WIADOMOŚCIFINANSEŁASKPOGODAPRZYCZEPYOGŁOSZENIA
REGIO WARSZAWA/ŁÓDŹ/ŁASK

Łask: 17 grudnia wyścigi Survival Wrak Race 2017 samochodów

Marcin Jankowski 25 lipca 2016 (13:17), aktualizacja 15 grudnia 2017 (00:42)
Już dawno pożegnaliśmy wakacje i czas na kolejne wyścigi wraków samochodowych na torze w Łasku. Przed nami więc zimowe ściganie się z mocną dawką adrenaliny i nie zapomnianych emocji. Pokonywanie toru starymi samochodami w Łasku będzie wyzwaniem dla kierowców wraków samochodowych, którzy wezmą udział w grudniowej edycji Survival Wrak Race 2017. Na szczęście startującym zawodnikom w zawodach sportowych, jak zwykle dopingować będą licznie zgromadzeni kibice, a na ich survivalowej drodze wyzwaniem okaże się morderczy tor, śnieg i rozjeżdżone błoto na pokonywanej trasie. Wyścig zaplanowany został na 17 grudnia 2017 roku, a pierwsze przejazdy jak zwykle będzie można oglądać już od wczesnych godzin porannych.

Survivalowy grudzień 2017: Czołg T-54 atrakcją dla widzów, śnieg da się we znaki kierowcom


W wyścigach wraków samochodowych nikt nie ma pewności, że dojedzie do mety. Bardzo wymagająca trasa przejazdu startujących załóg, a w dodatku brak utwardzonej nawierzchni sprawia, że jazda w takich warunkach wymaga dobrze przygotowanego samochodu oraz umiejętności całego zespołu. 17 grudnia 2017 roku na torze w Łasku przy ulicy Warszawskiej podczas kolejnego wyścigu ponownie spotkają się ludzie, którym nie straszne są nowe wyzwania i dobra zabawa.

POGODA DLA ŁODZI, WARSZAWY i INNYCH MIAST...

Sprawdź jaka czeka Cię pogoda w Łodzi i innych miejscowościach województwa łódzkiego. W naszym serwisie meteorologicznym publikowana jest także pogoda długoterminowa na 10 dni dla większości miast w Polsce! Aktualna temperatura, ciśnienie, opady deszczu lub śniegu czy wiejące wiatry sprawdzisz na Kolumna24.
Sprawdź Pogodę Teraz!


Pierwsze przejazdy samochodów startujących w zawodach rozpoczną się w niedzielny poranek, już około godziny 800. Będzie to kolejna edycja wyścigów dla amatorów sportów motoryzacyjnych. Atrakcją dla widzów będzie czołg T-54 oraz przejazd wrak taxi. Po raz pierwszy na torze w Łasku pojawi się prawdziwy czołg, który okaże się atrakcją zapewne dla nie jednej osoby.

O dużej popularności wyścigów wraków samochodowych Survival Wrak Race świadczy zainteresowanie wśród zawodników, którzy reprezentują regiony z całej Polski Wśród samych startujących ekip pojawiają się głosy uznania nad organizacją tego wydarzenia sportowego w Łasku. Wyścigi wraków samochodowych to sport, na który może sobie pozwolić każdy. Paradoksalnie im auto starsze i w gorszym stanie technicznym tym większe zdobywa uznanie wśród oglądających zmagania kierowców.

Wywiad z organizatorami wyścigów wraków Survival Wrak Race w Łasku


Na samym początku historii Survival Wrak Race Łask, kiedy to pojawiła się ta organizacja w naszym regionie czyli na początku 2016 roku, poprosiliśmy organizatorów do odpowiedzenia na kilka pytań związanych z ideą wyścigów, funkcjonowaniem i przyszłością. Poniżej znajduje się nigdzie indziej nie publikowany wywiad:

Kolumna24: Skąd zamiłowanie do sportów motoryzacyjnych a w szczególności do ścigania się wrakami samochodowymi?

Survival Wrak Race: Kto z nas nie chciał jako dziecko usiąść za kierownicą samochodu rajdowego? Jednak profesjonalne wyścigi samochodowe są niezwykle kosztowne i niestety te marzenia często okazują się poza zasięgiem ręki, z kolei wrak race jest wspaniałą alternatywą zapewniającą równie wiele adrenaliny, przy znacznie mniejszym nakładzie finansowym.

