MAGAZYN

Targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020

Kolumna24.pl Targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020© Zdjęcie:
Przeczytasz w 10 min  •  29/Grudzień/2019 (21:57), aktualizacja 17/Wrzesień/2020 (16:09)
Kryzys w branży motoryzacyjnej oraz w światowej gospodarce, wymusił na organizatorach wielu wydarzeń ich odwołanie i przesunięcie na kolejny rok. Na szczęście targi caravaningowe Camper Caravan Show 2020 w Warszawie odbędą się bez komplikacji i już jesienią każdy będzie mógł się zapoznać z dostępną na polskim rynku ofertą przyczep kempingowych, kamperów czy asortymentu turystycznego. Jak zwykle bywa na targach caravaningowych, podobnie na Camper Caravan Show w Warszawie w 2020 roku, są one okazją do odkrywania nowości w szerokiej gamie pojazdów turystycznych. W dniach od 23 do 25 października 2020 roku w halach Ptak Warsaw Expo zostanie przygotowana wystawa kilkuset firm z branży caravaningowej i turystycznej oferujących różne produkty związane z podróżowaniem po świecie kamperami i przyczepami kempingowymi.
REKLAMA
 
Wybierz przyczepkę samochodową!
Przyczepki jednoosiowe i dwuosiowe. Przyczepki lekkie i ciężkie do domu oraz firmy. Gwarancja.
Sklep

Camper Caravan Show Warszawa 2020 i oferta targów caravaningowych w Polsce


Pod koniec 2020 roku, w dniach od 24 do 25 października odbędą się po raz kolejny jedne z największych targów caravaningowych w Polsce. W poprzedniej edycji wydarzenia Camper Caravam Show Warszawa 2019 zanotowano liczbę 101 wystawców i przeszło 76 000 zwiedzających. Natomiast na ten rok, już teraz swój udział zapowiedziało przeszło 50 firm, a liczba ta zapewne się zwiększy wraz ze zbliżającym się terminem wydarzenia w Warszawie. Szczegółowe informacje o tym jak dojechać na targi caravaningowe w Warszawie 2020 oraz szczegółowe informacje o caravaningu w Polsce znajdziesz w dalszej części artykułu przygotowanego specjalnie dla czytelników portalu informacyjnego Kolumna24.

Gdzie można kupić bilet na targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020?
Z informacji udostępnionych przez organizatora wydarzenia, w internecie prowadzona jest przedsprzedaż biletów na Camper Caravan Show Warszawa 2020 w niższych cenach. Natomiast w dzień targów caravaningowych, kupując bilet w kasie będzie trzeba zapłacić więcej! Dostępne są bilety na pojedyncze dni 0 wybrany od 23 do 25 października, bądź można zakupić bilet 3 dniowy.

Warto dodać, że w ten sam weekend na Ptak Warsaw Expo, odbędą się także dwa inne duże wydarzenia związane z turystyką. Chodzi Warszawski Salon Jachtowy - Targi jachtowe oraz sportów wodnych oraz World Travel Show - Największe Targi Turystyki. Dzięki temu każdy będzie mógł się zapoznać z ofertą turystyczną, nowymi kamperami i przyczepami kempingowymi, mobilnymi domkami i sprzętem turystycznym na nadchodzący sezon oraz dokonać odpowiedniego wyboru.

Aktualna lista wystawców (marek) na Camper Caravan Show Warszawa 2020 dostępna jest na stronie internetowej prezentująca wydarzenie. Jeśli chodzi o przekrój produktów, jakie będziecie mogli zobaczyć oraz zakupić, to będą to różne serie kamperów, przyczep kempingowych czy wyposażenia do przyczep (kuchnie, toalety, sypialnie, klimatyzatory itp.). Jak podaje organizator targów caravaningowych w Warszawie 2020, znajdą się tam również firmy zajmujące się sprzedażą domków mobilnych i holenderskich, namiotów i akcesoriów, różnych systemów GPS oraz multimedialnych. Na miejscu swoje stoiska będzie miało także sporo firm zajmujących się wynajmem kamperów i przyczep kempingowych.

