ŁASK WIADOMOŚCI

Łask i Nordic Walking: I Bieg Leśny 2017 w Teodorach za nami

Marcin Jankowski 20 kwietnia 2016 (08:59), aktualizacja 28 grudnia 2017 (03:07)
Jak na pierwszą edycję Łaskiego Biegu Leśnego, liczba 400 startujących zawodników była bardzo duża, czego nie spodziewali się sami organizatorzy zawodów. Trasa biegu prowadziła przez okoliczne pagórkowate tereny Rokitnicy i Teodorów, gdzie co roku odbywają się zawody rowerowe MTB. Biegacze mieli do wyboru dwie bardzo wymagające trasy, na 5 kilometrów lub 10 kilometrów.

Wymagająca trasa I Łaskiego Biegu Leśnego w Teodorach 2017


I Łaski Bieg Leśny 2017 w Teodorach zakończył się pełnym sukcesem, a jak się okazało na mecie nie liczył się czas i zajęte miejsce a raczej samo ukończenie wymagającej trasy, która sprawiła problemy nawet najlepszym zawodnikom. Bieg odbył się na dwóch dystansach - 5 kilometrów i 10 kilometrów. Trasa prowadziła leśnymi ścieżkami w urokliwej okolicy, często odwiedzanej przez rowerzystów - Rokitnicy i Teodorów, doliny rzeki Grabi. Przed biegiem zawodnicy mogli uczestniczyć również w rozgrzewce przeprowadzonej przez Fit And Jump Łask.

Przeglądaj Bezpłatne Ogłoszenia Lokalne na Kolumna24
Autoreklama Serwis informacyjny Kolumna24 to codzienne świeże wiadomości biznesowe oraz regularnie publikowane ogłoszenia wielotematyczne. Przeglądaj nasz katalog ofert z przeszło 200 kategorii od sprzedaży domów, przez oferty tłumaczeń językowych aż po produkty motoryzacyjne. Na Allegro i OLX musisz zapłacić?!! Dołącz do społeczności Kolumna24 i bezpłatnie wystawiaj ogłoszenia!
Szukaj tanich ofert już teraz!


Podium - Łaski Bieg Leśny - MMER GP Teodory 2017 (5 km):

1. Łukasz Kubiak reprezentujący KB GEOTERMIA UNIEJÓW z czasem 17 minut 29 sekund
2. Sergiusz Chełmik z czasem 17 minut 35 sekund
3. Łukasz Wojnicki reprezentujący Akademię Biegacza SALOS-WODNA Łódź z czasem 17 minut 43 sekund

Podium - Łaski Bieg Leśny - MMER GP Teodory 2017 (10 km):

1. Piotr Mielewczyk reprezentujący Adidas Runners Warsaw z czasem 38 minut 26 sekund
2. Michał Olejnik reprezentujący INOV8 TEAM z czasem 38 minut 45 sekund
3. Jan Wychowałek reprezentujący Akademia Biegacza SALOS-WODNA Łódź z czasem 39 minut 53 sekund

Pełne wyniki uczestników znajdują się na stronie Facebook Biegu Leśnego w Teodorach

Otwarcie Nowych Tras Biegowych w Łask-Kolumnie


Chciałoby się powiedzieć Maszeruj albo giń ale nie chodzi wcale o ultra ciężki trening Legii Cudzoziemskiej a integracyjne spacery po Łask-Kolumnie z kijkami, czyli popularny nordic walking. Do tej pory, mieszkańcy Łasku a w szczególności dzielnicy Kolumna, już kilkukrotnie spotykali się aby w ten sportowy sposób spędzić wspólnie czas. Spacery Nordic Walking organizowane były przez Radę Dzielnicy Kolumna i miały charakter integracyjny. W międzyczasie, Pabianickie Stowarzyszenie Wszystko Gra oraz Columna Medica przy udziale Lasów Państwowych Nadleśnictwa Kolumna otworzyło oficjalnie, w maju 2016 roku, nowe trasy biegowe i Nordic Walking na terenie Łask-Kolumny.

Stowarzyszenie Wszystko Gra jest odpowiedzialne za organizację Pabianickiego Półmaratonu oraz innych imprez biegowych. Powstało z pasji do uprawiania aktywnego sportu i promocji aktywności fizycznej. 1 maja 2016 roku wraz z ośrodkiem rehabilitacji Columna Medica w Kolumnie przy współudziale Lasów Państwowych Nadleśnictwa Kolumna otworzą nowo zaprojektowane ścieżki biegowe oraz Nordic Walking.

