MOTORYZACJA

VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020 - tegoroczna impreza odwołana!

Przeczytasz w 11 min  •  19/Marzec/2019 (13:48), aktualizacja 21/Czerwiec/2020 (10:05)
Kolejna duża impreza rozrywkowa w regionie Łask, organizowana dla mieszkańców Buczku oraz całego województwa łódzkiego z okazji zakończonych zbiorów truskawki - zostaje oficjalnie odwołana. VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020 jest na tyle znaną i popularną imprezą, że stało się już marką województwa łódzkiego. Tradycyjnie co roku, w ostatni weekend czerwca - do Buczku w powiecie łaskim - zapraszane były znane zespoły muzyczne, określane mianem gwiazd przez co sam Buczek oraz Święto Truskawki zyskało renomę w skali województwa łódzkiego oraz całego kraju. Jednak wydarzenia z ostatnich miesięcy, negatywna decyzja sanepidu w Łasku spowodowały, że organizatorzy odwołali tegoroczne Święto Truskawki!
Kolumna24.pl VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020 - tegoroczna impreza odwołana!© Zdjęcie:

Program VI Krajowe Święto Truskawka Buczek 2020: Koncerty, Zabawa, Wydarzenia sportowe...


To już pewne! Tak jak większość dużych wydarzeń w województwie łódzkim, tak samo Święto Truskawki Buczek 2020 zostało oficjalnie odwołane i przełożone na kolejny rok. Wynika to oczywiście z nadal nieopanowanej epidemii. Ze względów bezpieczeństwa bawiących się osób, sanepid w Łasku wydał negatywną decyzję co do organizowania Truskawki Buczek 2020 jako imprezy masowej. Ostatecznie organizator podjął decyzję o jej odwołaniu!

Szczegółowe informacje o Truskawce Buczek 2021 w najbliższym czasie...

Buczek - VI Krajowe Święto Truskawki 2020 - Sprawdź dlaczego warto odwiedzić Dni Truskawki 2020 w Buczku?


Buczkowska Truskawka - dzisiaj już marka województwa łódzkiego - jest dla lokalnych producentów i sadowników momentem podsumowania, a także okazją do podejmowania wspólnych działań na rzecz promocji truskawki oraz lokalnej przedsiębiorczości. Z upływem czasu, lokalne impreza w Buczku, nabrała dużego znaczenia i stała się VI Krajowym Świętem Truskawki Buczek 2020.

Każdego roku do Buczku w powiecie łaskim ściągają tłumy odwiedzających za sprawą ciekawego programu artystycznego, zaproszonych zespołów i możliwości aktywnego wypoczynku i spędzenia wolnego czasu. Święto Truskawki w Buczku 2020 to nie tylko imprezy muzyczne, to także aktywne spędzanie czasu w duchu sportowej rywalizacji, gdzie odbywają się zawody motocyklowe enduro oraz turniej piłki nożnej.

Dzisiaj Święto Truskawki w regionie nabrało formatu krajowego. Jest to weekendowa impreza promująca lokalnych artystów, zespoły, producentów, i nie tylko osób zajmujących się uprawą truskawki. Zainteresowanie Buczkiem podczas Dni Truskawki jest tak duże, że przyciąga on nie tylko lokalnych mieszkańców ale również gości z odległych regionów. Na scenie występują znane zespoły co jeszcze bardziej sprawia, że Truskawka w Buczku jest atrakcyjnym punktem spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym.

Podstawową gałęzią gospodarki Buczku jest rolnictwo, a ważną i symbolicznie związana z tą niewielką gminą w województwie łódzkim jest uprawa truskawek. Tradycyjnie w ostatni weekend czerwca w gminie Buczek obchodzone jest Święto Truskawki. Jest to święto wojewódzkie połączone z występami artystycznymi, konkursami, prezentacją płodów, a także festynem ludowym. W obchodach święta biorą corocznie udział przedstawiciele władz parlamentu, rządu i władz wojewódzkich oraz samorządowych.

Podczas imprezy można zapoznać się z szeroką ofertą handlową, tj. stoiskami handlowymi, gastronomicznymi, stoiskami promocyjnymi firm będących dystrybutorami środków do produkcji rolnej (m.in. środków ochrony roślin, urządzeń do uprawy i nawadniania oraz sadzonek truskawek, stoiskami Kół Gospodyń Wiejskich z tradycyjnymi potrawami i przetworami). Istotnym celem imprezy jest wspieranie wszelkich działań promujących kulturę, region i jego tradycję zarówno wśród społeczności lokalnej, jak i mieszkańców całego regionu łódzkiego.

