MAGAZYN//KOLUMNA24

Te wypadki drogowe wstrząsnęły regionem na przestrzeni lat!

Marcin Jankowski  •  3/Kwiecień/2020 (11:07)
Choć może się wydawać, że minęło już wiele lat od tamtych tragicznych wydarzeń, to jednak w pamięci wielu osób zapisały się różne wypadki drogowe w naszym regionem, które wstrząsnęły opinię publiczną. Być może nie jest to najlepszy czas na kolejną dawkę złych emocji, jednak właśnie dzisiaj warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo nasze i całej naszej społeczności lokalnej.

Wypadek Łask policja z ostatniej chwili: wiadomości dnia onlej

Wypadek Łask policja z ostatniej chwili: wiadomości dnia onlej© Zdjęcie: domena publiczna//Kolumna24.plPolicja w Łasku co róż spotyka się z przypadkami łamania prawa przez różne osoby. Jedne interwencje należą do łatwych, a inne wymagają ciężkiej pracy. Nie inaczej jest w Łasku, gdzie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łasku (łódzkie) muszą wykazać się zaangażowaniem, aby odnieść sukces i wpłynąć swoimi działaniami na poprawę lokalnego bezpieczeństwa mieszkańców, które jest od nich wymagane. Jeśli chodzi o rodzaje zagrożeń to mogą to być różnego rodzaju wypadki na drogach i kolizje, zabójstwa czy kradzieże z włamaniami. Poniżej zaprezentowano szereg działań policjantów w różnych przypadkach zagrożeń z Łasku i okolic, które miały duży wydźwięk wśród mieszkańców i były szeroko komentowane, a wydarzyły się w ciągu ostatnich kilku lat w powiecie łaskim. W ostatnim czasie słyszy się o wielu włamaniach do prywatnych domów i kradzieży w Łasku, zwłaszcza w 2019 roku. W Łasku nie brakuje także wypadków na drogach.

Policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło 19 lipca 2019 roku na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Okup Wielki. W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby.

19 lipca 2019 roku ok. godz. 1:50 doszło do tragicznego wypadku drogowego drogowym w miejscowości Okup Wielki, w którym zginęły dwie osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem vw golf, jadąc od strony Zduńskiej Woli w kierunku Łasku, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup oświetleniowy. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 19-latek z powiatu łaskiego, który kierował samochodem oraz 19-letni pasażer podróżujący z przodu, mieszkaniec powiatu łaskiego. Trzeci mężczyzna, 19 – letni pasażer tego pojazdu został zabrany do szpitala. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łasku ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, brawura czy lekkomyślność kierowców, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Łask: Śmiertelny wypadek na drodze S8 na wysokości Baryczy

Łask: Śmiertelny wypadek na drodze S8 na wysokości Baryczy© Zdjęcie: domena publiczna//Kolumna24.plNa drodze ekspresowej S8 pomiędzy węzłem Ostrów a węzłem Róża, na 208 kilometrze na wysokości wsi Barycz (województwo łódzkie) w kierunku Pabianic doszło do śmiertelnego wypadku. 39-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi wjechał w ciężarówkę z naczepą w konsekwencji czego poniósł śmierć.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łasku wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło na drodze ekspresowej S-8 w pobliżu węzła róża na wysokości wsi Barycz. Kierujący Audi wbił się pod stojący na poboczu samochód ciężarowy. 39-letni kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu.

9 września 2016 roku o godzinie 1740 na 206 kilometrze drogi ekspresowej S8 w pobliżu węzła Róża doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 39-letni mieszkaniec Sieradza kierujący Audi A4 na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na pobocze, uderzył w barierkę energochłonną a następnie wjechał w tył stojącego na pasie awaryjnym samochodu ciężarowego MAN z naczepą. W wyniku wypadku kierowca Audi poniósł śmierć na miejscu. 38-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy i nie odniósł obrażeń. Tir stał na pasie awaryjnym z powodu awarii ogumienia i był oznakowany dwoma trójkątami ostrzegawczymi ustawionymi co około 100m.