Cała impreza rozpocznie się o godzinie 1000 na terenie Kliniki Rehabilitacyjnej Columna Medica, podczas której będzie wspólne zdjęcie, oczywiście bieg inauguracyjny po wyznaczonych trasach (ścieżki 2 kilometry i 6 kilometrów), grill, liczne konkursy oraz wspólna zabawa w koleżeńskim klimacie. Na inauguracji tras biegowych nie może zabraknąć także ambasadorów marki Columna Medica i licznych gości zaproszonych a są nimi m. in. Krzysztof Hołowczyc, Tomasz Karolak, Viola Kołakowska, Paulina Sykut - Jeżyna, Karolina Gorczyca, Paulina Holtz i Paulina Młynarska.

Ośrodek Rehabilitacyjno - Hotelowy Columna Medica, położony jest w Łask-Kolumnie przy ulicy Wakacyjnej 8. Jest to ekskluzywne centrum rehabilitacji, które jest połączone z czterogwiazdkowym hotelem i kompleksem basenów, chętnie odwiedzane przez pacjentów i gości z całego świata. Ośrodek Columna Medica znajduje się na terenie zalesionym we wschodniej części miasta Łask.

III Marsz Nordic Walking Z Kijkami Po Łask-Kolumnie


Tym razem marsz Z kijkami po Kolumnie wystartuje ze stacji PKP w Łask-Kolumnie i standardowo zakończy się na plaży "Pod Bykiem". 7 lutego 2016 roku tj. w najbliższą niedzielę wszyscy chętni powinni się pojawić o godzinie 1400 na stacji PKP. Organizatorzy zaplanowali dystans trasy na około 5,7 kilometra, który planują pokonać w czasie około 1,5 godziny. Udział w spotkaniu jest dla wszystkich dlatego organizatorzy zachęcają także aby pojawiły się osoby, które chcą aktywnie spędzić czas - również bez kijków - na rowerze, biegiem itp.

Zwracając uwagę na wszelkie korzyści z nordic walkingu zachęcamy do udziału w tym spotkaniu. Dla wszystkich, którzy mają ochotę wziąć udział w spotkaniu i spędzić trochę czasu aktywnie na świeżym powietrzu ale nie mają odpowiedniego sprzętu poniżej załączam listę oferowanych produktów. Umiejętne wykorzystanie sprzętu i techniki pozwoli Państwu osiągnąć sukces.

Integracyjny Spacer Nordic Walking po Łask-Kolumnie


W najbliższą niedzielę tj. 10 stycznia 2016 roku, o godzinie 1200, odbędzie się zbiórka na Placu Gwiaździstym wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w rajdzie. Program "spaceru z kijkami" zakłada przemarsz trasą o długości 3,5 kilometra wybranymi ulicami Kolumny aby ostatecznie dotrzeć do plaży "pod bykiem". Udział w spotkaniu jest dla wszystkich dlatego organizatorzy zachęcają także aby pojawiły się osoby, które chcą aktywnie spędzić czas - również bez kijków - na rowerze, biegiem itp.

Spotkanie jest to organizowane po raz kolejny i ma na celu integrację mieszkańców z nową Radą Dzielnicy Kolumna, która nie dawno została wybrana. Nordic walking jest specyficzną formą treningu przy wykorzystaniu specjalnych kijków, który można prowadzić cały rok. W efekcie chodu z kijkami wzmacniane są partie mieśnii od brzucha w górę. Dzięki treningom nordic walking rozwija się siła i wytrzymałość ramion, spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu oraz redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy a także odciąża stawy.

Zwracając uwagę na wszelkie korzyści z nordic walkingu zachęcamy do udziału w tym spotkaniu. Dla wszystkich, którzy mają ochotę wziąć udział w spotkaniu i spędzić trochę czasu aktywnie na świeżym powietrzu ale nie mają odpowiedniego sprzętu poniżej załączam listę oferowanych produktów. Umiejętne wykorzystanie sprzętu i techniki pozwoli Państwu osiągnąć sukces.

Co piąty Polak biega! Bieganie to coraz bardziej medialny temat.


Tylko w sierpniu i we wrześniu 2017 roku na portalach i w mediach społecznościowych pojawiło się około 300 tys. wpisów na ten temat, które wygenerowały ponad 40 mln interakcji – wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów. Internauci poszukują przede wszystkim wiadomości na temat treningów, sposobów na kontuzje oraz porad dotyczących sprzętu. Dla firm zaangażowanie w dyskusje internautów to szansa na wypromowanie swojego produktu lub samej marki.

 W sierpniu i we wrześniu zmonitorowaliśmy ponad 300 tys. wpisów w mediach społecznościowych i artykułów na portalach. To oznacza, że co godzinę powstaje około 200 materiałów na temat biegania. Ta kwestia angażuje wiele marek oraz znanych osób – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Magdalena Pawłowska z Instytutu Monitorowania Mediów. 

