MAGAZYN PRZYCZEPY I PODRÓŻE

Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych

Przeczytasz w 10 min  •  25/Czerwiec/2018 (15:35), aktualizacja 4/Kwiecień/2020 (11:04)
Tym razem chciałbym szerzej opisać temat przyczepek samochodowych marki Neptun do transportu łódek wędkarskich, pontonów i łodzi na większe zbiorniki wodne. W chwili obecnej producent przyczepek towarowych Neptun oferuje w swojej gamie aż 3 modele z różnym przeznaczeniem, w zależnoći od tego jakich gabarytów łódź będziemy transportować. Kupujący w autoryzowanym sklepie PrzyczepyMarter w województwie łódzkim mogą wybierać pomiędzy dwoma lekkimi przyczepkami z dopuszczalną masą całkowitą 750 kg oraz jedną ciężką przyczepą podłodziową z regulowaną długością transportu z dopuszczalną masą całkowitą 1350 kilogramów i hamulcem najazdowym. Trzecia przyczepa podłodziowa jest nowością i zainteresuje posiadaczy większych łodzi, którzy potrzebują solidnej przyczepy.
 
Sklep przyczepki samochodowe Kolumna24
Nowe przyczepki Neptun do kupienia. Akcesoria. Gwarancja na przyczepki.
Pojazdy

Lekkie i ciężkie przyczepy podłodziowe dla wędkarzy i nie tylko...


Na sam początek zaczniemy od przedstawienia nowości na rynku jaką jest ciężka przyczepa podłodziowa Neptun N13-20 navy do transportu łodzi. Ten model przyczepki posiada specjalną konstrukcję, dzięki której długość przyczepy podłodziowej może być dostosowana do łdozi w granicach od 455 do 610 cm czyli w przełożeniu od 15 do 22 stóp. Dla wygody holowania przyczepa dostępna jest w sprzedaży w trzech homologacjach z dopuszczalną masą całkowitą - 1000 kg, 1200 kg oraz 1350 kg. Sama waga przyczepki wynosi 270 kilogramów co odpowiednio przekłada się na jej ładowność - 730 kg, 930 kg oraz z największym dmc, ładowność to aż 1080 kilogramów na dowolną długą łódź. W przyczepie N13-20 navy zastosowano tylne poziome rolki na specjalnej kołysce. Dzięki temu płynnie można zesunąć łódź z przyczepy lub odwrotnie wciągnąć ją na przyczepkę z wody. Tak samo jak kołyskę z tylnymi rolkami, tak samo boczne podpory na łódkę można dowolnie regulować na wysokość oraz szerokość. Dzięki temu użytkownik przyczepy będzie mógł regulować optymalny docisk rolek gumowych do burt i kilu.

To co odóżnia przyczepę podłodziową N13-20 navy od jej mniejszych poprzedniczek to dodatkowe, spawane do ramy, uchwyty mocujące dla pasów transportowych. Zostały one umieszczone na belce tylnej oraz przedniej. Przyczepy podłodziowe Neptun mają możliwość regulowania położenia osi, tak aby odpowiednio rozłożyć ciężar łodzi przewożonej na samochodzie. Standardowo przyczepa posiada niezależne zawieszenie na wodoszczelnych osiach AL-KO, co zapewnia stabilną i bezpieczną jazdę. Tak jak w każdej przyczepie podłodziowej Neptun, tylną belką z oświetleniem, można bardzo szybko i łatwo zdemontować aby nie uszkodzić jej podczas wodowania łodzi. Belkę wystarczy poluzować na śrubach i wysunąć do tyłu.

Przyczepa podłodziowa N13-20 navy została ponadto standardowo wyposażona we wciągarkę o nośności 1100 kilogramów, podporę wciągarki regulowaną na ramie, rolki poziome na kołusce, 3 rolki poziome oraz 4 podpory boczne z możliwością regulacji. Jeśli to dla użytkowników tych przyczep jest nie wystarczające, dodatkowo mogą oni dokupić uchwyt koła zapasowego, podporę przyczepy poziomującą przyczepę w tylnej części, kliny pod koła lub amortyzator zapewniający redukcję niebezpiecznych wstrząsów, dzięki czemu podczas jazdy i hamowaniaz załadowaną przyczepą będzie większa stabilność oraz optymalny kontakt przyczepy z podłożem. Obecnie jest to nowy model przyczepy podłodziowej ciężkiej z hamulcem najazdowym w ofercie. Jego dostępność w sklepie PrzyczepyMarter będzie uzależniona od zainteresowania kupujących.