Na miejsce wypadku przyjechało kilkanaście jednostek straży pożarnej PSP i OSP - 4 zastępy z Pabianic, dwa zastępy z Łasku oraz zastępy z Dobronia i dwa z Chechła. W trakcie akcji ratunkowej na miejscu pojawił się również helikopter ratowniczy. Ponadto z Łodzi zadysponowano jednostkę techniczną. Do głównych zadań strażaków należało wyciągnięcie auta osobowego wbitego pod naczepę i zabezpieczenie terenu. Kierowca samochodu osobowego zostanie w czasie sekcji zwłok poddany badaniom na obecność środków odurzających.

W wyniku wypadku pas jezdni w kierunku Pabianic był całkowicie wyłączony z ruchu, a wszystkie samochody jadące od strony Sieradza musiały objeżdżać trasę przez Łask wypadek czyli starą drogą krajową nr 14 a następnie do węzła w Chechle na węzeł Róża. Do wypadku a w konsekwencji do utrudnień na drodze doszło w piątkowe popołudnie około godziny 1800.

Łask: kolejny tragiczny wypadek na drodze z Łasku do Kolumny

Łask: kolejny tragiczny wypadek na drodze z Łasku do Kolumny© Zdjęcie: domena publiczna//Kolumna24.plW bardzo krótkim czasie w okolicach Łasku doszło do kolejnego tragicznego wypadku, w którym zginęła jedna osoba. Na drodze pomiędzy Łaskiem a Kolumną, około godziny 2015 we wrześniu 2016 roku zderzyły się dwa samochody osobowe oraz traktor.

Zderzenie trzech pojazdów i śmierć pasażera Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 28-letni mieszkaniec Łasku kierujący Oplem Astra nieprawidłowo wyprzedzał ciągnik rolniczy zetor i doprowadził do zderzenia z tym ciągnikiem, a następnie czołowo uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód Hyundai i30. Na skutek wypadku kierowca Opla poniósł śmierć na miejscu. Dużym refleksem wykazała się kobieta jadąca zaraz za wspomnianymi pojazdami. W ostatniej chwili udało jej się zjechać na boczny pas zieleni i uniknąć zderzenia. Lekko tylko zostało zarysowane jej auto. Dokładne przyczyny wypadku badane są przez Policję pod nadzorem prokuratury. W wyniku tego wypadku śmierć poniosła jedna osoba - 28 letni mieszkaniec Łask-Kolumny.

Z pierwszych informacji na miejscu wypadku według świadków, jedna osoba oddaliła się z miejsca zdarzenia w związku z czym policjanci i strażacy podjęli próbę poszukiwań jednej osoby. Na miejscu zdarzenia pojawiło się kilka jednostek straży pożarnej oraz karetki z okolicznych centrów ratunkowych. Po przybyciu na miejsce, od razu podjęto działania ratownicze osób poszkodowanych, które o własnych siłach wydostały się z pojazdów lub zostały wyniesione z nich. Do szpitala przetransportowano pięciu poszkodowanych w wypadku. Byli to 56-letni pasażer Opla, 42-letni kierujący Zetorem, 13-letnia pasażerka Zetora, 45-letnia kierująca Hyundaiem oraz jej 41-letnia pasażerka.

Droga wojewódzka 482 z Łasku do Kolumny została całkowicie zablokowana a cały ruch przekierowano na drogę ekspresową S8, od strony centrum Łasku oraz od strony Pabianic.

