MAGAZYN PRZYCZEPY I PODRÓŻE

Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę

Przeczytasz w 9 min  •  16/Marzec/2019 (11:12), aktualizacja 4/Kwiecień/2020 (11:04)
Na blogu PrzyczepyMarter powstało kilka artykułów związanych z tematem pasów transportowych, a w szczególności jak wykorzystać pasy transportowe w codziennej pracy i jak mocować ładunki na pojazdach przeznaczonych do transportu. W tym artykule natomiast, poznasz konkretne rozwiązania i produkty, które są możliwe do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepami samochodowymi PrzyczepyMarter. Póki co oferta opiera się na standardowych produktach dla różnego rodzaju środków transportu, jednak w najbliższym czasie planowane jest jej poszerzenie o bardziej wyspecjalizowane rodzaje pasów transportowych i systemy mocowań ładunków. Jeśli planujesz kupno pasów transportowych z napinaczem bądź przeznaczonych do mocowania samochodów na lawetach, musisz zapoznać się z treścią tego artykułu, a tym samym ofertą sklepu PrzyczepyMarter związanej z różnymi rodzajami pasów transportowych, zaczepów i napinaczy.
 
Sklep przyczepki samochodowe Kolumna24
Nowe przyczepki Neptun do kupienia. Akcesoria. Gwarancja na przyczepki.
Pojazdy

Pasy transportowe z napinaczem oraz pasy trzypunktowe do lawet


Wśród wielu rodzajów pasów transportowych można wyróżnić dwie grupy, które po części różnią się swoją długością pasów i częściowo konstrukcją zaczepów. Najpopularniejszym rodzajem pasów transportowych, które są wykorzystywane w transporcie drogowym to kilkumetrowe pasy transportowe z napinaczem. Ten rodzaj pasa transportowego pełni podstawową rolę w czynnościach związanych z mocowaniem ładunków na przyczepach, naczepach i w samochodach dostawczych. Niekiedy mniejsze pasy transportowe wykorzystywane są w innych codziennych sytuacjach, na przykład kiedy trzeba umocować jakiś przedmiot z innym na zewnątrz.

Pas transportowy z napinaczem składa się z dwóch części. Pierwsza to długi pas poliestrowy o różnych długościach i szerokościach zakończony hakiem. Druga część to napinacz z krótkim pasem również zakończonym hakiem. Najczęstszym sposobem ich wykorzystania jest opasanie towaru od góry. Rodzaj pasa stosuje się w zależności od masy towaru. Dobrą praktyką, a wręcz wymogiem jest przeznaczenie dwóch pasów na jeden mocowany obiekt. Dobór pasa powinien być odpowiedni do jego wytrzymałości i wagi transportowanego towaru.

Drugim rodzajem pasów są pasy transportowe trzypunktowe do mocowania samochodów osobowych na lawetach. Są to zazwyczaj krótkie pasy 3 lub 4 metrowe. W odróżnieniu od długich pasów z napinaczem, posiadają one trzeci hak mocujący i trzy kostki gumowe lub osłonę na pas, które zakłada się na koło przewożonego samochodu osobowego na lawecie. Ich łatwość mocowania i specyfika sprawia, że ten rodzaj pasa transportowego wykorzystuje się przede wszystkim w transporcie samochodów na autolawetach i autotransporterach.

Wszystkie pasy transportowe, które opisałem na tej stronie dostępne są do kupienia w sklepie PrzyczepyMarter.pl zlokalizowanym w miejscowości Przygoń, ulica Łąkowa 3 (gmina Dobroń, województwo łódzkie). Poniżej w galerii zamieszczam zdjęcia i szczegółowe opisy poszczególnych produktów wraz z ich cenami. Ponadto ofertę pasów transportowych można znaleźć w katalogu produktów również na stronie internetowej PrzyczepyMarter.

Jeśli zainteresował Cię temat pasów transportowych oraz poszukujesz poradników na temat sposobów mocowania ładunków możesz także zdobyć więcej informacji w innych artykułach na tym blogu. Dotychczas opublikowane zostały następujące publikacje, które dotyczą poszczególnych tematów z zakresu transportu oraz charakteryzują poszczególne rodzaje pasów transportowych:

Sklep Pasy transportowe: Kup produkty do mocowania ładunków
Pasy transportowe: Sposoby mocowania i zabezpieczenia ładunków w transporcie
Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków

Jak poprawnie przewozić samochody na auto lawetach i lawetach samochodowych?


