POŻYCZKI

Zasady pożyczania pieniędzy przez internet dla wszystkich

Marcin Jankowski  •  19 maja 2016 (01:18), aktualizacja 24 maja 2016 (23:50)
Każdy z nas staje kiedyś w sytuacji, że jedynym wyjściem z ciężkiej sytuacji jest zaciągnięcie pożyczki przez internet. Poniżej znajdziesz najważniejsze zasady jakimi się musisz kierować w takiej sytuacji aby nie popełnić błędu. Nasza zasady pozwolą Ci uniknąć błędu podczas wyboru najlepszej dla Ciebie oferty.
Zasady pożyczania pieniędzy przez internet dla wszystkich
Zdjęcie: © Domena publiczna/Zdjęcie ilustracyjne   
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.
W ostatnim czasie bardzo chętnie pożyczamy pieniądze przez internet korzystając z pożyczek krótkoterminowych a to za sprawą bogatej oferty firm udzielających tego rodzaju pieniędzy dla klientów indywidualnych. Na naszym rynku w Polsce można znaleźć co najmniej 20 firm o ugruntowanej pozycji, które otrzymują wysokie oceny wśród klientów. Nie ważne czy pożyczamy pieniądze od firmy działającej przez internet, czy bierzemy kredyt w banku lub pożyczamy pieniądze od sąsiada, ważne jest aby nie popełniać podstawowych błędów.

Przede wszystkim – brak pośpiechu. Podpisanie nawet najlepiej skonstruowanej umowy pod presją czasu może spowodować, że przeoczymy ważny szczegół, bądź narazimy się na dodatkowe koszty. Warto także dokładnie sprawdzić firmę, od której chcemy pożyczyć gotówkę. W przypadku pożyczki od bliskiej osoby – ustalmy jasne warunki i najlepiej spiszmy umowę – podpowiada Michał Gromek z Lendico, platformy social lending.

Chcąc mieć pewność co do wyboru najlepszej pożyczki krótkoterminowej przeglądaj nasz ranking pożyczek internetowych, w którym znajduje się co najmniej 20 ofert ocenionych przez innych użytkowników wraz z podanymi podstawowymi informacjami, które pozwolą Ci wybrać najlepszy produkt dla Ciebie. Ten rodzaj produktów finansowych charakteryzuje się minimalnymi formalnościami przez co jest interesujący dla klientów. Sięgamy po nią z reguły w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy niewielkiej kwoty na sfinansowanie nieplanowanego wydatku, bez konieczności wchodzenia w długofalowe zobowiązania.

Poniższy poradnik został stworzony dla osób chcących pożyczać pieniądze, w którym opisane zostały podstawowe informacje o pożyczkach przez internet, zasadach ich udzielania i bezpieczeństwie. W dodatku poznasz zasady oszczędzania i zarządzania swoim domowym budżetem co pozwoli Ci mniej wydatkować na zbędne rzeczy.

Podstawy pożyczania pieniędzy przez internet


Chyba najważniejszym kryterium w podjęciu decyzji o wysokości zaciąganej pożyczki jest to czy będziemy ją w stanie później spłacić. Spora grupa osób wybierając ten rodzaj oferty finansowej w ogóle nie bierze pod uwagę swoich przyszłych możliwości finansowych. Nie ważne od kogo pożyczamy, ta druga strona liczy na to, że oddamy pożyczoną kwotę na czas i w dodatku jeszcze na tym zarobi czyli doliczy do pożyczanej kwoty jakiś procent w odsetkach. Dlatego wnioskujmy o taką kwotę, którą będziemy w stanie spłacić bez większych wyrzeczeń. Pamiętaj, że pożyczki krótkoterminowe udzielane przez internet nie są produktem, z którego powinno się korzystać zbyt często. To produkt przygotowany dla osób, które mają w danej chwili nagły i nieplanowany wydatek. Mówiąc wprost pożyczka udzielana przez internet jest droższa od kredytu w banku jednak w przeciwieństwie do niego udzielana jest praktycznie w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku przez co ma przewagę nad kredytem bankowym.

