MAGAZYN

Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020

Kolumna24.pl Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020© Zdjęcie:
Przeczytasz w 9 min  •  30/Grudzień/2019 (13:14), aktualizacja 17/Wrzesień/2020 (14:42)
Końcówka roku to okazja do zaprezentowania nowych rozwiązań na sezon 2020 na rynku caravaningu w Europie. Najważniejszym wydarzeniem w branży są oczywiście niemieckie targi caravaningowe w Düsseldorfie, gdzie właśnie Adria przedstawiła zupełnie nową przyczepę kempingową Astella, którą można krótko podsumować jako luksusowy dom wakacyjny na kółkach. Choć osobiście jeszcze nie miałem okazji oglądać tej przyczepy kempingowej na żywo a jedynie na zdjęciach, to pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Faktycznie, swoją konstrukcją i wyglądem zewnętrznym nawiązuje ona bardziej do domków turystycznych niż typowych przyczep, które możemy oglądać na wakacyjnych podbojach różnych zakątków Europy.
REKLAMA
 
Porównywarka cen produktów online
400 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu. Bogata oferta e-commerce.
Sklepy

Przyczepa kempingowa Astella marki Adria. Nowa luksusowa linia. Nowe doświadczenia podczas podróży!


Nowa linia luksusowych przyczep kempingowych Astella na sezon 2020, słoweńskiej marki Adria, miała swoją oficjalną prezentację na niemieckich targach caravaningowych w Düsseldorfie pod koniec roku. Co ciekawe, nową linię przyczep Astella będziemy mogli także zobaczyć już w marcu 2020 roku w Polsce na największych targach motoryzacyjnych w naszym kraju Poznań Motor Show, o których przeczytasz na portalu informacyjnym Kolumna24.

Czym wyróżnia się nowa Astella na tle innych przyczep kempingowych Adrii oraz innych producentów? Poza dużym doświadczeniem w produkowaniu kamperów i przyczep kempingowych, Adria ma również rozwiniętą przez ponad dwie dekady działalność w zakresie projektowania i tworzenia domków mobilnych, sprzedawanych pod marką Adria Home. Te lata w połączeniu z ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji przyczep kempingowych, pozwoliło na stworzenia czegoś nowego, wyjątkowego z najlepszymi elementami obu rodzajów pomieszczeń mieszkalnych (pojazdów turystycznych). Warto zwrócić uwagę, że przyczepa kempingowa Adria Astella to bardzo duże i swobodnie płynące przestrzenie, prawdziwe domowe strefy mieszkalne i ekskluzywne panoramiczne drzwi oraz okna.

Witamy w przyszłości! Nasza nowa linia luksusowa podważy wiele uprzedzeń, czy jest to luksusowa przyczepa kempingowa czy przyczepa stacjonarna? Może to jedno i drugie. - podsumowuje nowy projekt Matjaz Grm, dyrektor wykonawczy ds. Sprzedaży i marketingu w Adria Mobil.


Nowa przyczepa kempingowa Astella to tak naprawdę domek wakacyjny, który w każdej chwili możemy przenieść w dowolne inne miejsce. Do tej pory w znacznej części indywidualni turyści korzystali z gotowych rozwiązań oferowanych w ośrodkach wypoczynkowych i kempingach. Dzisiaj każdy kto nie chce być przywiązany do jegnego miejsca ma możliwość skorzystania z wygód jakie oferują przyczepy kempingowe Astella.

Luksusowy domek mobilny Astella to rozwiązanie dla tych, którzy szukają więcej przestrzeni, większego komfortu, ale niekoniecznie chcą być przywiązani do jednego miejsca lub kempingu, a muszą mieć możliwość idealnego zwiedzania lub przynajmniej przeprowadzki do domku każdego kolejnego sezonu. Można powiedzieć, że nowa przyczepa kempingowa Astella marki Adria na nowo definiuje mobilność wakacyjną, zapewniając luksusowy dom wakacyjny, który możesz przenieść lub przeprowadzić w inne miejsce pod koniec każdego sezonu.