W przypadku mocowania samochodów osobowych na lawetach czy auto lawetach oraz dużych ciężarówkach do auto transportu spotyka się pasy trzypunktowe o łącznej długości około 2,5 metra, z czego sam pas mocujący ma długość minimum 2,2 metra oraz zapinacz 0,40 metra. Szerokość pasa to 50 mm i wytrzymałość do 5 ton, a w linii prostej 2,5 tony. Kolor stosowanego pasa to zazwyczaj pomarańczowy. Obowiązkowo wszystkie pasy wykorzystywane do transportu muszą spełniać europejską normę EN-12195-2 dotyczącą budowy i wytrzymałości pasów transportowych wykorzystywanych przy mocowaniu przewożonych ładunków.

Każdy pojazd przeznaczony do transportu samochodów osobowych powinien posiadać dwa najazdy o długości od 50 cm do 100 cm na swoim wyposażeniu. Jest to niezbędny element konstrukcyjny, który umożliwia wjechanie bądź wprowadzenie transportowanego auta na platformę. Zgonie z wymogami, na lawecie powinny znajdować się także kliny blokujące podkładane pod koła samochodu oraz minimum 1-2 pasy mocujące na koła przypadające na jeden przewożony pojazd. Pas mocujący trzypunktowy powinien mieć długość minimum 2,2 metra oraz przedłużenie (część z napinaczem) 4% czyli około 0,4 metra. Każdy pas transportowy powinien mieć niezniszczoną niebieską etykietę zgodną z europejską normą.

Wyróżniamy kilka rodzajów pojazdów przeznaczonych do transportu samochodów - są to lawety samochodowe do holowania przez samochody osobowe, zabudowane autolawety oraz duże autotransportery z dwoma poziomami. Zgodnie z przepisami, kąt nachylenia rampy na takim pojeździe powinien być nie większy niż 8 stopni. Do dobrych nawyków postępowania podczas załadunku i rozładunku samochodów z innych pojazdów jest takie ustawienie lawety czy autotransportera, aby przed rozpoczęciem pracy znajdował się on na płaskim i utwardzonym podłożu. Podczas wprowadzania pojazdów oraz ich sprowadzania z lawety, na prowadnicach nie powinny znajdować się jakiekolwiek przedmioty, w tym kliny pod kołami. Ważne jest, aby najazdy znajdowały się pod takim kątem, aby podczas załadunku lub rozładunku nie uszkodziły one podwozi transportowanych samochodów. Jeśli transport odbywa się na zestawie czyli samochodzie ciężarowym i przyczepie, należy połączyć obydwa pokłady specjalnymi rampami, przewidzianymi do tego celu. Ładunek, a w tym przypadku samochody, powinny być poruszane za pomocą silnika, a ich prędkość powinna być zbliżona do szybkości pieszego podczas załadunku bądź rozładunku. Nadmierna prędkość podczas wjeżdżania bądź zjeżdżania może doprowadzić do uszkodzeń lub niebezpiecznych zdarzeń z udziałem osób postronnych. Jeśli na lawecie znajduje się więcej niż jeden przewożony samochód, odległość pomiędzy nimi powinna wynosić minimum 10 cm. To samo, jeśli laweta posiada dwa poziomy, to od góry również powinna zostać zachowana odległość minimum 10 centymetrów.

To o czym wspominałem na samym początku! Przewożone samochody na lawecie, mocuje się za pomocą trzypunktowych pasów transportowych z osłoną pasa i dodatkowo klinami pod koła. Jeśli w lawecie znajdują się wpusty na koła samochodu to użycie klinów jest nieobowiązkowe. Sama czynność mocowania za pomocą pasów powinna odbywać się następująco: mocujemy pierwszy hak od pasa na lawecie tuż przy kole przewożonego samochodu tak aby był on jak najbardziej pionowo. W drugim kroku owijamy koło pasem z gumową osłoną lub kostkami aby dokładnie dolegał do koła. Następnie zapinamy drugi hak z pazurami tuż przy kole. W ostatnim kroku zaczepami trzeci hak w pewnej odłegości od koła i napinami go za pomocą napinacza pasa transportowego. Mocowanie przyjmie kształ położonego "P" na plecach.