Dla mniej wymagających klientów zainteresowanych przyczepkami podłodziowymi, dostępne są dwa modele przyczepek lekkich z dopuszczalną masą całkowitą 750 kilogramów oraz 600 kilogramów. Są one przeznaczone do transportu mniejszych łodzi, łódek wędkarskich czy pontonów. Pierwsza przyczepa N7-17 navy posiada nominalną długość od 310 do 550 cm. Jej ładowność wynosi 596 kilogramów. Tak jak większość przyczepek samochodowych Neptun jest ona rejestrowana jako pojazd lekki czyli taki, dla którego nie trzeba robić co rocznych przeglądów okresowych. W tym modelu zastosowano także tylną rolkę na kołysce oraz dwie uniwersalne podpory boczne z regulacją wysokości. Ponadto wzdłuż ramy, po środku przyczepy, znajdują się dwie rolki poziome. Trzecia przyczepa jeszcze mniejsza posiada nomilną długość od 250 do 400 cm i ładowność określoną na 475 kilogramów. Na tej przyczepie będzie mógł także transportować skutery wodne.

Dużym atutem przyczep Navy lekkich jest możliwość regulacji jej długości do transportu łodzi. Specjalna konstrukcja, łatwa w dostosowaniu, może być ustawiona w granicach od 8 do 18 stóp. Pozycje podpór bocznych i kołyski N7-17 są w pełni regulowane co zapewnia optymalny docisk rolek, wykonanych z niebrudzącego tworzywa sztucznego, do burt i kilu. Dodatkowo można dokupić kolejną parę rolek bocznych stanowiących zabezpieczenie łodzi transportowanej na przyczepie.

Tak samo jak w najwyższym modelu przyczepy podłodziowej Neptun, w standardowym wyposażeniu znajduje się wciągarka. W mniejszych modelach jej nośność wynosi 450 kilogramów, które umieszczona jest na regulowanej podporze. Przyczepy podłodziowe N7-17 navy i N7-12 navy posiadają wodoszczelne piasty wyposażone w łożyska z dodatkowym zabezpieczeniem przed ingerencją wody.

Na zdjęciach w galerii umieszczonej pod artykułem znajdziesz prezentację dwóch mniejszych modeli. W miarę dostępności modelu N12-20 navy, zostanie ona wzbogacona o autorskie zdjęcia. Szczegółowe karty produktów możesz oglądać na podstronach - N7-17 navy i N7-12 navy.

Jak bezpiecznie załadować łódź czy skuter wodny na przyczepkę samochodową do transportu pod drodze?


Jeśli masz już zakupioną przyczepkę podłodziową na pewno zainteresujesz się także tematem transportu skuterów wodnych czy łodzi na takich przyczepkach. Warto znać kilka podstawowych zasad aby nie spotkała Cię na drodze, podczas ich przewożenie, nie miła niespodzianka. Wszystkie zasady w głównej mierze zostały przygotowane dla użytkowników pojazdów marki Neptun zakupionych w sklepie PrzyczepyMarter jednak można je stosować przy innych modelach ze względu na podobną konstrukcję.

Przyczepy samochodowe przeznaczone do transportu i przewozu łodzi marki Neptun, spełniają normy polskie i europejskie. Każda przyczepa odpowiada przepisom ruchu drogowego. W czasie jazdy bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg zobowiązuje do utrzymania pojazdu ciągnącego i przyczepy w należytym stanie. W tym celu przedstawione zostały poniżej, oraz w innych artykułach na stronie PrzyczepyMarter, kilka rad dotyczących dobrego użytkowania i konserwacji przyczep. Niastosowanie się do instrukcji obsługi może doprowadzić do wygaśnięcia gwarancji.

