BIZNES/FIRMY/FINANSE

Nowe inwestycje i plany koncertów na PGE Narodowym

Komunikat Newseria 29 stycznia 2018 (12:17)
Prawie 8 mln zł zysku netto, ponad 2 mln gości, kilka dużych koncertów i wydarzenia biznesowe, które okazały się sukcesem – ubiegły rok był bardzo dobry dla spółki PL2012+, która zarządza warszawskim PGE Narodowym. Kolejny rok ma być jeszcze lepszy. Kluczowe punkty tegorocznego kalendarza to otwarcie strzelnicy – jednej z najbardziej profesjonalnych w Polsce, długo wyczekiwany koncert Eda Sheerana i dwa inne, które mają się okazać kasowym sukcesem, choć szczegóły są jeszcze owiane tajemnicą. 
Kolumna24.pl Nowe inwestycje i plany koncertów na PGE Narodowym
Źródło: (c) Newseria

Nowe inwestycje i plany koncertów na PGE Narodowym. Stadion planuje występ trzech światowych gwiazd i buduje profesjonalną strzelnicę


– 2017 rok na PGE Narodowy był kolejnym spektakularnym rokiem, zarówno jeśli chodzi o liczbę imprez, jak i wynik finansowy, który wyniósł koło 8 mln zł na czysto – mówi agencji Newseria Biznes Jakub Opara, prezes zarządu spółki PL.2012+, która jest operatorem stadionu PGE Narodowego.

Przeglądaj Bezpłatne Ogłoszenia Lokalne na Kolumna24
Autoreklama Serwis informacyjny Kolumna24 to codzienne świeże wiadomości biznesowe oraz regularnie publikowane ogłoszenia wielotematyczne. Przeglądaj nasz katalog ofert z przeszło 200 kategorii od sprzedaży domów, przez oferty tłumaczeń językowych aż po produkty motoryzacyjne. Na Allegro i OLX musisz zapłacić?!! Dołącz do społeczności Kolumna24 i bezpłatnie wystawiaj ogłoszenia!
Szukaj tanich ofert już teraz!


Prezes zarządu spółki PL.2012+ zwrócił uwagę na to, że warszawski stadion PGE Narodowy jest ewenementem na skalę europejską i światową, ponieważ niewiele jest podobnych obiektów wielofunkcyjnych, które są w stanie same na siebie zarobić i osiągają dodatnie wyniki finansowe.

Dobry wynik finansowy obiektu za 2017 rok to między innymi zasługa wzrostu popularności wycieczek po obiekcie, a także organizacja dużej liczby wydarzeń biznesowych czy CSR-owych – na koniec ubiegłego roku liczba odwiedzających obiekt przekroczyła 2 mln gości. Kolejnym elementem, który się do tego przyczynił, było otwarcie się na nowe dyscypliny sportowe jak MMA. Zorganizowana w maju gala KSW Colosseum okazała się dużym sukcesem zarówno pod względem finansowym, jak i wyników oglądalności – gala była transmitowana w 42 krajach, a na stadionie obejrzało ją ponad 60 tys. widzów.

– W 2016 roku wyniki finansowe były na poziomie prawie 20 mln zł. To już drugi rok z rzędu, kiedy stadion osiąga bardzo dobre rezultaty. Dobry wynik finansowy za 2017 rok jest o tyle ważny, że był czystym zyskiem, a na obiekcie nie odbyło się ani jedno spektakularne wydarzenie o randze międzynarodowej  w porównaniu z 2016 rokiem, kiedy gościliśmy szczyt NATO – mówi Jakub Opara.

Wśród ważniejszych wydarzeń, które odbyły się w minionym roku na warszawskim stadionie, operator wymienia m.in. koncert grupy Depeche Mode oraz Coldplay i Roztańczony PGE Narodowy – autorski format realizowany we współpracy z Telewizją Polsat.

– Trzykrotnie gościliśmy Polską Reprezentację Piłki Nożnej, dla której jesteśmy domem i z którą się utożsamiamy. Gościliśmy także finał Pucharu Polski –mówi Jakub Opara.

Poza imprezami sportowymi i kulturalnymi istotnym źródłem przychodów dla obiektu jest organizacja wydarzeń biznesowych. W 2017 roku odbyło się na PGE Narodowym ponad 300 mniejszych wydarzeń biznesowych i 250 imprez CSR-owych.

– To również jest dla nas bardzo ważne, żeby stadion był otwarty i ogólnodostępny, aby realizował nie tylko imprezy komercyjne, z których czerpie korzyści, lecz także dzielił się tym, co uzyska, ze społeczeństwem – mówi Jakub Opara.

