PORADNIKI/KSIĄŻKI/ZDROWIE

Pliki DAV: Jak Otworzyć Video DAV z Kamer Przemysłowych CCTV?

Marcin Jankowski 11 grudnia 2017 (21:45), aktualizacja 11 grudnia 2017 (22:28)
Potrzeba matką wynalazków czyli jak poradziłem sobie z plikiem video zapisanym w formacie DAV? Jakiś czas temu znajomy poprosił mnie o rozwiązanie jego problemu. Otrzymał plik video w formacie DAV, który oryginalnie zapisywany jako obraz z kamer przemysłowych w rejestratorach CCTV. Początkowo sam miałem problem jak sobie z tym poradzić, a przeglądając internet w poszukiwaniu odpowiedzi okazało się, że nie jestem jedyną osobą... Dodam, że pliki z rozszerzeniem DAV zapisywane są na bazie formatu MPEG, jednak w wersji zaszyfrowanej przez producenta urządzeń do rejestrowania obrazu z kamer, przez co nie wszystkie popularne odtwarzacze video na PC i MAC radzą sobie z tymi plikami. Przed odtworzeniem zarejestrowanego filmu w tym formacie, należy znaleźć odpowiedni program do odtwarzania albo przekonwertować go do najpopularniejszego formatu filmowego jakim jest AVI. W artykule przedstawiam dwa gotowe rozwiązania problemu oraz więcej szczegółów o samym formacie DAV dla czytelników!
Kolumna24.pl Pliki DAV: Jak Otworzyć Video DAV z Kamer Przemysłowych CCTV?
Źródło: domena publiczna

Jak Przekonwertować Filmy z Plików DAV na AVI w Celu Ich Odtworzenia na Komputrze?


Na samym początku zajmijmy się konwersją pliku DAV do AVI. Pierwsze kroki zapewne skierujesz na wyszukiwarkę Google. Po wpisaniu odpowiedniej frazy, twoim oczom ukaże się szereg stron internetowych - jedne mniej, a drugie bardziej pomocne. W związku z tym, że problem odtwarzania plików DAV jest spory, dlatego wiele osób o niecnych pobudkach wykorzystuje ten fakt i umieszcza w sieci pseudo programy konwertery dla plików DAV z wszczepionymi w nie wirusami/trojanami, które mogą spowodować na komputerze wiele uszkodzeń. Uważaj więc przed wykorzystaniem nie autoryzowanego oprogramowania w swoim systemie operacyjnym!

PUBLIKUJ NA LIVE//BLOG

Załóż własne konto w serwisie Kolumna24 i publikuj interesujące posty na Live//Blog. Może dodawać tekst, zdjęcia, linki oraz dowolne hashtagi. Ponadto Live//Blog umożliwia linkowanie do dowolnych profili.
Zacznij już teraz!


Tyle wprowadzenia i ostrzeżeń, a teraz przechodzimy do konkretów. Ja rozwiązując problem odtworzenia filmu zapisanego domyślnie w formacie DAV, po drodze sprawdzałem wiele programów, ale dopiero oprogramowanie ze strony Dahua AVI Convert (pobierasz plik exe) bez żadnych problemów przekonwertowało plik DAV do AVI. Po wejściu na tą stronę internetową, nie przeraźcie się prostotą programu.

Krok 1:

Ściągnij program (plik wykonywalny Windows) na dysk swojego komputera. Nie musisz instalować tego oprogramowania. Po jego uruchomieniu od razu możesz zabrać się za konvertowanie pliku DAV.

Krok 2:

Po prostu wybieramy źródłowy plik DAV, a następnie plik wyjściowy AVI i naciskamy przycisk CONVERT. I tyle... W efekcie otrzymujemy plik w formacie AVI video łatwy w odtworzeniu w każdym playerze na Windowsa. Dodam, że dostępna jest także wersja oprogramowania na komputery Apple MAC.

Z opisu autora oprogramowania Dahua AVI Convert do konwersji DAV na AVI wynika, że działa on bezproblemowo na systemach Windows XP/Vista/7/8/10. Ja testowałem ten program jeszcze na popularnym swego czasu Windows XP. Faktycznie do jego uruchomienia nie potrzeba go instalować, a podczas jego działania nie wyskakują żadnego komunikaty antywirusa o możliwym zagrożeniu.