Zenek Martyniuk posiada bardzo duży wpływ na popkulturę w naszym kraju dzięki swojej działalności muzycznej zapoczątkowanej pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Duży rozgłos przyniosły mu występy na organizowanych przez telewizję publiczną zabaw sylwestrowych w Zakopanem. Dzięki temu stał się jednym z najpopularniejszych wokalistów muzyki nurtu disco polo.

Zenon Martyniuk karierę muzyczną rozpoczął pod koniec 1989 roku, kiedy to razem z Mariuszem Anikiejem założył zespół muzyczny Akcent. Po około dwóch latach, zespół zawiesił swoją działalność, po tym jak Mariusz Anikiej wyjechał do Belgii. Martyniuk natomiast nadal występował w kolejnych zespołach, tworząc muzykę disco polo. W 1993 roku doszło ponownie do reaktywacji zespołu muzycznego Akcent w dawnym składzie, gdzie tworzył Zenek Martyniuk.

Powrót klawiszowca - Mariusza Anikieja - pozwoliło Zenkowi Martyniukowi przygotować przeboje disco polo, które zawładnęły fanami tego nurtu muzycznego. DO popularnych utworów zaliczyć należy takie kawałki jak: Gwiazda, Królowa nocy, Pragnienie miłości, Przez twe oczy zielone czy Przekorny los. Co ciekawe teledysk do piosenki Przez twe oczy zielone Zenka Martyniuka odniósł ogromny sukces, zostając drugim klipem do polskiej piosenki, który przekroczył próg 100 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Dalsza kariera Zenka Martyniuka w ostatnich latach potoczyła się bardzo szybko. W grudniu 2016 roku zaśpiewał on podczas Sylwestra z Dwójką w Zakopanem. Już w następnym roku, w czerwcu 2017 roku Zenek Martyniuk wystąpił na koncercie 25 lat disco polo – gala jubileuszowa. 12 grudnia zaśpiewał Przez twe oczy zielone w orkiestrowej aranżacji na gali 25-lecia telewizji Polsat, a 31 grudnia ponownie wystąpił podczas Sylwestra Marzeń z Dwójką w Zakopanem. Jego występ śledziło na żywo ok. 7,4 mln telewidzów. 22 września 2018 wystąpił podczas koncertu Roztańczony PGE Narodowy emitowanego przez telewizję Polsat, a 25 maja 2019 – podczas koncertu Wierzę w miłość w ramach Polsat SuperHit Festiwal. 26 grudnia na antenie TVP2 został wyemitowany benefis "Życie to są chwile" z okazji 30-lecia pracy artystycznej Martyniuka, który obejrzało ok. 4 mln telewidzów. 31 grudnia 2019 rokuwystąpił na Sylwestrze Marzeń z Dwójką odbywającym się ponownie w Zakopanem.

Michał Szpak to niezwykle utalentowana i charyzmatyczna osobowość, właściciel jednego z najlepszych głosów w Polsce. Jako gwiazda muzyki, wieloktrotnie występując w różnych programach telewizyjnych, zachwyca swoim nieprzeciętnym głosem i autorskim materiałem muzycznym zawartym na albumie zatytułowanym Byle Być Sobą czy Dreamer.

Ten materiał muzyczny Michała Szpaka wymyka się spod prób jakiejkolwiek klasyfikacji gatunkowej. Zupełnie jak jego autor, który nie daje się zaszufladkować. Płyta Byle Być Sobą zawiera 12 zróżnicowanych stylistycznie nagrań, które odzwierciedlają zainteresowanie artysty przede wszystkim klimatem muzycznym lat 80-tych i 90-tych, a nawet jego zamiłowanie do muzyki symfonicznej. W większości nagrań słyszymy żywe instrumenty – poza tymi typowymi dla muzyki rockowej i pop, na płycie można również usłyszeć skrzypce, altówkę, wiolonczelę czy kontrabas, a dzięki swoim niespotykanym umiejętnościom wokalnym Michał Szpak buduje niezwykły nastrój.

Ta niecodzienna mieszanka osadzona została w aktualnej i nowoczesnej stylistyce za sprawą ekipy, która wspólnie z Michałem Szpakiem pracowała nad materiałem. Pierwszy singiel promujący album Byle Być Sobą – utwór Real Hero – artysta nagrywał w marcu 2015 roku. Kompozytorem jest Jamie Axel, a tekst napisała Olivia Morney. Utwór ten został nagrany również w polskiej wersji językowej, z tekstem autorstwa Aldony Dąbrowskiej. Michał Szpak wykonał go na 52 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w Konkursie SuperPremiery 2015. Na utwór Jesteś Bohaterem zagłosowała największa ilość telewidzów, co zagwarantowało olbrzymi sukces i główną nagrodę.