Jak narodziła się Survival Wrak Race?

Długo myśleliśmy nad nazwą, a przez nasze głowy przebiegały setki mniej lub bardziej błyskotliwych nazw. Nie mogąc podjąć decyzji zaczęliśmy zastanawiać się nad ideą całego wyścigu i o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi … a chodzi o przetrwanie na torze i dostanie się do finału. Stąd nazwa Survival, a reszta chyba oczywista :)

Co się stało, że Parszywa Wrak Race opuściła Łask i przeniosła się do Rzgowa a w jej miejsce powstało Survival Wrak Race?

Wydaje nam się, że to pytanie powinni odpowiedzieć raczej organizatorzy Parszywej ponieważ my nie znamy motywów ich decyzji .

Co sprawia trudności przy organizowaniu tego typu imprezy i czy Survival Wrak Race może liczyć na pomoc z zewnątrz? Chodzi mi o współpracę z innymi organizacjami i władzami samorządowymi.

Survival Wrak Race dopiero co powstał, a więc na ten moment jest jeszcze wiele trudności, z którymi musimy się zmierzyć. Mamy jeszcze bardzo dużo pracy przed sobą żeby osiągnąć nasze założone cele. Jeżeli chodzi o władze samorządowe to nie spotkaliśmy się z negatywnym odbiorem naszych propozycji czy pomysłów, zawsze możemy liczyć na ich przychylność .

Jakieś plany na przyszłość? Czy planujecie wyjść do szerszego grona i zacząć organizować Survival Wrak Race w innych miejscowościach czy pozostać w Łasku i rozwijać Survival Wrak Race lokalnie?

Wyścigi wraków stały się niemal naszym mottem i bardzo cieszylibyśmy się gdyby udało nam się zarazić naszą pasją szersze grono. Oczywiście mamy plany co do rozwoju Survival Wrak Race, natomiast nie chcielibyśmy zdradzać jeszcze szczegółów.

Jak oceniacie umiejętności startujących załóg, ponieważ jesteście jednocześnie organizatorem a także zawodnikami na takich imprezach?

Ocena tutaj jest raczej niemożliwa, ze względu na to, że każda startująca załoga jest indywidualna – są takie, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wyścigami wrak race, a są takie które jeżdżą już od kilku lat i są w tej dziedzinie "weteranami". Wziąć udział w wyścigu może każdy kto tylko ma prawo jazdy kategorii B. Jest to pewnego rodzaju trening i możliwość do rozwijania swych umiejętności prowadzenia samochodu. Kierowcy poznają tu zachowanie auta w ciężkich warunkach, wypracowują reakcje oraz uczą się jak ważne jest zachowanie spokoju w sytuacjach trudnych na drodze. Towarzyszy im przy tym dobra zabawa i duch
rywalizacji .

Jak oceniacie frekwencję widzów w dotychczasowych edycjach Survival Wrak Race?

Chcielibyśmy aby ta frekwencja była większa, robimy wszystko aby rajdy wraków stały się tak popularne jak inne zawody motoryzacyjne.

Jakaś porada dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z wyścigami wraków...? Od czego powinni zacząć i z czym będą musieli się zmierzyć?

Wraki dzisiaj wyglądają nieco inaczej niż było to na początku a forma rodzinnej zabawy przeobraża się w zaciętą rywalizację. Samochody są coraz bardziej profesjonalnie przygotowane, a uczestnicy nauczeni doświadczeniem eliminują w swoich samochodach niemalże wszystkie słabe punkty. Jeśli chodzi o nowe załogi cóż mogę im poradzić... Przede wszystkim dużego zapału i serca do walki, reszta przyjdzie z czasem.

Jak wrażenia po wyścigu na 3. edycji walentynkowej w Zelowie?

Niestety, z powodów technicznych nie udało nam się wystartować. Natomiast byliśmy obecni i czynnie kibicowaliśmy startującym załogą. Gratulujemy organizatorom wykonania tak udanej imprezy.

Kiedy możemy się spodziewać następnych wyścigów, oczywiście pomijając marcową edycję?

Następne edycje Survival Wrak Race planujemy zorganizować kolejno: 14 MAJ 2016 roku, 23 LIPIEC 2016 roku oraz 24 WRZESIEŃ 2016 roku.

