POŻYCZKI

Pożyczka: klienci firm pożyczkowych spłacają zaległości

Marcin Jankowski  •  22 listopada 2016 (13:13)
W ostatnim czasie zadłużenie polaków stale rośnie ale mimo to blisko 70% klientów firmy pożyczkowej Wonga nie ma problemów ze spłatą zadłużenia. Aż blisko 2,2 miliony Polaków nie spłaca zaległości kredytowych jak wynika z raportu przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej.
Pożyczka: klienci firm pożyczkowych spłacają zaległości
Zdjęcie: © Domena publiczna/Zdjęcie ilustracyjne   

Zaległości Polaków: wysoka spłacalność na poziomie 70%


Jak wynika z opracowania nasze zaległości wynoszą już blisko 50 miliardów złotych. Jednak mimo niepokojących danych z rynku, są również klienci, którzy spłacają swoje zobowiązania wzorcowo. Jak wynika z danych Wonga, w III kw. 2016 r. 67,4 proc. udzielonych przez firmę pożyczek zostało spłaconych przed czasem. Dla porównania, w III kw. 2015 r. było to 53,4 proc., a w tym samym okresie 2014 r. - 50 proc. W ciągu dwóch lat, porównując kwartał do kwartału, nastąpił wzrost o 17 p.p.Pożyczki przez internet: na co pożyczają Polacy pieniądze


Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Ipsos Marketing dla Wonga.com, w ciągu ostatnich dwóch lat pożyczkę wzięło 67 proc. Polaków korzystających z internetu. 42 proc. z nich pożyczyło w tym okresie do 10 tysięcy złotych 24 proc. respondentów wzięło pożyczkę do 3 tysięcy złotych, a w przypadku zdecydowanej większości - 70 proc. ankietowanych - kwota zaciągniętego zobowiązania była wyższa.

- Szczególnie niepokojące jest zaciąganie kolejnego zobowiązania finansowego, w celu spłaty innego długu. Działając w ten sposób łatwo wpaść w spiralę zadłużenia, z której trudno później się wydostać. To sytuacja, w której przestajemy na bieżąco kontrolować wszystkie koszty i opłaty związane z zaciągniętymi długami - mówi Tomasz Fedyna. - Pożyczka krótkoterminowa, spłacana jednorazowo, nie powinna również służyć do finansowania świąt lub imprezy. Staramy się mówić o tym klientom, chcemy by podejmowali rozsądne decyzje finansowe - dodaje członek zarządu Wonga.

Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania, zawsze trzeba zastanowić się, czy jest ono nam niezbędne, a jeżeli tak, to który z dostępnych produktów finansowych będzie najlepszy. Nie powinniśmy pożyczać pieniędzy na przyjemności, organizację świąt czy spłatę zadłużenia, ani zadłużać się na więcej niż będziemy w stanie spłacić.

Lider pożyczek przez internet - Vivus Finance, przygotował spot reklamowy


Lider internetowego rynku pożyczkowego w Polsce przekonuje w nowym spocie reklamowym przygotowanym na święta przekonuje w nim, że czasem aby zerealizować marzenia potrzeba bardzo niewiele. Na przykład piętnaście minut wystarczy aby uzupełnić domowy budżet i, zgodnie z hasłem kampanii, żyć po swojemu.

Spot nawiązuje do ogólnopolskiej kampanii reklamowej marki Vivus "Żyj po swojemu" i podobnie jak we wcześniejszych przekazach - pokazuje, jak może zmienić się życie człowieka w ciągu 15 minut (tyle, ile trwa wypłata pożyczki w Vivus).
FACEBOOK
Obserwuj nasz profil społecznościowy na Facebook - Kolumna24!. Wszystkie wiadomości aktualizowane na bierząco zaraz po opublikowaniu.
TAGI
#pożyczka gotówkowa mbank #pożyczka gotówkowa millenium #pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń przez internet #pożyczka gotówkowa santander #pożyczka gotówkowa definicja #pożyczka hipoteczna pko #pożyczka hipoteczna mbank #pożyczka hapi #pożyczka hipoteczna na dowolny cel #pożyczka hipoteczna forum #pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny #pożyczka hipoteczna wikipedia #pożyczka hapi opinie #pożyczka hipoteczna co to #pożyczka ing bank #pożyczka inwestycyjna #pożyczka ipko #pożyczka inaczej #pożyczka inwestycyjna dla firm
WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
NEWSY
Szybka pożyczka bez zaświadczenia
POŻYCZKI

Szybka pożyczka bez zaświadczenia

Szybkie i łatwe pożyczki Monedo Now nawet do 10 000 złotych
POŻYCZKI

Szybkie i łatwe pożyczki Monedo Now nawet do 10 000 złotych

Pożyczka 2000 zł za darmo przez internet w Lendon
POŻYCZKI

Pożyczka 2000 zł za darmo przez internet w Lendon

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego?
POŻYCZKI

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego?

Procedury odzyskiwania wierzytelności przy pozyczkach
POŻYCZKI

Jak wyglądają procedury odzyskiwania wierzytelności dla pożyczek?

Pozabankowe pożyczki online – co warto o nich wiedzieć?
POŻYCZKI

Pozabankowe pożyczki online – co warto o nich wiedzieć?

O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24