Łask: śmiertelny wypadek na S8 w okolicach Marzenina

Łask: śmiertelny wypadek na S8 w okolicach Marzenina© Zdjęcie: domena publiczna//Kolumna24.plŚmierć na drodze ekspresowej S8 w Marzeninie koło Łasku. Dwie osoby nie żyją w wyniku zderzenia z ciężarówką. 12 września 2016 roku na drodze ekspresowej S8 po raz kolejny doszło do tragicznego wypadku, tym razem w okolicach miejscowości Marzenin. W wypadku zginęły dwie osoby, kierujący i pasażer samochodu osobowego marki VW, który wjechał pod samochód ciężarowy. To już trzeci wypadek na drogach naszego regionu, w którym są ofiary śmiertelne w ciągu czterech dni.

Dwie osoby nie żyją w wypadku na drodze ekspresowej S8 Do zdarzenia doszło po godzinie 1400 na 191 km trasy S8 w kierunku Wrocławia w miejscowości Marzenin. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 86-letni mieszkaniec Sieradza kierujący VW Golfem, z pasa wyłączonego z ruchu wykonał nagły skręt w lewo wjeżdżając na pas ruchu wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy marki DAF z naczepą. W wypadku zginął kierowca Golfa oraz 81-letnia pasażerka tego samochodu. 59-letni kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły dwie osoby.

Tragiczny weekend na drogach powiatu łaskiego Przypomnijmy, że w miniony weekend doszło do innych dwóch wypadków, w których zginęły dwie osoby. Pierwszy w piątek (9 września 2016 roku) również na drodze ekspresowej S8 na wysokości wsi Barycz, kierowca Audi wjechał w naczepę ciężarówki i poniósł śmierć na miejscu. Natomiast w sobotę (10 września 2016) w godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej 482 pomiędzy Łaskiem a Kolumną, miał miejsce wypadek z udziałem ciągnika i dwóch samochodów osobowych, w którym zginął młody mężczyzna z Łask-Kolumny a pięć osób zostało rannych.

W ten weekend w województwie łódzkim doszło do trzech wypadków śmiertelnych - wspomniane dwa w okolicach Łasku oraz jeden w Radomsku. Mimo sprzyjającej pogody i dobrych warunków na drogach doszło do makabrycznych zdarzeń. Ze statystyk zauważalny jest wzrost ilości wypadków w okolicach piątku, soboty i niedzieli gdzie sporo osób wyjeżdża ze swoich domów. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Przecenianie swoich umiejętności, nadmierna prędkość i nietrzeźwość do najczęstsze przyczyny tragedii na polskich drogach.

Groźny wypadek na A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego

Groźny wypadek na A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego© Zdjęcie: domena publiczna//Kolumna24.pl26 stycznia 2017 roku nad ranem doszło do wielkiego karambolu na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego w województwie łódzkim. Droga w kierunku Łodzi oraz Częstochowy została całkowicie zablokowana, a na miejscu działają służby ratunkowe. Pierw zderzyły się samochody jadące do Łodzi a po kilkudziesięciu minutach, kilometr wcześniej doszło do wypadku w kierunku Częstochowy. W karambolu pokiereszowanych zostało kilkadziesiąt samochodów, w tym ciężarowe a na miejscu pracują służby ratunkowe.

Karambol na autostradzie: trudne warunki i słaba widoczność Z informacji przekazanych przez służby wynika, że w porannym karambolu ranne zostały 24 osoby. Jedna osoba ciężko ranna została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Lotniczego. Do karambolu na autostradzie A1 doszło w obu kierunkach. Około godz. 840 w miejscowości Moszczenica (pow. piotrkowski) na trasie w kierunku Łodzi, zderzyło się około 40 samochodów osobowych i ciężarówek. Później na tym samym odcinku autostrady w miejscowości Wola Bykowska w kierunku Częstochowy również doszło do zderzenia około 30 kolejnych samochodów.

