MAGAZYN PRZYCZEPY I PODRÓŻE

Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?

Przeczytasz w 6 min  •  16/Styczeń/2020 (05:59), aktualizacja 4/Kwiecień/2020 (11:04)

Dla wszystkich osób zainteresowanych kupnem nowej przyczepy samochodowej ze sklepu motoryzacyjnego PrzyczepyMarter mam bardzo dobrą wiadomość, ponieważ właśnie została potwierdzona dostawa nowych produktów na styczeń 2020 roku. W związku z dużym zainteresowaniem lekkimi przyczepkami samochodowymi, właśnie na początku roku, dostępny będzie szeroki asortyment pojazdów do transportu, rejestrowanych z dopuszczalną masą całkowitą do 750 kilogramów. Korzystając z tej okazji chciałbym wszystkim potencjalnym klientom przedstawić poszczególne modele przyczep samochodowych marki Neptun, jakie będą dostępne w sprzedaży od 10 stycznia 2020 roku. Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter od dłuższego czasu specjalizuje się w dostarczaniu sprawdzonych rozwiązań na polskim rynku transportu towarów, w zakresie lokalnego przewożenia towarów prywatnie i w firmach. Jest to pierwsza dostawa przyczepek do samochodów w styczniu 2020 roku i nadal będzie obowiązywał cennik ubiegłoroczny. Korzystając z tej okazji, chciałbym nadmienić, że wszystkie przyczepy już w kolejnych dostawach będą wycenianie według nowego cennika, który został wprowadzony przez producenta przyczep samochodowych Neptun od 1 stycznie 2020 roku.
©
 
Sklep przyczepki samochodowe Kolumna24
Nowe przyczepki Neptun do kupienia. Akcesoria. Gwarancja na przyczepki.
Pojazdy

Park przyczep samochodowych w sprzedaży styczeń 2020 w sklepie motoryzacyjnym PrzyczepyMarter


Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowej przyczepki samochodowej? Praktyczne podejście do zakupu nowej przyczepki samochodowej jest bardzo ważne. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wymiary skrzyni ładunkowej w przyczepce. Część klientów pochopnie kieruje się ceną danego modelu, wybierając te mniejsze, a po pewnym czasie okazuje się, że warto było wybrać model większy. Standardowe wymiary przyczep samochodowych marki Neptun zaczynają się od długości 2 metrów, a kończąc na 2,63 metra. Występują jeszcze pośrednie długości skrzyni ładunkowej 2,10 metra oraz 2,36 metra. W sklepie motoryzacyjnym znajdziesz najpopularniejsze modele przyczep do samochodów osobowych.

Kolejną rzeczą jest dobór dodatkowego wyposażenia, a dokładnie wersji z zamontowanymi amortyzatorem i resorem osi jezdnej. Zespół jezdny jest jednym z najważniejszych elementów podwozia każdej przyczepki samochodowej. Wyróżnić możemy kilka odmian zawieszenia od wspomnianych wcześniej resorów piórowych po osie na drążkach skrętnych czy na osiach tandemowych (dwuosiowe). Dobór odpowiedniego modelu przyczepki zależy w głównej mierze od tego, do jakiego celu będzie przeznaczona przyczepa i w jakich warunkach będzie transportowany towar.

Każdy zainteresowany zakupem nowej przyczepy samochodowej Neptun może pokrótce zapoznać się z charakterystyką wybranych modeli, które są już obecnie na placu handlowym w sklepie motoryzacyjnym PrzyczepyMarter, lub na dniach pojawią się w sprzedaży! Ze względu na fakt, że do wyboru są różne modele przyczepek marki Neptun, postanowiłem je opisać, aby ułatwić wybór kupującym. W opisie poszczególnych modeli znajduje się link prowadzący do konkretnych podstron, gdzie znajdują się szczegółowe informacje odnośnie ładowności i wymiarów przyczepek oraz większej ilości zdjęć oraz filmów.

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientom i wprowadza rozwinięty serwis informacyjny o różnych modelach przyczep samochodowych. Jest to doskonały sposób do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań czyli pośrednio wprowadzania sprzedaży przyczep do samochodów osobowych przez internet. Do tej pory wielu klientów skorzystało z formy zamówień przyczep w formie mobilnej, a następnie dostarczenia ich do klienta za pośrednictwem dedykowanej firmy kurierskiej w całej Polsce. Jest to najnowszy trend na rynku motoryzacyjnym, zamawiania pojazdów przez internet bez potrzeby osobistego odwiedzania salonów.