Sposoby mocowania pasów trzypunktowych na kołach samochodu na lawecie i autolawecie!


To ile klinów należy podłożyć pod koła bądź ile pasów nałożyć zależy przede wszystkim od tego w jaki sposób załadujemy samochody na naszą autolawetę bądź lawetę samochodową. Najłatwiej jest wtedy, kiedy wjechaliśmy na lawetę przodem samochodu zgodnie z kierunkiem jazdy. Wtedy zakładamy pas na tylne koło i dwa kliny z przodu i z tyłu tego koła. Następnie załóż pas mocujący na przednie koło po przeciwległej stronie. Możesz także podłożyć od przodu klin pod to koło.

Jeśli przewożony samochód znajduje się tyłem do kierunku jazdy. To obowiązkowo muszą być założone dwa pasy mocujące trzypunktowe na tylne koło i przeciwległe przednie. Dodatkowo należy podłożyć po dwa kliny pod te koła (łącznie wykorzystasz 4 kliny).

W sytuacjach kiedy samochód osobowy znajduje się na pochylonej lawecie i jest najbardziej wysunięty z tyłu, to należy na dwóch tylnych kołach zamontować trzypunktowe pasy transportowe oraz pod obydwa tylne koła podłożyć po dwa kliny - z przodu i tyłu koła. Dodatkowo na jednym przednim kole stosuje się trzeci pas mocujący i ewentualnie klin z przodu lub dwa po obu stronach przedniego koła.

W niektórych przypadkach, zwłaszcza podczas przewożenia przyczep lub naczep, montuje się dodatkowe odciągi do resorów/amortyzatorów, aby podczas ich przewożenia nie wywoływały nadmiernych wibracji i niestabilności. Jeśli przewożone są więcej niż jedna przyczepa jedna na drugiej. Należy związać ze sobą pierw przyczepę górną z dolną, a następnie wszystkie przewożone pojazdy do lawety. Warto co jakiś czas sprawdzić naciąg wszystkich pasów transportowych z napinaczami włącznie czy czasem się nie poluzowały w czasie jazdy.

Przewożąc samochód lub przyczepę/naczepę na lawecie lub autolawecie, przewożone pojazdy w czasie transportu powinny mieć zaciągnięty hamulec postojowy. Nie mogą one wystawać poza obręb pojazdu przewożącego. Najlepiej aby cały ciężar transportowany był równomiernie rozłożony na lawecie.

W sytuacjach kiedy pojazd przewożony jest na przyczepach platformach bez mocowań w najazdach - płaska płyta bez otworów - wtedy stosuje się specjalne pasy transportowe w kształcie litery Y do mocowania bocznego koła samochodu o ramę przyczepy lub specjalne uchwyty boczne do pasów (punkty mocowań). Również jest to pas dwuczęściowy z zapinaczem. Sam pas zakłada się od góry koła. Ten rodzaj pasa do zabezpieczenia przewożonego pojazdu na lawecie zakończony jest jedynie na krótszym odcinku podwójnym hakiem trójkątnym.

W mocowaniu samochodów na wszelkiego rodzaju lawetach można stosować także pasy transportowe trzypunktowe zakończone nie podwójnym hakiem trójkątnym, a wytrzymałym hakiem obrotowym. To rozwiązanie sprawdza się gdy mocowania na pasach transportowych lawety mają punkty mocowań z boku.

Jeśli chodzi o charakterystykę poszczególnych rodzajów pasów transportowych do lawet można rozróżnić ich kilka rodzai, w zależności od potrzeby stosuje się pasy o udźwigu od 3 do 5 tony i szerokości od 35 mm do 50 mm o uciągliwości do 4%. Najczęściej spotyka się oczywiście szerokie pasy o największej wytrzymałości czyli 5 ton na 50 mm zakończone podwójnym hakiem trójkątnym.