Komendanci poinformowali mnie, że na miejscu pracuje 100 policjantów oraz 70 strażaków. W razie potrzeby jesteśmy w stanie zapewnić pomoc dodatkowych funkcjonariuszy – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA polecił komendantom wojewódzkim, aby udali się na miejsce karambolu. W godzinach porannych w rejonie karambolu panowały bardzo trudne warunki na drodze. Mgła i śliska nawierzchnia utrudniały kierowcom podróżowanie. Prawdopodobnie to właśnie było przyczyną porannego wypadku. W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać skutki porannego zdarzenia... Film, w który pojawił się w serwisie YouTube nagrany przez kierowców z miejsca wydarzenia pokazuje, że w wypadku uczestniczyło kilkadziesiąt samochodów a co gorsza były one na przemian porozbijane z samochodami ciężarowymi. Na miejscu pracują służby ratunkowe w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, uwalniając poszczególne osoby uwięzione w pojazdach. Do karambolu doszło na odcinku autostrady A1 w kierunku Łodzi w gminie Grabica na 394 kilometrze już za zjazdem na odcinek drogi ekspresowej S8.

Dla kierowców uszkodzonych samochodów służby udostępniły trzy namioty, w których zapewnione są ciepłe napoje. Dodatkowo do dyspozycji pasażerów, którzy nie odnieśli żadnych obrażeń, jest również pobliska Szkoła Podstawowa w Grabicy. Dowozi ich tam podstawiony autobus.

Za miejscem karambolu utworzył się duży korek. W związku z tym służby zdemontowały bramki awaryjne na autostradzie, tak aby samochody, które były sprawne, mogły swobodnie zawrócić i zjechać z trasy. Jak informuje GDDKiA oddział w Łodzi, droga A1 jest całkowicie zablokowana i utrudnienia mogą potrwać co najmniej 3 godziny a nawet dłużej, dlatego Policja wyznaczyła objazd kierując na węzeł Piotrków Trybunalski Północ, następnie na DK 12 i ponowne włączenie na autostradę A1 na węźle Tuszyn. Uwaga. Kierowcy jadący przez Tuszyn informują, że zaczynają się tworzyć korki i warto szukać innych objazdów. Policja zaleca kierowcom słuchanie komunikatów dotyczących objazdów podawanych przez stacje radiowe. Informacje te są na bieżąco aktualizowane.

Łask wypadek: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem

Łask wypadek: TIR z naczepą wjechał w drzewo na drodze pod Bałuczem© Zdjęcie: domena publiczna//Kolumna24.plWypadek na drodze wojewódzkiej z Bałucza do Łasku. Ciężarówka z naczepą wjechała wprost w przydrożne drzewo około godziny 19 - w dniu 10 lipca 2017 roku - na drodze wojewódzkiej z Bałucza do Łasku, samochód ciężarowy z naczepą typu silos uderzył w przydrożne drzewo przełamując je na pół. Na szczęście ani kierowcy ani pasażerowi nic poważnego się nie stało. Na miejscu zjawiły się dwie jednostki straży pożarnej, które zabezpieczyły teren zdarzenia drogowego.

Samochód ciężarowy wjechał wprost na drzewo Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej z Bałucza do Łasku w Woli Stryjewskiej, samochód ciężarowy z naczepą typu silos zjechał z głównej drogi w boczny rów i uderzył kabiną wprost w drzewo, które przełamało się w połowie i zatarasowało jeden pas jezdni. Wcześniej, prawdopodobnie naczepa zahaczyła o rosnące wzdłuż jezdni drzewa.

Na miejscu został opatrzony pasażer ciężarówki przez ratowników pogotowia, który miał tylko zadrapania po zdarzeniu. Na szczęście razem z kierowcą wyszli o własnych siłach. Oprócz patrolu policji, który wyjaśniał jak doszło do całego zdarzenia, zostały także zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej JRG Łask oraz OSP Bałucz, które zabezpieczały przejazd jednym pasem ruchem oraz udrażniały jezdnię ze złamanego drzewa. Wytrzymała konstrukcja kabiny ciągnika siodłowego, pozwoliła uniknąć poważnych skutków zderzenia z drzewem dla kierowcy ciężarówki i jego pasażera.

