24
Marcin Jankowski
15 marca 2017 (21:31)

Google: 5 porad jak poprawić widoczność strony w wyszukiwarce

Na każdym kroku i w każdy możliwy sposób, aby móc zarabiać na swojej stronie internetowej, powinieneś się starać poprawić jej widoczność w wynikach wyszukiwania Google. Cel jest prosty, znaleźć się na pierwszym miejscu, mieć wysoki CTR czyli współczynnik klikalności w link prowadzący do Twojego bloga/strony z SERP i generować duży ruch na stronie. Jak to zrobić? Do dyspozycji mamy kilka elementów strony, które użyte w odpowiedni sposób wyróżnią ją spośród innych wyświetlonych propozycji w wynikach wyszukiwania Google.
Google: 5 porad jak poprawić widoczność strony w wyszukiwarce
Zdjęcie: domena publiczna

Marketing: Indeksowanie stron internetowych w Google


Indeksowanie serwisu internetowego to moment kiedy każda podstrona zostaje pobrana do bazy danych wyszukiwarki Google aby potem być odpowiednio wyświetlana w wynikach wyszukiwania tzw. SERP. To podczas indeksacji Twoja strona jest oceniana na podstawie wielu czynników rankingowych na podstawie budowy strony www. Postaraj się odpowiednio zoptymalizować swój serwis aby przyśpieszyć proces indeksowania w Google i poprawić swoją pozycję w wyszukiwarce.

 •  Sklep Przyczepy Samochodowe - Duży Wybór Modeli Na Placu - Niskie Ceny

Jak do tej pory największa wyszukiwarka stron internetowych na świecie Google nie zdradziła algorytmów indeksowania. Zazwyczaj do opinii publicznej przedostają się jedynie sugestie jakimi powinni się kierować pozycjonerzy i twórcy stron www.

Za indeksowanie stron odpowiada specjalny program, który podąża poprzez sieć internetową, podążając linkami umieszczonymi na stronach internetowych. Praca takiego robota jest ciągła, który podąża na wielu stronach. Wniosek z tego jest taki, że im więcej linków zewnętrznych prowadzi do Twojego bloga tym więcej jest możliwości, że zostanie on zaindeksowany w krótkim czasie. Oprócz rozbudowanych treści na stronie, to właśnie linki mają między innymi znaczenie w ustaleniu pozycji Twojej strony w rankingu Google.

Kolosalne znaczenie przy pozycjonowaniu stron ma także struktura samej strony internetowej. Nie tylko linki zewnętrzne, nie tylko duża ilość artykułów ale także przemyślana ilość znaczników HTML.

<!DOCTYPE html>

<html lang="pl"><head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

<title>Tytuł podstrony widoczny w wyszukiwarce Google 65 znaków</title>

<meta name="description" content="Opis strony widoczny w wyszukiwarce 150 znaków" />

<meta name="HandheldFriendly" content="true" />

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1,maximum-scale=1">

<meta name="robots" content="index,follow" />

</head><body>


</body></html>

Wykorzystaj tytuł strony oraz jej opis aby wzbudzić zainteresowanie czytelnika


Wyszukując dowolne strony w wyszukiwarce pierwsze na co zwracamy wybierając stronę do odwiedzenia to tytuł strony oraz jej opis, które znacząco ułatwiają nam określenie co na danej stronie się znajduje. Kiedy okazuje się, że tematyka strony jest nie wyczerpująca lub znacząco odbiega od tego co znajdowało się w opisie natychmiast opuszczamy dany serwis internetowy.

Pamiętajmy, że każda podstrona w naszym serwisie internetowym powinna posiadać unikalny ciąg znaków, w którym będą umieszczone słowa kluczowe. Tytuł podstrony powinien także jasno wskazywać co na danej stronie się znajduje. Zwróć uwagę na poniższą grafikę przedstawiającą wyniki wyszukiwania dla zapytania Blogaria.pl. Pomimo tego, że w znaczniku <title>Tytuł strony</title> umieszczone zostało słowo Blogaria.pl pierw jednak znajdują się ważniejsze słowa kluczowe, które jasno informują czytelnika jaka tematyka przeważa na danej stronie internetowej. Również jeśli prześledzisz każdą podstronę zauważysz, że nigdy nie powtarza się ten sam tytuł oraz opis description umieszczony w tagu <meta name="decription" content="Opis podstrony" />.