Laweta samochodowa Szwajcarka Sprzedam! Waga, wymiary i cena. Gdzie kupić lawetę samochodową w dobrej cenie?! Sprawdź ogłoszenie PrzyczepyMarter.pl


W związku z dużym zainteresowaniem przewoźników zajmujących się transportem samochodów osobowych, przedstawiam ofertę na sprzedaż używanej lawety samochodowej z jej wagą i wymiarami o małym przebiegu. Używana laweta samochodowa marki Boro, dotychczas dostępna na stanie punktu PrzyczepyMarter.pl charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi, które sprawiają że przewóz samochodów osobowych na niej nie sprawia problemu. Zapoznaj się z pełną ofertą i kup używaną lawetę samochodową w moim sklepie motoryzacyjnym, który zaoferuje najatrakcyjniejszą cenę kupna dla Ciebie! W przypadku zakupu tej lawety do przewozu samochodów osobowych, odpada element dodatkowych kosztów w postaci ubezpieczenia OC (obecna polisa komunikacyjna ważna do czerwiec 2019).

Jest to ogłoszenie sprzedaży mojej używanej lawety samochodowej, która dotychczas stanowiła ofertę firmy PrzyczepyMarter. Bezpieczeństwo podczas przewożenia samochodów ma bardzo duże znaczenie, a przedstawiona laweta marki Boro model BR2 posiada bardzo dobre właściwości jezdne. Osoby, które dotychczas korzystały z tego pojazdu we własnym zakresie, bardzo chwaliły sobie holowanie tej przyczepy. Dopuszczalna masa całkowita lawety samochodowej Boro tzw. "szwajcarki" wynosi 2000 kg, a jej masa własna wynosi 580 kg. Zgodnie z dowodem rejestracyjnym tej przyczepy ciężkiej z przeznaczeniem do przewozu pojazdów, ładowność wynosi 1420 kilogramów. Największy dopuszczalny nacisk osi wynosi 9,80 kN.

Dużą wytrzymałość zapewnia spawana rama i jej poprzeczne belki montowane pomiędzy perforowanymi szynami transportowymi na koła przewożonych samochodów. Laweta samochodowa posiada wytrzymały dyszel strzałkowy. Laweta posiada standardowy wymiar - 4 metry długości i 2 metry szerokości. Wszystkie elementy cynkowane. Laweta samochodowa Boro BR2 posiada koła schowane pod platformą transportową. Wielofunkcyjne lampy są zamontowane wewnątrz tylnej belki. Dzięki temu są chronione przed uszkodzeniami, wilgocią i błotem. Złącza kablowe są chronione w najlepszy dostępny sposób i zapewniają wieloletnie, bezobsługowe działanie.

Jest to laweta samochodowa dwuosiowa ze wzmacnianymi oponami SECURITY ROAD 2003 o rozmiarze 185/R14C. Dodatkowo w zestawie znajduje się nieużywane koło zapasowe. Zostały zamontowane dwie osie hamowane w lawecie firmy AL-KO (2 x 1350 kg). Standardowo razem z lawetą samochodową przyczepą na stanie znajdują się dwa najazdy o długości 200 cm i szerokości 32 cm, wykonane z perforowanej blachy, dzięki temu kąt ich najazdu nie jest ostry i nie sprawia to trudności we wjechaniu autem. Laweta samochodowa Boro tzw. "szwajcarka" posiada konstrukcję łamaną z przodu i z tyłu, do łatwiejszego umocowania przewożonego samochodu osobowego. Przyczepa ciężka do przewozu pojazdów marki Boro ze względu na duże DMC jest pojazdem ciężkim wyposażonym w hamulec najazdowy AL-KO 251S z GA 1500 - 2700 kg, co z jednej strony jest elementem wymaganym, a z drugiej znacząco poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy w zestawie.

Obecnie laweta samochodowa posiada aktualny przegląd w stacji okręgowej z następnym terminem badania wyznaczonym na 2 czerwiec 2019 roku. Również posiada ważne ubezpieczenie zakupione w PZU od odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych OC i PZU Pomoc w Drodze (PWD) ważne również do dnia 2 czerwiec 2019 roku. W momencie sprzedaży lawety, nowy kupujący automatycznie przejmuje ją z ubezpieczeniem OC, ale musi pamiętać o wykupieniu nowego lub przedłużeniu aktualnego w momencie zakończenia aktualnej polisy komunikacyjnej.

