REGIO WARSZAWA/ŁÓDŹ/ŁASK

Wrocław z wystawą Lego na stadionie miejskim 2017/2018 dla dzieci

Marcin Jankowski 19 listopada 2016 (10:14), aktualizacja 15 grudnia 2017 (05:57)
Końcówka tego i początek 2018 roku obfituje w dużą ilość dobrej zabawy dla dzieci, dzięki kolejnym wystawom edukacyjnym z klocków lego w galeriach handlowych i na obiektach sportowych, największych miast w Polsce. W połowie grudnia mieszkańcy Warszawy z najmłodszymi ściągną na PGE Stadion Warszawy by tam oglądać największe makiety z całej Europy. Wcześniej jednak, otwarta została dla zwiedzających wystawa na stadionie miejskim we Wrocławiu, z nie mniej interesującymi konstrukcjami wykonanymi z klocków Lego.
Kolumna24.pl Wrocław z wystawą Lego na stadionie miejskim 2017/2018 dla dzieci
Źródło: Sukcesja.eu/Wystawa klocków Lego

Fenomen klocków Lego we Wrocławiu. Tłumy ludzi na wystawach w centrach handlowych w Polsce.


Od przeszło roku, można przeczytać w publikowanych przez nas artykułach, o organizowanych wystawach budowli i postaci z klocków Lego. Na liście przewinęło się bardzo wiele miast. Jednak końcówka tego 2017 roku i początek 2018 roku to Inwazja Gigantów w Warszawie. Jednocześnie, swoją inwazję będzie miał Wrocław na stadionie miejskim. To tam, już od 17 listopada 2017 roku będzie można oglądać wystawę o powierzchni 1 700 m2 z blisko 100 makietami i strefą zabawy dla dzieci.

PUBLIKUJ NA LIVE//BLOG

Załóż własne konto w serwisie Kolumna24 i publikuj interesujące posty na Live//Blog. Może dodawać tekst, zdjęcia, linki oraz dowolne hashtagi. Ponadto Live//Blog umożliwia linkowanie do dowolnych profili.
Zacznij już teraz!


Co dokładnie będzie można zobaczyć? Na wystawie klocków Lego oczywiście nie mogło zabraknąć postaci Roberta Lewandowskiego w skali 1:1, który święci triumfy na piłkarskich boiskach, razem z kadrą Adama Nawałki. Oprócz niego wśród aleji gwiazd sportu pojawi się figura Rafała Sonika z jego quadem oraz dobrze znany we Wrocławiu Piotr Celeban. Wystawa organizowana jest w głównej mierze dla najmłodszych, dlatego nie może zabraknąć także aspektu edukacyjnego, który mimo wszystko przewija się w większości budowli. Z ciekawszych konstrukcji należy wymienić interaktywną mapę Europy czy Dworzec Kolejowy w Gdyni 1926 – 1944 roku. Nie sposób wymienić wszystkich prezentacji, które zostaną pokazane. Duża popularność wystawy sprawiła, że jej twórcy planują dalej się rozwijać i poczynili plany aby organizować podobne wystawy również za granicami naszego kraju.

Gdańsk: poprzednia wystawa klocków Lego 2017 w Galerii Metropolia do sierpnia


Po Gliwicach na Śląsku, tym razem fani budowli z klocków Lego mogli je oglądać w Galerii Metropolia w Gdańsku. Dla mieszkańców Trójmiasta wraz z ich pociechami ekspozycja była prezentowana aż do sierpnia. Tak jak zapowiadali organizatorzy wystawy Lego, w 2017 roku zawitała ona do kolejnych dużych miast Polski, aby poszerzać grono odbiorców. Co jest tak interesującego w budowlach z klocków Lego? Być może możliwość powrotu do lat dzieciństwa na co każdy z nas wielokrotnie sobie pozwala?! Na pewno jest to także doskonały sposób na edukację dzieci, gdyż podczas zwiedzania wystawy można oglądać makiety z klocków, realnych budynków, przedmiotów czy osób. I tak w Galerii Metropolia w Gdańsku można było obejrzeć samolot prezydenta USA czyli Air Force One - największy model wykonany z klocków LEGO w skali 1:7. Ponadto zaprezentowana była figura Roberta Lewandowskiego, zamek Camelot, U-boot, sceny z Gwiezdnych wojen czy scena ze zburzenia muru berlińskiego.