Definiując kształty i wnętrze przyczepy kempingowej Astella z rodziny Adria należy zwrócić uwagę na gładkie kształty. Wyróżnić można zintegrowane podwozie i szersze nadwozie, które zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Automatycznie przekłada to się na większe przestrzenie we wnętrzu przyczepy/mobilnego domku, co jeszcze bardziej jest spotęgowane z ekskluzywnymi nowymi opatentowanymi panoramicznymi drzwiami i panoramicznymi oknami. Mimo nowych kształtów nadwozia, przyczepa kempingowa Astella i tak charakteryzuje się dobrymi parametrami aerodynamicznymi za sprawą prostych linii, zintegrowanych funkcji i owiewek. Te wszystkie elementy pomagają w przepływie powietrza podczas holowania mobilnego domku na kołach.

Trzy układy wnętrza: specyfikacja techniczna przyczep kempingowych Adria Astella


Ściany luksusowej przyczepy kempingowej Astella zostały wykonane z drewnianego panela kompozytowego, uszczelnionego poliuretanem i styropianem EPS. Zewnętrzna konstrukcja przyczepy kempingowej została wykonana z poliestrowej powłoki korpusu. Natomiast podłogę przyczepy kempingowej Astella tworzą zewnętrzna okładzina poliestrowa, wzmocniony profil z twardego drewna oraz styropianowa pianka izolacyjna XPS.

Przyczepy kempingowe Astella lub bardziej mobilne domki od Adrii dostępne są w trzech modelach. Przyczepa kempingowa Astella 704 HP to idealne miejsce do nocowania dla pary z jedną prywatną sypialnią i dużym salonem, każde z panoramicznymi drzwiami do połączenia życia wewnątrz i na zewnątrz przyczepy. Luksusowa kuchnia i elegancka łazienka. Model przyczepy Astella 704 HP przystosowany jest do spania dla 2 + 2 osoby. Długość przyczepy Astella 704 HP wynosi 760 cm, a z dyszlem 899 cm. Natomiast szerokość tego modelu przyczepy kempingowej Astella 704 HP wynosi 252,5 cm. Masa własna przyczepy to 2278 kg, a maksymalna ładowność wynosi 722 kg. Przyczepa kempingowa Astella 704 HP może zostać zarejestrowana z dopuszczalną masą całkowitą 3 000 kg.

Drugi układ wnętrza przyczepy Adria Astella 754 DP to inowatorski układ wnętrza, który zapewnia idealne miejsce do odpoczynku dla pary lub całej rodziny, dzięki koncepcji domu z salonem z panoramicznymi drzwiami, luksusowej prywatnej sypialni i eleganckiej łazienki. Podobnie jak poprzedni model, Astella 754 DP nominalnie przewidziana jest dla 2 + 2 osoby. Długość przyczepy Astella 754 DP wynosi 809 cm, a z dyszlem 948 cm. Natomiast szerokość tego modelu przyczepy kempingowej Astella 754 DP wynosi 252,5 cm. Masa własna przyczepy to 2370 kg, a maksymalna ładowność wynosi 630 kg. Przyczepa kempingowa Astella 754 DP może zostać zarejestrowana z dopuszczalną masą całkowitą 3 000 kg.

Trzeci układ Astella 904 KM to idealne wnętrze przyczepy kempingowej dla całej rodziny lub większej grupy osób. Salon koncepcyjnego domu mobilnego posiada panoramiczne drzwi, luksusową prywatną sypialnię, eleganckiej łazienki i ekskluzywne rozwiązania łóżka piętrowego. Nominalnie przewidziano przestrzeń do nocowania dla 2 - 6 osób. Długość przyczepy Astella 904 HP wynosi 954 cm, a z dyszlem 1092 cm. Natomiast szerokość tego modelu przyczepy kempingowej Astella 904 HP wynosi 252,5 cm. Przyczepa kempingowa Astella 904 HP może zostać zarejestrowana z dopuszczalną masą całkowitą 3 000 kg.