Na nadchodzące miesiące spółka PL.2012+ ma gotowe duże plany inwestycyjne. W ubiegłym tygodniu został rozpisany przetarg na budowę strzelnicy na PGE Narodowym – ma być to jedna z najbardziej profesjonalnych strzelnic z broni ostrej w Polsce. Jej otwarcie zostało zaplanowane na 11 listopada 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Poza tym kalendarz imprez na PGE Narodowym na poszczególnie miesiące jest już w dużej mierze wypełniony. 2 maja odbędzie się finał Pucharu Polski w piłce nożnej pod patronatem Prezydenta RP. Maj to także Grand Prix Polski w żużlu, na które praktycznie wszystkie bilety zostały już wyprzedane, choć zainteresowanym może jeszcze uda się nabyć je w ofercie last minute. W maju także Narodowa Gala Boksu z akcentem patriotycznym. 12 czerwca na PGE Narodowym odbędzie się towarzyski mecz reprezentacji Polski z Litwą. Będzie to ostatnie spotkanie przed wyjazdem polskiej reprezentacji na mistrzostwa w Rosji.

Końcówka czerwca to spektakularny koncert, którego wykonawców nie mogę jeszcze zdradzić. Jesteśmy związani z organizatorem umową o zachowaniu poufności. W lipcu czeka nas kolejny duży koncert. Oba będą gościć jednych z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie. Wrzesień to format stały, który realizujemy z Telewizją Polsat, czyli Roztańczony PGE Narodowy. Z kolei 10 listopada – w ramach stulecia odzyskania niepodległości, dzień przed narodowym świętem – zorganizujemy wspólnie z administracją publiczną spektakularną imprezę – zapowiada Jakub Opara.

Na większość imprez realizowanych na stadionie bilety wyprzedają się do ostatniej sztuki. Najlepszym przykładem jest długo wyczekiwany koncert Eda Sheerana, który odbędzie się w sierpniu. Bilety na pierwszy dzień koncertu sprzedały się w rekordowe 30 minut.

 Organizatorzy pomyśleli, że nie można zmarnować takiej szansy i zorganizowali drugi koncert, na który bilety rozeszły się w niecałą godzinę – mówi prezes zarządu spółki PL.2012+.

