POŻYCZKI

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego?

Marcin Jankowski  •  5 stycznia 2017 (21:43)
Do oszacowania wysokości raty kredytu hipotecznego niezbędne są dane, takie jak kwota pożyczki, okres kredytowania, wysokość odsetek, marży, prowizji, ubezpieczenia i dodatkowych opłat. W obliczeniach warto uwzględnić dwie możliwości spłaty: raty stałe i malejące.
Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego?
Zdjęcie: © Domena publiczna/Zdjęcie ilustracyjne   
AUTOREKLAMA
Planujesz kupić nową przyczepę samochodową? A może tylko potrzebujesz przewieźć dowolną rzecz, która nie mieści się do Twojego samochodu? Przyjedź do punktu handlowego na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 w gminie Dobroń. Wcześniej możesz zapoznać się z ofertą nowych przyczep i wypożyczalni na stronie internetowej Kolumna24.

Od czego zależy całkowity koszt kredytu hipotecznego?


Na koszt kredytu hipotecznego składa się zaciągnięty kapitał oraz naliczane od niego odsetki. Oprócz tego pobierana jest prowizja, którą kredytobiorca może zapłacić na początku okresu kredytowania lub włączyć do całkowitych kosztów pożyczki. Razem z kredytem klienci wykupują także polisy ubezpieczeniowe, np. ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie od utraty pracy. Wszystkie te elementy składają się na całkowity koszt kredytu hipotecznego. Na jego podstawie można wyliczyć wysokość miesięcznych rat, które będzie spłacał klient. W tym celu warto użyć profesjonalnych narzędzi, takich jak kalkulator kredytu hipotecznego, dzięki którym obliczenia są szybkie i dokładne.

Obliczanie rat kredytu online


Jeszcze przed spotkaniem z doradcą kredytowym warto samodzielnie zorientować się w kosztach kredytu i wysokości miesięcznych rat. Kalkulatory hipoteczne dostępne za darmo w internecie służą do określenia zdolności kredytowej, pomagają dopasować wysokość zaciąganego zadłużenia do zarobków i obliczają przewidywane miesięczne raty pożyczki. Obliczenia rat kredytu online są bardzo łatwe. Wystarczy w odpowiednich rubrykach wpisać dane, takie jak:

- kwota kredytu,
- okres kredytowania,
- oprocentowanie,
- marża,
- prowizja,
- opłaty dodatkowe.

Zaawansowane kalkulatory kredytowe są oparte na danych uzyskanych od banków. Pozwalają na oszacowanie raty kredytu, nawet jeśli klient nie zna dokładnej wysokości opłat pobieranych przez instytucję finansową. Dane współpracujących banków są już zapisane w opcjach kalkulatora i wybierane domyślnie. Dzięki temu klient może nie tylko obliczyć koszty kredytu, ale też sprawdzić, w którym banku otrzyma najkorzystniejsze warunki.
Raty równe i malejące – jak je obliczyć?

Kredyt hipoteczny można spłacać w ratach równych lub malejących. W przypadku rat równych, kwota zobowiązania jest taka sama w każdym miesiącu. Zmieniają się tylko proporcje kapitału i odsetek – na początku kredytowania przewagę mają odsetki, z czasem spłaca się głównie kapitał. Z kolei przy ratach malejących wysokość spłacanego kapitału jest taka sama w każdym kolejnym miesiącu. Zmienia się tylko kwota odsetek, które maleją stopniowo wraz ze spłatą kapitału. Wysokość rat stałych i malejących oblicza się na podstawie skomplikowanych wzorów i równań matematycznych. Można je jednak oszacować w łatwiejszy sposób, czyli korzystając z kalkulatora kredytowego online. Narzędzie wyliczy kwotę zobowiązania, a także wskaże, jaką część raty stanowi kapitał, a jaką odsetki.
Obserwuj nasz profil społecznościowy na Facebook - Kolumna24!. Wszystkie wiadomości aktualizowane na bierząco zaraz po opublikowaniu.
#pożyczka jako przychód #pożyczka jako świadczenie okresowe #pożyczka jak provident #pożyczka konsolidacyjna #pożyczka koliber #pożyczka kc #pożyczka krótkoterminowa #pożyczka korona #pożyczka kredyt #pożyczka konsolidacyjna ing #pożyczka kraków #pożyczka krecik #pożyczka konsolidacyjna pko #pożyczka k c #pożyczka leasingowa #pożyczka lombardowa #pożyczka loanme #pożyczka leasingowa a leasing #pożyczka lendon opinie #pożyczka lublin #pożyczka london #pożyczka leasingowa na samochód
Szybkie i łatwe pożyczki Monedo Now nawet do 10 000 złotych
POŻYCZKI

Szybkie i łatwe pożyczki Monedo Now nawet do 10 000 złotych

Pożyczka 2000 zł za darmo przez internet w Lendon
POŻYCZKI

Pożyczka 2000 zł za darmo przez internet w Lendon

Procedury odzyskiwania wierzytelności przy pozyczkach
POŻYCZKI

Jak wyglądają procedury odzyskiwania wierzytelności dla pożyczek?

Pozabankowe pożyczki online – co warto o nich wiedzieć?
POŻYCZKI

Pozabankowe pożyczki online – co warto o nich wiedzieć?

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI
Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city
1399 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun City N05-146 city

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N05-155 ptw

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd
1599 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptd

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw
1750 PLN

Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik N07-202 ptw

PRZYCZEPY SAMOCHODOWE
O serwisie Prywatność Regulamin Mapa serwisu
© 2015 - 2017 KOLUMNA24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz e-mail redakcja@kolumna24.pl lub zadzwoń +48 696 426 746!
KOLUMNA24