Łask: Groźny Wypadek z Udziałem Motocyklisty i Samochodu

Łask: Groźny Wypadek z Udziałem Motocyklisty i Samochodu© Zdjęcie: domena publiczna//Kolumna24.plNa drodze wojewódzkiej 482 na wyjeździe z Łasku do Kolumny w okolicach godzin południowych doszło do wypadku komunikacyjnego. Zderzeniu uległy dwa pojazdy - samochód osobowy oraz motocykl. Na miejscu pracują służby ratunkowe a także wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wypadek Motocyklisty i Samochodu Osobowego w Łasku. Na miejsce wezwano LPR. Do zdarzenia doszło dzisiaj w okolicach godzin południowych. Na drodze wojewódzkiej 482 a starej drodze krajowej, na wyjeździe z Łasku w kierunku Kolumny, samochód osobowy zderzył się z motocyklem.

W chwili obecnej brak jest szczegółowych informacji w jakich okolicznościach doszło do zdarzenia. Na miejsce wezwano także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do rannego motocyklisty, który wymagał dalszej hospitalizacji. Został on przetransportowany ze złamaniem otwartym do jednego ze szpitali w Łodzi. \r\n\r\nW czasie trwania akcji ratunkowej, ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo.

Łask: kolizja drogowa w Aleksandrówku na dawnej DK 12

Łask: kolizja drogowa w Aleksandrówku na dawnej DK 12© Zdjęcie: domena publiczna//Kolumna24.plDwa samochody były rozbite, droga wojewódzka na Piotrków Trybunalski została czasowo zablokowana. Na dawnej drodze krajowej 12, a obecnie drodze wojewódzkiej 473 w Aleksandrówku pod Łaskiem doszło 30 czerwca 2017 roku do kolizji drogowej, w której uczestniczyły dwa samochody. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe oraz policja, która wyjaśnia całe zdarzenie. W piątek w okolicach godziny 1700 doszło do kolizji drogowej na drodze z Łasku do Piotrkowa Trybunalskiego. W miejscowości Aleksandrówek zderzyły się dwa samochody, w wyniku czego auto marki Audi przez siłę uderzenia zostało wyrzucone w poprzek drogi, zachaczając przy tym o barierkę energochłonną zamontowaną wzdłuż drogi. Na miejscu zdarzenia pojawiła się Państwowa Straż Pożarna z Łasku, która zabezpieczała miejsce kolizji. Do zadań strażaków należało uprzątnięcie jezdni z płynów eksploatacyjnych, które wydostały się z pojazdów. Na miejscu zderzenia samochodów, oprócz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, działał również patrol policji z tutejszej Komendy Powiatowej, który wyjaśniał jak doszło do zderzenia samochodów.
Wszystkie felietony...
SKLEP

Neptun Nordica N13-263 2 kps [GN156] przyczepka samochodowa

6280.00 zł/1 produkt dostępny

Neptun Rustik N7-263 rt [GN158] przyczepka samochodowa

2900.00 zł/2 produkty dostępne

Neptun Rustik N7-236 rt [GN99] przyczepka samochodowa

2650.00 zł/1 produkt dostępny
Wszystkie przyczepy...
Łask Wiadomości Pogoda Łask Magazyn Ogłoszenia #ŁódzkieDni Wybory2023 WyboryUE

Motoryzacja Poradniki motoryzacja Zdrowie Poradniki zdrowie Szpitale łódzkie

Przyczepy sklep Biznes Części i akcesoria Rowery wynajem

Ogłoszenia praca Zawody praca Ogłoszenia samochody

Tagi Pomoc Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter Discord

© 2020 Kolumna24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
redakcja@kolumna24.pl
Kolumna
24
Konto @  Ogłoszenia ☈ 
Sklep przyczepy samochodowe moto części akcesoria do kupienia Kolumna24
REKLAMA