MAGAZYN PRZYCZEPY I PODRÓŻE

Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących

Przeczytasz w 8 min  •  24/Czerwiec/2018 (13:23), aktualizacja 4/Kwiecień/2020 (11:04)
Przyczepę samochodową możesz wykorzystać do wielu prac - w firmie czy domu. Jednym z przypadków, gdzie nie raz będzie potrzebna przyczepka samochodowa to prace budowlano - ogrodnicze w domu. Budujesz dom, stawiasz płot, montujesz bramę czy będziesz porządkował ogród... zastanów się co będzie się Tobie lepiej opłacało. Korzystanie z własnej przyczepy samochodowej czy pożyczonej od znajomego?! Wychodząc na przeciw oczekiwaniom osób, które w najbliższym czasie będą wykonywały cięższe prace remontowo - budowlane przygotowany został mały artykuł z praktycznymi poradami budowlanymi. Ponadto dowiesz się jak praktycznie wykorzystać lekką przyczepkę do transportu niezbędnych materiałów i narzędzi budowlanych. Choć jest to blog i strona sklepu motoryzacyjnego to jednak nie raz inwestorzy transportowali materiały samemu z wykorzystaniem właśnie przyczepek towarowych.
 
Sklep przyczepki samochodowe Kolumna24
Nowe przyczepki Neptun do kupienia. Akcesoria. Gwarancja na przyczepki.
Pojazdy

Przyczepki platformy czy szerokie przyczepki skrzyniowe? Jaką przyczepkę wybrać na budowę domu?


Część inwestorów przed rozpoczęciem prac budowlanych - budowa domu, budowa altany na działce - rozpoczyna rozglądać się za wczasu za nie drogim i praktycznym środkiem transportu materiałów budowlanych. Jednym z gotowych i mniej kosztownych rozwiązań może być przyczepka samochodowa lekka, którą po zakończonych pracach można bez przeszkód wykorzystać do przewozu różnych przedmiotów wielkogabarytowych w codziennych pracach.

Jako pierwszą przyczepę chciałbym przedstawić model Neptun N07-263 2 pro o wymiarach skrzynii 263 cm długości, 129 cm szerokości i z burtami 45 cm. Jest przyczepka samochodowa dwuosiowa lekka z dopuszczalną masą całkowitą 750 kg czyli ładownością nominalną wynoszącą 439 kg. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Polsce, tą przyczepę w zestawie DMC do 3,5 tony, może holować kierowca z prawem jazdy z kategorią B. Dodatkowym atutem przyczepy N07-263 2 pro jest to, że posiada ona hamulec najazdowy dla poprawy bezpieczeństwa w czasie przewożenia ciężkich ładunków. Dużą wytrzymałość konstrukcji zapewnia całkowicie spawana rama i dyszel, zimnogięte podłużnice ramy o przekroju U oraz 4 poprzeczne belki pod skrzynią ładunkową. Podłoga przestrzeni ładunkowej została wykonana z wodoodpornej sklejki grubości 12 mm. W porównaniu do innych modeli przyczep o mniejszych gabarytach - Pratik i Rustik - posiada ona masywny dyszel strzałkowy. Tak jak większość modeli przyczepek Pro z marki Neptun, tak samo N07-263 2 pro [GN203] posiada burty wysokości 45 cm. Zostały one wykonane z wysokiej jakości blachy cynkowanej. Są profilowane aby uzyskać dużą sztywność, odporność na uderzenia, a także ze względu na estetykę.

Sprawdź szczegóły tego modelu na karcie produktu N07-263 2 pro. W galerii pod artykułem znajdziesz zdjęcia przyczepki samochodowej Neptun N07-263 2 pro

Drugą kategorią przyczep samochodowych, które cieszą się zainteresowaniem firm działających w branży budowlanej to platformy Multi. Są to przyczepy niskopodłogowe o dużej przestrzeni ładunkowej - 305 cm długości i 166 cm szerokości. Wartym zainteresowania jest model N13-305 multi oraz N7-305 multi. Pierwszy wskazany model to przyczepka z DMC 1300 kg i hamulcem najazdowym. Jej ładowność nominalna została określona 1020 kg. Jest to już przyczepa ciężka, przy której należy corocznie wykonywać przeglądy okresowe oraz kierowcy muszą liczyć się z faktem, że po o wiele łatwie będzie przekroczyć DMC zestawy powyżej 3,5 tony. Jej odpowiednikiem bez hamulca najazdowego jest przyczepa o tych samych wymiarach N7-305 multi, której ładowność została wskazana na 540 kg. Dodatkowo do tych przyczep można dokupić szeroki podjazd z tyłu oraz dodatkowe burty nadstawki, zwiększając burty okalające do 30 cm. Jest to przyczepa skierowana do osób, które mają w planach przewożenie maszyn, samochodów kosiarek, mini samochodów, długich przedmiotów np. rur czy profili lub innych materiałów budowlanych.