Odtwarzanie Plików Video Zapisanych w Formacie DAV w Dedykowanym Playerze/Odtwarzaczu na PC


Jeśli nie skorzystałeś z pierwszego rozwiązania - konwertowania DAV na AVI - możesz od razu obejrzeć video w odpowiednim programie, który obsługuje format DAV. Musisz w tej sytuacji wykorzystać do tego celu konkretny odtwarzacz przygotowany na PC/MAC i bezpośrednio odtworzyć w nim plik filmowy. Również w tym przypadku przestrzegam Cię przed złośliwym oprogramowaniem.

Jako że mój problem udało się rozwiązać wcześniejszym konwerterem, nie musiałem korzystać z innego oprogramowania. Jednak na potrzeby tego artykułu poradnikowego udało mi się odnaleźć w sieci prosty program od producenta działającego w branży kamer przemysłowych CCTV. Przechodzimy na stronę internetową Download Amcrest Smart Player. W treści artykułu mamy dwa linki, umożliwiające pobranie programu playera do odtwarzania m. in. plików DAV dla systemów Windows oraz Mac. W tym przypadku przed pierwszym uruchomieniem programu należy go zainstalować w systemie, ale z tym raczej sobie poradzicie bez problemowo.

Obsługa interfejsu jest intuicyjna. Pierwszą ikoną z katalogiem z menu górnego wybieramy źródłowy plik do odtwarzania. Sterowanie samym odtwarzaniem pliku filmowego DAV z rejestratorów CCTV również jest standardowe.

Co ciekawe, program ten ma również możliwość przekonwertowania pliku DAV na AVI. Aby tego dokonać, pierw trzeba wybrać plik źródłowy jak w pierwszym kroku. Następnie klikamy trzecią ikonę od lewej. Naszym oczom ukaże się panel exportu po prawej stronie. Wybieramy format exportu - w naszym przypadku AVI, a następnie klikamy przecisk Begin Export. I to tyle.

Co to za Format Plików DAV? W Jakich Urządzeniach są Wykorzystywane? Czym są Kamery Przemysłowe CCTV?


Tak jak wspomniałem na samym wstępie tego artykułu, pliki z rozszerzeniem DAV (Digital Video Record) to zaszyfrowany format video przez rejestratory DVR365, w takich modelach jak DSD304, DSD308, or DSD316 DVR. Często pliki DAV znajdziemy w urządzeniach rejestrujących CCTV z kamer przemysłowych wyprodukowanych w Chinach. Wchodząc jeszcze głębiej w strukturę tych plików to okazuje się, że jest on połączeniem MPEG i skompresowanego formatu H.264.

Z ostatnich informacji podawanych w źródłach biznesowych, wynika że na całym świecie zainstalowanych jest 350 milionów kamer przemysłowych CCTV. Wzrostowy trend globalny zauważalny jest w Polsce przez co coraz więcej obiektów publicznych będzie wyposażonych w specjalistyczny system monitoringu wykorzystujący najnowsze nowinki technologiczne. Dla przykładu można podać, że w stolicy Polski - Warszawie, funkcjonuje około 14 tysięcy kamer monitoringu. Jak podają ogólnodostępne źródła, połowa z tej liczby funkcjonuje z powodzeniem w autobusach komunikacji miejskiej. Warto zwrócić także uwagę na szczególny fakt, że co raz więcej firm, wybierając osprzęt do monitoringu CCTV - rejestratory czy nowoczesne kamery - kieruje się co raz częściej jakością, gwarancją i krajem pochodzenia urządzenia, a nie jego ceną.

Stołeczny ratusz opublikował ciekawe informacje statystyczne odnośnie korzyści z instalacji monitoringu wizyjnego w autobusach. Z przedstawionych raportó wynika, że w 2016 roku zainstalowane kamery przemysłowe CCTV osiem tysięcy siedemset (8,7 tysięcy ) zdarzeń.