Drugim singlem jest tytułowy utwór albumu Byle Być Sobą - oryginalna mieszanka wokalu i instrumentów akustycznych podparta mocnym beatem. Niedawno swoją premierę miał mistyczny teledysk do monumentalnego utworu Such Is Life oraz Lyric Videodo do piosenki o eurowizyjnym charakterze - Color Of Your Life.

Ten młody artysta - Michał Szpak - szerszemu gronu odbiorów pierwszy raz zaprezentował się w programie X Factor, gdzie zachwycił swoimi możliwościami wokalnymi i doszedł do finału. W 2013 roku wygrał Festiwal w Zielonej Górze. Od tego czasu dojrzał emocjonalnie i muzycznie. Wszystko, czego dowiedział się o życiu, o ludziach jak i o sobie samym – rzeczy dobre i złe, radość, smutek – znajdują ujście w piosenkach, które znalazły się na jego albumie.

Byle być sobą to album Michała Szpaka do bólu szczery i autentyczny. Jest to płyta, która dostarcza słuchaczom wielu emocji, zyskała też przychylność i uznanie wśród krytyków. Michał Szpak zadedykował album najważniejszej kobiecie swojego życia – swojej Mamie.

Powrót Kasi Stankiewicz do zespołu Varius Manx z okazji obchodów 25 lecia zespołu był bardzo wyrazistym momentem w życiu zespołu oraz bardzo zauważalnym na rynku muzycznym.

Rok 2016 to pasmo niekończących się sukcesów. Znakomity odbiór jubileuszowej trasy koncertowej zespołu Varius Manx, cały worek nagród przywieziony z Festiwalu Opolskiego, bardzo dobrze przyjęty współny utwór Ameryka oraz fantastyczny odbiór fanów scementowały współpracę na kolejne lata. To właśnie fani byli inspiracją do rejestracji koncertu, który odbył się 21 lipca 2016 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego dzięki czemu powstało  najnowsze wydawnictwo zespołu 25 LIVE, na którym znalazła się studyjna wersja utworu Piątek promująca ten album. Promocję albumu pokdreśliła trasa koncertowa po Filharmoniach, podczas której gościnnie wystąpił Mateusz Smoczyńki - wyśmienity polski smyczek jazzowy.

Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej... Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. Powstaje nowy album zespołu ENT - owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się wejść do tej samej rzeki - a to zdarza się niezwykle rzadko. Premiera krążka odbyła się 13 kwietnia 2018. Na albumie ENT możemy usłyszeć piękne, hipnotyzujące melodie, które zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz. W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy. Pierwszym singlem promującym Album ENT jest piękna, liryczna ballada zatytułowana Mgła nad Warszawą, którego premiera miała miejsce w dniu premiery albumu.

Jesienią 2018 roku zespół Varius Manx wyruszył w trasę promującą najnowszy album zespołu. Koncerty grupy będą nie lada gratką dla fanów – będą to jedyne w swoim rodzaju muzyczno-multimedialne wydarzenia, jakich jeszcze nie widziałeś! Kasia Stankiewicz zaśpiewa premierowy materiał stworzony wraz z zespołem Varius Manx w ramach nowego Albumu Ent. Będzie dużo nowości, ale z całą pewnością nie zabraknie też starych, dobrze wszystkim znanych przebojów...

Koncerty będą wyjątkowe nie tylko z powodu premiery płyty. Zespół Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz pragnie przenieść widzów do swojego wyjątkowego, baśniowego świata przy pomocy wideo-rysunkowych wizualizacji wyświetlanych na aż trzech ekranach otaczających zespół. Muzycy zabiorą słuchaczy w podróż do świata natury, a wszechobecne projekcje niemal namacalnie przeniosą koncert do lasu lub w dalekie góry. Gościnnie z zespołem wystąpi żeński kwartet smyczkowy. To trzeba zobaczyć i usłyszeć!

Buczek 2020: Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne gminy Buczek i okolicy


Buczek położony jest w powiecie łaskim, oddalony około 40 - 50 minut jazdy samochodem od Łodzi, na południe od Łasku. Dla osób zmotoryzowanych, które planują dojazd od północnej strony, zaleca się aby zaplanowały przyjazd z wyprzedzeniem przed planowaną godziną rozpoczęcia danego wydarzenia według harmonogramu. W poprzednich latach na drogach dojazdowych występowały utrudnienia spowodowane dużą liczbą samochodów osobowych. Odwiedzając VI Krajowe Święto Truskawki 2020 w Buczku nie można także zapomnieć, że cała okolica odznacza się wysokimi walorami turystyczno-rekreacyjnymi z Buczkiem i doliną rzeki Grabi włącznie. Warto nadmienić, że gmina Buczek położona jest w dolnie rzeki Grabi, około 1/3 jej terenów zajmują lasy naturalne, co stanowi o wyjątkowym bogactwie fauny i flory tych terenów. Naturalne warunki przyrodnicze tego terenu stanowiące o jego niepowtarzalności oraz atrakcje turystyczne stanowią potencjale turystycznym gminy Buczek w powiecie łaskim (województwo łódzkie).