Gdańsk: do kiedy wystawa Lego i po ile były bilety wstępu? Wystawę klocków Lego w Gdańsku, można było oglądać w Galerii Metropolia aż do 20 sierpnia 2017 roku. Na powierzchni 2 000 m2 znajdowały się budowle, które dostępne były dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w wyznaczonych godzinach. Bilety można było nabyć na miejscu i uprawniały one do wejścia na strefę wystawy. Wystawa czynna była w godzinach od 900 do 2000 od poniedziałku do piątku. Przez te pięć dni można było nabyć bilety w różnych cenach w zależności od pory dnia kiedy się zjawiliśmy. Bilet poranny kosztował 18 złoty/osoba (900-1600), bilet popołudniowy kosztował 22 złote/osoba (1600-1800). Bilety 2+2 i więcej w godzinach 1600 - 1830 kosztował 18 złoty. Natomiast bilet wieczorny od 1830 do 2000 kosztował 15 złoty. W sobotę wystawa również czynna była od 900 do 2000. Bilety kupiliśmy wtedy w cenie 22 złotych/osoba w godzinach 900-1830, a w godzinach 1830 - 2000 w cenie 15 złoty. Bilety 2+2 i więcej w godzinach 900 - 1830 kosztowały 18 złoty. Natomiast bilet wieczorny od 1830 do 2000 kosztował 18 złoty. W niedzielę wystawa klocków Lego w Gdańsku czynna była od 1000 do 2000. Bilety kupiliśmy w cenie 22 złotych/osoba w godzinach 1000-1830, a w godzinach 1830 - 2000 w cenie 15 złoty. Bilety 2+2 i więcej w godzinach 1000 - 1830 kosztował 18 złoty. Natomiast bilet wieczorny od 1830 do 2000 kosztował 18 złoty.

Wystawa z klocków Lego w Gliwicach w 2016 roku z Air Force One i Gwiezdnymi Wojnami. Miliony klocków na 2 500 m2 w centrum handlowym Europa.


Od 19 listopada 2016 roku przez trzy kolejne miesiące, w Gliwicach okoliczni mieszkańcy mogli zwiedzać zupełnie nową wystawę postaci i budowli wykonanych z klocków Lego w Centrum handlowym Europa Centralna. Wystawa, skierowana głównie do dzieci, otwarta była dla klientów galerii, gdzie udostępniono premierową ekspozycję składającą się z milionów klocków Lego. Na wyróżnienie zasługiwały - Air Force One - największy na świecie samolot wykonany z miliona elementów oraz statki powietrzne z Gwiezdnych Wojen.

Swego czasu była to największa, udostępniona wystawa klocków Lego w Polsce z różnymi znanymi postaciami, pojazdami, budowlami i innymi interaktywnymi elementami. Chodziło przede wszystkim o połączenie rozrywki, a także dać pewne elementy edukacji najmłodszym, ponieważ makiety przedstawiały budowle architektury zabytkowej oraz współczesnej, wydarzenia historyczne czy tak znane na całym świecie wydarzenia jak pierwszy krok człowieka na Księżycu lub zburzenie muru berlińskiego. Wystawa klocków Lego w Gliwicach z końca 2016 roku dawało najmłodszym, w strefie zabaw, możliwość samemu stworzenia ciekawych budowli i konstrukcji za pomocą klocków. Oprócz konstrukcji z klocków Lego w Gliwicach w ramach wystawy w Centrum Handlowym Europa Centralna udostępniono salę kinową, na której odbywały się projekcje filmów edukacyjnych ze świata nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego. Najmłodsi znaleźli tam m. in. inne ciekawostki na temat: zwierząt, robotyki, budowli, fizyki czy informacji o pojazdach.

W trakcie jej budowania była to nowa, całkowicie innowacyjna wystawa z ponad 10 milionów klocków. W prace nad pierwszą wystawą zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, które niemal przez rok składały klocki, tworzyły makiety, budowały gabloty i aranżowały sceny z bajek, filmów oraz realizowały własne pomysły. W tej chwili przy tym niecodziennym projekcie pracowało blisko 100 osób. Klocki oraz budowle pochodziły z kilku krajów Europy, a wiele z nich to rzadko spotykane unikaty, które są bardzo trudno dostępne na rynku. Już wtedy autorzy rozpoznawalnej wystawy z klocków lego zapowiadali ekspansję w ciągu kolejnych miesięcy na największe miasta w Polsce - Katowice - Śląsk, Poznań, Budapeszt, Gdańsk, Warszawa, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Wrocław, a także na rynki zagraniczne. Na okres wakacyjnym w 2017 roku informowano, że wystawa zawita do znanych miejscowości turystycznych jak Kołobrzeg, Zakopane, Świnoujście, Ustka czy Wisła.