W celu wciągnięcia dowolnej łodzi na przyczepkę samochodową przystosowaną do ich transportu należy najpierw zdemontować tylną belkę z oświetleniem poprzez odkręcenie dwóch śrub przytrzymujących ją w ramie i odpięciu przewodu zasilającego oświetlenie. Belka ta została przystosowana do szybkiego demontażu, szczególnie przy wjeżdżaniu przyczepką podłodziową do wody, więc nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Odłączenie kabla zasilającego z gniazda jest bardzo ważne, ponieważ chroni samo gniazdo, kabel i tylne lampy przed dostaniem się do nich wody i tym samym zawilgoceniu. Do wciągnięcia łodzi na przyczepkę samochodową wykorzystujemy standardowo zamontowaną na niej wciągarkę. Pierw należy ustawić tył przyczepki podłodziowej przy dziobie łodzi. Jeżli przewożona łódź znajduje się w wodzie i brzegu to można, w celu łatwiejszego i szybszego załadunku, wjechać częściowo przyczepką podpiętą do haka samochodu osobowego do wody. Po to właśnie stosuje się w przyczepkach demontowalną tylną belkę z oświetleniem! Następnie należy odwinąć linkę wciągarki z bębna i zaczepić o hak na dziobie łodzi. Następnie powoli wciągamy naszą łódź z wody w taki sposób, aby była ona prowadzona przez dolne i boczne rolki zamontowane na ramie przyczepki. Po zakończonej operacji wciągania łodzi należy spowrotem zamontować belkę z oświetleniem, sprawdzić dokręcenie śrub mocujących i docisnąć wtyczkę przewodu do zasilania tylnych lamp oświetlenia.

Prawidłowo zabezpieczony ładunek na przyczepie podłodziowej powinien być przymocowany na przyczepie tak, aby uniemożliwić jego przesuwanie się. Przed każdą jazdą z przyczepą samochodową nalżey sprawdzić czy łódka jest dobrze zamknięta i nie ma w niej elementów ruchomych mogących wypaść w czasie jazdy. Należy unieruchomić przewożoną łódź za pomocą pasów do belek wzdłużnych lub specjalnych uchwytów. Każda przyczepa posiada możliwość dopasowania do kształtu, wymiarów i środka ciężkości łodzi poprzez odpowiednią regulację podpór obrotowych, podstawy wciągarki, dyszla oraz osi. Zalecamy dodatkowe mocowanie dziobu, ponieważ lina wziągarki nie może służyć jako zabezpieczenie mocowanego ładunku.

Po załadunku łodzi na przyczepę samochodową trzeba pamiętać, aby sprawdzić połączenie zaczepu kulowego, dokręcenie belki tylnej oświetlenia oraz rolek dolnych i bocznych. W czasie jazdy unikać gwałtownych przyśpieszeń i hamowań. Na koniec należy się upewnić czy ubezpieczenie pojazdu obejmuje przyczepę i ładunek.

Uwaga! Przy opuszczaniu łodzi z przyczepy (wodowanie) należy trzymać korbę ręką, gdy przekładamy zapadkę. W razie potrzeby przerwania opuszczania - przełożyć zapadkę w przeciwne położenie.Przy przewijaniu liny z krążka należy pamiętać, aby pozostawić zawsze na nim minimum 3 zwoje liny.

W modelach Navy N7-12 i Navy N7-17 instalacja główna oświetlenia poprowadzona jest 7-żyłowym przewodem do gniazda 12V znajdującego się w belce tylnej, natomiast w przyczepie podłodziowej N13-20 navy jest to przewód 8-żyłowy. Dodatkowo w modelu N13-20 navy występują przewody płaskie 2-żyłowe zasilające boczne lampy LED. Połączenie tych lamp do instalacji następuje za pomocą konektorów zaciskowych.

Poniżej przedstawiony został opisowy schemat właściwego podłączenia funkcji w gniazdach i wtyczkach 7 i 13 pin-owych. Przy podłączeniu konektorów należy zwrócić uwagę na położenie rowka naprowadzającego zaznaczonego na schematach. W lampach LED może występować inna kolorystyka żył.

Nr - Kolor przewodu - Funkcja

1. Żółty - Kierunkowskaz lewy
2. Niebieski - Przeciwmgłowy
3. Biały - Masa
4. Zielony - Kierunkowskaz prawy
5. Brązowy - Pozycyjny prawy
6. Czerwony - Stop
7. Czarny - Pozycyjny lewy
8. Fioletowy - Cofania
9 do 13 - brak

Szczegółowy schemat instalacji elektrycznej przyczep do przewozu łodzi został zamieszczony w instrukcji obsługi, którą otrzymuje kupujący.

Wciągarka w przyczepach samochodowych Neptun do przewożenia i transportu łodzi


Wciągarka w przyczepkach podłodziowych jest stopniową przekładnią zębatą z zapadką i krążkiem do nawijania liny bądź taśmy zakończonej hakiem. W zależności od modelu wciągarki zamontowanej na przyczepie, zapadka znajduje się na zewnątrz lub wbudowana jest wewnątrz mechanizmu. Dzięki wciągarce możemy przemieszczać dowolny ładunek w poziomie, w tym przypadku, wciągnąć lub rozładować łódź z wody i odpowiednio do wody.