Z ciekawszych miejsc, które warto odwiedzić w Buczku należy wymienić napewno Zabytkowy park w Buczku o powierzchni 1,6 ha, który jest pozostałośią dawnego parku dworskiego. Podczas jego zwiedzania warto zwrócić uwagę na pomniki przyrody (5 drzew, są to: robinia akacjowa, 2 wiązy szypułkowe, jesion wyniosły, lipa drobnolistna) oraz aleję lipową przy ul. Szkolnej (44 lipy).

Na uwagę zasługuje również Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Buczku. Kościół gotycki wybudowany w XII wieku, kilkukrotnie przebudowywany i restaurowany, ołtarz główny zawiera obraz Madonny z Dzieciątkiem oraz obraz św. Antoniego Padewskiego z Dzieciątkiem, szczątki fundatorów kościoła Buczkowskich spoczywają w prezbiterium. Innym interesującym miejscem do zwiedzania jest Zespół pałacowo – fabryczny w Grzeszynie – z początków XX wieku składający się z dworu, przędzalni oraz dwóch domów. Dwór jest zniszczony, lecz zamieszkały, zaś fabryka zrujnowana (obiekty znajdują się w ewidencji konserwatorskiej).

W celu prowadzenia wspólnych działań podnoszących atrakcyjność turystyczną regionu oraz promocji obszarów wiejskich, gminy położone w dolinie rzeki Grabi (w tym Gmina Buczek) założyły stowarzyszenie o nazwie Lokalna Grupa Działania "Dolina Rzeki Grabi". LGD upowszechnia informacje na temat swoich terenów turystycznych, wspierają i aktywizują lokalne społeczności, przybliżają historię i promują lokalne tradycje m.in. poprzez organizowanie ścieżek questingowych, czy internetową bazę turystyczną "Made in Grabia" (promującą produkty kulinarne, turystyczne, ludowe, muzyczne itp.). Omawiając atrakcyjność turystyczną Gminy nie sposób pominąć wspomniane już Wojewódzkie Święto Truskawki Buczek 2019. Impreza odbywa się corocznie w okresie największych czerwcowych truskawkowych żniw. Święto Truskawki cieszy się niezwykłą popularnością zarówno wśród odwiedzających gości, jak i zaproszonych wystawców. Zainteresowani mogą dowiedzieć się wielu informacji na temat uprawy tych owoców. Podczas imprezy można bliżej zapoznać się z kulturą ludową poprzez występy zespołów pieśni i tańca. Oprócz truskawek można tu spróbować wielu innych regionalnych potraw. Wiele ciekawych rzeczy odnajdują dla siebie zarówno dorośli, jak i dzieci, dla których przygotowywane są liczne zabawy i konkursy. W ramach dwudniowej imprezy posłuchać można m.in. zespołów regionalnych oraz lokalnych orkiestr dętych (m.in.: Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Sędziejowicka", Zespół Ludowy "Buczkowiacy", orkiestry dęte z Buczku, Sędziejowic, Kwiatkowic, Łasku, Widawy, Pajęczna). Wojewódzkie Święto Truskawki to nie tylko występy artystyczne, ale również konkursy oraz imprezy towarzyszące, niezmiennie związane z uprawą truskawki (np konkursy na najsmaczniejsze ciasto truskawkowe, fraszkę truskawkową, największy owoc, największego producenta, czy fotograficzna Truskawka w obiektywie). Wydarzenia te niejako spajają kulturę ludową z charakterem regionu. Święto jest bardzo dobrą okazją na promowanie "Buczkowskiego zagłębia truskawkowego", producentów tego owocu, korzyści płynących z jej uprawy.