Targi caravaningowe Warszawa 2020 to interesujące wydarzenie także dla osób, zainteresowanych atrakcyjnymi regionami i miejscami turystycznymi w Polsce i na świecie. Poznasz oferty hoteli, pałaców, ośrodków wypoczynkowych, agroturystycznych i zabytkowych szlaków oraz artykuły rekreacjne czyli: sprzęt wędkarski, pojazdy dwukołowe, narty wodne, ciuchy outdoorowe, meble outdoorowe, grile, mini baseny, rowery, kajaki, pontony, deski windsurfingowe, kitesurfingowe, skutery, quady, rowery elektryczne, krzesła, stoliki.

Camper Caravan Show Warszawa 2020 - targi z kamperami i przyczepami kempingowymi - to także oferta różnych elementów konstrukcyjnych pojazdów turystycznych oraz do transportu towarów: ochrona przed kradzieżą, bagażniki, koła, hamulce, pasy, amortyzatory, moskitiery, namioty, elektryka, ogrzewanie, hydraulika, środki czystości. Na sam koniec będziecie mieli ofertę zapoznania się z pojazdami z własnoręcznie wykonaną zabudową, pojazdami 4×4, pancernymi i oldschoolowymi.

Atrakcją dodatkową targów caravaningowych Camper Caravan Show Warszawa 2020 będzie największy w Polsce międzynarodowy zlot caravaningowy, w którym planowany jest udział ponad 500 załóg. W ramach zlotu caravaningowego na targach w Warszawie odbędzie się wspólny grill z biesiadą, ranking kampingów w Polsce, koncert oraz pokaz pojazdów nietypowych.

Rynek kamperów i przyczep kempingowych w Polsce oraz w Europie


Rynek nowych kamperów i przyczep kempingowych w Polsce rozwija się z roku na rok o nowe punkty dystrybucyjne oraz sklepy motoryzacyjne z asortymentem dedykowanym dla osób podróżujących kamperami lub przyczepami kempingowymi. Od jakiegoś czasu śledzę też wyniki sprzedaży pojazdów turystycznych w Polsce na tle innych krajów europejskich i w cale w tym zestawieniu nie wypadamy aż tak tragicznie. Można odnieść wrażenie, że w naszym kraju jest bardzo duży potencjał związany z rynkiem caravaningowym, w szczególności zestawiając go z tym jak wygląda sprzedaż u naszego najbliższego zachodniego sąsiada - w Niemczech.

Porównując rynek przyczep kempingowych i kamperów w Polsce od razu trzeba powiedzieć, że przyczepy cieszą się większym zainteresowaniem niż samochody turystyczne. Wynikać to może z faktu, że ceny przyczep kempingowych są niższe niż kamperów i nie są tak drogie w utrzymaniu. Jednak rynek nowych kamperów w naszym kraju na przestrzeni ostatnich lat mocno się rozwija. Sprzedaż nie jest może na jakimś oszałamiającym poziomie, ale mimo wszystko caravaning nie jest niszowym sposobem aktywnych wakacyjnych wyjazdów.

Według danych serwisu motorhome.pl sprzedaż nowych kamperów w Polsce przedstawia się następująco: w 2016 roku sprzedano 320 sztuk, w 2017 roku sprzedano 338 sztuk, w 2018 roku sprzedano 518 sztuk kamperów, a w 2019 roku od stycznia do maja sprzedano już 325 sztuk. Do tego należy doliczyć także import kamperów używanych do Polski, utrzymujący się rok do roku na poziomie około 1 000 sztuk (+/-15%).

Na największym europejskim rynku kamperów czyli w Niemczech, w 2018 roku sprzedano ich 46 850 sztuk. A pomiędzy styczniem a wrześniem 2019 roku sprzedaż kamperów w Niemczech wyniosła już 47 540 sztuk. Porównanie to może nie być miarodajne dla Polski, ponieważ Niemcy są o wiele liczniejszym państwem pod względem liczby mieszkańców i z dłuższymi tradycjami caravaningowymi. Najłatwiej więc porównać Polskę z Hiszpanią, gdzie w 2018 roku sprzedano 4 850 kamperów, a od stycznia do września 2019 roku było to 5 006 kamperów.

Jak widać dla naszego rynku kamperów potencjał jest ogromny, bo nawet w mniej licznej Holandii sprzedaje się rocznie blisko 2 000 kamperów. W dodatku sprzedaż kamperów rośnie w Europie z roku na rok o kilka/kilkanaście procent.