Survival Wrak Race Łask: Poprzednie Edycje Wyścigów Wraków Samochodowych


Który to już raz okoliczni mieszkańcy mogą odwiedzić survivalowy tor do wyścigów wraków samochodowych na wjeździe do Łasku od strony Łodzi, aby móc emocjonować się zmaganiami zawodników i ich piekielnych pojazdów? 29 lipca 2017 roku od godziny 900 startuje wakacyjna edycja SWR firmowana hasłem Holiday Wrak.

W ten sam weekend od 28 do 29 lipca na terenie toru wyścigowego w Łasku przy ulicy Warszawskiej odbędzie się 8 edycja Ogólnopolskiego Zlotu Buggy "Starcie Weteranów". W sobotę po zakończonym wraku kibice będą mogli zobaczyć także finał zlotu buggy. Więcej o samych wyścigach wrak race w naszym mieście oraz innych okolicznych regionach możecie przeczytać na naszej stronie.

Wrakiem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojechały 29 stycznia 2017 roku wszystkie załogi, które wystartowały w wyścigach wraków samochodowych w Łasku na dobrze znanym torze przy ulicy Warszawskiej. W momencie przygotowywania tego artykułu na liście startowej znalazło się 17 załóg, jednak zapewne w ostatnich dniach przed wyścigiem do listy dołączyły kolejne zespoły, które chciały rywalizować.

Styczniowa edycja była jednym z kilku wyścigów, które w sumie składają się na ligę SWR 2017 roku. Wrakiem dla WOŚP była jednocześnie akcją charytatywną w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dotychczasowych 24. jednodniowych zbiórkach publicznych, udało się zebrać i przekazać na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln złotych.

Wrześniowa edycja Survival Wrak Race na zakończenie wakacji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród startujących. Kiedy jeszcze nie opadł po niej kurz, po piekielnej edycji wyścigów wraków samochodowych w Łasku to organizatorzy zapowiedzieli kolejny wyścig w ramach Wielkiej Ligi Survival Wrak Race, który odbył się w listopadzie na torze przy ulicy Warszawskiej i był podsumowaniem całorocznych zmagań rajdowców. 6. edycja Survival Wrak Race w Łasku odbyła się tym razem w konwencji Halloween ale nie straszne były kierowcom wyzwania z mocną dawką adrenaliny i nie zapomnianych emocji.

W wyścigach wraków samochodowych nikt nie ma pewności, że dojedzie do mety. Bardzo wymagający tor, piach i wszechobecny kurz i błoto a w dodatku brak utwardzonej nawierzchni sprawia, że jazda w takich warunkach wymaga dobrze przygotowanego samochodu oraz umiejętności całego zespołu. 12 listopada 2016 roku na torze w Łasku przy ulicy Warszawskiej podczas kolejnego wyścigu ponownie spotkali się ludzie, którym nie straszne są nowe wyzwania i dobra zabawa. Podczas wrześniowej edycji zwycięzcą została drużyna Kotulin Team, która mogła pochwalić się dziesięcioma okrążeniami przejechanymi podczas finału.

W przypadku jesiennej edycji, z pośród 25 drużyn które jako pierwsze zapisały się do udziału w wyścigu został rozlosowany voucher na darmowy start w kolejnej edycji. Ponadto po raz pierwszy została przyznana nagroda na najlepszą stylizację wraka zachowanej oczywiście w tematyce halloween. Przed drużynami było to nie lada wyzwanie ponieważ miały doskonałe pole do popisu.

Natomiast 4 września 2016 roku zjechały się do Łasku zespoły z całej Polski aby rywalizować ze sobą w dobrze znanej konwencji wyścigów wraków samochodowych. Dla tych, którzy mieli okazję zjawić się pierwszy raz na torze mieli przed sobą bardzo duże wyzwanie ponieważ warto podkreślić, że rywalizacja podczas Survival Wrak Race z edycji na edycję jest co raz większa ale wszystko odbywa się w duchu fair play. Do zawodów zgłosiło się blisko 50 zespołów, które rywalizowały ze sobą o miano najlepszego wraka wrześniowej edycji. I tym razem nie zabrakło emocjonujących pojedynków, efektownej jazdy oraz porażek na torze.

5. edycja Survival Wrak Race w Łasku to przede wszystkim dobrze przygotowana i wymagająca trasa, która jest podstawą w tego typu zawodach. SWR jest alternatywą dla profesjonalnych rajdów samochodowych. Podczas wyścigów wraków samochodowych za kierownicą może usiąść każdy, kto ma chęci. To alternatywa dla profesjonalnych wyścigów z dużą dawką adrenaliny dla startujących. Podczas wyścigu wraków chodzi tak naprawdę o jedno - przetrwać wyścig jak najdłużej i dostać się do finału.