Przyczepa kempingowa Astella lub jak kto woli mobilny domek, została zaprojektowana i zbudowana przez pełen pasji i ekspertów zespół w Adria Mobil. W ramach projektu przyjęto wiele nowych podejść koncepcyjnych i wyciągnięto wnioski z dotychczasowych rozwiązań dostępnych na rynku caravaningowych, oraz co ciekawe także w przemyśle lotniczym.

Budując nową linię luksusowych przyczep kempingowych Astella, Adria współpracowała z wiodącym producentem samolotów, firmą Pipistrel, która pomogła zespołowi projektowemu Adria w osiągnięciu dużych postępów w aerodynamice, które z kolei pomagają w holowaniu pojazdu. Firma Popistrel została założona w 1989 i tak samo jak Adria ma swoją siedzibę na Słowenii. Specjalizuje się ona w dziedzinie lekkiego lotnictwa wysokiej technologii.

To co wyróżnia przyczepy kempingowe Astella to również innowacyjne, bardzo duże panoramiczne okna i podwójne drzwi, oparte na dużym doświadczeniu Adrii w oferowaniu dużych panoramicznych okien w kamperach i przyczepach kempingowych.

Mieliśmy wielofunkcyjny zespół ekspertów przy projektowaniu mobilnego domu Astella i wykorzystaliśmy wszystko, czego nauczyliśmy się jako marka, wprowadzając świeże rozwiązania techniczne tam, gdzie ich potrzebowaliśmy, oraz najlepsze istniejące rozwiązania Adria, takie jak konstrukcja nadwozia, okna panoramiczne, przepływ powietrza i ogrzewanie tam, gdzie jesteśmy sprawdzonymi liderami. Naprawdę staraliśmy się zachować czysty design i znaleźć nowe rozwiązania techniczne spoza branży samochodów kempingowych, dlatego nasza współpraca z Pipistrel, która produkuje innowacyjne lekkie samoloty, odegrała kluczową rolę w pomaganiu nam w zastosowaniu zasad aerodynamicznych do pojazdu o dużej objętości. - skomentowała Erna Povh, menedżer produktu.


Podobnie jak przy innych pojazdach turystycznych, również w przyczepie Astella oferowana jest nowa aplikacja mobilną Adria MACH smart control, która kontroluje oświetlenie, ogrzewanie, chłodzenie i media. Zapewnia nawigację i dane dotyczące interesujących miejsc, w tym kempingów i sprzedawców Adria. Poprzez aplikację użytkownicy mogą uzyskaać dostęp do instrukcji obsługi przyczepy i dodawać funkcje Mobile Office, dzięki czemu Astella może nawet stać się biurem domowym lub wakacyjnym.

Jeśli chcesz poznać nową linię przyczep kempingowych Astella, zachęcam Cię do zapoznania się z galerią zdjęć w dalszej części artykułu aby jeszcze lepiej odkryć szczegóły konkretnych elementów konstrukcyjnych.

Adria Mobil to nie tylko najnowszy model Astella, wzbudzający ogromne zainteresowanie dziennikarzy oraz branży caravaningowej i fanów w Europie. Trzeba podkreślić, że sprzedaż przyczep kempingowych Adrii gwałtownie wzrosła w całej Europie, a firma posiada bardzo silną ofertę we wszystkich głównych kategoriach i długościach. Asortyment przyczep kempingowych Adrii obejmuje również model Alpinę jako klasę premium przeznaczoną na wszystkie pory roku, Adorę jako najlepiej sprzedającą się rodzinną przyczepę kempingową z bardzo dużym panoramicznym oknem oraz wersję Action - kultową i lekką przyczepę. Nowa Altea to oferta wszechstronnej i niedrogiej przyczepy kempingowej dla 2–7 osób, a poziom podstawowy i innowacyjny Aviva oferuje nowy styl biwakowania, teraz z nowym wystrojem wnętrz na sezon 2020.

