ŁÓDŹ

Groźny wypadek na A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego (video)

Marcin Jankowski  •  26 stycznia 2017 (10:06), aktualizacja 26 stycznia 2017 (15:15)
Dzisiaj nad ranem doszło do wielkiego karambolu na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego w województwie łódzkim. Droga w kierunku Łodzi oraz Częstochowy została całkowicie zablokowana a na miejscu działają służby ratunkowe. Pierw zderzyły się samochody jadące do Łodzi a po kilkudziesięciu minutach, kilometr wcześniej doszło do wypadku w kierunku Częstochowy. W karambolu pokiereszowanych zostało kilkadziesiąt samochodów, w tym ciężarowe a na miejscu pracują służby ratunkowe.
Video: YouTube/Kenatso_PL
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Karambol na autostradzie: trudne warunki i słaba widoczność


Z informacji przekazanych przez służby wynika, że w porannym karambolu ranne zostały 24 osoby. Jedna osoba ciężko ranna została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Lotniczego. Do karambolu na autostradzie A1 doszło w obu kierunkach. Około godz. 840 w miejscowości Moszczenica (pow. piotrkowski) na trasie w kierunku Łodzi, zderzyło się około 40 samochodów osobowych i ciężarówek. Później na tym samym odcinku autostrady w miejscowości Wola Bykowska w kierunku Częstochowy również doszło do zderzenia około 30 kolejnych samochodów.

Komendanci poinformowali mnie, że na miejscu pracuje 100 policjantów oraz 70 strażaków. W razie potrzeby jesteśmy w stanie zapewnić pomoc dodatkowych funkcjonariuszy – podkreślił minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA polecił komendantom wojewódzkim, aby udali się na miejsce karambolu.

W godzinach porannych w rejonie karambolu panowały bardzo trudne warunki na drodze. Mgła i śliska nawierzchnia utrudniały kierowcom podróżowanie. Prawdopodobnie to właśnie było przyczyną porannego wypadku. W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać skutki porannego zdarzenia...

Film, w który pojawił się w serwisie YouTube nagrany przez kierowców z miejsca wydarzenia pokazuje, że w wypadku uczestniczyło kilkadziesiąt samochodów a co gorsza były one na przemian porozbijane z samochodami ciężarowymi. Na miejscu pracują służby ratunkowe w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, uwalniając poszczególne osoby uwięzione w pojazdach. Do karambolu doszło na odcinku autostrady A1 w kierunku Łodzi w gminie Grabica na 394 kilometrze już za zjazdem na odcinek drogi ekspresowej S8.

Dla kierowców uszkodzonych samochodów służby udostępniły trzy namioty, w których zapewnione są ciepłe napoje. Dodatkowo do dyspozycji pasażerów, którzy nie odnieśli żadnych obrażeń, jest również pobliska Szkoła Podstawowa w Grabicy. Dowozi ich tam podstawiony autobus.

Za miejscem karambolu utworzył się duży korek. W związku z tym służby zdemontowały bramki awaryjne na autostradzie, tak aby samochody, które były sprawne, mogły swobodnie zawrócić i zjechać z trasy. Jak informuje GDDKiA oddział w Łodzi, droga A1 jest całkowicie zablokowana i utrudnienia mogą potrwać co najmniej 3 godziny a nawet dłużej, dlatego Policja wyznaczyła objazd kierując na węzeł Piotrków Trybunalski Północ, następnie na DK 12 i ponowne włączenie na autostradę A1 na węźle Tuszyn. Uwaga. Kierowcy jadący przez Tuszyn informują, że zaczynają się tworzyć korki i warto szukać innych objazdów. Policja zaleca kierowcom słuchanie komunikatów dotyczących objazdów podawanych przez stacje radiowe. Informacje te są na bieżąco aktualizowane.
Obserwuj nasz profil społecznościowy na Facebook - Kolumna24!. Wszystkie wiadomości aktualizowane na bierząco zaraz po opublikowaniu.
#łódź #łódzkie #a1 #karambol #wypadek #częstochowa #autostrada #lpr #policja #strazpozarna #psp #997 łask
Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi
ŁASK

Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska
ŁÓDŹ

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!
ŁASK

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem
ŁASK

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24