ŁASK

Łask: już za 3 dni harcerskie Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP

Marcin Jankowski  •  12 września 2016 (23:19), aktualizacja 12 września 2016 (23:55)
"Sprawni jak Harcerze" to hasło przewodnie tegorocznego święta Chorągwi Łódzkiej im. Aleksandra Kamińskiego Związku Harcerstwa Polskiego, które będzie obchodzone w Łasku i jego okolicach. Przebieg tegorocznego Święta Chorągwi Łódzkiej, które zorganizują harcerze w Łasku w dniach 16 - 18 września 2016 roku będzie przebiegał w myśl trzech postanowień - Wyczyn, Integracja i Służba.
Video:
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Sprawni harcerze będą świętować w Łasku


Jak przystało na harcerzy, podczas ich święta nie może zabraknąć zadań związanych z podnoszeniem swoich umiejętności. W ramach piątkowego i sobotniego programu zaplanowano 18 godzinną grę terenową dla wszystkich uczestników, którzy zjadą się do Łasku. Święto będzie także okazją do nawiązania nowych znajomości bo jakże ważna jest integracja. W święcie Chorągwi Łódzkiej nie mogło zabraknąć także udziału innych służb zaangażowanych w kreowanie bezpieczeństwa naszego regionu - Straży Pożarnej, Policji, Wojska czy Ratowników medycznych, których codzienna służba będzie inspiracją do gier miejskich dla harcerzy w trakcie sprawdzianu umiejętności.

Do Łasku przyjedzie 1 500 harcerzy z województwa łódzkiego, którzy w ciągu tych trzech dni mają znaleźć inspirację do całorocznej pracy w różnych kompetencjach, podnoszeniu swoich umiejętności i kształtowaniu postaw.

Dla mieszkańców święto harcerzy będzie okazją do zapoznania się z wystawą z okazji 100-lecia harcerstwa na ziemiach łaskich przygotowaną i udostępnioną do zwiedzania w Muzeum Historii Łasku na Placu 11 Listopada od godziny 900 do godziny 1400 w sobotę 17 września. Jak już wspominaliśmy ważnym punktem obchodów będzie integracja tak więc nie mogło zabraknąć części rozrywkowej. Również w sobotę, przy Łaskim Domu Kultury zagra zespół muzyczny NORMALSI, łódzka grupa grająca rocka założona przez Piotra "Chypisa" Pachulskiego i Adama Marszałkowskiego w 1999 roku. Swój koncert rozpoczną o godzinie 1900.

Głównym punktem obchodów święta Chorągwi Łódzkiej ZHP w Łasku będą niedzielne oficjalne uroczystości, które rozpoczną się Mszą św. w kościele Świętego Ducha w Łasku o godzinie 900. Po niej o godzinie 1030 zaplanowano defiladę harcerską z ulicy Narutowicza na stadion CSiR, na którym przewidziano uroczysty apel harcerski.

Dzięki wydarzeniu harcerze będą mogli poznać różnorodność Hufca ZHP Łask, obejmującego swoim zasięgiem 10 gmin z 4 powiatów, co czyni go tym samym największym (pod względem powierzchni) hufcem Chorągwi Łódzkiej. Święto ma inspirować harcerzy do całorocznej pracy w gromadach i drużynach. A dla nas jest to niesamowita szansa na pokazanie Łasku z jak najlepszej strony gościom z całego województwa. – podsumowuje phm. Piotr Ciebiada – komendant tegorocznego święta.

phm. Piotr Ciebiada - od kwietnia 2016 roku Komendant Hufca ZHP Łask, wcześniej członek komendy hufca ds. programu, komendant 3 Szczepu Harcerskiego "Szare Wilki", przewodniczący hufcowej komisji rewizyjnej. Poza harcerstwem student Politechniki Łódzkiej, oprócz tego zajmował się organizacją koncertów w Polsce, szefowaniem promocji Juwenaliów Politechniki Łódzkiej 2016 i wspieraniem Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej. Organizatorem święta jest Chorągiew Łódzka ZHP oraz Hufiec ZHP w Łasku.
Obserwuj nasz profil społecznościowy na Facebook - Kolumna24!. Wszystkie wiadomości aktualizowane na bierząco zaraz po opublikowaniu.
#łask #harcerze #zhp #chorągiewłódzka #święto #wojsko #policja #strażpożarna #wojsko #ratownicy #łódzkie #integracja #wyczyn #służby
Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi
ŁASK

Łask: Pożar Samochodu Dostawczego na S8 w Kierunku Łodzi

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska
ŁÓDŹ

Łódź: Wypadek Drogowy na A1 w Kierunku Gdańska

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!
ŁASK

Łask: Stacja Benzynowa Przy Kauflandzie Zmieni Nazwę. Rabaty!

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem
ŁASK

Łask: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24