Jeżeli chodzi o rynek nowych przyczep kempingowych, ten w Europie trochę wyhamował i od razu zauważalna jest tendencja przechodzenia użytkowników na kampery. W całej Europie w 2018 roku sprzedano mniej przyczep kempingowych o -2,6% niż w roku 2017. Obecnie w okresie od stycznia do września 2019 sumaryczna sprzedaż przyczep kempingowych jest większa niż w analogicznym okresie 2018 roku o +3,7%. Jeżeli chodzi o zainteresowanie przyczepami w poszczególnych krajach, tutaj sytuacja jest podobna jak przy kamperach. Najwięcej kupuje się ich w Niemczech (w 2017 roku - 22 700 sztuk, w 2018 roku - 24 300 sztuk). W podobnej do naszego kraju Hiszpanii w 2018 roku łącznie zarejestrowano 1 850 sztuk przyczep kempingowych. Natomiast po dziewięciu pierwszych miesiąccach 2019 roku, sprzedaż przyczep kempingowych w Hiszpanii wzrosła o +31,6% i wyniosła 2 025 sztuk.

Przeglądając statystyki sprzedaży pojazdów turystycznych w Europie można zauważyć jedną anomalię, że jedynie w Holandii, Dani i UK rejestruje się więcej przyczep kempingowych niż kamperów. W Niderlandach w 2018 roku sprzedano 6 650 sztuk przyczep kempingowych, a w Dani 2 350 sztuk. W przypadku Wielkiej Brytani różnice nie są tak duże pomiędzy kamperami a przyczepami, dlatego w ciągu kilku lat nastąpi zmiana i prym będą wiodły również kampery.

Kto jest kim w świecie caravaningu? Poznaj rynek caravaningu w Polsce i Europie na PrzyczepyMarter


Większość miłośników samochodów wie, że Mini należy do BMW, a Dacia znajduje się w portfolio Renault. Jest jednak taki segment motoryzacji, który w Polsce pozostaje mało rozpoznany. To potężny na świecie, ale rosnący także w naszym kraju rynek pojazdów turystycznych – kamperów oraz przyczep campingowych. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie who is who w świecie caravaningu.

Rynek nowych kamperów rośnie w siłę na całym świecie, a trend ten możemy zauważyć także w Polsce. Salon Caravaningowy w Poznaniu organizowany w ramach targów Motor Show z roku na rok zajmuje coraz większą powierzchnię, przyciąga więcej wystawców oraz zwiedzających. Warto też odnotować, że w tym roku w targowym plebiscycie dziennikarze motoryzacyjni nagrodzili aż dwa pojazdy z kategorii pojazdów turystycznych (Włodzimierz Zientarski – przyczepę Caretta, a Piotr Kozłowski kampera marki Le Voyageur). Również pytani o to dystrybutorzy i producenci przyznają, że zainteresowanie nowymi pojazdami campingowymi w Polsce rośnie.

Niemcy rosną, Polska raczkuje! Niestety, brakuje w naszym kraju oficjalnych statystyk dotyczących rynku caravaningowego. Nie dysponujemy dokładnymi liczbami dla nowych rejestracji pojazdów rekreacyjnych w Polsce, a wszelkie szacunki byłyby mało wiarygodne, jako że opierałyby się na deklaracjach sprzedawców i nie uwzględniałyby importu prywatnego. Poza tym w Polsce kampery rejestrowane są jako pojazdy specjalne, a więc nie ma dla nich odrębnej kategorii urzędowej.

Możemy założyć, że Polsce bliżej do Portugalii, gdzie w 2016 roku zarejestrowano 80 sztuk pojazdów turystycznych niż do Niemiec – mówi Maciej Kinal z portalu Camprest - Rynek jednak rośnie, a coraz więcej europejskich graczy chciałoby ukroić dla siebie polski kawałek tortu.


Według najnowszych szacunków, u naszych zachodnich sąsiadów zarejestrowanych jest już blisko 460.000 samych tylko kamperów (a więc bez przyczep). Najnowsze dane opublikowane przez European Caravan Federation pokazują, że wzrost liczby rejestracji nowych pojazdów turystycznych (przyczep i kamperów), jeśli porównamy go rok do roku, wyrażany jest już w wartościach dwucyfrowych. Nawet rynki, które w ostatnich latach wykazywały zadyszkę i osłabienie, w 2016 roku zanotowały wzrosty (np. Włochy, Hiszpania).

