MAGAZYN PRZYCZEPY I PODRÓŻE

Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2021 - samochody, kampery i przyczepy

Kolumna24.pl Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2021 - samochody, kampery i przyczepy© Zdjęcie:
Przeczytasz w 4 min  •  21/Grudzień/2019 (12:20), aktualizacja 17/Wrzesień/2020 (13:33)
Z uwagi na kondycję europejskiej branży motoryzacyjnej, organizator targów motoryzacyjnych w Poznaniu podjął decyzję, że nie odbędą się one w czerwcowym terminie. W trosce o najwyższą jakość wydarzenia i w drodze konsultacji z branżą motoryzacyjną, zarząd Grupy MTP podjął decyzję o przeniesieniu targów Poznań Motor Show oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej na kolejny rok na termin 8-11 kwietnia 2021 roku. Natomiast jesienią tego roku – między 21 a 22 października 2020 odbędzie się Kongres MOVE – International Mobility Congress, poświęcony wiodącym trendom w branży e-mobility i kreujący debatę w zakresie prognozowanych zmian zachodzących na rynku automotive. Wydarzenie będzie towarzyszyło targom Poleko, GreenPower oraz Eco-Trends, atrakcyjnie uzupełniając ich tematykę poświęconą ekologii i ochronie środowiska.
 
Sklep przyczepki samochodowe Kolumna24
Nowe przyczepki Neptun do kupienia. Akcesoria. Gwarancja na przyczepki.
Pojazdy

Targi motoryzacyjne Motor Show Poznań 2021: Program oraz nowości na rynku motoryzacyjnym w branży


Mimo kryzysu gospodarczego, który dotknął również branżę motoryzacyjną, organizatorzy Motor Show Poznań mimo odwołania największej imprezy tego typu z początku kwietnia i potem w czerwcu, nadal przygotowali atrakcyjne wydarzenia na jesień. Tematyka motoryzacji zagości jeszcze w tym roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W dniach 2-4 października 2020 odbędzie się jedna z największych imprez caravaningowych w Polsce – Caravans Salon Poland. Trzy tygodnie później, w terminie 21-23 października 2020, targi Eko Flota. A w terminie 23-25 października 2020 targi pojazdów zabytkowych Retro Motor Show.

Więcej aktualnych informacji o Targach Motor Show Poznań 2021 w najbliższym czasie...

Trendy w rozwoju w obszarze elektromobilności w Polsce w perspektywie 2020 roku


Rozwój rynku elektromobilności czyli niskoemisyjnych pojazdów stanowi jeden z wielu priorytetów w Polsce oraz w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Mimo zaawansowanych prac w tym zakresie w skali świata, to w Polsce rozwój elektromobilności ogranicza się zazwyczaj do dużych spółek działających na rynku już od dłuższego czasu.

Z dostępnych raportów tematycznych dla branży motoryzacyjnej w zakresie elektromobilności wynika, że w perspektywie najbliższych lat małe są szanse na wyprodukowanie w 100% polskiego samochododu elektrycznego. Spowodowane jest to przede wszystkim małym zainteresowaniem tego rodzaju pojazdami wśród społeczeństwa w naszym kraju. W odróżnieniu od kategorii pojazdów prywatnych, warto zauważyć, że w Polsce bardziej skupiono się na dostarczaniu niskoemisyjnych autobusów czyli pojazdów przeznaczonych do transportu publicznego. Na uwagę zasługuje także potencjał w dostarczaniu na globalny rynek urządzeń do tworzenia infrastruktury oraz urządzeń magazynujących energię, gdzie zauważalny jest duży potencjał w tej materii.

Do największych problemów rozwoju elektromobilności zaliczyć należy przede wszystkim słaby rozwój infrastruktury w Polsce przeznaczonej do ładowania pojazdów elektrycznych, co można uznać za największy hamulec dla rozwoju i zainteresowania samochodami elektrycznymi. Mniejsze zainteresowania samochodami elektrycznymi w naszym kraju spowodowany jest także wysokimi cenami zakupu oraz potencjalnie dużymi kosztami użytkowania w przyszłości. Mam tu na myśli głównie wymianę baterii po jej zużyciu.

Bezpośrednią przyczyną małej ilości punktów ładowania dla samochodów elektrycznych są problemy na wielu płaszczyznach. Po pierwsze dzisiejsza sieć energetyczna w naszym kraju może mieć nie wystarczające parametry do udźwignięcia dużej ilości takich punktów i przed firmami dostarczającymi energię w Polsce stoi widmo dużych inwestycji finansowych w poprawę infrastruktury i dostosowanie jej do wymogów XXI wieku. Na spowolnienie w tworzeniu nowych punktów ładowania dla samochodów elektrycznych wpływ mają także procedury formalno - prawne. Firma starająca się utworzyć taką stację musi uzyskać odpowiednie pozwolenia, należy sprawdzić możliwości przyłączenia elektrycznego oraz należy uzyskać odpowiednie zgody środowiskowe. A to wszystko wymaga czasu i można przyjąć, że czas od rozpoczęcia do uruchomienia stacji/punktu ładowania samochodów to czas około 2 lat w zależności od jej parametrów.