Na zdjęciu głównym znajduje się oferowana laweta zaraz po zakupie u producenta przyczep. Natomiast w galerii zdjęć poniżej tego artykułu, znajdują się zdjęcia lawety samochodowej w stanie aktualnym. Na pojeździe nie ma żadnych uszkodzeń i warto nadmienić, że jest to laweta samochodowa bezwypadkowa! Cała elektryka sprawna. Jeśli chodzi o małe uchybienia, regeneracji należy poddać wciągarkę AL-KO, w jaką została wyposażona laweta już od nowości.

Jest to pojazd stosunkowo nowy, ponieważ data pierwszej rejestracji lawety samochodowej Boro w Wydziale Komunikacji miała miejsce w czerwcu 2016 roku. Kupując tą przyczepę ciężką do transportu samochodów otrzymujesz pojazd dwuletni o małym przebiegu, głównie w najbliższej okolicy sklepu PrzyczepyMarter.pl zlokalizowanego w województwie łódzkim.

Cena sprzedaży prezentowanej lawety samochodowej wynosi 7 000 zł z VAT (brutto)!

Dokumentem sprzedaży jest Faktura VAT. Swoją ofertę kieruję do innych firm zajmujących się transportem pojazdów lub wypożyczalni przyczep i autolawet. Zakupem tej lawety samochodowej mogą być również osoby prywatne, które często transportują samochody. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem proszę o kontakt telefoniczny +48 696 426 746. Oferta ważna od dnia publikacji aż do dnia sprzedaży lawety, o czym potencjalni zainteresowani zostaną poinformowani w serwisie PrzyczepyMarter.pl. Uwaga! Cena sprzedaży lawety samochodowej może ulec zmianie i będzie ustalana ostatecznie z kupującym w miejscu sprzedaży!

Osoby zainteresowane zapoznaniem się ze stanem wizualnym oraz technicznym pojazdu zapraszam do odwiedzin sklep PrzyczepyMarter - 95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie - w godzinach poniedziałek - piątek od 900 do 1800 oraz w soboty od 900 do 1600. Przed przyjazdem zalecam wcześniejszy kontakt telefoniczny!

1

Hak z podwójnym pazurem, wytrzymałość 5 ton do mocowania pasów w zaczepach

Hak z podwójnym pazurem, wytrzymałość 5 ton do mocowania pasów w zaczepach© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiJednym z elementów konstrukcyjnych pasa transportowego jest jego zakończenie czyli hak z podwójnym pazurem, za pomocą którego mocuje się pas transportowy do uchwytów w podłodze pojazdu transportowego. Często wykorzystywany jest on także jako trzeci dodatkowy zaczep w pasach transportowych trzypunktowych do mocowania samochodów na lawetach. Można go oczywiście dokupić oddzielnie jeśli zajdzie taka potrzeba. Szerokość podwójnego pazura na jego zakończeniu wynosi 22,5 mm i umożliwia on przeciągnięcie pasa poliestrowego szerokości 50 mm przez oczko.

Produkt Hak z podwójnym pazurem, wytrzymałość 5 ton do mocowania pasów w zaczepach jest dostępny do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepkami samochodowymi PrzyczepyMarter.pl (Przygoń, Łąkowa 3) lub w wysyłce po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
2

Hak z podwójnym pazurem, odmiana szwedzka 1016 o węższej grubości pazura, wytrzymałość 5 ton

Hak z podwójnym pazurem, odmiana szwedzka 1016 o węższej grubości pazura, wytrzymałość 5 ton© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiHak przeznaczony do mocowania zakończenia pasa w zaczepach na pojazdach transportowych. Jest to odmiana "szwedzka", która charakteryzuje się mniejszą szerokością podwójnego pazura od jego podstawowej wersji. Dodatkowo na bokach pazura są karbowane wcięcia, które ułatwiają wpięcie pasa w uchwyty mocujące pas na przyczepie, lawecie bądź naczepie samochodowej. Często zdarza się, że mocując pas transportowy trzypunktowy na lawecie samochodowej trudno jest wpiąć hak z pasem w przygotowane zaczepy. Ten rodzaj haka (uchwytu) sprawdzi się w tego typu sytuacjach najlepiej. Szerokość podwójnego pazura na jego zakończeniu wynosi 20 mm. Oczko haka przystosowane do pasów transportowych szerokości 50 mm.