Sprawdź szczegóły tego modelu na karcie produktu N013-305 multi. W galerii pod artykułem znajdziesz zdjęcia przyczepki samochodowej Neptun N13-305 multi i N7-305 multi.

Trzecią przyczepą, która ciesz się zainteresowaniem osób z branży budowlanej oraz innych firm o podobnym profilu, to model Nordica z kołami schowanymi pod skrzynią załadunkową. Jest to standardowa przyczepa skrzyniowa, jednak z możliwością łatwego demontażu wszystkich burt wokół skrzyni. Po ich zdjęciu użytkownik otrzymuje platformę. Dodatkowym atutem przyczepy samochodowej Neptun Nordica N13-263 2 kps jest możliwość niezależnego otwarcia tylko jednej burty z dowolnej strony. Na filmie zaprezentowano właśnie ten model, gdzie skrzynia załadunkowa ma długość 263 cm, a szerokość 145 cm. Dostępne są dwa modele w wersji DMC 1300 kg i 750 kg.

Sprawdź szczegóły tego modelu na karcie produktu N13-263 2 kps. W galerii pod artykułem znajdziesz zdjęcia przyczepki samochodowej Neptun N13-263 2 kps.

Na rynku dostępnych jest wiele marek lekkich przyczepek towarowych jednak miano liderami od dłuższego czasu utrzymuje marka Neptun dostępna w sprzedaży w Łasku i okolicach. Sklep PrzyczepyMarter posiada niskie ceny przyczep samochodowych skrzyniowych, motocyklowych, podłodziowych oraz platform do przewozu i łatwego rozładunku małych pojazdów. Dojazd do sklepu PrzyczepyMarter nie powinien stanowić większego problemu dla mieszkańców Łodzi, Strykowa, Zgierza czy Tomaszowa Mazowieckiego lub Sieradza. Łask, a dokładnie sklep na Przygoniu, posiada bardzo dobrą lokalizację ułatwiającą komunikację z innymi miastami województwa łódzkiego. Do Łasku możesz najszybciej dojechać z krańców województwa drogą ekspresową S8 oraz S14. Również droga z Piotrkowa Trybunalskiego ułatwi klientom z południa zakupy w naszym sklepie. Dokładnie sklep PrzyczepyMarter mieści się na wylocie starej drogi krajowej z Łask-Kolumny na Pabianice, obok stacji benzynowej Przygoń - Orpelów w gminie Dobroń. Obecnie po uruchomieniu drogi ekspresowej S8 Wrocław - Warszawa, jest to droga wojewódzka 482 pomiędzy Łaskiem a Dobroniem.

Większość Polaków przegląda ogłoszenia na portalach takich jak Allegro, OLX, Otomoto czy Gratka, rzadko odwiedzając w pierwszej kolejności strony firmowe. Nie ma co się oszukiwać, że wymienione portale internetowe są jednymi z najpularniejszych serwisów ogłoszeniowych w polskiej przestrzeni internetowej, na których każdego dnia pojawiają się nowe oferty na przyczepy samochodowe, kempingowe czy samochody używane. Jednak w przypadku sklepu PrzyczepyMarter, nasza oferta prezentowana jest głównie na naszej stronie internetowej. Podyktowane jest to kilkoma względami, ale przede wszystkim skupiamy się na budowaniu naszej marki na rynku motoryzacyjnym offline oraz online. Rozwijanie własnego sklepu internetowego oraz bloga z poradnikami o motoryzacji, w szczególności o przyczepach samochodowych, ma na celu skupienie wokół strony z wiadomościami PrzyczepyMarter.pl dużej społeczności czytelników... W moim przeświadczeniu blog PrzyczepyMarter.pl będzie istniał w czasie nieograniczonym i każdego dnia będą wprowadzane nowe rozwiązania ułatwiające kupującym znalezienie nowej przyczepy.