W przyczepach samochodowych gamy Navy marki Neptun - do przewozu łodzi - zastosowano dwa rodzaje wciągarek ręcznych:

a) jednostopniowa z przekładnią zębatą z pasem zakończonym hakiem - w modelach N7-12 i N7-17

b) dwustopniową z przekładnią zębatą z liną zakończoną hakiem, w modelu Navy N13-20

Zgodnie z instrukcją obsługi wciągarka zamontowana na przyczepie samochodowej przeznaczona jest wyłącznie do przemieszczania ładunku w poziomie, szczególnie wciągnięcie i rozładunek łodzi z wody i do wody. Zabrania się używania urządzenia do celu innego niż wymieniony czyli np.: do podnoszenia czy opuszczania ładunków lub przenoszenia ludzi).

Wciągarka zamontowana na przyczepie przewidziana jest tylko do krótkotrwałego użytku, a nie do pracy ciągłej. Nie nadaje się ona do mocowania ładunku w pojeździe transportowym. W tym celu należy użyć oddzielnych narzędzi mocujących (pasków zapadkowych i zacisków). Zabrania się również używania przyciągarki jako urządzenia do ciągnięcia i rozciągania.

Według zaleceń producenta, wciągarkę na przyczepach podłodziowych najlepiej zamontować w trzech punktach, wykorzystując dwa skrajne otwory fi 10,5 mm oraz otwór 10,5 x 40 mmm w korpusie. Do przykręcenia wciągarki do ramy stosować należy śruby M10 klasy 5,8. Po zamontowaniu wciągarki należy sprawdzić działanie zapadki obracając korbę kilkukrotnie w jednym kierunku, następnie przełożyć zapadkę i sprawdzić jej działanie obracając korbą w przeciwnym kierunku. Uruchomienie wciągarki należy rozpocząć od zamocowania ładunku (łodzi, skutera wodnego) do liny. Następnie po sprawdzeniu właściwego ustawienia zapadki można rozpocząć wciąganie.

Zaleca się także pokryć cienką warstwą smaru stałego zęby kół zębatych oraz tuleje, na których obraca się krążek: raz do roku, gdy wciągarka pracuje w bezpośrednim kontakcie z czynnikami atmosferycznymi. Maksymalna siła uciągu wciągarki wynosi 500 kilogramów dla mniejszych modeli przyczepek podłodziowych marki Neptun.

Kontrola załadunku podczas wciągania łodzi na przyczepę samochodową!

Jeżeli operator wciągarki nie jest w stanie kontrolować łodzi w czasie załadunku, to należy zapewnić odpowiednią liczbę osób, aby bezpieczenie przeprowadzić cały proces załadunku. Należy również wziąć pod uwagę, że osoby biorące udział lub będące w pobliżu miejsca załadunku muszą znajdować się w bezpiecznej odległości. Przed podjęciem jakichkolwiek działań konstrukcja wciągarki musi być sprawdzona szczególnie: bieg (połączenie dźwigni i kół zębatych), pasek (zużycie, rozdarcia lub pęknięcia) oraz lina stalowa (rozszczepienie, wydłużenie - spadek średnicy o 10%, pęknięcie, korozja, stłuczenie), sprzęgający hak, działanie blokady bezpieczeństwa.

Skracanie długości liny lub pasa przez zawiązywanie, skręcanie lub dodawanie jest absolutnie zabronione!

Zaczep do przenoszenia ładunku (hak chwytający) można przymocować tylko do części o odpowiedniej ładowności.

Jednocześnie w haku można umieścić tylko tyle pasów, lin czy pierścieni ile może właściwie dopasować się do jego objętości nie blokując przy tym zamknięcia zatrzasku. Przed faktycznym przemieszczeniem ładunku musimy sprawdzić położenie trójpozycyjnego mechanizmu zapadkowego.

W interesie bezpieczeństwa operacji załadunku i rozładunku, pozycja mechanizmu zapadkowego może być tylko w położeniu 1 lub 2 (bezpiecznik na zębach). Pozycja 0 czyli bezpiecznik nie zaparty o zęby, może być używana tylko wtedy, gdy nie jest podłączone żadne obciążenie. Po ustawieniu przekładni w odpowiedniej pozycji, ruch ładunku można rozpocząć obracając korbą.

Uwagi ogólne przy używaniu wciągarki na przyczepach samochodowych!