Również i w sklepie motoryzacyjnym PrzyczepyMarter wdrażany jest ten model sprzedaży przyczep samochodowych online na odległość. Wszystkie dokumenty, które wymagane są w przypadku zakupu i rejestracji pojazdu do transportu wykonywane są na podstawie danych podawanych przez klientów. W ten sposób kupujący otrzymuje przyczepę samochodową gotową do rejestracji, z dokumentami dostosowanymi do swojego auta.

Sprzedaż internetowa staje się coraz bardziej powszechna. Codziennie w sieci kupujemy najróżniejsze towary, które są bardzo często w lepszej cenie niż te dostępne stacjonarnie. Przyzwyczajamy się do ogromnej różnorodności dostępnej w sklepach internetowych. Niektóre branże nie kojarzą nam się jednak wciąż z internetowymi zakupami. To jednak właśnie innowacje w dziedzinach takich jak sprzedaż pojazdów mogą w przyszłości opanować rynek i stać się kolejną, znaczącą odnogą e-commerce.

Haki holownicze w samochodach do podpinania przyczep samochodowych


Korzystając z okazji, że jesteś osobą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z holowaniem przyczep samochodowych, przygotowałem dla Ciebie kilka porad związanych z hakami do samochodów oraz podpinaniem przyczep. Montaż haka holowniczego to zabieg, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Oprócz instalacji metalowej ramy wraz z zaczepem kulowym, związany jest także z ingerencją w instalację elektryczną pojazdu, co realizowane jest za pomocą dedykowanej wiązki. Nie każdy jednak wie, że instalacja haka holowniczego w najnowszych samochodach wpływa na działanie układu ESP. Coraz częściej producenci pojazdów samochodowych przewidują możliwość jego adaptacji.

System ESP (ang. Electronic Stability Program) to elektroniczny układ, mający za zadanie stabilizować tor jazdy. Zbiera on dane z wielu czujników np. ABS, kąta skrętu kierownicy, ciśnienia płynu hamulcowego w przewodach, prędkości czy momentu obrotowego przenoszonego na koła. Gdy czujniki ustalą, że auto nie jedzie zgodnie z zamiarem kierowcy, sterownik silnika zmniejsza dawkę paliwa oraz przyhamowuje odpowiednie koła w celu odzyskania kontroli nad samochodem. Brak systemu ESP znacznie obniża nasze bezpieczeństwo. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy fabryczny układ ESP nie działa poprawnie lub z jakichś przyczyn nie dopasowuje charakterystyki działania do warunków rzeczywistych. Kiedy może wystąpić taka sytuacja?

Niewiele osób pamięta, że montaż haka holowniczego ma coraz częściej wpływ na zachowanie systemu stabilizacji toru jazdy, znanego pod nazwą ESP lub ESC. W najbardziej rozbudowanych wersjach tego układu elektronika bierze pod uwagę ruchy, jakie wykonuje przyczepa pojazdu. System może tak pokierować samochodem, by ograniczyć poślizg przyczepy występujący np. podczas silnych podmuchów wiatru. Aby ESP uwzględniło fakt, że mamy coś na haku, niezbędna jest jednak adaptacja układu, wykonywana za pomocą komputera diagnostycznego. Nie w każdym samochodzie jest to wykonalne, ale warto to zrobić, jeśli producent pojazdu przewidział taką możliwość – tłumaczy Franciszek Niemiec, kierownik serwisu motoryzacyjnego.


Jak zatem zmienić charakterystykę działania układu ESP po zamontowaniu haka holowniczego przeznaczonego do podpinania przyczep samochodowych? Zrealizować to możemy wyłącznie poprzez interfejs diagnostyczny magistrali danych, czyli tzw. moduł CAN Gateway. W renomowanych testerach diagnostycznych, po połączeniu z ECU, należy wybrać odczyt systemu CAN-Bus/Gateway 3.0, a następnie wejść w Dopasowania lub Adaptacje. W Zapisach konfiguracji możemy wtedy znaleźć pozycję sterowanie przyczepy. Jeśli taka opcja jest dostępna, w kolejnej zakładce naszym oczom powinien ukazać się opis funkcjonowania systemu znanego jako TSM lub TSA. Odpowiada on za redukcję myszkowania przyczepy samochodowej w przypadku poślizgu, co zapewnia aktywne działanie hamulców oraz rozdzielanie momentu obrotowego na poszczególne koła. Należy jednak wspomnieć, że nie każdy układ ESP połączony jest z systemem TSM, dlatego nie w każdym samochodzie procedura ta będzie wykonalna i de facto potrzebna.