Drugim powodem, dla którego liczba publikowanych ogłoszeń z przyczepkami na Allegro czy OLX została ograniczona do minimum to fakt wielu obostrzeń technicznych. Nasza strona informacyjna jest ciągle rozwijana, a w szczególności pod kątem rozbudowanej prezentacji oferty oraz łatwego kontaktu z naszymi klientami. Na stronie PrzyczepyMarter.pl znajdziesz szybko kontakt telefoniczny, adres email oraz interaktywną mapę z oznaczoną lokalizacją sklepu. W dodatku na podstronach produktowych została wprowadzona ikona komunikatora Facebook Messanger, przez co wszyscy odwiedzający mogą zadać pytanie związane z oferowanym produktem i szybko uzyskać odpowiedź na nurtujące ich kwestie. Na stronie PrzyczepyMarter każda przyczepa posiada swój rozbudowany opis, dane charakterystyczne dla sprzedawanego modelu oraz galerię zdjęć z materiałami video. Dużym ułatwieniem, patrząc pod naszym kątem sprzedaży przyczepek samochodowych, na stronach produktowych możemy umieścić na własnej stronie dodatkowo cennik części i akcesoriów przypisanych do danego modelu pojazdu.

Przygotowanie fundamentów. Betonowanie i montaż platform wypoziomowanych pod rolki przesuwne.


W tym poradniku dowiesz się jak od zera zamontować bramę przesuwną wjazdową do własnej posesji, jako kompletną część ogrodzenia. Poradnik zawiera praktyczne informacje jak wykonać fundamenty pod rolki utrzymujące bramę przesuwną, jak ma wyglądać stelaż ramy oraz jakie materiały będą użyte do wykonania prac budowlanych. Jedynym minusem tego poradnika będzie fakt, że brama przesuwna nie będzie posiadała systemu elektrycznego czyli otwierania i zamykania z pilota. Podyktowane jest to tym, że ten element bram przesuwnych psuje się najczęściej i w mojej ocenie jest zbędny. Przed rozpoczęciem prac z narzędzi przygotuj betoniarkę, długą poziomicę, deski do szalunku, łopatę i taczkę, spawarkę.

Do przygotowania fundamentów dla rolek i słupków podtrzymujących bramę przesuwną w pionie i poziomie, będziesz potrzebował wykopać i zalać niewielkie fundamenty. Do ich wykonania musisz zamówić około 1-1.5 tony żwiru o dużej gramaturze i około 11-14 worków cementu po 25 kg, najlepiej jak najmocniejszego. Taką ilość materiału możesz zamówić z transportem z najbliższej hurtowni budowlanej lub samemu przetransportować przyczepą samochodową na posesję. Koszt takiej ilości materiału wraz z transportem to około 200 - 220 złoty.

Fundamenty pod rolki prowadzące bramę, muszą zostać wykonane bardzo solidnie. W zależności od warstwy przemarzania w danym regionie Polski, głębokość fundamentów musi wynosić co najmniej 110 cm. Zazwyczaj daje się dwie rolki prowadzące w odległości 180 cm od siebie. Dlatego możesz wykopać rów 2 metry długości, 50 cm szerokości i 110 cm głębokości, bądź dwa oddzielnie otwory. Zbyt płytkie wykopanie dołów spowoduje, że po pierwszej zimie, cały fundament może zmienić swoje położenie w pinie - nawet o kilka milimetrów - i dla długiej bramy przesuwnej będzie to zabójcze działanie. A im solidniejszy fundament tym lepsze mocowanie dla bramy, która będzie ważyła około 500 kilogramów (wszystko zależy oczywiście od konstrukcji, jaką Ty będziesz montować).

Pamiętaj, że na 25 kg worek cementu sypiesz 15 łopat piasku do betoniarki. Przygotowywanie betonu zaczynamy od zalania betoniarki wodą, a następnie dodajemy worek cementu. Materiał mieszamy od razu, aby nie powstały grudy. W momencie jak cement wymiesza się z wodą zaczynamy sypać żwir. Czynność tą należy wykonywać umiarkowanie, kontrolując konsystencję, dolewając wodę. Zbyt szybkie zasypanie bębna piaskiem spowoduje powstanie "kluchy".

Jeśli chodzi o późniejsze stabilizowanie bramy w pionie, odbywa się to za pomocą dwóch słupków. Jeden zewnętrzny, stanowiący zakończenie płotu z siatki oraz drugi mniejszy zabetonowany w odległości około 15 cm od większego. Drugi słupek będzie spełniał zadanie prowadzenia bramy od góry.

W moim przypadku, rolki do bramy będą montowane (spawane) do wcześniej przygotowanych platform z 6 sześcioma prętami gwintowanymi od spodu. Zaraz po zalaniu, po lekkim zastygnięciu betonu, były one zatapiane w osi bramy przesuwnej i równo z podłożem, tak aby brama miała prześwit około 7- 10 cm nad wjazdem. Pręty do platform miały długość około 20 - 30 cm i na końcu były zaokrąglone, w celu lepszego związania z betonem.