Przyczepa kempingowa Adria Astella z nagrodą na targach CTM 2020 w Stuttgarcie


Podczas targów caravaningowych CTM 2020 w Stuttgarcie uhonorowano po raz dziesiąty najbardziej innowacyjne produkty w branży caravaningowej. Nagrody w poszczególnych kategoriach, wyznaczających trendy na rynku samochodów kempingowych i przyczep kempingowych, przyznawało jury składające się z przedstawicieli wiodących europejskich zespołów zajmujących się na codzień branżą caravaningową. European Innovation Award 2020 to nagroda przyznawana w 15 kategoriach dla producentów kamperów, przyczep kempingowych, pojazdów dostawczych oraz akcesoriów kempingowych. Natomiast jury tegorocznej edycji reprezentowało 17 dziennikarzy czasopism specjalistycznych z 15 krajów europejskich. Wszystkie nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali.

Jednym zez wycięzców European Innovation Awards 2020 jest koncept układu przyczepy kempingowej Adria Astella. Jak widać wzbudza ona duże zainteresowanie wśród branży caravaningowej.

Zwycięzcy European Innovation Awards 2020:

Projekt wnętrza: Hymer GmbH & Co. KG - Hymer Vision Venture
Projekt zewnętrzny: Hymer GmbH & Co. KG - Hymer Vision Venture
Technologia i łączność: Alois Kober GmbH - Hybrid Power Chassis
Układ: Adria Mobil - Astella
Bezpieczeństwo: Carthago Reisemobilbau GmbH - Frontscheinwerfer z pełną diodą LED
Bezpieczeństwo: latarka Reich GmbH - latarka Easydriver
Wyposażenie pojazdu: Lippert Components - LCI SmartRoom 2.0
Sprzęt kempingowy: Dometic GmbH - Kompressorkühlbox CFX3
Zrównoważony rozwój i środowisko: PlugVan GmbH - PlugVan Wohnmodule
Cel: Carthago Reisemobilbau GmbH - C-Compactline Super lekki
Cel: Volkswagen Nutzfahrzeuge - California Beach Camper
Kampania marketingowa i PR: Hobby-Wohnwagenwerk GmbH - Kampagne zur Markteinführung des
Hobby-Van Optima
Ogólne wyposażenie koncepcyjne: Alois Kober GmbH - Funkcja ważenia dla systemu nośnego HY4
Ogólna koncepcja vana: Sunlight GmbH - Van Cliff 4x4 Adventure
Ogólna koncepcja przyczepy: Adria Mobil - Astella
Ogólna koncepcja kampera: Knaus Tabbert GmbH - Knaus L! VE I

Przyczepy kempingowe dla osób podróżujących po świecie!


Przyczepy kempingowe w języku angielskim swoją nazwę zapożyczyły od perskiego słowa karwan, które oznaczało konwój podróżnych, a dzisiaj bardzo często stosowane jest do określania pewnego rodzaju pojazdów turystycznych oraz sposobu spędzania wolnego czasu jak caravaning.

Od zawsze w Europie oraz w Polsce, największą popularnością cieszyły się przyczepy kempingowe zabudowane z nadwoziem z litej skorupy, które stanowią swego rodzaju mały dom na kołach dla zmotoryzowanych turystów. Nie trzeba już nikomu tłumaczyć ideii caravaningu czyli sposobu na spędzanie wakacji w dowolnym miejscu wybranym przez nas. Przyczepy kempingowe są nawet odmienną formą spędzania czasu od biwakowania na polach kempingowych pod namiotem.

Dzisiaj dostęp do zachodnio europejskiego rynku przyczep kempingowych i kamperów sprawił, i zarazem bardzo rozwiniętego zwłaszcza w Niemczech i we Francji, że mamy dostęp do przeróżnych modeli pojazdów turystycznych. Głównym wyznacznikiem w rozróżnieniu poszczególnych modeli przyczep kempingowych jest ich długość, co przekłada się na podzielenie ich na kategorie typu małe, średnie i duże. Jeśli chodzi o szerokości przyczep tutaj już nie ma aż tak zbytniej różnicy, ponieważ ten parametr jest ograniczony warunkami zewnętrznymi. Oczywiście długość przyczepy kempingowej wpływa na przestrzeń wewnętrzną i tym samym komfort podczas spędzania czasu oraz możliwość nocowania określonej ilości osób podczas postoju na dowolnym kempingu w Polsce bądź Europie.