Przez gminę Buczek prowadzi kilka szlaków turystycznych. Najciekawsze z nich to:

Szlak Osady Braci Czeskich koloru niebieskiego o długości około 65 kilometrów przebiega przez wybrane miejscowości gminy Buczek. Można go pokonać pieszo bądź na rowerze. Szlak pozwala odkryć ciekawy rozdział historii regionu łódzkiego. Na początku XIX w. w Zelówku i okolicach osiedlili się członkowie protestanckiej wspólnoty Braci Czeskich. Jako potomkowie wyznawców Jana Husa przyczynili się do rozszerzenia protestantyzmu wśród miejscowej ludności, a także rozwoju gospodarczego zasiedlanych okolic. Szlak wiedzie przez miejscowości związane z osadnictwem Braci Czeskich i ma na celu popularyzację i przybliżenie ich historii. Głównym punktem szlaku jest Zelów, gdzie do dnia dzisiejszego żyją potomkowie dawnych osadników pochodzenia czeskiego. W mieście działa Parafia Ewangelicko-Reformowana, a przy niej Muzeum Ośrodek Dokumentacji Dziejów Braci Czeskich. Na szlaku biegnącym przez malownicze zakątki Wysoczyzny Łaskiej i Kotliny Szczercowskiej odnaleźć można liczne świątynie i cmentarze różnych wyznań, dwory, drewniane młyny wodne (np. Ldzań, Barycz) będące unikalnymi zabytkami techniki. Szlak wiedzie: Chociw Łaski – Ruda – Chrząstawa – Faustynów – Galewice – Pożdżenice – Zelów – Zelówek – Bocianicha – Grzeszyn – Gucin – Rokitnica – Talar – Ldzań – Barycz – Ostrów – Łask Kolumna (PKS, PKP).

Łódzki Szlak Konny z oznaczeniami pomarańczowymi, najdłuższy w Europie. Powstał w ramach projektu "Turystyka w siodle infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego". Składa się z 2 pętli: wewnętrznej i zewnętrznej łącznie ponad 1 800 km. Z inicjatywy lokalnych ośrodków jazdy konnej szlak wydłużył się o ponad 200 km nowych tras. Planowane jest wyznakowanie kolejnych nowych odcinków. Szlak łączy ponad 200 ośrodków jeździeckich, oferuje ponad 1000 atrakcji turystycznych. Pozwala na korzystanie z różnych form aktywnego wypoczynku: turystyki rowerowej, pieszej, wodnej. Liczne ośrodki jeździeckie oferują usługi uwzględniające różny poziom umiejętności jeździeckich turysty. Portal Turystyki Aktywnej "W siodle" (www.wsiodle.lodz.pl) zawiera wszystkie niezbędne informacje oraz pozwala łatwo i szybko zaplanować wymarzoną podróż. Buczek jest jedną z ciekawszych miejscowości na trasie Łódzkiego Szlaku Konnego, który prowadzi przez obszary leśno-rolne. Szlak w Gminie Buczek wiedzie przez miejscowości: Bachorzyn – Buczek – Buczek Pieńki – Sowińce – Grzeszyn.

Praktyczny informator o Truskawka Buczek 2020 dla odwiedzających


W tym roku poraz pierwszy na portalu informacyjnym PrzyczepyMarter został przygotowany praktyczny informator o Święcie Truskawki w Buczku 2020. Do tej pory w publikacjach online o Łasku i Buczku brakowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez czytelników. W tym roku, wraz z rozwojem portalu informacyjnego o lokalnych wydarzeniach nie tylko z branży motoryzacyjnej, nastąpiły zmiany. Zapoznaj się więc z listą najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi odwiedzających Truskawkę Buczek 2020.Kto wystąpi na Truskawka Buczek 2020 i jakie zespoły zagrają na koniec sezonu?
Od dobrych kilku lat na portalu informacyjnym PrzyczepyMarter oraz jego poprzednikach, regularnie publikowane wiadomości o największych wydarzeniach lokalnych. Również w tym roku chcemy przedstawić wszystkich szczegółowe informacje kto wystąpi i jakie zespoły zagrają na jednym z największych wydarzeniem w powiecie łaskim - Truskawka Buczek 2020. Nasza publikacja aktualizowana jest na bieżąco, wraz z pojawiającymi się informacjami od organizatora krajowego Święta Truskawki w Buczku czyli samej Gminy. Jeśli chcesz się dowiedzieć przy jakich zespołach będziecie mogli się bawić w Buczku to już teraz zapoznaj się z artykułem VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program! dostępnym na portalu informacyjnym PrzyczepyMarter!Jak dojechać na Truskawka Buczek 2020 (Łask i okolice)?
Krajowe Święto Truskawki w Buczku 2020 (popularna Truskawka Buczek 2020) odbywa się w samym centrum Buczku, na boisku sportowym obok kościoła. Jest to samo centrum Buczku, gdzie rozstawiona jest główna scena oraz wokół niej znajdują się stoiska handlowe oraz gastronomiczne. Dojechać do Buczku można albo od strony Zelowa, Częstochowy lub od północy - od strony Łasku. W zależności od zespołu, który występuje, zależy jak dużą frekwencją cieszy się Truskawka w Buczku. Kilka lat wcześniej, kiedy występowała Doda ze swoim zespołem, bardzo duży był problem żeby wogóle dojechać do samego Buczku. Kierowcy musieli wyjechać bardzo wcześnie, ponieważ tworzyły się ogromne korki na drogach dojazdowych. W ostatnich latach problemu takiego już nie ma. Również łatwiej jest zaparkować samochód w różnych miejscach w Buczku. Można to zrobić na wydzielonych placach na wjeździe do Buczku lub bocznych ulicach. Więcej praktycznych informacji o dojeździe do Buczku znajdziesz w artykule o Truskawka Buczek 2020 na portalu informacyjnym PrzyczepyMarter.
1