Wszystkie firmy udzielające pożyczek przez internet czy banki wpierw dają sobie określony czas aby sprawdzić we własnym zakresie zdolności kredytowe przyszłych klientów. Zazwyczaj sprawdzane jest to na podstawie zarobków i dalej określana jest wysokość raty jaką pożyczkobiorca będzie wstanie spłacić w określonym przez siebie okresie. Jeśli pożyczamy od kogoś z rodziny lub naszego znajomego warto wpierw spisać wszelkie wydatki a następnie samemu obliczyć ile będziemy w stanie zwracać miesięcznie z całej sumy naszej pożyczki.

Kolejną ważną kwestią podczas zaciągnięcia pożyczki jest dokładne przeczytanie umowy jaką podpisujemy z naszym pożyczkodawcą. Kolokwialnie mówiąc - czytaj tekst napisany drobnym druczkiem. Z ogólnodostępnych badań wynika, że większość Polaków tego nie robi co w konsekwencji prowadzi do przykrych zdarzeń. Nie doczytanie umowy i jej podpisanie w rezultacie może nas wpędzić w duże tarapaty. Może się okazać, że koszt naszej pożyczki będzie o wiele większy niż jak podawano w reklamie lub broszurze informacyjnej. Pamiętaj, że podpisana umowa oznacza, że przeczytałeś ją w całości, zaakceptowałeś a co ważniejsze zrozumiałeś. Postaraj się więc wszelkie nieścisłości jakich się dopatrzysz wyjaśniać jeszcze przed jej podpisaniem z konsultantem oferującym pożyczkę przez internet.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki przez internet?


Jeśli chcesz wybrać najlepszą ofertę pożyczki przez internet najważniejsze to mieć odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Pożyczając pieniądze w banku, od prywatnej osoby czy przez internet nie bój się zadawać pytań konsultantom. Każda z takich instytucji udostępnia darmowe narzędzia online aby rozwiać Twoje wątpliwości. Przed podpisaniem umowy pożyczkowej, w myśl ustawy o kredycie konsumenckim, pożyczkobiorca musi otrzymać wyszczególnienie wszystkich kosztów kredytu, łącznie z ewentualnymi ubezpieczeniami lub opłatami dodatkowymi.

Mając dostęp do internetu jesteś w stanie wyszukać najlepszą ofertę pożyczki przez internet dzięki wszelkiego rodzaju rankingom pożyczek. Warto pamiętać o tym, że nie tylko banki oferują możliwość bezpiecznego pożyczania pieniędzy. Jeśli dokonasz właściwego wyboru, możesz liczyć na taką ofertę, której oprocentowanie będzie niższe niż w przypadku tradycyjnego kredytu bankowego.

Jeśli pomimo dobrze zaplanowanej pożyczki, będziemy mieli kłopoty z jej terminową realizacją, zawsze powinniśmy zareagować jak najszybciej. Większość instytucji udzielających kredytów jest skłonne do wydłużenia okresu kredytowania lub innych działań, które pomogą w spłacie zadłużenia. Ważne jednak, aby nie czekać z negocjacjami do momentu, gdy zostaniemy zarejestrowani w rejestrze dłużników lub grozi nam zajęcie komornicze. Kiedy pojawią się pierwsze sygnały braku płynności finansowej, należy skontaktować się z pośrednikiem kredytowym lub bankiem i wspólnie poszukać rozwiązania.

Jak ustalana jest cena pożyczki krótkoterminowej?


Każda instytucja finansowa, która chce zbudować swoją renomę na rynku będzie działała na podobnych zasadach jak duże banki czy to w Polsce czy na świecie. Dlatego każdy klient wnioskujący na przykład o pożyczkę przez internet sprawdzany jest w BIK i biurach informacji gospodarczej. Wszystko to niesie ze sobą koszty, które porywane są przez firmy składające wniosek o weryfikację. W dodatku sama pożyczka krótkoterminowa jest udzielana bez żadnego pokrycia przez co ryzyko jej udzielenia jest o wiele większe niż w przypadku kredytów bankowych.