Co ciekawe, jedną z najmniejszych przyczep kempingowych na świecie, jest dobrze znana wszystkim przyczepa kempingowa Niewiadów polskiej produkcji.

Do serii przyczep kempingowych średnich zaliczył bym tutaj modele umożliwiające nocowanie dla czterech osób, z dwoma łóżkami - z czego jedno zamontowane standardowe, a drugie rozkładane w części ogólnodostępnej. Moim zdaniem taki układ wnętrza przyczepy kempingowej jest najbardziej funkcjonalny i komfortowy dla osób podróżujących w formie zmotoryzowanej. W odróżnieniu od przyczep małych, średnie przyczepy kempingowe posiadają już standardowo zamontowany prysznic wraz z toaletą. Jest to bardzo duże ułatwienie podczas bytowania w bardziej dzikich miejscach.

Trzecią serią przyczep kempingowych są już długie pojazdy turystyczne, przeważnie dwuosiowe, których długość przekracza 6 metrów oraz umożliwiają nocowanie dla 6 osób. Przykładem takiej przyczepy jest opisywany wcześniej model Astella marki Adria. Przypomina on bardziej mobilny domek holenderski choć jest połączeniem obydwu rozwiązań.

Dużą wagę przy projektowaniu przyczep kempingowych, przykładają producenci do kształtów nadwozia i aerodynamiki. Mam tu na myśli odpowiednie wyprofilowanie nadbudowy oraz określenie najlepszej wysokości, tak aby holowanie przyczepy kempingowej samochodem nie powodowało dużego czołowego oporu powietrza. Ma to duże znaczenie, nie tylko dla komfortu jazdy, ale także jest to także kwestia mająca wpływ na aspekty finansowe naszego spędzania urlopu na wakacjach. Dawno temu, w przyczepach kempingowych stosowano składane bądź obniżane dachy. Natomiast nasi rodzimi majsterkowicze, na bazie polskich przyczep kempingowych, wprowadzali własne usprawnienia, choćby poprzez obniżenie podłóg. Dzisiaj zupełnie nie stosuje się takich nietypowych rozwiązań.

Oczywiście nie sposób porównać wszystkich modeli, bo zajęło by to bardzo dużo miejsca. Na poszczególne modele składa się po kilkanaście układów wnętrza i na dodatek kilku producentów, którzy mają własną wizję na turystykę zmotoryzowaną. Jeśli chodzi o przemysł caravaningu w Polsce to wymienić można by raptem kilku producentów na palcach jednej dłoni... Pewnie można doliczyć do tego przyczepy i kampery wykonane we własnych warsztach, ale są to pojazdy nie produkowane seryjnie a jedynie na własny użytek.

Trzecią odmianą spędzania wolnego czasu czy biwakowania są mobilne domki holenderskie. Choć tutaj toczy się dyskusja, czy można je włączyć w ogólno rozumiany caravaning...?! Bo z jednej strony domki holenderskie mają wspólne cechy z przyczepami kempingowymi czy kamperami, to jednak charakteryzują się o wiele mniejszą mobilnością na drogach, a w zasadzie ich brakiem. Szerokie domki, mające średnio około 3 metry, najczęściej przywożone są w docelowe miejsce na dużych autolawetach. Prawie wogóle nie spotyka się holowanego domku holenderskiego przez samochód osobowy, co wynika z jego dużych gabarytów.

Domki holenderskie stosuje się jako stało miejsca zamieszkania/postoju na różnego rodzaju polach kempingowych czy ośrodkach caravaningowych, gdzie służą turystom przez wiele sezonów, stojąc w jednym miejscu.