Film o Zenku Martyniuku - Król disco polo jest tylko jeden!

Film o Zenku Martyniuku - Król disco polo jest tylko jeden!© materiały prasowe TVPW grudniu 2019 roku dobiegły końca zdjęcia do biograficznego filmu o Zenku Martyniuku w reżyserii Jana Hryniaka. Dystrybutor filmu o gwieździe muzyki disco polo w Polsce prezentuje pierwszy plakat filmu, który wejdzie do kin 14 lutego 2020 roku. Zenek, film oparty na biografii Zenona Martyniuka, to historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces, udowadniając wszystkim, że Król disco polo jest tylko jeden!. Młodego Zenka zagra Jakub Zając (młody Florian ze Stulecia Winnych), a dorosłego – Krzysztof Czeczot (Dziewczyny ze Lwowa, Pitbull), zaś w rolę żony piosenkarza wcieli się Klara Bielawka. W pozostałych rolach Kamil Dziuba, Magdalena Berus, Agnieszka Suchora, Jan Frycz, Piotr Cyrwus i inni.
2

Varius Manx i Kasia Stankiewicz do nowego albumu ENT

Varius Manx i Kasia Stankiewicz do nowego albumu ENT© materiały prasowe Varius Manx...Jeśli kiedyś zamkną się za tobą lasu stare drzwi... Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej... Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. To powrót niezwykły, bo dojrzały i odpowiedzialny. To nie tylko nowy album zespołu ale owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się wejść do tej samej rzeki - a to zdarza się niezwykle rzadko.

Robert Janson ponownie znalazł charakterystyczną dla zespołu trzyliterową kontynuację słowa na E. I tak mityczny Ent podarował mu swoje imię - zespołową inspirację do skomponowania muzyki na nowy album. Z pewnością osoba Kasi dała mi nowy bodziec do tworzenia, skutkiem czego napisałem na płytę ponad 20 kompozycji, z których wspólnie wybraliśmy 14, według nas najbardziej oddających charakter albumu – mówi Robert Janson.

Wartość jaką każdemu z muzyków dał czas, odcisnęła się nie tylko w warstwie muzycznej ale także lirycznej. Piękne, hipnotyzujące melodie zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz, która o tej płycie mów tak: Z tego nieoczekiwanego spotkania wyszła zaskakująco piękna płyta. Sama uwielbiam do niej wracać, gdyż jest pełna dobrych energii, a słuchając jej czuję się jakbym leżała na ciepłym piasku, ze słońcem na skórze i w głowie.

W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy, a nad produkcją muzyczną płyty czuwało dwóch realizatorów dźwięku: Leszek Kamiński i Paweł Marciniak. Ciekawostką tego albumu jest jego wizualna oprawa. Zaproszeni do współpracy artyści inspirowali się muzyką, by stworzyć baśniowy świat w formie ilustracji i grafik, które dopełniają warstwę dźwiękową i będą stanowiły dodatkową wartość w trakcie promocji Albumu.

Premiera nowego krążka zespołu Varius Manx odbyła się 13 kwietnia 2018 roku, a na półkach sklepowych ukażały się 2 wydawnictwa: wersja standardowa w kolorze zielonym oraz wersja De Luxe w kolorze czarnym, zawierająca dodatkowo 3 premierowe utwory. Znaną już fanom zespołu piosenkę Biegnij oraz ciekawą aranżację utworu Piosenka Księżycowa. Książeczka wersji De Luxe będzie zawierała niepublikowane dotąd zdjęcia artystów w baśniowym otoczeniu.
3

V Krajowe Święto Truskawki Buczek 2019: Oficjalny program i plakat wydarzenia

V Krajowe Święto Truskawki Buczek 2019: Oficjalny program i plakat wydarzenia© Gmina Buczek/V Krajowe Święto Truskawki Buczek 2019Plakat promujący ogólnopolskie wydarzenie odbywające się w Buczku w województwie łódzkim na zakończenie sezonu truskawkowego w Polsce. Poznaj szczegółowy program wydarzenia V Krajowe Święto Truskawki Buczek 2019. Oficjalny program Święta Truskawki Buczek 2019 na plakacie.