Adaptacja systemu ESP po montażu haka holowniczego jest coraz powszechniej stosowana, jednak zawsze należy zweryfikować, czy producent samochodu przewidział dla danego modelu taką możliwość. W kwestii tego, jak dokładnie skonfigurować układ niezbędna jest dokumentacja producenta lub chociażby wskazówki serwisowe, obecne w renomowanych testerach diagnostycznych. Doświadczenie i odpowiedni sprzęt są najważniejsze, gdyż wszelkie adaptacje systemów elektronicznych wymagają specjalistycznej wiedzy. Nie należy robić tego bez dokumentacji technicznej i odpowiedniego szkolenia, bo poprawne działanie układu ESP/ESC to bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego – podsumowuje Franciszek Niemiec.


Osłona kuli haka holowniczego. Jakie pełni funkcje i kiedy ją stosować? Standardowy hak holowniczy zbudowany jest z kilku połączonych elementów. Ze względu na zmiany w budowie samochodów, w tym podwozia i systemu mocowań, musi być on dopasowany do konkretnego modelu auta. Podstawowym elementem konstrukcyjnym haka jest korpus, w skład którego wchodzą: belka główna, wsporniki mocujące oraz uchwyty kuli. Korpus haka zazwyczaj schowany jest za zderzakiem, w którym niekiedy należy wykonać wycięcie na elementy mocujące kulę. Długość belki głównej waha się od kilkudziesięciu centymetrów do prawie dwóch metrów w autach dostawczych. W procesie produkcyjnym często jest ona zaginana na obu końcach.

Widoczna część zestawu haka holowniczego obejmuje kulę oraz gniazdo elektryczne. W przypadku najnowszych rozwiązań kula haka jest połączeniem stalowej odkuwki matrycowej z wałkiem stalowym zakończonym znormalizowaną kulą. Cały zestaw pokryty jest warstwą farby antykorozyjnej. Nie można jednak zakładać, że takie zabezpieczenie wystarczy, by utrzymać kulę haka we właściwej kondycji. Dobrą praktyką jest nakładanie na kulę wspomnianej nakładki, barwionej na czerwono lub czarno i wykonanej z gumy bądź tworzywa sztucznego.

Nakładka na kulę, popularnie nazywana przez kierowców kapturkiem, spełnia bardzo ważne funkcje. Zabezpiecza element haka holowniczego przed zabrudzeniami, wilgocią i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, które wbrew pozorom mogą być bardzo niebezpieczne z punktu widzenia eksploatacji. Wilgoć może powodować korozję kuli, a zabrudzenia i odpryski od kamieni mogą uniemożliwić prawidłowe holowanie przyczepy samochodowej, ponieważ zaczep nie będzie prawidłowo przylegał do jej powierzchni. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do odłączenia przyczepy samochodowej podczas jazdy. Nakładka zwiększa także widoczność wystającej kuli, co jest szczególnie istotne dla innych kierowców w warunkach ograniczonej widoczności. Z tego względu osłona na kulę powinna być zawsze stosowna!

Przepisy prawne zarówno w Polsce, jak też w pozostałych krajach UE nie nakładają na kierowców obowiązku stosowania popularnego kapturka. Podobnie jak w przypadku konieczności demontażu samego haka holowniczego, powinniśmy kierować się czysto praktycznymi pobudkami, nawet jeśli nie wymaga tego prawo. Wśród renomowanych producentów haków nakładka osłonowa na kulę wchodzi w skład zestawu haka holowniczego.

Nakładka zabezpieczająca jest szczególnie ważna w przypadku starszych generacji haków, czyli takich, w których kuli nie da się zdemontować. Dla prawidłowej eksploatacji haka holowniczego (w tym odpowiedniej współpracy z zaczepem) na kulę należy nałożyć warstwę smaru. Nie dotyczy to przypadków, w których przyczepa wyposażona jest w specjalistyczny zaczep ze stabilizacją jazdy np. typu ALKO oraz bagażników rowerowych – w tych przypadkach smarowanie kuli jest niedozwolone.