Podczas wrześniowej edycji zawodów widzowie mogli spodziewać się dodatkowych atrakcji i wysokiego poziomu sportowego a to za sprawą samych organizatorów, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie całego przedsięwzięcia - "Wyścigi wraków stały się niemal naszym mottem i bardzo cieszylibyśmy się gdyby udało nam się zarazić naszą pasją szersze grono. Oczywiście mamy plany co do dalszego rozwoju Survival Wrak Race..." - jak mówią sami organizatorzy Survival Wrak Race Łask.

Wyścigi wraków samochodowych to zacięta rywalizacja a zawodnicy biorący udział w zawodach co raz profesjonalniej podchodzą do udziału w wyścigu. Wszystko to przekłada się na atrakcyjność widowiska dla widzów. Już teraz możesz się zapisać na listę startową, która jest otwarta dla wszystkich. Więcej szczegółów organizacyjnych na fanpage Facebook organizatora - Survival Wrak Race. Możemy już oficjalnie zapowiedzieć, że zgłosiły się zespoły biorące udział w poprzednich edycjach - Kotulin Team, Kamienna Team, Witch Team, Bastek Max Team i Wegam Wrak Team. A to nie koniec... Lista ta na pewno do samych zawodów się powiększy. Na ostatnim SWR wystartowało blisko 40 załóg...

Podczas finału należało wykazać się dużymi umiejętnościami aby przetrwać jazdę w ciężkim terenie. Wyjeżdżony tor, liczne zagłębienia i wiecznie unoszący się kurz sprawił, że nie wszystkim załogom udało się dojechać do mety. Na dziesięć startujących samochodów ostatecznie cztery przetrwały jazdę w finale SWR w Łasku. Zwycięzca Kotulin Team mógł pochwalić się dziesięcioma okrążeniami. Drugie i trzecie miejsce należało odpowiednio do załóg - Kotulin Team (drugi samochód) oraz Witch Team Edyta, które wykonały po dziewięć okrążeń. Na czwartym miejscu wjechał zespół Kolumna24 Sport Team z siedmioma okrążeniami. Biorąc pod uwagę trudy całego wyścigu i kwestie techniczne to również bardzo wysokie miejsce choć tuż za podium... Nagrodę za najbardziej widowiskową jazdę otrzymał zespół Autoboty.

Wyścigi wraków samochodowych w Polsce


Wielokrotnie już pojawiały się informacje o Survival Wrak Race i samych wyścigach wraków samochodowych w Łasku. Tym razem przyszła kolej na przybliżenie naszym czytelnikom jak prezentują się wyścigi wraków samochodowych w innych regionach Polski. Bądź co bądź dość widowiskowej konkurencji sportów motoryzacyjnych, na którą może sobie pozwolić każdy z odrobiną zacięcia motoryzacyjnego.

Wrak Race Silesia to chyba najbardziej rozpoznawalne wyścigi wraków samochodowych w naszym kraju. Na południu Polski wiodą one prym jeśli chodzi o ściganie się niskiej wartości samochodami nie przekraczającymi 1 000 złoty. Również Mazowiecki Wrak Race dobrze radzi sobie na mapie wyścigów wraków a to za sprawą dobrze przygotowanego toru. W tym miejscu nie można zapomnieć również o Wrak Race Centrum czyli nieformalnej grupy z Zelowa, która przygotowała dla wszystkich fanów motoryzacji już cztery edycje w swoim mieście. Ale oczywiście to nie jedyna wrak racy, na których można się ścigać swoimi potworami...

W zasadzie sport ten staje się co raz bardziej popularny a więc powstają lokalne edycje, jedne mniej a drugie bardziej popularne. Obecnie każdy z rajdów rządzi się swoimi prawami jednak zasady we wszystkich są zbliżone do siebie. Wygranym zostaje ten, kto w określonym czasie pokona jak najwięcej okrążeń a wartość samochodów nie może przekroczyć 1 000 złota.