1

Adria Astella przyczepa kempingowa/mobilny domek widok z zewnątrz

Adria Astella przyczepa kempingowa/mobilny domek widok z zewnątrz© Adria Astella/materiały prasoweZ technicznego punktu widzenia konstrukcja przyczepy kempingowej i zarazem mobilnego domku Astella, w którym Adria wykorzystuje całą swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie konstrukcji, to sprawdzona konstrukcja nadwozia Comprex oraz najwyższe standardy izolacji termicznej i przepływu powietrza. Najbardziej uderzający jest kształt zewnętrzny przyczepy Astella, który inspirowany jest znanym smartfonem oraz czystością i ergonomią wszystkich elementów zewnętrznych. Innowacja dotyczy nie tylko profilowania zewnętrznego, ale także opatentowanych drzwi panoramicznych, wyjątkowo szerokich okien panoramicznych i zewnętrznego oświetlenia konturowego LED.

Najważniejsze cechy Astelli. Nowa przyczepa kempingowa Astella, jak można się spodziewać, jest dobrze sprecyzowana, a Adria zastosowała najlepsze komponenty i materiały co przekłada się na oferowane funkcje: wspomniany korpus premium konstrukcji Compex, wyposażenie podwozia AL-KO, zewnętrzne oświetlenie konturowe LED, duże przestrzenie mieszkalne, duże panoramiczne okna, ekskluzywne podwójne drzwi panoramiczne, duża kuchnia z blatami roboczymi Corian, elegancki apartament z główną sypialnią i wyposażony w nowe materace Adria, domowe rozkładane sofy i łóżka piętrowe, elegancka luksusowa łazienka, funkcje multimedialne jak dźwięk Bose z portami USB u wzmacniaczem Bluetooth, zintegrowany system ogrzewania podłogowego Alde, system Adria Air-Flow ze zintegrowaną wentylacją oraz konstrolowany system oświetlenia.
2

Astella 904 KM widok na salon oraz sypialnię

Astella 904 KM widok na salon oraz sypialnię© Astella Adria/materiały prasoweWidok na wnętrze przyczepy kempingowej Astella 904 KM z salonem, gdzie znajduje się piętrowe łóżko, sofa w nocy służąca za łóżko sypialne oraz widok w tylnej części na sypialnię. Sypialnia od części salonowej została rozdzielona łazienką z toaletą oraz po drugiej stronie prysznicem. Dzięki takiemu układowi w przyczepie kempingowej Adria Astella 904 może nocować aż 6 osób jednocześnie. Model Astella 904 to największy gabarytowo układ w tej gamie przyczep kempingowych.
3

Przyczepa kempingowa Astella model 904 z widokiem na salon oraz kuchnię na froncie

Przyczepa kempingowa Astella model 904 z widokiem na salon oraz kuchnię na froncie© Adria Astella/materiały prasoweEkskluzywna kuchnia designerska, znajdująca się na froncie przyczepy kempingowej Astella 904, w pełni wyposażona oraz wzbogacona roboczym blatem Corian.
4

Przyczepa/domek Astella model 704: widok kuchnia, salon i sypialnia

Przyczepa/domek Astella model 704: widok kuchnia, salon i sypialnia© Adria/materiały prasowe przyczepa kempingowa AstellaPrzyczepa kempingowa Astella, pełniąca rolę mobilnego domku, w wersji 704 HP z widokiem na kuchnię, salon oraz sypialnię. W przyczepie kempingowej zamontowano podwójne drzwi panoramiczne, jedne z frontu przy kuchni a drugie wyjściowe z sypialni. Charakteryzuje się ona dużą przestrzenią w okolicach kuchni, zarazem oferując prywatną cześć sypialnią. W przyczepie kempingowej Astella 704 HP zintegrowane ogrzewanie Alde oraz luksusową łazienkę, niczym w hotelu.
5

Łazienka połączona z prysznicem w przyczepie Astella 754 HP

Łazienka połączona z prysznicem w przyczepie Astella 754 HP© Astella materiały prasowe/przyczepy AdriaElegancka luksusowa łazienka jak w butikowym hotelu, połączona jednocześnie z odseparowanym prysznicem, w modelu przyczepy kempingowej Adria Astella 754 HP.
6

Widok wnętrza od frontu przyczepa Astella 754 DP

Widok wnętrza od frontu przyczepa Astella 754 DP© Astella materiały prasoweWidok wnętrza od frontu przyczepy kempingowej Astella 754 DP na salon, kuchnię i sypialnię.