V Krajowe Święto Truskawki Buczek 2019 odbyło się w dniach 15 - 16 czerwca i zostało zorganizowane w centrum Buczku. Impreza plenerowa w Buczku - lokalne święto truskawki - stało się już rozpoznawalną marką województwa łódzkiego. W pierwszy dzień wydarzenia - odbywającego się w powiecie łaskim - wystąpiły zespoły disco polo z gwiazdą wieczoru, czyli zespołem Boys. Niedziela na V Krajowym Święcie Truskawki Buczek 2019 był natomiast dniem z muzyką pop znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

15 czerwca 2019 (Sobota)

Truskawka Buczek godz. - 1000 - Rozgrywki Truskawkowej Ligi Gminy Buczek (SP w Buczku)
Truskawka Buczek godz. - 1200 - III Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro
Truskawka Buczek godz. - 1600 - Wyścigi Złomboli
Truskawka Buczek godz. - 1700 - Koncert zespołu Luka Rosi
Truskawka Buczek godz. - 1815 - Koncert zespołu Piękni i Młodzi
Truskawka Buczek godz. - 1915 - Powitanie gości • wręczenie nagród
Truskawka Buczek godz. - 2000 - Koncert zespołu Jorrgus
Truskawka Buczek godz. - 2100 - Koncert zespołu Dejw
Truskawka Buczek godz. - 2200 - Koncert zespołu Boys • Pokaz sztucznych ogni
Truskawka Buczek godz. - 2300 - Invox (dyskoteka truskawkowa)
Truskawka Buczek godz. - 100 - Zakończenie

16 czerwca 2019 (Niedziela)

Truskawka Buczek godz. - 900 - Finał Truskawkowej Ligi Gminy Buczek (Boisko piłkarskie)
Truskawka Buczek godz. - 1200 - Runda Finałowa MP i PP Super Enduro
Truskawka Buczek godz. - 1530 - Wręczenie nagród zwycięzcom zawodów Ligi Truskawkowej i Super Enduro
Truskawka Buczek godz. - 1600 - Mecz piłki nożnej GKS Orkan Buczek - SandBus Kutno (zakończenie IV Ligi łódzkiej)
Truskawka Buczek godz. - 1600 - Występ Kabaretu Koń Polski
Truskawka Buczek godz. - 1700 - Koncert Dawida Kwiatkowskiego
Truskawka Buczek godz. - 1830 - Koncert Roksany Węgiel
Truskawka Buczek godz. - 1945 - Koncert zespołu Red Lips
Truskawka Buczek godz. - 2100 - Koncert zespołu Brathanki • Pokaz sztucznych ogni
Truskawka Buczek godz. - 2300 - Zakończenie

Warto także dodać, że Buczkowska Truskawka - marka województwa łódzkiego w dniach 15 - 16 czerwca 2019 roku zostało objęte honorowym patronatem przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Ardanowskiego. Podkreślił on, że takie wydarzenie jak V Krajowe Święto Truskawki w Buczku to dobra okazja do wymiany doświadczeń wśród producentów, integracji środowiska oraz sposób na promocję truskawek.
WSZYSTKIE REGIONY TRUSKAWKA BUCZEK 2020 KTO WYSTĄPI DNI TRUSKAWKI BUCZEK 2020 ŚWIĘTO TRUSKAWKI BUCZEK 2020 PROGRAM BUCZEK ŚWIĘTO TRUSKAWKI 2020 SWIETO TRUSKAWKI 2020 DNI BUCZKU 2020 ŚWIĘTO TRUSKAWKI 2020 SUPER ENDURO 2020 LIVE FIM SUPERENDURO 2020 BUCZEK 2020 TRUSKAWKA BUCZEK 2019 KTO WYSTĄPI DNI TRUSKAWKI BUCZEK 2019 ŚWIĘTO TRUSKAWKI BUCZEK 2019 PROGRAM BUCZEK ŚWIĘTO TRUSKAWKI 2019 SWIETO TRUSKAWKI 2019 DNI BUCZKA 2019 ŚWIĘTO TRUSKAWKI 2019 BIELINY SUPER ENDURO 2019 SUPER ENDURO 2018 WYNIKI SUPER ENDURO KRAKOW 2018 SUPER ENDURO LIVE SUPER ENDURO 2018 KRAKÓW SUPER ENDURO WYNIKI SUPER ENDURO 2019 WYNIKI SUPER ENDURO 2019 KALENDARZ SUPER ENDURO 2019 WYNIKI SUPER ENDURO 2019 KALENDARZ SUPER ENDURO 2019 KLASYFIKACJA SUPER ENDURO 2019 HUNGARY SUPER ENDURO 2019 LIVE SUPER ENDURO MADRID 2019 SUPER ENDURO 2019 RIESA FIM SUPERENDURO 2019 SUPER ENDURO CO TO JEST SUPER ENDURO RANKING SUPER ENDURO KLASYFIKACJA SUPER ENDURO KRAKOW 2017 WYNIKI MOTOCYKLOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA SUPER ENDURO SUPER ENDURO KRAKOW 2018 TRANSMISJA SUPER ENDURO 2018 KRAKÓW WYNIKI BUCZEK BUCZEK 2019 DNI TRUSKAWKI ŚWIĘTO TRUSKAWKI BUCZEK TRUSKAWKA BUCZEK
SKLEP