Wiele marek, ale kilku właścicieli! Odwiedzając salony sprzedaży kamperów czy targi pokroju Caravan Salon w Düsseldorfie wielu pasjonatów caravaningu traci głowę w gąszczu marek i producentów, nie zdając sobie sprawy z ich wzajemnych powiązań. Warto więc uporządkować informacje i podobnie jak w przypadku marek aut osobowych, posiąść orientację, kto jest kim w tym segmencie motoryzacji.

Pierwsze skrzypce na większości zachodnioeuropejskich rynków od dziesięcioleci gra niemiecka grupa producencka Erwin Hymer Group, która górowała nad konkurentami w wynikach sprzedaży. Ale w ostatnich latach musiała ona stawić czoła producentom z południowej Europy, którzy postawili na międzynarodową ekspansję.

Na przełomie roku 2016 i 2017 francuska grupa Trigano przejęła słoweńską Adrię, a ruch ten zbliżył grupę do niemieckiego giganta. Tym bardziej, że wcześniej wcieliła ona już w swoje struktury włoskie marki, takie jak McLouis, Mobilvetta czy Rimor. Na chwilę obecną koncern podzielony zostaje na dwie odnogi – włoską (Trigano SpA, zbudowaną głównie wokół marek Caravan International oraz Roller Team) oraz francuską (VDL skoncentrowaną na markach Chausson i Challenger).

Hymer chyba zdał sobie sprawę z rosnącej w siłę konkurencji, co potwierdzają decyzje o przejęciu kanadyjskiej marki Roadtrek czy brytyjskiej grupy The Explorer Group, liczącego się gracza na rynku przyczep campingowych na wyspach – rynku o olbrzymim potencjale, co potwierdza liczba rejestracji w tym segmencie.

Jedna fabryka – wiele marek. Konsolidacja marek ma oczywiście swoje odzwierciedlenie w optymalizacji kosztów i łączeniu zakładów produkcyjnych. Nikogo obeznanego z branżą nie dziwi już fakt, że pojazdy różnych marek powstają w tych samych zakładach.

I tak w Tournon (południowa Francja) w największym zakładzie produkcyjnym Trigano zjeżdżają z taśmy zarówno kampery Chausson i Challenger, jak i przyczepy Sterckeman oraz Caravelair. W Font Vendome natomiast powstają blaszaki Karmann Mobil, Autostar buduje zintegrowane pojazdy marki Challenger, montownie Chausson i McLouis niejako przy okazji zaangażowane są także w budowę pojazdów nowej marki Forster.

Wszelkie budżetowe klony wielkich marek z grupy Erwin Hymer także składane są w jednej fabryce w Neustadt w niemieckiej Saksonii (fabryka Capron zajmuje się produkcją kamperów marek Sunlight i Carado). Alkowy Bürstner powstają w fabryce Dethleffsa, przyczepy Eriba w montowni LMC, a blaszaki Hymer Car w zakładach należących do marki Laika we Włoszech.

Co ciekawe, nowa inwestycja o wartości 18 milionów euro w rozbudowę montowni LMC w niemieckim Sassenberg (z początkiem roku 2018 przybędzie tu 17.500 m kw. powierzchni) ma zwiększyć możliwości produkcyjne z 7.500 do 13.500 przyczep koncernu rocznie. Sama marka LMC zarzeka się jednak, że produkcji kamperów pod własną marką nie zaprzestanie i będzie ją sukcesywnie rozwijać – mówi Maciej Kinal.


Zrównoważony wzrost i... domki holenderskie. Marka Hobby (oraz należąca do niej firma Fendt) w dalszym ciągu wiedzie prym w kategorii przyczep campingowych. Jednak z racji tego, że przyczepy co do zasady są tańsze, nawet ich duża sprzedaż i znaczący udział w rynku nie pozwalają na osiągnięcie obrotów porównywalnych z tymi, jakie notują czołowi producenci kamperów.

Marka Knaus Tabbert po załamaniu rynku w latach 2008/2009 została przejęta przez holenderską grupę HTP (posiadającą także udziały w firmie Morelo, produkującej olbrzymie i luksusowe pojazdy turystyczne). Nowy inwestor kontynuuje tzw. strategię zrównoważonego wzrostu, co do tej pory się sprawdza i ma się przełożyć na zwiększenie obrotu o kolejne 100 milionów euro w roku 2017. Firma zainwestowała w nowe fabryki na Węgrzech, a w jej portfolio znajdują się m.in. marki T@B (tzw. Tabbert dla młodych) oraz Weinsberg.