Ze względów praktycznych tytuł strony internetowej powinien składać się maksymalnie z 65 znaków, natomiast opis czyli tekst w znaczniku description maksymalnie ze 150 znaków. Dlaczego tylko tyle? Bo tylko tyle znaków Google wyświetla w wynikach wyszukiwania. Jest to jednak zupełnie wystarczająca ilość znaków aby przykładowo umieścić tytuł artykułu oraz skrócony opis artykułu. Tworząc tytuł oraz opis, postaraj się zachęcić użytkowników wyszukiwarek aby to właśnie Twoją stronę internetową odwiedzili a nie konkurencji. Dlatego nie przesadzaj także z ilością słów kluczowych ponieważ tekst ten musi być zrozumiały dla czytelnika a nie tylko dla robota indeksującego treść.

Nagłówki i wyróżnienia ważnych fragmentów na stronie internetowej


Bardzo często w kodzie strony internetowej umieszcza się nagłówki z tytułem artykułu lub podtytułami oraz pogrubienia wybranych słów aby zwrócić uwagę czytelników na ważniejsze fragmenty. Ma to także ogromne znaczenie przy optymalizacji strony www ponieważ teksty umieszczone w odpowiednich znacznikach dają sygnał wyszukiwarkom przy określaniu wyników wyszukiwania.

Większe znaczenie ma słowo kluczowe umieszczone w znaczniku <h1></h1> niż tylko pogrubione <b></b>. Jednak pamiętaj o tym, że wspomniany nagłówek <h1> może wystąpić tylko raz na danej podstronie i zarezerwowany jest dla najważniejszej sentencji. Najczęściej używa się go przy tytule artykułu lub na innych podstronach umieszczając jej nazwę. Natomiast używanie nagłówków <h2></h2> czy <h3></h3> nie wymaga od nas trzymania się określonej ilości wystąpień. Najlepiej zaprojektować strukturę strony internetowej w ten sposób aby występowały one chronologicznie od największego najmniejszego na wzór struktury książki drukowanej.

Znaczniki schema.org poprawią widoczność Twojej strony internetowej


Znaczniki schema.org to elementy ułatwiające robotom indeksującym wyszukiwarek internetowych zrozumienie treści opublikowanych na danej stronie internetowej.Prawdopodobnie najczęściej wykorzystywanym kodem schema.org będzie ten odpowiedzialny za oznaczenie artykułu i jego poszczególnych elementów.


<script type="application/ld+json">
{
"@context": "http://schema.org",
"@type": "NewsArticle",
"mainEntityOfPage":{
"@type":"WebPage",
"@id":"http://domena.pl/adres-url-podstrony.html"
},
"headline": "Tytuł podstrony",
"image": {
"@type": "ImageObject",
"url": "http://domena.pl/zdjecie-artykul.jpg",
"width": 900,
"height": 600
},
"datePublished": "2017-01-02 12:00:00",
"dateModified": "2017-01-02 12:10:00",
"author": {
"@type": "Person",
"name": "Imie Nazwisko"
},
"publisher": {
"@type": "Organization",
"name": "Blogaria.pl",
"logo": {
"@type": "ImageObject",
"url": "http://domena.pl/logo.jpg",
"width": 205,
"height": 35
}
},
"description": "Opis description"
}
</script>


Taki oto odpowiednio dostosowany kod wstawiamy w sekcji pomiędzy <head></head>.

Mapa serwisu znacząco poprawia indeksację wszystkich podstron


Mapa serwisu to ważny element każdej strony internetowej. Rozróżniamy dwie wersje - jedną jako specjalnie przygotowany plik XML ze znacznikami wprost dla wyszukiwarek internetowych oraz drugą jako podstrona, na której umieszczone są jedynie linki do wszystkich opublikowanych wcześniej artykułów. Ta druga wersja stanowi także dobry punkt wyjściowy dla Twoich czytelników.