Duże zaangażowanie internautów budzą nie tylko wpisy biegaczy i osób promujących zdrowy styl życia. Niemal każdy post, który dotyczy biegania, spotyka się z dużym zainteresowaniem. Z badania przeprowadzonego przez IBRIS Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki wynika, że w Polsce biega 22 proc. dorosłych osób. To jedna z najczęściej wybieranych aktywności fizycznych. Zainteresowanie tym sportem widać też w internecie.

– W ciągu 2 miesięcy wszystkie wpisy wygenerowały ponad 40 milionów interakcji, z czego najwięcej, bo aż 80 proc., to udostępnienia – wskazuje Magdalena Pawłowska.

Z danych IMM wynika, że najwięcej postów pojawia się na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Internauci chętnie dzielą się informacjami dotyczącymi techniki biegania czy miejscami idealnymi na trening. W mediach społecznościowych często też umawiają się na wspólne bieganie. Szukają porad dotyczących treningów, wyboru akcesoriów oraz sposobów na zapobieganie kontuzjom.

– To doskonała okazja dla marek, aby zaangażować się w naturalną dyskusję w mediach społecznościowych, a przy okazji zareklamować swój produkt. Najwięcej takich wzmianek pojawia się na Facebooku. Tam znajdziemy ponad 40 proc. wszystkich publikacji dotyczących biegania – mówi Magdalena Pawłowska.

Najbardziej aktywne na swoich fanpage’ach są Runner’s World Polska, On the Move oraz Sklep Biegacza. Dla firm włączenie się w dyskusję internautów to szansa na zbudowanie swojego wizerunku jako eksperta w danej dziedzinie, a także na promocję swoich produktów.  

 W naszej strategii uznaliśmy, że celem nie będzie budowanie bezpośredniej sprzedaży, ale jej wsparcie i pokazanie nas jako osób pasjonujących się bieganiem. Dlatego zależy nam na tworzeniu różnorodnych treści i materiałów, począwszy od materiałów produktowych, jak recenzje sprzętu, pokazanie nowości, poprzez materiały poradnikowe, informacyjne i ciekawostki z biegowego świata – mówi Paweł Matysiak ze Sklepu Biegacza.

Targetem marki mogą być sami biegacze, zwłaszcza że jest to grupa bardzo zróżnicowana. Część osób to doświadczeni sportowcy, którzy biegają regularnie od dłuższego czasu, biorą udział w maratonach czy ultramaratonach, ale też amatorzy i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Dużą grupą, do której mogą dotrzeć marki, jest też rodzina biegaczy i obserwatorzy biegów.

 Przygotowanie merytorycznych i wartościowych materiałów to nie wszystko. Ważna jest ich odpowiednia dystrybucja i to, aby trafiły do konkretnego odbiorcy. Pole do popisu dają tutaj media społecznościowe, które mają bardzo duże możliwości kierowania. Wszystko po to, aby współtworzyć środowisko biegowe w Polsce, być miejscem stworzonym przez biegaczy dla biegaczy, chcemy być miejscem pierwszego wyboru, zwiększać ruch na naszej stronie internetowej, a tym samym naszą sprzedaż – tłumaczy Paweł Matysiak.