Podczas obsługi urządzenia przyciągającego (wciągarki) używaj odpowiednich ubrań ochronnych np. rękawic czy okularów. Nie zakładaj zbyt szerokich ubrań adługie włosy należycie schowaj pod odpowiednim okryciem. Wciągarki nie mogą obsługiwać dzieci oraz osoby nieuważne, zmęczone tudzież pod wpływem alkocholu, narkotyków czy leków. Nigdy nie stój obok naprężonej liny (pasa), w żadnym przypadku jej (jego) nie przekraczaj. Pamiętaj o prawidłowym kącie prowadzenia i napięciu liny, nie doprowadzaj do jej poplątania. Podczas wykonywania prac zawsze używaj amortyzatora liny np.: koc. Podczas wciągania nie wolno stać za łodzią, nie jest to bezpieczne miejsce. Operator musi dopilnować aby osoby postronne nie zbliżały się do przyczepy podczas wciągania ładunku. Nie przekraczaj maksymalnej siły nośnej wciągarki. Wszystkie parametry, które zostąły podane w specyfikacji opisują maksymalne możliwości wciągarki, zostały przypisane do idealnych warunków. Przy przewijaniu pasa czy liny nalęzy pamiętać, aby pozostawić zawsze minimum 3 zwoje liny.

Również na tej stronie znajdziesz inne rodzaje przyczepek samochodowych Neptun, standardowo przystosowanych konstrukcyjne do transportu towarów wielkogabarytowych. Już teraz zapowiada się, że w sezonie 2018 osoby odwiedzające sklep PrzyczepyMarter na Przygoniu będą miały duży wybór pojazdów do transportu produktów. Pojawią się przede wszystkim przyczepy jednoosiowe ze skrzynią ładunkową długości 236 cm oraz 263 centymetrów. Część z nich będzie posiadała zamontowane dodatkowo resory i amortyzatory. Przyczepy samochodowe Neptun w przeważającej większości posiadają uchylną skrzynię ładunkową, dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu ramy przyczepki i dyszla montowanego do ramy od spodu.

W ofercie nie mogło zabraknąć także lekkich przyczep motocyklowych z dwoma i trzema rynnami transportowymi z pałąkami na przednie koło motocykla. Wszystkie przyczepy motocyklowe Neptun posiadają również w zestawie najazd. Ciekawą kategorią przyczepek lekkich są przyczepy podłodziowe do transportu łodzi. Tutaj dostępne będą w sprzedaży dwa modele różniące się długością. Mają one standardowo zamontowane wciągarki łodzi oraz demontowalną tylną belkę ze oświetleniem. Jest to praktyczne rozwiązane ułatwiające wodowanie łodzi na jeziorze czy rzece. Jeśli, któraś z przyczep w katalogu została oznaczona jako Produkt na zamówienie, skontaktuj się ze sklepem PrzyczepyMarter.pl w celu uzyskania informacji czy istnieje możliwość zamówienia danego modelu lub dodatkowych akcesoriów oraz części do przyczep. Wszystkie modele posiadają dwuletnią gwarancję producenta. Pełna oferta przyczep samochodowych oraz możliwych do dokupienia akcesoriów jak na przykład plandeki czy koła podporowe znajduje się w katalogu PrzyczepMarter. Każdy produkt został opisany, posiada własną charakterystykę oraz aktualizowane na bieżąco ceny. Zachęcam Cię także do zapoznania się z poradnikami na blogu, gdzie opisywane są poszczególne rozwiązania oraz podane są informacje jak poradzić sobie z rejestracją nowej przyczepy w dowolnym Wydziale Komunikacji.

1

Przyczepa Podłodziowa Neptun N13-20 navy pod łodzie do 6 metrów

Przyczepa Podłodziowa Neptun N13-20 navy pod łodzie do 6 metrów© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiZ przyczepą samochodową Neptun Navy N13-20 navy będziesz mógł transportować łodzie, których długość wynosi nawet 6 metrów. Długość przewożonej łodzi może wynosić z zakresu od 15 do 22 stóp.
2

Przyczepa do transportu łodzi z DMC 1350 kg i ładownością 1 tony

Przyczepa do transportu łodzi z DMC 1350 kg i ładownością 1 tony© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiNa tej przyczepie samochodowej Neptun przeznaczonej do transportu dużych łodzi możesz przewozić ładunek o wadze 1080 kilogramów. Jest to przyczepa podłodziowa ciężka z homologacją na dopuszczalną masę całkowitą wynoszącą maksymalnie 1350 kilogramów.
3

