowy przez anonimowo
›  FOR: Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele jest źle napisana przez anonimowo
›  Programy lojalnościowe od teraz na jednej karcie płatniczej przez anonimowo
›  W tym sezonie modne będą letnie wersje kowbojek, buty na platformie i białe szpilki przez anonimowo
›  W tym sezonie modne będą letnie wersje kowbojek, buty na platformie i białe szpilki przez anonimowo
›  80% polskich firm ma problem z przeterminowanymi płatnościami przez anonimowo
›  Zima to dobry moment na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej przez anonimowo
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce przez kolumna24
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu Kontakt Pomoc
© 2018 Kolumna24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
KOLUMNA
24