LAHTI2017

Lahti 2017: jak dojechać do Finlandii na Mistrzostwa Świata

Marcin Jankowski  •  7 lutego 2017 (19:59)
Jeśli chcesz zobaczyć na żywo Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Lahti warto już dzisiaj pomyśleć o organizacji wyjazdu do Finlandii. Pamiętać trzeba, że do tego święta zimowych sportów pozostało już bardzo mało czasu a przed Tobą kilka ważnych kwestii jak kupno biletów na arenę sportową, opracowanie trasy i rezerwacja promu z Tallina do Helsinek oraz rezerwacja noclegu. Oczywiście możesz skorzystać z wyjazdu przez biuro podróży jednak organizując wyjazd samemu będziesz miał większą kontrolę nad co zobaczysz.
Lahti 2017: jak dojechać do Finlandii na Mistrzostwa Świata
Zdjęcie: Helsinki/Viking Line   
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Przejazd samochodem przez kraje bałtyckie i promem do Finlandii


Najkrótsza trasa, jeśli chcesz ją pokonać samochodem, prowadzi przez kraje bałtyckie - Litwę, Łotwę i Estonię a następnie promem z Tallina do Helsinek i dalej do Lahti. Według danych z serwisu internetowego Google Maps, z centralnej Polski a dokładnie Łodzi do Lahti, turyści będą mieli do pokonania około 1 200 kilometrów w tym prawie trzy godzinną przeprawę promową.

Podróż z Łodzi do Tallina potrwa około 14 godzin i w znacznej mierze czas ten będzie uzależniony od panujących warunków pogodowych i sytuacji na drodze. Na szczęście we wszystkich krajach tranzytowych - Litwa, Łotwa i Estonia oraz w samej Finlandii korzystanie z dróg i autostrad dla samochodów osobowych jest bezpłatne. Wyjątkiem są jedynie przejazdy pasażerskie w przypadku pojazdów zarejestrowanych dla minimum 8 osób na Litwie, gdzie będzie trzeba zakupić odpowiednią winietę na przykład na stacji benzynowej.

Z Tallina do Helsinek turyści będą musieli przeprawić się promem przez Zatokę Fińską. Jednym z operatorów kursujących na tej trasie jest Viking Line. Koszt przejazdu w jedną stronę - samochód + dwie dorosłe osoby to koszt około 80 Euro. Cena uzależniona jest od dnia i godzin przeprawy jakie wybierzemy - poranne bądź popołudniowe, dlatego warto samemu dobrać odpowiedni termin wyjazdu. Jako ciekawostkę można podać, że właśnie na tę trasę od 1 lutego powrócił zmodernizowany statek M/S Viking XPRS z floty operatora.

Poszukiwanie noclegu w okolicach Lahti dla kibiców sportów zimowych


Na miejscu natomiast wyzwaniem może okazać się znalezienie noclegu. Pamiętać należy, że będzie to bardzo gorący okres gdzie do Lahti przyjedzie bardzo wielu turystów z całego świata. Plusem jest, że nie musimy mieszkać w samym mieście a spokojnie możemy poszukać noclegu w innych okolicznych miejscowościach oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Dobra sieć dróg w Finlandii sprawia, że przejazd samochodem nie zajmie nam dużo czasu.

Swoje poszukiwania noclegu warto rozpocząć od oficjalnej strony turystycznej tego regionu - VisitLahti.fi. Znajduje się tam pełna lista pokoi do rezerwacji. Innym ciekawym rozwiązaniem może być rezerwacja domku wolno stojącego poza miastem aby poczuć Fiński klimat i z czego znana jest Skandynawia. Dużym ułatwieniem dla osób poszukujących informacji o noclegach i regionie może być fakt, że w Finlandii większość serwisów internetowych jest przygotowana w fińskiej i angielskiej wersji językowej.
Obserwuj nasz profil społecznościowy na Facebook - Kolumna24!. Wszystkie wiadomości aktualizowane na bierząco zaraz po opublikowaniu.
#lahti #helsinki #tali #podróż #samochód #finlandia #sport #polska #litwa #łotwa #estonia #prom #skandynawia #turystyka #lahti2017 #łask noclegi
Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi
ŁASK

Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska
ŁÓDŹ

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!
ŁASK

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem
ŁASK

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24