Analizując powyższe problemy można stwierdzić, że zainteresowanie samochodami osobowymi całkowicie elektrycznymi w perspektywie najbliższym kilkudziesięciu lat nie będzie znaczące. Jednak rosnąca ilość punktów ładowania, a co za tym idzie obciążenie dla sieci energetycznych będzie wymagało dużych nakładów finansowych na poprawę całych sieci energetycznych w Polsce.

W porównaniu do sektora prywatnego o wiele większe szanse wyłaniają się dla firm specjalizujących się w pojazdach z kategorii transportu publicznego. Tutaj mówimy o dużym zainteresowaniu, zwłaszcza autobusami, ze strony władz samorządowych. Te jednak same sobie nie poradzą i ten sektor również będzie musiał być wsparty dodatkowymi programami finansowania na zakup tego rodzaju pojazdów oraz w infrastrukturę do ładowania.

Pomoc dla zwiedzających targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2021


Wychodząc na przeciw zwiedzającym lub planującym fanom motoryzacji przyjazd do Poznania na największe targi w branży motoryzacyjnej, przygotowana została krótka pomoc z pytaniami i odpowiedziami na różne zapytania. Przeglądając cały artykuł znajdziesz najważniejsze odpowiedzi.Jak dojechać na targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2021?
Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2021 zlokalizowane są na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które odbywają się od przeszło 100 lat. To w trakcie różnych imprez mają miejsce topowe wydarzenia branżowe przez cały rok, tu pokazywane są nowości i premiery nie tylko z rynku motoryzacji. Hale wystawiennicze zlokalizowane są w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej 14, w najbliższym sąsiedztwie dworca kolejowego Poznań Główny. W dniu targów miejsc parkingowych należy szukać w najbliższej okolicy hal targowych. Wiele miejsc jest już pozajmowanych od samego rana ze względu na bardzo dużą liczbę gości i zwiedzających. Dodatkowo istnieją miejsca parkingowe na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Cały kompleks targów w Poznaniu mieści się pomiędzy ulicami Głogowską, Roosevelta, Grunwaldzką i Matejki w dzielnicy Łazarz (w sąsiedztwie centrum Poznania). Zapoznaj się z publikacją o targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2020 na portalu motoryzacyjnym PrzyczepyMarter, aby dowiedzieć się wielu praktycznych informacji.
Publikacja została przygotowana w oparciu o materiały prasowe Poznań Motor Show 2020/2021 oraz na bazie raportu Atmoterm/Forum Elektromobilności - Analiza stanu rozwoju oraz aktualnych trendów rozwojowych w obszarze elektromobilności w Polsce.

1

Zapowiedź targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show kwiecień 2021 - targi motoryzacyjne w Poznaniu

Zapowiedź targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show kwiecień 2021 - targi motoryzacyjne w Poznaniu© Poznań Motor Show 2021/materiały prasoweNowa wizualizacja największych targów motoryzacyjnych w Polsce - Poznań Motor Show 2021 - przełożonych na kolejny rok, po kryzysie branży motoryzacyjnej na całym świecie...

Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2021 to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas czterodniowego eventu prezentowanych jest ponad 1000 pojazdów czołowych marek motoryzacyjnych. Poznań Motor Show to także największa w Polsce platforma poświęcona elektromobilności. To tu spotykają się przedstawiciele biznesu, administracji publicznej i świata nauki aby wspólnie porozmawiać na temat przyszłości przemysłu motoryzacyjnego.
ODKRYWAJ

Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?

Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?

Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?

Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Przyczepy kempingowe Niewiadów - kultowa N126 i N132 z Polski

Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?

Targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020

Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących

Lidl w Łasku: Kiedy otwarcie sklepu spożywczego w Vendo Park?

Najważniejsze wydarzenia kampanii wrześniowej 1939 roku w II wojnie światowej

Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody

Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?

Holowanie przyczepki samochodowej 2020: Prawo jazdy B, B96, B+E

Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun

Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Wszystkie publikacje...
 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Temat dnia Polecane Polityka Karabach 2020 Wybory2023 WyboryUE Łódź Pabianice Sieradz Bełchatów

Zakupy i oferty Smartfony Rankingi produktów Cyberpunk2077 Części Motocyklowe

Biznes i finanse Podatki Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Przyczepy samochodowe Akcesoria do przyczep Magazyn o przyczepach Regiony sklep Transport

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Ogłoszenia praca Praca regiony Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   CP2077   •   Pogoda •   Regiony •   Przyczepy •   Samochody •   Praca •   Biznes •   Zdrowie •   Zakupy Wiadomości •   Menu  Zakupy  
PASAŻ HANDLOWY 24H ›
Sklepy online