Standardowa mapa serwisu w postaci pliku XML nazywa się sitemap.xml i umieszcza się ją w katalogu głównym czyli domena.pl/sitemap.xml. W jej zestawieniu powinny się znaleźć wszystkie adresy URL podstron jakie zostały udostępnione dla Twoich czytelników. Oto przykładowa struktura takiego pliku gdzie element <url></url> jest powtarzalny dla każdego adresu URL:


<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<urlset
xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9"
xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
xsi:schemaLocation="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9
http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9/sitemap.xsd">
<url>
<loc>http://www.blogaria.pl/</loc>
<lastmod>2017-01-01</lastmod>
<changefreq>weekly</changefreq>
<priority>1.0</priority>
</url>
</urlset>


Dobra widoczność w Google = czytelnicy i zarabianie na blogu


Znacząco poprawiając widoczność swojej strony w wynikach wyszukiwarki Google dajesz sobie większe szanse na zdobycie dużej liczby czytelników a tym samym masz możliwość zarabiania na prowadzeniu strony internetowej. Wracając do poprzednich artykułów dowiesz się jak wykorzystać poświęcony czas na przygotowanie artykułów aby następnie je zmonetyzować. Ja ze swojego doświadczenia korzystam z sieci reklamowej AdSense oraz programów partnerskich z sieci Convertiser, które pozwalają mi generować zyski z polecania produktów wybranych sklepów internetowych i programów finansowych, iście popularnych w dzisiejszych czasach.

Każda nawet najmniejsza zmiana na Twojej stronie: nowy artykuł, kolejna infografika czy materiał video prowadzi Cię do sukcesu. W całej tej pracy nad tworzeniem serwisu internetowego liczy się unikalność a także świeżość. Postaraj się wyróżnić ciekawym contentem abyś to Ty przyciągnął uwagę czytelnika a nie Twoja konkurencja.