W treści artykułu mogą zostać wyświetlone linki afiliacyjne dla wybranych produktów, za pośrednictwem których możesz dokonać zakupów w wybranym sklepie internetowym. W momencie przeglądania ofert nie ponosisz żadnych kosztów. Dokonanie zakupów u naszego partnera pozwala rozwijać serwis informacyjny Kolumna24.

WSZYSTKIE PODROZE CARAVANING PRZYCZEPY KEMPINGOWE ASTELLA ASTELLA ASTELLA ADRIA PRZYCZEPY KEMPINGOWE POLSKA PRZYCZEPY KEMPINGOWE ŁÓDZKIE PRZYCZEPY KEMPINGOWE WILAMÓW OTOMOTO PRZYCZEPY KEMPINGOWE ŁÓDZKIE PRZYCZEPY KEMPINGOWE SPRZEDAŻ UŻYWANE PRZYCZEPY KEMPINGOWE ZGIERZ PRZYCZEPY KEMPINGOWE KUTNO PRZYCZEPY KEMPINGOWE NOWE PRZYCZEPY KEMPINGOWE NIEWIADÓW PRZYCZEPA KEMPINGOWA ADRIA 430 ADRIA PRZYCZEPY WIKIPEDIA PRZYCZEPA ADRIA ACTION PRZYCZEPA KEMPINGOWA ADRIA 390 PRZYCZEPA ADRIA ACTION CENA ADRIA PRZYCZEPA SPRZEDAM PRZYCZEPA KEMPINGOWA ADRIA 380 PRZYCZEPA KEMPINGOWA ADRIA UNICA 461 PRZYCZEPA KEMPINGOWA ADRIA 430 PRZYCZEPA ADRIA ACTION PRZYCZEPA KEMPINGOWA ADRIA 360 PRZYCZEPY ADRIA CENNIK ADRIA PRZYCZEPA SPRZEDAM PRZYCZEPA KEMPINGOWA ADRIA ASTELLA ADRIA MOBIL MOTORHOMES CAMPERVAN ADRIA ADRIA COMPACT CAMPERVAN ADRIA TWIN ADRIA 2019 CARAVAN CAMPER ADRIA TWIN ADRIA TWIN 600 ADRIA TWIN 500 KAMPERY KAMPERY ADRIA TARGI MOTORYZACYJNE TURYSTYKA PODRÓŻE
ZAKUPY
ELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD RANKINGI
ODKRYWAJ

Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?

Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?

Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?

Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program

Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?

Targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020

Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski

Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020

Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun

Lidl w Łasku: Kiedy otwarcie sklepu spożywczego w Vendo Park?

Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?

Zachodnia obwodnica Łodzi S-14: przebieg i realizacja ekspresówki

Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach

Wszystkie publikacje...
Wiadomości Popularne wiadomości Polityka Temat dnia Edukacja szkoły

Zakupy i oferty Black Friday 2020 Smartfony Rankingi produktów

Łask Powiat łaski Powiat pabianicki Powiat sieradzki Powiat bełchatowski Miasto Łódź Wybory2023 WyboryUE

Magazyn Motoryzacja Podróże Rowery poradniki Ubezpieczenia

Przyczepy Akcesoria Przyczepy Łask Przyczepy Pabianice Przyczepy Sieradz Przyczepy Wrocław Przyczepy Warszawa Regiony

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Szpitale łódzkie Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Biznes Urzędy skarbowe Kursy walut Transport kolej

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Tagi Pomoc Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Polityka   •   Edukacja •   Magazyn •   Regiony •   Przyczepy •   Pogoda •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  Zakupy