Wyścigi Survival Wrak Race w Łasku to nie tylko wraki samochodowe. To także zaproszeni goście, eventy dodatkowe czy specjalne akcje charytatywne


Kibice pojawiający się na torze w Łasku, podczas wyścigów wraków samochodowych, oprócz ścigania się mogą brać udział w specjalnych akcjach dodatkowych, które zazwyczaj organizowane są w trakcie tego wydarzenia sportowego. Tydzień po 4. edycji SWR tor w Łasku był także okazją do spotkania się użytkowników pojazdów buggy w ramach 7. Ogólnopolskiego Zlotu Użytkowników Forum Szayowozy.net. Co prawda impreza miała charakter zamknięty i była bardziej okazją do spotkania i wymiany opinii społeczności forum, nie mniej wykorzystano doskonałe tereny wokół do przeprowadzenia wewnętrznych zawodów. Pagórkowate i zalewowe obszary były wyśmienitym miejscem na sprawdzenie możliwości dla pojazdów buggy.

Natomiast przy okazji wrześniowej edycji wyścigów wraków samochodowych w 2016 roku w Łasku przygotowanych przez Survival Wrak Race, każdy mógł oddać swoją krew pomagając przy tym innym, którzy zmagają się z różnymi ciężkimi chorobami. Wszystko zaczęło się od dość emocjonującego wpisu na profilu społecznościowym organizatorów wyścigów SWR. W wiadomości przekazana została informacja o nieszczęściu jakie spotkało jednego z zawodników, który regularnie startował w Łasku. Bastek bo o nim mowa, jakiś czas temu musiał zmierzyć się z rakiem. Wyszedł z tej walki zwycięsko ale... Radość nie trwała jednak długo. Po pewnym czasie okazało się, że córka przyjaciela Bastka musi również stoczyć walkę z ciężką chorobą. Tym razem pomoc innych była nieoceniona ponieważ Marysia zachorowała na białaczkę. W trakcie wyścigów na terenie zawodów Survival Wrak Race Łask pojawił się krwiobus, w którym każdy mógł oddać swoją krew na leczenie dla Marysi. Pamiętaj, że oddając swoją krew pomagasz innym...

Również we wrześniu 2016 roku, podczas tej samej imprezy, jako zaproszeni goście pojawili się rekordziści Polski z Politechniki Łódzkiej w Łasku. Mowa oczywiście o zespole Iron Warriors Team z PŁ, którzy postawili sobie za cel stworzyć pojazd spalający jak najmniej paliwa. W wyniku ich prac opracowali oszczędny bolid, dzięki któremu przejechali na 1 litrze paliwa aż 837 kilometrów i ustanowili tym samym nowy rekord Polski. Na tamten czas zespół składał się z ponad 20 ambitnych osób, które za sprawą swojej ciężkiej pracy stali się rozpoznawalni nie tylko w naszym regionie ale także w całej Polsce. Poza studentami wydziału mechanicznego i elektrycznego w drużynie można spotkać chemików, informatyków, a nawet architektów. Drużyna na swoim koncie posiada dwa bolidy EcoArrow I, którym startowała w 2013 roku oraz EcoArrow II w 2014.