1

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt ( DMC: 750 KG Wymiary: 263 x 129 x 40 cm ) [GN149]

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt ( DMC: 750 KG Wymiary: 263 x 129 x 40 cm ) [GN149]© Sklep PrzyczepyMarter.plOpis przyczepy samochodowej dwuosiowej Neptun Rustik N7-263 2 rt: Podstawową cechą wyróżniającą ten model przyczepki są następujące wymiary skrzyni ładunkowej tzn. długość 263 cm, szerokość 129 cm oraz wysokość burt 40 cm. Jest to model przyczepy dwuosiowej lekkiej, rejestrowanej z dopuszczalną masą całkowitą 750 kilogramów lub mniej. Przyczepa samochodowa Rustik N7-263 2 rt standardowo posiada możliwość otwierania przedniej burty oraz demontażu wszystkich, również bocznych. W tym modelu przyczepy samochodowej zamontowano również poszeżany dyszel strzałkowy, nominalnie dostępny w gamie przyczepek Pro.

Jeśli chodzi o procedurę rejestracji przyczepy oraz wszelkie dodatkowe opłaty z tym związane, zostały one szczegółowo opisane na blogu. Do każdej przyczepki, również przyczepy Neptun Rustik N7-263 2 rt, dostępne są dedykowane akcesoria jak plandeki, podpory czy nadstawki burtowe. Pełna lista akcesoriów znajduje się na podstronie z charakterystyką przyczepy samochodowej Neptun N7-263 2 rt.
2

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt ( DMC: 750 KG Wymiary: 263 x 129 x 40 cm ) [GN158]

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt ( DMC: 750 KG Wymiary: 263 x 129 x 40 cm ) [GN158]© Sklep PrzyczepyMarter.plOpis przyczepy samochodowej jednoosiowej Neptun Rustik N7-263 rt w przygotowaniu...

Charakterystyka przyczepy samochodowej Neptun N7-263 rt
3

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt ( DMC: 750 KG Wymiary: 236 x 129 x 40 cm ) [GN099]

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt ( DMC: 750 KG Wymiary: 236 x 129 x 40 cm ) [GN099]© Sklep PrzyczepyMarter.plOpis przyczepy samochodowej jednoosiowej Neptun Rustik N7-236 rt w przygotowaniu...

Charakterystyka przyczepy samochodowej Neptun N7-236 rt
4

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor ( DMC: 750 KG Wymiary: 263 x 129 x 40 cm ) [GN192]

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor ( DMC: 750 KG Wymiary: 263 x 129 x 40 cm ) [GN192]© Sklep PrzyczepyMarter.plOpis przyczepy samochodowej jednoosiowej Neptun Rustik N7-263 rtr resor w przygotowaniu...

Charakterystyka przyczepy samochodowej Neptun N7-263 rtr resor
5

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rtr resor ( DMC: 750 KG Wymiary: 236 x 129 x 40 cm ) [GN190]

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rtr resor ( DMC: 750 KG Wymiary: 236 x 129 x 40 cm ) [GN190]© Sklep PrzyczepyMarter.plOpis przyczepy samochodowej jednoosiowej Neptun Rustik N7-236 rtr resor w przygotowaniu...

Charakterystyka przyczepy samochodowej Neptun N7-236 rtr resor
6

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt ( DMC: 750 KG Wymiary: 210 x 129 x 40 cm ) [GN213]

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt ( DMC: 750 KG Wymiary: 210 x 129 x 40 cm ) [GN213]© Sklep PrzyczepyMarter.plOpis przyczepy samochodowej jednoosiowej Neptun Rustik N7-210 rt w przygotowaniu...

Charakterystyka przyczepy samochodowej Neptun N7-210 rt
7

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt resor ( DMC: 750 KG Wymiary: 210 x 129 x 40 cm ) [GN215]

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt resor ( DMC: 750 KG Wymiary: 210 x 129 x 40 cm ) [GN215]© Sklep PrzyczepyMarter.plOpis przyczepy samochodowej jednoosiowej Neptun Rustik N7-210 rt resor w przygotowaniu...