Spółka Rapido, zrzeszająca marki Rapido, Dreamer, Fleurette, PLA, Westfalia czy Itineo, obok kamperów skupia się ostatnio także na produkcji domków holenderskich na potrzeby ośrodków wypoczynkowych, a jej przychody wyniosły w 2016 roku 350 mln euro.

Obcemu kapitałowi czoło stawia jak na razie niemieckie Carthago, które od czasu produkcji pierwszych blaszaków na bazie Volkswagena nie tylko rozwinęło się, ale także zachowało charakter rodzinnego biznesu. Na własnym know-how i doświadczeniu Carthago stworzyło tańszą markę Malibu, oczywiście nie oddając jej wszystkich atrybutów technicznych z droższych modeli.

Szpagat polegający na promowaniu dwóch podobnych marek, jednak skoncentrowanych na różnej grupie docelowej na razie się marce udaje. Większość modeli Malibu, jak i tańszych modeli Carthago powstaje w specjalnie wybudowanej w tym celu fabryce w Słowenii, w Niemczech natomiast pozostaje produkcja najdroższych modeli, w tym tzw. linerów.

Mniejsi także rosną! Najmniejszą z ujmowanych w zestawieniach grupą producencką jest francuska grupa Pilote, na którą składają się marki Le Voyageur, Bavaria, Frankia, RMB czy Hanroad. Kampery tych marek szturmem zdobywają kolejne rynki europejskie, przez co w najbliższych latach możemy spodziewać ich wzrostów.

Obok wielkich koncernów zrzeszających liczące się marki, na rynku znajdziemy także wiele godnych podziwu samotnych wilków – marek, które już osiągają, lub za chwilę osiągać będą obroty powyżej 100 mln euro. Wystarczy wymienić tu takie marki jak Pössl, Globecar, czy Vario Mobil – dodaje przedstawiciel portalu Camprest.


Rynek, szczególnie ten zachodnioeuropejski kwitnie, ale świadomy klient powinien zdawać sobie sprawę, że czasem konkurencja między markami jest pozorna. Coraz częściej walka o klienta odbywa się pomiędzy dealerami różnych marek należących do tego samego koncernu, nierzadko produkujących swe pojazdy w tej samej fabryce. Pod tym względem rynek pojazdów turystycznych nie różni się znacznie od całego rynku samochodowego.

Pytania o targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020


Caravaning czyli podróżowanie przyczepami kempingowymi oraz kamperami nie jest nowym rozwiązaniem dla turystów z Polski. Bardzo chętnie korzystamy z poznawania nowych zakątków Polski i Europy nocując w wybranych przez nas miejscach. Dlatego co roku organizowane dedykowane targi caravaningowe, na których możemy zapoznać się z nowymi trendami na rynku m. in. na targach Camper Caravan Show Warszawa 2020.

Targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020 to idealne miejsce na zakup wymarzonego kampera czy przyczepy kempingowej i zobaczenia nowości z branży carvaningowej. Dodatkowo podczas wydarzenia będzie można zamówić pojazdy czy potrzebny sprzęt turystyczny na kolejny sezon wakacyjny. Na targi caravaningowe zapraszamy osoby chcące kupić kampera, przyczepę czy ciekawe dodatki, poszukiwaczy wakacji campingowych oraz osoby profesjonalnie związane z branżą caravaningową.