Jeśli uważasz, że ten artykuł był pomocny, zachęcam do promowania go na swoich profilach społecznościowych. Udostępnij artykuł na Facebooku, Twitterze, Google+ i podziel się tą wiedzą z innymi, z tymi którzy być może jeszcze o tym nie wiedzą a pomoże im to osiągnąć sukces w internecie.
REKLAMA
ogłoszenia blog convertiser google linki optymalizacja seo pozycjonowanie stronawww wyszukiwarka zarabianie
Caravaning Salon 2017: Targi Przyczep i Kamperów w Düsseldorfie
PRZYCZEPY
Caravaning Salon 2017: Targi Przyczep i Kamperów w Düsseldorfie
Austria: Zimowe Koncerty dla Narciarzy na Wysokości 2320 Metrów
PODRÓŻE
Austria: Zimowe Koncerty dla Narciarzy na Wysokości 2320 Metrów
Międzynarodowy Kongres Miast Ogrodów Łask-Kolumna 2017
REGIONY
Międzynarodowy Kongres Miast Ogrodów Łask-Kolumna 2017
Dobroń: Rusza Termomodernizacja Budynków Publicznych w Gminie
REGIONY
Dobroń: Rusza Termomodernizacja Budynków Publicznych w Gminie
MULKS Łask: Zwycięstwo i Porażka Beniaminka w Okręgówce
REGIONY
MULKS Łask: Zwycięstwo i Porażka Beniaminka w Okręgówce
Uwaga Podróżujący na S8. Od Jutra Ruszają Prace Remontowe
REGIONY
Uwaga Podróżujący na S8. Od Jutra Ruszają Prace Remontowe
OGŁOSZENIA NOWE DODAJ+
Tłumaczenia przysięgłe - język bośniacki
1,00 PLN
Tłumaczenia przysięgłe - język bośniacki
Tłumaczenia techniczne - język serbski
1,00 PLN
Tłumaczenia techniczne - język serbski
Tłumaczenia techniczne - język chorwacki
1,00 PLN
Tłumaczenia techniczne - język chorwacki
Tłumaczenia medyczne - język węgierski
1,00 PLN
Tłumaczenia medyczne - język węgierski
Sprzątanie po zgonach zmarłych upadkach z wysokości
0.00 PLN
Sprzątanie po zgonach zmarłych upadkach z wysokości
Tłumaczenia przysięgłe - język bośniacki
1,00 PLN
Tłumaczenia przysięgłe - język bośniacki
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik!
REKLAMA
POPULARNE ARTYKUŁY
Łask zaprasza na Majówkę 2016. Będzie się działo!
Łask zaprasza na Majówkę 2016. Będzie się działo!
Warszawa: wystawa klocków LEGO odwiedzi stolicę w 2017 roku
Warszawa: wystawa klocków LEGO odwiedzi stolicę w 2017 roku
Otwarcie nowych ścieżek biegowych i Nordic Walking w Kolumnie
Otwarcie nowych ścieżek biegowych i Nordic Walking w Kolumnie
Dziś obchodzimy święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 maja
Dziś obchodzimy święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 maja
Dwa ważne mecze MULKS Łask podczas weekendu majowego
Dwa ważne mecze MULKS Łask podczas weekendu majowego
ADS Lutomiersk zwycięzcą II Turnieju w siatkówkę
ADS Lutomiersk zwycięzcą II Turnieju w siatkówkę
Konkurs fotograficzny dla najaktywniejszych kibiców MULKS Łask
Konkurs fotograficzny dla najaktywniejszych kibiców MULKS Łask
Zapowiada się chłodny ale bezdeszczowy weekend majowy
Zapowiada się chłodny ale bezdeszczowy weekend majowy
DPD Polska: Podstępne Działania Firmy Kurierskiej z Przesyłką
DPD Polska: Podstępne Działania Firmy Kurierskiej z Przesyłką
Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
Łask-Kolumna. Historia i to jak się zmieniała na przestrzeni lat
Łask-Kolumna. Historia i to jak się zmieniała na przestrzeni lat
Wystawa Lego w 2017: nowe obiekty z 10 milionów klocków
Wystawa Lego w 2017: nowe obiekty z 10 milionów klocków
Międzynarodowy Kongres Miast Ogrodów Łask-Kolumna 2017
Międzynarodowy Kongres Miast Ogrodów Łask-Kolumna 2017
Armagedon w Kolumnie: Ogromne Straty po Wichurze Połamane Drzewa
Armagedon w Kolumnie: Ogromne Straty po Wichurze Połamane Drzewa
MON wkrótce wybierze okręty podwodne dla polskiej armii
MON wkrótce wybierze okręty podwodne dla polskiej armii
POPULARNE OGŁOSZENIA
Przyczepa Motocyklowa Neptun Moto N06-220 pm2 - Nowa 24m Gwarancja
Przyczepa Motocyklowa Neptun Moto N06-220 pm2 - Nowa 24m Gwarancja
Przyczepa Samochodowa Neptun Nordica N13-263 2 kps
Przyczepa Samochodowa Neptun Nordica N13-263 2 kps
Wypożyczalnia Przyczep Samochodowych Przygoń - Niskie Ceny - Łódzkie
Wypożyczalnia Przyczep Samochodowych Przygoń - Niskie Ceny - Łódzkie
Operator DTP
Operator DTP
Tłumaczenia ustne - język angielski
Tłumaczenia ustne - język angielski
Pracownik do obsługi gilotyny
Pracownik do obsługi gilotyny
Tłumaczenia prawnicze - język duński
Tłumaczenia prawnicze - język duński
Tłumaczenia przysięgłe - język bośniacki
Tłumaczenia przysięgłe - język bośniacki
Tłumaczenia medyczne - język węgierski
Tłumaczenia medyczne - język węgierski
Szkoła MAKIJAŻU/ WIZAŻU / MANICURE w Sieradzu !
Szkoła MAKIJAŻU/ WIZAŻU / MANICURE w Sieradzu !
Pracownik produkcji z orzeczeniem o niepełnosprawności
Pracownik produkcji z orzeczeniem o niepełnosprawności
Tłumaczenia ustne - język angielski
Tłumaczenia ustne - język angielski
KOLUMNA
24
O SERWISIE PRYWATNOŚĆ REGULAMIN MAPA SERWISU
Facebook   Twitter   YouTube   Google+   Instagram
KOLUMNA
24
Personalizcja Kolumna24