Po wykonaniu fundamentu i jego lekkim związaniu, przez następne kilka dni musisz polewać go regularnie wodą, aby nie powstały na nim pęknięcia co mogłoby wpłynąć na osłabienie całej konstrukcji utrzymującej bramę w poziomie.

Montaż rolek do bramy przesuwnej. Zakładanie bramy na rolki i jej poziomowanie. Tak jak wspomniałem w pierwszej części artykułu, rolki prowadzące bramę w poziomie będą montowane do wcześniej przygotowanych platform osadzonych w betonowym fundamencie. W tym przypadku najszybciej będzie je po prostu przyspawać. Samo poziomowanie wysokości rolek i całej bramy odbywać się będzie na czterech śrubach. Nie zapomnij aby na początku ceownika od spodu, wewnątrz którego prowadzone są rolki, znalazło się zabezpieczenie przed zsunięciem się bramy z rolek.

Na sam koniec warto pomalować bramę przesuwną na wybrany przez siebie kolor, tak aby zgrywała się z otoczeniem... i korzystać z niej. Wszystkie opisane powyżej prace były wykonane własnymi siłami, przez osoby, które nie zajmują się zawodowo "budowlanką". Poradnik ma charakter poglądowy z praktycznymi poradami dla początkujących osób, które w swoich działaniach mogą wykorzystać przyczepę samochodową i szukają prostych rozwiązań w celu ułatwienia sobie prac. Więcej informacji stricte o przyczepkach samochodowych i częściach do nich znajdziesz na poszczególnych podstronach serwisu internetowego. W poszczególnych sekcjach prezentowane są poszczególne modele przyczepek Neptun, części i akcesoria, porady, wydarzenia motoryzacyjne oraz obszerny dział o samochodach osobowych, bez których posiadania przyczepki było by nie logiczne.

Przyczepka do ogrodu: Jak wykonać prosty chodnik wysypany kamieniem w ogrodzie?


Kto nie chce mieć ładnego ogrodu?! Jeśli szukasz inspiracji do wykonania prostego przejścia czy miejsca do parkowania w swoim ogrodzie, najszybszym sposobem będzie wysypanie ścieżki ozdobnym kamieniem, o nie dużej granulacji. Do przywiezienia ziemi do wyrównania podłoża lub kamienia, możesz skorzystać ze swojej przyczepki towarowej.

Pierwszym krokiem będzie przygotowanie podłoża pod wysypanie kamienia. Jeśli to ma być ścieżka lub plac postojowy dla samochodu, musi ono być płaskie. Zbierz nadmiar ziemi - najmniej z 5 - 10 cm względem poziomu zero. Najlepiej wszystkie większe zagłębienia zasypać ziemią, aby ograniczyć koszty i sypać kamienia. Przed wysypaniem kamienia najlepiej rozłożyć na całą powierzchnię szczelnie folię ogrodową na zakładki. Dzięki temu Twoja ścieżka nie będzie przerastała trawą, a na dodatek kamień nie będzie się wbijał w ziemię i "znikał". Po wysypaniu kamieniem, na sam koniec, polej całą powierzchnie wysypaną kamieniem unigruntem rozrobionym z wodą - lub innym środkiem podkładowym. Dzięki temu sprawisz, że z kamienia nie będzie się roznosił pył w inne miejsca.

ZAKUPY

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników wiadomości Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących!


Od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych! Bogaty asortyment produktów w jednym miejscu z różnych kategorii, dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu.

Łazienka + Sypialnia

Odzież

Fitness Cardio

Badminton

Wyposażenie Firmy

Ona

Sport

Rolki

Kuchnia + JadalniaELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI SKLEP PRZYCZEPKI MAGAZYNCARAVANING REGIONY
ODKRYWAJ

Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?

Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?

Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?

Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Przyczepy kempingowe Niewiadów - kultowa N126 i N132 z Polski

Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?

Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach

Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?

Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Zasady poruszania się z przyczepą samochodową po drogach publicznych

Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody

Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun

Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią

Holowanie przyczepki samochodowej 2020: Prawo jazdy B, B96, B+E

Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących

Wszystkie publikacje...
 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Temat dnia Newsroom Polecane Polityka Wybory2023 Łódź Sieradz Poradniki zdrowie

Biznes i finanse Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Zakupy i oferty Zegarki Komputery gamingowe Dom i ogród Survival Zdrowie i uroda

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Regiony sklep Caravaning

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa artykułów Mapa kategorii Mapa produktów Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Wybory2023  •   Regiony •   Przyczepy •   Sport •   Meble •   Zdrowie i uroda •   Survival •   Komputery •   Zakupy •   Firmy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Meble