Produkt Hak z podwójnym pazurem, odmiana szwedzka 1016 o węższej grubości pazura, wytrzymałość 5 ton jest dostępny do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepkami samochodowymi PrzyczepyMarter.pl (Przygoń, Łąkowa 3) lub w wysyłce po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
3

Hak obrotowy do pasów transportowych, wytrzymałość 5 ton

Hak obrotowy do pasów transportowych, wytrzymałość 5 ton© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiHak obrotowy do pasa transportowego szerokości 50 mm. Ten rodzaj haka przy systemach mocowania ładunków, wykorzystywany jest najczęściej w pasach trzypunktowych przy transporcie na lawetach. W odróżnieniu od haków z podwójnym pazurem, wyróżnia się on obrotowym pazurem. Dzięki temu mocowanie koła samochodu na lawecie jest o wiele łatwiejsze i umożliwia on napięcie pasa transportowego pod dowlnym kątem.

Produkt Hak obrotowy do pasów transportowych, wytrzymałość 5 ton jest dostępny do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepkami samochodowymi PrzyczepyMarter.pl (Przygoń, Łąkowa 3) lub w wysyłce po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
4

Napinacz 5 ton do pasa transportowego z gumową rękojeścią

Napinacz 5 ton do pasa transportowego z gumową rękojeścią© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiW ofercie sklepu motoryzacyjnego PrzyczepyMarter.pl dostępny jest także do kupienia sam napinacz bez żadnych pasów transportowych. Tym produktem będą zainteresowane osoby, które chcą jedynie wymienić zużyty napinacz w swoich pasach transportowych. Często zdarza się, ża sam pas poliestrowy jest nadal dobry i jego używanie w mocowaniu ładunków będzie spełniało normy. Przedstawiony napinacz pasów transportowych charakteryzuje się standardową konstrukcją z zębatką i zabezpieczeniem przed wysunięciem się pasa transportowego. Wykonany został z wytrzymałego materiału i żółtego cynku. Przez napinacz można przeciągnąć poliestrowy pas transportowy szerokości 50 mm. Wymiana lub dopięcie pasa transportowego sprowadza się do odkręcenia śruby i przełożenia jej przez oczka pasa transportowego i ponownym dokręceniu śruby. W odróżnieniu od innych napinaczy, posiada on wygodną rękojeść, w całości oblewaną gumą!

Wytrzymałość napinacza: 5 ton Szerokość uchwytu: 10 cm Długość przy złożeniu: 23,5 cm Szerokość wewnętrzna: 50,4 cm

Produkt Napinacz do pasa transportowego z gumową rękojeścią jest dostępny do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepkami samochodowymi PrzyczepyMarter.pl (Przygoń, Łąkowa 3) lub w wysyłce po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
5

Szelka do pasów transportowych

Szelka do pasów transportowych© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiSzelka wykorzystywana w pasach transportowych do przewożenia samochodów na lawetach. Jest odmienny system mocowania koła samochodu z boku poprzez odpowiednie przeciągnięcie pasa. Szelkę można stosować także w innych przypadkach mocowania ładunków na przyczepach, naczepach i samochodach. Szelka posiada 40 cm długości i standardowo charakteryzuje się zdolnością mocowania LC wynoszącą 2000 daN (2000 kg). Szerokość szelki to 50 mm. Wykonana została ona z materiału poliester. Jej maksymalne wydłużenie to 7%. Nominalna siła ręczna SHF: 50 daN (50 kg), a siła napięcia STF: 350 daN (350 kg). Szelka została wykonana zgodnie z normą EN 12195-2 i posiada odpowiedni certyfikat jakości.

Produkt Szelka do pasów transportowych jest dostępny do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepkami samochodowymi PrzyczepyMarter.pl (Przygoń, Łąkowa 3) lub w wysyłce po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
6

Gumowe kostki do ochrony pasów transportowych trzypunktowych

Gumowe kostki do ochrony pasów transportowych trzypunktowych© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiGumowe kostki ochronne na pas transportowy trzypunktowy do lawet. Jest to standardowy element wyposażenia pasów do mocowania samochodów na autolawetach lub autotransporterach samochodowych. Gumowe kostki zakładane na pas transportowy i mają na celu zwiększenie tarcia pomiędzy oponą przewożonego samochodu, a samym pasem. Stosuje się je aby naprężony pas transportowy nie zsunął się w czasie dłuższej jazdy z mocowanym ładunkiem. Gumowe kostki umożliwiają przeciągnięcie pasa transportowego szerokości 50 mm.