Shell Eco-marathon to coroczne wydarzenie, którego europejska edycja odbywa się w Rotterdamie w Holandii. Na tych międzynarodowych zawodach nie liczy się prędkość, ale innowacyjność i ekologiczne rozwiązanie. Grupy młodych inżynierów również z różnych uczelni technicznych z Polski samodzielnie konstruują pojazdy, które dzięki niewielkim oporom mają przejechać maksymalną liczbę kilometrów na jednym litrze paliwa. Shell Eco-marathon to prestiżowe zawody, o których mówi się na całym świecie. Łódzka drużyna biorąc w nich udział rozwija swoje umiejętności techniczne, logistyczne oraz personalne, które przydadzą im się w późniejszej karierze zawodowej. Współpracują również z firmami spoza Politechniki Łódzkiej. Dzięki trzem udziałom w tej prestiżowej imprezie, zespołowi Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej udało się odnieść sukces i zyskać poważanie wśród innych konstruktorów.
TAGI
motoryzacja sport wyścigi samochody wraki wrzesień łódzkie łask listopad styczeń wośp 25final marwis holiday wrak czołg zima wyścigi survivalwrakrace race samochody łask marwis t54 militaria polska zelów
KOMENTARZE
Napisz Komentarz:*
Wpis dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
POPULARNE
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety?
›  Opracowane Przez Polaków Czujniki Podczerwieni Wykryją Ogień Zanim Zmieni Się W Pożar
›  Łask i Nordic Walking: Otwarcie Nowych Ścieżek Biegowych
›  Łask: Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka 2018
›  ADS Lutomiersk zwycięzcą II Turnieju w siatkówkę
›  Łask: 17 grudnia wyścigi Survival Wrak Race 2017 samochodów
›  Konkurs fotograficzny dla najaktywniejszych kibiców MULKS Łask
›  Dwa ważne mecze MULKS Łask podczas weekendu majowego
›  Coca-Cola Właśnie Otworzyła Kolejną Inwestycję W Radzyminie Wartą 24 Mln Zł
›  Projektanci W Tym Sezonie Stawiają Na Niebanalne Połączenia Z Lekkimi Materiałami
›  Łask: co się dzieje w szpitalu kierowanym przez Centrum Dializa?
›  Łask-Kolumna. Historia i to jak zmieniała się na przestrzeni lat
›  Armia Łódź: Historia Bitwy na Linii Rzek Warty i Widawki 1939
›  Symulator Wirtualnej Rzeczywistości Rozwinie Umiejętności Młodych Chirurgów
›  Pracownicy Poczty Polskiej Dostaną W Tym Roku Drugą Podwyżkę
›  98 proc. czterolatków ma niedobory witaminy D w diecie
›  Łask: Piknik Lotniczy 2017 odwołany, powodem rozbudowa lotniska
›  Stomatologia Jest Coraz Bardziej Innowacyjna
›  TVP Ponownie Stawia Na Zakopane
›  Jarmark Łaski 2017: CLEO, Hyży i Schroeder wystąpią w Łasku
›  Samochody Elektryczne Nawet 3,5 Razy Ekonomiczniejsze Niż Auta Spalinowe
›  Na łuszczycowe Zapalenie Stawów Choruje 40 Tys Polaków
›  Zarobki Polskich Programistów Są Bardzo Zróżnicowane
›  Michał Żebrowski: Gdy Otwierałem Teatr 6
›  Dawid Woliński: Każdy Powinien Znaleźć W Sobie Iskierkę Dobroci
›  W Ciągu 13 Lat Automatyzacja Może Pozbawić Pracy Nawet Jedną Trzecią Pracowników
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi
›  W Polsce Powstanie Trzecia Co Do Wielkości Sieć Badawcza W Europie
›  40% Kierowniczych Stanowisk Zajmują Kobiety
POGODA

PROGNOZA POGODY POLSKA

Sprawdzaj aktualną prognozę pogody długoterminowej dla większości miejscowości w Polsce. Pogoda aktualizowana jest każdego dnia. Znajdziesz tam prognozę temperatury na kolejne 10 dni, ciśnienie, siłę wiatru oraz prognozowane opady...
Pogoda Teraz!
OPINIE
›  Sylwester 2017/2018: Nowy Rok w Zakopanem, Warszawie czy Łodzi przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Łask: Pożar budynku przy Sandomierskiej w dzielnicy Kolumna przez anonimowo
›  Polacy wydadzą w tym roku na święta zdecydowanie więcej niż w poprzednim przez anonimowo
›  Polacy wydadzą w tym roku na święta zdecydowanie więcej niż w poprzednim przez anonimowo
›  Warszawa Wystawa Lego 2017 Stadion Narodowy: Kiedy, Jakie Bilety? przez kolumna24
›  Pliki DAV: Jak Otworzyć Video DAV z Kamer Przemysłowych CCTV? przez anonimowo
›  Co czwarty Polak umiera na raka przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez oewonga
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  Najlepsze chwilówki 2017 roku przez anonimowo
›  PKO BP chce pomagać małym i średnim firmom w wychodzeniu na zagraniczne rynki przez anonimowo
›  PKO BP chce pomagać małym i średnim firmom w wychodzeniu na zagraniczne rynki przez anonimowo
BANKI
Finanse dla Ciebie Banki Bełchatów Banki Opoczno Banki Pabianice Banki Piotrków Trybunalski Banki Tomaszów Mazowiecki Banki Zgierz Banki Łask Banki Łódź
WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
O Serwisie Prywatność Regulamin Mapa Serwisu Kontakt Pomoc
© 2017 Kolumna24 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Facebook   Twitter   YouTube   Google+
Facebook  /  Zaloguj się  /  Załóż Konto
GAZETA//KOLUMNA
24