W tym samym czasie co w Gliwicach, dostępna była jeszcze wystawa w Łodzi, w centrum handlowym Sukcesja. Wystawa w centrum Polski prezentowana była do 6 grudnia 2016 roku.
POGODA
Wszystkie miasta Pogoda Łask Pogoda Łódź Pogoda Pabianice Pogoda Płock Pogoda Zakopane Pogoda Bukowina Tatrzańska Pogoda Szczyrk Pogoda Warszawa Pogoda Kraków Pogoda Poznań Pogoda Wrocław Pogoda Bełchatów Pogoda Jasło Pogoda Widawa Pogoda Sędziejowice Pogoda Buczek
TAGI
gdańsk polska lego klocki wystawa galeria zabawki dzieci edukacja gry dla dzieci lego ninjago klocki lego lego batman klocki hamulcowe smyk zabawki puzzle dla dzieci prezent dla dziewczyny gry lego city lego city lalki barbie lego gry gry lego star wars lalka domek dla lalek zabawki gry lego ninjago allegro zabawki lego duplo zabawki dla dzieci wózki dla lalek funpark śląskie gliwice trójmiasto lego wrocław sklep lego wrocław wystawa lego wrocław tamka lego wrocław ken lego wrocław grochowska lego wrocław ursynów lego wrocław słomińskiego lego wrocław bemowo lego wrocław praga lego wrocław centrum lego wrocław donaldtrump
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się. Zarejestrowani użytkownicy mogą utworzyć publiczny profil i publikować posty oraz bezpłatne ogłoszenia.
POPULARNE
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Producenci telewizorów w 2018 roku stawiają na sztuczną inteligencję i asystentów głosowych
›  Łask-Kolumna. Historia i to jak zmieniała się na przestrzeni lat
›  Łask po Burzy: Armagedon w Kolumnie, Dobroń Z Ogromnymi Stratami
›  Łódź: Khalidov powróci na KSW w walce wieczoru z Narkunem
›  Łask: 17 grudnia wyścigi Survival Wrak Race 2017 samochodów
›  Wrocław z wystawą Lego na stadionie miejskim 2017/2018 dla dzieci
›  Dwa ważne mecze MULKS Łask podczas weekendu majowego
›  Łask i Nordic Walking: I Bieg Leśny 2017 w Teodorach za nami
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  ADS Lutomiersk zwycięzcą II Turnieju w siatkówkę
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce
›  Konkurs fotograficzny dla najaktywniejszych kibiców MULKS Łask
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi
›  Łask Policja: wydarzenia, które wstrząsnęły całym regionem
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Monitoring ze sztuczną inteligencją rozpozna zasłoniętą twarz
›  Armia Łódź: Historia Bitwy na Linii Rzek Warty i Widawki 1939
›  Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
›  Nadchodzą rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy
›  Truskawka Buczek 2017: zaśpiewają m.in. Enej, No Mercy, Kate Ryan
›  Jarmark Łaski 2017: CLEO, Hyży i Schroeder wystąpią w Łasku
›  
›  Twitter to istotne źródło informacji dla 90 proc. dziennikarzy
›  Łask: Śmiertelny wypadek na drodze S8 na wysokości Baryczy
›  Jaga Hupało: Styl wegański to nie tylko moda
›  Wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania Łask-Kolumny
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku
›  100-lecie I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku im. Kościuszki
OPINIE
›  Zakupy poprzez voice commerce za kilka lat również w Polsce przez kolumna24
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Programiści najbardziej poszukiwani przez pracodawców przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Resort środowiska chce większych kar za nielegalne wydobycie bursztynu przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Polacy wydadzą w tym roku na święta zdecydowanie więcej niż w poprzednim przez anonimowo
›  Polacy wydadzą w tym roku na święta zdecydowanie więcej niż w poprzednim przez anonimowo
WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O SERWISIE PRYWATNOŚĆ REGULAMIN MAPA SERWISU KONTAKT POMOC
© 2015 - 2018 Kolumna24 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Facebook   Twitter   YouTube   Google+
KOLUMNA
24
ZALOGUJ