Produkt Gumowe kostki do ochrony pasów transportowych trzypunktowych jest dostępny do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepkami samochodowymi PrzyczepyMarter.pl (Przygoń, Łąkowa 3) lub w wysyłce po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
7

Osłona gumowo - poliestrowa na pas transportowy 75 cm długości

Osłona gumowo - poliestrowa na pas transportowy 75 cm długości© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiOsłona gumowo - poliestrowa przed przecięciami na dowolny pas transportowy szerokości 50 mm do mocowania ładunków. Zamiennie można je wykorzystać z gumowymi kostkami w pasach trzypunktowych do lawet samochodowych. Zaleca się korzystanie z kostek bądź gumowo - poliestrowych osłon w pasach, jeśli zakłada się je na koła przewożonych samochodów. Dzięki temu występuje większe tarcie pomiędzy pasem a oponą, i wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo zsunięcia się pasa mocującego w czasie jazdy z koła przewożonego samochodu. Można ją wykorzystać także na pasach z napinaczami do mocowania ładunków z ostrymi krawędziami, które nie służą pasom transportowym w ich długoterminowym wykorzystaniu. Osłona gumowo - poliestrowa tzw. "trawka" przystosowana jest do przeciągnięcia pasa poliestrowego szerokości 50 mm. Długość osłony wynosi 75 cm.

Produkt Osłona gumowo - poliestrowa na pas transportowy jest dostępny do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepkami samochodowymi PrzyczepyMarter.pl (Przygoń, Łąkowa 3) lub w wysyłce po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
8

Osłona gumowa na pas transportowy 75 cm długości

 Osłona gumowa na pas transportowy 75 cm długości© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiW niektórych przypadkacz mocowania ładunków pasami transportowymi, należy wykorzystać dodatkowe osłony. Można to zrobić przy wykorzystaniu właśnie gumowych osłon, przez które przeciąga się pas transportowy. Ma to na celu zapobiec przetarcie pasa, jeśli przymocowany jest nimi ładunek z ostrymi krawędziami. Napięcie pasa i przewożenie takiego ładunku może doprowadzić do jego przecięcia podczas jazdy i występujących w takich przypadkach naprężeń. Długość grubej osłony gumowej na pas transportowy wynosi 75 cm.

Produkt Osłona gumowa na pas transportowy 75 cm długości jest dostępny do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepkami samochodowymi PrzyczepyMarter.pl (Przygoń, Łąkowa 3) lub w wysyłce po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
9

Pas transportowy szelkowy 5 tonowy z hakiem podwójny pazur

Pas transportowy szelkowy 5 tonowy z hakiem podwójny pazur© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiPas transportowy w zestawie z szelką o wytrzymałości 5 ton. Pas szelkowy posiada łączną dłogści 3 metrów i przeznaczony jest do mocowania koła samochodu na lawecie. Zestaw składa się z pasa transportowego długości 260 cm, napinacza z odcinkiem 40 cm i szelki długości 40 cm. Jest to odmienny system mocowania koła samochodu na lawecie od pasów trzypunktowych. Długi pas transportowy przekładamy od tyłu koła i spinamy szelką od zewnętrznej strony koła przewożonego samochodu. Ten rodzaj pasa transportowego wykorzystuje się do mocowania bocznego, w przypadkach gdy przyczepa platforma nie posiada perforowanych otworów na całej długości najazdu. Zdolność mocowania pasem transportowym szelkowym wynosi LC 2000 daN (2 tony). Natomiast siła zerwania pasa to 5 ton. Pas transportowy szelkowy oraz inne produkty z oferty sklepu PrzyczepyMarter spełniają europejską normę EN 12195-2. Szerokość pasa transportowego wynosi 50 mm.