(c) Newseria Biznes/Redakcja
Galeria Łask i Nordic Walking: I Bieg Leśny 2017 w Teodorach za nami
OGŁOSZENIA
Autoreklama Porównaj ceny wybranych produktów w ofertach opublikowanych w bezpłatnych ogłoszeniach w serwisie informacyjnym Kolumna24. Wybierz najlepszą ofertę produktów z ogłoszeń lokalnych i skontaktuj się ze sprzedającym. Dodanie nowego ogłoszenia sprowadza się do szybkiego założenia konta i dodania oferty, co nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. Wszystkie dodane ogłoszenia są indeksowane w wyszukiwarce Google i usuwane przez użytkowników. Brak limitu czasowego oraz opłat za dodanie oferty!
Dolnośląskie Kujawsko-pomorskie Łódzkie Lubelskie Lubuskie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-mazurskie Wielkopolskie Zachodnio-pomorskie
Początkowo serwis informacyjny Kolumna24 powstał jako strona internetowa z regionalnymi wiadomościami o Łasku oraz Łodzi. Z upływem czasu nabrała ona charakteru biznesowego, gdzie publikowane są także wiadomości finansowe oraz nowości produktowe dostępne na rynku. Ponadto w mniejszym stopniu pojawiają się także informacje lifestyle.
TAGI
nordciwalking sport bieganie columnamedica zdrowie turystyka lasy polska łask kolumna łódzkie radadzielnicykolumna nordicwalking spacer integracja łaskkolumna teodory łódzkie biegleśny bieg rokitnica temat społecznościowych materiałów osób marki wynika dotyczących internautów magdalena biegania najwięcej proc szansa swojego pojawia innowacje technologia biznes newseria praca polska firmy tech video gazeta kolumna24
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się. Zarejestrowani użytkownicy mogą utworzyć publiczny profil i publikować posty oraz bezpłatne ogłoszenia.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenie na Kolumna24
Autoreklama W serwisie informacyjnym Kolumna24 z wiadomościami biznes i finanse dodasz bezpłatne ogłoszenie z ofertą nieograniczoną czasowo oraz indeksowaną w wyszukiwarce Google. Wybierz odpowiednią kategorię, przygotuj unikalny opis ogłoszenia i kontaktuj się z kupującymi. Kolumna24 to regularnie aktualizowane wiadomości biznesowe oraz katalog www ogłoszeń z przeszło 200 kategoriami - od nieruchomości po motoryzację. Pamiętaj! W serwisie informacyjnym Kolumna24 nie płacisz nic za dodanie ogłoszenia...
Dodaj już teraz!
POPULARNE
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Krzysztof Gojdź: Totalnie wali mnie hejt
›  Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Armia Łódź: Historia Bitwy na Linii Rzek Warty i Widawki 1939
›  Łask-Kolumna. Historia i to jak zmieniała się na przestrzeni lat
›  Łask-Kolumna: otwarcie nowej Kawiarni Jagódka przy Piotrkowskiej
›  Łask: Śmiertelny wypadek na drodze S8 na wysokości Baryczy
›  Łask i Nordic Walking: I Bieg Leśny 2017 w Teodorach za nami
›  Łódź: Khalidov powróci na KSW w walce wieczoru z Narkunem
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi
›  Łask: 17 grudnia wyścigi Survival Wrak Race 2017 samochodów
›  Łask po Burzy: Armagedon w Kolumnie, Dobroń Z Ogromnymi Stratami
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  Wrocław z wystawą Lego na stadionie miejskim 2017/2018 dla dzieci
›  Święto Niepodległości Polski 11 Listopada 2017: Łask i Dobroń
›  Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania Łask-Kolumny
›  Innowacyjny pomysł na start-up to nie wszystko
›  80% polskich firm ma problem z przeterminowanymi płatnościami
›  Dwa ważne mecze MULKS Łask podczas weekendu majowego
›  Nowa technologia komunikacji poprzez światło zapewni szybkie i bezpieczne połączenie
›  Polski asystent głosowy Google jeszcze w tym roku
›  Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
›  Rozwiązania dla inteligentnych wnętrz zyskują na popularności
›  Naukowcy alarmują: oparta na sztucznej inteligencji broń autonomiczna to zagrożenie dla ludzkości
›  Anna Dereszowska: Dla mnie urlop to święto
›  Anna Samusionek uczy kobiety, jak nie poddawać się negatywnym emocjom
›  Nowe typy uzależnień bywają bagatelizowane i niediagnozowane
›  Łask: Groźny Wypadek z Udziałem Motocyklisty i Samochodu
›  Magda Gessler: Lara się nazywa Gessler i to może być powodem każdej nieprawdziwej plotki
OGŁOSZENIA
›  Tłumacz przysięgły języka mołdawskiego
›  Tłumaczenia dokumentów certyfikacyjnych język chiński
›  Tłumacz przysięgły języka łotewskiego
›  Tłumacz przysięgły języka tureckiego
›  Wykonawco! Ocieplasz wełną skalną ROCKWOOL? Masz 6 tygodni na odebranie nagród
›  Tłumacz przysięgły języka mołdawskiego
›  Tłumacz przysięgły języka koreańskiego
›  Tłumacz przysięgły języka tureckiego
›  Rozpoczęcie działalności już dziś?
›  Tłumaczenia dokumentów certyfikacyjnych język chiński
›  Tłumacz przysięgły języka łotewskiego
›  Oferujemy Czyste Spółki
›  Tłumaczenia dokumentów certyfikacyjnych język chiński
›  Tłumacz przysięgły języka łotewskiego
›  Kup od nas Czystą Spółkę
OPINIE
›  80% polskich firm ma problem z przeterminowanymi płatnościami przez anonimowo
›  Zima to dobry moment na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej przez anonimowo
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce przez kolumna24
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu Kontakt Pomoc
© 2018 Kolumna24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
KOLUMNA
24