Całkowita kwota spłaty pożyczki to wszystkie koszty jakie poniosła firma udzielająca pożyczki i prowizje łącznie. Zawsze pożyczając pieniądze otrzymamy harmonogram ich spłaty przez co warto się wcześniej przygotować gospodarując odpowiednie środki finansowe na ich spłatę w domowym budżecie.

Kto może liczyć na pożyczkę przez internet?


Banki zazwyczaj są ostrożne w udzielaniu pożyczek osobom z niskim wynagrodzeniem miesięcznym. Paradoksalnie oferta banków skierowana jest do osób bogatych czyli takich, które nie będą sprawiały problemów przy zaciągnięciu kredytu w banku. Osoby o niskich dochodach będą miały więcej trudności w skorzystaniu z takiej oferty i będą musiały przejść dłuższą drogę z formalnościami.

- Produkty finansowe takie jak debet na koncie, karta kredytowa czy pożyczka bankowa proponowane są zwykle osobom dobrze zarabiającym. To dlatego osoby mniej zarabiające często korzystają z szybkich pozabankowych pożyczek... - wyjaśnia Dominik Steinkühler, dyrektor zarządzający Lendico.

Wybierając kwotę pożyczki ustal taki czas spłaty aby był on jak najkrótszy co znacznie wpłynie na niższe całkowite koszty pożyczki. To dzięki temu osoby potrzebujące gotówki będą mogły ją uzyskać na bardzo atrakcyjnych warunkach, jednocześnie dostosowując okres spłaty do swoich indywidualnych potrzeb.

Jak nie wpaść w spiralę długów?


Najważniejszą zasadą jest odpowiednie gospodarowanie domowym budżetem i jeśli tylko jest możliwe nie korzystanie z pożyczek czy kredytów bankowych. Jeśli jednak już z niej skorzystamy, ponieważ zawsze mogą wyniknąć różne zdarzenia, staraj się nie przedłużać okresu spłaty pożyczki o kolejne terminy albo spłacać jedną pożyczkę pieniędzmi z innej pożyczki.

Nawet jeśli rata za jedną pożyczkę nie jest wysoka, to kumulacja kilku rat jest jedną z głównych przyczyn problemów finansowych Polaków. Nieodpowiednie zarządzanie naszymi długami bywa bardzo niebezpieczne.

Czy jest alternatywa?


Pożyczka krótkoterminowa może być dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy niewielkiej kwoty i zarazem mamy możliwość jej szybkiej spłaty. Jeżeli potrzebujemy pieniędzy na dłużej lub potrzebujemy kwoty, której nie jesteśmy w stanie spłacić z jednej pensji, powinniśmy starać się o pożyczkę lub kredyt gotówkowy ratalny. Musimy wtedy upewnić się, że wysokość raty takiej pożyczki nie przekroczy naszego miesięcznego dochodu do dyspozycji. Dochód do dyspozycji to nasze miesięczny przychody pomniejszone o koszty związane z codziennym utrzymaniem (opłaty stałe, jedzenie, ewentualne inne raty).
Obserwuj nasz profil społecznościowy na Facebook - Kolumna24!. Wszystkie wiadomości aktualizowane na bierząco zaraz po opublikowaniu.
#
Szybkie i łatwe pożyczki Monedo Now nawet do 10 000 złotych
POŻYCZKI

Szybkie i łatwe pożyczki Monedo Now nawet do 10 000 złotych

Pożyczka 2000 zł za darmo przez internet w Lendon
POŻYCZKI

Pożyczka 2000 zł za darmo przez internet w Lendon

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego?
POŻYCZKI

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego?

Procedury odzyskiwania wierzytelności przy pozyczkach
POŻYCZKI

Jak wyglądają procedury odzyskiwania wierzytelności dla pożyczek?

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24