Charakterystyka przyczepy samochodowej Neptun N7-210 rt resor
8

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor ( DMC: 750 KG Wymiary: 263 x 129 x 45 cm ) [GN182]

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor ( DMC: 750 KG Wymiary: 263 x 129 x 45 cm ) [GN182]© sklep PrzyczepyMarter.plPrzyczepa samochodowa jednoosiowa Neptun Pro N7-263 prr resor to sztywna i trwała konstrukcja, charakteryzująca się podobnie jak inne przyczepy z całej gamy, dużą wytrzymałością z całkowicie spawaną ramą i dyszlem. W modelu przyczepy Pro N7-263 prr resor z długością skrzyni 263 cm i szerokością 129 centrymetrów zastosowano zimnogięte podłużnice ramy o przekroju U oraz jej poprzeczne belki. Model ten został dodatkowo wyposażony w podwozie na resorze i amortyzatorze. W odróżnieniu od innych przyczep z całego portfolio seria oznaczona jako Pro, posiada profilowane burty wysokości 45 centrymetrów. Burty można zdemontować, również boczne, a ich profilowanie stosowane jej w celu ich uzyskania dużej sztywności, odporności na uderzenia oraz ze względów estetycznych. Przednia burta jest otwierana co pozwala transportować długie ładunki.

Pełna charakterystyka przyczepy samochodowej Neptun N7-263 prr resor
9

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 prr resor ( DMC: 750 KG Wymiary: 236 x 129 x 45 cm ) [GN180]

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 prr resor ( DMC: 750 KG Wymiary: 236 x 129 x 45 cm ) [GN180]© Sklep PrzyczepyMarter.plNeptun Przyczepa Samochodowa N7-236 prr resor to siostra poprzedniego modelu. Jest to również pojazd do transportu z gamy Pro, wyposażony w resor i amortyzator. Różnica polega na długości skrzyni, która w tym modelu wynosi 236 cm i jest krótsza o 30 cm od poprzedniczki. W przypadku przyczep samochodowych Neptun z serii Pro można demontować wszystkie burty, również boczne po odkręceniu kilku śrub. Użytkownik otrzymuje wtedy płaską platformę do przewozu większych ładunków. Wszystkie modele przyczep samochodowych Pro posiadają uchylną skrzynię ładunkową, dzięki temu ładunek jest łatwy do zdjęcia z przyczepy.

Charakterystyka przyczepy samochodowej Neptun N7-236 prr resor
ZAKUPY

Pasaż handlowy Kolumna24 dla czytelników wiadomości Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?!


Od teraz masz dostęp do pasażu handlowego Kolumna24 z wyselekcjonowanymi produktami z różnych sklepów internetowych! Bogaty asortyment produktów w jednym miejscu z różnych kategorii, dostępnych do kupienia przez internet z dostawą prosto do domu.

Łazienka + Sypialnia

Fitness Cardio

Dom I Ogród

Sporty

Zdrowie I Uroda

Dom I Ogród

Dziecko

Fitness Cardio

Fitness CardioELEKTRONIKA DOM I OGRÓD SPRZĘT SPORT OBUWIE ODZIEŻ ZABAWKI SURVIVAL IT ZDROWIE I URODA AGD MOTOCYKLE RANKINGI SKLEP PRZYCZEPKI MAGAZYNCARAVANING REGIONY
ODKRYWAJ

Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?

Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?

Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?

Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun

Przyczepy kempingowe Niewiadów - kultowa N126 i N132 z Polski

Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?

Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?

Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących

Zasady poruszania się z przyczepą samochodową po drogach publicznych

Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych

Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach

Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie!

Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia

Wszystkie publikacje...
 
Pasaż handlowy 24h ›
Bogata oferta e-commerce. 500 000 towarów w jednym miejscu. Dostawa do domu.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zamawiaj przez internet i zostań w domu!
Sklepy online
Wiadomości Newsroom Wybory2023 Łódź Sieradz Zdrowie Biznes

Biznes i finanse Waluty Innowacje Finanse osobiste Pozycjonowanie

Zakupy i oferty Zegarki Komputery gamingowe Dom i ogród Survival Zdrowie i uroda

Przyczepy samochodowe Magazyn o przyczepach Regiony sklep Caravaning

Apteki Apteki Łask Apteki Sieradz Apteki Łódź Apteki Pabianice Apteki Tomaszów Mazowiecki

Polityka prywatności Regulamin serwisu Artykuły Kategorie Produkty Regiony Kontakt

YouTube Facebook Twitter

© 2021 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
•   Wybory2023   •   Sport •   Meble •   Zdrowie i uroda •   Survival •   Regiony •   Przyczepy•   Zakupy •   Firmy Wiadomości •   Menu  •   Zakupy  Region