Hamulec najazdowy w przyczepie podłodziowej Neptun N13-20 navy

Hamulec najazdowy w przyczepie podłodziowej Neptun N13-20 navy© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiNa zdjęciu zaprezentowany hamulec najazdowy w przyczepie ciężkiej podłodziowej Neptun N13-20 navy z zamontowaną wtyczką 13-pinową.
4

Rolki prowadzące i podporowe w przyczepie samochodowej Neptun N13-20 navy

Rolki prowadzące i podporowe w przyczepie samochodowej Neptun N13-20 navy© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiW przyczepie podłodziowej Neptun N13-20 navy zastosowano tylne poziome rolki na specjalnej kołysce.
5

Relingi na ramie do mocowania pasów przyczepa podłodziowa ciężka Neptun

Relingi na ramie do mocowania pasów przyczepa podłodziowa ciężka Neptun© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiNa ramie zamontowane zostały dodatkowe relingi ułatwiające mocowanie pasów podczas transportu dużych łodzi na przyczepie samochodowej Neptun Navy N13-20 navy dostępnej do kupienia w sklepie PrzyczepyMarter.pl
6

Widok na demontowalną tylną belkę z oświetleniem w przyczepie podłodziowej Neptun

Widok na demontowalną tylną belkę z oświetleniem w przyczepie podłodziowej Neptun© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiZ tyłu zamontowana jest tylna belka z oświetleniem, którą można bardzo szybko zdemontować podczas załadunku i rozładunku przyczepy samochodowej Neptun N13-20 navy przeznaczonej do transportu dużych łodzi.
7

Kołyska i tylne rolki podporowe na przyczepie podłodziowej PrzyczepyMarter

Kołyska i tylne rolki podporowe na przyczepie podłodziowej PrzyczepyMarter© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiWidok na tylną część przyczepy podłodziowej Neptun z kołyską i regulowanymi na wysokość rolkami podporowymi. Na przyczepie znajdują się dodatkowo jeszcze dwie rolki prowadzące i w sumie cztery podpory. Dostępna jest także wciągarka na podporze.
8

Przyczepa podłodziowa Neptun N6-12 navy do małych łódek i skuterów

Przyczepa podłodziowa Neptun N6-12 navy do małych łódek i skuterów© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiNajmniejsza przyczepa podłodziowa z gamy Neptun dostępna do kupienia w sklepie PrzyczepyMarter. Więcej zdjęć przyczepki i pełna charakterystyka na karcie produktu. Linki dostępne w treści artykułu oraz w katalogu wszystkich przyczep w kategorii przyczepy podłodziowe
9

Średnia przyczepa podłodziowa Neptun z DMC 750 kg

Średnia przyczepa podłodziowa Neptun z DMC 750 kg© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiPrzyczepa Neptun N7-17 navy do transportu łodzi do 5-5.5 metra z możliwością rozstawienia. Więcej informacji o przyczepie podłodziowej Neptun N7-17 znajdziesz na karcie produktu
10

Sklep z przyczepami samochodowymi do transportu łodzi, pontonów i skuterów

Sklep z przyczepami samochodowymi do transportu łodzi, pontonów i skuterów© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiW sklepie znajdzie trzy różne modele przyczep samochodowych przystosowanych do transportu łodzi, skuterów wodnych bądź pontonów.
ZAKUPY

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników wiadomości Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych!


Od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych! Bogaty asortyment produktów w jednym miejscu z różnych kategorii, dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu.

Łazienka + Sypialnia

Odzież

Fitness Cardio

Badminton

Wyposażenie Firmy

Sport

Ona

Rolki

Kuchnia + JadalniaELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI SKLEP PRZYCZEPKI MAGAZYNCARAVANING REGIONY
ODKRYWAJ

Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?

Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?

Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?

Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Przyczepy kempingowe Niewiadów - kultowa N126 i N132 z Polski

Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?

Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach

Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?

Zasady poruszania się z przyczepą samochodową po drogach publicznych

Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią

Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody

Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun

Holowanie przyczepki samochodowej 2020: Prawo jazdy B, B96, B+E

Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących

Wszystkie publikacje...
 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Temat dnia Newsroom Polecane Polityka Wybory2023 Łódź Sieradz Poradniki zdrowie

Biznes i finanse Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Zakupy i oferty Zegarki Komputery gamingowe Dom i ogród Survival Zdrowie i uroda

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Regiony sklep Caravaning

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa artykułów Mapa kategorii Mapa produktów Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Wybory2023  •   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Meble •   Zdrowie i uroda •   Survival •   Komputery •   Zakupy •   Firmy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Meble