Podczas targów Camper Caravan Show Warszawa 2020 będzie można zobaczyć przyczepy kampingowe, kampery, domy mobilne jak również wyposażenie kampingowe oraz caravaningowe. Zostanie też zaprezentowana specjalistyczna oferta - instalacje, ogrzewanie, gaz, woda, anteny, odbiorniki, systemy nawigacji, jak również części do pojazdów czy przyczep. Miłośnicy wakacji na łonie natury też znajdą coś dla siebie – namioty, akcesoria do turystyki kampingowej, oferta polskich i europejskich poł kampingowych.Gdzie organizowane są targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020?
Targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020 odbywają się na jesień w halach na Ptak Warsaw Expo, które zlokalizowane są niemal w centrum stolicy naszego kraju. Dokładny adres targów caravaningowych to Ptak Warsaw Expo przy Al. Katowicka 62, w miejscowości 05-830 Nadarzyn, 114D Wolica (na mapach Google wystarszy wpisać Ptak Warsaw Expo). Więcej szczegółowych informacji o targach caravaningowych w Warszawie 2020 znajdziesz w artykule na portalu informacyjnym Kolumna24.Jak dojechać na targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020?
Ptak Warsaw Expo znajduje się bezpośrednio przy trasie S8 w kierunku na Katowice (zjazd Paszków). Dojazd z okolic lotniska Okęcie na Ptak Warsaw Expo zajmie około 10 minut. Z centrum Warszawy – 15 minut. Z parkowaniem również nie będzie problemu, ponieważ centrum dysponuje 15 000 miejsc parkingowych w dniu targów udostępnianych za darmo! Podczas targów będą kursować bezpłatne shuttle busy z centrum Warszawy do Ptak Warsaw Expo, z Ptak Warsaw Expo do Warszawy.

Źródło: materiały prasowe Ptak Warsaw Expo, CIVD, PZPM,www.motorhome.pl oraz redakcja Kolumna24W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

WSZYSTKIE REGIONY TARGI CARAVANINGOWE 2020 POZNAŃ TARGI CARAVANINGOWE NADARZYN 2020 TARGI CARAVANINGOWE 2020 NIEMCY TARGI CARAVANINGOWE 2020 TARGI CARAVANINGU 2020 TARGI CARAVANINGU 2020 WARSZAWA CAMPER CARAVAN SHOW - TARGI CARAVANINGOWE TARGI KAMPERÓW 2020 WARSZAWA TARGI TURYSTYCZNE NADARZYN 2020 TARGI TURYSTYCZNE 2020 TARGI TURYSTYCZNE WARSZAWA LISTOPAD 2020 TARGI TURYSTYCZNE KRAKÓW 2020 TARGI TURYSTYCZNE WROCŁAW 2020 TARGI TURYSTYCZNE 2020 KATOWICE TARGI TURYSTYCZNE TT WARSAW 2020 TARGI TURYSTYCZNE POZNAŃ WORLD TRAVEL SHOW 2020 HARMONOGRAM WORLD TRAVEL SHOW 2020 BILETY CARAVANING KAMPERY ADRIA PRZYCZEPY KEMPINGOWE WARSZAWA NADARZYN POZNAŃ REJESTRACJA PRZYCZEPY KEMPINGOWEJ KUPIONEJ W POLSCE REJESTRACJA PRZYCZEPY KEMPINGOWEJ Z ANGLII 2019 REJESTRACJA PRZYCZEPY KEMPINGOWEJ Z ANGLII 2018 REJESTRACJA PRZYCZEPY KEMPINGOWEJ BEZ DOKUMENTÓW CZY OD PRZYCZEPY KEMPINGOWEJ PŁACI SIĘ PODATEK REJESTRACJA PRZYCZEPY Z NIEMIEC 2018 PRZEREJESTROWANIE PRZYCZEPY KEMPINGOWEJ PODATEK OD WZBOGACENIA PRZYCZEPA KEMPINGOWA
ZAKUPY
ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD RANKINGI
ODKRYWAJ

Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?

Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?

Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?

Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020

Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program

Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?

Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski

Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020

Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?

Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun

Lidl w Łasku: Kiedy otwarcie sklepu spożywczego w Vendo Park?

Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?

Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020

Wszystkie publikacje...
Wiadomości Popularne wiadomości Polityka Temat dnia Edukacja szkoły

Zakupy i oferty Black Friday 2020 Smartfony Rankingi produktów

Łask Powiat łaski Powiat pabianicki Powiat sieradzki Powiat bełchatowski Miasto Łódź Wybory2023 WyboryUE

Magazyn Motoryzacja Podróże Rowery poradniki Ubezpieczenia

Przyczepy Akcesoria Przyczepy Łask Przyczepy Pabianice Przyczepy Sieradz Przyczepy Wrocław Przyczepy Warszawa Regiony

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Szpitale łódzkie Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Biznes Urzędy skarbowe Kursy walut Transport kolej

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Tagi Pomoc Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Polityka   •   Edukacja •   Magazyn •   Regiony •   Przyczepy •   Pogoda •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  Zakupy