Komunikat (c) Newseria Biznes
REKLAMA
Dla wszystkich czytelników serwisu informacyjnego z ogłoszeniami lokalnymi Kolumna24, uruchomiony został hobbystycznie nowy blog o miejscowości Łask, jednak w głównie z artykułami o tematyce historyczniej. W dalszej perspektywie czasowej będą pojawiały się publikacje również o ciekawych wydarzeniach z przeszłości o całym regionie łódzkim. Nie zapomnij dodać również ogłoszenia lokalnego na Kolumna24!
TŁUMACZENIA
Ogłoszenia Dolnośląskie Kujawsko-pomorskie Łódzkie Lubelskie Lubuskie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-mazurskie Wielkopolskie Zachodnio-pomorskie Tłumaczenia Łask Tłumaczenia Łódź Tłumaczenia Warszawa Tłumaczenia Kraków Tłumaczenia Poznań
TAGI
pge narodowym koncert rok mln jakub pl2012+ stadion narodowy polski wydarzeń bilety imprez gala stadionie innowacje technologia biznes newseria praca polska firmy tech video gazeta kolumna24
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się. Zarejestrowani użytkownicy mogą utworzyć publiczny profil i publikować posty oraz bezpłatne ogłoszenia.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2018: Dwudniowy miejski festiwal kultury i rozrywki
›  Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Łódź-Wschód: Tragiczny wypadek na drodze w Kurowicach
›  Łask: II Bieg Leśny 2018 w Teodorach z Nordic Walking przed nami
›  Łask: Czy Zlikwidują Linię Autobusową D do Pabianic?
›  Magda Gessler pod koniec kwietnia otworzy restaurację w Gdyni
›  Łask: Odbiór Odpadów Wielkogabarytowych Kwiecień 2018 roku
›  Łask: Groźny Wypadek z Udziałem Motocyklisty i Samochodu
›  Łask po Burzy: Armagedon w Kolumnie, Dobroń Z Ogromnymi Stratami
›  Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
›  Łask: budżet na 2017 rok i kolejne inwestycje w gminie
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Święto Niepodległości Polski 11 Listopada 2017: Łask i Dobroń
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi
›  Łask-Kolumna: otwarcie nowej Kawiarni Jagódka przy Piotrkowskiej
›  Dzień Babci i Dziadka: najszczersze życzenia radości życia
›  DPD Polska: Podstępne Działania Firmy Kurierskiej z Przesyłką
›  Łódź: nowe połączenia na trasie Łódź - Sieradz dzięki ŁKA
›  Łask: Pożar Na Terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorczynie
›  Odwołania od decyzji ZRID na budowę obwodnicy Łodzi S-14
›  Dorota Goldpoint: Butik w Domu Mody Klif to dla projektanta wymarzone miejsce
›  Rekordowe inwestycje w Porcie Gdańskim
›  Przełęcz Diatłowa nadal skrywa swój sekret sprzed lat
›  Przedsiębiorcą być! warsztaty dla przedsiębiorczych w Łodzi
›  Magda Gessler otworzyła restaurację w Gdyni
›  III Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych w Łowiczu
›  Fundacja EFC: Stypendia dla zdolnej młodzieży
›  Łódź: Charytatywny zlot #uśmiechdzieci dla Domu Dziecka
›  Tomasz Ciachorowski: Nie wzrusza mnie widok tłustego bobaska
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  Wynagrodzenie stało się dla pracowników drugorzędne
›  Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania Łask-Kolumny
›  Łódź: Podsumowanie charytatywnego zlotu #uśmiechdzieci
›  Skutki programu Rodzina 500+ w najbliższych latach
›  Joanna Majstrak: Lubię ubierać się sama, nikt mi nie doradza
›  Sławek Uniatowski: Szkoliłem głos w knajpach, gdzie dużo się piło i paliło
›  Profesjonalny sprzęt kluczowy dla bezpieczeństwa ratowników i strażaków
›  Do 2030 roku koszt zakupu elektrycznego auta będzie niższy niż spalinowego
›  Alicja Resich-Modlińska: Mam komfort, że mogę przeprowadzać dłuższe, ekskluzywne wywiady telewizyjne
›  Ataki hakerów stają się coraz bardziej wyrafinowane
›  30 kwietnia wchodzi w życie pakiet kolejnych zmian w prawie dla przedsiębiorców
›  Grażyna Szapołowska pisze kolejną książkę
›  Tamara Gonzalez Perea: Nie rozpatruję swoich stylizacji w kategorii wpadek modowych
›  Anioły biznesu coraz mocniej wspierają polskie firmy
OGŁOSZENIA
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Przyczepa samochodowa Neptun (263 x 145 x 40 cm): tandem i koła pod skrzynią
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Przyczepa towarowa Neptun (236 x 129 x 40 cm): Uchylna, Otwierane Burty, Gwarancja, Jednoosiowa
›  Wypożyczalnia Przyczep Samochodowych Łask - Łódź - Pabianice
›  Przyczepa skrzyniowa (253 x 129 x 37 cm): DMC 750 KG, Hamulec najazdowy, wywrotna, Burty Sklejka
›  Dyskretne Randki - Bez Zobowiązań :-)
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Cegła Silikatka
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Płatne staże dla osób 54+ !
›  TRANSPORT KOPAREK, ZWYŻEK, WALCÓW, PODNOŚNIKÓW i in. - DO 16 ton Poznan
›  Pomoc drogowa Poznań
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Przyczepa Samochodowa jednoosiowa (263 x 125 x 30 cm): DMC 750 KG, Tania, Łatwość Prowadzenia
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Sprzątanie po zgonach zmarłych upadkach z wysokości
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  NOSPR – najwyższy poziom akustyki dzięki wełnie skalnej
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język rosyjski
›  Tłumaczenia medyczne język angielski
›  Tłumaczenia prawnicze język rumuński
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
›  ROCKWOOL Polska prezentuje Raport „6 Paliwo”
›  Tłumaczenia prawnicze język czeski
OPINIE
›  Programy lojalnościowe od teraz na jednej karcie płatniczej przez anonimowo
›  Polacy chętnie płacą telefonem, również za ubezpieczenia przez anonimowo
›  Sztuczna inteligencja wykryje problemy z płodnością przez anonimowo
›  Niespełna dwa razy więcej rezerwacji na tegoroczny długi weekend majowy przez anonimowo
›  FOR: Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele jest źle napisana przez anonimowo
›  Programy lojalnościowe od teraz na jednej karcie płatniczej przez anonimowo
›  W tym sezonie modne będą letnie wersje kowbojek, buty na platformie i białe szpilki przez anonimowo
›  W tym sezonie modne będą letnie wersje kowbojek, buty na platformie i białe szpilki przez anonimowo
›  80% polskich firm ma problem z przeterminowanymi płatnościami przez anonimowo
›  Zima to dobry moment na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej przez anonimowo
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce przez kolumna24
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców przez anonimowo
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu Kontakt Pomoc
© 2018 Kolumna24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
KOLUMNA
24