Jeśli sam miałeś bądź masz problem z odtwarzaniem tych plików, szukasz rozwiązania albo masz uwagi do tego artykułu, podziel się z nimi zostawiając własny komentarz. Żaden z nich nie pozostanie bez odpowiedzi.
POGODA
Wszystkie miasta Pogoda Łask Pogoda Łódź Pogoda Pabianice Pogoda Płock Pogoda Zakopane Pogoda Bukowina Tatrzańska Pogoda Szczyrk Pogoda Warszawa Pogoda Kraków Pogoda Poznań Pogoda Wrocław Pogoda Bełchatów Pogoda Jasło Pogoda Widawa Pogoda Sędziejowice Pogoda Buczek
TAGI
dav avi konwerter convert player oprogramowanie video film kamera cctv problem software oprogramowanie dav format player dav format player download dav format converter dav format video player free download .dav format video player dav format video dav format play dav format file dav format video converter dav format file player dav format svn dav.authz format dav vs asf format dav or asf format format dav na avi dav format to avi dav format to avi converter dav format player for android convertir a formato dav bdmv format bdmv format player bdmv format mac bdmv format specification index bdmv format format bdmv czym otworzyć bdmv video format formato bdmv bdmv movie format format bdmv adalah dav format converter free dav format converter for mac dav format converter online .dav extension converter dav video format converter dav file format convert dav format to mp4 converter dav format player free download dahua dav format dav формат dvr convertir format mov en avi dav file format to mp4 converter dav file extension player dav file extension download convert dav file format to mp4 open dav file format format factory dav dav file format video player dav extension how to open dav format in vlc format mov jak odtworzyć dav format mac dav format meaning dav format movie dav format to mp4 dav file format mac dav format to mpeg extension .dav mac dav file format to mp4 converter free download dav format player online file format dav or asf open dav format how to play dav format on mac dav extension player dav file format player read dav format dav extension reader dav thesis format convert dav file format to other dav-tz140 usb format dav format umwandeln dav format wiki format video dav dav co to za format
KOMENTARZE
anonimowo
Fajny poradnik. Faktycznie ciężko znaleźć gotowe rozwiązania do oglądania dav z rejestratorów cctv.
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się. Zarejestrowani użytkownicy mogą utworzyć publiczny profil i publikować posty oraz bezpłatne ogłoszenia.
POPULARNE
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Lahti 2017: reprezentanci Polski na Mistrzostwa Świata Finlandia
›  Nadchodzą rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  Ponad 80% Polaków skarży się na ból kręgosłupa
›  Łask i Nordic Walking: I Bieg Leśny 2017 w Teodorach za nami
›  Konkurs fotograficzny dla najaktywniejszych kibiców MULKS Łask
›  ADS Lutomiersk zwycięzcą II Turnieju w siatkówkę
›  Dwa ważne mecze MULKS Łask podczas weekendu majowego
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Łask-Kolumna. Historia i to jak zmieniała się na przestrzeni lat
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców
›  Armia Łódź: Historia Bitwy na Linii Rzek Warty i Widawki 1939
›  Sklepy elektroniczne i dyskonty najwięcej na reklamę przed świętami
›  Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
›  Luki bezpieczeństwa dotkną nawet 90% nowoczesnych smartfonów
›  Monitoring ze sztuczną inteligencją rozpozna zasłoniętą twarz
›  Najnowsze technologie wkraczają do myjni samochodowych
›  Łódź: Khalidov powróci na KSW w walce wieczoru z Narkunem
›  Większość polskich przedsiębiorców samodzielnie zarządza siecią
›  Już nie tylko narty i snowboard
›  Technologia 5G wkracza do Polski, pierwsze testy jeszcze w tym roku
›  Jaga Hupało: Styl wegański to nie tylko moda
›  Dowód rejestracyjny auta jeszcze w tym roku będzie cyfrowy
›  Grecja numerem jeden wśród kierunków wakacyjnych
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna
›  Poczta Polska wdraża rozwiązania skracające czas dostawy przesyłek
›  Hanna Bakuła zapowiada kontynuację powieści „Singielka i Otello
›  Polscy naukowcy odgrywają ważną rolę w rewolucji grafenowej
OPINIE
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce przez kolumna24
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Polacy wydadzą w tym roku na święta zdecydowanie więcej niż w poprzednim przez anonimowo
›  Polacy wydadzą w tym roku na święta zdecydowanie więcej niż w poprzednim przez anonimowo
WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O SERWISIE PRYWATNOŚĆ REGULAMIN MAPA SERWISU KONTAKT POMOC
© 2015 - 2018 Kolumna24 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Facebook   Twitter   YouTube   Google+
KOLUMNA
24
ZALOGUJ