Produkt Pas transportowy szelkowy 5 tonowy z hakiem podwójny pazur jest dostępny do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepkami samochodowymi PrzyczepyMarter.pl (Przygoń, Łąkowa 3) lub w wysyłce po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
10

Pas transportowy trzypunktowy o wytrzymałości 5 ton do transportu samochodów na lawetach

Pas transportowy trzypunktowy o wytrzymałości 5 ton do transportu samochodów na lawetach© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiPas transportowy przeznaczony do mocowania samochodów na autolawetach i autotransporterach. W zestawie znajdują się dwa odcinki o łącznej długości 3 metrów. Na końcach zamontowano haki obrotowe oraz dodatkowo na dłuższym odcinku pasa znajdują się trzy kostki gumowe w celu zwiększenia tarcia pasa. Zdolność mocowania pasa wynosi LC: 2000 daN (2 tony), a siła zerwania pasa 5 ton. Zachęcam do przeczytania artykułu o sposobach mocowania samochodów pasami transportowymi na auto lawetach i auto transporterach. Materiały dostępne na blogu serwisu motoryzacyjnego PrzyczepyMarter.pl Pasy transportowe trzypunktowe w ofercie sklepu PrzyczepyMarter posiadają zamontowane haki obrotowe, które bardzo dobrze sprawdzają się przy napinaniu pasa pod dowolnym kątem. Szerokość pasa transportowego wynosi 50 mm.

Produkt Pas transportowy trzypunktowy o wytrzymałości 5 ton do transportu samochodów na lawetach jest dostępny do kupienia w sklepie motoryzacyjnym z nowymi przyczepkami samochodowymi PrzyczepyMarter.pl (Przygoń, Łąkowa 3) lub w wysyłce po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
11

Pasy transportowe trzypunktowe do przewozu samochodów na lawetach

Pasy transportowe trzypunktowe do przewozu samochodów na lawetach© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiPasy trzypunktowe do transportu samochodów na lawetach są skróconą odmianą zwykłych pasów transportowych dwuczęściowych. Znacząco ułatwiają one mocowanie kół przewożonego pojazdu do ramy lawety. Po pierwsze w zestawie pasów trzypunktowych do przewozu samochodów osobowych na lawetach znajduje się napinacz z klamrą oraz oddzielnie krótki pas również zakończony klamrą. Ten rodzaj nazywamy także trzypunktowymi ponieważ w sumie zapinamy go w trzech punktach (posiada on trzy klamry z tzw. pazurem). Dodatkowa trzecia klamra założona jest na dłuższym odcinku, przez oczko której przewinięty jest pas transportowy. W celu ochrony samego pasa oraz dobrego umocowania kół samochodu na lawecie, na jego dłuższą część zakłada się jeszcze specjalne kostki gumowe lub kołnierz gumowy. Ma to zapobiegać ślizganiu się pasa transportowego na kole podczas drgań występujących w czasie jazdy.
ZAKUPY

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników wiadomości Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę!


Od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych! Bogaty asortyment produktów w jednym miejscu z różnych kategorii, dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu.

Łazienka + Sypialnia

Odzież

Fitness Cardio

Badminton

Wyposażenie Firmy

Ona

Rolki

Sport

Kuchnia + JadalniaELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI SKLEP PRZYCZEPKI MAGAZYNCARAVANING REGIONY
ODKRYWAJ

Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?

Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?

Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?

Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Przyczepy kempingowe Niewiadów - kultowa N126 i N132 z Polski

Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?

Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach

Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?

Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Zasady poruszania się z przyczepą samochodową po drogach publicznych

Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią

Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody

Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun

Lidl w Łasku: Kiedy otwarcie sklepu spożywczego w Vendo Park?

Holowanie przyczepki samochodowej 2020: Prawo jazdy B, B96, B+E

Wszystkie publikacje...
 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Temat dnia Newsroom Polecane Polityka Wybory2023 Łódź Sieradz Poradniki zdrowie

Biznes i finanse Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Zakupy i oferty Zegarki Komputery gamingowe Dom i ogród Survival Zdrowie i uroda

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Regiony sklep Caravaning

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa artykułów Mapa kategorii Mapa produktów Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Wybory2023  •   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Meble •   Zdrowie i uroda •   Survival •   Komputery •   Zakupy •   Firmy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Meble