ŁÓDŹ

Nowe Centrum Łodzi: szansa na rozwój i przyciągnięcie biznesu

Marcin Jankowski  •  11 kwietnia 2017 (11:17)
Łódź staje do walki o EXPO 2022 - o ostatecznych wynikach, kto zwycięży dowiemy się w listopadzie 2017 roku - rozwijając największe projekty urbanistyczne w Europie środkowowschodniej. Dziś to właśnie stolica województwa, położona w centralnej Polsce i dobrze skomunikowana z innymi regionami naszego kraju, wydaje się być faworytem w walce o organizację tej prestiżowej imprezy. Nowe Centrum Łodzi czyli wydzielony obszar śródmieścia Łodzi o powierzchni 100 hektarów może stać się nowym centrum biznesu.
Nowe Centrum Łodzi: szansa na rozwój i przyciągnięcie biznesu
Zdjęcie: Skanska/Brama Miasta, budynek biurowy   
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Brama Miasta - projekt urbanistyczny w Łodzi na obszarze rewitalizacji śródmieścia


Brama Miasta - tak będzie się nazywał najnowszy projekt urbanistyczny, skierowany dla biznesu a także dla mieszkańców Łodzi, który zostanie wybudowany do 2022 roku. Powstanie on w obszarze rewitalizowanego śródmieścia - Nowe Centrum Łodzi, gdzie obok Dworca Łódź Fabryczna, znajdą się obiekty biurowe, usługowe i mieszkalne.

- Drugiej tak spektakularnej przestrzeni miejskiej jak rozwijające się Nowe Centrum Łodzi w Polsce aktualnie nie ma. Jest o nim głośno na arenie międzynarodowej, czego dowodem jest biznes, który ze zdwojoną siłą od kilku lat tutaj otwiera swoje centra. Łódź bywa nazywana "ostatnim nieodkrytym miastem". Miasto to nie mury, to przede wszystkim ludzie, którzy tu mieszkają. Brama Miasta będzie przykładem takiej właśnie przestrzeni – nowoczesnej i tętniącej życiem – mówi Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Budowy Bramy Miasta podejmie się Skanska, budynku który powstanie na przeciwko największego podziemnego dworca w kraju - Łódź Fabryczna. Jest to już drugi duży projekt realizowany w Nowym Centrum Łodzi przez tą firmę, obok budynku biurowego Nowej Fabrycznej. Na Bramę Miasta będą się składały dwa budynki biurowe o łącznej powierzchni najmu 40 tysięcy mkw., gdzie będzie pracować nawet 4 tysiące specjalistów. Otwarty plac, miejskie kawiarnie, ogólnodostępne WiFi, zieleń i mała architektura sprawią, że będzie to idealne miejsce do pracy na świeżym powietrzu, mniej formalnych spotkań biznesowych, ale i wydarzeń kulturalnych i inicjatyw takich jak chociażby kino letnie.

Łódź posiada swoją własną stylistykę w architekturze, w którą szczególnie dobrze wkomponowują się takie inicjatywy jak woonerfy czy murale. Jest to także pierwsze miasto w Polsce, w którym powstała ulica wolna od ruchu samochodowego (dziś w mieście są już 3 woonerfy, a kolejne są w planach). Miasto nazywane jest też stolicą murali - tutaj znajdziemy najdłuższy szlak street artu, liczący ok. 70 artystycznych rysunków. Najnowszy projekt Skanska doskonale wpisuje się w ten lokalny kontekst. Twarzą Bramy Miasta są sami łodzianie, których już teraz można oglądać na wystawie społecznej, znajdującej się na ogrodzeniu inwestycji. To ogólnodostępne miejsce tworzone dla i przez ludzi.

Brama Miasta – kluczowe fakty i liczby

- Rozpoczęcie budowy: I połowa 2017.
- Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: ok. 40 000 mkw. GLA.
- Powierzchnia najmu I etapu: ok. 27 500 mkw. GLA.
- Cały kompleks dostarczy 230 miejsc parkingowych.
- Budynek I etapu w najwyższym miejscu:15 kondygnacji naziemnych.
- Certyfikacja: LEED Gold.
- Generalny wykonawca: Skanska S.A.
- Autor projektu architektonicznego: medusa group.
Obserwuj nasz profil społecznościowy na Facebook - Kolumna24!. Wszystkie wiadomości aktualizowane na bierząco zaraz po opublikowaniu.
#łódź #łódzkie #rewitalizacja #bramamiasta #ncl #śródmieście #biurowce #biznes #mieszkania #rozrywka
Galeria Nowe Centrum lodzi szansa na rozwoj i przyciagniecie biznesu
Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi
ŁASK

Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska
ŁÓDŹ

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!
ŁASK

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem
ŁASK

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24