Neptun Multi N7-305 multi [GN152] przyczepka samochodowa

3250.00 zł/2 produkty dostępne

Neptun Rustik N7-263 rtr resor [GN192] przyczepka samochodowa

3050.00 zł/1 produkt dostępny

Neptun Rustik N7-236 rtr resor [GN190] przyczepka samochodowa

2900.00 zł/3 produkty dostępne

Neptun Rustik N7-263 rt [GN158] przyczepka samochodowa

2750.00 zł/3 produkty dostępne

Neptun Rustik N7-236 rt [GN99] przyczepka samochodowa

2500.00 zł/3 produkty dostępne
Wszystkie przyczepy...
POPULARNE
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020 - tegoroczna impreza odwołana!
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020
›  Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?
›  Zasady poruszania się z przyczepą samochodową po drogach publicznych
›  Motocykle Harley - Davidson na targach Poznań Motory Show 2020
›  Monako wakacje - podróże i ciekawostki Lazurowego wybrzeża
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Lidl w Łasku: Kiedy otwarcie sklepu spożywczego w Vendo Park?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Serwis Klimatyzacja Samochodowa Łask TopAuto: Dojazd do klienta
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Dni Bełchatowa 2020, MCK PGE Giganci Mocy i Dzień Energetyka 2020
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Samochód terenowy Willys MB: Budowa i historia kultowego modelu
›  Andora i Pireneje przewodnik turystyczny z atrakcjami w okolicy
›  Dni Pabianic 2020 i Dni Powiatu Pabianickiego 2020 info dnia
›  Przyczepa motocyklowa Neptun Moto2 i Moto3 do transportu motorów
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2020: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Jak płacić niską składkę ubezpieczenia OC/AC/NNW samochodu?
›  Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie!
›  Zachodnia obwodnica Łodzi S-14: przebieg i realizacja ekspresówki
›  Pasy transportowe: Sposoby mocowania i zabezpieczenia ładunków w transporcie
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  Rodzaje ubezpieczeń i ich charakterystyka a ubezpieczenia OC i AC?
›  Program 14. Jarmark Urszulański Sieradz 2020 - Dni Sieradza 2020
›  Antyczna Andora: archeologiczne odkrycia w pirenejskim księstwie
›  Włochy przyczepą kempingową: Wakacje, Koszty, Atrakcje
›  Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka na Dni Łodzi
›  Zduńska Wola: Powstanie przeładunkowy port intermodalny PKP Cargo
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Lublin: 30 miast zadeklarowało współpracę na rzecz elektromobilności
›  Ubezpieczenia OC/AutoCasco/NNW przez internet! Kto może skorzystać?
›  9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej rośnie w siłę - ruszyło formowanie batalionu w Kutnie
›  Historia światowej i polskiej motoryzacji opisana w kilku słowach
Łask Wiadomości Popularne wiadomości Pogoda Łask Magazyn Wydarzenia

Zakupy Rankingi produktów Mapa kategorii Market budowlany

Powiat łaski Powiat pabianicki Powiat sieradzki Powiat bełchatowski Miasto Łódź Wybory2023 WyboryUE

Motoryzacja Poradniki motoryzacja Ogłoszenia samochody

Zdrowie Poradniki zdrowie Wszystkie choroby Szpitale łódzkie Sanepid łódzkie Zabiegi medyczne

Biznes Urzędy skarbowe Kursy walut Transport kolej

Przyczepy sklep Części i akcesoria Rowery wynajem

Ogłoszenia praca Praca Łask Praca Łódź Praca Pabianice Praca Sieradz Zawody praca

Tagi Pomoc Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter Discord

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
Zakupy ❖  Popularne ☈